Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 13, 2024 12:27



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Azért a teljesség kedvéért: A csernobili reaktor RBMK-1000 tipusú volt:
http://hu.wikipedia.org/wiki/RBMK
"Az RBMK (orosz betűszó, Reaktor Bolsoj Mosnosztyi Kanalnij, jelentése "Csatorna-típusú, nagy energiakimenetű reaktor", oroszul: Реактор Большой Мощности Канальный) reaktor ma már elavult típus, viszont még mindig üzemel egy pár Oroszországban, és Litvániában. Moderátora grafit, hűtése könnyűvíz. Előnye, hogy természetes uránnal is működik, tehát nincs szükség drága dúsítóüzemekre.

A reaktor működése [szerkesztés]

A működési elve megegyezik a forralóvizes reaktoréval, azzal a különbséggel, hogy a neutronokat grafittal lassítják. Ennek van egy lényeges hátránya. Ha a reaktor teljesítménye hirtelen megnövekszik, a forraltvizes reaktor esetében a hűtővízben buborékok keletkeznek. A vízgőz-buborékokban a neutronok nem lassulnak le a termikus sebességükre, a buborékok arányának növekedésével a hasadások száma tehát csökken. Ez egy negatív visszacsatolás. A forraltvizes reaktor így sokkal biztonságosabb. Természetesen az RBMK esetében más módszerekkel szabályozzák a reaktor teljesítményét (szabályzórudak, a vízbe kevert bórsav), de ott a láncreakció elszaladásakor a már említett negatív visszacsatolás - a víz anyagú moderátor hiányában - nem jelentkezik."

A paksi VVER tipusú, (könnyű)víz a moderátora és egyben a hűtőközege is.
http://hu.wikipedia.org/wiki/VVER


pén. szept. 03, 2010 10:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Csak egy részmondat a cikkből:
"...tóriumalapú reaktorokat nem kell nagy nyomású vízzel hűteni..."
Ez a vízzelhűtés az oroszok hobbija volt Csernobilig.
Az atomerőművek többsége nem vizes moderálású.


pén. szept. 03, 2010 9:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Megyek PÜ-be.

----------------------------------
Vannak érdekességek ebben is:
http://index.hu/tudomany/2010/09/01/obama_egy_tollvonassal_megoldhatna_a_vilag_energiaproblemait/

Üdv
Inhouse


csüt. szept. 02, 2010 7:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Tudsz szabályozható, minimum 2 kimenetű videóerősítőt/osztót?...

Van néhány régebbi Hiradástechnika gyártmányu videoszétosztó erősítőm (műszer rack kivitel, tápegység házban, tipus: TV 17-25), hat kimenettel. A bemenet hídba kapcsolható (Loop thru), vagy 75 ohmmal lezárható. Minden csatlakozó BNC. Az erősítés állítható.

Szerelt BNC-BNC kábelem van bőven. Ha kettévágod, és az üres véget megszereled RCA-val, mindjárt két kábeled van.

A többit pü-ben javaslom.


szer. szept. 01, 2010 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tudsz szabályozható, minimum 2 kimenetű videóerősítőt/osztót?
Nem baj a BNC, lehet kapni BNC-RCA dugókat, az egyik fajta van is egy csomó a régi összedughatós videó átjátszókábel garnitúrákból... Nem kívánnám ingyen, a főnökömnek kell.

Üdv
Inhouse


szer. szept. 01, 2010 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Nem lehet Mo-i forgalmazót találni ...

Ha pont olyan kell, akkor nincs ötletem.
Ha megfelel más kivitel is, akkor van.
Sőt neked ingyen is adok egyet (nem új, de működik), a csatlakozók BNC típusúak.


kedd aug. 31, 2010 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tisztára mint a vasfüggöny idején:
http://index.hu/bulvar/2010/08/31/megszuntettek_az_eljarast_a_kameras_toll_ugyeben/

De tényleg! Az oldal tetején vázolt video jel elosztó és erősítő helyett kellene egy (2 kimenetű nem lévén) 4 kimenetű, de szabályozható. Régebben már vettünk belőle egyet, találtam a neten 2-3 variációt, az előző "1 to 4 Video Amplifier RCA Splitter Car Distribution" néven fut. http://cardurimemorie.net/index.php?main_page=product_info&cPath=46&products_id=567 Nem lehet Mo-i forgalmazót találni, ahol az előzőt vettük, már nincs és egy másik forgalmazótól várják már 2 hónapja...XXI.sz., persze...

Üdv
Inhouse


kedd aug. 31, 2010 16:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Amilyen forgalma van ennek a fórumnak, talán akad valaki, aki segíteni is tud. Végeredményben ez is egy rémtörténet.
Kezembe került egy Z80 alapú szerkezet. Cosmic PC 204, ~'87-ből. Eléggé szétbuherálta már valaki, javítási szándékkal. :-(
Hiányzott az órajel IC meg néhány összeköttetés. Az órajel rámegy egy 7493-asra és 1 PNP tranzisztor bázisára 1,8K-val. Ennek a kollektora - -on van, az emitterkörében 1 db 22 Ω-os ellenállás, a vége + - on. Az emitterről nem megy tovább. Jó lenne tudni, merre megy, mert így csak megjelenik a kívülről adagolt órajel hatására a kijelzés de a CPU nem indul. Z80 CLK bemeneten állandó H szint van. Hasraütve meg nem akarom összevissza rakosgatni, mert könnyebb valamit tönkretenni, mint megjavítani. Hogy valamilyen módon még kapuzva van előtte, azt meg nehéz lenne lekövetni.


pén. aug. 20, 2010 21:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
http://elektronika.vatera.hu/egyeb_musz ... 82787.html

És meg is veszik!

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=176757046

Amíg lócitrom van, veréb is lesz.

De azért durva, hogy ma már mindent szabad.


szer. aug. 18, 2010 22:49
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek

Úgy legyen. :D

Momentán épp kirúgtak szinte mindenkit at ITD-től. Úgyhogy nem tudom ki érdeklődik.
Mellesleg néhányszor jártam tárgyani az ITD-nél. Hát olyan elképesztő rongyrázást, ami ott volt, ritkán lehet látni: Andrássy úti palota, faburkolat a plafonig, suhanó pincérek. Azt hittem eltévdtem. Van/volt ott dohány.


csüt. aug. 05, 2010 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
No, nézd csak, a semmiből:
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/08/05/elektromos_kocsi_lehet_az_uj_budapesti_berauto/

Üdv
Inhouse


csüt. aug. 05, 2010 8:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
GM-el kell menni a húsboltba, meg a piacra? :)
Éjjel könnyebb kilőni, mert világít!

Üdv
Inhouse


kedd aug. 03, 2010 7:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Óvakodni a vadsonkáktól,ha nagyon kattog a GM!,De,enyiért egy böllérkéssel is érdemes megkergetni.. :lol:
Idézet:
Germans who go out in the woods today are sure of a big surprise, radioactive boars. A portion of the wild boar population in Germany was irradiated after the Chernobyl nuclear meltdown, and the boars are thriving. In the last two years government payments to compensate hunters for radioactive boar have quadrupled. From the article: "According to the Environment Ministry in Berlin, almost €425,000 ($555,000) was paid out to hunters in 2009 in compensation for wild boar meat that was too contaminated by radiation to be sold for consumption. That total is more than four times higher than compensation payments made in 2007." I think the Germans are overlooking just how much money there is to be made from regenerating bacon.

eredeti cikk itt:


hétf. aug. 02, 2010 20:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Légyszíves ne essetek egymásnak! ...

Engem úgy látszik megtalálnak. :D
Miután videotechnikával (is) foglakoztam vagy 30 évig, bátran mondhatom hogy van némi tapasztalatom. Mi több, tanítottam is.
De nem érdekes, nem vitatkozom senkivel, mindenkinek lehet saját véleménye. :roll:


pén. júl. 30, 2010 19:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Légyszíves ne essetek egymásnak!
Köszönöm a válaszokat.

A húzásnál, nagyobb jelszintet gondoltam. Egy olyan rendszeren van, ahol a két épület között UTP kábel a kapcsolat, mindkét végén BNC-UTP passzív videó illesztővel. A DigiTv által adott dual beltéri videókimenete nem tudja meghajtani a kábel végén levő LCD TV-t, a kép sötét, vörös árnyalatú, beterhelt. Ezt a videó osztó/erősítőt sikerült beszerezni, de ez fix és kevés. Sokkal jobb a kép, de még mindig nem tökéletes. Van egy kamerarendszer is, aminek a kimenete egy állítható videó erősítő/osztóval szépen belőhető, ugyanazon kábelen (másik 2 ér), ugyanazon TV-vel tökéletes. Úgy néz ki, jövő héten lesz ehelyett, egy ugyanolyan, úgyhogy lehet már tárgytalan a téma. Azért kerestem az IC-t, hogy a leírás alapján növelni tudjam a kimenő jelszintet, hogy jó legyen a kép. A 22uF-ot azért írtam, mert én is visszacsatolásra gondoltam.
Mégegyszer: köszönöm.

Üdv
Inhouse


pén. júl. 30, 2010 10:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Sajnos nem így van. Az a baj, hogy a tetőesés miatt (főleg 50Hz-es képtartalomnál, pl vízszintes fele fekete-fele fehér kép) "fűrészfog" alakuvá válik a videojel, így megnő az amplitudója. Ez már komoly probléma egy következő fokozatnak, főleg ha hasonlóan alá van méretezve mint a példabeli.


Mármint mi nincs így? Amit tapasztaltam? Azt bocs, de inkább a saját szememnek hiszem el. Én is azt hittem először, hogy gond lesz a tetőesés, aztán azt láttam, hogy nem.

Akármilyen is a csatolókondi értéke, a jel lehetséges legkisebb és legnagyobb értéke gyakorlatilag ugyanakkora lesz, csak nagy kondinál más képtartalom kell hozzá, úgyhogy ha egy rendszer kis kondival vág, akkor nagy kondival is vág (csak ritkábban, fix feketéről fehérre, vagy fordított képtartalom-váltásnál).

Idézet:
Előállítani épphogy lehet, de korrekten átvinni már nem. Mint írtam az 1 Vpp videojelnek kell átviteli tartalék:


Ha DC helyreállítás után erősítik, akkor ugyanolyan a követelmény, mint előállításnál. OK, ha clamping nélkül erősítik, akkor kell tartalék, de...
Idézet:
Ami 4 Vpp az erősítő kimenetén. Ez nem jön ki 5V tápból.

...ez az információ már elavult. Rail-to-rail I/O videojel-erősítő IC-k tucatjait lehet kapni. Én pl. az SN10501-et használtam. http://focus.ti.com/docs/prod/folders/p ... 10501.html


csüt. júl. 29, 2010 22:03
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
SPafi írta:
... Teljesen mindegy a tetőesés, mert a monitornak úgyis vissza kell állítania a DC szintet a szinkronszint alapján (clamping). Csak akkor van gond, ha már két szinkron-impulzus között is észrevehető a tetőesés. Legalábbis én nem tapasztaltam különbséget, amikor 68 és 220 uF között változtattam a csatoló kondit...

Sajnos nem így van. Az a baj, hogy a tetőesés miatt (főleg 50Hz-es képtartalomnál, pl vízszintes fele fekete-fele fehér kép) "fűrészfog" alakuvá válik a videojel, így megnő az amplitudója. Ez már komoly probléma egy következő fokozatnak, főleg ha hasonlóan alá van méretezve mint a példabeli. Emiatt vágásba kerül a szinkronjel (füleg a képszinkronjel közelében), és ugrani fog a kép. A vágott jelet pedig már nem lehet helyrehozni, clamperrel sem.
A clamperrel még az is a gond, hogy a clamperjelet elő kell állítani, ahhoz meg le kell választani a szinkron és kioltójelet, és abból előállítani (hacsak nem egy szikronban futó rendszerről van szó). Ha a szinkronleválasztó vágott jelet kap, abból már nem lesz clamper jel.

SPafi írta:
... A mai techikának nem nagy kihívás 0,5 V-ra megközelíteni a tápsíneket. 2,7 V-ból is elő lehet állítani korrekt videójelet ...

Előállítani épphogy lehet, de korrekten átvinni már nem. Mint írtam az 1 Vpp videojelnek kell átviteli tartalék:
1. legalább 15-20 % túlvezérlési tartaléknak, így 1,2 Vpp
2. a leírt tetőesés miatt min. 20%, így már 1,45 Vpp
3. jelkitöltési tartalék min 20%, így már 1,45 Vpp, így kb 1,8 Vpp

Ezért szokták 2 Vpp-re méretezni a korrekt erősítőket. Ami 4 Vpp az erősítő kimenetén. Ez nem jön ki 5V tápból.

Mindezt aránylag hosszú tapasztalat, és mérések alapján mondom.

Persze esetleg fog működni így is, csak nem korrekten. Kisebb vágást egy laikus élőképen észre sem vesz, csak ha ugrik a kép.


csüt. júl. 29, 2010 19:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
A kimenő 100uF csatolás (főleg két párhuzamos terheléssel) biztos, hogy kicsi, az 50Hz-es képfrekvencián komoly tetőesés van. Legalább 470uF kellene.


Teljesen mindegy a tetőesés, mert a monitornak úgyis vissza kell állítania a DC szintet a szinkronszint alapján (clamping). Csak akkor van gond, ha már két szinkron-impulzus között is észrevehető a tetőesés. Legalábbis én nem tapasztaltam különbséget, amikor 68 és 220 uF között változtattam a csatoló kondit.

Idézet:
Ami nem tetszik: az 5V-os táp kevés. Ebből korrekt jelet (1Vpp + jelkitöltés tartalék + túlvezérlés tartalék + tetőesés tartalék) nem lehet kihozni.


A mai techikának nem nagy kihívás 0,5 V-ra megközelíteni a tápsíneket. 2,7 V-ból is elő lehet állítani korrekt videójelet.


csüt. júl. 29, 2010 18:36
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Nem másolni akarom, csak feljebb kellene húzzak rajta, gondoltam a datasheet alapján talán a 22uF-ok környékén...

Kicsit jobban megnézve a rajzot, ebben két független erősítő lehet, az erősítésnek itt 2-nek kellene lenni.
Az IC bemenő impedanciája a 75 Ohm-hoz képest nagy, ezért elég a 47uF csatolás.
A 22uF visszacsatolás lesz.
A kimeneten csak a soros ellenállás értelmezhető, aminek 75 Ohm-nak kell lenni (ha az erősítőnek közel nulla a kimenő impedanciája) és feltéve hogy a video kimenet 75 Ohm-mal le van zárva. A föld felé menő ellenállás szvsz szükségtelen, legfeljebb a jelszintet csökkenti (és elrontja a 75 Ohmos hullámimpedanciát). Esetleg egy nagy érték (>=10 KOhm), hogy földön tartsa a kimenő elkót, ha nincs terhelés.
A kimenő 100uF csatolás (főleg két párhuzamos terheléssel) biztos, hogy kicsi, az 50Hz-es képfrekvencián komoly tetőesés van. Legalább 470uF kellene.
Ami nem tetszik: az 5V-os táp kevés. Ebből korrekt jelet (1Vpp + jelkitöltés tartalék + túlvezérlés tartalék + tetőesés tartalék) nem lehet kihozni. Kb a duplája kellene.
Szkóppal nézve meglepődnél milyen (sz*r) a jel ebben a beállításban. :shock:

A húzás mit jelent?


csüt. júl. 29, 2010 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Most hirtelen én sem találom azt az oldalt, ahol a PWM tápIC-ket tetőrobbanás után is meg lehet találni...valaki?

Nem másolni akarom, csak feljebb kellene húzzak rajta, gondoltam a datasheet alapján talán a 22uF-ok környékén...


Üdv
Inhouse


csüt. júl. 29, 2010 16:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Nagyon sok munkát fektettem bele míg elkészült, lekoppintani meg egy amatőr is tudná. Így már nem. :)

Én többek között ezért szeretem a kontrollereket. Nem 100%-os védelem, de már önmagában egy kódvédett kontroller elég jó védelmet biztosít a másolás ellen. Sokszor a panel is kisebb, áramkör is egyszerűbb. Aztán ha az ember még trükközik egy kicsit, belső védődiódákon keresztül tol neki tápot, nem a normál táplábakon, akkor ember legyen a talpán, aki a lecsiszolt felirat ellenére megfejti, hogy mi is itt a helyzet :twisted:


csüt. júl. 29, 2010 15:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... hátha van olyan kereső, mint a PWM IC-knél, ahol lábszám, tokozás és hasonlók alapján kiadja a lehetséges jelentkezőket...

Ilyet nem ismerek. :shock:
Lehet, hogy valami kis darabszámban gyártott IC. Nem véletlenül csiszolják le, hogy ne lehessen könnyen utánozni (pl. Kínában).

A cégemnél is volt olyan fejlesztésem (videojel potenciál elválasztó), amihez sikerült találni egy nagyon kedvező optocsatolt IC-t, aminek én is lecsiszoltattam a feliratát.
Nagyon sok munkát fektettem bele míg elkészült, lekoppintani meg egy amatőr is tudná. Így már nem. :)


csüt. júl. 29, 2010 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Már keresgéltem, kb. 100-at meg is néztem, egynek sem ilyen a bekötése...
Kössz...
Bíztam benne, hátha van olyan kereső, mint a PWM IC-knél, ahol lábszám, tokozás és hasonlók alapján kiadja a lehetséges jelentkezőket...

Üdv
Inhouse


csüt. júl. 29, 2010 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet ennek az IC-nek a típusa? ...

Nehéz ügy.
A TL592 nagyon hasonló, de más a bekötése:
http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=TL592
Próbálj keresgélni Video Distribution IC, vagy valami hasonló kulcsszavakkal.


szer. júl. 28, 2010 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet ennek az IC-nek a típusa? Egy 8 kimenetű video jel szétosztóban van belőle 2, lecsiszolt tetővel. SMD a lelkem...

http://inhouse.fw.hu/elektronika/video.gif

Üdv
Inhouse


szer. júl. 28, 2010 9:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4788
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez nem is rossz ötlet. Használat előtt felrázandó. :wink:


kedd júl. 20, 2010 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
http://24gadget.ru/gadget/1161041417-akkumulyator-zaryazhayushhijsya-ot-vibracii.html

Üdv
Inhouse


kedd júl. 20, 2010 16:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A négyzetméterenkénti 40 W-os teljesítményről már ne is beszéljünk.
Még a Conrad-nál is kapható ennél másfélszer jobb.


hétf. júl. 19, 2010 8:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
http://index.hu/tudomany/2010/07/14/napelembol_epitenenek_utakat/

Az fel sem merült, mint probléma, hogy a vizes üvegszerű anyagok mennyire csúsznak... :roll:
Ennél jobb elképzelés volt, ahol az utak rezgéseiből csinálnának áramot...

Üdv
Inhouse


szer. júl. 14, 2010 13:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Tom12 írta:
... szervizben azt mondták, a feszszabályzó szállt el, és a kb17-18V tönkrevágta az akkut. (Mindkettő csere. :( )

Az a gyanúm (nem próbáltam), hogy egy akkura 17-18 V-ot nem nagyon lehet ráerőszakolni, mert akkora áram folyik ami kinyomja a biztosítékot. Esetleg felforr az akku.

Elég durva áramnak kell folynia, amíg még nem töltődött teli, hogy így megemelkedjen a feszültség. Viszont ha feltöltődött, akkor utána már viszonylag alacsony árammal (egy generátor meg azért meg tud ereszteni 50-100A között, tipusfüggően) eléggé fel lehet tornászni a feszültséget, és ez tisztán csak az akkuban levő víz bontására fog fordítódni, vagyis a savszint csökkenni kezd benne. Ez természetesen rövid ideig nem probléma, de ha a vizet elbontjuk belőle és nem pótoljuk időben, akkor az akku használhatatlanná válik. Biztosíték nem szokott lenni a generátor és az akku között, így ha a szabályzó leáll és fixen ráköti a gerjesztést, akkor durva áram tud folyni az akku felé.


hétf. jún. 28, 2010 17:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tom12 írta:
... szervizben azt mondták, a feszszabályzó szállt el, és a kb17-18V tönkrevágta az akkut. (Mindkettő csere. :( )

Az a gyanúm (nem próbáltam), hogy egy akkura 17-18 V-ot nem nagyon lehet ráerőszakolni, mert akkora áram folyik ami kinyomja a biztosítékot. Esetleg felforr az akku.


hétf. jún. 28, 2010 17:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én a bendixre gyanakodtam, meglepett a szerviz diagnózisa. Tény, hogy új akku van a kocsiban. (Párom intézte a javítást, övé a kocsi.) Azóta működik...

Ui: jó az új séród. :D


hétf. jún. 28, 2010 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tom12 írta:
Kis TICO dettó: 10 perc állás után se kép se hang.
szervizben azt mondták, a feszszabályzó szállt el, és a kb17-18V tönkrevágta az akkut. (Mindkettő csere. :( )

Az szerintem az izzókat is tönkrevágta volna rövid úton, úgyhogy egykettőre feltűnt volna, hogy valami nincs rendben, még jóval azelőtt, hogy az akkunak bármi baja lesz...


vas. jún. 27, 2010 23:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Alulról alkatrészlábbal? :wink:

Üdv
Inhouse


pén. jún. 25, 2010 11:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Fogalmam sincs, hogy hogyan sikerultek ezek a "kivalo" NYAKok, szerencsemre nem nekem kellett intezni ezeknek a rendeleset :-)
A furatos dolog ugy-ahogy tulelheto, talan nem torik le senkinek a keze, ha egy NYAKba bele kell bokni egy 3.5mm-es furatot (nem 0.8 :-) )
De a masik (lemaradt 1 reteg), az eleg ciki! Foleg, ha szukos a hatarido, es tegnapra kellene, es a megrendelo uti a gyarto fejet, hogy mikor lesz mar kesz a termek.


csüt. jún. 24, 2010 18:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Re:
1.elfogyott a 0.6- 0.8-s fúró...
2.minek kellet agyontervezni az áramkört..
3 :shock:
Idézet:
sorozatban gyartott NYAKos trafok tekercselesi iranya hol ilyen, hol olyan
azoknál nincs olyan,mint a valamikori MEO? ..csak az elkészült vas mennyisége számít,de azt fossa a "brazil gépsor".. akár 2ft/db mennyiségben is! :)
A lényeg trafo az így tekercselve,meg fordítottan is...különben is a régi mondás szerint :két dudás nem fér meg egy csárdában..megint csak a flanc volt a hiba :D


csüt. jún. 24, 2010 17:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem annyira remes tortenet, de az "elszenvedoi" szamara elegge kellemetlen.

1) NYAKgyartotol rendeltunk egy aprocska NYAKot, van rajta kokemeny 2 alkatresz, kb 10x15mm az egesz panel. Rendeltunk belole 200 darabot.
Aprocska problema tortent a gyartas folyaman: A gyarto ceg elfelejtette kifurni a panelokat .... Egy egesz furat volt rajta, azt is elfelejtettek...
2) Partnercegunk rendelt NYAKot egy cegtol. Ketoldalas furatgalvanizalt NYAKok. A NYAKgyarto elfelejtette az alkatresz-oldali foliamintazatot.... A megrendelo egyoldalas panelt kapott. :shock: :shock:
3) Keszulekgyartas. A keszulek belso tapjat ketto darab parhuzamosan kapcsolt trafo latja el. Pici NYAKos trafok. Nem mi gyartjuk a cuccot, nem tudom, hogy miert ketto trafo van parhuzamositva. Hat, mit ad Isten, a sorozatban gyartott NYAKos trafok tekercselesi iranya hol ilyen, hol olyan. :shock:
Marpedig, parhuzamosan kapcsolt trafoknal ez eleg lenyeges :-)


csüt. jún. 24, 2010 16:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kis TICO dettó: 10 perc állás után se kép se hang.
szervizben azt mondták, a feszszabályzó szállt el, és a kb17-18V tönkrevágta az akkut. (Mindkettő csere. :( )


szer. jún. 23, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
potyo írta:
... Amúgy ha azt csináljátok, hogy az autó járó motorja rátölt a másik akkura, akkor pár perc alatt szokott annyi kakaó átmenni, hogy a másik akku már be birja indítani a motort...

Ha így összeomlik az akku, a bikakábel (akármilyen vastag) sem segít, mert szinte rövidzár lesz, és emiatt leveszi a fszültséget közel nullára.
Nem írtam, de ez volt az első, amit próbáltam, tökéletes kudarccal. Csak az akku csere segített.


szer. jún. 23, 2010 19:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Igenám!, de ezek az fedélzet "kompmutterrer" megádott újabb gyámányok máris hibakódot generálnak..rohanj a szervizbe,mert anyóka csúnyább lett,mint valaha:sípol fütyül villog 2-3 pecenként veled szemközt-ez főleg éjjel az igazi-mert akkor "baztassa" a leginkább az ember szemét..holott tudod semmi baja! :twisted: ...
Rúgnám seggbe a legyártóját vasalt-sarkantyús orosz gyalogsági(a lovasságin van csak,de ez sokkal vastagabbtalpú) csizmával,amit előtte a tehén és disznóistálóban(ólban) is megszellőztettem terágyázás közepette... aki bengedte az országaba ezt a távolkeleti szemetet,amin érdekes módon rajta van az EU-megfelelt címke..A mostanság kapható bikakábelek minősége egyszerűen botrányos-annak semmi mást nem kívánok,:csak egyszer járjon ui. és nem kap mást csak ezt a teregető madzagnak kereszmetszetben megfelelő(hosszában nem,mert akkor akár fel is köthetné magát vele) kábellel bikázza be a járgányt! :x


szer. jún. 23, 2010 17:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
KAMA3 írta:
Csak a frankó vörösréz csipeszek miatt nem dobtam még ki, mert a kábel keresztmetszete szerintem nem éri el a 4 mm2 sem.

És még sokat is mondtál. Én egyből azzal kezdtem, hogy csak a csipeszek miatt vettem meg és vettem rendes keresztmetszetű vezetéket hozzá.

Amúgy ha azt csináljátok, hogy az autó járó motorja rátölt a másik akkura, akkor pár perc alatt szokott annyi kakaó átmenni, hogy a másik akku már be birja indítani a motort. Vékony kábel és járó motor esetén ez még egy menekülőút lehet.


szer. jún. 23, 2010 17:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
KAMA3 írta:
... magához tért az akksi ...

Örülj neki. :)

Én jártam úgy, hogy leállítottam a kocsit (nem Lada), és öt perc múlva már nem indult. Még egy nyekkenés sem volt. Kiderült, hogy az akku összeomlott (4 éves volt). Előtte semmi jele nem volt, korrekten indítózott.
Az akkus mondta, hogy az újabb aksik már ilyenek, egyik pillanatról a másikra lenullázzák magukat.


Egyik munkatársam hajszál pontosan ugyanígy járt. Leállította a kocsit, pár percre, aztán már az ablakot sem tudta felhúzni. A közeli autósboltban vásárolt bikakábellel (nem Tesco Gazdaságos) sem tudtuk életre kelteni a motort, de legalább az ablak és a központizár magához tért. Egyébként a szóban forgó bikakábellel egy ezres suzukit sem bírtam bebikázni. Csak a frankó vörösréz csipeszek miatt nem dobtam még ki, mert a kábel keresztmetszete szerintem nem éri el a 4 mm2 sem.


szer. jún. 23, 2010 15:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
KAMA3 írta:
... magához tért az akksi ...

Örülj neki. :)

Én jártam úgy, hogy leállítottam a kocsit (nem Lada), és öt perc múlva már nem indult. Még egy nyekkenés sem volt. Kiderült, hogy az akku összeomlott (4 éves volt). Előtte semmi jele nem volt, korrekten indítózott.
Az akkus mondta, hogy az újabb aksik már ilyenek, egyik pillanatról a másikra lenullázzák magukat.


kedd jún. 22, 2010 16:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ha már zsiguli. Önindító egyszercsak nem forog. Reggel még szépen tette a dolgát, de kb fél nap múlva meg sem moccan, csak a bendix kattog. Akku lemerülésre három okból nem gondoltam: 1: reggel még jó volt, és nem felejtettem rajta a tompítottat, 2: a műszerfal visszajelzőket kicseréltem LEDekre, az meg ugye vígan teljes fénnyel világít akkor is, ha az akksiból csak 7 Volt jön ki, 3: Ha csak egy kicsit is megmozdult volna az önindító, akkor rögtön tudtam volna, hogy nem azzal van baj. +1 nem volt nálam multiméter.

Már kezdtem volna szétbontani a kocsit, amikor az alkonyatra való tekintettel meghoztam a döntést. Legurítjuk a dombról és úgy beröffentjük, majd otthon megnézem. Mire hazaértünk, már magához tért az akksi annyira, hogy átforgatta a főtengelyt. Tanulság: mindig legyen nálad multiméter.


kedd jún. 22, 2010 15:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4788
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Mindig tanul az ember... :wink:


kedd jún. 22, 2010 6:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A zsiga ternmosztátja (az átlagos nyugati autókkal ellentétben) hideg állapotban a rövid csövön közvetlen a motorba irányítja a vizet.
Amikor felmelegedve kinyit, akkor megy a hűtő felé a víz.
Ha ki van beléezve, elvileg mindkét irányba mehet a víz, dehát az is lusta, mint az áram és jellemzően a rövidebb csövön megy vissza.
Ősztől tavaszig nem is szokott ezzel gond lenni. Aztán jön a nyár és a meleg.


hétf. jún. 21, 2010 10:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4788
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ez nem fordítva szokott lenni? Rossz a termosztát, nem nyit ki, ezért felforr a víz. Kibelezik, így aztán mindig nyitva van, a motor pedig lassabban melegszik fel.


vas. jún. 20, 2010 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Csak hogy mikre képesek az autótulajdonosok (bár ez nem elektronika):
Beállít a fazon egy öreg zsigával, hogy forr a vize.
Szaki végignézi amit tud, gyújtás, szelepek, hasonlók. A kompressziót alacsonynak találja, beszél a tulajjal.
Arra a következtetésre jutnak, hogy fúrni kell a motort (nagygenerál).
Pár nappal később épp összerakjuk a gépet, befut a tulaj is, mehet próbakörre.
Alig 10 perc múlva jön vissza, gőzölgő motorházzal: forr a víz.
Némi hajtépés és idegeskedés után a tulaj csak úgy mellékesen közli: a termosztátot egy haverja kibelezte, mert rossz volt az utastár fűtés.
Termosztátcsere után minden rendbenvolt....


vas. jún. 20, 2010 17:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... csak törtem az agyam, hogy ez hogyan is lehet ...

... de nem ismeri el...a kor! ...

Ez a szakma szépsége. :shock:
Korból nekem is van :( , de én elismerem ha tévesztek. :D


pén. jún. 18, 2010 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Ezt pl. honnan szedte:


Tulajdonképpen mindenben tévedett:
- ha bedugnak valamit, jelzi a műszerfalon: állítólag egy másikban (többet is nézett anno) láthatta
- van a csomagtartóban is egy: lásd előző
- működött a hátsó (középső): ezt fogalmam sincs honnan szedte, hiszen nála nem működhetett, esetleg amíg nem törte szét, addig világíthatott a pereme, ez téveszthette meg...
Pár téves infóval jó messzire vitt, csak törtem az agyam, hogy ez hogyan is lehet, közben meg teljesen egyszerű megoldások voltak...

Máskor is van, hogy nem úgy emlékszik dolgokra, mint ahogy megtörténnek, de nem ismeri el...a kor! :D

Üdv
Inhouse


pén. jún. 18, 2010 11:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség