Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 12:14



Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
NYAK hazilag valo furasa. 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Ja, viheted! Csak vigyázz, mert a másik oldalon bazinagyot szakít ! :)


szomb. okt. 21, 2006 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Majd ha aktualis lesz egy futes-szereles, kolcsonkerhetem, falat atfurni vele? Utvefuroval biztos hamar atviszi :-D


szomb. okt. 21, 2006 13:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Mekkora bumszli fúró... :)

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


szomb. okt. 21, 2006 13:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
PMPO írta:
http://www.satel.hu/product.php?product_number=56-01-048


Nekem is ilyen fúróm van.

üdv: Komaki


szer. okt. 18, 2006 11:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ok, azért köszi. Vízbontóban az atomos oxigén (mer' a vízbül veszi ki :) )
megsz mindent. Platinára azért mégnem telik...


hétf. okt. 16, 2006 21:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 12:27
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Arad
Hozzászólás 
Nem nagyon tudnek mar szerezni fogaszati anyagokat, mert keresztapam is mar nyugdijas, es nem foglalkozik mar vele, masreszt pedig en kulfoldi vagyok, nehezen tudnam eljuttatni hozza.


hétf. okt. 16, 2006 21:39
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
OFF: fogorvosi anyagot lemez formájában nem tucc szerezni esetleg? Olyan anyag kell, ami nagyon durván rozsdamentes, azaz bírja az oxidációt.
Vagy nagyon drága ez az anyag?


hétf. okt. 16, 2006 20:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 12:27
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Arad
Hozzászólás 
Amit a kollega mondott, hogy feloldani fenyogyantat, es azzal lekenni a nyakot, nagyon jo otlet. Ami engem illet, en maratas utan onnal atmegyek az "utvonalakon" :) . Ehhez hasznalok egy horgonyozott rezdrotbol keszult cinelszivot, azt eloszor atitatom onnal, majd ramegyek a nyakra. Szepen, egyenletesen le lehet fedni vele a teljes rezfeluletet, mivel a horgonyozott drot magaban tartja a cint, es csak nagyon keves mennyiseg juthat at a nyakra, eppen amennyi kell. Igy nem melegszik at a panel sem, az uvegszal sem eg meg, es a rez se jon fel, hiszen csak egy pillanat erejeig tartom rajta a forrasztot.

Ha mar nyak hazilag furasa neven nyitottam a topicot, ugy illik, hogy en is irjak valamit az altalam hasznalt furasi modszerrol. Nos nekem meg maradt keresztapamtol egy szovjet fogaszati furogep, altalaban femmunkakat (Vipla, Crom-cobalt) kidolgozasara terveztek. A rotacioja nem tobb mint 2500rpm (hiszen akkoriban nem a gyorsasag szamitott, hanem, hogy mennyire eroltetheto)... 2 furot hasznalok, az egyik 1,2 a masik 0,8 mm atmeroju, de eleg tisztessegesen lehet vele dolgozni. Mivel a furok is fogtechnikaban hasznalt furok, es ugyancsak femmunkak kidolgozasara terveztek oket, nem kopnak el egykonnyen.


hétf. okt. 16, 2006 20:18
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
CORA Szeged


hétf. okt. 16, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hol????


hétf. okt. 16, 2006 19:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

2400Ft


hétf. okt. 16, 2006 12:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
http://www.satel.hu/product.php?product ... =56-01-048


hétf. okt. 16, 2006 11:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
U.I.2: a furo csak apropenzbe kerult a bolhapiacvon es mar evek ota ezzel furok mindenfelet. még deszkát is, mert van mechanikus fokozatkapcsoloja is ami a fordulat drasztikus csokkenese mellett, sokszoros eröt biztosít. Ha valahol latsz egy ilyet, csapj le ra, megeri. Csendes es nagyon hasznalható.
U.I.3: a nyak túlmelegedéséröl pedig azert irtam, hogy ha mar az olcsóság jegyében akarsz dolgozni, akkor ne fizess sok-sok ropogós ezrest allítható höfokú Veller pákára, hanem használj nyugodtan, régi kommunista keletnémet, vagy román forrasztópisztolyt. Az enyém román, még a 4-es kábelt is megforrasztja, köszönhetöen a 28 (4x7-es lapos drót) négyzetmiliméteres szekunder drótkeresztmetszetnek. Olcsó, de jó :)


vas. okt. 15, 2006 22:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 18, 2006 19:04
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
nem erdemes sokat tökölni, (feltetelezem, hogy nem csak 1 nyakot akarsz kesziteni egesz eletedben) kell venni egy rendes gyari nyakfurot. Ha viszont nem tervezel hosszú 'karriert', akkor szerezz be a bolhapiacon egy használt akkus kézifúrót, a legkissebbet amit csak találsz. Fogaskerekes áttételt fogsz benne találni. Az is megy 3000et, ami már eleg. Ha mégse, akkor ráoperállsz egy magnómotort, aminek a fordulata, már tuti elég lesz. Az erövel sem lesz gond a fogaskerekes áttétel miatt. Azzal furjal 1-es lyukakat. Azert 1-est, mert jol johet egy nagyon praktikus modszer alkalmazasakor, espedig ic kiforrasztásakor. A cínelszívónál sokkal kenyelmesebb, gyorsabb, tisztabb es szebb munkat lehet vegezni , ha az áramkör a forrasztas fölé érö lábvégére ráhúzol egy hegyétöl köszörün megfosztott orvosi fecskendötüt (aminek lyukjába persze belefér a 0.5-ös ic-láb) es azt két ujjad között forgatod, amivel olvasztás közben elválasztod az ic lábait a forrasztóóntol. Ha nincs 1-es lyuk, akkor nem fér be a tü, ja es ha mondjuk egy nagyobb teljesitmenyü kondit is fel kéne forrasztani a nyákra, akkor utólagos lyukbövitést kéne végezzél. **** pluszmunka, könnyen eltörhet közben a fúró. Fekete fúrókat vegyél, azok sokkal keményebbek, mint a fehérek (fémszinüek). Az elejen ugyis eltröd majd öket, igyhat kezdetnek vegyel a piacon Toya markajuakat, apropenzbe kerul csak es viszonylag sokat tart. Ha mar megvan a gyakorlatod, akkor vegyel csak minosegi furot. Ha a pisztoly nem fogad be ilyen apro atmerot, akkor nagyon pontosan es figyelmesen tekerj a furo **** egy reteg 0,3-as 0,5-ös drotot (pl egy kiegett trafo szekunderebol kinyerhetsz ilyet). Sokkal jobban fog szaladni a furo a tokmany kozeppontjaval, mint alufoliaval. Ha nem akarsz sorjat a lyukak kimenetenel, akkor hasznalj minnel nagyobb fordulatot es a nyakot furaskor erositsd egy csiszolt es kemény fára, pl szigeteloszallaggal. A fenti forumos ötlete nem rosz a raszterlappal, viszont ha nem akarod, hogy elnezd a sorokat, akkor ragaszd le a rasztert fedöszallaggal es lampa fölé tartva egy tüvel lyukaszd elöre a furatok leendö helyét. Igy nem tevedhetsz es nagyon szep nyakokat tudsz majd kesziteni.
U.I.: Szerintem elobb a furatokat keszitsd el, es csak azutan fesd fel a nyakot a marashoz, nem csak azert mert igy sokkal konnyebb megrajzolni (kiveve, ha fotos eljarassal dolgozol, mert akkor mindegy), de nem all fent annak a veszelye sem, hogy a mar eletlen furo feltepje a nyakrol a rezpöttyöt. Miutan savval lemartad a lapot, 1000-es granulátumú csiszolópapirral fényezd le a réz felületet és azután éteres festékoldóban oldj fel nemi fenyögyantát, (jo híg legyen), majd azzal fesd le a lapot. Igy évekig fényes marad, nem oxidálódik le a felület és nevetségesen egyszerüvé válik az alkatrészek forrasztása. Nagyon rövid idö alatt, kevés ónnal tudsz majd forrasztani és így nem pukkadozik fel a nyakon a réz a túlzott hötöl és a félvezetöket sem kell féltened.
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Igy néz ki az én fúróm. 6V-os. Elég hadirokkant darab, de nagyon jól szolgál és ha jól fel van töltve, akkor még a 3-as fúrót is elbírja.


vas. okt. 15, 2006 21:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Barátom mesélte (néha itt is előfordul) hogy egy haverja játszott a nyákfúróval, és forgás közben beleejtette a combjába :) Harapófogóval kellett kiszedni.


vas. okt. 15, 2006 20:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Igen, ha nem mozdul el....
Azonban ha egy jó fúróval fúrsz, ami ugye elég rideg, nem lesz nehéz egy apró mozdulattal eltörni. Nekem volt hogy ez már a 4.-5. furatnál sikerült, azóta hanyagolom.

Idézet:
Ajánlatos az oszlopossal szemüvegben fúrni,túlzott óvatosságnak tűnhet,de én már húztam ki belefúródótt az alkaromban lifegő törött 0,8as fúró véget.


Erről a suli jut eszembe, ott kötelező volt sapkában fúrni miután valakinek a haját feltekerte a tokmány :D :D :D


vas. okt. 15, 2006 18:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Egy ötlet,ami a nyákgyártásban nem volt még.
Lehet kapni raszteres próbapanelt,az bakelit,de nagyon pontosan van fúrva.(igaz nem olcsó)
Ha ezt sablonnak használod,rajta keresztül fúrsz(és persze nem mozdul el,és pontosan kerül a panelra) akkor a legnagyobb 200lábú foglalatok furatai is úgy néznek ki,mintha gyártósoron készül volna a nyák.
Figyelni kell,mert azon a raszter panelen sok luk van,viszont nem mindegy,az alatta lévő nyákon hova fúrsz...tettem már tönkre több órai munkámat és jópár ezer ft anyagot így,egyetlen "elnézéssel" telibefúrtam egy két oldalas sűrű panelen egy buszt,mert minden elcsúszott egy kockát.....meg ugye a rasztercsoda alatt nem látod mit csinálsz,én mégis aztmondom néha megéri.
Ajánlatos az oszlopossal szemüvegben fúrni,túlzott óvatosságnak tűnhet,de én már húztam ki belefúródótt az alkaromban lifegő törött 0,8as fúró véget.


vas. okt. 15, 2006 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nos,akkor a CNC micsoda,ha az oszlopos az ágyú?:)
Rádásul én még láttam olyan,mechanikai művek által gyártott "panelfúró munkahely"-et,ahol a néni ráál a megvilágított keresőben a panelen a célkeresztel a forrszemre,és egy pedál érintésésre alulról lukasztja a 10-12ezret forgó 0,8as spéci fúró a panelt,szinte sorja mentesen.
Ne feledjük,nekünk elektronikai sorozatgyártásunk volt a 80as évekig,TVket,szkópokat,számítógépeket(!)magnókat,telefonközpontokat,a legkülönbözőbb cuccokat kellett iparszerűen minimális automatizálással 10ezer számra az országban legyártani.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MotoHacker vas. okt. 15, 2006 13:26-kor.



vas. okt. 15, 2006 13:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hali!

Szerintem az oszlopos fúró - nyákfúrás esetében, az ágyúval verébre szindróma tipikus esete. Amíg egy magnómotor sokkal nagyobb fordulattal képes pillanatok alatt átlyukasztani egy panelt, addig szerintem nincs értelme 350Wattal, egy 10 kiló körüli mechanikát döngetni fölötte. Műszerdobozok készítésénél viszont már kényelmes dolog állványos fúrót használni. Vagy - mondjuk készíteni egy kisméretű állványosfúrót direkt panelfúráshoz (esetleg számítógép vezérlésűt... ;))

Hogy mi az offtopik - erről nekem más a véleményem, mint a többségnek: A fúrás, a nyákgyártás része. Ugyanakkor tekinthető külön témának is, mert akit konkrétan a fúrás érdekel, azt nem érdekli mondjuk a germicid csövek UV-tartománya.

Továbbgondolva a "holvannak a moderátorok" gondolatmenetet - akkor topicokra sincs szükség. ELEKTRONIKA fórum, és ömlesszünk bele mindent az autóvillamosságtól a PIC programozásig.. Ugyebár minek új topikokat nyitni.. :roll:

Ha nem tart számot érdeklődésre egy topik, akkor úgyis elsüllyed. Amíg fönnamarad, addig meg bizonyára érdekel pár embert. Később pedig akit konkrétan mondjuk ez a téma érdekel, akkor könnyebb lesz megtalálnia a számára fontos infót - egy kisebb, tematikus topikból.

Szóval nem értem, miért zavar bárkit is, h. valahol kétszáz topikkal lejjebb van egy olyan téma, ami beletartozhatna egy másikba is...

Az élőlények fejlődésében is van egyfajta kiválasztódás - csak az "erősebb" fog fennamaradni - ám mikor emberek ebbe bele akartak szólni, abból meglehetősen szörnyű dolgok sültek ki (elég a xx. sz. első felére gondolnunk). Szerintem a topikok esetében is ehhez hasonló a helyzet.


vas. okt. 15, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Van bőven a nyák topicban szó róla még a fúrók élszögét,keletkező sorját és egyebeket is hosszan tárgyalja a topic.
Szerintem a marokfúrók ára ma irreális,persze van aki ezeket szereti.
Én vettem a kézi fúrógéphez egy állványt,bár nem volt olcsó 200-400 furatnál már bőven megtérül.Vettem volna oszlopos gépet is ha lenne műhelyem ahova fikszen beszerelem.


vas. okt. 15, 2006 11:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hi!

"de a fúrószárra alufóliát csavarva megoldható a dolog."

A vízvezetékszerelők által használt teflonszalag is jó erre a célra - ez azért praktikus, mert megtapad a fúrószáron.

Üdv: fk


vas. okt. 15, 2006 10:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Legutóbb a CORA-ba vettem egy fúrót, 2500 Ft-ért. Csak a benne lévő
korongok többe kerülnek. Szétszedtem. A ford szab elektronika 555, BD241 ,szóval még javítható is. Van hozzá táp is. Meg a 0,6-os fúró is gond nélkül befogható, nagyon pontosan fut. Kicsit hangos. Jó rá a nagyobb gépekre ( DREMEL 125W) való tokmány is.
Már csak gyártanom kellene valamit...


vas. okt. 15, 2006 8:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Lehet, hogy Rang3r eddig olyan fórumokat látogatott, ahol minden apró kérdésért új témát nyitnak. Pl. Nézettek el a http://www.edaboard.com-ra, hát ott megáll az eszem, hogy milyen apróságokért nyitnak új topikot, meg egy kérdésre hatan beírják két óra eltéréssel ugyanazt a választ.

Egyébként meg alkatrészboltban beszerezhető mini fúrógéppel. Bár a 0.6-os fúrót macerás befogni, de a fúrószárra alufóliát csavarva megoldható a dolog. A kapcsolója nem az a legagyasabb megoldás, de ha az ember csinál hozzá egy olyan kapcsolót, amit az asztalnál ülve lábbal tud kapcsolni, akkor nagyon jól használható.


szomb. okt. 14, 2006 23:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hali!

Én anno egy BRG MK-25 magnó motorjából csináltam nyákfúrót. a tokmány egy "csokoládé" egyik "szelete" volt (gyk. sorkapocs).

Volt egy kis kilengése, a tengely kontra fúrószár különbsége miatt - ezt úgy oldottam meg, h. egy pillepalackból kivágtam egy 1,8mm-széles csíkot, és beraktam a fúró alá - így a fúrószár egyik oldalról a csavarba, másik oldalról pedig a műa. lapkába "ütközött". Oldalról pedig (a centrifugális erő) - helyett, a sorkapocs köralakú mivolta tartotta. Vagyis a csavarral pont belenyomódott a 'vájuba'.

Ettől olcsóbb megoldás erre szerintem nem létezik. Aki tudja mi az a DA-33 trafó... Mindegy, elmondom: régi videoton tévék "nagyobbik" kimenőtrafója. 230V/12-13V - ha hálózatról használjuk.

Na, egy ilyet egyenirányítunk, és megküldjük vele a kismotort. Ócskavastelepen az ehhez szükséges cuccokat egy fél pohár kóla árán meg lehet szerezni... :)

Hogy még hi-tech-ebb legyen, én a motor fenekére ráapplikáltam egy mikrokapcsolót oldalra mutató irányban, az tengely felőli oldalra pedig egy pici sarkvast. Sarkvasra pedig egy 3 cm széles, a motor fenekénél visszahajtott alulemezt. Nagyon jól kézreeső szerszám lett belőle - én csak "kézigránátnak" hívtam. :)

Üdv: fk


szomb. okt. 14, 2006 22:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Nem kell végignyalni. Felteszed a kérdést és majd valaki válaszol rá.
Ha normális furatot akarsz, magas fordulat és éles fúró nem árt. Én kb: 5-6 nyák után dobom el mert addigra már látszik a furaton hogy életlen a fúró.


szomb. okt. 14, 2006 19:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 12:27
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Arad
Hozzászólás 
Valoban a nyak topicba kellett volna rakni, de sztem igy konnyebb attekinteni, es kevesbbe kenyelmetlen tobb topicot nezni, mint kevesebb topicban 20-30 oldalnyi hozzaszolast vegig nyalni. Ha valami szabalyzatba utkozik, toroljetek


szomb. okt. 14, 2006 18:25
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Ezért tényleg kár volt új topicot nyitni, de így legalább egyel több felesleges van :D :D :D
Anno vettem a Praktikerben egy állványosat 9 ropiért. A 0,8-as fúróval is szépen dolgozik annál kisebb meg úgysem kell.

Tényleg, nem lehetne a sok topic tartalmát valahogy témák szerint rendszerezni-összevonni? Ha valaki meglátja hogy csak topic-ból hány oldalnyi van, egy életre elmegy a kedve az olvasástól.


szomb. okt. 14, 2006 18:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Fogom a fúrómat és kifúrom!


szomb. okt. 14, 2006 17:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 23:49
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
M O D E R Á T O R O K ! ! ! !

Könyörgöm, hol vagytok????

A fúrás is a nyák gyártás része, nem??!! :evil:


szomb. okt. 14, 2006 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2005 12:27
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Arad
Hozzászólás NYAK hazilag valo furasa.
Szevasztok.

Lattam, hogy mar van egy nyakos topic, viszont, ahogy beleneztem, nem talaltam informaciot a kesz nyaklap furasara vonatkozolag.

Irjatok le ide, hogy ti milyen modszerrel furjatok oket, esetleg hazilag barkcsolt furoval, talan uzletbol vasarolttal stb.


szomb. okt. 14, 2006 14:55
Profil Privát üzenet küldése YIM
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 30 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 56 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség