Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:37



Hozzászólás a témához  [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Következő
SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nem teljesen válasz, de volt már a kezemben olyan hordozható CD lejátszó, ami mp3-at is tudott. Na abban volt rázkódásvédelem, de csak CD módban. Ha mp3-t játszott le, akkor nemvolt. Az ember aztgondolná, hogy van benne egy csomó memória, azt jól előreolvas. Ehhez a 30 másodperchez (ennyit tudott) CD módban kb 5 MB memória kell. Ennyiből mp3-ban akár 10 percig zenélgethetett volna, de nem. A legkisebb koccra ugrott.


hétf. nov. 17, 2008 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Létezik olyan cd-s autohifinél, hogy elromlik a rázkódásvédelem? Mechanika kezeli vagy szoftveres?


hétf. nov. 17, 2008 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 9:58-kor.



pén. nov. 14, 2008 23:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
kgbr írta:
Megpróbálom beszerezni ...

http://lomex.hu/


pén. nov. 14, 2008 23:19
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Megpróbálom beszerezni amit írtál. Hely van, valahogy beépítem.

Majd írok mire jutottam.

Köszönöm a segítséged!


pén. nov. 14, 2008 23:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 9:58-kor.



pén. nov. 14, 2008 23:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Ez okozza az 5 amperes áramfelvételt is alapon?

Valami ötelet hogy mivel helyettesítsem?

A gyárit nem lehet beszerzni.


pén. nov. 14, 2008 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 9:58-kor.



pén. nov. 14, 2008 22:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Próbáltam: GBU806 -ot (ez 2 amperrel többet bír elvileg) 2 percet ment.

Egy 25 amperes MB254 -el is próbáltam de ezt is felfőzi pár másodperc alatt.


pén. nov. 14, 2008 22:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 9:59-kor.



pén. nov. 14, 2008 22:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Sziasztok

Van egy kis erősítő-táp problémám:

Pioneer GM-4000 erősítőben folyamatosan elhalálozik az RBV-602L helyére berakott diódahíd. 1-2 perc alatt tűz forróvá válik bármilyet teszek bele. Hiába teszek bele gyáritól nagyobbat, azt is kinyírja. Sajnos az eredeti nem beszerezhető.

Másik gond:
Alapjáraton 5 ampert vesz fel az erősítő valami miatt.


A tápban 2 darab (D23, D24) RD10JSB1 zénert cseréltem, de mivel ugyanolyat nem találtam sehol ezért 9,1 V-ost tettem bele.
+ cserélve lett (Q35) 2SB1357 erre: 2SB1143 (eredeti nem kapható de elvileg ugyanaz)

A tápon minden feszültség stimmel. Megvan a + - 36 és a + - 46 volt és minden rajzon jelzett helyen jó értéket mérek. A végfokok is jók. Működik is az erősítő rész de így használhatatlan.

Mellékelem a rajzot hátha valaki tud segíteni.

Rajz: http://csere.tvn.hu/pio/Pioneer_GM_4000.pdf
A gyári dióda híd: http://csere.tvn.hu/pio/rbv-602l.pdf
Zener: http://csere.tvn.hu/pio/rd10js.pdf

Olyan létezik hogy csak a gyári diódahíd jó bele?
Mi okozhatja ezt a hibát?


Köszönöm ha válaszoltok!


pén. nov. 14, 2008 22:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Foglalkozik valaki szkop javitassal? (Budapesten)

Henk Karoly, 1196 Budapest,
Nagy Sandor Jozsef u. 157.
+36 1 280 2441

En hozza vittem a Philipsemet es nem bantam meg.
Szerintem korrekt oregur...


szomb. nov. 08, 2008 14:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 19, 2005 12:58
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Szkop javitas
Foglalkozik valaki szkop javitassal? (Budapesten)


szomb. nov. 08, 2008 0:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Még talán annyit hogy ha már ragasztás akkor szilikon alapú ragasztót használnék, esetleg toluollal hígítva és ezzel ragasztanék a szilikon pogikra fémet,akár mobiltalefon bill. fóliáról leszedett fém érintkezőket.Hasonló elven csináltam máig is működő billentyűzetet egy Homelab 1 elnevezésű Magyar fejlesztésű mikroszámítógéphez amit a ZX spektrum ihletett és ennek már több mint 20 éve.


csüt. nov. 06, 2008 8:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Neked is koszonom Opto.


csüt. nov. 06, 2008 0:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
gokart írta:
Sziasztok!

TV tárvirányítóknál és számológépeknél a panelra egy gumi nyomógomb van fektetve, amint a nyomógomb vezető része hozzáér a panelhez, ott zár. A probléma az, hogy ez új korában működött, most már nem. Hogyan lehet ezt biztos módszerrel javítani?

A panel és a nyomógomb között nincs kosz, alkohollal már át lett törölve. Másik nyomógomb beszerzése lehetetlen.

/csak az egyszerűség kedvéért használtam a távirányító és számológép példáját, nem ezekről van szó, de a megvalósítás ugyanaz/


A megoldásra három módszert találtam:
A vezető pogácsákba meghajlított drót darabokat szúrva (a tűtőkapocsra hasonlít) javítjuk a vezető képességet
A már említett öntapadó alufólia.
A legjobban bevált régebbi mobiltelefon billentyű fólia darabjainak felhasználása bizonyult, öntapadó(a nyákra kell tapasztani a régi gumipogácsa nyomja meg), biztos kontaktus szinte örök darab.Mondjuk az Ericsson T10 fólia ideális.
Létezik javító készlet is de túl drága, vetekszik egy új távi árával a javítás.
Persze ezek a megoldások akkor jöhetnek számításba ha csak pár gombról van szó.


hétf. nov. 03, 2008 15:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
gokart írta:
... a folias otlet nagyon kreativ es olcso is, majd meglatom, hogy kis feluleten tudom-e alkalmazni.

Csak símán kell ragasztani mert ha hullámos, állandó zárlatot adhat. Kicsi a távolság. :shock:


hétf. nov. 03, 2008 10:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Koszonom mindenkinek az otleteket.

A kontakt sprayt mar probaltam, sajnos nem segitett.
Azota talaltam 6000 forintert egy erre a celra kinalt termeket (nem valoszinu, hogy megveszem), a folias otlet nagyon kreativ es olcso is, majd meglatom, hogy kis feluleten tudom-e alkalmazni.


vas. nov. 02, 2008 22:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Elég oda a pillanatragasztó is mindeféle drága öntapadós izé helyett. Körömollóval kínszenvedés helyett sima lukasztót kell használni.
Csipesz, lélegzet "visszatart", kézügyesség, türelem! ;)

http://motohacker.fw.hu/C116/aluf.JPG
http://motohacker.fw.hu/C116/csavaros.JPG
http://motohacker.fw.hu/C116/key.JPG
http://motohacker.fw.hu/C116/folia.JPG

http://motohacker.fw.hu/C116/mukodes.JPG


szomb. nov. 01, 2008 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves gokart és Többiek!

Lehet kapni öntapadós alufóliát szalagban, vagy nagyalakú ( A4, A3 ) méretben és abból kell kicsi megfelelő méretű darabokat leszabni, majd csipesz segítségével a gumi-nyomófelületekre felragasztani.
Száraz fültisztító-pálcikával érdemes a nyákot is átdörzsölni, hogy tiszta legyen, akkor biztos az érintkezés.

Üdv! SMA


szomb. nov. 01, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Heló!
gokart írta:
Hogyan lehet ezt biztos módszerrel javítani?

Én kontakt spray-vel szoktam.


szomb. nov. 01, 2008 11:21
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 179
Hozzászólás 
Sziasztok!

TV tárvirányítóknál és számológépeknél a panelra egy gumi nyomógomb van fektetve, amint a nyomógomb vezető része hozzáér a panelhez, ott zár. A probléma az, hogy ez új korában működött, most már nem. Hogyan lehet ezt biztos módszerrel javítani?

A panel és a nyomógomb között nincs kosz, alkohollal már át lett törölve. Másik nyomógomb beszerzése lehetetlen.

/csak az egyszerűség kedvéért használtam a távirányító és számológép példáját, nem ezekről van szó, de a megvalósítás ugyanaz/


szomb. nov. 01, 2008 11:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 27, 2007 15:21
Hozzászólások: 25
Hozzászólás EMG-1173
Én is kérdeznék : nem tudja valaki, hogy az EMG-1173 -as csöves szignált, hogyan lehet szétszedni? Minden csavarját kivettem, amit csak találtam, a hátulja le is jött, de az elejét nem tudom kihúzni :(

Köszi


csüt. okt. 30, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 27, 2007 15:21
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
watt írta:
Köszönöm az infókat, ki fogom próbálni. Amit leírtál az teljesen fekszik az enyémre is(még a két hét szívás is! :) ), így biztosan ez a gond. Köszi mégegyszer!


Nincs mit, örülök, hogy segíthettem...
Majd írj a fejleményekről.


csüt. okt. 30, 2008 15:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Köszönöm az infókat, ki fogom próbálni. Amit leírtál az teljesen fekszik az enyémre is(még a két hét szívás is! :) ), így biztosan ez a gond. Köszi mégegyszer!


csüt. okt. 30, 2008 5:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 27, 2007 15:21
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
watt írta:
Örülök, hogy hasonló cipőben jártál! Te milyen ellenállásokat tettél végül oda?

A fókusszal akkor nem küzdök.
Azóta sikerült elég jól beállítani, de az egyik sugár még mindig nem fekszik a másikra tökéletesen. Talán az ellenállások cseréjével megoldódik.


Emlékeim szerint eredetileg 1-1db 3.9k-s ellenállás van ott + egy 620 ohmos velük sorba.
A 620-ast ki kell dobni és átkötni, a 3.9k helyére pedig berakni 2 db párhuzamos 9.1k-t. Nekem ez volt a megoldás, érdemes megcsinálni mindkét vizszintes végfoknál, mert ha most még nem is rossz, hamarosan az lesz :) A tápfesszel nincs gond, egyszerűen nem lineáris munkapontba tolódik a végfok ha megnyúlik a munkaellenállás. Nekem az ernyő bal oldalán sűrűbb volt a jel, mint középen vagy a jobb oldalon, akármit csináltam, (csőcserét is!!) és a fűrész jel is tökéletes volt.... Ja és a rajzon 5.1 k szerepel, az én szkópomban valaki már próbálkozott, ezért nem tudtam rájönni, hogy mi a baja, hiszen a szkópban is és a rajzon is 5.1k volt..... Trubiánszky mondta egyszer, hogy " Ja az ott nem jó érték, más kell oda " :) Ehh, 2 hetet szívtam vele....

Ja bocsánat, hogy érthetőbb legyen : nem a végtranyó munkapontja lesz nemlineáris, hanem a cső eltérítő lemezeinek a "munkapontja" lesz nem lineáris szakaszon, az okokat pontosan nem tudom, de érdekes jelenség....

A két eltérítő rendszernek is van egymásra hatása, ez leginkább akkor észlelhető, ha majdnem azonos, de mégis ici-picit eltérő időalappal nézzük ugyanazt a jelet : az egyik csatorna kicsit rángatja a másik csatorna jelét is. De hát sajna ez ilyen....


szer. okt. 29, 2008 22:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Áthúz a nagyfesz. Lehet koszos (poros) belül, vagy elöregedett nagyfesz alkatrészek.

Ha nem értesz hozzá ne piszkáld, mert csúnyán megrázhat. :!:

Azonban így ne nagyon használd, mert még jobban tönkemehet, és többe kerül a javítás, mint amennyit ér egyáltalán. :shock:


szer. okt. 29, 2008 20:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 29, 2008 19:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Kedves Fórumozók!
Sajnos a monitorommal van egy kis probléma, ehhez szeretnék a megoldáshoz tanácsot kérni!
Típus:IIyama (Vivien Master Pro 452) 19 coll
Probléma: Bekapcsoláskor serceg, eleinte néhány pillanatig, azóta hosszabb ideig. Ha fehér felület jelenik meg a képernyőn hamarabb, ha szines vagy sötét később hagyja abba.
Mit tegyek, most vigyem szervizbe, vagy ráér később is, illetve érdemes javíttatni -elég drága volt- ?
e-mail: vajozs@freemail.hu
Köszönettel: vajozs


szer. okt. 29, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nyilván nagyon kényes a munkapont, nincs tartalék a tápfeszben.


kedd okt. 28, 2008 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Örülök, hogy hasonló cipőben jártál! Te milyen ellenállásokat tettél végül oda?

A fókusszal akkor nem küzdök.
Azóta sikerült elég jól beállítani, de az egyik sugár még mindig nem fekszik a másikra tökéletesen. Talán az ellenállások cseréjével megoldódik.


kedd okt. 28, 2008 21:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 27, 2007 15:21
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
watt írta:
Ismeri valaki közületek az EMG 1553-as(Type TR-4657) valós kétsugaras szkópot?
Nem sikerül a fókuszt belőni a sugár teljes tartományában, ráadásul az egyik sugár a bal, a másik a jobb oldalán, az elején-végén folyik el egy kicsit.
A másik bajom az eltérités linearitása. Az egyik sugár még tűrhető, de a másik katasztrófa. Jó, a gyár által megadott 80%-os tartományon belül még mondjuk elfogadható, de azon kívül elmegy 10%-ot is legalább.

Ha van ötletetek, örömmel venném!


Szia,

A vizszintes eltérítô végfok munkaellenállásai megnyúlnak és akkor pontosan ezt a hibát produkálja. Én is szívtam vele 2-3 hetet, a rajzon ráadásul rossz érték van megadva.Érdemes több darabból összerakni, mert akkor eloszlik a disszipáció, nem nyúlik meg.
Nem magamtól vagyok ilyen okos, nekem is a Trubiánszky segített.

A fókusz pedig sajna ilyen, lévén az elektronágyú nem középen van, ezért az egyik oldalon kicsit elmászik :(

Egonka


kedd okt. 28, 2008 19:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
_geli_ írta:
Valamint egy forrszem is.


Igazad van , csak azért nem említettem mert átnéztem az idézett fórumon lévő reagálásokat és ott említette , hogy ezeken már túl van .


vas. okt. 26, 2008 18:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Valamint egy forrszem is.


vas. okt. 26, 2008 17:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Kapcsolók is okozhatnak ilyen problémát , hangfalakat kapcsoló A-B A+B variációk , a fejhallgató aljzat hibája is , ha az leválasztja a hangszórókat .
Meg lehetne próbálni a hangszóró vezetékeit közvetlenül a nyákra forrasztani , a végfok kimenetére , így kikerülve minden lehetséges kapcsolót , persze nagyon odafigyelve , nehogy hibát kövess el a bekötésnél ..
Félvezető hiba is lehet , de ennek megkeresése már komolyabb feladat .


vas. okt. 26, 2008 8:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 21:03
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
örülnék hogyha csak az RCA csatlakozót kéne cserélnem, ezen az erőlködőn van 6 bemenet, amiből az egyik phono.
már másik RCA kábellel is próbáltam,de nem ez a gond, sajnos.

ide nem tudok képeket feltenni, viszont a hobbielektronikásokat is bepróbáltam a hibával, ahova tettem fel ehhez hasonló kapcs rajzokat.
szívesen megjavítanám itthon mivel az erősítő értéke úgy 25eHUF körül mozoghat viszont ha elvinném szervizbe biztos legombolnának minimum 10e-vel, így majdnem hogy többe kerülne a leves, mint a hús.
és gyanítom hogy egy kb 10ft-os alkatrész sz*rakodik.
a link:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/to ... tml#294943

köszi hogy időt szántok erre.


szomb. okt. 25, 2008 22:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Nem lehet, hogy a jel bemeneti csatlakozója van eloxidálódva?
Ha RCA, akkor próbáld meg oldalra tekerni pár menetet, aztán vissza.


szomb. okt. 25, 2008 21:58
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 21:03
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
hát sztem nincs semmilyen relé, nincs semmi klikk bekapcs/kikapcsnál sem.

egyéb ötletetek van?


szomb. okt. 25, 2008 21:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Jól gondolod , a védelem a hangszórókat védené a végfok kimenetén megjelenő DC fesz-től és késleltetett bekapcsolásával a koppanást is kiküszöböli .
Ha nem találsz jelfogót a panelen , akkor nem jött be a tippem ....
Azért nézd meg !


szomb. okt. 25, 2008 20:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 21:03
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
bocs kicsit amatőr vagyok a dologhoz... :roll:
szóval ha lenne benne relé akkor az minden bekapcsolásnál illetve kikacsolásnál kattanna, nem?

itt nem kattan semmi, sőt egy kevés dc szint is kerülhet a hangfalakra kikapcsoláskor, mert az viszont "pattan" egyet.
nem szeretném ha a polkaudio-im megsínylenék a dolgot :(
ha lenne benne relés védelem akkor ez pont ezt küszöbölné ki?


szomb. okt. 25, 2008 20:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás Re: nad 302 hiba
delikvens írta:
sziasztok!

van egy NAD 302-m, ami a napokban tönkrement ( jobb oldal csak halkan és torzan szól).
ez a hiba előtte is megvolt csak néha jött elő ezért nem zavart, viszont mostmár nagyon. a fórumok alapján ez a NAD-oknál típushiba lehet.

< a végfok tranyókat fesz-ét lemértem és mindkét oldalon szép szimmetrikus értékeket kaptam, fejhallgató kimeneten (előerősítőn?), azaz fülesen nem csinálja ezt csak nagyritkán, szóval a hiba érdekes>

lehet hogy egy kiszáradó félben lévő csatoló kondi?

van valami ötletetek mi lehet a hiba?

köszi a segítséget.


Mivel nem ismerem a konkrét erősítő rajzát csak tippelek ...
A hibát okozhatja (ha van ) relés védelem .
Jelfogó érintkezőinek fáradása kopása , ami nagy átmeneti ellenállásával torzítást okoz , fejhallgató csatlakoztatása során a kisebb áramok miatt ez alig jelentkezhet .

Ha van ilyen , akkor a relé cseréje , vagy kiszerelve az érintkezői tisztítása segíthet .


szomb. okt. 25, 2008 18:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Sajnos ennyi infóból amit leírsz nem lehet a hibát meghatározni, ezt neked kell körüljárnod, vagy megkérni egy hozzáértőt.
Mivel két erősítőd van, kezd el összehasonlítani a jót a rosszal. Valahol kell találnod eltérést valamelyik alkatrésznél akár egy multimáterrel is. Szkóppal sokkal könnyebb dolgod lenne...


szomb. okt. 25, 2008 12:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 21:03
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
a füles az erősítő fejhallgató kimenetére van kötve, szóval nincs külön fejhallgató-erősítő.
igen, az előerősítő és a végfok egy tápról megy, de ezen a típuson ez szétválasztható:
PRE OUT -ra
MAIN IN -re

tehát ha van külön egy végerősítőm, ezt (302) használhatom előerősítőként is, majd utánakötve egy végfokot.
nos kipróbáltam úgy is hogy számítógépről hajtottam a végfokot (a hangerőszabályzás a gépen történt) és úgy is csinálta + fülesen is.

ui.: dinamikai csúcsoknál egy pillanatra észhez tér a jobboldal (ez a rossz) és elkezd szólni újra hangosan, de szinte azonnal abba is hagyja ezt a jó szokását...


szomb. okt. 25, 2008 11:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
A füles hová van kötve? Van külön erősítője?
Az erősítők egy tápról mennek, vagy van midegyiknek külön?
Van valami csatlakozó az erősítő láncában?


szomb. okt. 25, 2008 8:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 21:03
Hozzászólások: 5
Hozzászólás nad 302 hiba
sziasztok!

van egy NAD 302-m, ami a napokban tönkrement ( jobb oldal csak halkan és torzan szól).
ez a hiba előtte is megvolt csak néha jött elő ezért nem zavart, viszont mostmár nagyon. a fórumok alapján ez a NAD-oknál típushiba lehet.

< a végfok tranyókat fesz-ét lemértem és mindkét oldalon szép szimmetrikus értékeket kaptam, fejhallgató kimeneten (előerősítőn?), azaz fülesen nem csinálja ezt csak nagyritkán, szóval a hiba érdekes>

lehet hogy egy kiszáradó félben lévő csatoló kondi?

van valami ötletetek mi lehet a hiba?

köszi a segítséget.


pén. okt. 24, 2008 21:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 382
Hozzászólás 
Először is: ekkor érdemes kihúzni a videóból a kábeltv zsinórját, és így megkeresni a videó jelét (hátha olyan helyre sikerült tenni, amin szintén van már valami). A régebbi típusokon mindig volt egy kapcsoló, ami egy tesztábrát adott ki a kimenetre. Ez sokat segíthet a behangolásban.
Ha ez sem megy, akkor vagy scart-on vagy a kompozit bemeneten kell megpróbálni összekötni a TV-vel. (persze, ha van ilyen be-és kimenet. Ha zavar van a kimenő videócsatornán, akkor a SCART vagy a kompozit (CVBS) összekötés megoldja, és picit jobb is lesz a képminőség.)


szer. okt. 15, 2008 19:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
Endi1980 írta:
el34 írta:
Endi1980 írta:
gozi írta:
A videó milyen módon van a tv-hez kötve? Koax az is, esetleg SCART? Ha koax, akkor elképzelhetõ, hogy a szolgáltató a videó kimeneti frekijére (ált. C36) adót rakott, vagy van ott valami zavarjel. Ez esetben megoldás lehet, hogy a kimenetet más, szabad csatornára állítjuk át.


igen koax-os minden, a régebbi videón hátul, trimmerrel lehet csatornát állítani, az újabbikon a setup-ban tudom arrébb nyomkodni....de az alapértelmezés valóban 36-os.

majd akkor még ezeket kipróbálom


Ezt már kipróbáltad ? Mert szerintem csak ez a hiba oka .
Modern videókon nem csak állítani lehet az RF kimenetet , teljesen kikapcsolható , ha van rá lehetõség ezt próbáld ....


sajnos ha kikapcsolom, teljesen megszűnik a video jel :(


szer. okt. 15, 2008 19:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
el34 írta:
Endi1980 írta:
gozi írta:
A videó milyen módon van a tv-hez kötve? Koax az is, esetleg SCART? Ha koax, akkor elképzelhetõ, hogy a szolgáltató a videó kimeneti frekijére (ált. C36) adót rakott, vagy van ott valami zavarjel. Ez esetben megoldás lehet, hogy a kimenetet más, szabad csatornára állítjuk át.


igen koax-os minden, a régebbi videón hátul, trimmerrel lehet csatornát állítani, az újabbikon a setup-ban tudom arrébb nyomkodni....de az alapértelmezés valóban 36-os.

majd akkor még ezeket kipróbálom


Ezt már kipróbáltad ? Mert szerintem csak ez a hiba oka .
Modern videókon nem csak állítani lehet az RF kimenetet , teljesen kikapcsolható , ha van rá lehetõség ezt próbáld ....


szerintem most kikapcsoltam v nagyon elállítottam az RF kimenetet mert egyáltalán nem tudom behozni a videó jelet :(
a videó hátulján pedig nincs semmi reset gomb v ilyesmi....hogy tudom ismét előhozni a video setupot?


szer. okt. 15, 2008 18:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Endi1980 írta:
gozi írta:
A videó milyen módon van a tv-hez kötve? Koax az is, esetleg SCART? Ha koax, akkor elképzelhető, hogy a szolgáltató a videó kimeneti frekijére (ált. C36) adót rakott, vagy van ott valami zavarjel. Ez esetben megoldás lehet, hogy a kimenetet más, szabad csatornára állítjuk át.


igen koax-os minden, a régebbi videón hátul, trimmerrel lehet csatornát állítani, az újabbikon a setup-ban tudom arrébb nyomkodni....de az alapértelmezés valóban 36-os.

majd akkor még ezeket kipróbálom


Ezt már kipróbáltad ? Mert szerintem csak ez a hiba oka .
Modern videókon nem csak állítani lehet az RF kimenetet , teljesen kikapcsolható , ha van rá lehetőség ezt próbáld ....


szer. okt. 15, 2008 15:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nincs több ötletem! Ha minden videóval ezt csinálja, akkor esetleg lehet, hogy olyan zavaró jelet kevertek a többihez, ami hasonló a másolásvédelemhez. De ezt csak úgy kínomban találtam ki...


szer. okt. 15, 2008 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
watt írta:
Próbáltad másik videóval is? Lehet, hogy bejött egy finom túlfesz és a videó tönkrement.


konkrétan 3 videóval próbáltam, mindegyiknél ez a hiba :(


kedd okt. 14, 2008 18:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 120 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség