Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 16:14



Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Kompakt fénycsövek? 

Jól járunk majd a kompakt fénycsövekkel hosszú távon?
Jó lesz, rengeteget megspórolunk majd 15%  15%  [ 5 ]
Spórolunk, de nem lesz nagy különbség 15%  15%  [ 5 ]
Nem járunk jobban, de talán rosszabbul sem 9%  9%  [ 3 ]
A gyártók majd jól járnak, mi meg fizethetünk 18%  18%  [ 6 ]
Szopás az egész, bepaliznak a sok gagyival 42%  42%  [ 14 ]
Szavazatok száma : 33

Kompakt fénycsövek? 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 6:48
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Ebbe teljesen igazad van!

Nálunk a lakásba nagyon régóta azt használjuk, de nagyon nehéz úgy összeválogatni, hogy jól lássunk is és a szemnek is kellemes legyen. A napfény színhőmérsékletét közelítő kompaktok gyengébb fényerővel rendelkeznek. Ez pótolható ha nagyobb teljesítmányűt használsz viszont oda a spórolás. A legjobb megoldás, keverni a hideg és melegfényű fénycsöveket. Ezt alkalmazzák a most terjedő ledes világítótestekbe is. Legalább is a jobbakba. Mert ott is sok a gagyi.

Nekem az a meglátásom, aki most kezd el a hagyományos izzókról váltani jobban teszi, ha eleve a ledes kategóriából próbál megfelelő összeállítást kihozni. Bár ott is csak a drágább kategóriába tartozóknál van a megfelelő hideg-meleg keverési arány alkalmazva. Bár még kicsit kiforratlan, de a régebb óta gyártott kompakt fénycsöveknél sem oldották meg tökéletesen. Vagy a szemünk nagyon beállt az izzószálas spekrumra és maj idővel "?" átszokik.


szomb. szept. 25, 2010 17:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 28, 2009 16:31
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Akik megalkották nem az emberi szem fényspektrumát vették figyelembe hanem sokkal inkább az üzleti szempontok domináltak. Nem állítom hogy kartelleztek de valamiféle egyetértés vehető észre. Majd lesz valami jobb is ha ez anagy lehetőség kifújt. Fénycső terén most ezt kapjuk, valamint a tévékket illetően is. Nagy a reklám aminőség a használhatóság jó esetben másodrangú lásd plasma-lcd.


szomb. szept. 25, 2010 7:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nekem még van jópár működő darab, amit 1998-ban vásároltam. Tungsram, és Osram gyártmányúak. Szobai csillárokban lakoznak, állandó kapcsolgatásnak vannak kitéve, de még a mai napig működnek. Ami tönkre ment belőlük, csak az én hibám, ugyanis elejtettem, és eltört.
Egy másik háznál Vegyesen használok Philips Tornado-t, Osram-ot, Illumina gyártmányút ( ez is tekert, mint a Philips Tornado), és nemrég vettem próbaképp pár darab Uniel márkanevűt. Ez is nagyon hasonlít a Philips Tornado-ra, csak az egész sokkal kisebb. Egy 20W-os simán belefér a jelenleg kapható hajólámpába is. Bekapcsoláskor elég halovány, de 1-2 perc, és a fénye nem marad alá a nagy márkanevű csövekének. Az ára elég barátinak mondható, 500ft.
Ami csövek nálam eddig meghaltak, azok mind noname-ek voltak.

Ami engem bosszant, hogy a hátsóépület lámpáiba, ahol max napi 5 percig kell fény, de akkor nem csak derengés kell, nem tudok majd venni 100-as izzót. Főleg télen kellene a fásba, stb néha világítani. Csak ugye egy kompakt cső 0 fokon, vagy alatta csak pislákol egy ideig.
Már gondolkozom LED-es alternatíván, de 1000lm körüli fényáramhoz nem 500Ft a LED....... :twisted:


szer. szept. 22, 2010 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Hallottatok már a LED Fénycsövekről?

Először mikor hallottam, azt mondtam hülyeség... aztán arra gondoltam, hogy a hagyományos helyett UV LED-ek világítják meg a fényport... aztán utána néztem és nem. Simán átlátszó fénycső alakú búrában vannak sorban LED-ek...

Tegnap kaptam fatertól egy 15W-os izzót, nekiadom anyósomnak, ő így spórol...


Üdv
Inhouse


szer. szept. 22, 2010 9:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Az első kettőt nem, mert nem számítottam ilyen arányra. A harmadikat igen, de nem jutottam vele különösebb eredményre (bár az eladó abszolút jóindulatú volt). A negyedik még megvan, vissza fogom vinni ezt is.


kedd szept. 21, 2010 20:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
És visszavitted a boltba?


kedd szept. 21, 2010 14:04
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
8 év helyett fél év.
Nem egynél, hanem 6-ból 4-nél.
Úgy, hogy közben figyelünk a használatra.
Rossz arány.


hétf. szept. 20, 2010 22:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
Csupa jó hír... Pedig örültem, hogy végre találtam olyan fajtát, ami nem vibrál, nem zúg, és normális fénye van.

Hát nekem nem vibrált, nem zúgott, és egész tűrhető színvisszaadása volt jó fényerő mellett, de idő előt elpukkant. Mondjuk legalább kétszer tovább bírta, mintizzószálas társai.


hétf. szept. 20, 2010 18:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Már agyaltam rajta, hogy esetleg felrakok a csillárhoz egy egyenirányítót (ntc, graetz, és relatíve nagy elkó). DC-ről jó eséllyel nem vibrálnának a kompaktcsövek.


vas. szept. 19, 2010 18:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Csupa jó hír... Pedig örültem, hogy végre találtam olyan fajtát, ami nem vibrál, nem zúg, és normális fénye van.


vas. szept. 19, 2010 6:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
... Lehet, hogy a Philips márka mégsem nyerő??? :?

Egy másik topikban, más témában írtam: Philips, Thomson, Siemens cuccot nem veszek (mindegyikről csak negatív tapasztalatom van az utóbbi időben).

Ebben a témában is igaz lehet mindez. :shock:

És lassan a Sony is ide tartozik. :hm:


pén. szept. 17, 2010 8:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
Nekem 6-ból 3 feküdt ki jóval a beígért idő előtt, és 600-800 óránál többet nem mentek többet.

Na kérem, tovább romlott az arány, ma reggel elhalálozott a negyedik is, így most 6-ból 4 ment tönkre fél év alatt. További súlyosbító körülmény, hogy ezt alig használtuk. Lehet, hogy a Philips márka mégsem nyerő??? :?


pén. szept. 17, 2010 8:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
... fénycsöveket vettem.

Írtam a higanytartalomról. Ott van a speckóban:

Higanytartalom: 1,5 mg

Nem sok, de nagyon sok kidobott lámpánál már tényező lehet. Előbb-utób gond lesz belőle. Akkor mit találnak ki?

Egy régi lázmérőben sem volt több mint 1 gramm. Ez 6-700 ilyen cső. :shock:


szer. szept. 15, 2010 17:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
A Philips termékekről milyen tapasztalatotok van?
Én ilyen fénycsöveket vettem.


1-3 perc, amig bemelegszik, de akkor brutális fényereje van. Szép, melegfehér fény, egészen tűrhető színvisszadás. Nekem eddig egy pusztult el idő előtt eletronika hiba miatt. Ha látsz valahol 1000 forint alatt, akkor az már egész baráti ár érte.


szer. szept. 15, 2010 12:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
A Philips termékekről milyen tapasztalatotok van?
Én ilyen fénycsöveket vettem.


szer. szept. 15, 2010 7:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
inhouse írta:
Volt olyan kondipukkanásunk, hogy szikrát vetett a kompakt és lelőtte a csövet, mindezt hatalmas durranás mellett este...ugrottunk egy nagyot.


Na ilyen nálunk is volt, a 220 bekötő vezeték egy darabja a házon belül szó szerint elpárolgott, köddé vált (a belső falon meg lecsapódott, kicsit olyan mintha foncsorozva lett volna). Ha jól emlékszem, a kapcsoló is összeégett. De az lehet, a fürdőben volt, ki tudja.
Szétdobta két darabra az égőt, de a fénycső (mint cső) szerencsére egyben maradt. Kb. 1.5-2 évet bírta, pontosan nem emlékszem, mikor lett betéve.


kedd szept. 14, 2010 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Vannak feketedett csövek, de én inkább elektronika halálra szavaznék legtöbbször...elpukkant puffer, zárlatos tranzisztorok. E kategóriás 13001, TO-92 tokban, de a nagyobbak is... Bár Motorola telefon kapcsüzemű töltőben pl. egy olcsó kompakt fénycső tranzisztora él második életet...
Volt olyan kondipukkanásunk, hogy szikrát vetett a kompakt és lelőtte a csövet, mindezt hatalmas durranás mellett este...ugrottunk egy nagyot.

Üdv
Inhouse


hétf. szept. 13, 2010 11:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 25, 2007 18:16
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Tisztelt Fórumtársak!

Az én gyakorlati tapasztalatom az hogy a cső kb 98%-ban megy tönkre ezekben a kompakt fénycsövekbe. Az eddig a kezeim közé került kfénycsövek (kb 30-40db) Az otthoni és a kollégáktól kapott "termésről" van szó. Az otthon cserélt kfénycsövekre mindig ráírom a használatba kerülés és az elhalálozás dátumát. Az ezekből az adatokból nyert tapasztalataim a következők:
1. Mindegyik kompaktfénycső "messzi" országban készült, több gyártótól.
(szándékosan nem azonos gyártótól vásároltam, hanem vegyesen és többféle teljesítményűt)
2. Az árkategória szerint ebbe voltak alacsony (300-400Ft) közepes (400-1000Ft) és (1000-3000fT) közötti áru kompaktfénycsővek.
3. Üzemóra szerint 3,5,6,8 ezer üzemórásak voltak.
4. Használat, mintha hagyományos izzó lenne. (kapcsolgattuk ha kellett)
5. Használati hely, csak a lakásban. (kültéren nem használom)
6. Gyakorlati üzemidő 8-14 hónap. Ez az idő független volt a gyártótól, a teljesítménytől, az árától, a hirdetett üzemórától.
7. Vásárlási tanács szerintem: nem érdemes drága kompaktfénycsövet venni mert 8-14 hónap alatt kutya kötelessége tönkremenni.
8. Próbáljunk akkor vásárolni amikor akciós, de vigyázzunk nehogy hidegfehér színűt vegyünk, mert ez csak világít, de rossz a fénye.
9. Az üzemelési helyzet sem közömbös. A vízszintes szerelésű bír ki legkevesebb időt. A csillárba lógatva vagy állítva szereltek egy kicsivel jobb helyzetben vannak, pár hónappal többet bírnak.
Ennyit röviden és tömören a tapasztalataimról. Ti is írjátok rá a használatbavétel dátumát a műanyag lámpatestre, és így több tapasztalatot tudunk összeszedni.

Üdv.:Gem


vas. szept. 12, 2010 20:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Ezt a megoldást tudtam szabályozni sima fázishasításos szabályzóval, de ha nagyon leszabályoztam akkor megváltozott a freki és beizzottak a fénycső "katódjai". Talán egy fix frekis változat jobban menne, végülis a lényeg az LC szűrés az egyenirányító után, mert így tényleg szabályozható a puffer feszültsége - akár egy olcsó fázishasítós szabályzóval is...


pén. szept. 10, 2010 17:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Elvileg mért ne mehetne PWM-mel?

És igen, OSRAM-éknak a saját előtétük kell. Gyárt szabályozhatót (vagy legalábbis gyártott) a Tungram is.

Bennem mindig olyan dolog motoszkált, (és ez már digitális), hogy először mondjuk minden 5. impulzus maradna ki, aztán minden 4., stb.
Ahogy KAMA3 is írta, van egy alsó vég, ahol egyszerűen kihűl a fénycső, nem tartható fenn a folyamatos működés.


csüt. szept. 09, 2010 18:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
KAMA3 írta:
Az OSRAM gyárt dimmelhető kompaktot, de meg ne kérdezd, hogy jó-e hozzá bármilyen dimmer, vagy saját kell-e neki, mert ezt nem tudom ...


Az lenne még érdekes, egy dimmelhető nagyfrekis fénycső előtétet összehozni. Bennem egy a pufferkondikban lévő feszültség arányában történő PWM vezérlés ötlött fel, aztán hogy kivitelezhető-e.... Fénycső megy PWM-el? :)


csüt. szept. 09, 2010 16:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
FeF írta:
Talán már csak azért is a LED-es megoldásoké lehet a jövő... mert ha belegondoltok, egy LED-nek a fényereje egyszerű módszerekkel szabályozható (áramgen., PWM... extrém esetben fázishasitás)... mig mondjuk egy kompakt fénycsőé... nem hiszem, hogy egyáltalán láttam már dimmelhető kompakt fénycsövet. (Halogénnek jót tehet vajon a leszabályzás?)


Az OSRAM gyárt dimmelhető kompaktot, de meg ne kérdezd, hogy jó-e hozzá bármilyen dimmer, vagy saját kell-e neki, mert ezt nem tudom. A Lehel úti lámpaboltban volt kirakva egy kipróbálható példány pár éve. Érzésem szerint a teljes fényerő kb felére lehetett visszavenni, az alatt kialudt. Szerintem zsákutca, nem is nagyon láttam azóta sehol.

LED-eké a jövő.


csüt. szept. 09, 2010 9:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Idézet:
LED-ben fénypor? Ezt Te se gondoltad komolyan ugye?

Pedig mégis :D
"A fehér LED valójában egy kék és egy nagy sávszélességű sárga fénypor kombinációjaként jön létre, illetve egy UV LED kiegészítve egy vörös és egy zöld fényporral."
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A9nypor


pén. szept. 03, 2010 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
LED-ben fénypor? Ezt Te se gondoltad komolyan ugye?

Tizenéve, amikor a kompakt csöveket kezdték gyártani, vettem párat.
Melléjük akasztottam egy üzemidő mérő órát.
Az első csövek 12.000 óránál mentek ki, 17.000-nél kicseréltem az egész rendszert, mert ez még a régi fajta folytós kivitel volt. (de volt, amelyik akkor még működött)
A gagyi elektronikás csövekről nekem is meg van a véleményem, rendszeresen alulméretezik bennük a pufferkondit, az meg durrangat elfelé és kiégeti a csövet is (álladó gyújtáson marad).
A lakásomban azzal kezdtem, hogy lecseréltem mindent csőre, kicsit odafigyelve mit veszek (nem a legolcsóbbat, de 1000 alatt). 3 év alatt a 12 db-ból (kis lakás) 4-t kellett cserélni.

Az UNIÓ egyébként a HAGYOMÁNYOS ízzókat vonatja ki a forgalomból, a fémhalogének maradnak (egyelőre). Ezekből viszont egyre több helyen lehet már kapni hagyománys búrába, E27 menettel szereltet is!


pén. szept. 03, 2010 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
LED-en belül a fénypor összetételével/koncentrációjával lehet a fehér árnyalataival játszani! Fehér LED= kék LED + sárga fénypor.


pén. szept. 03, 2010 1:22
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Idézet:
inhouse írta:
Lehet. Rakni kell mellé pirosakat, meg zöldeket...


Idézet:
Úgy igen. És egy LED-en belül? Fehér színű fényhez gondolom többféle félvezető anyag kell, és lehet játszani az arányokkal.


Mivel sok LED van bennük, nincs gond ezzel. Vagyis nem lenne, de nem foglalkoznak vele...

Üdv
Inhouse


csüt. szept. 02, 2010 14:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Idézet:
.....A mai fénycsövek nem vibrálnak mint a régi "neon" csövek,

Deeee, sajnos. Az van hogy az elektronikus előtétekkel akkor nem vibrálnának, ha azok normálisan szűrt DC-ről járnának, azonban pl. az újabb kompaktfénycsövekben annyira spórólnak a pufferkondival, hogy a 100Hz-es villogás simán előfordulhat.


csüt. szept. 02, 2010 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
inhouse írta:
Lehet. Rakni kell mellé pirosakat, meg zöldeket...
Úgy igen. És egy LED-en belül? Fehér színű fényhez gondolom többféle félvezető anyag kell, és lehet játszani az arányokkal.


csüt. szept. 02, 2010 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Idézet:
A LED-eknél is lehet játszani a színhőmérséklettel? Feltételezem, hogy igen, bár én még csak hideg fehér példányokkal találkoztam. De probléma az is, hogy a LED nem ad olyan szórt fényt, mint az izzó/fénycső.


Lehet. Rakni kell mellé pirosakat, meg zöldeket...

Valahol mintha hallottam volna dimmelhető kompaktokról, de nem olcsók...

Üdv
Inhouse


csüt. szept. 02, 2010 8:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Transztyuszeres írta:
Jól jársz, ha tönkreteszed a szemed? Ha én látni akarok, akkor halogén.
Mire gondolsz konkrétan? A mai fénycsövek nem vibrálnak mint a régi "neon" csövek, amiktől én például 10-15 perc alatt remek fejfájást kaptam.

Laci_L írta:
És mégegy dolog, bár ez kevesek problémája (például az enyém): megszünt az opál (fehér) izzók gyártása, és ezen belül a hagyományos gyertya alakué is.
Én kicsi, oldalt lapított gömb alakú izzókat vettem annak idején, hát azt sem lehet már kapni, a tartalékaim meg elfogytak.

FeF írta:
Talán már csak azért is a LED-es megoldásoké lehet a jövő... mert ha belegondoltok, egy LED-nek a fényereje egyszerű módszerekkel szabályozható
A LED-eknél is lehet játszani a színhőmérséklettel? Feltételezem, hogy igen, bár én még csak hideg fehér példányokkal találkoztam. De probléma az is, hogy a LED nem ad olyan szórt fényt, mint az izzó/fénycső.


szer. szept. 01, 2010 23:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Talán már csak azért is a LED-es megoldásoké lehet a jövő... mert ha belegondoltok, egy LED-nek a fényereje egyszerű módszerekkel szabályozható (áramgen., PWM... extrém esetben fázishasitás)... mig mondjuk egy kompakt fénycsőé... nem hiszem, hogy egyáltalán láttam már dimmelhető kompakt fénycsövet. (Halogénnek jót tehet vajon a leszabályzás?)


szer. szept. 01, 2010 22:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Úgy 17-18 éve került hozzám 3db Osram 36W-os körfénycső. 1 a nappaliban még most is működik. 2-n kellett a fénycsövet cserélni: az első sima 60cm-es 40W-os egyenes csövet kapott, ez most a gardróbban vakít! vagy 3-4éve, a második, a konyhai, Philips körfénycsövet kapott, így folytatja tovább a szolgálatot. A többinél 2-3-at már cserélni kellett (vegyesen a 300HUF - 1000HUF közötti kategóriában), a Tungsram 15000 órásak jópár éve szintén bírják.


szer. szept. 01, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nekem drága csöveim vannak (több mint 2000 volt darabja) de már 7-8 éve mennek.
És a jövő:
Kép
Ez egy 3W-os LED, az előtét pedig 400mA-os, sajna nem hozzá való. Az asztalom világítása ilyen lesz csak 5W-os. Bőven ad akkora fényt hogy lássak forrasztgatni. 2-3db 5W-os szerintem elég lenne a szobába is, ha lesz majd kipróbálom.


szer. szept. 01, 2010 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Elfelejtettem írni: kevés olyan dolog van ma a világon (ha van még egyáltalán), amit változatlan formában gyártanak több mint 100 éve. Ez az Edison által feltalát (alkalmazott) izzólámpa menet (E27). :shock:


szer. szept. 01, 2010 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
By Transztyuszeres :
Idézet:
Jól jársz, ha tönkreteszed a szemed?

Nekem is azóta van 'emügém' amikor barom aggyal beraktam egy ilyent a múhelylámpába... no meg a kor is dolgozott és sokan mondanák,hogy nem nohából kell fröccsöt inni-de én olyat nem szokok,csak pitralonyt natúrban :lol: -eza f*s az elsők közül való,idestova 10 éves lesz és a mai napig is 'kíválóan működik',de nem az asztalom fölött hanem egy raktárban napi 8-10h-t!..és nem is akar megpusztulni (valami 15W-os Osram) :evil: -igaz az árát bőven megsporolta menet közben,ha a 'bilux' költségeit nem adom hozzá..

Ez nem ésszerű spórolás,hanem merénylet az emberiség ellen!


szer. szept. 01, 2010 18:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
vackor írta:
...
2. A fénycső jóval drágább és a gyártása is környezetszennyezőbb ...

Nem csak a gyártása, hanem amikor a szemétbe kerül, akkor is mint hulladék. A cső belsejében higany tartalom is van. Ez a komoly gond, amiről valahogy kussolnak az illetékesek. :(

Az az én gyanúm, hogy az új típus favorizálása mögött komoly üzleti érdek (is) van.

És mégegy dolog, bár ez kevesek problémája (például az enyém): megszünt az opál (fehér) izzók gyártása, és ezen belül a hagyományos gyertya alakué is.
Van helyette egy rá hasonlító E14-es kivitel, de a fénye csak felfelé megy, és nincs a régi 60W-osnak megfelelő 12-13W-os.
Miután nekem nem modern a lakás berendzése (régi csillárok vannak), így ide teljesen alkalmatlan az új. Legalább is egyelőre.
Úgy hidaltam át, hogy egy kis boltban gyorsan megvettem az utolsó tizet. :D


szer. szept. 01, 2010 16:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 20:45-kor.



szer. szept. 01, 2010 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nálunk sincs már sok hagyományos izzó. Talán a műhelyemben egy íróasztali lámpában.

Nagyszoba, gyerekszoba, kerti konyha: Brio (fénycső, hagyományos gyújtós) egész jók, az a pár s várakozás van, amíg begyullad. Az elektronikus gyújtású változatai döglenek.

Előszoba, kamra, hátsó szoba, terasz, gyerekszoba felcsiptetős lámpa, páraelszívó: kompakt fénycső, egyik sem a drágákból. Régebben a Tesco-sból elhullott pár... A kamrai is olcsó, de az egy érdekes jószág, azonnal gyullad és jó fénye van (a többihez és nem az izzókhoz képest). Az előszobai és a terasz a Pennyből volt, talán ezek voltak a legdrágábbak, de így is 1000Ft alatt. Na ezek gyalázatosan gyulladnak, előre bele kell számolni, hogy mikor fog kelleni és előtte 20-30s-al fel kell kapcsolni őket.

Fürdőszoba: hopp, itt is van egy sima 40W-os, és egy LED-es a Lidl-ből. 1,2W a drágám, hát olyan is. Ezerakárhányszáz Ft volt, de ki fogom venni, mert megvakulok (nem a fényétől, hanem a sötétben)...ráadásul hideg és nyalábos fénye van.

Egy nagyobb része egyszerre lett cserélve, ráadásul tavasszal, mikor egyre kevesebbet kell használni, vártam is a számlában a csökkenést (havi bejelentős a neten). Ft-ra egyezett az előző havival, én meg csak néztem...aztán szóltak, hogy emelkedett az áram ára... Úgyhogy pár ezer Ft-al kikompenzáltam az emelést! :lol:

Egyébként említsük meg még a halogéneket, ezeket is nyomják. Az áruk hasonló a kompaktokhoz, vagy valahol a hagyományos és a kompakt között... A hagyományos izzóhoz képest 30-40% megtakarítást ígérnek, fényre meg gondolom, hogy jók.

Üdv
Inhouse


szer. szept. 01, 2010 13:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
SPafi írta:
Nekem még csak két kompakt fénycsövem ment tönkre, 300 Ft-ba kerültek 5 éve, és 1,5 évig (kb. 1000 óra) bírták.
Oké, de mennyiből? Mert ha kettőből, az nem jó arány. :P
Nekem 6-ból 3 feküdt ki jóval a beígért idő előtt, és 600-800 óránál többet nem mentek többet.

SPafi írta:
WC-ben nem cseréltem le, konyhában két kapcsoló van, egy az izzónak, egy a fénycsőnek.
Na ez az. De ha így haladunk, akkor 4-5 éven belül ezek is sorra kerülnek.

SPafi írta:
Vannak kifejezettten gyakori kapcsolgatásra tervezettek is, állítólag 100 000 kapcsolást is kibírnak.
Ez a pozitív tulajdonság a termék árában is tükröződik?


szer. szept. 01, 2010 11:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Vannak kifejezettten gyakori kapcsolgatásra tervezettek is, állítólag 100 000 kapcsolást is kibírnak.


szer. szept. 01, 2010 10:38
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kompakt fénycsövek?
Nekem még csak két kompakt fénycsövem ment tönkre, 300 Ft-ba kerültek 5 éve, és 1,5 évig (kb. 1000 óra) bírták. Az 1 éve vett példányok még mind jók. (6-7 db, Tungsram, Osram, GE, 5...23 W, 700...1600 Ft.) WC-ben nem cseréltem le, konyhában két kapcsoló van, egy az izzónak, egy a fénycsőnek.


szer. szept. 01, 2010 10:35
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Kompakt fénycsövek?
Az EU hadat üzent a hagyományos izzóknak. A 100W-os izzók gyártását már beszüntették, most jönnek a 75W-os példányok, aztán 2012-ig a többi is sorra kerül (index.hu). Az izzók helyett jönnek a kompakt fénycsövek. Az alapelv jó, nekem mégis vannak fenntartásaim...

1. A működéséből adódóan nem mindenhol jó a fénycső. Típustól függően kell némi idő, mire eléri a normál üzemi állapotot. Ez egyes helyiségeknél nincs meg (kamra, wc, mosdó, pince, lépcsőház, stb.), illetve a túl gyakori fel-/lekapcsolás is idő előtti pusztuláshoz vezet.

2. A fénycső jóval drágább és a gyártása is környezetszennyezőbb, cserébe viszont az izzók 1.000-1.500 üzemórás élettartamának akár tízszeresét is tudják. Illetve tudnák, mivel a saját tapasztalataim ezt eddig nem igazolták. Én első lépésként lecseréltem a lakás 6 "nagyfogyasztóját", a 100W-os izzókat 23W-os fénycsövekre. 1 év alatt 3 ment tönkre belőlük, pedig figyelünk a használatra, és nem is *esco *alue termékről van szó.

3. A boltokat már most elárasztották az übergagyi vackok, amik teljesen alkalmatlanok otthoni használatra. Vibrálnak, zúgnak, a színhőmérsékletük minden csak nem kellemes, és még az élettartamuk is gyatra. Jó néhány ismerősöm és rokonom ugrott be a 200-300 Ft-ért árult hulladéknak.

Na, ezek után várom a véleményeket, tapasztalatokat a fénycsövekről. Valóban spórolni fogunk és még a környezetünknek is jót teszünk vele? Vagy ez is csak egy látszat intézkedés, és minimális pozitív hatása lesz? Esetleg megint egy olyan terület, ahol jól átverik a gyártók, forgalmazók a gyanútlan, tapasztalatlan vásárlókat?


szer. szept. 01, 2010 10:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség