Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:15



Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Mosogatógép probléma 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 09, 2009 19:25
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Indesit D63
Köszi a gyors reakciót,
közben a szétszerelés menete nagyjából megvan. Megnéztem a forgó spriccelőket, semmi dugulás, tök tiszta az egész, végtére is alig használtuk eddig. A fene se emlékszik, de szerintem mindig hangos volt, vagy fokozatosan növekedett a hangja, és nem tűnt fel. Lényeg, hogy most baromi hangos, alig lehet mellette beszélgetni.
Szóval, azt modod: motor. Az orczy.com-on néztem hozzá: ezt találtam: MSI544 INDESIT szivattyúmotor D63 mosogatógép. Ez egy kb 10 cm átmérőjű motor, egyben egy szivattyúval, a gép aljában, hátul pont középen. Ha ezt érted főmotor alatt (a többi részt nem látom annyira jól, lehet, hogy van egy másik motor is valahol...) , akkor ez kapható mintegy 33 rugóért. Ez nekem annyit jelent, hogy veszek egy új mosogatógépet, de az nem indesit lesz :( Csak hagyjon békén az asszony...
Más ötlete valakinek???
Anti


hétf. feb. 09, 2009 22:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Indesit D63
tonio6 írta:
... az asszony azt mondta, ha egy héten belül nem csinálom meg, kivág vele együtt...

Ajaj. :D

Nézd meg, hogy nincs-e eltömődve valamelyik lyuk(ak) a forgó spriccelőknél (pl almamag). A régebbi gépünk Philips volt (ettől a gyártótól soha nem vennék mégegyszer semmit), az csinált ilyet. Baromi nehéz észrevenni (mert vissza tud esni a belsejébe, és kiszedni sem egy diadalmenet.

Ha mindig ilyen zajos volt, akkor nem tudod javítani, ha mostanában, akkor lehet a főmotor hibája, vagy talán a spriccelő fej dugulása.

Ha nem megy, jöhet a szerelő. Nem vagy összenőve a géppel. Miért is tehetsz te a hibákról? Te rontottad el? Érdekes. :(


hétf. feb. 09, 2009 21:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 09, 2009 19:25
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Indesit D63
Sziasztok kedves fórumozók!
Amatőr itthoni barkácsolóként magam szeretnék megbirkózni a problémával: A fenti típusú mosogatógép a mosási ciklus alatt nagyon zajos, rezonál. Emellett az edények is gyakran koszosak maradnak. A felhasználói utasításban szereplő dolgokat (só, öblítő) kipróbáltam, nem javultak a dolgok. Már elhatároztam, hogy szétszedem, de ebben is kissé tanácstalan vagyok, egyáltalán hol essek neki. Van valakinek egy szétszerelési sorrendje, illetve a fenti problémákra tanácsa? A dolog sürgős lenne, az asszony azt mondta, ha egy héten belül nem csinálom meg, kivág vele együtt. :)
előre is kösz, Anti


hétf. feb. 09, 2009 19:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
Gondolom a keringetés és az ürítés lehet a két funkció....

Az két dolog, de nem ezt írta. :roll:

Idézet:
És mintha darálnia is tudni kellene szerencsétlennek

Igen, de a beesett pénzémét, gombot, csontot nem. Akkor jön a szivattyú (lapát) csere. :shock:

De ahogy elnézem, mi többet beszélünk róla, mint a kérdező. :o


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L hétf. feb. 09, 2009 21:18-kor.



hétf. feb. 09, 2009 10:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Gondolom a keringetés és az ürítés lehet a két funkció....
És mintha darálnia is tudni kellene szerencsétlennek. ( Ha a mosogató lefolyóját tisztogatva párhuzamot vonok, kaphat az a szivattyú rendesen)


hétf. feb. 09, 2009 5:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: whirl
Gery75 írta:
A szívást ill. a ürítést ugyanaz a szivattyú végzi? ...

A gépekben egy szivattyú van, ami leszívja a vizet. Úgyhogy nem értem amit kérdezel. A szívás és az ürítés ugyanaz. Bár nem tudom mire gondolsz.

A szivattyú belseje megbontás nélkül nem látszik, így javítani sem lehet. Akkor marad a szerelő. Bár én nem csak szivattyúról írtam.


vas. feb. 08, 2009 21:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 07, 2009 13:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás whirl
A szívást ill. a ürítést ugyanaz a szivattyú végzi? Mert ma szétszedtem, de nem nagyon mertem rajta megbontani semmit.


vas. feb. 08, 2009 20:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Whilrlpool
Gery75 írta:
... Találkozott már vki ezzel?

Csak ötleteim vannak: szorul a szivattyu motor mert belekerült valami, a csapágy szorul, a szimmering elkopott és rozsdás a motor tengely, a kifolyócső vagy a szennyvíz szűrő eltömődött, a lefolyó nem fogadja a kinyomott vizet dugulás miatt. Ezeket nézném át. :shock:


vas. feb. 08, 2009 20:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 07, 2009 13:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Whilrlpool
Hello. A következő a problémám. Van egy whirlpool mosogatógépem kb. 4 éves. A minap kezdte el a következőt: A szivattyú szívásnál és ürítésnél szaggatva dolgozik. 2 mp et megy aztán egyet "pihen". Amúgy tökéletesen mos. Találkozott már vki ezzel?


szomb. feb. 07, 2009 14:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
bpityusz írta:
... alányúlva volna rajta valami kis redős gumibevonat a tengelyén, gondolom hogy védje.

Naná. Küönben kifolyna a víz. Ha néha megmozgatod, több ilyen hiba nem lesz. :shock:
Én azért lettem pipa, hogy a szerviz (tudva, hogy mi a gond), ennyire le akart venni. :o


szer. jan. 28, 2009 9:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 25, 2009 20:37
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszönöm a tippet! Úgy néz ki helyre állt a rend. Megcibáltam, meg oldalirányba is megmozgattam, valóban nehezebben járt. Elvileg pedig ahogy éreztem alányúlva volna rajta valami kis redős gumibevonat a tengelyén, gondolom hogy védje.


szer. jan. 28, 2009 0:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
bpityusz írta:
... Ezek szerint ez okoz olyan galibát, hogy a mosás fázis kimarad?...

Amíg magasabb a vízszint, mint a max megengedett, csak szivattyúzni fog, semmi mást. Egyszerűen menti a gépet, meg a konyhát. :D

Nálam ugyanez volt. Amikor azt mondta a szerviz a telefonba, hogy nagy a probléma, kb 25.000 a javítás, mondom megnézem én. Ez még karácsony előtt volt, azóta jó. Elzsírosodik az átmenő tengely, fennakad, és kész a probléma. :shock:


kedd jan. 27, 2009 9:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 25, 2009 20:37
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget! Közben már néztem az a kis gomb jellegű dolgot, s azt tapasztaltam, hogy ha bekapcsolt állapotban kinyitom az ajtót, akkor persze kikapcsol minden, de ha azt a kis gombát felfelé húzom, akkor szivattyúzza ki a vizet. Ezek szerint ez okoz olyan galibát, hogy a mosás fázis kimarad? holnap megnézem, még egyszer köszi


kedd jan. 27, 2009 0:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
bpityusz írta:
... Esetleg ötlete van valakinek?

A vízszint érzékelő beragadt. Az alsó részén van a belül, a forgórész mellett egy gomba alaku kb 5-6 cm-es kiálló rész. Ezt mozgasd meg függőlegesen. Könnyen kell mozognia.
Ha nem javul, alulról kell ellenőrizni a mikrokapcsolót.


hétf. jan. 26, 2009 20:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 25, 2009 20:37
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hol lehet a hiba?
egy Bosch gépről van szó: bekapcsolás után a víz áramlik bele, majd összegyűlik az alján, ahonnan a szivattyú kitermeli szennyvízbe, mintha már elhasznált víz lenne. Eközben se nem takarít, se nem fűt, se a mosogatószer rekeszét nem nyitja ki... víz be, víz ki...
Esetleg ötlete van valakinek?


hétf. jan. 26, 2009 0:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 23, 2008 9:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Indesit D41
Hi.
A hétvégén szétdöntöttem. Semmit sem találtam mármint szennyeződést meg ilyenek.Egyedül a túlfolyó csőben volt valami szmötyi amit kifújtam.Most szelel.Az a két led még mindig villog! megőrülök.......
Most már kitapasztaltam ha kihúzom a 220V ból és vissza utána program akkor semmi gond , rendesen elmosogat.
Tehát az ajtóban lévő progpanelre gyanakszom.


hétf. jan. 12, 2009 9:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 23, 2008 9:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás :(
Mégsem jó. . még mindig villog .
Beszéltem egy szerelővel és aztat mondta hogy ez kimondottan szivatyú probléma-Rossz
- Csatlakozás hiba
- a szivatyúzási idő ( 5 perc ) túllépése.
Namármost ez lehet , mert maradt az aljában víz.
Most akkor jön a szerelés.
majd még jelentkezem:)


kedd jan. 06, 2009 10:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 23, 2008 9:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Indesit D41
HI.

:rulez: És igen .!!!!!!
megcsináltam:))) :potyog: mindenki tanuljon belőle.


hétf. jan. 05, 2009 17:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 23, 2008 9:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Indesit D41
Hi.eredmény : olyan hangos az új megnövekedett nyomástól mint az állat:)örülünk.a program végig megy :)örülünk. a szárítás végén 1x csippan és újra az első és a második led villog:( Nem örülünk.
gyanítom hogy a fűtőszál lesz a ludas?!.
Most a 2. progit inditottam el ahogy az esetek 85% ban szoktuk használni......... megyek megnézem:)
:lol:


hétf. jan. 05, 2009 14:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 23, 2008 9:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Hi
Szóval az történt , hogy ebéd közben észrevettem egy kis szemmel látható hibát a gépen.Miután a feleségem kivette a kocsikat meg a szűrőket és kitakarította( nemá hogy koszosan vigyük a szervizbe:) ) látom ám hogy a felső kocsi ahova becsatlakozik 1 hollandiféle gumigyűrűbe, na az szétvolt menve RGO oda nem ment akkora nyomás és ezért voltak a poharaink koszosak az utóbbi időben. Csere. Kaptam alkatrészt hozzá 1200,-Ft ért ez egy speckós O gyűrű ami az anyával egyben van és így zár , hogy legyen nyomás.
A két első led ( INDESIT D41) a szerelő szerint azért villog mert a fűtőszál nem fűti fel a megadott idő alatt.
Most indítottam el és várom , hogy mit csinál.Bízom benne hogy az egyik hiba generálta a másikat és így megszűnik a gondom.
ÉS AMI NAGYON FONTOS 1-1.5 HAVONTA AZT A KIS FLAKONOS TISZTÍTÓ MÜRMÜLÉT LE KELL NYOMATNI TAJTA MERT AZ TISZTÍTJA A FŰTŐSZÁLAT!!!
Na megint tanultam :))) :lol:


hétf. jan. 05, 2009 11:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Kukk be ide:http://elektronline.hu/wwwboard/index.php
Akad pár szaki.


vas. jan. 04, 2009 17:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 23, 2008 9:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás hi
Még nem , most csak olvasgatom , mik a lehetőségeim.


vas. jan. 04, 2009 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Nem ertek hozza, de az alapokon mar tul vagy?

- Kitisztitottad?
- Kifolyo/befolyo tiszta?
- So van benne?


vas. jan. 04, 2009 11:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 23, 2008 9:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Indesit D41
Hi.
Van nekünk egy Indesit D41 mosogató gép.A minap azt csinálta a fent említett készülék, hogy amikor elindítottam a második faázisnál megált és az első két lámpa villogni kezdett és nem csinált semmit mi lehet a gond? ha valaki tud segítsen mert addig nekem kell mosogatnom azt mondta az asszony:)


vas. jan. 04, 2009 11:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Tudna valaki esetleg mosogatógép kapcsolási rajzokról lelőhelyet?
Esetleg szervízdoksikat?
Előre is köszönöm.
Tinta


csüt. máj. 03, 2007 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát igen, kiváló minőségűek a mai műszaki cikkek... Az anyósomék is mot selejtezték le a kb. 1000 éves Hajdu automata mosógépüket, ami teljesen hibátlanul működött mindig, szintén talán lábakat cseréltettek rajta, mert eltörtek... A mai gépek meg max. 5 év, és meghalnak, HA kibírnak egyáltalán annyit.
A bátyáméknak van egy pár éves Zanussi hűtőjük, amit üt a rozsda mindenhol: a szüleim meg megelégedéssel használják a 30 éves orosz (talán Minszk) hűtőt, ami szerelőt még nem látott, és lassan szebb, mint a tesómék "új" készüléke ;-)) Ma mondták éppen, hogy talán le kellene cserélni az öreg oroszt, meg a Gorenje mélyhűtőt egy új kombináltra, de majd lebeszélem őket ;-)

A témához: a mosogatógépünk most azt csinálja, hogy nehezen akar elkezdeni dolgozni: többször "be kell csapni" az ajtaját, és akkor elindul. Az a gyanunk, hogy a gyerkek barmolták szét, néha rájuk jön, és azt nyitogatják.... Ott lehet valami gond a kapcsolóval, majd szétkapom, bár "külsérelmi nyom" nem látható.
Ettől eltekintve, ha már elindult, mosogat frankón ;-)

Üdv!


vas. feb. 25, 2007 23:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Indesit D63-al jártam hasonlóan. Csak főzte az edényeket a szerencsétlen. A burkolat eltávolítása után sikerült kiműtenem a keverőszivattyút, aminek a motorral csatlakozó része vastagon rozsdás volt és a szivattyú nem mozdult. Adtam neki némi WD-40-et, meg addig mozgattam amíg könnyen nem járt, aztán visszaszereltem. Utána már működött a keverőszivattyú, csak a szerelés során leszedtem a membrános vízérzékelőt és valahogy nem sikerült jól visszaállítani mert utána hol a leszivattyúzást nem akarta leállítani, hol pedig a vízbeeresztést. Aztán két napi játszadozás után sikerült úgy beállítani az összekötő csövet, hogy most már rendesen működik.
Megjegyzem elképedtem, hogy micsoda gagyi megoldások vannak belül. Szerintem egy mosogatógépet simán le lehet gyártani 10k ft-ból. Ami dühítet, hogy a gépet kb 3.5 éve használjuk, kb 1000 mosogatás volt benne. Lehet, hogy ennyi a gyárilag tervezett élettartam? A 15 éves Hajdú Energomatt mosógépemben eddig egy O-gyűrűt és a kerekeit kellett kicserélni elöregedés miatt, kb. 1500 Ft-ért. A sógornőmék 4 éves modern mosógépe úgy néz ki mintha 25 éves lenne - eszi a rozsda. Szép új világ...


szomb. feb. 24, 2007 23:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ó! Azért kíváncsiságból megnéztem az oldalt most, és 5000 forintért van náluk szivattyúház a géphez (a típus nem stimmel, de tök úgy néz ki: rákérdeztem e-mailben, úgyhogy maholnap pontosan megtudom)

Tök szuper a bolt, az ETA vizesporszívónkhoz is minden kacatot lehet kapni: a rég eltört bilincseket, amik a vízcsövet fogják a gégecsőhöz, meg gégecsövet is: ezek is kellenének ;-) Meg még az a nagy szűrő is kellene a géphez, azt nem láttam ugyan, de majd azt is megkérdezem.

Még1x köszönöm, hogy ezt a jó boltot megismertettétek velem! Üdv


vas. jan. 28, 2007 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Köszönöm a tippet! Ha újra megadja magát a gép, megkeresem őket midneképpen. De eddig rendben van, remélem még bírja egy darabig: kiszerelni a helyéről meg visszarakni 2x szemetebb munka, mint kicserélni a szivattyút ;-))

Üdv!


vas. jan. 28, 2007 21:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az Orczy-val nekem is jó tapasztalataim vannak.


vas. jan. 28, 2007 21:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2005 20:21
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: labor
Hozzászólás mosogatógép
Üdv Vasti!

Háztartási gépekhez mindig itt szoktam alkatrészt rendelni:www. orczy.com. Van csomagküldő szolgálat , szerviz, és tanácsadó szolgálat.
Van felújított, és új alkatrész. Nekem eddíg bejött. Félreértések elkerülése miatt közlöm, hogy nem kapok jutalékot a kuncsaftjaik után...


vas. jan. 28, 2007 20:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 08, 2005 8:56
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Értem, akkor minden OK, (mármint a fűtőszál szempontjából).

Az énáltalam szerelt otthoni mosogatógép úgy működik, hogy rögtön az elején beereszti az összes vizet. Nem is tudná máshogy, mert csak 1 érzékelője van erre. A víz eléri a szintet, akkor egy csövön lefolyik a víz, bele egy műanyag kütyübe, ami ebből levegőnyomást csinál, és az egy membrános kapcsolón át leállítja a vízbeengedő-mágnesszelepet. Ezután már csak a mosószerek bemosásához ereszt be egy kis vizet.
Gyakran kell tisztítanom a műanyag dobozt, mert ha elkoszolódik a vízszintről fals adatokat szolgáltat, és ilyenkor az autómatika védelemből "túlmagas vízszintet" jelez, vízet többé nem enged be, és állandóan járatja a víkinyomó-szivattyút. Irtó klasssz, nem? :P


kedd jan. 23, 2007 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ishi írta:
És most ellepi a víz a fűtőszálat?? :shock:


Igen ;-) Ha menet közben kinyitom az ajtót, akkor annyi víz van benne, amennyinek (szerintem) lennie kell. A fűtőszál vízben van.

Mert tényleg úgy működik a gép, hogy beenged valamennyi vizet, azt elkezdi keringetni, és azután engedi be a többit. De mivel a megszorult szivattyútól leállt a gép, amikor elkezdett volna keringetni, ezért nem engedett be több vizet...

Üdv!


kedd jan. 23, 2007 0:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Laci_L írta:
De ha már szétszedted, jó lett volna kicserélni a szimmeringet.


Hát, ha tudnám, hol lehet szerezni.... Az itteni szerviz alllkatrész részlegén olyan számokat kértek tőlem a gépről, amit nem találtam meg, azok nélkül meg nem tudnak semmit sem adni-mondani.

Amúgy a szimmeringet beolajoztam (WD40), meg a lapát mőgé is fújtam... Megy amíg megy, aztán megpróbálok szerezni rá egy új szivattyút, már ha lehet kapni külön, motor nélkül, ÉS nem túl drága... 2-3000 forintot még megérne nekem ;-))

Üdv!


kedd jan. 23, 2007 0:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 08, 2005 8:56
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
És most ellepi a víz a fűtőszálat?? :shock:


pén. jan. 19, 2007 13:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vasti írta:
Sikerült megjavítanom ;-)

A szivattyú volt beszorulva. Levettem, meg akartam forgatni, és nem sikerült... Lecsavartam a motorról, kimostam, befújtam WD40-el a szimeringet, visszaraktam a motorra, forog rendesen :-))
Összeraktam a gépet, két ima, beindítottam, és MŰKÖDIK! :-)) Ez a múlt szombaton történt, azóta már 6-7 alkalommal használta a feleségem, de eddig minden rendben. Nagyon nőtem otthon ;-)

Üdv!


Gratula.

De ha már szétszedted, jó lett volna kicserélni a szimmeringet. A tengely a szimmeringgel való érintkezésnél, illetve előtte ée mögötte fel szokott rakódni vízkővel, kosszal. Ezt nagyon finom olajos csizolóvászonnal meg kell pucolni. A beszorulás nyilván nem a szimmeringnél, hanem máshol (lapát, csapágy) volt. Ezekre is ráfér a tisztítás, olajozás.


csüt. jan. 18, 2007 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sikerült megjavítanom ;-)

A szivattyú volt beszorulva. Levettem, meg akartam forgatni, és nem sikerült... Lecsavartam a motorról, kimostam, befújtam WD40-el a szimeringet, visszaraktam a motorra, forog rendesen :-))
Összeraktam a gépet, két ima, beindítottam, és MŰKÖDIK! :-)) Ez a múlt szombaton történt, azóta már 6-7 alkalommal használta a feleségem, de eddig minden rendben. Nagyon nőtem otthon ;-)

Üdv!


csüt. jan. 18, 2007 17:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
falconn írta:
Sziasztok.

Hatud nekem valaki seggiteni abban, hogy Az INdesit W104T Mosógépnek mik a hibakójai kérem segítsen.

Pl:8 villanás.
De az összes kód érdekelne.


Előre is köszönöm.

Használd a Google-t bizalommal. Pl:

http://www.washerhelp.co.uk/diy-repair-help_5.html


szomb. jan. 13, 2007 19:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 23, 2006 9:59
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest III.ker.
Hozzászólás 
Sziasztok.

Hatud nekem valaki seggiteni abban, hogy Az INdesit W104T Mosógépnek mik a hibakójai kérem segítsen.

Pl:8 villanás.
De az összes kód érdekelne.


Előre is köszönöm.


szomb. jan. 13, 2007 9:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 29, 2006 19:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok,
Segítsetek léci.
Az mosogatógép típusa Indesit D-42.
Amikor bekapcsolom búg, és feltöltés helyett elkezd villogni a 3-as szám alatt található led. Ezt csinálja, amíg le nem állítom.
Sajnos nincs hozzá használati utasítás, mivel küllemhibásan vettem, és nem adtak hozá semmi papírt. Most kötötem be kb. 2 hete, pár adagot már le is pörgetett, és most hirtelen ezt produkálja.
Előre is köszi.


pén. dec. 29, 2006 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

Tegnap szétszedtem ugye, a szűrő a víz beeresztésnél tök tiszta. Ezen amúgy nincs is olyan nagy szűrő fent, csak egy kis műanyag rács.

A motor viszont vizes, rozsdás! Kivenni nem tudtam még, mert nem volt időm sokat játszani vele, így megforgatni sem tudtam, mert kívülről nincs mivel: de a hétvégén leveszem, szétszedem.

A vízszint érzékelő csöve tiszta, kicsit fújom, kattan.

Azt csinálja a gép, hogy leszivattyúz, beenged egy kis vizet (nem éri el a fűtőbetétet), aztán halkan búg (nem tudom pontosan, hogy mi, mert ugye teljesen öszzerakva tudom csak kipróbálni) Szerintem a motorja búg.
Nem tudom pontosan hogy hogyan működik a gép, de ha jól emlékszem, miközben engedi be a vizet, már dolgozna is. Szerintem amikor indítaná a szivattyút, akkor áll meg az egész: nemek úgy tűnik, hogy 100% a motor hibás, vagy megdöglött, vagy a szivattyú szorult meg valamitől. Persze nem értek hozzá :-((( De a hétvégén adok magamnak még egy lehetőséget, mert most nem állunk úgy anyagilag, hogy több tízezer forintért megjavíttassuk :-((( Úgyhogy ha nem boldogulok vele magam, akkor valószínűleg teszünk a helyére egy ajtót a konyhabútorra, és így legalább több szekrényünk lesz ;-)

Üdv!


csüt. dec. 28, 2006 17:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
1. Nézd meg a víz beeresztésnél (a hollandi alatt) a szűrőt
2. Ha a motor alul vizes, akkor átenged valahol (pl szimmering hiba). Ez elég gáz, mert a víz átfolyik a motoron, a csapágyakon stb, és lerakódik, rozsdásít. Vagy zárlatot okoz.
3. A vízszint ézékelőt ellenőrizd (írtak feljebb erről).

Ha nem nagyon értesz hozzá, csak óvatosan. Mindent írj fel, mit - honnan szedtél le (pl kábelek is). Lhet, hogy speciális szerszámok is kellenek (pl torx kulcskészlet).

Esetleg keress egy másik szerelőt. Mondd ele hibajelenséget, és kérdezd a véleményét. De ne mondd meg az előző diagnózist.


csüt. dec. 28, 2006 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ma szétkaptma a gépet. A belseje tiszta (a feleségem kivakarja nagyjából az edényeket-tányérokat, mielőtt bepakolja), a vízszint akármi csöve is tiszta, belefújva kattan.
Viszont most, hogy kivettem a szekrényből és a konyha közepén beindítottam, miután beenged egy kis vizet, hallom hogy valami elkezd búgni benne... Én úgy tippelem (többre nem fuccsa), hogy a mosóvizet keringető szivattyú motorja adt ameg magát, vagy ugye a szivattyú ragadt meg valamitől. De kiszedni nem mertem nekiállni... A gumicsöveken lóg az egész, meg egy rugón, félek hogy elcseszek valamit mégjubban, és akkor tényleg javíthatatlan lesz.
De amit még észrevettem, hogy a nagy motorja alja rozsdás, meg eléggé vizesnek tűnt nekem... Nem tudom, ez mennyire hiba egy ilyen "vizes" berendezésnél, de gondolom ezért egy villanymotornak nem szabadna vizet kapni.
Viszek haza rendes fogókat, aztán szerintem a hétvégén nekiállok rendesen (ma csak a kajaszünetemet nyújtottma meg egy "kicsit", több nem fért bele), szétkapni, szivattyú+motor le, szétszedem, belenézek, megforgatom...

Üdv!


szer. dec. 27, 2006 17:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Ja érezheti ugy is, meg amugy is.
Én amit vettem a lomisoknál annak is ilyen hibája volt, szépen leakasztottam a vizszintérzékelő csövecskéjét és belefujtam, lehet hallani a kattanásokat. Egy csomószor megmozgattam igy ovatosan belefujogatva, hogy halljam a kattanásokat, és ettől meg is javult, azóta is megy. Igaz ezt még csak kb másfél éve vettem 10 ezer forintért,és cask egylecsuszott csövet kellett visszatennem meg megmozgatni az érzékelőt az előbb elmondottak szerint:)
OZ


szer. dec. 27, 2006 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Köszönöm a hozzászólásaitokat!

az elektronline.hu-s fórumon sajnos megerősítették azt (természetesen látatlanban), amit a szerelő mondott a feleségemnek: valószínűleg a keverő motor (szivattyú) a hibás. Jó esetben csak kosz miatt megállt, tisztítható, megy tovább. Rosszabb esetben le is égett a motor, ami kb. 25000 forint... Még rosszabb esetben az elektronikát is kinyírta a motorhiba (állítólag szokta eléggé gyakran), akkor még vagy 10000 forint az is, plusz minkadíj, úgyhogy 40000 forint javítási költség is reális lehet....
Persze, lehetne valószínűleg tekercseltetni a motort, javítani az elektronikát, de a legvalószínűbb, hogy amennyiben tényleg minden elszállt benne, akkor veszünk egy új, garanciáli gépet....

De holnap szét fogom szedni, és egnéztem.

Ja, vízszint érzékelő... Ha eldugult vagy tönkrement, elvileg úgyis érezheti, hogy van benne víz. Szerintem ;-)

Üdv!


kedd dec. 26, 2006 23:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Oké, vízszint érzékelő, meg trutyi, de akkor miért nem megy be a víz?
Mert én azt gondolnám, hogy éppen fordítva, tehát hogy elárasztaná a víz, mert nem érzékelné az oszlopnyomást a trutyitól.

Én inkább megnézném a bevezető cső szűrőjét, hogy nincs e eldugulva! Az új gépemet egy nem használt leágazásra kötöttem beüzemeléskor, amitől rögtön eldugult a szűrő. Igaz nekem lekapcsolt mikor a keringtető szivattyú leürítette a szintet a tartályban, de a lényeg az, hogy vízhiány inkább a szűrő miatt lehet. A szűrő benne van a hollandiban, valamelyik oldalon, vagy a vízstop előtt, ha van ilyen a csőben(egy műanyag bumszli).


kedd dec. 26, 2006 19:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
A vízszint-érzéklelőt megpróbálom megkeresni benne

Keress egy csövet, aminek egy cipőkrémes dobozban van a vége, amiből kijön pár drót. Jó esélyed van arra, hogy csak a cső ment tele trutyival.


kedd dec. 26, 2006 18:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 11, 2005 15:26
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Mosogatógép probléma
Bocs, hogy bele szólok de van itt egy link ahol talán több segítséget kapsz.

http://www.elektronline.hu/wwwboard/thr ... 15&reply=7

Ha megoldódott a problémád azért írd meg mi volt a baj, had tanuljunk belőle.

Üdv:pumpa


pén. dec. 22, 2006 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
A gép Indesit D41 (alap típus szerintem), és nem is annyira egyszerű az elektronika benne... Kis panel, de nagy IC, rengeteg smd, és pár relé....

A vízszint-érzéklelőt megpróbálom megkeresni benne... Egy robbantott ábra piszkosul sokat segítene, megpróbálok keresni egyet a neten.

Üdv!


csüt. dec. 21, 2006 23:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Érdekes,hogy nincs biztonsági funkció egy ilyen komoly cuccban,ami letiltaná a felfűtést,ha nem biztos,hogy van benne víz...hmm.
A konkrét tipust nem ismerem,a mosógépek vízszint-érzékelője általában ilyen érdekes sokáramkörös nyomáskapcsoló szelence,kiszerelve ha belefújsz picit,hallod ahogy kattan,és sorban zárja össze,illetve bontja a rajta lévő érintkezőket,ahogyan a gépnek kell.
Néha egyszerűen azért nem zár,mert a bele vezető cső eldugul,illetőleg azért marad zárva mert a belseje "bekoszosodik",és ettől belül beszorul valami állapotban.
A motornak egy éppeszű konstrukcióban ehhez sok köze nem lehetne,ami hibát leírtál.
Ha kicsit értessz az elektrohoz (írásodból úgytünik igen),nekifoghatsz megfelleő óvatossággal megjavítgatni.
A mosogatógép SOKKAL egyszerűbb mint pl egy TV vagy zsebrádió,egyszerű relés,tranzisztoros,kapcsolós,érzékelős,stb mechanika-elektronika az egész.
(ennek ellenére víz van benne és hálózati feszültséggel működik,tehát csak akkor javítsd sajátmagad,ha megfelelő alapismereteket érzel magadban tényleg!)

UI:A szakiknak jó lenne ha írnál egy _pontos tipust_,a háztartási gépekben én is csak "műkedvelő laikus" vagyok,aki már látott ezt-azt ;)


csüt. dec. 21, 2006 23:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség