Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 3:21



Hozzászólás a témához  [ 2189 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 44  Következő
TL (Transmission line) tervezése 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Inkább ne építs BP-t! :D De most komolyan. Én építettem néhányat, még egy változtatható üreges mérődobozost is és eltöltöttem vele néhány felesleges hónapot, az nem igazi hang ami azokból kijön, az egy mű zagyvalék. Ja hogy el ne felejtsem ez csupán az én szerény véleményem! :)


csüt. márc. 22, 2007 13:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Ok, építs BP-t, csak ne ilyet. :lol:


csüt. márc. 22, 2007 13:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Ha csak szubnak akarod használni, akkor szerintem inkább bandpass ládát építs.
Kedvcsinálónak: http://www.heatwave.hu/pcsub.html


csüt. márc. 22, 2007 11:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Továbbra is a kezdő hsz alapján építse be az ember a hangszórót(lambda/4 hosszú cső zárt végéhez közelebbi harmadához?, ha jól értem) .

Erre a válasz egyértelműen a nem, de hogy mekkora frekit válassz, arra már nem tudnék felelni. Ez egy rettentő összetett dolog, függ a hangszórótól, a szobától, a doboz anyagától, belső csillapításoktól, amivel persze javítani lehet a kisebb eltéréseket, de csak erre apellálni nem bioztos, hogy lehet. Szóval egy nag ylutri az egész, de nagyon rossz eredményre ne számíts, csak nem biztos, hogy tökéletes lesz néhány ember szemében. Ettől még neked tetszhet!


csüt. márc. 22, 2007 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
zawatt írta:
....
Milyen 20 cm-es hangszórót válasszak 1 TL-szubba?(azért azt bűvös 30 vagy azalatti Hz-et még "hallani" is szeretném, nemcsak "halódni")....

Ez jó lehet:
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=109&catit=97&l=2&catg=1

Nekünk TVM ARN-165-01/8 -as hangszóróval van egyenes TL:

Kép

Elsőre meglévő MNC hangszórók kerültek bele (a fotón még azok vannak), de hamar elszállt az egyik fele, a TVM-ek viszont bírják a gyűrődést.


csüt. márc. 22, 2007 10:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
én is kiseb hangszórót javasolnék, ahhoz emészthető méretű dobozt lehet építeni, akár 20cm-nél is kisebbet, lényeg az alacsony Fs (saját rezonancia freki.)
esetleg javaslom még 2.1-es aktív rendszer kialakítását is mélyben egy TL dolgozhatna, magas és közép szekcióban kis fürge szálessávúakkal.


csüt. márc. 22, 2007 9:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Ezek a válaszok egyre inkább a TL felé mozdítanak.
De inkább a "hordozható" méretűek felé(nem a csigára gondolok:)).Én még koliban lakom.
Milyen 20 cm-es hangszórót válasszak 1 TL-szubba?(azért azt bűvös 30 vagy azalatti Hz-et még "hallani" is szeretném, nemcsak "halódni")
Az előző monacorokat nem utolsó sorban áruk és egyéb jónak tűnő paramétereik miatt választottam.
Mennyire függ az átvitel a cső hosszától, keresztmetszetétől, kanyarulataitól,
a hangszóró saját frekijétől?
Továbbra is a kezdő hsz alapján építse be az ember a hangszórót(lambda/4 hosszú cső zárt végéhez közelebbi harmadához?, ha jól értem) .
A biztatást még 1X köszi.


csüt. márc. 22, 2007 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Ha nincs ennyi helyed, akkor vagy kisebb hangszóróval próbálkozol

..vagy olyan megoldást keresel, hogy legyen elég helyed. Persze ez elég specifikus esetekben jöhet szóba. pl. asztalként, vagy ágyként, esetleg szekrényként is funkcionálhat a doboz, vagy ha vagy olyan elvetemült(mint én), és a lehetőséged megvan rá, akár a falakat, vagy a plafont, pince esetén a padlót(pince plafont) is átalakíthatod TL-é.


csüt. márc. 22, 2007 8:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
zawatt írta:
Érdemes TL építésbe fogni 19mm-es forgácslapból?

Üdv

Érdemes. Én például , lepukkadt iskolai szekrényekből építettem .
/jön a tavaszi lomtalanítás / Szerintem jobb mint a síma forgácslap ,mert kétoldalt furnérozott .


csüt. márc. 22, 2007 8:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Zawatt!

30cm-es hangszóróval TL építeni nem kis feladat. Ha a szobádban el tudsz helyezni egy, vagy két db 40x100x100cm-es TL dobozt, akkor érdemes belefognod. Ha nincs ennyi helyed, akkor vagy kisebb hangszóróval próbálkozol (20cm bőven elég), vagy reflexben kell gondolkoznod, ami azért közel sem annyira jó hangú, mint a TL.

Üdv: -L-


szer. márc. 21, 2007 17:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 04, 2006 21:15
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Hi!

Találtam a monacor katalógusában hangszórókat melyekről azt hiszem, lehetne használni TL-be. http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=1872&Comp=0&Hier=2&MainKtg=62&SubKtg=315:sp-302C.
Van egy másik ishttp://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=2013&Comp=0&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=686:sp-300PA.
Szobai meglévő 2x80W jvc hangfalaim(2x50W vf2 erősítővel hajtva) alá szeretnék valamelyikükből TL-t építeni
110 Hz alatti frekvenciákra(mondjuk 30Hz-ig,esetleg az alá:)).
Ismeri valaki ezeket a hangszórókat?
Vélemény a tervről? Építsek inkább reflexet? Érdemes TL építésbe fogni 19mm-es forgácslapból?

Üdv


szer. márc. 21, 2007 17:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Kalapúr.
Nálam is 50 Hz környékén volt púp . Kompenzálómágnessel sikerült , elég szépen kiegyengetni .


szer. márc. 21, 2007 13:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt írta:
Idézet:
Van egy rezonanciája kb 50Hz környékén, ami a szoba bizonyos pontjain elviselhetetlen, más pontjain nem is hallható.

Ezek az igazi komoly problémák, és ezek nem a hangszórótól függnek.

Lehet, hogy nem fogalmaztam elég egyértelműen. A szoba rezonanciájával tényleg nem sokat lehet kezdeni, viszont esetemben egybe esik a hangsugárzó rezonanciájával és engem ez az egybeesés zavar, amit a doboz hangolásával azért lehet korrigálni.

Az "ekvalizer" egyébként megfontolandó dolog, egyszer kell jól belőni az adott szobához és sok fejfájástól menti meg magát az ember, és a szomszédokat is :)


szer. márc. 21, 2007 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Van egy rezonanciája kb 50Hz környékén, ami a szoba bizonyos pontjain elviselhetetlen, más pontjain nem is hallható.

Ezek az igazi komoly problémák, és ezek nem a hangszórótól függnek. A gerjesztés helyétől igen, de nem mindig lehet ideális helyet találni, és ha találunk is, akkor sem lehet megszüntetni a szoba rezonanciáit. Persze lehet mindenféle faltakarókkal, lambériával stb. kísérletezni, de ez olyan macerás, hogy inkább az equalizerhez nyúl az ember, megméri a rezonanciafrekit és egy lyukszűrővel oldja meg a gondot. Nekem ez a freki 36Hz. Ennek most örüljek, vagy sírjak?! :) Amúgy 18Hz-en is jól hallható a kiemelés... 8)


szer. márc. 21, 2007 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Üdv Mindenkinek!

...akkor visszatérhetünk a TL hangsugárzók építéséhez, ami nem könnyű feladat. Például Kalapur most kicsit megszívta (sajnos én is megszívtam az FE-167-tel), de szerencsére nem adta fel. Pár nap, és újabb tapasztalatokkal lesz gazdagabb, amit talán megoszt velünk is.
Kalapur szaki kitartása számomra is példa értékű, ezért megint előveszem az elátkozott Fostex 16 centis szélessávúját, és nekifutok. Hátha sikerül valami hasznosat alkotni.
És ezt tanácsolom mindenkinek, aki jót akar magának (ne háborúzz, csinálj TL-t!).

Üdv: -L-


Üdv Mindenkinek!

Kalapur elsősorban saját hülyeségének lett áldozata, kitömte a hangszóró mögötti részt vattával, mint egy libát, ebből adódóan veszett el a felsőbasszus tartomány. Most hogy kivettem a vattát visszajött a felsőbasszus, de még nem az igazi, sajnos a szoba akusztikája és a hangsugárzók elhelyezése nem ideális, így még jó ideig nem tudok semmi érdemlegesről beszámolni, legfeljebb arról, hogy most már hallgatható a doboz. Van egy rezonanciája kb 50Hz környékén, ami a szoba bizonyos pontjain elviselhetetlen, más pontjain nem is hallható.

Később jelentkezem.

Üdv

k


szer. márc. 21, 2007 9:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
- igen, közben rájöttem hogy orbitális hülyeség volt az ötletem.
Hiába aki előbb ír aztán gondolkodik:)

Most az az ötletem hogy ki is zárnám a dobozból azt a sugárzót, egyszerűen a tetején lenne a tl-nek valami saját házikóban..
Mindenesetre időhiányban szenvedek, így csak gondolatban tervezgetek.


szer. márc. 21, 2007 8:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
klayman, ne tévesszen meg a nyitott cső! A csőben a nyomás eloszlása a cosinus függvénnyel jellemezhető. A nyomás a legnagyobb a cső zárt végében, nulla a nyitott végén, de a cső közepén még a zárt végen mért érték 70,7%-a, bőven elég ahhoz, hogy kitépje a magassugárzó membránját a helyéről.


szer. márc. 21, 2007 1:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
watt írta:
klayman írta:
Elvi kérdés.


Amennyiben Tl-ben nyitott kosarú hangszórót szeretnék magassugárzónak használni, le kell választanom a mélytõl, vagy a nyitott doboz miatt nem fogja buzerálni?

Remélem érthetõ volt a kérdésem:

Klayman

Nem sok olyan hangszóró van, aminek nem kell doboz. Azok általában zárt kosarasak, vagy autóba valók. Ezért nem csak azért kell beletenni egy dobozba, mert buzerálná a mély a csõben, hanem azért, mert különben nem lesz jó az impulzusátvitel.




ok,átgondolom a dolgot.

köszi


kedd márc. 20, 2007 23:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Több elgondolkoztató hozzászólást volt alkalmam olvasni, és csak csatlakozni tudok Shalafi66 véleményéhez (tanulságos, nem?). Véleményünk szerint akad egy topictársunk, kinek a legtöbb írása dekódolhatatlan, és tényszerű adatok helyett személyi jogokat sértő kitörések mögé rejti kontárságát. Tisztelt topictársunk lépten-nyomon másokhoz, többnyire nálánál sikeresebb emberekhez méri magát, és mit ad isten, mindenben jobbnak véli saját munkásságát (Napóleon szindróma?). Miután elméletileg mindenben győztesnek kiáltotta ki magát, képzeletben legyőzött ellenfelét a végletekig üldözi, aki már a WC-re sem mer kimenni, mert tutira ott terem mellette az Isten önkéntes földi helytartója, és versenyt pisil, hiszen Ő többet, távolabbra, hangosabban, és jobban tud. Naná, hogy távolabb, és hangosabb…..
Hát, igen. Nagy az isten állatkertje, és egyre alacsonyabb a kerítés.

Ha pár évre feledjük Pagrus zavarodott jellemét, akkor visszatérhetünk a TL hangsugárzók építéséhez, ami nem könnyű feladat. Például Kalapur most kicsit megszívta (sajnos én is megszívtam az FE-167-tel), de szerencsére nem adta fel. Pár nap, és újabb tapasztalatokkal lesz gazdagabb, amit talán megoszt velünk is.
Kalapur szaki kitartása számomra is példa értékű, ezért megint előveszem az elátkozott Fostex 16 centis szélessávúját, és nekifutok. Hátha sikerül valami hasznosat alkotni.
És ezt tanácsolom mindenkinek, aki jót akar magának (ne háborúzz, csinálj TL-t!). Az utóbbi időben építettem pár szélessávú TL hangsugárzót, amik igen jóra sikerültek. Kudarc nélkül építhető TL a Tangband W4-655SA, a W4-657SC, a Fostex FE-127E, és az örök kedvenc SPH-68X/AD szélessávúakkal. Ha valakiben dúl a kíváncsiság, írjon ide, együtt messzebb jutunk.

Üdv: -L-


kedd márc. 20, 2007 21:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
klayman írta:
Elvi kérdés.


Amennyiben Tl-ben nyitott kosarú hangszórót szeretnék magassugárzónak használni, le kell választanom a mélytől, vagy a nyitott doboz miatt nem fogja buzerálni?

Remélem érthető volt a kérdésem:

Klayman

Nem sok olyan hangszóró van, aminek nem kell doboz. Azok általában zárt kosarasak, vagy autóba valók. Ezért nem csak azért kell beletenni egy dobozba, mert buzerálná a mély a csőben, hanem azért, mert különben nem lesz jó az impulzusátvitel.


kedd márc. 20, 2007 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Szerintem le kell választani .


kedd márc. 20, 2007 19:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Elvi kérdés.


Amennyiben Tl-ben nyitott kosarú hangszórót szeretnék magassugárzónak használni, le kell választanom a mélytől, vagy a nyitott doboz miatt nem fogja buzerálni?

Remélem érthető volt a kérdésem:

Klayman


kedd márc. 20, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
ok


kedd márc. 20, 2007 14:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Dehogy, csak mindegyik táborból szerettem volna képviselőket választani! :) Tényleg nem akartam személyeskedni!


kedd márc. 20, 2007 13:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
watt írta:
, amin ezer Lancelott, Shalafi és Mócsing sem tud változtatni,

Hát én meg hogy kerülök a képbe ? Csak UFF-oltam . Lehet hogy azért mert nekem is csak 180-as van a TL-ben ? :oops:


kedd márc. 20, 2007 13:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Van aki szerint a nyúl Kép a legbátrabb állat... És lehet, h. igaza van.


kedd márc. 20, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Azt nem írtam, hogy nem örülök annak, ha valaki egyetért velem, de nem küzdök érte! Én ilyen nyúlbéla vagyok... :)


kedd márc. 20, 2007 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
8) Miért is kéne, hisz "Így jó". ;) Egyébként én attól függetlenül, hogy téged nem érdekel, elfogadom ezt. Kép Ahogy a többiek álláspontját is. Miértis ne... Az egyéni megoldásokkal, az alapeszmével, hogy mindenkinek más lehet jó, sosem voltak gondjaim. NNade elég, nem rólam szól a topik. :D Szerencsére.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára shalafi66 kedd márc. 20, 2007 12:41-kor.



kedd márc. 20, 2007 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Már ezerszer leírtam, hogy ilyen témában, hogy kinek mi tetszik, eleve kilátástalan dűlőre jutni. Főleg hírdetni hogy ez jó, az jó, ezt építsd, azt építsd. Minek mondjam el, hogy akkorákat röhögök magamban, mikor 10cm-es hangszórókkal próbálnak emberek mélyeket varázsolni, hogy inkább nem is szólok hozzá.
Mert ugye minek az erőfeszítés, mikor vannak erre való hangszórók. A fizikát erőszakolni minek, mikor van simább út? Nekem ne magyarázza senki, hogy egy 10cm-es tölcsér, vagy TL valaha szól úgy, mint egy 38cm-es TTL. De ez megint szubjektív, csakis magán vélemény, amin ezer Lancelott, Shalafi és Mócsing sem tud változtatni, viszont én sem akarom, hogy ezt elfogadjátok, mert hihetelen mérétékben nem érdekel, hogy arról amit én jónak ítélek és jó kedvvel hallgatok másnak, mi a véleménye, főleg ha az elfogult is lehet. Ez a 10cm-es dolog olyan, mint egy hiperszuper tuning trabant, amit 600SEC-hez hasonlítanak. Lehet hogy gyorsabb, lehet hogy könnyebb parkolni vele, na de mindenki érzi, hogy nem érdemes kínlódni vele, csak feszengeni, szájattépni, hogy nekem milyen szuper trabantom van. Egy gyakorlati ember ezen mosolyogva túllép, és vesz magának egy normális kocsit. A trabis meg kürtölheti szét világnak, hogy milyen hülyék az emberek. Hát én is hülye vagyok, trabantom ilyen célból soha nem lesz, mert ugye a trabant is jó valamire és szeretnivaló jópofa hasznos járgány, és nem szégyen ha valakinek olyanja van, de turbót tenni rá és azt hinni hogy ferrari? :lol: A 10cm-es hangszóró egy középsugárzó. zárt dobozban gyönyörűen tudja a 100Hz-et, ahová tökéletesen lehet illeszteni egy szubrészt. Lehet akár egyutas is innen, mert nem a mély határozza meg elsősorban a minőséget, tehát nem veszít az ember semmit, csak nyer egy csomó valódi mély hangot!
És ismét jelzem ez az én véleményem, én így gondolom jónak, és nem tudtok ellenkezőjéről meggyőzni, nem is kell.
Én sem igyekszem rátukmálni a szerintem jót Rátok!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára watt kedd márc. 20, 2007 12:36-kor.



kedd márc. 20, 2007 12:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Az pedig, hogy valamilyen részben ebből élek (egyrészt magánügy) másrészt nem zárja ki azt, hogy az egyik kedvtelésem nekem is ez a DIY-téma legyen. Ha nem szeretném, akkor biztos valami más meló után néznék.

Nem célom nyerni Mócsing. Vitatkozni sem. Értelmetlen és parttalan vitákba merülni nem jó érzés..


kedd márc. 20, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
UFF,UFF .
Csak az a vita nyerhető meg ,amit el sem kezdtünk .


kedd márc. 20, 2007 12:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Azért ragaszkodjunk a valósághoz. Veled kölcsönös a meg nem értés, időnként Lancelottal kapcs. is fennáll ez a probléma, de nekem mással eddig nem volt ilyen gondom, csak kettőtökkel.
Nem tudom mi a célod az olyan mondatokkal mint pl. az, hogy nem tudok beilleszkedni, és azt sem tudom, mire alapozod ezt. Azt hiszem azért ezt nem te döntöd el. Nem hinném, hogy te vagy a középpont, és a mindenható döntéshozó. Meglehetősen bosszantó ilyet olvasni, és elég nehéz feladat nyugodtnak maradni, ha valaki baromságokat ír a másikról. Szóval akkor ki nem tud beilleszkedni, és normálisan viselkedni?
Engem az utsó szó pedig krvár@ nem érdekel. Egész más gondjaim vannak, mikor ilyeneket olvasok tőled. Lassan már a trágárságig jutok... Szörnyű, mit hozol ki belőlem. De csak őszinte vagyok. Tudással pedig sosem "nyomultam". Áh, fölösleges irkálnom asszem..


kedd márc. 20, 2007 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
...Régebben még értettem, hogy mit írnak mások.. Mostanában nálad sosem értem jól.

Én csak Lancelottal meg veled voltam így eleinte, másokkal sose volt gondom, de aztán láttam hogy veletek más fórumokon másoknak is vannak gondjaik és helyére kerültek így bennem ezek a dolgok mostanra.

szerk.: Még az jutott eszembe, mindketten ebből éltek, nekünk többieknek meg a kedvtelésünk, biztos ez is belejátszik, hogy nem tudtok valami miatt rendesen beilleszkedni az igazi DIY társaságba, mert azért még tudok ilyen emberről akinek van cége mégsem ilyen mindenkinél okosabb típus aki belebetegszik ha nem az övé az utolsó szó. Ha jól tudom pl. DDL lehet erre példa, sokat lehet tőle tanulni, érezni is a nagy tudást és tapasztalatot nála, de nem nyomul vele.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pagrus kedd márc. 20, 2007 12:25-kor.



kedd márc. 20, 2007 11:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Akkor elnézést kérek; csak akárhányszor olvasom, nekem ez jön le belőle. Furcsa... Régebben még értettem, hogy mit írnak mások.. Mostanában nálad sosem értem jól.


kedd márc. 20, 2007 9:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
...Persze ha rosszul látom a dolgot, akkor bocs......

Igen, rosszul látod, ezzel a különbbel meg felsőbbrendűvel nem azonosulok semmiképpen, akiben nem látnám az embert azzal még egy jó kis vitára sem lennék képes :)


kedd márc. 20, 2007 0:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
ezek jutnak eszembe: 19-egyhíján20, kutya-eb, bagoly-veréb... Örülj hogy különb ember vagy a falu bolondjától. Vagy tán még felsőbbrendű is, és nagy keggyel úgymond elnézheted a bolondságait. Persze ha rosszul látom a dolgot, akkor bocs... és egyébkéntis, mert off.


kedd márc. 20, 2007 0:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Cortez írta:
...
Nem tudom mitől ennyire szükségszerű a marakodás, ...

Cortez, egyrészt ezt nem nevezném marakodásnak, másrészt a véleményemet mondtam, minden olyan sértő körítés nélkül, amit Lancelot megenged magának, de időközben én is megismertem őt, nem kapom fel a vizet, elnézem ezeket neki mint ahogy a "falu bolondjának" is elnéztük anno, hogy olyan amilyen :D


kedd márc. 20, 2007 0:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Cortez, a Te véleményedet még nem hallottuk a Fonóban hallottakról.

útközben javítottam a TL-em hangzásán, kivettem a vattát és előjöttek azok a hiányzó felső basszusok, illetve Lancelot tanácsára végeztem egyéb módosítást is, nem tudom melyik segített jobban.

Egyelőre nem tudom megítélni a hangzást, de reményeim szerint hétvégén meg tudom mérni a frekvenciaátvitelét és akkor kiderül, hogy amit hallok az a műszer szerint mi is.

üdv

k


hétf. márc. 19, 2007 23:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Off:
Csak megosztom a gondolataim, aztán mindenki azt csinál vele, amit akar:
Szóval sztem felesleges magunknak, magunkhoz "erőszakolni" a dicsőséget, az igazságot.
Az igazi dicsőség nem ilyen természetű, meg ez így nem is túl szép.
A legjobb, ha a magunk hite és képességei szerint magalkotjuk a legjobbat, amire csak képesek vagyunk,
és magunk belül örülünk is neki, de minden mást a sorsára hagyunk, nem kell irányítgatni.
Az jut eszembe erről, amikor a rádiócsatornák azt hirdetik magukról állandóan, hogy mennyire nincs duma, csak slágerek...
Hát ezt mondani kell?! Nem lenne elég tényleg csak zenélni, meg kell győzni a hallgatót, hogy tényleg így van...?!
Ha valakinek őszintén tetszik az elért eredmény, akkor úgyis megbecsüli az elért eredményünket,
ha meg ellenkezik az ízlésével, akkor úgysem lehet és nem is kell meggyőzni másról.
Ne legyen senkiben ez a görcsös másikat-meggyőzni vágy, és legyen bennünk elegancia,
hogy ráhagyjuk a másikra az ízlését, a világát, persze nem szánalomból, hanem
toleranciával, tiszteletben tartva az ízlését.
Aki állandóan a másikat, a többieket győzködi, pont a belső bizonytalanságáról tesz tanubizonyságot.
Aki igazán biztos valamiben teljes mélységében, belül is, az akkor is hisz benne,
ha mindenki más mást mond, az egész közönség mást hisz, mert nem tőlük függ ez a meggyőződés.
Ha meg csak a tömegeket akarjuk meggyőzni, manipulálni, akkor hiszünk -e igazán a "saját" igazunkban?
Vagy miért akarjuk a többieket ennyire görcsösen meggyőzni a saját igazunkról?!

Valamennyire mindkét felet ismerem, és kijelenthetem, hogy ti ketten elég különböző működésű emberek vagytok.
Hallottam már rendszert meg sokminden egyebet mindkettőtöktől, és mindkettőben sok jó dolog van,
de úgy sincs abszolút jó, és úgyis ízlés dolga a maradék.
Nem tudom mitől ennyire szükségszerű a marakodás, és simán el tudnám képzelni, hogy képesek lennétek
megengedni azt a luxust, hogy elegánsan, méltósággal, nagy nyugodtsággal
a másikra hagyjátok a másik világát, de persze nem elítélve, hanem valamennyire nyitva hagyva
olyan alapon, hogy azért csak lehet benne valami jó, de legrosszabb esetben is csak más ízlésről van szó.
Ha meg biztosak vagyunk magunkban, hogy a sajátunk a jó, a másiké meg a rossz, akkor különösen
nagy csendben és nyugalommal kéne kezelnünk a helyzetet.
Ha meg a többi ember miatt kell éltetni az igazságot (a saját igazságunkat) akkor az már úgy sem igazi (szerintem),
mert a többieken keresztül akarjuk globálissá, abszolúttá tenni a saját szubjektív meglátásunkat.
Miért? Borból hány féle, fajta van? Millió, mégsem versenyzik senki, hogy csak fehér bor legyen, és azon belül is csak félédes...
Szerintem nyugodtan létezzen minél többféle, persze ettől még minőségi dimenzió van, és kell is,
de ezen túl, egy idő után ne görcsöljünk az abszolútizáláson, had létezzen minél többféle
alkotás, mi úgy is tudjuk, nekünk mi tetszik, másnak hátha pont más tetszik...

Nade szerintem mindenki mindent ért, a lényeg, hogy ne marakodjuk! Jó éjt, sziasztok! :D


hétf. márc. 19, 2007 22:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Nem tagadod meg magad, Lancelot, de mivel már ismerlek, csak szórakoztatsz. :D
Persze hogy kíváncsi vagyok, azért járok ilyen helyekre, mindent megnéztem nem csak a te csodatölcséreidet.
A T-amp-hoz képest az a csöves mindkét hangfallal jobb volt, a Vifával pedig jobb mint a Tangbanddal, és nem csak szerintem, hanem miután én kértem a cserét egy igen jó fülű fiatal barátom jött utánunk egyszer csak lelkendezve, hogy most jobb! Nem beszéltünk össze, ő nem tudott a cseréről, egyszerűen csak hallotta a különbséget, Fefe az Index fórumról.
Én most is az egyutas Vifámat hallgatom, Bach E-dur partitáját szóló hegedűre, BWV 1006, hidd el, tudom, milyen egy jó egyutas, a tied elismerem, megközelíti ezt.


hétf. márc. 19, 2007 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Pagrus!

Hogy mik vannak?
Már megint prüszkölsz, játszod az agyad, közben olyan süket vagy, mint a nagyágyú. A tegnapi kiállításon szereplő csöves olyan torz volt, mint az atom, erre Te, egyes egyedül, ezt hallottad jónak. Érdekes. Fülre vajon van szemüveg?
A Vifa tölcsérről írt véleményed felháborítóan naiv, és primitív. A helyszínen 4x ültél vissza meghallgatni, és majd szétvetett a kíváncsiság, hogy vajon hogy lehet ebből a parányi dobozból, és csipetnyi hangszóróból ennyire tökéletes hangot kihozni. Mint tapasztalom, vagy gyorsan felejtesz (javaslat: Cavinton), vagy már megint alacsony a tetszési indexed, és ezért népszerűsködni akarsz (javaslat: elmeorvos).
Végére egy kérdés:
Egészen véletlen nem akarsz politikusnak állni?
A mottót ismered: Nem ért hozzá, mégis mindent jobban tud.

További lélekmelegítő nagyképűsködést kívánok: -L-


hétf. márc. 19, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Idézet:
...egyszer már össze kellene foglalni ennél is komolyabban magyarul a dolgot...


Idézet:
...talán lehetne azzal kezdeni hogy valaki aki ráér lefordítja azt a bizonyos dokumentumot...



Szerintem is jó lenne magyarul tanulmányozni a dolgokat!

De nem valakinek kellene lefordítania az ide tartozó doksikat, hanem nekünk mindannyiunknak!!! Egy embernek ugyanis iszonyat meló lenne! :!:

Na meg kivárni is sok idő! :wink:

Vélemény?


hétf. márc. 19, 2007 18:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Kalapur írta:
....
Nos én meghallgattam őket, illetve egy Vifa 10 centissel épített minitölcsért T-ampról hajtva, illetve a fekete membrános 12 centis tangbandot TL-ben csöves erősítőről hajtva.
Előbbi nagyon meggyőző volt, főleg a méretéhez képet, utóbbi szerintem az erősítő miatt vérszegény volt.....

Szerintem a Vifa + csöves páros volt a nyerő. Délután kértem hogy a Vifa legyen a csövesen, akkor már majdnem hozta azt, ami ettől a kis hangszórótól elvárható, talán egy jobb helyiségben jobban érezte volna magát.


vas. márc. 18, 2007 23:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Üdv Mindenkinek!

A Fostex TL kudarc ezek szerint mindenkinek kijár. Én sem tudtam semmit kezdeni az FE-166, és az FE-206-al TL-ben (az FE-127E viszont király TL-ben).
Mindennek ellenére vannak jó TL híreim: A Tangband W4-655SA, és a W4-657SC káprázatos hangokra képes TL dobozban, és még szépek is. Aki kíváncsi a Tangband TL tudására, holnap 10-től 18-ig sok egyéb érdekesség mellett meghallgathatja a Fonó Budai Zeneházban.
www.fono.hu
Aki hallja, adja át!

Üdv: -L-


Nos én meghallgattam őket, illetve egy Vifa 10 centissel épített minitölcsért T-ampról hajtva, illetve a fekete membrános 12 centis tangbandot TL-ben csöves erősítőről hajtva.
Előbbi nagyon meggyőző volt, főleg a méretéhez képet, utóbbi szerintem az erősítő miatt vérszegény volt.

Volt ott sok minden más is, érdekes volt.

üdv

k


vas. márc. 18, 2007 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

A Fostex TL kudarc ezek szerint mindenkinek kijár. Én sem tudtam semmit kezdeni az FE-166, és az FE-206-al TL-ben (az FE-127E viszont király TL-ben).
Mindennek ellenére vannak jó TL híreim: A Tangband W4-655SA, és a W4-657SC káprázatos hangokra képes TL dobozban, és még szépek is. Aki kíváncsi a Tangband TL tudására, holnap 10-től 18-ig sok egyéb érdekesség mellett meghallgathatja a Fonó Budai Zeneházban.
www.fono.hu
Aki hallja, adja át!

Üdv: -L-


szomb. márc. 17, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Igen, ezt én is kipróbáltam, hasonló eredménnyel. Pontosan ezért tölcsérbe való! ;)


szomb. márc. 17, 2007 20:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Elkészült a Fostex 166E-vel épült TL-em. Az eredmény lehangoló.
Utólag jobban megnéztem a frekvenciamenetét, 200 Hz alatt erősen esik az átvitele, amit egy TL nem tud kompenzálni.
40-50 Hz körül falat bont, de 50-150Hz között teljesen döglött a hangja.

üdv

k


szomb. márc. 17, 2007 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Kalapur, nálam a membrán befelé néz a csőbe, 7 kHz-ig széles sávú rezonátorként szeretném használni a csövet. A hátra kilógó kosarat a mágneskörrel együtt próbaképpen "bedobozoltam", és ezt a minimál méretű dobozt tömtem tele vattával. Erről a megoldásról írtam, hogy szép az impedanciamenete, még szépen is szól, csak az érzékenysége lement 77 dB alá. Az érzékenység csökkenése a teljes sávban igaz (és szomorú) volt.
A csőben F2 frekvencián egy lambda/2-es rezonancia alakul ki. A lambda/2 hosszúságú cső a nyitott vég akusztikai impedanciáját áttranszformálja a membrán hátsó feléhez, csillapítás nélkül a hangszóró ezen a frekvencián úgy viselkedik, mintha a cső ott se lenne, mintha a hangszóró egy egyszerű hangfalra lenne szerelve. Az F2 frekvenciájú rezonanciát ott lehet a legjobban csillapítani, ahol a legnagyobb a sebesség, tehát a cső felénél. Nálam ez a pont körülbelül a fordulóra esik. A keresztmetszet csökkentése fékezőleg hat a levegőáramlásra, és szelektíven csökkenti nem csak F2-t, de F4-et és a többi páros felharmonikust is, a páratlan felharmonikusokat viszont nem csillapítja jelentősen.


hétf. márc. 12, 2007 20:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
fdsamano írta:
Cortez írta:
De azért ez megint egy kicsit nem tévút?

De. A szép impedanciamenet mellé tényleg szép hangzás párosul, csak az érzékenység lecsökken több mint 10 dB-lel. Szóval zsákutca :(


Kedves fdsamano!

ez az érzékenységcsökkenés gondolom a mélytartományra vonatkozik.
ha jól értem az eddigieket, akkor a kanyarban történő szűkítés jót tesz a hullámosság csillapításának, csak visszaveti az érzékenységet?

erre szeretnék választ kapni.

üdv

k

ui: készül egy szűkülő TL-em, majd beszámolok, csak egyelőre a forduló kialakításán dolgozom és ehhez kellene a fenti kérdésre info


hétf. márc. 12, 2007 13:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2005 23:35
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Srácok!
Elsüllyed a fórum, ha nem írtok semmi okosságot! :twisted:


vas. márc. 11, 2007 19:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2189 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 44  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség