Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 06, 2024 11:42



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Hogyan "döröghet" ennyire egy házimozi mélynyomó??? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hogyan "döröghet" ennyire egy házimozi mélynyomó???
Hangszórófüggő is a dolog, mert 170mm-ben is elérhető a 35Hz, de egy elrontott T-S aránnyal csak egy 80Hz körüli rezonáns kiemelés lesz a b-reflex doboz következménye.


hétf. szept. 27, 2010 0:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: Hogyan "döröghet" ennyire egy házimozi mélynyomó???
A főcímre válaszolva: rosszul van beállítva a szintje.
( A 15-20cm-es hangszórókat pár nap alatt tönkre lehet vágni ezzel a falbontó hangerővel. )

Korrekt beállítást, az adott helyen műszerrel, mérőjellel mérve lehet végezni, amit általában nem tudnak megoldani a vásárlók, felhasználók. Ezért fordul elő az az eset, hogy addig tekerik fel a szintet, míg hű, de durván nagyot szól! Pedig nem kéne, hanem szépen lineárisra kellene beállítani az alsó tartományt is, hogy kiegészítse a többi csatorna hangját, a mélyebb hangok tartományában.
Nem a mindent elsöprő döngő-mélyhang a jó beállítás ismérve.
( Mellesleg ezek a kicsi szubok legfeljebb 40-50Hz fölött(!) szólnak, alatta szinte semmi jel nem jön ki belőlük. Nekem ez még nem eléggé szubbasszus, az nálam 20-80Hz között nevezhető szubnak, lineárisan mérve, persze. )

Üdv!


kedd szept. 21, 2010 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás Re: Hogyan "döröghet" ennyire egy házimozi mélynyomó???
:D Igen, ez általában nem valódi mélytartomány, csak némi kiemelős rezonáns ablaküveg-mozgatás.
Tron írta:
Mint hiradós mértem olyan lyukszűrőt, ami a HF tartományban mindössze 10 Hz szélességben dolgozott.
Meg olyat, ami 300 Hz-nél 80dB/dekáddal vágott.
A dolog lényege végülis csak annyi, hogy nem csak egy RC tag volt vbenne, hanem nem sajnálták a pontosan hangolt L tagokat se.
A többi már csak erősítés kérdése.
Ezt inkább aktív de még inkább akusztikus szűréssel szokás egy szub esetében megoldani.


hétf. szept. 20, 2010 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás Re: Hogyan "döröghet" ennyire egy házimozi mélynyomó???
A témához:
Én a fodrászomnál halkan szóló kis 2.1-estől dobtam majdnem egy hátast,kerestem a falba épített,függöny mögé rejtett hatalmas mélyhangszórót :D.
Beszédnél valóban rossz,de valami mostani dücc-dücc zene szólt rajta,számomra hihetetlen mély basszussal.
Szerencsére nem szeretem az ilyen zenét,és valószínűleg hosszútávon nem is tudnék együtt élni egy ilyen cuccal, mára már megtaláltam az ideális "tone off" zenehallgatást két Preludium B32 társaságában.
Egyébként asszem egy Logitech X-230 vagy mi volt a cucc.


szer. szept. 08, 2010 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Hogyan "döröghet" ennyire egy házimozi mélynyomó???
Hol vannak már a régi HiEnd idők, ahol még hangszínszabályzó sem volt, nemhogy ilyen trükkök. :shock:
Mellesleg mi a jó abban ha egy emberi hang folyamatosan nagyon mély, és a valósággal köszönőviszonyban sincs (más a dramaturgiai hatás miatti átmneti megoldás)? :jajne:


szer. szept. 08, 2010 9:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Hogyan "döröghet" ennyire egy házimozi mélynyomó???
A lesugárzott nagyobb mély teljesítményhez vagy nagyobb membrán kell adott Xmax-hoz, vagy marad a membrán méret és nagyobb Xmax (löket). Régebben volt olyan komolyabb cucc, talán pont JVC, ahol spec hangszórót gyártottak ehhez. Az átmérő 16 és 20cm volt, de hatalmas Xmax-ot tudott, sokkal mélyebb volt a hangszóró, mint az átmérője. Spec felfüggesztés volt benne.
Amivel még trükköznek az a felharmónikusokkal való játék, és jól becsapják a füled. Az igazán nagy teljesítményű igazán mély hangokat inkább már csak érzed és nem hallod, amit hallasz az kicsit feljebb van. Egy átlag autóban pl. 2db MacAbsolute 300 dupla reflex dobozban (nem hangnyomásra gyártott mély) elérte azt, hogy a srác kettévágatta a dobozt és kivetette az egyiket, mert szabályosan rosszul lett a hallgatás után. Lejjebb lehetett volna tekerni, de akkor meg minek? Azóta van nekem is egy ilyenem! :) Propellerheadsnek van egy száma, amikor azt kellő hangerővel hallgatod, csak robothangon tudsz beszélni az autóban...és ez nem eszeveszett nagy hangnyomás...

Szóval maradjunk annyiban, hogy a nagy hangerejű mély hangokhoz vagy normális méretű mélynyomó (25cm felett) kell, vagy spec hangszóró, de az drága, nem igazán csinálják, vagy valami trükk...az olcsó...

Üdv
Inhouse


hétf. szept. 06, 2010 9:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Hogyan "döröghet" ennyire egy házimozi mélynyomó???
Mint hiradós mértem olyan lyukszűrőt, ami a HF tartományban mindössze 10 Hz szélességben dolgozott.
Meg olyat, ami 300 Hz-nél 80dB/dekáddal vágott.
A dolog lényege végülis csak annyi, hogy nem csak egy RC tag volt vbenne, hanem nem sajnálták a pontosan hangolt L tagokat se.
A többi már csak erősítés kérdése.


hétf. szept. 06, 2010 9:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 15:44
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Hogyan "döröghet" ennyire egy házimozi mélynyomó???
Szevasztok

Tegnap vett a haverom egy JVC home mozit, én is átmentem meghallgatni, mondom bazzz. durva.
Hogy a francba tud olyan mélyen szólni ??
20cm-es hangszóró van benne, és sima reflex kialakítás. De télleg annyira mélyen tud dübörögni, hogy az őrület. Végülis az a lényeg, hogy kb 20-50Hz között szólhat, és biztos hogy nem csak egy sima aluláteresztő van benne, hanem valami komolyabb is. Pl. valami processzoros frekvencia lassító áramkör. Azért mondom ezt mert ha pl. egy mélyebb férfi hang szól akkor is kb 30-35 hz-en zuhog, és azt azért ne mondjátok, hogy egy emberi hang ilyen mély lehet.
De pl. a GENIUS mélye is ilyen. Nekem otthon egy 30cm hangsz. autós ládám van a szobában de ez a nyomába sem ér annak a JVC-nek. Most akkor ez hogyan van??
Tudja valaki, hogy ezt hogyan tudnám én is otthon megcsinálni, mert én nem találtam semmi ilyet a google-ben, csak egyszerű aluláteresztőket.

Kösz a válaszokat.


vas. szept. 05, 2010 16:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség