Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 15:01



Hozzászólás a témához  [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő
SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!

Van egy 1000Wos inverterem, 12V-ból csinál 220V 50Hz módosított szinuszjelet. Mindjárt teszek fel képet a beljeséről, minden duplán szimmetrikusan van benne, 2 tekercs, 2-2 igbt 2 biztosíték stb. Kell az inverter működéséhez mindenből 2, vagy két 500Wos inverter van összeépítve? Elöször rá kell tenni az akksira, aztán egy kapcsolóval bekapcsolni, de a kapcsoló elromlott direktbe lett kötve, így automatikusan indult az akksira kötékor, ez árthat neki?, ...ugyanis elromlott. Bekapcsoláskor néhány
másodperc után leáll és a piros led hibát jelez. Amikor még működött a saruk egy nagyon szikráztak rátételkor kikapcsolt állapotban is egy pillanatra, és amikor leszedtem és összeérintettem szintén egy pillanatra. Ezt a pufferkondik miatt csinálhatta? De mióta rossz, ezt nem csinálja. Az is érdekes, hogy kér 2200uF (16V) kondi van benne, azok miért szikráztatják meg ennyire feltöltékor és kisütéskor is a sarukat? (még amikor jó volt vagy fél éven keresztül). A kondikat kiszedtem é jók. Most pedig újabban még rosszabb helyzet, már kikapcsol állapotban is nagy az áramfelvétel folyamatosan és nem melegszik semmi, eddig legalább a igbt-k melegtek. Arra gondoltam hogy ha 2 két 500Wos inverter van egybeépítve, akkor az egyiket leválasztanám pl kiszedem az igbtket. 8 tranyó van, 2-2 a tekercsknél (IRF3205) 12Vos oldalon, és 4db (IRF840) 220as oldalon. Középmegcsapolásos lehet a primer oldal és nagy frekvenxciás 220at egyenirányítás után 50Hzesíti a 4 220as tranyósorozat (Hid), vagy hogy működik? A kis smdk pedig TL494.

Mi a véleményetek?

Elöre is köszönöm a segítségetek!
Üdv.


csüt. aug. 30, 2012 11:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Mócsing írta:
... Lehetséges hogy túlságosan meghúztam a csavarokat ? ...
... Kétféle tömítés van , Te melyiket javaslod ? ...
... Előzőleg valamivel odébb csöpögött ,talán nem a tartállyal van gond ...

Ez könnyen meglehet. A szivárgás helye jól látszik.

Én csak szilikongumi tömítést láttam. Túlhúzni nem szabad.

Ha meg odébb csöpög (belülről), az a lyukas tartály. De ez látszik, ha nyitva van alul, és belevilágítasz. Tiszta felületnek kell látszani, a rozsdafolt lyukra utal. Akkor kuka az egész.


hétf. aug. 27, 2012 19:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Lelkiismeretesen lepucoltam a tartály peremét is . Lehetséges hogy túlságosan meghúztam a csavarokat ?
Kétféle tömítés van , Te melyiket javaslod ? Ennek a belső felén van egy perem ami beilleszkedik a tartály aljába . A másik sima lapos karika . Előzőleg valamivel odébb csöpögött ,talán nem a tartállyal van gond .


vas. aug. 26, 2012 22:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Mócsing írta:
... Sosem sikerül tisztességesen tömíteni...

Olyan nincs. Ha tiszta a két felület (tartály és a peremes szerelőlap), és a tömítés új, akkor nem erszethet. legalább is ott. Mert még van a fűtőtest mellett is tömítés.

Hacsak nem lyukas a tartály. :shock:


vas. aug. 26, 2012 18:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Szervusztok !
Ha tudja ,árulja el nekem valaki ,hogyan kell a bojlert szakszerűen szerelni .
Kicseréltem az egész alsó szerelvényt ,és csöpög . Mindig ezt csinálja velem .
Sosem sikerül tisztességesen tömíteni .
Előre is köszönöm !


vas. aug. 26, 2012 8:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 06, 2006 18:48
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!
Yamada H6000 2.1-hangfalam szenved. A mélynyomó és a 2 magas sugárzó halkan és enyhén torzan szól. Találtam egy ellenállást egy dióda mellett, ami leégett. Sajnos emiatt a színkód nem látható. A nyák is elsötétült, így szúrt szemet . Szeretnék kérni kapcsolási rajzot és segítséget.
Köszönöm szépen!


hétf. aug. 06, 2012 19:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Idézet:
....és a reléről oldalról:
http://radikal.ru/F/i020.radikal.ru/110 ... 1.jpg.html
A képen valójában az előtétkondi látható.
De a panelen levő relé sem tűnik túl extrának.

Idézet:
.....szerencsére nem a jel átlaga húzza meg, hiszen azt méred, és az túl pici, hanem a jel amplitúdójára billen be,...

Amúgy a relé tekercséenk induktivitása eléggé jól simítja az áram hullámosságát, meg mintha elkók is lennének a panelen. (szóval talán mégis az átlagértékre húz meg). De azért egy ilyen előtétkondis táplálás nem egy bonyolult dolog - csak kicsit át kell gondolni, hogy is van méretezve. Manapság a gyári AC-s mágneskapcsolóban is "divat", hogy graetz van beleépítve, (és nem a tekercs mágnesköre osztott, mint régebben az AC relék esetében), innen meg már csak egy lépés az előtétkondi....


szomb. ápr. 21, 2012 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Nos, ez már meghaladja a képességeimet....

Felajánlok 4000 Ft-ot aki megjavítja. Postán elküldöm a panelt, pénzt. Tehát az időzítő panel működik, csak relé kell bele, de a lentebb leírt problémákkal kell szembesülni.

Itt egy jó felbontású kép a panelról:
http://radikal.ru/F/s003.radikal.ru/i20 ... b.jpg.html

és a reléről oldalról:
http://radikal.ru/F/i020.radikal.ru/110 ... 1.jpg.html

Mint mondtam a régi relé nincs meg...

Ha valaki bevállalja írjon a himen(kukac)freemail.hu címre.

Köszi!


csüt. ápr. 19, 2012 11:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Feszültséggenerátor helyett itt áramgenerátor van, ezért ha a jóval nagyobb belső ellenállású 9 V-os relét kötöd be, akkor azon sokkal nagyobb a feszültség.

És szerencsére nem a jel átlaga húzza meg, hiszen azt méred, és az túl pici, hanem a jel amplitúdójára billen be, és utána már egy sokkal kisebb érték is képes megtartani.


szer. ápr. 18, 2012 21:34
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
HiMen írta:
... Azt azonban még mindig nem értem, hogy az új 6V-os relét ha betettem (ekkor szintén működött az óra) a relén 1V-ot mértem. Miféle relét lehet behúzni 1 V-al ? Pláne amire 9V-van gyárilag ráírva?

Te egyenfeszültséget mérsz. A jelfogón egyenfeszültség jellegű, de rászuperponált (nem szűrt) váltóáram is van. A jel átlaga meghúzza a jelfogót, függetlenül attól, hogy mit mérsz.

Ha van digitális szkópod (leválasztva a hálózatról), megnézheted a jelet. Földelt szkóppal eszedbe ne jusson, mer marha nagy zárlat lesz, és hazavághatod a panelt, esetleg a szkópot is.


szer. ápr. 18, 2012 20:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Laci_L!

Köszönöm! Elnézést ha zavart a hangvételem, csak eléggé felidegesített, hogy nem érek el eredményt és nem fogtam fel miért viselkedik ilyen furcsán az áramkör. :oops:

Szóval az a gond, hogy az eredeti 9V-os relét véletlenül elhagytam...
Ha a relé helyett rövidre zárom az áramkört, akkor is tökéletesen működik az óra. Azért gondoltam, hogy beteszek egy kis ellenállást a relé helyére és egy tranzisztorral kivezetem a jelet.

Azt azonban még mindig nem értem, hogy az új 6V-os relét ha betettem (ekkor szintén működött az óra) a relén 1V-ot mértem. Miféle relét lehet behúzni 1 V-al ? Pláne amire 9V-van gyárilag ráírva?


szer. ápr. 18, 2012 20:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Sütő időzítő panel hibája!
HiMen írta:
... Segítsetek ...
... Betettem helyette egy 6V-os relét, de nem húzza be az elektronika, csak rezeg a tekercs. Érdekes...
... relé tekercsén keresztül van megoldva a teljes panel áramellátása. Ezek idióták (mármint aki tervezte)!...
... Az általam berakott 6V-os relé lábain 1 V fesz van amikor be akarja kapcsolni azt a panel és 65mV amikor nem akarja...
... Sebaj, beteszek egy tranzisztort vagy optocsatolót ...

Nincs több ötletem, segítsetek!


Némileg elment a kedvem a segítségtől a magabiztos, másokat fikázó szöveg miatt. Ki is az idióta? :x

Hát kérlek szépen:
Akik tervezték, pontosan tudták, mit csinálnak, Te már nem annyira. A panel tápellátása a 0,33 uF kondin keresztül történik, így nem kell bele a drága trafó, vagy kapcsolós táp. De csak kis terhelésnél működik a dolog, aminek pont annyinak kell lenni, mint amire méretezték. Ha más ellenállású relé kerül bele (amitől még lehet ugyanannyi voltos), leterheli a tápot, és "rezeg".
Le kellene mérni a tekercs ellenállását, és pont olyat belerakni. Az sem árt, ha 9V van ráírva.

Emiatt nem fogsz te semmilyen opto, vagy egyéb eszközt berakni, mert biztos, hogy nem fog működni. Ellenben jó eséllyel agyonüthet az egész, mert minden pontja hálózaton van. Gondolom, leválasztó trafót nem használtál (pedig kellett volna).

Ez a helyzet. :shock:


kedd ápr. 17, 2012 17:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás Sütő időzítő panel hibája!
Segítsetek, nem jutok előre...!

Van egy indesit elektromos tűzhelyem. Elromlott az időzítő órája, ami a sütőt kapcsolja.
Itt látható a panel (invensys 20-0647-01A) : http://forum.cxem.net/index.php?showtopic=91254
Az új panel 25 eFt lenne, ez nekem esélytelen!

Kiszedtem a panelt és rájöttem, hogy a benne lévő 9V-os relé (JQX-115F-Q) kapcsoló , vagyis a 230V-os oldala romlott el. Minden más működik. Nosza, ennél egyszerűbb nem is lehetne a dolog, gondoltam. Csakhogy:

1. Ezt a relét égen földön nem lehet itthon beszerezni

2. Betettem helyette egy 6V-os relét, de nem húzza be az elektronika, csak rezeg a tekercs. Érdekes...

3. Na most jön a döbbenet: Hiába kap a panel 230V-ot, relé nélkül nincs áramellátása. vagyis ha kiszedem a panelből, a kijelző is elsötétül és nem működik az egész. Tehát a perifériaként működő relé tekercsén keresztül van megoldva a teljes panel áramellátása. Ezek idióták (mármint aki tervezte)!

4. Döbbenet kettő: Az általam berakott 6V-os relé lábain 1 V fesz van amikor be akarja kapcsolni azt a panel és 65mV amikor nem akarja. Mondjuk 1 V-al nem tudom mit akar bekapcsolni, mert az eredeti relé is 9 V-os volt...

5. Sebaj, beteszek egy tranzisztort vagy optocsatolót és kierősítem a jelet a 6V-os relének , velem nem fog kicseszni.... csakhogy a panelon sehol nem találok terhelhető 6-12 V-nyi feszültséget....

Nincs több ötletem, segítsetek!


kedd ápr. 17, 2012 16:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
jozs692 írta:
van egy Philips 107cm plazma tv PDP42V7 bekapcsol hang van kep nincs .Amit tudtam feszultseget kimertem taviranyitora reagal de a kepernö semmit se csinal

Annyiféle hiba lehet, hogy ezt nem lehet így leírni. Ha van bátorságod, szedd szét és mérj tápfeszeket, de javítani úgysem tudod, mert alkatrész gyakorlatilag csak a márka szerviznek van.


pén. márc. 09, 2012 18:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 09, 2012 6:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
van egy Philips 107cm plazma tv PDP42V7 bekapcsol hang van kep nincs .Amit tudtam feszultseget kimertem taviranyitora reagal de a kepernö semmit se csinal


pén. márc. 09, 2012 7:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 20, 2011 9:05
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Olyan problémám lenne,hogy van egy LE40C653 ami néha bekapcsol néha kikapcsol vagy éppen újraindul.
Amikor éppen olyan kedve van még az osd is bejön. Igaz a pfc csak 385V ra nyomja fel a tápot. Viszont már nem ez az első ilyen készülék ami ezt produkálja. egyébként BN41-01443C a main és BN41-00340 a PSU szivesen kipróbálnám üres eprommal de szerintem ebben flash van de lehet hogy rosszul tudom minden esetre jó lenne a segítség sőt a mai napig nem tudtam beszerezni hozzá szervízmanuált vagy esetleg main board rajzot.
A psu hoz sikerült rajzot keríteni.
Még egy keresek több fajta mainboardot és psu-t t-cont és plazmához is modulokat .

Egy kis ízelítő:
megj. eben a listában személyes infók is vannak ezért elnézést, kérem hagyja figyelmen kívül.



LG 32LE 5500 Led TV : T-CON panel hibás. A panel tipusa: 31T12-c04
T315HW05 V0/V1
http://www.ebay.com/itm/LG-37LE5300-LED ... 0589987285

SAMSUNG LE32B (fehérkávás) pixelhibás kijelző tip: LTF320HA09

SAMSUNG UE40D8000YS Ledmátrix hibás kijelzővel együtt cserélendő tip: LTJ400HL05-J 3

19LG3100 táphibás táp tipusa: AIP 0190A
http://www.ebay.com/itm/AIP-0190A-Power ... 0740642541

LG 26LD320 LCD TV mainboard hibás tip: LD91A/G EAX606869904(2)
http://www.ebay.co.uk/itm/LG-Main-Board ... 0724750305

SAMSUNG LE32C679M1SRZG mainboard hibás tip: BN41-01443A
http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-MAIN-BO ... 0688359548

SAMSUNG PS50PC430 Plazma kijelzőtörött tip: S50HW-YB06

SAMSUNG PS50C550G1W plazma mainboard hibás tip: BN41-01361A
http://www.ebay.co.uk/itm/Main-Board-BN ... 0579702564

LG32LD320 mainboard hibás tip: EAX60686904(2) ebből 2 DB kell
http://www.ebay.co.uk/itm/LG-Main-Board ... 0724750305

SAMSUNG LE40F86BDR pixel hibás
http://hardverapro.hu/apro/elado_samsun ... friss.html

SAMSUNG LE46A856S1M pixel hibás
http://www.1staudiovisual.co.uk/catalog ... -4481.html

LG 32LD400 UA mainboard hibás tip: 0171-2271-3274
http://www.shopjimmy.com/lg-3632-1442-0 ... n-unit.htm

SAMSUNG RBUE26C400PWRXU mainboardhibás


SAMSUNG SP 56K3HV type:AT56K3 Projector DLP hibás
http://www.extrapazarlama.com/asp/produ ... 6K3-DLP-TV

Szinte minden plazmában a ZSUS boardon kimegy ez a fet : RJH30E2 ebből akár 10 db sem ártana
esetleg a komplett panel tip: 42U2P L J41-08591A
http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-PN42C45 ... 0283803763

SAMSUNG PS50C450B mainboard hibás tip: BN41-01361C
http://www.ebay.ie/itm/Main-Board-BN41- ... 0587612220

SAMSUNG LE32B530P mainboard hibás tip:BN41-01165B
http://www.ebay.com/itm/MAIN-AV-BOARD-S ... 0785787383

LG HT462 Házimozi táphibás a táp javítható,alkatrészek amik kellenek:
Táp IC : STRX6756
Tranzisztor:KIA1268B ebből jó pár db kellene

TUNER:DNOS403ZH261B(S) vagy

BN4000080A
SAMSUNG

üdv.kékestv




:idea:


csüt. feb. 16, 2012 11:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
jakab gábor 37 írta:
Üdv mindenkinek .Az lenne a gondom hogy a alfa centaur tv service jelenikl meg és nem lehet csatornát váltani . s.o.s lenne a segítség. előre is kőszőnőm. Gábor

Próbáld meg:
1. kikapcsolni a távszabályzóval
2. a főkapcsolóval kikapcsolni, kicsit várni
3. a főkapcsolóval bekapcsolni
3. bekapcsolni a távszabályzóval

Ha nem megy, keresgélni kell a Neten.


hétf. jan. 23, 2012 15:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
totyo írta:
Igy néz ki a táp rész,hátha van vkinek ötlete, mert nekem már nincs:
http://noob.hu/2012/01/12/sony_erosito_tap.jpg
Ha még aktuális:
-Én első lépésként a primerkör biztijeit, kapcsolóit mérném (<0,1R); majd a háttérszínnel kiemelt teljesítményellenállások forrasztását, értékét ellenőrizném /különös tekintettel R811 biztosítékellenállásra -az esetleg megnyúlhat-./
-Ellenőrizném a puffer tápfeszt, meg a brummot (nem A-osztály esetén, terhelés nélkül nagyságrendben 0,2V alá saccolnám)
-Utána a zénereken mérném a DC feszt; ha rendben akkor ellenőrizném AC-t is (sacc 20mV alatt).
-Ha alacsonyabb a fesz, akkor ellenőrizném a táptranyók C feszültségét.
1.) Ha le van ülve a feszültség, akkor a tápegység utáni rész nagyobb áramot vesz fel mint a névleges (ott kell a hibát keresni)!
2.) Ha C-E feszültség (AC komponenst is beleszámítva) egyik időpillanatban sem esik 1V alá, akkor a tranyó B-ja nem elégséges (tranyócsere), vagy a zener(elkó) átvezet kicsit (elkó polaritás jó?)...


hétf. jan. 23, 2012 11:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 17:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Üdv mindenkinek .Az lenne a gondom hogy a alfa centaur tv service jelenikl meg és nem lehet csatornát váltani . s.o.s lenne a segítség. előre is kőszőnőm. Gábor


csüt. jan. 12, 2012 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás Re: str-vx30l
Igy néz ki a táp rész,hátha van vkinek ötlete, mert nekem már nincs:
http://noob.hu/2012/01/12/sony_erosito_tap.jpg


csüt. jan. 12, 2012 11:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: str-vx30l
totyo írta:
"Táprésznél minden kondit kicseréltem már a hónapok :o alatt át is forrasztotam az összes alkatrészt." megvolt.c801,c802,c803,c804,c805,c806,c807,c808,c813 mind táprészbeli


:oops: Én csak annyit láttam hogy átforrasztgattad. :) Részemről akkor passz.


csüt. jan. 12, 2012 8:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás Re: str-vx30l
"Táprésznél minden kondit kicseréltem már a hónapok :o alatt át is forrasztotam az összes alkatrészt." megvolt.c801,c802,c803,c804,c805,c806,c807,c808,c813 mind táprészbeli


szer. jan. 11, 2012 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: str-vx30l
totyo írta:
Sziasztok!

Van egy többször javított sony str-vx30l erősíitöm már egy ideje vacakol, egyre ritkábban indult el, most meg már nemis. Elég hosszú idő után végre sikerult megtalálnom a kapcs rajzát :D
http://www.freeservicemanuals.info/en/s ... -VX30L.pdf
A gond az hogy bekapcsolásnál a kijelző időnként mutat vmit majd semmit. Nem indul el. Táprésznél minden kondit kicseréltem már a hónapok :o alatt át is forrasztotam az összes alkatrészt. Végül meglett a kapcs rajz és az derult ki hogy ingadozik a tápfesz az F kivezetésnél 6,6V helytt 5,8-6,2V van és amikor eléri a a 6,3 voltot akkor bekapcsol a kijelzo (IC 301megkapja a jo tápfeszt). A feszültégek a táprésznél megvannak amiket ir a kapcs rajz, azok is ingadoznak +akár 1 volt is lehet rajtuk. Nincs több elképzelésem. Talán a Q802 D802t kéne kicsrélni. Ez természetes hogy egy voltokat ingadoznak a feszültségek? Ötletek, mit kéne cserélni, megmérni?


Kiszáradt elkók cseréje megvolt?
(Ha máshol nem is, legalább a táprésznél.)


szer. jan. 11, 2012 15:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás str-vx30l
Sziasztok!

Van egy többször javított sony str-vx30l erősíitöm már egy ideje vacakol, egyre ritkábban indult el, most meg már nemis. Elég hosszú idő után végre sikerult megtalálnom a kapcs rajzát :D
http://www.freeservicemanuals.info/en/s ... -VX30L.pdf
A gond az hogy bekapcsolásnál a kijelző időnként mutat vmit majd semmit. Nem indul el. Táprésznél minden kondit kicseréltem már a hónapok :o alatt át is forrasztotam az összes alkatrészt. Végül meglett a kapcs rajz és az derult ki hogy ingadozik a tápfesz az F kivezetésnél 6,6V helytt 5,8-6,2V van és amikor eléri a a 6,3 voltot akkor bekapcsol a kijelzo (IC 301megkapja a jo tápfeszt). A feszültégek a táprésznél megvannak amiket ir a kapcs rajz, azok is ingadoznak +akár 1 volt is lehet rajtuk. Nincs több elképzelésem. Talán a Q802 D802t kéne kicsrélni. Ez természetes hogy egy voltokat ingadoznak a feszültségek? Ötletek, mit kéne cserélni, megmérni?


szer. jan. 11, 2012 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Laci_L írta:
Minden szétszedhető, csak tovább tart. De forraszd át a lábát egy cin cseppel. Kiderül, az volt-e. :shock:


Az már megvolt, azzal kezdtem.

És tényleg. :) Elsőre úgy tűnt, hogy be van öntve, de kiderült, hogy kipattintható a fedél. Kipucoltam, összeraktam, most már csak tesztelni kell. :)


hétf. jan. 02, 2012 22:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
dhpage írta:
... ez nem bontható kapcsoló...

Minden szétszedhető, csak tovább tart. De forraszd át a lábát egy cin cseppel. Kiderül, az volt-e. :shock:


hétf. jan. 02, 2012 9:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Laci_L írta:
Meg kell fújni hűtő spray-el, nézni a változást. A kontakt spray pedig átmeneti javulást hoz, aztán meg rosszabb lesz, mint volt. Az alkoholos tisztítás többet ér.


Köszönöm!

A hűtőspray jó ötlet! Az alkoholos valóban jobb lenne, csak ez nem bontható kapcsoló. Szívem szerint kicserélném, de elég spéci, kizárt, hogy ilyet tartana a Lomex. Azért majd megkérdezem, hátha.
Viszont lehet megpróbálom féktisztítóval, az mindent leszed. :)


vas. jan. 01, 2012 23:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 01, 2012 10:23
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Boldog új évet mindenkinek!
Lenne egy olyan problémám hogy van egy aiwa cx-77 hifim és a mély hangot nem adja le torz nagyon ez tegnap jött elő másodszor csak most nem múlt el mi lehet a gond vele?


vas. jan. 01, 2012 10:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
dhpage írta:
... van olyan, hogy egy mikrofon előerősítő elzajosodik idővel ...

Persze. :shock:
Lehet, hogy valamelyik cstlakozó, kapcsoló kontakthibás. Lehet egy hibás forrasztás, crimpelés. És hát lehet félvezető vagy akár ellenállás hiba is.
Meg kell fújni hűtő spray-el, nézni a változást. A kontakt spray pedig átmeneti javulást hoz, aztán meg rosszabb lesz, mint volt. Az alkoholos tisztítás többet ér.


pén. dec. 30, 2011 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!

Lehet hülye kérdés: van olyan, hogy egy mikrofon előerősítő elzajosodik idővel?
Ez egy használt cucc volt (kamera külső mikrofon), olcsón vettem (ezért adták el). Kábeleket cseréltem rajta, meg egy kis tolókapcsolót megfújkáltam kontakspray-el, így egész jó lett, de még egy leheletnyi alapzaj maradt. Érdemes vadászgatni a benne lévő 4 tranzisztor típusát, vagy inkább építsek egy új erősítőt bele?

Köszönöm előre is, ha valaki hozzá tud szólni.


pén. dec. 30, 2011 2:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: sebességmérő
fehér írta:
... Elég egy 10nf kondi az óra elé :D Nekem bevált.

Ezt már egy hónapja írtam: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=982838#p982838
A válasz is ott van alatta. :shock:


szer. dec. 14, 2011 19:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás Re: sebességmérő
HiMen írta:
Tanácsot kérnék!
A Ventura IV-es digitális, vezetékes (nem RF-es) sebességmérőmet felszereltem a motoromra. Amikor beindítom a motort teljesen összezavarodik, mindenfélét ír ki össze-vissza.

Nos ez egy k@ki kínai motor. A gyertyapipát már lecseréltem zajszűrősre és a sebességmérő kábelét a lehető legmesszebbre húztam a gyújtótekercstől és vezetékeitől. De ez sem hozott megoldást.
Alufóliával körbetekerni a sebességmérő vezetékét nem akarnám, mer hogy nézne akkor ki... :-((

Van valakinek ötlete?

Elég egy 10nf kondi az óra elé :D Nekem bevált.


szer. dec. 14, 2011 17:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Beus181 írta:
... A kérdésem az lenne, hogy javítható-e, és ha igen, kb mennyibe kerülhet? Köszi a választ!

Javítható. Akármennyi lehet a javítás. Amennyit nem szégyell a szerviz. Így nem lehet megmondani.
Sajnos ez a helyzet.
Kérdezz a szerviben rá, ha bizonytalan a válasz, mást kell keresni, ami nem biztos hogy van.


csüt. dec. 01, 2011 15:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 30, 2011 20:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok! Egy Samsung 1o2 cm-es Lcd tévénk van, ami kb egy hete magától vált csatornát, szépen sorban folyamatosan, és a távirányítóra nem reagál, hangerőt is állít vagy a menüt állítgatja...Ezt már csinálta pár napja is, utána a hangszórót kikapcsoltuk, és jo volt egy pár napig, de most megint megkergült... A kérdésem az lenne, hogy javítható-e, és ha igen, kb mennyibe kerülhet? Köszi a választ!


szer. nov. 30, 2011 20:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: sebességmérő
HiMen írta:
Nos a ventura IV-ben elem van...

Aha. :shock:
Miután nincs ilyenem (nem is lesz), így csak saccoltam (vezetékest írtál). Ezek szerint a jeladó a kábeles. Akkor ott megy be a zavar. Ha nincs árnyékolva, meg lehet próbálni a kábel cserét (esetleg többszörösen árnyékolt, és ha van, acélszövetes). A csak alumínium árnyékolás a mágneses zavarok ellen nem sokat ér.


szer. nov. 16, 2011 19:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás sebességmérő
Nos a ventura IV-ben elem van...


szer. nov. 16, 2011 14:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: sebességmérő
HiMen írta:
... Van valakinek ötlete?

A sebességmérő bemenő tápfeszét kell megszűrni. T tag: kondi-fojtó-kondi. :shock:


kedd nov. 15, 2011 20:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás sebességmérő
Tanácsot kérnék!
A Ventura IV-es digitális, vezetékes (nem RF-es) sebességmérőmet felszereltem a motoromra. Amikor beindítom a motort teljesen összezavarodik, mindenfélét ír ki össze-vissza.

Nos ez egy k@ki kínai motor. A gyertyapipát már lecseréltem zajszűrősre és a sebességmérő kábelét a lehető legmesszebbre húztam a gyújtótekercstől és vezetékeitől. De ez sem hozott megoldást.
Alufóliával körbetekerni a sebességmérő vezetékét nem akarnám, mer hogy nézne akkor ki... :-((

Van valakinek ötlete?


kedd nov. 15, 2011 20:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:13
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Jó napot kívánok a fórumtársaknak!
Megint kérni jöttem, bocsánat!
T 2180 STX-SL tipusú Orion crt. tv. kezelési utasitására/leirására lenne szükségem, amelyikben a távvezérlő rajza/leirása is benne van.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv Sándor2


hétf. nov. 14, 2011 17:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 17, 2011 20:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok!
Keresek A48QAD220X képcsövet, akár használtat is, lehetőleg Bp-n, vagy közelében.
Köszönettel: Gyula


kedd nov. 08, 2011 6:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Istvan Cifra írta:
Sziasztok egy kis segítség kéne Grundig st2670 top gyártműnyu tv-nél 1 hibát már megcsináltam
BU transistort pukasztotta kifelé.Azután meg képernyő két oldalt össze van huzódva amit nemtalálok meg hogy kinyisam , előre is köszönöm

A soreltérítés, és/vagy annak a tápja a hibás. Ezeket kellene mérni, ellenőrizni.


pén. nov. 04, 2011 18:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 04, 2011 16:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sziasztok egy kis segítség kéne Grundig st2670 top gyártműnyu tv-nél 1 hibát már megcsináltam
BU transistort pukasztotta kifelé.Azután meg képernyő két oldalt össze van huzódva amit nemtalálok meg hogy kinyisam , előre is köszönöm


pén. nov. 04, 2011 17:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
No meg a mélynyomót sem ott kell alatta tartani a levesestálnyi mágnesével..pl


csüt. nov. 03, 2011 22:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
ocsi60 írta:
... az a gondom hogy kép tulnyomó részt zöld és sárgás szinben jelenik meg...

Próbáld meg lemágnesezni. Ha nincs demagnetizáló tekercsed, kapcsold ki a tévét a főkapcsolóval (nem a távszabályzóval). Várj legalább néhány percet, és kapcsold vissza. Lehet hogy javul. Ha igen, ismételd meg.

Ha nem változik, rossz ez az áramkör, vagy a képcső. Egyiket sem tudod otthon javítani. Sőt manapság már nem is éri meg szervizbe vinni, ha egyáltalán vállalják még.


szer. nov. 02, 2011 15:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 02, 2011 11:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Van egy 7-éves 72cm-es BEKO tévém,és az a gondom hogy kép tulnyomó részt zöld és sárgás szinben jelenik meg.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv:ocsi60


szer. nov. 02, 2011 12:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 1:54
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
A strings áramkörön lévő összes kondenzátort kicseréltem. A probléma megoldódott, bár eddig csak fél órán át volt bekapcsolva, hosszabb ideig nem próbáltam. Mindenesetre a 10 perc használat utáni pattogást elhagyta.
Én személy szerint nem hittem volna, hogy csupán az elöregedett kondik lennének problémásak.
Mindenkinek köszönöm a segítséget!


szomb. aug. 27, 2011 18:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 24, 2005 1:55
Hozzászólások: 81
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
apetit1989 írta:
mindenképp szeretném azt is kicserélni, esetleg tudnátok rá írni alternatívákat? Pont ugyanilyet nem tudok venni.


Pl. NE5532 a 4556 helyére. A 6551-es sajnos sil9-es tokozású most így hírtelen nem találtam egy olyan műveleti erősítőt sem ami ilyen kivitelben készül. Az NE5532-ből dip8-as tokozásút kérj majd, de csak akkor cseréld ki ha bebizonyosodott, hogy az az alkatrész a hibás.

ui: majd ha egyszer sikerült megjavítani akkor írd be ide a megoldást én kíváncsi vagyok rá.


kedd aug. 23, 2011 21:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
apetit1989 írta:
... A kondik zöme 16 voltos, nem gond, ha helyettük 24 voltosat teszek be? ...

Persze hogy jó, ha elfér, és minőségi jellemzői hasonlóak.


szomb. aug. 20, 2011 13:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 04, 2009 1:54
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
cargo írta:
@apetit1989
(Én sem vagyok valami nagy szerviz guru, de van néhány gondolatom/tanácsom)

Most akkor pontosan melyik kimenet hallgat el egy idő után? Azt vágom, hogy a strings rész, de a kapcsolási rajzon látni, hogy a stringshez tartozik a "Strings out", "low out", "hi out" és a "headphones out" is. A pattanás után ezek mind némák? Vagy csak egyikük? Te melyiket használod ezek közül? És a pattanás után a Synth out még szól? (én ezen az oldalon találtam a service manualt: http://manuals.fdiskc.com/tree/Korg/ föntről lefelé a hetedik, a kapcsolás amiről beszélek ezen dokumentum 10. oldalán van).

Idézet:
... ahol a strings áramkör van, található egy IC, egy kicsike chip. Ez már tényleg nem a hatásköröm, de az nyilvánvaló, hogy túlforrósodik, a lábai feketék, működés közben ontja magából a meleget. Körülötte egy rakás ellenállás van, azok is forróak.
Szerintem ezt a chipet kéne hűteni működés alatt, hűtőbordval vagy bármivel.


A hűtéssel még nem szüntetnéd meg a hibát. Meg kellene találni a túlmelegedés okát és orvosolni. Továbbá nem is biztos, hogy éppen ez okozza a hibát.

Idézet:
az alkatrész cseréje nem hinném, hogy megoldható


Ha arra az alkatrészre gondolsz amit a képen belinkeltél akkor az még cserélhető. A kapcsolási rajzból kiderül, hogy egy kétszeres műveleti erősítőröl van szó (AN4556), ilyeneket még ma is gyártanak, biztosan lehetne találni csereszabatos példányt a mai választékból.
A képről nekem nem tűnik "forrónak" az az IC és az ellenállások sem. Úgy értem, hogy az olyan alkatrészek amik sok hőt terlmelnek jól láthatóan meg szokták égetni az alattuk lévő panelt. Valahogy be kell határolni a hibát ehhez mindenképp mérni kell mint ahogy ezt már előttem is írták. Egy oszcilloszkóp jól jönne... pl beállítanál egy alap hangszínt aminek jellegzetes formája van és ezt megnézni szkóppal az egyik kimenetén a szintinek majd a pattanás után megnézni, hogy melyik műveleti erősítő előtt/után veszik el a jel. Így be lehetne határolni a dolgot. Vagy szokás még az ilyen régi cuccoknál alapból kicserélni az összes elektrolit kondenzátort (ez nem biztos, hogy segít, de a kondik hibáját így kizárhatnád és nyugodt lehetnél, hogy utána évekig nem lesz gond az elkókkal)


Szervusz!
Nekem is pont az a kapcsolási rajz van meg.
A pattanás után a synth rész is elhallgat. Azonban, ha nem kapcsolom be a string-et, korlátlanul használhatom.
Már sikerült beszélnem egy tévészerelővel, akivel az apám jóban van, meg fogja nézni ha lesz ideje, és le is méretem.
A neten utánanéztem annak az IC-nek, és én is rájöttem, hogy műveleti erősítőről van szó. mindenképp szeretném azt is kicserélni, esetleg tudnátok rá írni alternatívákat? Pont ugyanilyet nem tudok venni.

A kondenzátorok cseréjének nekifogtam, ezzel kapcsolatban egy kérdés: A kondik zöme 16 voltos, nem gond, ha helyettük 24 voltosat teszek be? Én úgy emlékszem, hogy nem baj, de a biztonság kedvéért megkérdezem. Nekem otthon csak 24 voltosak vannak, kapacitásban megegyeznek a még bentlévő kondikkal. Egyébként nem gond az alkatrészek beszerzése, Pozsonytól 25 KM-re lakom, és ott van egy szuper elektroüzlet, nagyon széles választékkal.
Üdvözlettel: Péter


szomb. aug. 20, 2011 11:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 24, 2005 1:55
Hozzászólások: 81
Hozzászólás Re: SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
@apetit1989
(Én sem vagyok valami nagy szerviz guru, de van néhány gondolatom/tanácsom)

Most akkor pontosan melyik kimenet hallgat el egy idő után? Azt vágom, hogy a strings rész, de a kapcsolási rajzon látni, hogy a stringshez tartozik a "Strings out", "low out", "hi out" és a "headphones out" is. A pattanás után ezek mind némák? Vagy csak egyikük? Te melyiket használod ezek közül? És a pattanás után a Synth out még szól? (én ezen az oldalon találtam a service manualt: http://manuals.fdiskc.com/tree/Korg/ föntről lefelé a hetedik, a kapcsolás amiről beszélek ezen dokumentum 10. oldalán van).

Idézet:
... ahol a strings áramkör van, található egy IC, egy kicsike chip. Ez már tényleg nem a hatásköröm, de az nyilvánvaló, hogy túlforrósodik, a lábai feketék, működés közben ontja magából a meleget. Körülötte egy rakás ellenállás van, azok is forróak.
Szerintem ezt a chipet kéne hűteni működés alatt, hűtőbordval vagy bármivel.


A hűtéssel még nem szüntetnéd meg a hibát. Meg kellene találni a túlmelegedés okát és orvosolni. Továbbá nem is biztos, hogy éppen ez okozza a hibát.

Idézet:
az alkatrész cseréje nem hinném, hogy megoldható


Ha arra az alkatrészre gondolsz amit a képen belinkeltél akkor az még cserélhető. A kapcsolási rajzból kiderül, hogy egy kétszeres műveleti erősítőröl van szó (AN4556), ilyeneket még ma is gyártanak, biztosan lehetne találni csereszabatos példányt a mai választékból.
A képről nekem nem tűnik "forrónak" az az IC és az ellenállások sem. Úgy értem, hogy az olyan alkatrészek amik sok hőt terlmelnek jól láthatóan meg szokták égetni az alattuk lévő panelt. Valahogy be kell határolni a hibát ehhez mindenképp mérni kell mint ahogy ezt már előttem is írták. Egy oszcilloszkóp jól jönne... pl beállítanál egy alap hangszínt aminek jellegzetes formája van és ezt megnézni szkóppal az egyik kimenetén a szintinek majd a pattanás után megnézni, hogy melyik műveleti erősítő előtt/után veszik el a jel. Így be lehetne határolni a dolgot. Vagy szokás még az ilyen régi cuccoknál alapból kicserélni az összes elektrolit kondenzátort (ez nem biztos, hogy segít, de a kondik hibáját így kizárhatnád és nyugodt lehetnél, hogy utána évekig nem lesz gond az elkókkal)


pén. aug. 19, 2011 16:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség