Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 9:53



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Én meg mikor kimegyek a kertbe, viszek magammal egy könyvet. :twisted:
Mennyivel egyszerűbb az élet, ha nem komplikáljuk túl :roll:


pén. szept. 26, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Kész van. :shock: :)
Ami rémálom volt, hogy adott egy 4 csatornás asztali dvr, amit a szerelők úgy alkottak, hogy a bemeneteken fixen lógtak az UTP-BNC, a feszvédők és a szűrők. Tehát 3 kis doboz (egyébként mekkora marhaság ezt mind külön, miért nem lehet egyben megoldani?) fixen összedugva lóg a dvr fenekén, a kb. 15cm erőkar végén a vezeték teljes súlyával húzza lefelé... :roll: Kellett 4db 30-40cm-es BNC hosszabbító és meg van oldva. Nekik simán lenni kellett volna a táskájukban...
Szóval digi tv és a dvr kimenete van kivezetve a kerti kiülőbe, UTP-n, a földben. A képnek raktam passzív balunokat, a hang simán UTP egyik végére és a másikra is vagy RCA, vagy Scart. És jó! :) A hangban nem bíztam, de működik, nesze neked szimetrikus-asszimetrikus rendszer...
A kép is meglepően jó, pedig a beltéri fenekén mindkét kimenet használva van, gondolom nincsenek külön hajtva...
A HQ Nedis-es vezetékes infra ismétlő (1,5m vezeték) is simán megy 70m-en. A vezetéknélkülinél csak dupla gombnyomásra és pár fokon belül ment...

Vége.

Üdv
Inhouse


csüt. szept. 25, 2008 17:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Amindenit de elkalandoztatok...
Nemsokára jön a beszámolóm a kedvenc főnököm tanyájának bevezetékeléséről, 2,4GHz videóátlövők kiiktatva, gyalázatosak...
UTP kábel mindenhova. Kb. 70m a leghosszabb rész. 4 TV-n Digi TV és a kamerarendszer képe, AV1-AV2... kezd kábel, BNC, Scart, RCA, Jack undorom lenni... :)

Üdv
Inhouse


szer. szept. 24, 2008 19:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Skori írta:
Sparow2 írta:
......
Ez teljesen más, mint a füst, csak most eszembe jutott:
Van ismerõsöm, aki olyan helyen dolgozik, ahol hidrogén-cianid kerül a levegõbe. Elvileg gázmaszkban kell ott dolgozni, a mérgezõ gáz miatt. De az kényelmetlen, ezért ahol tudják hogy kisebb a cián koncentrációja, ott leveszik gázálarcot. Azt mondja, sokszor mûszak végére úgy betépnek tõle, mintha részegek volnának.
És rá is szoktak: ha 2-3 napig nem mennek melózni valamiért, akkor már hiányzik, fáj a fejük, meg mindenféle bajuk van.
Jujjj ez nem semmi. Úgy tudtam eddig (lehet, hogy rosszul, ha igen javítsatok ki) hogy a ciánvegyületek, nagyon kis mennyiségben rákot okoznak (néhány év alatt). Persze csak akkor ha nem akkora a a mennyiség, hogy azonnali hatása legyen. (Itt nem a valószinüség növekedésérõl van szó, vannak egyértelmüen rákot okozó anyagok, pl. benzol, stb...)


ez hülyeség. a természet tele van ciánvegyülettel, sok gyümölcs magja is tartalmazza. Nem csinál semmit, csak akadályozza az oxigénfelvételt. Nyilván, ha ez utóbbi elér egy szintet, akkor megfulladsz.


szer. szept. 24, 2008 9:59
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nagyszüleimnél (Békés M) artézi kutak voltak, kb 50 évig itták a vizét, pedig jó arzénos volt. Mostmár van rendes, jó, vezetékes ivóvizük. Azért naponta elmennek a kúthoz a kannával és INNI hoznak az arzénosból. Főzni, mostni, fürödni jó nekik a vezetékes.


szer. szept. 24, 2008 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Nemrég Ros-Conál próbálgattunk trafó fázissorrendet a primer tekercseknél (mikrosütő trafók). Egy 1kVA-es szabályozható toroid trafóval próbáltuk ráadni a feszt, de érdekes módon alig volt feltekerve azonnal búgni kezdett, mintha zárlatos lenne. De előtte üzemeltettük róla a fúrót, meg sarokcsiszolót is, és gond nélkül működött. Miután szétszedtük, találtam sok csupasz kábelt össze vissza bekötve, de ami a legmeglepőbb volt, hogy valami ellenálláshídnak látszó dolgot is találtam benne. Mint ez utóbb kiderült, egy szigetelőszalaggal leragasztott graetz híd volt... és benne a trafó házának belsejébe :shock: :evil:


szer. szept. 24, 2008 9:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
......
Ez teljesen más, mint a füst, csak most eszembe jutott:
Van ismerősöm, aki olyan helyen dolgozik, ahol hidrogén-cianid kerül a levegőbe. Elvileg gázmaszkban kell ott dolgozni, a mérgező gáz miatt. De az kényelmetlen, ezért ahol tudják hogy kisebb a cián koncentrációja, ott leveszik gázálarcot. Azt mondja, sokszor műszak végére úgy betépnek tőle, mintha részegek volnának.
És rá is szoktak: ha 2-3 napig nem mennek melózni valamiért, akkor már hiányzik, fáj a fejük, meg mindenféle bajuk van.
Jujjj ez nem semmi. Úgy tudtam eddig (lehet, hogy rosszul, ha igen javítsatok ki) hogy a ciánvegyületek, nagyon kis mennyiségben rákot okoznak (néhány év alatt). Persze csak akkor ha nem akkora a a mennyiség, hogy azonnali hatása legyen. (Itt nem a valószinüség növekedéséről van szó, vannak egyértelmüen rákot okozó anyagok, pl. benzol, stb...)


szer. szept. 24, 2008 6:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Ne mondj ilyet, elvtárs! Felelős, msz(m)p-s és szadista elvtársak megmondták: butapestnek kitünő a levegője!


És tényleg az! A János-hegyen.


kedd szept. 23, 2008 21:54
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Egyébként a busz után futásról jut eszembe: a nem dohányosok sem futnak jobban sokszor, pl. múltkor egyik haver futott kb. 100 métert a buszra, aztán úgy lihegett, hogy nem bírta megmondani a sofőrnek, hogy hová kéri a jegyet ... (Persze tudom, ha füstölne, még rosszabb volna)
Ez meg a kondíció hiánya. Aki mindenhová autóval vagy busszal jár (a buszra legalább valamennyit kell sétálni), és a munkája is ülőmunka, az előbb-utóbb így jár, ha nem csinál valamit, amihez mozgás kell.


kedd szept. 23, 2008 21:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Skori írta:
Attila86 írta:
.....Nem látom az összefüggést. A dohányos a halála után elszégyelli magát ha valaki kiveszi és megnézi a tüdejét?
Nem, csak attól köhögött inden reggel véreset, már néhány évvel a halála előtt, és azért nem tudott a busz után még 50 métert sem futni, mert nem jutott elég levegőhöz, a tüdejében levő koromtól. Ha válaszhatnék, akkor én halálom előtt is szeretnék bringázni, kocogni járni, stb.... a reggeli harákolás helyett. Volt néhány kollégám akik füstöltek rendesen, reggelente (az éjszakai műszak után) versenyt köhögtek.... vagy nevezhetném a szokásos reggeli fuldoklásnak is amit műveltek.

Jó, de azért a legtöbb dohányos nem köhög véreset.

Én azt mondtam, hogy eltúlozzák a dohányzás káros következményeinek hatását.
Persze biztos nem jó, és nem egészséges (van ismerős, aki dohányozni kezdett, és pl. futásnál visszafogta a cigi) de azért nem hűha, megd*glesz ha elszívsz a vasárnapi ebéd után egy szálat. (Egyébként én úgy tudom, hogy az amerikai őslakosok is ritkán szívtak dohányt, kb. mintha egy jó vasárnapi ebéd után, vagy egy ünnepnapon elszív az ember egy szálat -- ehhez képest sokan elszívnak naponta egy-másfél doboznyit)

Egyébként a busz után futásról jut eszembe: a nem dohányosok sem futnak jobban sokszor, pl. múltkor egyik haver futott kb. 100 métert a buszra, aztán úgy lihegett, hogy nem bírta megmondani a sofőrnek, hogy hová kéri a jegyet ... (Persze tudom, ha füstölne, még rosszabb volna)

Ez is, mint szinte minden más, az ember szervezetétől is függ: van aki jobban bírja, és nem okoz neki annyira gondot, és van aki meg érzékenyebb rá, és jobban megárt neki.
Ugyanúgy, mint van aki már attól megfázik, hogy klimatizált helyiségben tartózkodik, vagy a vonaton/buszon/autóban kap egy kis huzatot.

Ez teljesen más, mint a füst, csak most eszembe jutott:
Van ismerősöm, aki olyan helyen dolgozik, ahol hidrogén-cianid kerül a levegőbe. Elvileg gázmaszkban kell ott dolgozni, a mérgező gáz miatt. De az kényelmetlen, ezért ahol tudják hogy kisebb a cián koncentrációja, ott leveszik gázálarcot. Azt mondja, sokszor műszak végére úgy betépnek tőle, mintha részegek volnának.
És rá is szoktak: ha 2-3 napig nem mennek melózni valamiért, akkor már hiányzik, fáj a fejük, meg mindenféle bajuk van.


kedd szept. 23, 2008 20:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Látva a tüdőt azon csodálkoztam hogy jutott egyáltalán levegőhöz.


ui: Bocsánat elvtárs!


kedd szept. 23, 2008 13:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
_geli_ írta:
Ritkán járok Pesten (szerencsére :lol: ), de nem semmi látvány a hetesrõl ahogy a szmog beborítja a várost.


Ne mondj ilyet, elvtárs! Felelős, msz(m)p-s és szadista elvtársak megmondták: butapestnek kitünő a levegője! 8)


kedd szept. 23, 2008 13:01
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Attila86 írta:
.....Nem látom az összefüggést. A dohányos a halála után elszégyelli magát ha valaki kiveszi és megnézi a tüdejét?
Nem, csak attól köhögött inden reggel véreset, már néhány évvel a halála előtt, és azért nem tudott a busz után még 50 métert sem futni, mert nem jutott elég levegőhöz, a tüdejében levő koromtól. Ha válaszhatnék, akkor én halálom előtt is szeretnék bringázni, kocogni járni, stb.... a reggeli harákolás helyett. Volt néhány kollégám akik füstöltek rendesen, reggelente (az éjszakai műszak után) versenyt köhögtek.... vagy nevezhetném a szokásos reggeli fuldoklásnak is amit műveltek.


kedd szept. 23, 2008 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Én meg azt nem látom mitől lenne nagyobb a valószínűsége...

Idézet:
Na meg ne felejtsük el a nagyvárosok szennyezett levegőjét sem. A forgalmas utcán járkálva csípja az orromot a levegő, most hogy meg vagyok fázva. Ha elmegyek a nagyvárosból, akkor semmi baja az orromnak (azon kívül, hogy ki kell fújni).


Ritkán járok Pesten (szerencsére :lol: ), de nem semmi látvány a hetesről ahogy a szmog beborítja a várost.


kedd szept. 23, 2008 12:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
...... a poén, hogy sokszor az alkeszosok, dohányosok tovább húzzák, mint az egészséges életmódot élők.
Az utóbbi néhány évben meghalt pár ismerős a környezetemben (nem közeli ismerősök, csak melóhelyen, meg látásból ismert emberek, ilyesmi) és szinte mind 50-es éveiket taposták. És volt, aki aztán olyan egészségesen élt......
Nos, igen ezt szokták példának felhozni akik füstölnek, sok alkoholt iszank, vagy más módon mérgezik magukat. Van aki még tovább húzza mint az aki amúgy egészségesebben él. Van aki... de a többségük bizony rövidebb ideig él, és az életében is súlyosabb betegségegtől szenved az átlaghoz képest. Badarság lenne azt állítani, hogy a dohányosok, vagy pl. a piások tovább élnek, ezt szerintem seki sem gondolhatja komolyan. Az pedig eléggé önámítás, hogy pont ő van benne abban az 1%-ban aki mégis megússza súlyosabb problémák nélkül....
Ez is az a gondolkodásmód: "már 2 doboz cigit elszívtam, és nem lett semmi bajom....", vagy: "évek óta higannyal dolgozom és eddig semmi gondom, az egészségesen élő szomszédom meg betegeskedik...", és még sorolhatnám....


kedd szept. 23, 2008 12:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
_geli_ írta:
Erre szoktam én azt mondani hogy a stressz hatványozott jelentőséggel bír!
Na meg ne felejtsük el a nagyvárosok szennyezett levegőjét sem. A forgalmas utcán járkálva csípja az orromot a levegő, most hogy meg vagyok fázva. Ha elmegyek a nagyvárosból, akkor semmi baja az orromnak (azon kívül, hogy ki kell fújni).


kedd szept. 23, 2008 7:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
_geli_ írta:
Idézet:
Lehet, hogy kétszer akkora a valószínűsége, hogy tüdőrákot kap egy dohányos, mint aki nem szívja a füstöt, de most, hogy 1% vagy 2%, az ugyanott van.
Azért nem mindegy...Láttál már egymás mellé téve egy egészséges és egy aktív dohányos emberből kivett tüdőt?
Nem látom az összefüggést. A dohányos a halála után elszégyelli magát ha valaki kiveszi és megnézi a tüdejét?


hétf. szept. 22, 2008 19:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Idézet:
Az utóbbi néhány évben meghalt pár ismerős a környezetemben (nem közeli ismerősök, csak melóhelyen, meg látásból ismert emberek, ilyesmi) és szinte mind 50-es éveiket taposták. És volt, aki aztán olyan egészségesen élt, hogy vitamin, meg mozgás, meg csak egészségeset eszek, meg telítetlen zsírsav, meg anyám kínja ... és mégis korán meghalt.


Erre szoktam én azt mondani hogy a stressz hatványozott jelentőséggel bír!

Idézet:
Lehet, hogy kétszer akkora a valószínűsége, hogy tüdőrákot kap egy dohányos, mint aki nem szívja a füstöt, de most, hogy 1% vagy 2%, az ugyanott van.


Azért nem mindegy...Láttál már egymás mellé téve egy egészséges és egy aktív dohányos emberből kivett tüdőt?


hétf. szept. 22, 2008 18:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
ezt a featuret én is ki szoktam használni!

Én is. De az sem szokott lelki törést okozni, ha kézzel kell megfognom a fázist.


hétf. szept. 22, 2008 17:57
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
(Aztán lehet ez csak nekem új, és mindig így szokták csinálni)
Felénk mindig így csinálják a ki-bekapcsolást. Meg az óra előtti főbiztosítékok cseréjéért sem kapcsolják le.


hétf. szept. 22, 2008 17:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Iranytu írta:
Vagy egy szilikon gumicsizmát a lábadra... :twisted:
a tehenész fekete csizma nem jó, mert korommal szinezik :twisted:
ha 2 porcelán teáscsészére állsz az jó, csak baromi kényelmetlen :wink:

Van direkt villanyszereléshez való gumikesztyű.
Egyszer láttam olyan családi ház bekötést, hogy nem kapcsolták le az áramot az egész utcában, hanem a szerelő felhúzott egy hosszú kesztyűt végig a karjára, felmászott az oszlopon, és bekötötte a vezetékeket.
(Aztán lehet ez csak nekem új, és mindig így szokták csinálni)


hétf. szept. 22, 2008 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Skori írta:
...meg ha itt felkapcsoljuk a lámpát, ott nincs áram...

Ismerős. Öreg rokonnál kb. hasonló helyzet, 60-as évekbeli kátrányos vezetékek. Ha felkapcsolta a szobában a mennyezeti lámpát, a tévé kikapcsolt.
Ő meg: "Aá, jó ez így, ha nézem a tévét, akkor úgyse égetem a lámpát!"

Skori írta:
... a dohányzást is sokan csak akkor hagyják abba, amikor a tüdőszűrő visszahívja hogy "látnak valamit" a rtg. felvételen, persze általában ilyenkor már késő...

Van aki még akkor se.
És a poén, hogy sokszor az alkeszosok, dohányosok tovább húzzák, mint az egészséges életmódot élők.
Az utóbbi néhány évben meghalt pár ismerős a környezetemben (nem közeli ismerősök, csak melóhelyen, meg látásból ismert emberek, ilyesmi) és szinte mind 50-es éveiket taposták. És volt, aki aztán olyan egészségesen élt, hogy vitamin, meg mozgás, meg csak egészségeset eszek, meg telítetlen zsírsav, meg anyám kínja ... és mégis korán meghalt.
Ezért is mondom, hogy szerintem --bár én nem dohányzom, sőt azt sem szeretem ha mellettem füstölnek-- eltúlozzák ennek jelentőségét. Lehet, hogy kétszer akkora a valószínűsége, hogy tüdőrákot kap egy dohányos, mint aki nem szívja a füstöt, de most, hogy 1% vagy 2%, az ugyanott van.


hétf. szept. 22, 2008 17:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Vagy egy szilikon gumicsizmát a lábadra... :twisted:
a tehenész fekete csizma nem jó, mert korommal szinezik :twisted:
ha 2 porcelán teáscsészére állsz az jó, csak baromi kényelmetlen :wink:


hétf. szept. 22, 2008 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
Iranytu írta:
Béláim az Úrban!
Beszélgettem egy villanyszerelő szakemberrel, és a pillanatpákára térült a téma. Mármint, hogy milyen jó. Megegyeztünk, hogy szeretjük. Aztán megemlítette, hogy Ő azért szereti, mert 230/400V-os hálózatban a biztosíték lekapcsolása nélkül tud a hálózatban forrasztani :shock: . Még a Fi relé sem old le... :twisted:
Khmmm...


ezt a featuret én is ki szoktam használni! 8)

De azért egy Bibliát tegyél a belső zsebedbe... :shock: :D :D


hétf. szept. 22, 2008 14:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Iranytu írta:
Béláim az Úrban!
Beszélgettem egy villanyszerelõ szakemberrel, és a pillanatpákára térült a téma. Mármint, hogy milyen jó. Megegyeztünk, hogy szeretjük. Aztán megemlítette, hogy Õ azért szereti, mert 230/400V-os hálózatban a biztosíték lekapcsolása nélkül tud a hálózatban forrasztani :shock: . Még a Fi relé sem old le... :twisted:
Khmmm...


ezt a featuret én is ki szoktam használni! 8)


hétf. szept. 22, 2008 14:03
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Beszélgettem egy villanyszerelő szakemberrel, és a pillanatpákára térült a téma. Mármint, hogy milyen jó. Megegyeztünk, hogy szeretjük. Aztán megemlítette, hogy Ő azért szereti, mert 230/400V-os hálózatban a biztosíték lekapcsolása nélkül tud a hálózatban forrasztani :shock: . Még a Fi relé sem old le... :twisted:
Khmmm...


hétf. szept. 22, 2008 12:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m! Vigyázz, le fog esni! Puff. Már le is esett. (A színvonal.)


hétf. szept. 22, 2008 12:10
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
igen, ez az amit a pafi (szintén) figyelmen kívül hagy a befektetések esetén: az azonnali vagy gyors megtérülés mindig értékesebb, több embert vonz, mint a hosszú távú, függetlenül a megtérülési rátától.
Tehát az azonnali haszon (az élvezet) miatt az ember feláldozza a cigeretta árát, és semmilyen tekintettel nincs az élet és életminőség csökkenésre.


hétf. szept. 22, 2008 11:26
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
A 2.-ra azt tudom mondani, hogy sok ember ha valaminek nem közvetlenül látja a kárát, akkor nem is veszi komolyan, pl. így gondolkodik: nem vágja azonnal agyon az áram - tehát ráér megoldani. Persze ez kicsit sarkos megfogalmazás - de ez van ilyen hülyék az emberek. Ha azt nézzük a dohányzást is sokan csak akkor hagyják abba, amikor a tüdőszűrő visszahívja hogy "látnak valamit" a rtg. felvételen, persze általában ilyenkor már késő... (legalábbis a környezetemben ezt láttam sajnos több esetben is)
Mégis, elég csak körülnézni, hányan fújják a füstöt...


hétf. szept. 22, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
1.
Hétvégén megint szerelnem kellett egy barátom Merci Vitóját, mert a sűrű használat miatt rendszeresen eltörnek a vezetékek az ajtókban. A mérnök ráadásul nem volt toppon, sajnos szintben van az átvezetés, kábel meg van rendesen, 5 szál a központi, 5 a tükör és az ablak és egyéb még 5 ami jó vastag...
A műszerfal felől alig lehet hozzáférni, hogy beljebb húzzam, mivel toldottam bele és ne a forrasztásnál törjön el újra... Mindent összekötöttem és csak nem megy a tükör, átellenőrzöm (minden vezetéke fekete, bár számmal jelölt), jó minden, mégse. Táp nincs...ahha. Biztitábla a kormányoszlop alatt, mind jó. Az akku az ülés alatt, oldalról ajtó, biztitábla 2, minden bizti jó... Aztán a félhomályban megláttam egy biztit bent az akku fölött... Az ülés előre, lap felemel, még egy biztitábla, egy 25A, egy 30A és egy 10A-es biztivel. A 10-est nem tudom mié, a másik kettő a tükör és az ablak... És már működik is, amíg újra el nem törnek a megkeményedett szigetelésű új vezetékek...

2.
Takarítónéni megkeresett, hogy én ugye szerelek villanyt? Mondtam nem, nem az a szakmám (más kérdés, hogy otthon megcsinálom, de másnál nem), bár faterom és sógorom is az. A feladat az, hogy a gyerek szobáját felújították, le is van festve és be kellene kötni egy új konnektort. Ők raktak be csövet és dobozt...
Régi polgári ház, az a 3-3,5m-es belmagasság. Az ajtón belül egy kapcsoló és egy konnektor fejmagasságban, egy lámpa és kész. Mondják, hogy föld az nincs. A kötés doboz eggyel visszább, 3m magasan. A csövet a kapcsolóig vitték. Lebontjuk, fémburkolatú kátránypapíros cső, kátrányos szigetelésű alu...lenne, ha nem porladt volna el. Szigeteletlenül át a fázis a konnektorhoz... Mondtam nekik, hogy mázlijuk volt, mivel a szerelvény földelt, de az nincs, a fázis meg csupasz, ha pont hozzáért volna a konnektor fémrészéhez a fázis, akkor minden oda dugott földett cucc fémrészén fázis lett volna...
Hát ide nem lehet kötni, csere a dobozig, ahol már szerencsére réz volt...
Hát ilyen az egész házban, szokott is ciceregni a kapcsoló, meg a TV is tönkrement, meg volt már, hogy kigyulladt, meg ha itt felkapcsoljuk a lámpát, ott nincs áram... :shock:
És mikor mondtam, hogy rendbe kellene tenni az egészet, akkor hát igen, de ahhoz kellene pénz, most ezt nyögik. Az, hogy az életük, házuk előbbre való a festésnél, az nem játszik... :roll:

Üdv
Inhouse


hétf. szept. 22, 2008 9:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Pimi! Egy kollegának már elmagyaráztam itt, hogy kicsit szerencsétlen a reklám, de nem hülyeséget ábrázol.

Ez ugyanis nem fázisceruza hanem egy majd gigaohmos bemeneti ellenállású szerkentyű, amivel nagyon meglepő dolgokat lehet művelni!

Szélsőséges példa: mivel a "kijelzője" led, akár megszakítós gyújtást is beállítok vele, gyakorlatilag stroboszkópnak használva.. ;)

Ha nem hiszel nekem, vegyél egyet, párszáz ft.


szomb. szept. 20, 2008 10:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
_pimi írta:
... Léteznek ilyen beteg emberek?...

A fotós, meg a marketinges nem villamosmérnök. Az eredmény meg látható. :shock: :D


szomb. szept. 20, 2008 9:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
SPafi írta:
Azért én nem lennék benne biztos, hogy tényleg a kondik voltak a hibásak.


Mire gondolsz?

_pimi írta:
Danko: g-luxonnal már én is szívtam (220u/400V-os fél óra után durrant pici kapcsitápban..., pedig fólia kondi is volt mellete...), vegyél epcost vagy yageót inkább, azokkal még sose volt baj.


Az emlitett regota gyartott termekben is Yageo van.


pén. szept. 19, 2008 22:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 16:47
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
http://www.vicclap.hu/static/media/200603/pic26959.jpg
Léteznek ilyen beteg emberek? :shock:
Megyek a wc-re mert beszartam...

Danko: g-luxonnal már én is szívtam (220u/400V-os fél óra után durrant pici kapcsitápban..., pedig fólia kondi is volt mellete...), vegyél epcost vagy yageót inkább, azokkal még sose volt baj.


pén. szept. 19, 2008 22:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azért én nem lennék benne biztos, hogy tényleg a kondik voltak a hibásak.


pén. szept. 19, 2008 18:17
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Vajk959 írta:
Nem akarlak megbántani, csak úgy mondom...

Hajdanában ez valahogy úgy volt, hogy hosszú élettartamra tervezett folyamatos üzemű, távfelügyelt vagy felügyelet nélkül üzemelő berendezésekben max 50%, normál viszonyok közt max. 75-80% lehetett az alkatrészek igénybevétele a katalógus adatokhoz képest.
Így bizonyos fokig kivédhető volt a gyártási szórás, az öregedés, a tápfeszültség, hőmérséklet ingadozás hatásai.
Manapság a kiélezett piaci versenyben a minőség és megbízhatóság az utolsó szempont, a lényeg a reklám és a csomagolás. Azt hiszem ezt mindannyian szomorúan tapasztalhatjuk nap mint nap.

Üdv: Vajk959


Egyetertek veled, hogy nem kellene ennyire kihajtani oket. Valoszinuleg le lesznek cserelve a 400V-os kondik 450V-ra (Igaz, a pfc feszultsege meg is lesz novelve :D)
Egy, mar regota gyartott termekben viszont 200V-os kondenzatorok vannak 190V-on jaratva, es eddig abbol nem volt gond. Pedig abbol mar soksok darab le lett gyartva, es azok a kondik kapnak is pofonokat, nem is kicsiket.
Amiben elszalltak a kondik az egy prototipus volt, nem vegleges.

Ja, es nem bantottal meg! :-)


pén. szept. 19, 2008 13:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Vajk959 írta:
Nem akarlak megbántani, csak úgy mondom...

Hajdanában ez valahogy úgy volt, hogy hosszú élettartamra tervezett folyamatos üzemû, távfelügyelt vagy felügyelet nélkül üzemelõ berendezésekben max 50%, normál viszonyok közt max. 75-80% lehetett az alkatrészek igénybevétele a katalógus adatokhoz képest.
Így bizonyos fokig kivédhetõ volt a gyártási szórás, az öregedés, a tápfeszültség, hõmérséklet ingadozás hatásai.
Manapság a kiélezett piaci versenyben a minõség és megbízhatóság az utolsó szempont, a lényeg a reklám és a csomagolás. Azt hiszem ezt mindannyian szomorúan tapasztalhatjuk nap mint nap.
Én javításnál és egyedi daraboknál akár saját részre készül, akár megrendelésre, bármilyen primitív áramkörrõl legyen szó ennyire azért nem spórolok.

Üdv: Vajk959


igazándiból az az üdítő, akarom mondani, a dühítő, hogy rengeteg esetben csak egy, a termék árához képest filléres dolog megy tönkre, maga a termék még hosszú ideig működőképes lenne.


pén. szept. 19, 2008 9:31
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem akarlak megbántani, csak úgy mondom...

Hajdanában ez valahogy úgy volt, hogy hosszú élettartamra tervezett folyamatos üzemű, távfelügyelt vagy felügyelet nélkül üzemelő berendezésekben max 50%, normál viszonyok közt max. 75-80% lehetett az alkatrészek igénybevétele a katalógus adatokhoz képest.
Így bizonyos fokig kivédhető volt a gyártási szórás, az öregedés, a tápfeszültség, hőmérséklet ingadozás hatásai.
Manapság a kiélezett piaci versenyben a minőség és megbízhatóság az utolsó szempont, a lényeg a reklám és a csomagolás. Azt hiszem ezt mindannyian szomorúan tapasztalhatjuk nap mint nap.
Én javításnál és egyedi daraboknál akár saját részre készül, akár megrendelésre, bármilyen primitív áramkörről legyen szó ennyire azért nem spórolok.

Üdv: Vajk959


pén. szept. 19, 2008 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Matol fogva a g-luxon elkokat gay-luxon -nak hivom.
3darab tapot butykoltem ma.
2 tapban egy-egy 100uF/400V g-luxon elko szetrobbant, mikozben 30-50centire volt a fulem a taptol. Egy "picit" csengett utana a fulem :-)
Pedig nem is voltak terhelve. Uresjarasban ketyegett a cucc. Es nem is voltak koppra kihajtva, csak 380V -ra voltak toltve.


pén. szept. 19, 2008 0:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Én nem prometheusz vagyok, de semmi baj.

Aúúúúú :oops:
Ezer bocsánat, már késő volt, amikor írtam, biztos ezért keverhettelek össze benneteket!
Csak poén akart lenni.


pén. szept. 12, 2008 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
MotoHackeréknél nem lehet, mert ott már a bojler is 24 volton működik, nem csak a mosógép :)
Bocs, MH, de nem bírtam kihagyni :D Peace!


Én nem prometheusz vagyok, de semmi baj.

Ja és igen világít a "feszültségkereső", ugyanis testet is tud keresni. Ha megfogod a menetet az izzón, akkor a fenekéhez nyomva, -ha nem szakadt a szál-, akkor ott lesz a test, tehát világítani fog.

Nem haszontalan találmány ám ez, mert egy konnektrohoz még csak-csak odaviszed a multimétert, vagy a próbalámpát, de sokszor egyszerűbb így védőföldet vagy nullát keresni.


pén. szept. 12, 2008 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, lakatfogó.


pén. szept. 12, 2008 10:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Az akasztósat nem ismerem.
Lakatfogó, vagy mi volt?


pén. szept. 12, 2008 8:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m írta:
...
Na, hova bújt az a feszültség?! :D

Az még jobb mint a "multiméter akasztóval". :gigalol:


csüt. szept. 11, 2008 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
az a gond, hogy ezek a "mesterek" is úgy gondolják, hogy tisztában vannak az alapokkal. És látszólag nekik van igazuk, hisz gyorsan, könnyen megoldják az a problémát, amire mi csak annyit mondanánk: az egészet ki kell cserélni, mert úgy rossza, ahogy van.
Erre a laikus mit gondol? Mi biztos le akarjuk húzni, szemben az öreg szakivel, aki milyen jó mester...

Persze. Lehet 25 másik házban is szerelt fel hasonló kapcsolókat (vagy ki tudja még miket), mert az ott lakó öreg Mari néni nem is gondolja, hogy az oda nem jó.
Sőt, ha valaki észreveszi és megmondja neki, hogy Mari néni, azt ki kellene cserélni egy 500 Ft-os kapcsolóra, akkor se venne, mert eddig is működött, minek adjon ki 500 Ft-ot egy másik kapcsolóra.

Ismerős idős házaspárnál pl. a pince világításához nem normál villásdugó volt, hanem két banándugó. Bedugták az egyiket, aztán a másikat, és a pincében lőn világosság.
Megjegyeztem, hogy ez gázos, mert ha bedugja a fázist, és utána megfogja véletlenül a másik dugót, miközben valamivel földeli magát, akkor KO lehet. Erre: "Á, így van már 30 éve ..."


csüt. szept. 11, 2008 21:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
És még világít is a fotón! :D


csüt. szept. 11, 2008 21:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Kép


csüt. szept. 11, 2008 21:14
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Nem azokra a dolgokra gondolok, amik egyszerre mennek tönkre, és cserére érett!
Túl összettett, hogy bárki fölött pálcát törjek. De egyre kevesebb bizodalmam van a szakemberekben. Nem csak az Ő bűnük ez!

Van amikor az alkatrész drágább mint az egész... ugye ismerős...
Van amikor lusta a mester, munkabére ugyanannyi...
Van amikor nem látja át a "fokozat" működését, és nem ért hozzá. Inkább ész nélkül cserélget
És van a legrosszabb, mikor nem ért hozzá, és próbálgat. :evil: az én életemmel, és pénzemmel játszadozva.


csüt. szept. 11, 2008 18:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
az a gond, hogy ezek a "mesterek" is úgy gondolják, hogy tisztában vannak az alapokkal. És látszólag nekik van igazuk, hisz gyorsan, könnyen megoldják az a problémát, amire mi csak annyit mondanánk: az egészet ki kell cserélni, mert úgy rossza, ahogy van.
Erre a laikus mit gondol? Mi biztos le akarjuk húzni, szemben az öreg szakivel, aki milyen jó mester...


csüt. szept. 11, 2008 16:39
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

Vizes környezetben védőföld, és fi relé nélkül... Kár, hogy az ártatlanok lettek az áldozatok. :cry: És nem csak ezekkel a McGiver-ekkel van gond. Emberek spórolnak, a legolcsóbbat fogadják fel (a sufnituning ezermestereket). Apám a 80-as években kihívott egy hivatásos gázszerelőt (pedig ott azért kevés kókánnyal találkozni!), és a "mester" bojlerjavítása után szétszedte és újból összerakta. Nem bírta a gépész lelke azt a kókány munkát... Tisztelet a kivételnek, de a környezetmben azt hallom, hogy egyre silányabb szervizesekkel vagyunk megáldva.
Súlyos zseton, semmi javítás. Csere. Azt, meg akinek kis affinitása van maga csinálja, mert olcsóbb, és sokszor sajna jobb is. De tegyük azért kozzá, hogy nem vakon, hanem az alapokkal igenis tisztában kell lenni.


csüt. szept. 11, 2008 15:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 150 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség