Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. júl. 27, 2024 14:40



Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
szmogriadó 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
wassermann írta:
Nem kell magyarázkodnod, tök érthető! - én úgy gondolom, hogy mindenki a lehetőségeihez képest próbáljon a helyzeten segíteni.

Azokat viszont nem tudom megérteni, akik csípőböl hárítanak mindent, mindenféle okot keresve, például:

- 1. ha más elbaltázta ő mi a fenének foglalkozzon vele
- 2. itt már úgy is minden pocsék, úgyhogy legyen még rosszabb...

OKés, de azért az is durva, hogy pl. Skorinak 1 órát kell várnia a köv. buszra.
Itt a környéken is olyan a busz közlekedés, ami a vonatra csatlakozik, hogy rendszeresen lekési a busz a vonatot. Akkor 2 lehetőséged van:
- minden nap felkelsz egy órával korábban, hogy az előző busszal menjél, hogy időben beérj a melóba.
- vagy autóval mész el a vasútállomásig.
Persze ez vidék, itt nincs semmiféle szmog, és lehet autózni bármelyik nap bármilyen rendszámmal.
(Szerk: egyébként egy időben olyan bénán volt a busz menetrend, hogy ha hazafelé késett a vonat, akkor a busz elment, és másfél órát kellett várnom a következőre. Nyáron az alatt hazaballagtam, 8 km. De télen, amikor sötét van, se hold, se semmi, akkor totál lassan botorkálok csak a sötétben, és inkább megvárom a buszt. Szóval a tömegközlekedés egy kalap csoki, nem csoda, hogy rengeteg ember autóval jár)

Meg látod, ilyeneket írtak, hogy 1 órával korábban kell kelni.
Ha nekem kéne korábban kelnem, azt mondanám én is, hogy kel a f*szom korábban, azért mert valakinek elszállt az agya, és kitalálta, hogy szmog van. 30 éve szmog van, eddig nem volt baj?
Oldják meg: legyen rendes út, ami elbírja a forgalmat és ne kelljen lépésben töfögni a dugókban, és akkor a 10 perces út nem másfél óráig tartana és nem volna szmog.

Ezzel csak azt érik el, hogy aki teheti, az vesz egy munkába járós második autót, aminél csak az a lényeg, hogy minél olcsóbb legyen, hiszen csak melóba jár vele, régi vacak, ami még jobban szennyezi a levegőt, mint egy normális autó.


hétf. jan. 12, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Nem kell magyarázkodnod, tök érthető! - én úgy gondolom, hogy mindenki a lehetőségeihez képest próbáljon a helyzeten segíteni.

Azokat viszont nem tudom megérteni, akik csípőböl hárítanak mindent, mindenféle okot keresve, például:

- 1. ha más elbaltázta ő mi a fenének foglalkozzon vele
- 2. itt már úgy is minden pocsék, úgyhogy legyen még rosszabb...


hétf. jan. 12, 2009 20:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
wassermann írta:
- Biztos én vagyok a ****, mert ma nem használtam a kocsim! (???)

Mert van aki megteheti, hogy nem használja, csak kicsit kényelmetlen neki, de akinek muszáj használnia, azt mit csináljon, ember???
Pl. van kovács ismerős, lovakat patkol, autóval viszi a szerszámait, pl. gázfűtésű kohó + gázpalack, üllő, kalapácsok, fogók, flex, millió szerszám, stb. ... ezt hogy vigye el vonattal meg busszal??? De még van millió-egy ember ebben az országban, aki rászorul arra hogy gépkocsival járjon.
Főképp amikor sztrájkol a MÁV. Olyankor csak minden másnap járjak be dolgozni?
Ne legyél már olyan szűk látókörű, hogy csak a saját körülményeidet nézed!

Én se járok autóval, legtöbbször tömegközlekedéssel megyek melózni is. Most akkor én vagyok a jobb fej, mert én nem csak ma nem autóztam, mint Te, hanem egy évben 320 napot nem autóztam?

Egyébként ez egy hülyeség, én most is azt mondom. Lehet, hogy Kínában van ilyen, de hogy idehaza is bevezetnék, azt nem hiszem el.


hétf. jan. 12, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
T68m írta:
... Hogy mi vezetett oda, azzal ne törődjél! ...


Ha a Margit-híd épp leszakadni készül, inkább rohanok, mint hogy azon gondolkozzak mi is vezetett idáig!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wassermann hétf. jan. 12, 2009 20:28-kor.



hétf. jan. 12, 2009 20:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
- Biztos én vagyok a ****, mert ma nem használtam a kocsim! (???)


hétf. jan. 12, 2009 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
wassermann írta:
Kicsit úgy érzem Magyarországon nem látnak tovább az emberek az orruknál. Nagy betûkkel kiírnám valahova emlékeztetõül:

HA A SZMOGTÓL MEGDÖGLÜNK, NEM LESZ GOND (HOGY KOCSIVAL VAGY ANÉLKÜL KÖZLEKEDJÜNK : )


ja bocs, te a tökéletes példa vagy, aki nem lát tovább az orránál. Csak a szmogig. Hogy mi vezetett oda, azzal ne törődjél! És azzal se, hogy mi lenne a helyes megoldás. Csak bólogassál demszky et-éknak!


hétf. jan. 12, 2009 19:04
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Kicsit úgy érzem Magyarországon nem látnak tovább az emberek az orruknál. Nagy betűkkel kiírnám valahova emlékeztetőül:

HA A SZMOGTÓL MEGDÖGLÜNK, NEM LESZ GOND (HOGY KOCSIVAL VAGY ANÉLKÜL KÖZLEKEDJÜNK : )


hétf. jan. 12, 2009 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Érdekes dolog az is, hogy mondjuk estére megy valaki dolgozni és reggel megy haza.
Tökmindegy hogy páros v. páratlan rendszáma van, mindenképpen szabályt szeg (vagy odafelé vagy hazafelé).
Na erre mia megoldás, felejtse el, hogy autóval jár? Mi van ha nincs más normális alternatíva?
Persze kiváncsi lennék, hogy mondjuk Demszki Gábor is leteszi-e az autóját vagy innentől 2 autót használ majd felváltva?
Vagy rá természetesen nem vonatkozik a korlátozás?

De pl. a munkahelyemre kijáró BKV buszt annyira kiritkították, hogy hétvégenként reggel 1 óránként megy! Ha elmegy az ember orra előtt akkor 1 óra várakozás a hidegben... Asszem tojok rá hogy páros vagy páratlan nap van, kénytelen vagyok dolgozni járni - továbbá így is fizikai fájdalmat okoz reggel felkelni :), semmi kedvem ezt még több mint egy órával előbbre hozni. Ha mondjuk nyár lenne, akkor azért megoldanám a dolgot, mert szeretek bringázni, de ilyenkor....?


hétf. jan. 12, 2009 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Hogyne volna benne ...
Páros számok: az egész számok halmazának azon elemei, amelyek oszthatóak kettõvel.
A 0 minden egész számmal osztható, 2-vel is.
A negatív számok között is van páros: -2, -4, -6, ...


ok.


hétf. jan. 12, 2009 17:25
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Kép
:D


hétf. jan. 12, 2009 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hogyne volna benne ...
Páros számok: az egész számok halmazának azon elemei, amelyek oszthatóak kettővel.
A 0 minden egész számmal osztható, 2-vel is.
A negatív számok között is van páros: -2, -4, -6, ...


hétf. jan. 12, 2009 14:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: szmogriadó
Sparow2 írta:
izenahogyishivnak írta:
Sparow2 írta:
Ha ezt tényleg beleteszik a KRESZ-be, akkor nem tehetnek mást, minthogy vesznek egy 2. autót, hogy legyen egy páros és egy páratlan rendszámuk is.


http://index.hu/cikkepek/totalcar/blogok/belsoseg/2008/02/m3_amg_lol.jpg

Ez max. viccnek jó --gondolom annak is szántad--, mivel a magyar rendszámok mindenképpen számjegyre végzõdnek (az egyedi rendszámok utolsó karakterének is számnak kell lennie)

Ami hírt olvastam róla, ott úgy fogalmaztak, hogy a "páros számra és nullára végzõdõ rendszámok" :D A nulla benne van a páros számok halmazában ... :roll:


a nulla nincs benne a páros számok halmazában.


hétf. jan. 12, 2009 14:43
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Re: szmogriadó
izenahogyishivnak írta:
Sparow2 írta:
Ha ezt tényleg beleteszik a KRESZ-be, akkor nem tehetnek mást, minthogy vesznek egy 2. autót, hogy legyen egy páros és egy páratlan rendszámuk is.


http://index.hu/cikkepek/totalcar/blogok/belsoseg/2008/02/m3_amg_lol.jpg

Ez max. viccnek jó --gondolom annak is szántad--, mivel a magyar rendszámok mindenképpen számjegyre végződnek (az egyedi rendszámok utolsó karakterének is számnak kell lennie)

Ami hírt olvastam róla, ott úgy fogalmaztak, hogy a "páros számra és nullára végződő rendszámok" :D A nulla benne van a páros számok halmazában ... :roll:


hétf. jan. 12, 2009 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
prometheusz
Nyugodtan mehetsz bármelyik nap, nem kell autót cserélgetnetek a barátnőddel, mert ezért nem fognak megbüntetni, hiszen nincs ilyen törvény egyelőre. Személy szerint azt gondolom, hogy Magyarországon nem is lesz soha.

Igaz, most mindenfélét kitalálnak az emberek, ismerős pl. azt mondta, hogy igaz, hogy nem büntetheti meg a rendőr a rendszáma miatt, de meg fogja állítani, és direkt keres valamit, amiért megbüntethetné. Meg hasonló butaságokat.


hétf. jan. 12, 2009 14:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
prometheusz írta:
Fontos dolog:
Eddig mindenki szidta a rendelkezést, de senki se javasolt alternativ megoldást.
Az illetékesek a létezõ legjobb megoldást választották, amit csak tudtak.
(Jó szándékkal feltételezem, hogy azért megpróbáltak gondolkozni elõtte...)


az illetékes (elvtársak) mindig a legjobb megoldást választották, amit csak tudtak. Rá is ba*tt az ország, szépen. Ők pedig - egész véletlenül - szépen meggazdagodtak. Erről ennyit.


hétf. jan. 12, 2009 13:08
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Nos ugy döntöttem reggel, hogy saját költségeim és időm kimélése végett autóval megyek, s hogy vissza is termelhessek, páratlan rendszámu autóval okozom a szmogot.
Figyeltem a rendszámokat. Nagyjából véletlenszerüen felváltva vettünk részt a forgalomban páros illetve páratlan autóval, de a sorozatosan előforduló páros rendszámok mintha gyakoribbak és hosszabbak lettek volna ,int a páratlan rendszámok sorozatos ismétlődése.
Budapest határában rendörségi autó állt, de nem csinált semmit, benne ült a rendör.
Hogy filmezett e vagy csak manuálisan számolt, vagy azt se, nem tudni...
A járókelök egy része nézte a rendszámomat, s szemrehányó tekintettel nézett rám.
A szokásos reggeli dugó azonban egyértelmüen elmaradt, pedig hétfőn az átlagosnál nagyobb szokott lenni...
Ennyi eddig a tapasztalat...


hétf. jan. 12, 2009 9:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Na, bocsánatot kérek a hajnali kirohanásomért mindenkitől, az illetékesektől is.


Ime a számvetés:

A lehetőségeim a következők voltak:


a. 1 órával elöbb felkeltem a gyereket. 20 percet gyaloglok vele a távolsági buszig. Egy órát távolsági busszal megyunk, ami pénzben kettőnknek többe kerül mint az autó. Negyven percet gyaloglunk a busztól az iskoláig. Utána nekem csak fél óra gyalog a munkahely. Majd este hasonló hazafele. Volt hogy megtettük ezt amikor rosz volt a kocsink....

b. kocsival megyünk, de leparkolunk Budapest határánál, és busszal megyünk be a célig. Asszem 30 perc a menetidő. És 2 buszjegy ha jól tudom 270 Ft*2 azaz 540Ft. Hazafele ujból ennyi.
1080 Ft-os pluszköltség, kb 1800 Ft az amiből autóval megtesszük az egész utat, s ebben az esetben is megtesszük ennek jelentős részét, igy a két összeg összeadódik.
Ellenben nincs lehetőség visszatermelésre ahogy az elöző esetben se, ma például ingyen kapott fahulladékot viszek hazafele fűtésre...

c. nem megyünk se iskolába, se munkába...

d. ja igen a d lehetőség amit már irtam, hogy ma páros rendszámu autóval szenyezem a levegőt. Nekem a lehetőségem adott volt. De ez esetben sem vihetek haza fahulladékot, mert a rozzant tragacsom helyett egy értékes személyautóról lett volna szó.
Ami ráadásul többet fogyaszt. Külön kérdésem, hogy mi szennyezz jobban? Egy öreg autó vagy egy modern, de adott útszakaszon ténylegesen több üzemanyagot elégető autó?


hétf. jan. 12, 2009 9:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Nálunk valahogy megoldható, ezért reggel kocsi nélkül indult otthonról az egész család. Jóval tömöttebb volt a villamos mint álltalában, de nem vészes. Aki tudja tegye meg, ami tőle tellik!


hétf. jan. 12, 2009 8:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Fontos dolog:
Eddig mindenki szidta a rendelkezést, de senki se javasolt alternativ megoldást.
Az illetékesek a létező legjobb megoldást választották, amit csak tudtak.
(Jó szándékkal feltételezem, hogy azért megpróbáltak gondolkozni előtte...)

Most kérek mindenkit próbáljon javasolni a jelenleginél jobb megoldást, és ezekről is vitázzunk.
Talán az illetékesek közül is olvassák a fórumot, s talán elgondolkoznak egy egy itt elhangzó jó ötleten...

Részemről munkaeszközt is viszek a kocsin, illetve eszközként használom a kocsit a napi megélhetésért folyó küzdelemben.
Rövidesen számvetést írok a mostani helyzetre felmerült megoldásaimról, költégükről, előnyeiről, hátrányairól, s megírom melyiket választottam végül.
Most még nem tudom, de rövidesen indulok.

Az én ötletem a következő:
Oké a kocsik mérséklése.
Még a rendszám alapján történő mérséklés is.
De ne tiltás legyen, hanem smog dij.
Páratlan rendszámmal autózni kívánókat kötelezzék szmog jegy megvásárlásra a maihoz hasonló napon, s ennek a meglétét ellenőrizzek. Hasonlóan az autópályamatricával, pl. kamerával.
A befolyt összeget pedig ne zsebre vágják (ja ez Magyarország, bocsánat...) hanem fordítsák épp erre a problémára.
És akkor mindenki eldönti, megéri e neki aznap autóval mennie, vagy úgy szervezi a napjait, hogy csak minden második nap menjen autóval.
Dönthet úgy hogy aznap az autó otthonhagyásával vesz részt a probléma megoldásában, és dönthet úgy is, hogy anyagi támogatással vesz részt a probléma kezelésében.
Végül is a szmog ellenni harc mindannyiunk közös ügye, de ésszel kéne részt venni a megoldásban, nem pedig diktatórikusan, tiltással, átgondolatlan hatalmi intézkedéssel...

Személy szerint nekem pl felajánlotta a barátnőm, hogy kölcsönadja a páros rendszámú kocsijukat, ami egyébként otthon maradt volna nála VIDÉKEN. Így az enyém maradna nála ma, s a végeredmény az lenne, hogy ma nem páratlan, hanem páros rendszámú autóval szennyezném Budapest levegőjét.
GRATULÁLOK AZ ILLETÉKESEKNEK!!! NEM VESZITEK ÉSZRE, HOGY AZ EGÉSZ EURÓPAI UNIÓ RAJTATOK RÖHÖG?


hétf. jan. 12, 2009 6:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
És egyúttal szeretném megköszönni az opoknak, hogy megtűrték ez az igencsak off témát itt.
Az offtopicban lenne a helye, de úgy gondoltam olyan sokakat érint s akkora a kérdésben a fejetlenség, hogy jobb egy önálló topic.
Az elképzelésem az, hogy pár nap alatt kivesézzük a témát, majd a topicjaimnál már bevált módon egy addigra létrehozott forumlinkkel (így hívják?) a végén lezárjuk és hagyjuk elsüllyedni.
Menne így?


hétf. jan. 12, 2009 6:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Írtam emailt, akkor nem kaptad meg?
Az itt megadott címre írtam.
Sikerült megoldanom hetente néhányszor meg tudom nézni az emailjeimet máshol, amíg meg nem oldom ezt az egészet...
ÉS ne haragudj kérlek ezért a sok szerencsétlenkedésért, de láthatod az akkus topicban, jelenleg más ügyekben is így szerencsétlenkedek.
Mi az az alkatész akkor ami mostanában kellene?
Még nem szedtem szét mindet, de összeszedem magam, s majd páratlan napokon el tudom vinni...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára prometheusz hétf. jan. 12, 2009 6:17-kor.



hétf. jan. 12, 2009 6:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
prometheusz írta:
Tud esetleg valaki valamit?


Én nem, viszont szeretném megkérdezni, hogy szándékozol-e szétszedni PC tápokat, stb., vagy felejtsem el az összes alkatrészt, amit odaadtam?

És megadhatnál valami elérhetőséget. Telefonszám, postacím, vagy a postagalambod neve...


hétf. jan. 12, 2009 0:34
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: szmogriadó
Attila86 írta:
T68m írta:
1. senki sem írhatja elõ, hogy figyeljem, és tekintetbe vegyem mit hablatyolnak a tévében. Azaz, honnan is kéne tudnom/tudnia az átlagautósnak az egészrõl?
Én nem szeretnék vitába bonyolódni mert nem érint és nem is érdekel túlságosan a téma. De ilyen hozzáállással fittyet lehetne hányni minden törvénymódosításra vagy újonnan hozott törvényre?!
Sõt, nekem törvényeket, jogszabályokat soha sehol nem tanítottak születésem óta kötelezõen (legalábbis nem rémlik :roll: ). Akkor nem is kell õket betartanom, mert nincs kötelezõen elõírva például a büntetõ törvénykönyv ismerete?

Amúgy pedig a csapból is ez folyik, illetve a rendõrök is figyelmeztetnek (állítólag).


azért a 3. pontot is elolvashattad volna! Az a hivatalos, ami megjelenik a magyar közlönyben. A többi csak süket duma.


vas. jan. 11, 2009 23:23
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: szmogriadó
T68m írta:
1. senki sem írhatja elő, hogy figyeljem, és tekintetbe vegyem mit hablatyolnak a tévében. Azaz, honnan is kéne tudnom/tudnia az átlagautósnak az egészről?
Én nem szeretnék vitába bonyolódni mert nem érint és nem is érdekel túlságosan a téma. De ilyen hozzáállással fittyet lehetne hányni minden törvénymódosításra vagy újonnan hozott törvényre?!
Sőt, nekem törvényeket, jogszabályokat soha sehol nem tanítottak születésem óta kötelezően (legalábbis nem rémlik :roll: ). Akkor nem is kell őket betartanom, mert nincs kötelezően előírva például a büntető törvénykönyv ismerete?

Amúgy pedig a csapból is ez folyik, illetve a rendőrök is figyelmeztetnek (állítólag).


vas. jan. 11, 2009 22:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Tiszta sor, hogy ez most az állampolgárok saját önmérsékletére van bízva. Demszky valami olyat nyilatkozott is, hogy a hétfői nap tapasztalatait értékelve alakítják ki majd a törvényt. Így lehet lazább, de akár sokkal szigorúbb is. Pl. kamerás gépi ellenőrzés automatikus büntetés küldéssel (mint korábban a Rákóczi úti buszsáv tisztító akció) vagy a városba bevezető utakon, befelé kemény forgalom visszatartásra átütemezett lámpák.


vas. jan. 11, 2009 22:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: szmogriadó
Sparow2 írta:
prometheusz írta:
bocsi az offért, de asszem ez mindenkit érint.
most akkor tényleg nem mehet holnap Budapestre akinek páratlan a rendszáma?
Vonattal kell mennem, s a munkaeszközeimet kézipoggyászra redukálni?
Vonattal 3 óra az út autóval 1 lenne...
Vagy leparkolhatok valahol a M7 mentén? s van onnan busz a Bach csomópontig?
Nekem ez kéne.
Tud esetleg valaki valamit?
Rengeteg embernek munkaeszköze a kocsi
sokaknak vidékrõl.
Õk holnap mit tesznek?

Ha ezt tényleg beleteszik a KRESZ-be, akkor nem tehetnek mást, minthogy vesznek egy 2. autót, hogy legyen egy páros és egy páratlan rendszámuk is.

De amíg nincs ilyen törvény, addig magasról letojják :)


jaja!

1. senki sem írhatja elő, hogy figyeljem, és tekintetbe vegyem mit hablatyolnak a tévében. Azaz, honnan is kéne tudnom/tudnia az átlagautósnak az egészről?

2. pont ez következett be, ahol bevezették: elkezdett mindenki két autót tartani

3. a tévé nem jogforrás, a magyar közlöny az. Amíg abba beleveszik, el is múlik a szmog szépen

4. vesszek meg, de ahol én lakom (8ker) ott érzésem szerint sokkal tisztább a levegő, mint máskor.


vas. jan. 11, 2009 22:27
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Gafly írta:
"... nagy ivben tojok ra (nem azert mert nem volna ertelme valamint nem figyelek a kornyezetre, sot ..."


- Tudathasadás? : )) ez így, enyhén szólva ellentmondásos: ezt teszem , holott az ellenkezőjét tartom helyesnek?


vas. jan. 11, 2009 22:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 83
Hozzászólás Re: szmogriadó
Sparow2 írta:
Ha ezt tényleg beleteszik a KRESZ-be, akkor nem tehetnek mást, minthogy vesznek egy 2. autót, hogy legyen egy páros és egy páratlan rendszámuk is.


http://index.hu/cikkepek/totalcar/blogok/belsoseg/2008/02/m3_amg_lol.jpg


vas. jan. 11, 2009 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Nos tipikusan ez a kovetkezo olyan szabaly amit meghoznak, de senki nem fogja betartani...
Szemely szerint nagy ivben tojok ra (nem azert mert nem volna ertelme valamint nem figyelek a kornyezetre, sot ...).


vas. jan. 11, 2009 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Re: szmogriadó
prometheusz írta:
bocsi az offért, de asszem ez mindenkit érint.
most akkor tényleg nem mehet holnap Budapestre akinek páratlan a rendszáma?
Vonattal kell mennem, s a munkaeszközeimet kézipoggyászra redukálni?
Vonattal 3 óra az út autóval 1 lenne...
Vagy leparkolhatok valahol a M7 mentén? s van onnan busz a Bach csomópontig?
Nekem ez kéne.
Tud esetleg valaki valamit?
Rengeteg embernek munkaeszköze a kocsi
sokaknak vidékről.
Ők holnap mit tesznek?

Ha ezt tényleg beleteszik a KRESZ-be, akkor nem tehetnek mást, minthogy vesznek egy 2. autót, hogy legyen egy páros és egy páratlan rendszámuk is.

De amíg nincs ilyen törvény, addig magasról letojják :)


vas. jan. 11, 2009 21:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Én hétfőn pont otthon kell, hogy hagyjam a kocsit. Sokat morfondíroztam, mit tegyek: végül úgy döntöttem, tegyünk azért, hogy elmúljon a szmog, így itthon hagyjuk és buszozunk. Bár - mivel szép sorban én szoktam szétszórni a gyerekeim és feleségem - ilyen hidegben ez a megoldás mindannyiunknak borzasztó kényelmetlen ...


vas. jan. 11, 2009 20:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
http://index.hu/politika/belfold/budapest/szmogkresz01/


vas. jan. 11, 2009 20:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás szmogriadó
bocsi az offért, de asszem ez mindenkit érint.
most akkor tényleg nem mehet holnap Budapestre akinek páratlan a rendszáma?
Vonattal kell mennem, s a munkaeszközeimet kézipoggyászra redukálni?
Vonattal 3 óra az út autóval 1 lenne...
Vagy leparkolhatok valahol a M7 mentén? s van onnan busz a Bach csomópontig?
Nekem ez kéne.
Tud esetleg valaki valamit?
Rengeteg embernek munkaeszköze a kocsi
sokaknak vidékről.
Ők holnap mit tesznek?


vas. jan. 11, 2009 19:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség