Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 07, 2024 21:20



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
video adó 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Most kaptam ismerősömtől egy nagyobn korrekt kis videó átlövőt. Nem a 9K-ba kerülőt kell megvenni, hanem biztonságtechnikai boltban a 15K-sat, és akkor már van esély hogy jó lesz.

A piaci hulladék ANALÓG hangolású ami azt jelenti, hogy egy potival tudod a vevőt beállítani. Gyakorlatilag használhatatlan, mert hőmérsékletre, a táp változására, az antenna megfogására azonnal mászik. Az adónál ugyanez, és mivel a telep amiről megy folyamatosan merül, folyamatosan mászik a freki is... Szóval felejtős. Az ár kecsegtető, csak hát a feladatát még részben sem fogja ellátni, azaz sehogy...

A Profitech-nél érdemes körülnézni, eddig jók a tapasztalatok. Vettem tőlük 4 csatornás rádiótávirányítót is, az is jól műx.


szer. aug. 29, 2007 19:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Rendben, akkor nézelődöm majd az ilyen kamerák után.
Ha lesz fölösleges pénzem rá. Ezt csak játékból kezdtem építeni, szóval még kibírom nélküle egy darabig.
Egyébként akkor szinte biztos, h az egész fényképezőben sehol sincs kompozit videó-jel, ilyen kimenete gyárilag nincs, és mivel a CCD-nek sincs ilyen lába (ebben reménykedtem, azt hittem, hogy ez könnyebben előállítahtó), nem is lenne értelme bárhol ilyen jelet előállítani az egész gépben.


szer. aug. 29, 2007 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hát..
A "piaci kamerának" a tápja általában életveszélyes,az a legkevesebb,de általában a semire jó játékszer kategória...ugyanaz mint a piaci elemes borotva,.egyszer használatos "elemlámpa",stb,stb...érdemes szaküzletben "eggyel jobbat" nézni.
Nomeg az áthidalható távolság sem mindegy..szines TV képet elvileg majdnem rövidhullámig lefelé (50Mhz) rá lehet a vivőre sajátkezüleg pakolni,akármelyik szinestévé veszi.
Ott ugyan lehet szellemképes,vagy szinek kiesnek,de még kilóméterekről is kapsz képet egy negyedhullámú dipóllal...ezek a gigás vackok meg majdnem olyanok,hogy nyílt téren te is látod saját szemeiddel (egy jó távcsővel pl) amit a kamera lát,vagy nincs kép,mert már túl sok a sarok,távolság,takarás,tereptárgy,stb.


szer. aug. 29, 2007 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gezax!
MotoHackernek teljesen igaza van! Piacon egyébként már 5k körül kapsz komplett vezeték nélküli színes kamerát, amibe bele van építve az adó. A vevőből pedig kompozit jelet kapsz. Az adórész (kamera) kb akkora mint egy 9V-os elem.

Elvileg ez az ezredik hozzászólásom. :gigalol:


szer. aug. 29, 2007 11:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ilyesminek csak akkor van értelme,ha a kamera maga is eleve ad kompozit videojelet,mondjuk van TV-re kimenete,amin folyamatosan megjelenik amit lát.
Akkor is körülményes,mert bekapcsolni,kikapcsolni,üzemmódváltó kapcsolók,esetleg menü,elállítódik,stb.

Egészen olcsó egy kis videojelet adó panelkamera,már a szinesek is 10e ft körül vannak maximum.

Ezzel szemben a digitális fényképezőnél aligdokumentált tokok és egyedi chipek lelkivilágába,bonyolult digitális és analóg áramkörökbe kellene belekavarodni,a siker legkisebb reménye nélkül szinte.

Ráadásul általában van egy átléphetetlen határ,ami abból ered,hogy a gép intelligens,egy vagy több komoly mikroprocesszor működik benne.
A programját viszont ismeretlen módon,ismeretlen processzorra,valami egzotikus memóriába (vagy magába a chipbe) tárolták,tehát még az is megoldhatatlan gyakorlatilag,hogy egyetlen kis programvezérelt funkciót módosíts a gépben a saját igényed szerint.


szer. aug. 29, 2007 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. dec. 12, 2005 15:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Szerbusztok!

Videóadót csinálok én is, maga az adórész megvan, de saját kamerát is akarok tenni hozzá. Az egyetlen szóbajövő cucc egy régi digitális fényképezőgép (300K pixeles CCD, szal nem túl hasznos fényképezőként, már csak azért sem, mert minden képet BMP-ben ment el egy RAM-ba --> 1 kép így kb 1 Mb, és ha llemerül az elem, akkor felejt mindent). Viszont az optikát és a CCD-t fel lehet használni, utánanéztem, itt az adatlapja kompletten:

http://www.datasheetcatalog.com/datashe ... 680B.shtml

az utolsó oldalakon (53.) található maga a CCD pinoutja, stb. Az analóg lábaknál nézelődtem, mert ugye olyan videójelet kéne kinyerni belőle, de nem tudom, hogy melyik lehet az, illetve, hogy van-e egyáltalán ilyen kimenete.


gezax köszöni


hétf. aug. 27, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Skori írta:
Az enyémhez nem azt a tápot adták. type: PS1212
Kinyitottam, kicsit gagyi kapcsolóüzemü táp, pár db tranyóból, optós visszacsatolással.
Az rc100a -megjelölést nem a tápra, hanem a kamerára értettem. Azért írtam oda, hogy az oldalon amit belinkeltem azt kell beírnod a keresőbe hogy megtaláld.

("208C-50mw modellszámú, a használati útmutatóban RC100A azonosítójú Vezetéknélküli kamera-rendszer (Supervision Receiver) (mely tartalmazza a 208C azonosítójú kamerát, az MWY41-0120500DC modellszámú hálózati adaptert a vevőegységhez, éa a CMOS POWER feliratú hálózati adaptert a kamerához"...)
("villamossági termék nem felel meg az élet- és vagyonbiztonsági követelményeknek.")
("Tájékoztatjuk az érintetteket, hogy a termék nem vámkezelhető a belföldi forgalom számára és forgalomba nem hozható.")


szomb. aug. 26, 2006 14:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 16:40
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest 15.ker.
Hozzászólás 
Ma a józsefvárosi piacra benéztem gondoltam megnézem ezeket a kínai kamerákat.
A 2,4 GHz-es cucc továbbra sem tetszett sokat nézegettem,de nem tünt valami stabilnak. (mindig utána kelett finomhangolgatni stb.)

Eztán vettem egy sima ccd cmos kis szines kamerát.
4500.- ért szerintem megérte.

http://img132.imageshack.us/img132/2649/bild1813wo3.jpg


szomb. aug. 26, 2006 13:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Az enyémhez nem azt a tápot adták. type: PS1212
Kinyitottam, kicsit gagyi kapcsolóüzemü táp, pár db tranyóból, optós visszacsatolással.


szomb. aug. 26, 2006 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
mrkatona írta:
Szia Attila!

Miért életveszélyes az a kis hálózati adapter?
:?:
Nem tudom, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség oldalán olvastam. Arra már nem emlékszem hogy mi miatt. LINK (rc100a)


szomb. aug. 26, 2006 9:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Attila86 írta:
........Azért volt olyan olcsó, mert nem hozható kereskedelmi forgalomba, mivel a trafója életveszélyes......

Ránézésre ugyanolyan dugasztápot adtak hozzá mint a mobiltelók univerzális (kapcsolóüzemü) töltöje. 50Hz-es trafó tuti hogy nincs benne, mert elég kicsi és nagyon könnyü. A felirata szerint
input: 100-240V max. 0,2A
output 12V= 500mA
A kamerához is van egy dugasztáp. (meg egy elemcsati is) Ezen az input ugyanez, az output 8V. Eddig még nem rázott meg :) Remélem nem is fog.


szomb. aug. 26, 2006 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 30, 2005 13:36
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
van eből a fajtából 1,2G-ás is szerintem azt jobban megéri nincs annyi zavartatás,jobban lehet erősiteni,meg 2,4G a viz frekije...szerintetek az infrakamera lát zavaros vízben?


szomb. aug. 26, 2006 9:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 16:40
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest 15.ker.
Hozzászólás 
Szia Attila!

Miért életveszélyes az a kis hálózati adapter?
:?:


szomb. aug. 26, 2006 7:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OFF
Skori írta:
A minap vettem rádiós (asszem 2GHz-es) minikamerát, hozzá való vevövel, táppal mindennel együtt egy tizesért. A vevö szines videojelet + hangot ad a kimeneten. Na mindjárt lefotózom. Szerinted mégérte?
Azért volt olyan olcsó, mert nem hozható kereskedelmi forgalomba, mivel a trafója életveszélyes.
ON


szomb. aug. 26, 2006 4:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
tubybb írta:
2Ghz-nél rá kell hogy láss az adóra vagy ott mindegy, akár vasbetonfal is lehet?


Úgy terjed (nagyjából) mint a fény. Kell a rálátás.


atta


pén. aug. 25, 2006 23:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 16:40
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest 15.ker.
Hozzászólás 
A 2,4GHz-es kamerától kérdezed?

Hát ha ilyen picibe tudná a 150-200 métert stabilan úgy,hogy nem rongyol bele a képbe minden második másodpercbe valamiért az már oké lenne.
Persze ezt rálátással értem,de attól tartok ezzel ez lehetetlen.
Ebböl van komolyabb cucc is külön adó egységgel,de az már több mint 20ezer.


pén. aug. 25, 2006 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Egyébként mekkora hatótávot váratok el ettöl?


pén. aug. 25, 2006 18:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 16:40
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest 15.ker.
Hozzászólás 
Igen ilyen volt.
Egy rc repülön próbáltuk terembe. Hát eléggé szaggatott ott is.
Viszont kicsi és könnyű a kamera és legalább ráfért a gépre,ami nem egy nagy hátrány. :D


pén. aug. 25, 2006 17:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 16:40
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest 15.ker.
Hozzászólás 
Amúgy azért láttam szerencsésebbnek a helyzetet kisebb frekin,mert az LCD TV elött egy jó tv antennával meg esetleg egy jó antenna erősítővel nagyot lehet dobni az egész hatótávolság terén.

Mindezt 2,4 GHz-en elég macerás,meg annak a vevője könnyen elhangolódik,sokat kell rajta finomhangolni. (én ezt tapasztaltam)
Mellesleg már nagyon is irányérzékeny a vétel a kis kamera folyamatos helyzetváltozása miatt azon a frekin.


pén. aug. 25, 2006 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Na itt lenne egy fotó. Meg mégegy.
A hatótávot még nem próbáltam. Neked is ilyen volt/van ?


pén. aug. 25, 2006 17:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
2Ghz-nél rá kell hogy láss az adóra vagy ott mindegy, akár vasbetonfal is lehet?


pén. aug. 25, 2006 17:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 16:40
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest 15.ker.
Hozzászólás 
Szerintem megérte,de én is ismerem azt és a hatótávolság nem volt valami egetrengető sajnos! Lehet hogy ott az antennával kéne eljátszadozni! Az 2,4GHz-en megy!


pén. aug. 25, 2006 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
A minap vettem rádiós (asszem 2GHz-es) minikamerát, hozzá való vevövel, táppal mindennel együtt egy tizesért. A vevö szines videojelet + hangot ad a kimeneten. Na mindjárt lefotózom. Szerinted mégérte?


pén. aug. 25, 2006 17:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 16:40
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest 15.ker.
Hozzászólás video adó
Sziasztok!

Gondoltam építek egy video adó áramkört, hogy azt egy kis kamerával összekötve egy RC halászhajóba építsem.
Kiindulásnak én egy régi videomagnó modulátorát vettem alapul,aminek az rf kimeneti jelét szerettem volna olyan szintre felerősíteni,hogy azt egy 100-200 méterre lévő lcd TV-vel fogni lehessen.
Mit gondoltok megvalósítható -e?
Gondolom igen,csak én egyáltalán nem vagyok jártas a nagyfrekis dolgok terén és így egyenlőre még igencsak vakargatom a fejem búbját.

Egyet már kipróbáltam,hogy a modulátor kimenetére rákötöttem egy szélessávú antennaerősítőt amivel ugyan javult a helyzet,de amire nekem kell nem elég.

Tudtok abban segíteni hogy mit és hogyan kössek a modulátor után,hogy jó legyen?


pén. aug. 25, 2006 16:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség