Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:11



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Mikrosütő, felrobbant ellenállás, ki tudja a típusát? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Mikrosütő, felrobbant ellenállás, ki tudja a típusát?
mineral írta:
... valaki megadná az ellenállás értékét ...

A Google-on keresgélj. Láttam egy rakás találatot. Lehet, hogy regisztrálni kell.


vas. márc. 08, 2015 9:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 08, 2007 21:55
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Mikrosütő, felrobbant ellenállás, ki tudja a típusát?
Jó napot kívánok!
Whirlpool Vip 20
Az AVM 450/ WP/ WH típusú mikrohullámú sütőm kisebbik vezérlőpanelján egy pici ellenállás meg van égve (szakadt) és nem látni rajta az értékét. Az ellenállás 3113 számmal van jelölve az egyik lába a P4-es 2-es csatlakozóval van közösen amely a 2 db ajtó mikrókapcsolóhoz van vezetékezve. Kérésem az lenne hogy valaki megadná az ellenállás értékét és-vagy egy kapcsolási rajzzal segítene. Lehet hogy valami más alkatrész hibájából következet be az ellenállás sérülése?


szer. feb. 25, 2015 9:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 6:01
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Sikerült megjavítani!
Sziasztok!

Hogy teljes legyen a történet: húsvét táján volt lehetőségem a mikró megjavítására.

A szakadt ellenállást egy 22Ohm 20W darabra cseréltem. Bekapcsolás után kicsit melegített a mikró (pohárban lévő víz langyos lett), viszont az ellenállás rendkívül forróvá vált.
Ez reményt adott arra, hogy talán teljes sikert lehet elérni. Megmértem, a relé nem kapott áramot, tovább mérve kiderült, hogy a dióda előtt lévő ellenállás (a kapcs. rajzon a TURNTABLE MOTOR felirattól jobbra-fel) szakadt.

Így már logikussá is vált az egész: mivel a relé behúzásához szükséges ellenállás szakadt volt, így a piros nyíllal jelölt ellenálláson a tervezettnél hosszabb időn keresztül folyt nagy áram, végül ez nem bírta és eldurrant. Onnantól kezdve viszont a mikro már egyáltalán nem üzemelt, ekkor jelzett az anyós.
A két ellenállás cseréje (kb. 600 Ft) után teljesen jól üzemel a készülék. A relé behúzásához szükséges ellenállás hibáját nem tudom, hogy mi okozta. Ha méretezési gond, akkor gondolom, hogy újra kezdődik az egész történet, egyelőre viszont jó, úgyhogy örülünk. Köszönöm a segítségeteket!

Üdv,
Péter


szer. ápr. 11, 2007 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem akarok fogadatlan prókátor lenni, de ez egy dícséretet megér...
Nagyon profi módon lebontottad a burkolatot a huzalról.
Az ötletek is nagyon logikusak és célravezetőek voltak
Ha korábban ide tévedek akkor nekem is a "két rész kimérése" lett volna az ötletem.

wdr írta:
..Nem tudom, hogyan ment tönkre, nem mi használtuk, anyósnál volt.
:D Így viszont minden érthető, az anyóstól leég minden és kimegy a bizti! ..a legtöbb esetben. :)


szer. feb. 21, 2007 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 6:01
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Szétszedtem, ahogy javasoltátok. Újra megmérve a 2 rész ellenállásának összege 16-20 ohm közé esik.

Kép

Köszönöm mindenkinek az időt és tanácsokat!

Üdv,
Péter


csüt. feb. 15, 2007 9:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Végül is össze is lehet csavarni a végeket. Az a pici kieső darab annyira nem fog számítani, és meg lehet saccolni melyik szabványos értékhez áll a legközelebb.

http://www.southwest.com.au/~jfuller/el ... istors.htm


szer. feb. 14, 2007 23:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én pl. meg sem próbálnám forrasztani, amit nem lehet forrasztóónnal 8)
De a két darab megmérése és az eredmény összeadása működik.


szer. feb. 14, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 10:49
Hozzászólások: 524
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó
Hozzászólás 
Az ilyen ellenállatokban valami huzal van fölcsévélve.
Figyelj!Van egy inkább a rémtörténetek közé illő de működő ötletem: Én azt csinálnám, hogy szétverném az ellenállatot, a huzalt kiszedném, ha szakadt akkor ideiglenesen megforrasztanám és kifeszíteném egyenesre a szobában aztán mehet a 2 végére az ohmmérő.


szer. feb. 14, 2007 18:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 6:01
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Hutty írta:
Ilyen értékekkel találkoztam: 10,15,16,20,22 ohm 20W

Köszi!

Ettől lényegesen nagyobbat mértem az ellenállás szétbontása után, de valószínűbb, hogy mérési hiba volt. Legfeljebb kipróbálom először egy nagyobb, majd egy kisebb ellenállással is.


szer. feb. 14, 2007 10:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ilyen értékekkel találkoztam: 10,15,16,20,22 ohm 20W


kedd feb. 13, 2007 17:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Bocs, tényleg az egy lágyindító relé... Sorry. Tán el kéne olvasni ami oda van írva. Akkor az pár ohmos ellnállás. Jól alul van méretezve ha ilyen hamar elszállt.


kedd feb. 13, 2007 15:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
OFF

Nincs mit!

Egyebkent nem kell megsertodni, ez az altalanos (de iratlan) forumszabalyzat ill. etikett.

ON


kedd feb. 13, 2007 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 6:01
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
sixtek írta:
Idézet:
Ha tudja valaki, írja meg nekem: info _@_ webdoktor _._ hu


Ez egy forum, nem pedig online gondozokozpont, ahol emailben valaszolgatunk.
Szerintem legalabbis.


Ez tényleg egy informatív hozzászólás volt, kösz!


kedd feb. 13, 2007 14:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 6:01
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ez nem olyan ellenállás,mint a toroidpoknál bekapcsoláskor,hogy késlelteve kapcsolja rá a teljes feszejt egy relé?
Nézd meg a rajzot,jobban,az nem kapcsoló hanem egy relé,ott az "időzítő áramkör" is ;)

Vagyis az ellenállás még akár a trafóval vagy a magnetronnal kapcsolatos gondok miatt is kipukkanhatott.
Nemtudom mekkora "indítóellenállás" kell egy ekkora sütőtrafónak,egyszerűen párszáz ohmmal,vagy egy közönséges villanykörtével próbálkoznék.

Nem ártott volna hibaleírást is közölnie a tisztelt topicindítónak,most mit csinál a mikró és hogyan romlott el.
Meg mintha lenne javítós topic,kár ezeknek külön,külön nyitni egyet!


Azóta megpróbáltam leszedni róla a kerámia borítást, a belsejében látszik az a pont, ahol elégett. Összeadva a két rész ellenállását kb. 1-1,5K.

Nem tudom, hogyan ment tönkre, nem mi használtuk, anyósnál volt. Állítólag nem volt fém tárgy a belsejében. Mi már csak azt tapasztaltuk, hogy nem melegít, miközben világít és a tányér forog, utána szedtem szét.

Mivel közel 4000 db topik van az elektro-n belül, kifejezetten a javítós topikra pedig eddig 10-nél kevesebb hozzászólás és összesen két tucat szavazat érkezett, ezért bátorkodtam új topikot indítani.


kedd feb. 13, 2007 14:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 6:01
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Nem csak az ellenállás rossz, hanem a vele párhuzamos kapcsoló. (a kapcsoló nem zárt, ezért szétment az ellenállat. Ha azt megjavítod, akkor már menni fog, csak a kapcsoló hamar tönkremegy, mert az egy szikraoltó ellenállás. Ha a mellette lévő 3,3K-s ide is jó lesz az. De sztem a kollégák majd pontosítanak.


Köszi az észrevételt! Megnéztem a relét, hogy azzal minden rendben van-e.


kedd feb. 13, 2007 14:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
Idézet:
Ha tudja valaki, írja meg nekem: info _@_ webdoktor _._ hu


Ez egy forum, nem pedig online gondozokozpont, ahol emailben valaszolgatunk.
Szerintem legalabbis.


kedd feb. 13, 2007 13:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez nem olyan ellenállás,mint a toroidpoknál bekapcsoláskor,hogy késlelteve kapcsolja rá a teljes feszejt egy relé?
Nézd meg a rajzot,jobban,az nem kapcsoló hanem egy relé,ott az "időzítő áramkör" is ;)

Vagyis az ellenállás még akár a trafóval vagy a magnetronnal kapcsolatos gondok miatt is kipukkanhatott.
Nemtudom mekkora "indítóellenállás" kell egy ekkora sütőtrafónak,egyszerűen párszáz ohmmal,vagy egy közönséges villanykörtével próbálkoznék.

Nem ártott volna hibaleírást is közölnie a tisztelt topicindítónak,most mit csinál a mikró és hogyan romlott el.
Meg mintha lenne javítós topic,kár ezeknek külön,külön nyitni egyet!


kedd feb. 13, 2007 13:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem csak az ellenállás rossz, hanem a vele párhuzamos kapcsoló. (a kapcsoló nem zárt, ezért szétment az ellenállat. Ha azt megjavítod, akkor már menni fog, csak a kapcsoló hamar tönkremegy, mert az egy szikraoltó ellenállás. Ha a mellette lévő 3,3K-s ide is jó lesz az. De sztem a kollégák majd pontosítanak.


kedd feb. 13, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 6:01
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Mikrosütő, felrobbant ellenállás, ki tudja a típusát?
Sziasztok!

A Hausmeister HM1013 jelzésű, alacsony árfekvésű mikróban "felrobbant" az egyik ellenállás.

Az összes alkatrészen jelölve vannak az adatok, ezen pont nincs. Valamilyen nagy teljesítményű, kerámia ellenállás.

Nézzetek már rá ezekre a képekre, hátha valaki tudja, mire cseréljem ki. A képen pirossal jelöltem a hibás alkatrészt.
Kép

Kép

Itt van még egy csomó kép:
http://webdoktor.hu/mikro/

Ha tudja valaki, írja meg nekem: info _@_ webdoktor _._ hu

Nagyon köszönöm!

Üdv,
Péter


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wdr kedd feb. 13, 2007 13:01-kor.



kedd feb. 13, 2007 10:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség