Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:14



Hozzászólás a témához  [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szerintem nem sokat. Szervizben is ki fogják cserélni, ha van jótállás.


kedd feb. 20, 2007 13:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Mp3 lejátszó
Tszteletteljes kérdésem.
USB-s lejátszó megmakacsolta magát. Bekapcsolás után 2-3mp. után kikapcsol. Elem új, gyári firmware rátöltve. Irni olvasni lehet.
Mit leht még tenni hogy normálisan működjön.


kedd feb. 20, 2007 12:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
nincs mit.... Végül is megoldottad :)


pén. feb. 16, 2007 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 22:19
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Úgy néz ki megoldódott. Pio fejegységekben szokott lenni és úgy néz ki sikerült is szerezni. Azért köszi szépen...


pén. feb. 16, 2007 18:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 22:19
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Az a baj, hogy gőzöm nincs. Nem tanultam soha ilyesmit, csak csinálom. :lol:
BD 240-esre gondoltam, csak ez kb. negyedakkora. De mivel ennek kisebb helyen is kell elférni... :roll: Három lábú. 12 volt megy be és csak 7 jön ki belőle, meg látszik, hogy szétvannak füstölve. Szóval 5v-os stabicre ez még okés, de a másik 9-eshez megy, szóval a 7 volt itt bukik. És látszik is a kijelzőn, hogy kap feszkót, csak keveset, mert halványan kiírja a számokat a kijelző... Úgyhogy az 5 volthoz menő valószínű, hogy jó, de inkább párban cserélem.... ha megtudom mit kell kereseni :lol: :lol:


pén. feb. 16, 2007 8:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
sajnos az valami kódjel. az áramkörből ki lehet következtetni?


csüt. feb. 15, 2007 22:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 22:19
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Sziasztok!
Egy olyan (sztem) tranyóra lenne szükségem, amiről még nem igazán hallottam eddig. Egy autós fejegységben van a trafó és egy 9V-os meg egy 5V-os stabic között párban
BI240qz. Nem találtam róla sehol semmit, így nem igazán tudom mivel helyettesíthetném....
Előre is köszi.


csüt. feb. 15, 2007 22:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 09, 2007 13:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Philips DVDR610
Üdv mindenkinek!
Van egy Philips DVDR610-es dvd Recorderem, ami megmakkant. Pontosan: a hangot nem kezeli. Sem felvételkor, sem lejátszáskor sem az analóg, sem a digitális kimenetén nincs jel. Egyébként a videótartalommal nincs baj (felvételkor sem). A hangproci (MSP3415) kvarca rezeg. Ha felvételre állítom a kütyüt és körvetlenül az analóg-digitál áttalakítóra (UDA1361TS) vezetem a bemenő hangot, akkor sincs a kimenetén digitális jel. Van egy két lábon órajel, de ha jól emlékszem, a 8-as lábon nincs jel. A DVD ROM sajnos nem IDE portos, hanem 3 szalagkábel + tápok. Ha valaki találkozott hasonló problémával, légyszi adjon tippet! (3 napig méricskéltem sokmindent mértem még, de hosszú lenne leírni, csak akkor teszem, ha valaki már próbálkozott ilyennel)
Üdv


hétf. feb. 12, 2007 8:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Gondolom, a csőcseréken (dobváltó, ill. KF csövek) túlvagy...már ha vannak biztosan hibátlan próbacsövek...

Esetleg nézd meg az első EF 80-as KF cső segédrácsa és a test között levő 1nf-os kondit. Ez is átvezethet, bár ezt jelzi a mellette levő 1Kohmos ellenállás melegedése is általában.

Még lehet nagyfeszáthúzás is, elsősorban a DY 80 nagyfesz. dióda, a PY83 katód, illetve a PL81 anódsapkája körül, vagy a "malomkerék" körül. Erre utalhat a fényerőváltozással való összefüggés.

Esetleg még alaposan átnézném a video végfok (ebben, ha emlékeim nem csalnak, PL83, illetve ECC82 egyik triódája alkotta páros dolgozik) áramkörét.

Kapcsiból ennyi, ha nem jön be, még kitalálok egy-két hibalehetőséget.


kedd jan. 30, 2007 20:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Sziasztok!

Valaki legyen szíves megmondani a készülékemben előforduló hiba okát a leírésom alapján.
AT 501-es készülék.

A készülék képernyőjének közepén a fényerőszabályzó, felől, a raszter szélességének megfelelően, fényes csíkok láthatók, sustorgó-sercegő hang kíséretéban. A képernyő magasságában kb. 10-15 centi, míg a zavarcsíkok nem egyforma hosszúak, a közepén hosszabb, a széleken fokozatosan rövidülnek.
Ha a kép a kis térerősség miatt nem a legjobb minőségű, akkor a körvonalak a kép közepén olyanok, mintha a szél fújná.
Ha a térerősség tovább csökken, akkor az egyébként még élvezhető képet a zavar ki is veri.
Ha a fényerőszabályzót visszafele forgatom, úgy, hogy a kép már alig látszik, akkor ez a zavar lüktetés formájában jelentkezik, kb. 5 másodperces időközökben.
Ha a fényerőszabályzó gombot maximum felé csavarom, akkor is megszűnik a zavar, és a sustorgás, a kivert kép visszajön, csak így már a kép nagyon világos és azért nem élvezhető.
Ezek a zavarok csak egészen kifogástalan képminőségnél tűnnek el. Különben adáson kívül bekapcsolt készüléknél kihúzott antenna mellett is láthatók a képernyőn ezek a fényes csíkok, csak tompábban. Hasonló ahhoz, mint amikor a készüléket adáson kívül fél adóantenna szárral működtetjük.

Valaki tudna valamilyen ötletet adni, hogy hol lehet a hiba?


kedd jan. 23, 2007 23:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Kedves T68m sorstársam!

Nekem a SmartUPS sorozat 650-es darabja szerezte ezt az örömöt. :(
Megvettem bele a két új akksit, a régi 9 évesek helyett.
Az akku rögzítő lemez kicsavarása közben az egyik hűtőbordához értem a csavarhúzóval, és lőn tűz, füst elkeseredés.
A két szétégett fóliaszakaszt kijavítottam, és lesz ami lesz alapon bekötöttem a két akkut. Szikrázott a saru, amikor rákötöttem, de mint kiderült, csak azért, mert rögtön az önteszttel indult.
Azóta is kifogástalanul működik.
Ha hazaérek, megnézem megvan-e a rajza a tiédnek.

Én itt találtam meg anno:
http://fileshare.eshop.bg/index.php?pag ... at=search2

Ja, itt nálunk elromlott az idő. :D :D


kedd jan. 23, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Gondolom biztos a test volt házhoz kötve, ez szinte biztos, csak kérdés, hogy miután a test fólia megszakadt a nyákon, min folyott még át az áram. A panelen találtál elégett testfóliát?


kedd jan. 23, 2007 5:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kezdem:

az apc-nek okosan fémburkolatú a háza a smart-ups v/s 420-nak és nem tudom, hogy az elektronika mely pontját közötte a házhoz, de mindenesetre jól elszállt ez a sz.ar, mikor a rákötött aksi pozitív sarkát egy villáskulcs segítségével véletlenül a házhoz érintettem!

tud valaki tuti tippet, vagy fejtsem vissza a kapcsolást?


kedd jan. 23, 2007 1:12
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás SZERVIZ KÉRDÉSEK, azaz minden ami elromlott ide!
Sy-al hosszasan tépelődtünk hasznos lenne-e egy ilyen gyűjtő topic.
Arra jutottunk, hogy egy próbát teszünk.
Érdekelne a véleményetek, amit a szavazásban ki tudtok fejteni.
Ha más véleményetek is van, azt privátban Legyetek szívesek, vagy az offtopicban!


El is felejtettem, hogy a topic él, azaz lehet használni!

Csaba_20 felhívta a figyelmemet, hogy létezik két nagy Szerviz topic:
1. TV Mi a probléma? : http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=17177
2. Monitor hibák és javításuk : http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... ht=monitor
Az ilyen jellegű kérdéseket érdemes ezekben feltenni!


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára watt szomb. okt. 04, 2008 9:18-kor.



hétf. jan. 22, 2007 11:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1114 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség