Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 23:31



Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
QUAD 405 

Etikus vagy sem más áramkörét nyilvánosan kritizálni?
A szavazás szomb. jan. 21, 2012 20:28-kor befejeződött.
Nincs igazad, jogos volt a moderáció 0%  0%  [ 0 ]
Csak részben, de jogos volt a moderáció 0%  0%  [ 0 ]
Igazad van, a HE "túlmoderált" 33%  33%  [ 2 ]
Minek pazarlod erre az idődet, igyál inkább egy sört :) 67%  67%  [ 4 ]
Szavazatok száma : 6

QUAD 405 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 24, 2005 1:55
Hozzászólások: 81
Hozzászólás Re: QUAD 405
A név gúnyolásáért szerintem jogos, (te sem örülnél ha pl. csekkold-nak hívnálak /az persze más ha barátok közti viccelődésről van szó/ ), a szmájlik a végén meg esetleg arra utalhatnak, hogy lenézed azt az adott megvalósítást vagy hátsó szándékot feltételezel mögé. Ha simán csak annyit írtál volna, hogy láttál már többféle megoldást (köztük az szóban forgót is) de szerinted mégis a legegyszerűbb ha párhuzamosan kötöd az ellenállásokat, akkor talán semmi gond nem lett volna.
Az oldal üzemeltetőinek megvan az az előjoga, hogy úgy moderálják a fórumukat ahogy az nekik tetszik, ezzel vitába szállni igazából nem érdemes ill. nem hiszem, hogy eredményre vezet. Azzal egyet értek, hogy illő lenne egy átszerkesztett/törölt hozzászólásban megjelölni a moderálás helyét de ez megint olyan amibe kívülállóknak nem sok beleszólása van.
Szóval én azt mondom, hogy tedd túl magadat rajta, ez a tapasztalat alapján már legközelebb tudni fogod, hogy mit ne tegyél fórumozás közben, ja és inkább igyál egy sört minthogy ezen rágod magad :)


csüt. jan. 12, 2012 0:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 11, 2012 18:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás QUAD 405
Egy félig QUAD-os történetet osztanék meg itt veletek. Tehát van a Hobbielektronika.hu oldalon egy téma amely a QUAD405 erősítővel foglakozik:
Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Szóba került, az eredeti QUADban levő 0,091 ohmos ellenállás, ami megvalósítható pl. gyári 0,1ohm és 1ohm 0,6W párhuzamos kapcoslásával. Erre jómagam gúnyosan megjegyeztem, hogy az TUrbán féle quadban inkább áttervezték a védelmet, minthogy berakjanak egy apró 1ohmos ellenállást a nagydarab 0,1ohm hátára (az eredo majdnem pontosan 0,091ohm), ezt persze két szmájli is követte. Nos erre az egyik moderátor kapásból rávetette magát, "gúnyolódás és személyeskedés miatt" törölte. Ok. valóban hibáztam annyiban, hogy a szerző nevét hibásan T kerzdőbetű elérakásával írtam. Azonban szerintem magának a kapcsolásnak a kritizálása nem személyeskedés (szerintetek?).
Közben újabb hozzászólást is írtam, immár kifejezettem az "Urbán Úr által tervezett QUAD"-al kapcsolatban, és úgy gondolom hogy nem magát a szerzőt hanem az általa közzé is tett kapcsolást kritizáltam. (mellesleg hogyan másképp hivatkozhatnék a kapcsolásra?) Ez a hozzászólásom, "minő meglepetés" nyomtalanul eltünt. Közben magánban kaptam egy kis letolást, lényegénben, hogy ezt nem illik. A lényeg: nem értettünk egyet. Én cenzúrázásnak gondolom, ha a hozzászólásom felét törlik, ráadásul úgy hogy nincs odaírva annyi sem, hogy "moderálva". Akkor már a nevem alatt nem az szerepel amit írtam, hanem amit valaki (moderátor) megváltoztatott, anélkül, hogy ezt bárhogy is jelezte volna a hsz.ben (pl. csillagozás). Ezután kaptam "magyarázatot" aminek a lényege ez volt: sokmindent nem tudsz, nem is kell, hogy tudd, lényegében: "csak". Ezen kissé felhúztam ugyan magam, amit privátban még némi (gyakorlatilag eredménytelen) levélváltás követett (ezt elmentettem ugyan, de nem illene nyilvánosságra hoznom felhatalmazás nélkül). Ezután jött ez: (a többi előzmény sajnos eltünt, nem tudtam menteni, és gondolom ez sem lesz ott sokáig...)

(#1139727) ekkold válasza .... hozzászólására (#1139665) Válasz • 18:47
Csak, hogy tudjátok: aki itt kritizálni meri, az Urbán Úr által fejlesztett QUAD405 erősítőt,
annak törlik innen a hozzászólását! (tapasztalat)

(#1139731) .... moderátori hozzászólása (ekkold #1139727) Válasz • 18:51
Nemcsak annak az úrnak a nevét, hanem bárki másét, aki nem tudja itt ( bármely okból ), megvédeni magát, mert baromira etikátlan ! Nem mellékesen, ez itt a He egyik témája és nem valami piactér, ahol szidjuk a kofákat . Ha valakinek személyes dolga akad bárkivel, tegye meg személyesen, ne itt a He felületén .

(#1139740) ekkold válasza .... hozzászólására (#1139731) Válasz • 18:57
Az enyémet nyugodtan lehet kritizálni, nem haragszom érte. Bármely külföldi oldalon talált kapcsolás, akár QUAD, akár más szerzője nem tudja itt megvédeni magát mert esetleg nem is tud az oldal létezéséről. Ebből kifojólag semmilyen interneten talált QUAD kapcsolás nem kritizálható itt? Még akkor sem ha mondjuk esetleg hibásnak tartanám? És ha valaki megépíti hibásan? Ne is szóljuknk neki, hogy "figyelj ez így nem jó, csináld másképp".
Tényleg nem értem. Magyarázza el nekem valaki legyen szíves úgy, hogy az én nehéz felfogásommal is világossá válhasson...

(#1139746) .... válasza ekkold hozzászólására (#1139740)
Az a helyzet, hogy a gúnyolódást vettem ki és nem értetted. Ez bizony nem az én hibám, a prividet töröltem nem olvasom el.
Ezeket is kiveszem, mert nem tartozik a világra az, hogy nézetkülönbségeink vannak.

-------
(A fenti részletet a HE fórumának az interneten nyilvánosan elérhető részéből idéztem.)
Csak kíváncsiságból, érdekelne mások véleménye is! Tényleg csak én érzem úgy hogy nem velem van a baj, hanem enyhén túlmoderált? (túlcenzúrázott?) a HE? Vagy én gondolom rosszul? Etikus, vagy sem, más fejlesztését (ami egyébként nyilvánosan elérhető) kritizálni, illetve kritikus véleményt nyilvánosan megfogalmazni vele kapcsolatban?
Ja, és szívesen várom a kipontozott nevű moderátor véleményét is ide, bár őszintén szólva tartok tőle, hogy ha magánban nem volt hajlandó elfogadhatóan (vagy számomra érthetően) megindokolni a cenzúzázást, akkor lehet, hogy itt sem fogja megtenni (vagy nyilvánosan vállalni a véleményét). De cáfoljon rám! Többre becsülöm ugyanis ha valaki alátámasztja érvekkel a véleményét, még akkor is ha nagyon nem értünk egyet.


szer. jan. 11, 2012 20:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség