Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 18, 2024 18:31



Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Mosogatógép probléma 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
ozpecs írta:
HA nem enged be elég vizet, akkor a vizbe nem merül bele a fütőszál, igy hiába füt ne melegszik a viz, igy nem tudja a vizhőfokmérő lekapcsolni a fütést.


Igen, én is pontosan erre jutottam! És azt nem értettem, hogy milyen motort akar cserélni benne a fickó, aminek köze van a vízszinthez....

Félek így odaadni neki a masinát, mert esetleg kikapar belőle egy körömnyi vízkövet (mondtam egy példát), aztán levesz 20.000 forintra...
Ez a keverőmotor is furcsa, mert mi az? A szivattyú? Mert ha jól tudom, ebben csak az van, ami nyomja a vizet a mosó fúvókákhoz: azokat a ferdén kilövellő vízsugár forgatja, mint a kerti locsolókban, nem?!

Ezért lenne jó, ha valaki szakember konkrétan meg tudná mondani, hogy kb. mi lehet a baj... Így látatlanaban tudom, nehéz, de egy rutinos szerelő azért tud valószínűsíteni.

Üdv!


csüt. dec. 21, 2006 23:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Szerintem a vizszintérzékelővel van a baj, mert hamar elzár. EZ az enyémben egy membrános szerkezet, az is vacakolt amikor megvettem a lomisoktól:) HA nem enged be elég vizet, akkor a vizbe nem merül bele a fütőszál, igy hiába füt ne melegszik a viz, igy nem tudja a vizhőfokmérő lekapcsolni a fütést.
MAjd az oksosok kijavítanak:)
OZ


csüt. dec. 21, 2006 23:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Mosogatógép probléma
Sziasztok! Talán valaki tud segíteni nekem...
Meghalt a mosogatógépünk (Indesit) , és a szerelő, aki kijött, és a jövő héten tervezi elvinni: de félek, hogy bepaliz :-(((

Szóval a hibajelenség: a gépet bekapcsolom, leszivattyúz, ahogy szokott, aztán engedi be a vizet, DE! Nem enged be eleget. El sem éri a fűtőszálat az aljában a víz. És a gép itt vagy megáll, és ez a jobbik eset, de volt olyan, hogy a feleségem magára hagyta, és egyszercsak piszok égett szag volt: kinyitottuk gyorsan, és vörösen izzott benne a fűtőszál :-o Ezen kívül nem csinált semmit, csak sült magában.
Régebbóta vacakol, de eddig csak azt csinálta, hogy bekapcs után nem csinált semmit, max. engedett be egy vizet: de a legtöbbször azért elmosogatott rendesen. Ilyen izzós dolgot a múlt héten csinált, és azóta nem is működik: egy kis víz be, és kész.

Ma itt volt a szerelő, azt mondta a feleségemnek, hogy nem elektronika hiba szerinte, hanem a keverőmotor rossz.... Ugyan nem sokat (semmit sem) értek a mosogatógéphez, de ezért ez nekem furcsa. Mi köze lehet egy motornak egy ilyen nemműködéshez, nem elég víz beengedéséhez, és magában vörösen izzó fűtőbetéthez?

Üdv!


csüt. dec. 21, 2006 23:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség