Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:09



Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
CO hegesztőgép építése házilag 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 08, 2007 20:14
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Igy néz ki:

Kép


szer. nov. 28, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 08, 2007 20:14
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Száműztek az inverteres topic-ból ide :D úgyhogy ide írom le a CO-s trafó készítési problémáimat.

--------------------------------------------------------------------------------

TUBI,

most 35V körül van a feszültség, most 2x1.5mm2 es dróttal tekertem fel 200 menetet a szekunder oldal 32 menet 16mm2.
Viszont kb 1 percig volt bekapcsolva és már most melegszik a vas. Ez normális? Nincs rajta semmi terhelés csak méregetem.
Az normális hogy így terhelés nélkül felvesz 3 Ampert? Csináltam egy kivezetést 160 menetnél is úgy 9(!) Ampert vesz fel.

Tekerjem fel 2.5mm2-essel?

köszi,
Zedman


szer. nov. 28, 2007 18:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 23, 2007 17:35
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Akinek segített az a pár kép, annak szívesen!
Nekem is nagy segítség lett volna hasonló valami, de sajnos akik javítottak már CO2 gépet, nemraktak fel még ennyire gagyit sem.

Sok sikert kivánok az épitgetésekhez!
Én is akarok csinálni egy használhatóbbat, amikor lesz rá időm.


A dokumentációkat csak a jövő héten tudom átlökni mail-en.

Üdv!
K.


kedd okt. 23, 2007 15:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
ati2 írta:
Pont azt nem találom,de szinte minden gyártónak van inverteres co2 gépe, csak nálunk még nem terjedt el, gondolom az ára miatt.
http://www.fimer.com/Sitoweb/ita/saldatricifimer.asp?id=134
http://www.schweiss-shop.de/shop/c.......fc3453


OFF
Kollegák, ha használnátok a href.hu -t, akkor nem kellene 1680x150-es felbontás az olvasáshoz...
/OFF


hétf. okt. 22, 2007 17:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hali!

kovacsk: Köszöm én is! Hasznos infók!!! :wink:

"Ha valakinek van honlapja, akkor a többit is felrakhatnám zip-elve (pl.: nyák rajz"

bellatre21 KUKAC gmail PONT com

Ha ide elküldöd, szívesen csinálok egy CO, ill. inv. hegesztőépítéssel kapcsolatos gyűjtőoldalt!

Üdv: '//


hétf. okt. 22, 2007 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
kovacsk->köszönöm!


szomb. okt. 20, 2007 6:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2005 20:21
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: labor
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Kovacsk!köszönöm, hogy feltetted ezeket a képeket. Az igaz ugyan , hogy felnyomtad a vérnyomásom, de nem a te hibád...
Az a gyártó, aki ilyen megoldásokat csinál széria szerűen az én mércém szerint nem tartozik a gyártó kategóriába. Megboldogult elektro tanárom szokta volt mondani:uraim a gyártás és a csinálás közti különbséget még mindig sokan nem értik kristálytisztán...
Snapscannak igaza van! Kondi nélkül ez a dolog nem oké. Feltételezem, hogy a sorozatgyártást nem tette volna megfizethetetlenné egy méretezett kondenzátor. Időnként javítok markolatról állítható digitális vezérlésű gépeket. Ezen képi látvány győzött meg arról, hogy nem mindig a drága készülék az igazán drága...
Ezen készülék árának nem egészen háromszorosáért már egy tisztességes esab, vagy fronius gépet lehet kapni, amelyik folyamatos munkára, termelésre készült.
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a pénztárca meghatározza a készülék típusát.
A mechanikus gázszelep helyett egy külföldről behozott készülékbe anno beépítettem egy lada szamara ablakmosó szelepet. Azóta is megy, ráadásul olcsó és mindig kapható.


pén. okt. 19, 2007 19:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A mechanikus gázkapcsolóbólé nekem is a gagyi jutott eszembe. Viszont olcsó


pén. okt. 19, 2007 19:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Épp a másik topicban írtam Calibra72-nek, hogy nem láttam még kondi nélküli gépet. Hát ez pedig az. Aki épít, semmiképp ne hagyja ki belőle! Elég spórolósan választották az előtoló motort is. Komolyabb kell, még az 5kg-os huzalhoz is! Ezt tapasztalatból is mondom, volt ilyen felépítésű gagyi einhell gépem, spóroltak ott is a motorral (is), olyan is volt.. Az előtoláshoz amúgy sem árt egy terhelés változásra érzéketlen vezérlés, különben hegesztés közben sok kényelmetlenség adódhat belőle. Pisztolyból érdemes forgófejeset venni, de legalábbis semmiképp sem mechanikus gázkapcsolósat!


pén. okt. 19, 2007 19:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 23, 2007 17:35
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Srácok!

Aki CO2 gépet akar épiteni, talán ezeket tudja használni:

Kapcsolási rajz:
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/Kapc ... es.hu_.jpg
és a többiek:
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/fron ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/fron ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/g_p0 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/g_p0 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/G_p_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/h_tl ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/Mech ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/Mech ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/Mech ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/Mech ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/Traf ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/Traf ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071019/Vez_ ... es.hu_.jpg

Ennyi telt tőlem!
Becsüljétek meg, mert sokat dolgoztam rajta, mira megcsináltam.
Nem tartalmazza a rajz az előtolás mechanikáját (csak a motort rajzoltam oda), a gázellátás útját (csak a mechanikus vezérlőszelepet).
Azon adatok sincsenek feltüntetve, amikhez olyan részeket kellet volna megbontani, amiket a javítás során nem kellett bántanom (D8,D9 diódák), vagy elfelejtettem leolvasni (varisztorok). Ezeket úgy ítéltem meg, hogy ki található...
Ha valakinek van honlapja, akkor a többit is felrekhetnám zip-elve (pl.: nyák rajz)
Üdv!
K.


pén. okt. 19, 2007 17:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 23, 2007 17:35
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Srácok segitsetek!

Vettem egy használt CO2 gépet. Vezérlőpanel hibásan árulta a tulaj 10eFt-ért.
A panelon egy tranyót kellett cserélni, de kiderült, hogy a potmétert kicserélte a "jóember".
Ha valakinek van T.I.P. Tronic Profi MIG hegesztője, nézze meg a poti értékét.
Légyszi!!!!!
Nagyot segítene rajtam.

Előreis köszi!


kedd szept. 18, 2007 17:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 21, 2007 20:16
Hozzászólások: 87
Hozzászólás 
Nekem van egy einhell gépem(ez a gagyik között jónak mondható),5-6éve vettem.A vásárlást követő 2-3 héten belül Raktam rá egy ipari munkakábelt, mert a gyári nem sokat ér. Eresztette a gázt, mechanikus szelep volt rajta, kellett nyomni izomból, a drót szorult benne, ha nem egyenesen tartottam. késöbb csináltam hozzá egy drótelőtolót is,ablakemelő motorból, mert az is sz.. volt .
Azóta müködik, csak harmat gyenge.
Invertert akarok hozzá csinálni, vagy átalakítani egy gyárit co-hoz


pén. aug. 24, 2007 15:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 23, 2007 17:35
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
snapscan!

Én (Szegeden) a könyvtárból kölcsönöztem ki, és fénymásoltattam.


pén. aug. 24, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 18:46
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Na most már nemtom kinek higgyek....van a TIP-s MIG 150 54ezerért,aztán van einhell SGA 150 62ezerért,ezek ujak,vagy nézzek használtat,azok inkább 80-120ezer között vannak,annyi pénzem nincs,mert ugye még CO-palackot is kéne szerezni.
Kérdésem az lenne,hogy kinek mi a véleménye ezekről a gépekről,vagy tudtok e eladót,ami használt de jó és esetleg elcserélné új bosch gép(ek)-re,vagy netán ráfizetnék?
Ja és honnan lehet okosba CO-palackot keríteni??


csüt. aug. 23, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
kovacsk írta:
Szerzők: Dr. Gremsperger-Kristóf
Cím: CO2 Védőgázas ívhegesztés


Ezt anno kerestem, de égen-földön nem leltem. Mondjuk azóta se..


csüt. aug. 23, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 23, 2007 17:35
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Ha valaki komolyan érdeklődik a CO2 hegesztők lelkivilága iránt, akkor érdemes kivenni a könyvtárból ezeket a könyveket:

Az ívhegesztést (+AWI-t) tárgyalja, de van egy kevés info a co2-ról is:
író: Kristóf Csaba Cím: Barkácshegesztés ívhegesztés
(ez a "Sajátkezűleg" sorozatban jelent meg a 80-as években)

A másik könyv, amit kiemelten ajánlok, mert nagyon sok információ van az előtolásról, meg a trafó karakterisztikájáról is:
Szerzők: Dr. Gremsperger-Kristóf
Cím: CO2 Védőgázas ívhegesztés


csüt. aug. 23, 2007 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> 200.000 kötül már igazán jó autókat lehet kapni.

100-ert meg mar el sem lehet adni egy Reanult R5-ot...


csüt. aug. 23, 2007 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
vipe írta:
A lada melett van egy 2003-as suzuki swift sedan-om 1,3-as 16 szelepes,és minden extra benne van az alufelnin meg a ködlámpán kívül.

Jaj, félre ne érts! Nem akartam leszólni a Ladát, mondom, a faternak is több, mint 30 évig Zsigulija volt, nagyon szerette, és bár nem kímélte (horgászni, vadászni járt vele sokat), nem hagta cserben. Úgy adta le az új autó vásárlásakor, hogy a kasznija még nem volt bántva! Eredeti sárvédő ívek, küszöbök, meg minden.... Abban még benne volt az anyag!

Csak azt akartam mondani, hogy jó dolog a feeling, de ha autózni akarsz, akkor lehet, hogy érdemesebb inkább venni egy másik használtat... Annyira nincs ára, hogy 200.000 kötül már igazán jó autókat lehet kapni.

Ja, és a bátyám nemrég törte össze a huszonéves Jetta-ját, kimentek eléjük egy mellékútról a főútra, még jó, hogy megúszták: 150.000-et adott érte a biztosító ;-)

De ha van autód, és a Lada csak hobbi, ráadásul pénzed meg időd is van rá, akkor persze hajrá, jobb, mint ha elinnád azt a pénzt ;-)))

Üdv!


csüt. aug. 23, 2007 12:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
vipe írta:
Tipstar 130,az 42ezer de nem kell hozzá gáz,porbeles huzal van hozzá,csak az meg 1kg 7ezer Ft.....hát mérlegelnem kell sajna.


Ne mérlegelj, ezt NE vedd meg! Porbelessel ne akarj kasztnizni.
Én amúgy a MIG150-ért sem adnék egy fillért sem, 115A 15% és 4 fokozat az nagyon karcsú, de ha csak lakatolni akarsz, arra lehet, hogy valóban nem éri meg jobban beruházni. De sokat ne várjál tőle semmilyen téren.


szer. aug. 22, 2007 19:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 18:46
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
A lada melett van egy 2003-as suzuki swift sedan-om 1,3-as 16 szelepes,és minden extra benne van az alufelnin meg a ködlámpán kívül.
ABS,szervokormány,klíma,4 elektromos ablak,elektromos tükör stb.,ezt hitelre vettem,sokan dícsérték a fogyasztása miatt meg a mocija is elég megbízható,olcsóbb hozzá némely alkatrész mint a ladához....igaz papírból van de van 2 légzsákom,na ez nem vígasztalna,reménykedek nem kell kipróbálnom.
A lada most ideiglenesen ki van vonva a forgalombol és az udvaron áll,de szeretném megcsinálni,mivel anno munkába jártam nap mint nap a ladával igy sosem tudtam normálisan semmit megcsinálni rajta.
Mindent félretéve az én ladám sem fogyasztott sokat még városban sem,pedig ott is járam vele bőven,de ennek ára volt,ki kelett cserélni benne sokmindent,futóműalkatrészek csak lenföeder,gázos monroe lengéscsillapítók,níva rúgókkal,meg 1,1-es trabi gyujtás hallos jeladóra átalakított elosztóval,szlikonos gyújtókábel stb:)
Amugy baromira nem érte meg rákölteni,de a feeling az megvolt és mai napig imádom,keresztbe a kanyarban,meg télen csúszkálni vele,komolyan isten volt.
Ja voltam ma a praktikerben,néztem a MIG 150-est,meg egy másikat Tipstar 130,az 42ezer de nem kell hozzá gáz,porbeles huzal van hozzá,csak az meg 1kg 7ezer Ft.....hát mérlegelnem kell sajna.


szer. aug. 22, 2007 16:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 21, 2007 20:16
Hozzászólások: 87
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Esetleg meg tudna valaki mondani, milyen pontosan a CO hegesztok VA jelleggorbeje?

90A 18,5V
115A 20V
160A 22V
200A 26,5v
Ezek az adatok vannak a gépekre írva.


szer. aug. 22, 2007 16:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 21, 2007 20:16
Hozzászólások: 87
Hozzászólás 
Pont azt nem találom,de szinte minden gyártónak van inverteres co2 gépe, csak nálunk még nem terjedt el, gondolom az ára miatt.
http://www.fimer.com/Sitoweb/ita/saldatricifimer.asp?id=134
[url]http://www.schweiss-shop.de/shop/csc_article_details.php?nPos=&saArticle[ID]=3045&VID=531d89f2da0a7b52e8f8175a13fc3453&saSearch[group_id]=172&PHPSESSID=531d89f2da0a7b52e8f8175a13fc3453[/url]


szer. aug. 22, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 21, 2007 20:16
Hozzászólások: 87
Hozzászólás 
Sziasztok!
Mégsem épít senki inverteres co gépet?
Valahol a neten láttam egy gyárit,ez kombinált gép volt, co2, awi, plazmavágó, 1600euro volt az ára, és külön kellet hozzá venni a drót előtolót x euróért.
(megkeresem)


szer. aug. 22, 2007 15:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Amikor nem akcios, akkor mennyibe szokott kerulni egy ilyen kategorias hegeszto?


Most pl. ennyibe kerül http://www.prakti.hu/index.php?mod=termek&bc=3&cikkszam=199735
Igaz ez csak 150A , de karosszériához elég. Ha tudsz vegyél 160-175A-est.
Nekem régóta 1 160A-es van úgy, hogy rendszeresen dolgozom is vele karosszériásként. Semmi gondom nem volt, kivéve az előtolás szabályzó hibát. Azt 1 plusz ellenállás beiktatásával tudtam orvosolni.
Arra számíts, hogy Co2 palackot külön kell venned hozzá ami kb 25-28eFt.
Ez a 20Kg-os palack.


szer. aug. 22, 2007 13:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Amikor nem akcios, akkor mennyibe szokott kerulni egy ilyen kategorias hegeszto?


szer. aug. 22, 2007 13:14
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 13, 2007 16:53
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

A MIG-150-et történetesen a Praktikerben vásároltam akciózva.

Én is lelkes autóépítő hobbista vagyok. Én megszerettem a Ladát, és nagyon sok más autóval jártam, közlekedtem, ez előző állásom beli hivatásomból adódott. Nagyon sok gagyi autó van ami olcsó és nem cserélném el egy Ladára semmi pénzért. Az enyémben nem törik le az ember keze kormányzáskor, van fék, keveset fogyaszt, korszerű, egyedi és én csináltam. Ez benne a szép. Egy régit korszerűsíteni, persze ezt tuningnak híják. :D

A régi diesel golf is régi, egy kanyit nem ad a biztosító érte sem. Ha az embernek nem sikerül kifogni jót, akkor ugyanúgy rohad. Akkor már vagy megcsinálja vagy kilöki a kukába. Ez minden autónál így van. Állandó használatra csak új autót érdemes venni, de az őrült pénzkidobás. És az újak mind ugyanolyanok, ugyanúgy néznek ki, persze a kategóriájukban hasonlókkal összemérve. Én ha újat vennék, Subaru Imprezát vennék. :D

A heggesztőgép, kompresszor, flex és egyebek mind munkaeszközök, bármely autót meg lehet csinálni vele. Ezért sokkal jobban megéri mint rábízni egy "mesterre". A mesterekről nem nyilatkozom, csúnya tapasztalataim vannak nem csak Ladával kapcsolatban.
Egyszóval érdemes ezeket megvenni, mindig jól jön a háznál, ha nem is autót kell vele csinálni, akkor is.


szer. aug. 22, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Esetleg meg tudna valaki mondani, milyen pontosan a CO hegesztok VA jelleggorbeje?


szer. aug. 22, 2007 12:03
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ez már erősen offtopic lesz.... De "autós" családból származok, szinte minden férfi autószerelő volt, vagy most is az, ezért nem bírom ki szó nélkül ;-)

OK, szép dolog a hobbi meg a szerelem, a régi jó Lada, de ha kiszámolod, mennyit költesz el egy értéktelen autóra (mert eladni nem lehet, és ha összetöröd, a biztosító is ad érte vagy 10.000 forintot), akkor beláthatod, hogy butaságot csinálsz.
Kb. az elköltött pénzből tudsz venni egy kis régi diesel Golf-ot pl., ami megbízható, 5l gázolajjal elmegy, kénylemes, és modern a Ladához képest... Van benne szervós fék, a krományt meg nem két mebernek kell eltekerni parkoláskor ;-))) Tudom, mert a fater két éve cserélte le az akkor több, mint 30 éves Zsiguliját ;-)))) Meg az előző melóhelyemen is volt egy Lada kombi szervizautónak, mindkettővel mentem sokat, meg más ilyenekkel is.

Én úgy vagyok ezekkel a régi autós dolgokkal, hogy vagy profin az eredeti állapotba kell visszaállítani őket hatalmas pénzért, annak van értelme (pontosabban annak sincs, akkor legalább van hatása), vagy le kell adni őket a roncstelepen :-( Mert hogy 150-200.000 forintból lesz egy értéktelen autód, ami még csak nem is lesz veteránkodni sem jó, mert oda meg tip-top autó dukál...
(a bátyám pár évig dolgozott egy műhelyben, ahol sok régi autót restauráltak igen profin, főleg német veteránosoknak - na, annak van értelme, de azt meg nem lehet megfizetni ;-)

Bocs, nem akarlak lebeszélni nagyon, de azért mérlegelj erősen: mennyit fektetsz be, és mekkora értéket hozol létre.


szer. aug. 22, 2007 7:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 18:46
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
igazatok van,most már egyre jobban hajlok arra,hogy szétnézzek jobban és vegyek egy használt gépet,vagy egy ujat arra ugyis van gari:)
de nincs elvetve az építés sem,ugyanis egyikőtök rakott fel pár linket és képet a lengyelek csodaszerkezetéről,amit már el is kezdtem tanulmányozni,így elsőre nem tünik rossznak.
Amugy az igazat megvallva,semmi közöm nincs a hegesztéshez,híradásipari technikus vagyok,apám géplakatos őt figyeltem hogyan hegesztget a hetra trafóval,meg hogyan használja a kisflexet stb.
Szóval az öreg ilyen ezermester jellegű emberke,és jómagam is szeretek megtanulni olyan dolgot ami érdekel de sohasem csináltam még.
Így volt ez a ladával is,ezt apám még a merkúr-tól vette,79-ben ez egy 1200-as vagyis 2101-es kereklámpás.
A történet ott kezdődött amikor szegényke 17 évesen eléggé elkorrodált,és elvittük egy sokak által istenített kasznishoz,na a végeredményt hadd ne mondjam inkább,a kasznis ugy volt vele,hogy egy ilyen öreg autót minek olyan precízen megcsinálni,szóval a centis illesztési hézagok megvoltak mindenhol....meg a fele rohadás otttmaradt ahol nem látszott,mondva ez ugysem megy már olyan sokáig.
Na nem lett igaza,de aztán jött a fényező,az is hasonló munkát végzett és amikor reklamáltunk azt mondta hogy mit várunk már egy ilyen öreg autóra minek szép fényezés...
Na itt lett elegem amesteremberekből,előre kérek azoktól elnézést akik a kivételek,mert vannak olyanok is csak sajnos kevesen!
Én elhatároztam,hogy rendbeszedem a kocsit,apám vett egy uj dacia-t ezt meg nekemadta,első autom volt,hát rendbeszedtem,a szomszéd segítségével szétszedtem kasznira,és nekiálltam hogy majd én megcsinálom a karosszériát:)
NA adott volt a hetra 130-as trafó meg 2,5-es pálca 2 dobozzal,az el is ment a kocsira,meg nemtom hány flexkorong...:)
De ahhoz képest amit a kasznis csinált király lett,csak hát ahol vékonka volt a lemez ott ugye nem tudtam meghegeszteni meg amikor már 10-jére hegesztettem ugyanazt a lemezt mert mindig átlyukadt akkor elgondolkodtam hogy kéne egy CO-gép,mert ugye minden kasznis azzal dolgozik.
Aztán nekiálltam festeni a kocsit,erre is ment a lóvé bőven,de rájöttem mit hogyan mivel és miért lehet meg kell ráfújni,kittelni stb.
Itt csak a kompresszor volt gyenge,TIP-s 25 lityós tartállyal,és ekkor meg már kompresszort akartam építeni,de hát mindenhez pénz kell,ugyhogy gyűjtögettem,és most lehet nekiállok ezeknek a feladatoknak.
Ettől függetlenül,én azért nyitottam ezt a témát,mert kíváncsi voltam mások véleményére,mert ahohy látszik vannak sokan akik eléggé benne vannak ebben a dologban,és próbálnak segíteni,hogy ne öljem bele hülyeségekbe a pénzt.
Ezt szeretném megköszönni mindegyikőtöknek,főleg azoknak akik hasonló módon saját maguk csinálnak mindent,mert én ugy vagyok vele,az a biztos amit én megcsináltam,mert azt tudom hogy én csináltam!


kedd aug. 21, 2007 21:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Tomasovsky1
Hol lehet venni ennyiert ilyen jo gepet?Es mi jar hozza a komplettbe?


kedd aug. 21, 2007 18:38
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 13, 2007 16:53
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Valamint üdvözlöm a Ladás kollegát!

Nos nekem épp egy kereklámpásom van. Szépen kiheggesztettem a küszöbeit, raktam bele anyagot. De sem időben, sem pénzben nem éri meg heggesztőt fejleszteni, ráadásul CO gépet. Egy másik topic is működik "inverteres kézikészülék" címen (nem pontosan írtam le lehet), ott sok dolog le van írva az inverter fejlesztésről. Jelenleg egy kollegámmal mi is fejlesztünk egy invertert. DE!

Inkább elmentem és vettem egy MIG150-es gépet és már az autó majdnem készen van. Igaz még új a készülék, de csak jót tudok mondani róla. 0.6-0.8 mm-es huzallal tud dolgozni. 54e HUF volt. Nagyon szép varratot lehet vele készíteni, pontheggesztéskor is szépen beolvad. Ha nem vigyázol tutira ki tudja lőni a lemezt. Nem melegszik egyáltalán a készülék. Szóval tudom ajánlani és egy karosszériamunkához bőven megfelel.


kedd aug. 21, 2007 17:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hát nem tudom, érdemes-e vele házilag szenvedni...

Egy autót kikasznizni kár belevágni, mert tutira találsz olyan lakatost, aki olcsóbban rendbe szedi az autódat, mint amennyiből kihozod a hegesztőt - és akkor még hol az anyag, munkaidő ráfordítás?!
Meg már ne haragudj: de ha nincs a "látókörödben" egy CO hegesztő, akkor biztos, hogy tudsz lakatosmunkát végezni JÓL, ha a kezedbe adnak egyet?! Mert ugye a hegesztő nem elég hozzá....

Amúgy a bátyám kasznizik autókat már vagy 12-13 éve, anno Ausztriában vett egy kis MIG hegesztőt, 70.000 körül volt akkor ott. Azóta használja, sok évig maszekként napi sok órát volt használatban, meg azóta is szinte minden hétévégén van lakatos melója, és a gép tökéletesen működik azóta is!

Szóval szeritnem nem sok érv szól amellett, hogy nekiállj...


kedd aug. 21, 2007 14:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... f45296942a


hétf. aug. 20, 2007 22:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Lengyelék házikészítésű gépe:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/files- ... 1_7135.jpg
http://www.elektroda.pl/rtvforum/files- ... 2_2017.jpg

A kapcsrajz is biztos fent van, de nincs időm megkeresni.

MIG-MAG-nak nevezi az alkotója, így keress rá a neten, hátha lesz vmi

...ha találtok konkrét rajzokat, ill. használható leírást, linkeljétek nekünk is! ;)

Üdv!


hétf. aug. 20, 2007 22:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 19:20
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Társfórumunkon, a lengyelek "jobban nyomják" ezt a témát...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic375956-30.html

Sőt, ha beírod a MIG kifejezést, mégtöbb hasonló topicot találsz..

Ne a szövegre koncentrálj, hanem a képekre, ill. kapcsrajzokra! Igenis, meg lehet csinálni - és a vaterán lehet kapni viszonylag olcsón munkakábelt...

Egy gyári készülékben láttam, h. a huzaltovábbítást pl. Bakony Művek-es ablaktörlőmotorral (Lada) oldották meg.

Én pl. jelenleg épp kompresszort építek - és bizony, bármennyire is "nem éri meg", nagyon élvezetes dolog ilyen szerszámokat készíteni - de, csak ha az építés öröme a cél - és a végén lesz egy komoly szerszámgépünk is! Ha viszont maga a hegesztés a lényeg, akkor bezony tényleg inkább egy kiszuperált gép újjáélesztése... Nagy munka, hosszú munka, sok tanulópénz - ahogyan a Kollégák írták. Következő projektem egy ilyen készülék lesz. :)

Üdv!

Egy szenvedélyes szerszám(sz)építő


hétf. aug. 20, 2007 22:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
A vaterán most is van egy komplett cucc:
http://www.vatera.hu/co_hegeszto_mig_180_33693107.html
Kb. árban van, de szokott lenni ennél olcsóbb komplett masina is, csak a max. áramra és bekapcsolási időre oda kell figyelni! Ezzel már lehet hegeszteni, terhelésváltozásra érzéketlen előtolás, ponthegesztés, szakaszolás, és kb. 180A 35% egy ilyen gép. Sajnos darabonként sem teszed össze palackostul, mindenestül olcsóbban.


hétf. aug. 20, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
vipe írta:
Ahogy kivettem a szavaitokból egy sima hegesztő trafó az alap,apámnak van egy Hetra 130-as régi trafója,azzal akkor már tudnék valamit kezdeni?
A munkakábelt meg a palackot ismerősökön keresztül olcson meg tudnám szerezni,a huzaladagolást is összehoznám valahogy,azt már mondták,hogy egy ablaktörlő jellegű motor van fordulatszám szabályzással ami hajt 2 görgőt ami tolja a huzalt.
Nemtom,az a baj,hogy a vaterán nem nagyon árulnak ilyen rossz állapotú CO-gépet,szoktam nézegetni,esetleg valami ötlet,hogy hol lehetne ilyet szermányolni?


Rosszul vetted ki. Nem jó hozzá. Trafóból is kimondottan CO-hoz való kell, primer oldali fokozatkapcsolással és nem egyéb MMA trafókon szokásos áramszabályzással (pl. vasmag légrés változtatás). Nagyon fontos a megfelelően hangolt fojtó, anélkül nem fog menni a hegesztés - ellenben a bevont elektródával, ahol akár el is hagyható a minőség rovására. Ezért írtam, hogy egyszerűbb megvenni a trafót és a fojtót készen, hegesztéstechnikai cégtől.
A huzaladagolás sem egyszerű játék, hiába szabályozod a fordulatszámát a motornak, tartania is kell azt a terheléstől függetlenül. Márpedig az fog ingadozni rendesen. A gagyi gépekből kihagyják, de kell, ha nem csak taknyolni akarsz.
A vaterán azért beficcen néha egy-egy nagyon jó használt MIG/MAG masina, érdemes nézelődni.


hétf. aug. 20, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 18:46
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Látom azért többen vagytok,akik nagyobb rálátással vagytok erre a CO-s dologra.
Abban maximálisan igazat adok,hogy ha megveszek mindent ujonnan akkor biztos többe kerül mint a bolti.
Viszont,többen mondták,hogy ezek a TIP,stb márkájú olcsobb gépek max 1-2 autot bírnak ki....
Nekem egy 79-es ladám van azt akarom rendbetenni,nyilván nem szeretnék nagyon sokat rákölteni,de ha belevágnék az építésbe akkor tényleg egy megbízhatót szeretnék csinálni.
Ahogy kivettem a szavaitokból egy sima hegesztő trafó az alap,apámnak van egy Hetra 130-as régi trafója,azzal akkor már tudnék valamit kezdeni?
A munkakábelt meg a palackot ismerősökön keresztül olcson meg tudnám szerezni,a huzaladagolást is összehoznám valahogy,azt már mondták,hogy egy ablaktörlő jellegű motor van fordulatszám szabályzással ami hajt 2 görgőt ami tolja a huzalt.
Nemtom,az a baj,hogy a vaterán nem nagyon árulnak ilyen rossz állapotú CO-gépet,szoktam nézegetni,esetleg valami ötlet,hogy hol lehetne ilyet szermányolni?


hétf. aug. 20, 2007 16:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hova lett a hsz-em???

Azt akartam csak mondani, hogy a házi biztosan drágáb lesz mint a gyári, meg kell küzdened a fejlesztéssel járó alkatrész elhullással :)
Ha 40K körül lehet kapni inverteres hegesztőt annál olcsóbban nem fog kijönni. DE ha a tanulás a cél, akkor okés a dolog.

Esetleg egy olcsóbb heg. invertert, és egy régi NDK-s CO gépet érdemes összeépíteni. Az utóbbi mechanikailag elég jó volt, csak hát kicsit nehéz...


hétf. aug. 20, 2007 10:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2005 20:21
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: labor
Hozzászólás 
Üdv vipe!

Soha senkit nem beszéltem le arról, hogy megszerezzen gyakorlati , építési ismereteket. Az iskolapénzt mindenkinek meg kell fizetni, de nem mindegy, hogy menyit, és hányszor. A co gépek lelkivilágát elég jól ismerem, lévén hogy az egyetem tulajdonát képező eszközöket én javítom...Az eddigi legmodernebbnek számító masina is hagyományos trafóval, és fojtóval van megoldva ahogy snpscan említette. Valahogy azon készülékek gyártóinak nem akaródzik inverteres co gépet csinálni akik különben gyártanak inverteres készülékeket...A barkácsboltokban kapható gépek karosszéria munkákhoz megfelelnek. Hidat persze nem lehet velük hegeszteni...Ha a munkakábelt és a huzaltovábbító mechanikát megveszed, már többet fizettél ki, mint egy kész, működő barkácsgép. Nem említetted, hogy milyen állapotú autót akarsz javítani. Ez a kérdés csak azért merül fel, mert a kísérletezés költségei meghaladhatják az esetleges javítási költséget... Egyszerübbnek találnám, ha a vaterán keresnél egy hiányos, vagy dög állapotú gépet, és ezt turbóznád, ha már mindenképpen co gépet akarsz csinálni... Ha mégis belevágsz az építésbe priviben megpróbálok segíteni, ha igényled.

Sok sikert!


hétf. aug. 20, 2007 10:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
stubiflex írta:
Mi az akadalya annak, hhogy feszultseggeneratorkent viselkedo kapcsolouzemu tapot csinaljunk hozza?Nem hiszem, hogy a hagyomanyos trafos hegesztonel rosszabbul lehetne hegeszteni vele. :D


Ha tudsz hozzá csinálni, hajrá, de gyári MMA/AWI inverterrel nem fog menni.


hétf. aug. 20, 2007 9:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Mi van akkor, ha egy mechanikailag mukodokepes, de elektromosan serult gepet csinalnok at?Mi az akadalya annak, hhogy feszultseggeneratorkent viselkedo kapcsolouzemu tapot csinaljunk hozza?Nem hiszem, hogy a hagyomanyos trafos hegesztonel rosszabbul lehetne hegeszteni vele. :D


hétf. aug. 20, 2007 8:49
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Ez így nem fog sikerélményeket tartogatni, ui. a MIG/MAG hegesztés és a bevont elektródás hegesztés más karakterisztikájú áramforrást igényel. Az invertered inkább áramgenerátoros jellegű, míg a védőgázashoz fesz. generátoros kell. Hiába rakod össze, épp csak hegeszteni nem fogsz tudni vele. Jobban jársz, ha megveszel egy kész trafót a hozzá tartozó fojtóval, és eköré építed a cumót. Sok apróság pedig sok pénz: munkakábel csatlakozók, elektromos gázszelep, huzaltovábbító mechanika, mágneskapcsoló, fokozatkapcsoló, stb. ...


hétf. aug. 20, 2007 8:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 18:46
Hozzászólások: 6
Hozzászólás CO hegesztőgép építése házilag
Sziasztok!

Mivel elég drágának találom,meg főleg gagyinak az olcsó 40-50ezres hegesztőket,ezért eldöntöttem megpróbálok építeni egyet,konkrétan a saját autóm karosszériázásához.
Szerintem nem bonyolult,van egy hegesztő inverter,egy dc léptető moci fordulatszám szabályzással,a munkakábelt a pisztollyal meg kell venni,meg a nyomásszabályzót a CO palack-al.
Tudom így elsőre lehet egyszerűbb megvenni a boltban,de akit érdekel,az ossza már meg a véleményét,esetleg ha van rajzokat,kapcsi rajzot vagy bármit stb.

Előre is köszi mindenkinek!


hétf. aug. 20, 2007 7:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség