Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 20:50



Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Hanglemezek tisztítása 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2011 22:12
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
Köszönöm, hogy ennyit foglalkoznak a témával! Egyre érdekesebb megoldásokról olvasok és ennek örülök! Mindenképp szeretnék valami hasznosat tenni, mert fontos számomra ez a kiadvány.


kedd ápr. 12, 2011 12:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
istipisti írta:
pl. itt is van róla szó ...

Ezt a súlyt a rezonanciák csökkentésére találták ki, és nem a hullámosság ellen. A hullám főleg a lemez szélén van, a közepén meg szinte semmi. Úgyhogy ez még akkor sem használna, ha amúgy a lemezjátszó csapágya bírná a terhelést.

A lemez szélét kellene leszorítani, hogy eredmény is legyen. Azt nem mondom, hogy nem oldható meg, de ez nem a kérdező kategóriája.


hétf. ápr. 11, 2011 19:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
pl. itt is van róla szó:
http://www.hificity.hu/read.php?f=2&i=4583&t=4142

"A tányérra jár egy w_acél leszorító pogácsa. Ez kb félkilós és olyan széles mint a lemez cimke. Aljába körbe mélyedés van kialakítva és ebbe vékony gumi gyűrű illeszkedik, a lemez cimkével ez érinkezik. A leszorítónak rögzítése nincs, pusztán a súlyával rögzül. Mivel a tányér teteje enyhén honmorú, a leszporító nyilván kisimítja a lemez vetemedéseket."

vagy itt a legelső kép felülről:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ge__st__20


hétf. ápr. 11, 2011 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
istipisti írta:
Hanglemez leszorító súly nem segítene? Lejátszás közben kell a lemezre rakni.

Hová? Ne izélj már. :shock:
Ha letakarod, a tű mit fog látni? :idea:


hétf. ápr. 11, 2011 18:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
Hanglemez leszorító súly nem segítene? Lejátszás közben kell a lemezre rakni.


hétf. ápr. 11, 2011 16:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
Spiralis írta:
Számomra azért furcsa az egész, mert újonnan vettem fóliázva, hibátlan borítóval...

Mindent át lehet csomagolni. Főleg ha megéri.
De az is lehet, hogy kompletten -ahogy írod- volt melegben tárolva. Pl egy véletlen felállított ládában több ezer darab lemez, egy hajó gyomrában hónapokig utazik Hong Kong-ból Hamburgba. Mire ideér, már görbe.


hétf. ápr. 11, 2011 15:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2011 22:12
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
Számomra azért furcsa az egész, mert újonnan vettem fóliázva, hibátlan borítóval. Amerikai lemez, Kanadából érkezett. Kicsomagoltam, feltettem és tessék. Ugyanebből a forrásból - legalábbis a magyar összekötő tekintetében - ajándékba kaptam egy lemezt, annak semmi baja.


vas. ápr. 10, 2011 21:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
Spiralis írta:
... valóban postán érkezett külföldről, ráadásul viszonylag olcsón...

Szinte biztos voltam benne. A rosszul tárolt, selejtes holmit így adják el.
Lehet hogy hónapokig rohadt egy indiai bolt kirakatában, vagy egy afrikai raktárban. Valaki felvásárolta, és eladja a Neten.
Reklamáció nincs.


vas. ápr. 10, 2011 21:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2011 22:12
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
Tisztelt Laci_L!

Nagyon köszönöm részletes válaszát! Sajnos cserére nincs mód, valóban postán érkezett külföldről, ráadásul viszonylag olcsón.
A helytelen tárolásra én is gondoltam, mint lehetséges ok, de szerettem volna tudni, hogy mi lehet még. Eddig kétszer játszottam le, de ettől kezdve nem fogom többször. Technikailag nem is gondoltam tovább a problémát, csak arra figyeltem, hogy van-e valamilyen hallható hiba. A felmelegítést egyelőre inkább nem próbálom meg. Viszont a másik lehetőség ígéretesnek tűnik, utána járok, mert nem szeretném, hogy így vesszen. Kár lenne érte.

Ismét köszönöm, minden jót kívánok!

Zsolt


vas. ápr. 10, 2011 20:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
Spiralis írta:
... mindkét lemez jól láthatóan hullámzik. Akusztikai hibát nem okoz, viszont éppen elég zavaró így is. Kérdésem két irányba ágazna:
1. Mi lehet az oka ennek a hibának?
2. Ami a legfontosabb, hogy házilag van-e valamilyen módszer a lemezek helyreállítására? Esetleg, ha nincs, mi a teendő?
...

A lemezek azért hullámzanak, mert régebben rosszul tárolták őket (pl élére állítva, nagy melegben).
Ha van mód, ki kell cserélni. De általában azért adják olcsóbban, mert ilyenek. Főleg akkor nehéz reklamálni, ha postán külföldről jött.

Azt csak hiszed, hogy a hullámzás miatt nincs lejátszási hiba. A hullázó lemezen a fej-kar egység pont úgy viselkedik (főleg ha nagyobb tömegű), mintha hullámvasúton ülnél. A tűnyomás ennek függvényében folytonosan, és jelentősen változik. Terheli a fejet, lemezt, torzítást majd lemez és tűkopást okoz. Megnő a sztereo áthallás is. Megugorhat a tű is, ha komolyabb lemezjátszót használsz, és eleve kicsi a tűnyomás.

A javítás szinte lehetetlen. Meg lehet próbálni felmelegíteni, és papírtokban (nem műanyag) lepréselni. Vagy sikerül, vagy nem. A melegítés hőfoka és annak egyenletessége nagyon nem mindegy. Esetleg egy másikon lehet kísérletezni, amiért nem kár.

Az ilyen lemezeket át szokták digitalizálni, de a lejátszó vákuumágyas, ami kiegyenesíti átmenetileg a lemezt. Ez nálad szóba sem jöhet. Esetleg a Neten keresgélhetsz lemez helyreállítás után. A Magyar Rádióban csináltak ilyet.


vas. ápr. 10, 2011 15:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2011 22:12
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Hanglemezek tisztítása
Üdvözlök mindenkit!

A kérdésem csak részben érinti a hanglemez tisztítását, de bízom a hozzáértők tudásában a következő témában is:
Korábban külföldről vásároltam egy kétlemezes kiadványt, már az első lejátszásnál azt tapasztaltam, hogy mindkét lemez jól láthatóan hullámzik. Akusztikai hibát nem okoz, viszont éppen elég zavaró így is. Kérdésem két irányba ágazna:
1. Mi lehet az oka ennek a hibának?
2. Ami a legfontosabb, hogy házilag van-e valamilyen módszer a lemezek helyreállítására? Esetleg, ha nincs, mi a teendő?

Segítségüket köszönöm előre!

Zsolt


szomb. ápr. 09, 2011 22:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 19, 2008 21:00
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
köszi az infót!
szem előtt tartom


pén. máj. 23, 2008 4:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 13, 2008 22:00
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás lemezjátszó
A lenco lemezjátszók nem a csúcs de a jók közé tartoznak. Egy jobb betét persze nem árt bele. Erről sokat olvashatsz a hifipiac.hu oldalon. A lemeztisztításról is sokmindent írnak ott. Én mindig a lenco folyadék híve voltam és most is használom. Saját magam keverem analítikai tisztaságú anyagokból. Azért vigyázz mert az oldal fanatikusok hadával töltve és nem álltalnak mindenfélét kitalálni a jobb hangzásért.


szer. máj. 21, 2008 20:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 19, 2008 21:00
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
én most vettem egy új lenco lemezjátszót.
ezek szerint ez nem jó lemezjátszó???
ki hogy takarítja a lemezeit ? antisztatikus törlőkendő (senki?)

üdv


hétf. máj. 19, 2008 21:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
jah, volt ilyen gép, lézeres vinyl player, de hát ez amolyan fából vaskarika szerintem.





http://www.elpj.com/main.html


vas. jan. 20, 2008 19:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
tubybb írta:
Szegény bakelit, arra rendeltetett, hogy tönkremenjen.


Valahol olvastam, hogy a régi bakelitet lézerrel olvasták le. Igaz az nem pucolja a barázdát. :D

- Nekem még meg van, a mosós tisztítóm, ami lejátszás közben egy "lejátszókar" szerű seprü és isopropil-desztvíz keverékkel tudja mosni a lemezt. Mikrónál nem túl szerencsés, mert a kosz utána már rá van kötve a lemetre, és utána, már csak mosás köznem lehet lejátszani. (mint a drog)
- Aztán van egy szénszálas antisztatikus vonalseprű, amit forgás közben rátartod és lejátszás előtt, leszedi a port. Elég jól működött.
- Viszont valaha lehetett kapni egy sűrű löttyöt, amit a lemezre kellett kenni, és amikor megszáradt, lehúzni, mint a fóliát. Ha jól emlékszem az anyagot eredetileg fémtárgyak tengeri szállításához használták.

üdv! proli007


vas. jan. 20, 2008 18:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
halihó!


két dolog: Írtátok korábban, hogy a lehúzott ragasztó-negatívot le lehet játszani. ha azt ragasztózom be és húzom le róla, akkor az megint egy pozitív lesz ugye? :)

és remek másolatot készítettünk így!



a másik amire gyerekkoromból emlékszem, hogy a fater csinált a fúrogéphez egy kis applikációt, amire fel tudta fogni egy szárnyas anyával a lemezt.

valami mosófolyadékba belemártotta a szélét, aztán ami a csövön kifér :) A ruszki fúrógépének a fordulatszáma elég figyelemreméltó volt, gondolom kicsapta a szutykot a barázdákból. (rá a plafonra, de az másik lapra tartozik)


szomb. jan. 19, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Jó régi topic, és mindig örökzöld.

Az is nagyon jó tisztítási módszer, ha egymás után többször lejátsza az ember a lemezt.
Kaptam pár 1945-ben készített lemezt, és szappannal megmosva ugyanolyan zajos maradt. Aztán azt vettem észre, hogy mikor már harmadjára játszom le ugyanazt a sávot, mintha csendesebb lenne. És tényleg! :D
Látszottak is az apró por-darabkák rajta, amiket a tü szabályosan kiszántott a barázdákból, aztán simán le is lehetett róla fújni.
Az a baj, hogy amikor kiveszem a lemezt a csomagolásból, akkor elektrosztatikusan hirtelen feltöltödik és magához vonz minden szöszt.
Aztán meg mikor teszem el, és csúsztatom bele a zacsijába ezek a porszemcsék felkarcolják.
Szegény bakelit, arra rendeltetett, hogy tönkremenjen.


pén. jan. 18, 2008 13:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
hát valahogy nincs két üveglapom, az ablakot meg nem szedem ki mert fázom :))

mind1 azért köszi!


vas. okt. 24, 2004 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
esetleg két üveglap közt, forróvíz alatt, és hagyni kell a vizzzel 1üt kihülni, majd utána megtisztitani


vas. okt. 24, 2004 9:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Szerintem nem lehet kisimítani a görbült hanglemezt. Mivel úgyis eldobnád, előtte meg lehet próbálkozni hajszárítóval, síma felületre téve. Lehet, hogy még rosszabb lesz, mint előtte...


vas. okt. 24, 2004 9:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
sziasztok!

nem akarok ezért uj topicot nyitni ugyhogy ide:

kaptam kb 30 bakelitet grebbelésre (kraftwerk,manfred mann,doors,osibisa...stb) és van egy aminek a széle kicsit görbült.Nehéz könyveket tettem rá de mivel ez a legszélén van nem hinném hogy segiteni fog. szóval: van erre valami bevált módszeretek? próbáltam kiküszöbölni a hibát nagyobb tûnyomással de igy sem jó mert 'ugrik'

köszi szépen


pén. okt. 22, 2004 22:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Köszi a választ. Majd kipróbálom.


csüt. okt. 21, 2004 12:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
http://gilszkilabor.fw.hu/elektronika/riaa/riaa.html


csüt. okt. 21, 2004 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Keress rá a Goole-val a "RIAA equalizer" kifejezésre, biztosan találsz néhány millió rajzot. Egy dual-műveleti erősítővel megoldható, és szerintem 1 kHz-en 100-szoros erősítés kell.


csüt. okt. 21, 2004 10:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
A PC hangkártyának hány milivolt kell?

A 200 milivolt nem volt elég az SB Live-nak.
Az AC97-nek már majdnem jó de annak meg van egy berregő alapzaja.


szer. okt. 20, 2004 16:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Esetleg valami bevált kapcsolási rajz van valakinek?


szer. okt. 20, 2004 16:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Akkor nem volt megfelelően illesztve.


szer. okt. 20, 2004 16:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Csináltam már azt is de úgyanúgy levágta a mélyeket. Az erősítésével nem is lett volna gond.


szer. okt. 20, 2004 16:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Csak előerősítő nem elegendő , RIAA korrekciós erősítőre van szükséged, ami igen sok létezik. Készen is kapható , de megépítése sem nehéz.
Üdv.


szer. okt. 20, 2004 15:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 01, 2004 18:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás 
Hello!

Valaki meg tudná mondani hogy milyen előerősítővel lehetne illeszteni egy Sony bakelit lemezjátszót egy Sound Blaster Live hangkártya LINE-IN bemenetére?

Már 3 előerősítőt kipróbáltam de mindegyik levágja a mély hangokat.
Van egy Videoton erőítős rádió aminek az előerősítőjével szépen szól de az meg kevés a Sound blaster-nek. Ez 200 mVolt-ot ad le.


szer. okt. 20, 2004 14:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:33
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Mindenütt jó, de mindig elzavarnak...
Hozzászólás 
Még nem tom,h milyen üzletet csináltunk,me a doboz még a jawitoban wan,szal,ha megnézzük,akko csupa ráfizetés wot a bot.))) Küggyed csak a kukás lemezeket! Ennyi nekem jár.)))


pén. jún. 04, 2004 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
OK, akkor a hétvégén áztatok!

Bigdewil, peeeersze, egy jó üzletet már csináltál velem, legyen elég ennyi ;-))

Üdv!


pén. jún. 04, 2004 15:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:33
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Mindenütt jó, de mindig elzavarnak...
Hozzászólás 
Wasti.

Mielött kukába dobnád,küdd el nekem!)))


pén. jún. 04, 2004 14:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Langyos víz, mosogatószer, papírtörlő - ld. fentebb. Ha nem segít, kuka.


pén. jún. 04, 2004 13:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Köszönöm! Most már eléggé egyértelmű, hogy mit kell vennem ;-)) Azt hiszem, hogy a vacakabbakat mosom, a jobbakat meg kenem ;-))

Aztán most jutott eszembe: van, amelyik lemezem ránézésre nem poros, de mégis nagyon pattog meg torzít... A fickónak állítólag Lenco lemezjátszója volt, arra gondolok, hogy talán, "lenkózta" is a lemezeit ;-) El lehet távolítani, le lehet mosni valamivel az összetrutyizott lemezeket?!

Üdv!


pén. jún. 04, 2004 13:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Ja, és a Bécsi úti Praktiker-ben vettem, de szerintem máshol is van ilyen.


csüt. jún. 03, 2004 10:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Megnéztem a ragasztót, sajnos lefényképezni nem volt időm. A típusa Pálma faragasztó, kb. egykilós fekete csőrös fehér műanyagdoboz, van rajta egy kis Henkel felirat is. Van normál és gyors, én a normálra esküszöm.


csüt. jún. 03, 2004 10:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ugyan, nem nagy kár érte ;-)) Bár nem is volt olyan rossz lemez... Az előadóra nem emlékszem már, valami rockzene volt.

A ragasztó meg, amivel bekentem a lemezt tényleg totál más, mint amit vennem kellett volna ;-)) Nem csoda, hogy nem jött le, ez tényleg _ragasztó_ volt ;-) A hétvégén újra kipróbáltam, vastagabban kentem, nem lett átlátszó, nem lehetett lehúzni. Ollóval félbávágtam a lemezt ;-) , hát igen jó kötés alakult ki a lemez meg a ragasztóréteg között: mindenféle segédeszközökkel sikerült belőle néhány négyzetcentit levakarnom, de szerintem meghallgatni már nem lehetne, olyan karcos lett ;-)

Keresek tovább, hátha látok ilyet. Nem adom fel ;-))

Üdv!


szer. jún. 02, 2004 16:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
vasti:

Sajnálom, hogy tönkrement a Balkanton lemezed, remélem nem volt pótolhatatlan a zene rajta. Hét végén csinálok még fényképeket. A Pattex faragasztót külföldön vettem, de egy másik (azt hiszem Henkel) vízbázisú faragasztót a Praktikerben. A Henkel és a Pattex egy cég. Addig is próbáld ezzel beérni, azt hiszem, ilyen volt:

http://www.dwd2002kft.axelero.net/Ponal%20Standard.pdf

http://www.henkelhaus.de/ponal/produkte ... lzleim.htm


pén. máj. 28, 2004 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
oshifis:

Én is így csináltam, nem kentem (sokkal ;-) vékonyabban a ragasztót... De nekem nem lett átlátszó, és ennyire hajlékony meg pláne nem! (azóta sem tudtam levakarni a Balkanton lemezemről ;-)) Szerintem rosszat vettem... Mi is a _pontos_ típusa az általad használt ragasztónak? Mert az enyém is Pattex, vízbázisú, de az enyámnek SuperFix a neve, és a dobozán (az a 400g-os, "kinyomós" fajta) van egy lógó 100kg-os vasdarab ;-) Lehet, hogy ez nem is faragasztó :-(( Ráadásul jó drágán vettem, a Pr**tikerben 450 (!!!) forinttal drágább, mint a festékboltban... Már soxor megszívtam ezzel a "barkácsbolttal", hogy "nyhén" túláraztak... Na mindegy.

Szóval ha tudod, fényképezd már le nekem a falkont ;-)))) Akár magánban is elküldheted, nincs korlát a postafiókomon ;-))

Üdv!


pén. máj. 28, 2004 7:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:33
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Mindenütt jó, de mindig elzavarnak...
Hozzászólás 
Kedwes mki!

Miwel én teljesen lámer wagyok ehhez a kapcsoláshoz,és fogalmam sincs,h hogyan is kell megcsinálni, ezért ha tényleg ennyire jo,akkor
1.Hol hallgathatnám meg?
2. Ki csinálná meg nekem?


szer. máj. 26, 2004 18:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves akki és Többiek!

Az az a bizonyos Hiraga-féle MC-előfok?
Hmmm...

Hány "Orto" a különbség, ha van és merre? :)
Üdv! SMA



SMA

kb 38 Orto a különbség, főleg balra. :lol:
Nagyon komolyan ajánlom. Ahogy a rajzon van, nincs mit variálni a kapcsoláson. Álltalában mindenki dob tőle egy hátast, bármilye van, volt, addig.


üdv


ui:komolytalan az a T20, hidd el.


szer. máj. 26, 2004 17:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves akki és Többiek!

Az az a bizonyos Hiraga-féle MC-előfok?
Hmmm...
Nem tudom miért, de nem tűnik "eléggé" bizalomgerjesztőnek.
De a T20-mellett, nem tudom, érdemes-e belevágni a megépítésébe. Ha feltétlenül jobb, akkor esetleg megépítem.
Hány "Orto" a különbség, ha van és merre? :)
Csöves MC-előfok van, ami "jól" építhető és tényleg jó is?
Hát igen, nekem is egy Rega-P3 lemezjátszóra fájt a fogam, de nem jött össze. :(
A csöves korrektorom egész jó, biztos vannak még jobbak, de sokkal drágábban építhetőek.
Üdv! SMA


szer. máj. 26, 2004 16:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
nem vízkő, hanem ez kő :lol:
Photoboltokban kapható csepptelenítő.


szer. máj. 26, 2004 11:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Képek a faragasztós lemeztisztításról:

tube.fw.hu/PIC00001.JPG
tube.fw.hu/PIC00007.JPG
tube.fw.hu/PIC00014.JPG

Van még egy módszerem. Langyos folyó csapvíz alatt, folyékony mosogatószerrel. A mosogatószert rácsurgatom a lemez mindkét oldalára, kézzel elkenem, és addig csorgatom rá a csapvizet, amíg leviszi. Érezni lehet a fogásán, hogy mikor nincs már rajta mosogatószer. Ezután kicsit lerázom a vizet, és konyhai papírtörlővel gyorsan felitatom. Nem szabad törölni, csak itatni! Az a lényeg, hogy a felitatás után a lehető legkevesebb víz maradjon a barázdákban. Kevés víz = kevés vízkő. Ami nagyon kevés víz a barázdákban marad, az néhány másodperc alatt el kell, hogy párologjon. A papírtörlő nem nagyon szöszöl. Ami mégis maradna, az lemeztörlő kefével könnyen lesöpörhető.


szer. máj. 26, 2004 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:33
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Mindenütt jó, de mindig elzavarnak...
Hozzászólás 
Hát akko passz. Nem igazán tok ilyen helyet,ahol ezeket árulják...)))


kedd máj. 25, 2004 17:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
bigdevil,

Már hosszabb ideje kapacitálom, hogy tekercselje át őket, de azt mondja, hogy szerezzek előbb 12 ezred milliméteres huzalt...


kedd máj. 25, 2004 17:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 23:33
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Mindenütt jó, de mindig elzavarnak...
Hozzászólás 
oshifis

Jawaslom,h hangszedö jawitás miatt keresd fel Szalay László urat. Ö biztosan meg tudja csinálni a hangszedöid,és nem is drágán! Nyugodtan hiwatkozz rám. Teloszáma: 06-30-984-5178

Üdw. bd.


kedd máj. 25, 2004 17:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
oshifis írta:
SMA:

Szerintem egy hangszedő nem öregszik. A fekete MC10/II különösen jó, szerintem a kék /Super bántóan éles hangó. Persze a legjobb a "piros" MC10 volt. Nekem most egy DL-160 szól, egészen jó.
Ha már hangszedőkről esik szó, van két Dynavector DV23RS hangszedőm, amiknek az egyik csatornája szakadt. Tudtok valakit, aki meg tudja javítani? Mikroszkóp, nyugodt idegek, századmilliméteres huzal...


Sajna öregszik. "Kilágyul" a tű felfüggesztése, hasonlóan, mint hangszóróknál a perem.
Javítottam már hangszedőt, gyárilag odacsiptették a huzalt. széttéptem, és Wellerrel!!! összeforrasztottam. (aztán kidobtam)

üdv


üdv


vas. máj. 23, 2004 18:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 84 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség