Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 13:05



Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Laptop akku 
Szerző Üzenet
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 05, 2007 7:46
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: az asztal alatt
Hozzászólás 
sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni, mégpedig olyan téren, hogy

barátnőmnek van egy régi hp omnibook xe3-as laptopja, és sokáig **** volt benne az akksi. most sikerült vhonnan ingyen egy szintén használtat szereznie, tegnap lemerítette teljesen, éjszaka feltöltötte, és most meg sztem pillanatok alatt lemerülne. tegnap, ca. 2 év használatlanság után kb 60%-os volt az akksi, és kb fél óra alatt leszívta a gép. most kb. 2 perc alatt 4%-ot ugrott le a töltöttségjelzője.

ez mitől van? vagy normális ilyen korú gépnél és akkunál? kb 2001-2002-es mindkettő.

segítségeteket előre is köszi

bulldozer


kedd jún. 05, 2007 9:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Sok esetben a gyártó is szemét, megadja, hány töltést engedélyez és utána tilt az elektronika, ez jó bolt nekik:)


vas. jún. 03, 2007 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Az az igazság, hogy én is jártam így, elég csalóka módon viselkednek a Li-ion akksik. Látszólag az újtól semmiben nem különbözik, de az elektronika már lekapcsol sokkal hamarabb. Ugyanaz az elektronika maradt, a cellákat kicserélték, azóta jó.


Igazad lehet... Bár a fickó feltöltötte a vellákat, és műterheléssel lemerítette, megint megtöltöte, és újra megterhelte. Ezek után azt mondta, hogy maga az akkupack jó, az elektronika halt meg :-(

Ros-Co. írta:
Nem mindegyik fajtát kell kiütni, de a PIC-est sztem nem egyszerű...


Én is ettől félek. Gyakorlatilag lett két kicsi asztali gépünk ;-)

Üdv!


vas. jún. 03, 2007 9:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
A li-ion celllák helyet a NiMH-hez mit szolna az elektronika? Mert a jelenlegi cellák beszerzhetetlenek Mo.-on ICR18650-22E tipusú, miben tér el a li-ion os akku töltése?


szomb. jún. 02, 2007 19:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az az igazság, hogy én is jártam így, elég csalóka módon viselkednek a Li-ion akksik. Látszólag az újtól semmiben nem különbözik, de az elektronika már lekapcsol sokkal hamarabb. Ugyanaz az elektronika maradt, a cellákat kicserélték, azóta jó.

Nem mindegyik fajtát kell kiütni, de a PIC-est sztem nem egyszerű...


szomb. jún. 02, 2007 9:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ez engem is piszkosul érdekelne...

Van két Asusunk is a polcon, amikben mélykisülésbe ment az akku. Legalábbis az elektronika szerint: mert akkus szakember szétszedte és megtöltötte, terhelte, mérte az akkukban a cellákat, azt mondja, azok jók: de nem indul el egyik gép sem a FELTÖLTÖTT akku cellákat tartalmazó akkujáról, és nem is tülti őket :-((((

Üdv!


szomb. jún. 02, 2007 8:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás Laptop akku
Sziasztok

Van nekem egy Asus laptopom ami 1,5éves és az akkuja már csak 30-40percet bír, szétszedtem és gondoltam hogy hátha valamelyik cella ment tönkre benne, de a cellák között nincs drasztikus különbség csak 0,2V ez sztm. nem olyan nagy különbség. De van egy elég komoly elektronika is benne és egy mikrokontroller is, valamint neten való után járásból megtudtam hogy felújítás után ezeket a chipeket is updatelni kell. Nincs valakinek ebben jártasága hogy ezt nem-e lehetne valahogy házilag kivitelezni?
Itt egy link hogy néz ki egy ilyen akku belülröl: http://tw.myblog.yahoo.com/tops-diy/art ... 1&next=145
így néz ki az enyém is, de az elektronika kicsit más.


pén. jún. 01, 2007 18:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 79 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség