Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:31



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Anyam meselte hogy nehany honapos koromban eccer szabadonengedtek a lakasban s arra lettek figyelmessek hogy fater ruszki pakajaval (amit mindig az asztal mellett a foldon tartott, persze bedugva) szep kis mintakat egettem a parkettaba...
(koran megmutatkozott a muszaki erzekem:)


szomb. nov. 15, 2003 1:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Tesvéres(kissebségis) beszólásokat én is tudok!
Voltam én is kiképzésen műszaki boltba.

-Téva,Téve=TV
-Setét sehang=Sekép sehang
-Tügyrül jöttem=Prügyről jöttem
-Cede van?!=CD van?!
-LÁBASELEMET lehet itt kapni?!=Van az a gagyi elem, az a neve, hogy FOOTMARK, és kis lábak vannak rajta.


pén. nov. 14, 2003 8:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Virgo köd...Csepel, műhely,
Hozzászólás 
Uban legend!
Viszont beszarás!


pén. nov. 14, 2003 5:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Bele én.Sőt!Most vesz fater egy új riasztót a kocsiba, mert tönkrement a másik távpiszka is.Végre lesz egy jó kis szirénám a szobába.:-)
kispedro


csüt. nov. 13, 2003 23:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Beraknád kocsiriasztónak azt a 2 ladadudát amik egykoron beleüvöltöttek a sötétbe, téged és édesanyádat halálra ijesztve, mi?
:)))))
Az nem volt semmi... :))


csüt. nov. 13, 2003 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Bár lenne nekem is egy autóm.:-))
kispedro


csüt. nov. 13, 2003 20:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Virgo köd...Csepel, műhely,
Hozzászólás 
Ez tök jó!


csüt. nov. 13, 2003 6:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Nem rémtörténet, de szerintem ideillik.
Én egy elektronikai boltban dolgozom, első napom, állok a pultnál, jön egy kissebbségi vásárló.
- Jó napot, miben segíthetek?
- Egy százlábú százlábút kérnék.
Na itt elakadtam, gondoltam (10 év foglalkozom vele, elég sok mindent láttam, hallottam már) valami olyan speciális dolog, amire eddig nekem még nem volt szükségem, vagy csak
NEM TUDOM MI AZ.
Ez eléggé gáz -gondoltam- egyből az első napon beégek.
Nem akartam laikusnak tünni, mondom neki:
- Egy pillanat...
Gyorsan hátraszaladok, megkérdezem a többieket:
- Van itt egy figura, százlábút kér! Mit adjak neki?????
Mosoly............
Majd jön a válasz:

- Adj neki egy SCART átjátszókábelt!

Aztán az idők folyamán hallottam ugyanerre a tárgyra:
Fésűs vezeték.


szer. nov. 12, 2003 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Régen én is talákoztam gyári hibás kábellel. Lehet, hogy toldanak a gyárban, a szálakat összepödrik és mehet tovább a gurigára, majd szigetelés???


szer. nov. 12, 2003 16:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Hétvégén történt velem egy cifra eset...
Szólt egy ismerősöm ,hogy pár napja nincs adás a TV-jében. Megnézzük!
A TV új volt, 1-2 hónapja én üzemeltem be.
A kábelezést nem bántotta senki, rendben volt, a TV nem volt elhangolva, üres csatornán keresve csak a helyi adó jött be iszonytató hangyák háborújában. Itt antenna gond lesz, vagy erősítő. Nosza fel a padlásra, 3 bemenetű közösítős erősítő, F csatikkal, szépen rendben, antenna rendben. Antennaerősítő tápja bedugva egy konnektorba, aminek a kábele megy egy csövön keresztül lefelé. Na, nézzük meg nem lett-e kihúzva?! Nem, be van dugva... Konnektor mérés, rendben van a 230V. Műszerrel fel, antennaerősítő táp mérés, nincs 13VDC. Megszakadt a kis trafó? Mérés, nem! Akkor nem jut el a 230V? Ahha, már a fenti konnektorban sincs... Ez a 6 méteres 3*1,5mm2-es kábel ****? Igen! A barna vezeték szakadt, a fekete és a zöld/sárga ép! A régi kábellel behúztam az újat, bekötöttem és lőn csoda, van kép.
Végignéztem a kihúzott kábelt, semmi sérülésnyomot nem találtam rajta! A csőből is könnyen jött, nyílegyenes, könyökmentes 4m körüli csődarab. Semmi elfúrás, vagy belevágás...
Idegesített a dolog, belehasítottam a kábelbe és végig kihúztam a 3 szálat. Semmi sérülés, nem szakadt el sehol. Különszedtem a barna szálat, végignéztem, végighúztam rajta a kezem, semmi...
Már kezdtem magam hülyének nézni, megmértem, szakadt! Elekzdtem az egyik végétől ~0.5m-es szakaszokon szétszakításpróbának alávetni. Majdnem a túlsó végén könnyedén engedett a szigetelés, elszakadt.
Egyszerűen nem értem, évekig ment rajta az áram a padlásra, semmi nem történt vele, és a barna szál megszakadt. Csak arra tudok gondolni, hogy gyárihibás lehetett a kábelben ez a szál, és az a csoda, hogy eddig működött...

Üdv
Inhouse


szer. nov. 12, 2003 14:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Üdv
Még kb 8 éves lehettem amikor már minden elektromos eszközt megbuheráltam-És ekkor történt, hogy egy cuccba egy 3mm piros led tátongott szépen kábelezve-olló-vág-foggal megblankol --------------220V próba, izom brutális durranás, áram elmegy.megyek a fürdőszobába kezem kormos ,s,majd tükör és kiderült hogy az egész arcom tiszta korom.+a konektor környéke!!!!444
+És csak ezután ött a ****!44444
The End


szer. nov. 05, 2003 15:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Én is irnék valami jót.
Még tanuló voltam, és hoztak egy decket, aminek erősen kopott volt a feje. Mondták, csináljam meg. Szét is szedtem, a fej erősen kopott volt, a körmöm is beleakadt a mélyedésbe(valami vacak fej volt)
A deck gazdája gondterhelten áll mellettem, mutatom neki, a fejnek vége, ki is szereltem, hogy másik ilyen kell.
Azt mondja az ember( figyelem, esztergályos!!), ne törődjek én apróságokkal, ő majd megoldja, és ezzel kikapja a kezemből a fejet, és elrohan.
Mit gondoltok mit csinált vele, hogy jó legyen?
Megköszörülte formára ahogy kell, és fel is polirozta.
Hozza vissza vigyorogva, most már jó lesz igy, simogassam meg, eltűnt a kopás. No comment.
Azért kipróbáltuk, persze egy hang sem jött ki belőle.
Azt mondja a marha, pedig ő ugyanolyan ivben köszörülte meg, biztos én raktam vissza rosszul.
Szóval vigyázni kell az önjelölt műszerész-esztergályosokkal!!


szer. nov. 05, 2003 0:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
Én még a kvarcjáték virágkorában (talán még óvodás voltam), elem híján 220-ról próbáltam táplálni szegény eszközt. A játék nem szállt el, mert a két drót amit belegyűrtem az elem helyére, simán rövidre zárta a hálózatot, de sikerül viszont egy bazi koromfoltot varázsolni a műpadlóra. :D

Azóta csak egy 486 DX4-es procit sikerült 90 fokkal elforgatva a slotba tenni, aminek szép sűrű, a proci alól lassan gomolygó füst lett az eredménye. Kb úgy nézett ki, mint amikor egy házat robbantanak ;]


kedd nov. 04, 2003 12:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Virgo köd...Csepel, műhely,
Hozzászólás 
Szívbemarkoló és sosem feledhető élményeim közül, ide kívánkozik egy 100u25v elkó esete. Tápszűrés lett volna a lelkem feladata. Egy 100-as zacsival volt belőle, és nem az elsőként került ki a zacsiból. Már többet is elhasználtam belőle. Ennek viszont volt egy pici hibucuja. A fólia, ami a polaritását mutatta valahogy fordítva volt rajt. Süvítve szált el a kupak, a bekapcsolást követő harmadik másodpercben bekövetkezett durranást követően, alig elvétve a jobb szememet. ...Kikapcs, pihegés, k-anyázás. Megkerestem a lövedéket. a fólia le is vált róla. mindössze a lábhosszúság igazolta, hogy nem én kötöttem be fordítva, hanek maga a tokozás volt elcseszve.

Mikor beszerezhetővé váltak a vékony nyákok, kíváncsiságból én is dolgoztam vele. Tényleg vékony volt, a hordoző talán 0,4 mm vastagsású, és szinte meg lehetett csomózni belőle egy hosszabb csíkot. Készítettem is rá egy odaillő kis kapcsolást (talám magnófej erősítőt) SMD alaktrészekből. Csini volt, dolga nem volt, ezért ott állt a polcon, és lehetett vele dicsekedni. Be is szokott jönni. A maradék nyákot meg lehetett mutogatni, hadd csavargassák, mert milyen k***a érdekes, hogy lágy és rugalmas.
Több bemutatót is megélt a beültetett darab.
Jött egy volt vegyész haverom. Némi eletronikai beütéssel. Hát meg is látta a kis csinike panel. Lekapta, és forgatni kezdte, hogy "de tök jó!". Persze a kezébe adtam a maradék, csavargatni való nyákot, mutatva: -Nézd ilyen vékonyan mennyire hajlékony!-. Na ezt nem kellett volna! -Ahan!- Mondta és lendületsen meg tekerte a beültetett panelkát! Olyan 120 fokot egy 45-30mm-es darabn! Áhhnn !
A tüzijáték szerű eseményhez a tekintetem a szikrát a panel a szétrepedt, és lepattogtó alaktrészeket adta! Annyi is volt!
A srác még megjegyezet! -Szar ez a nyák, mert a fólia is felszakadozott. Nekem ilyen nem kéne!-


hétf. nov. 03, 2003 5:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Gondoltam felhozom már ezt a topicot.Biztos vannak azóta új rémtörténetek.Olyan jó volt már régen olvasgatni, meg röhögni a sok baklövésen.:-)
kispedro


vas. nov. 02, 2003 23:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
kedden kinnt a nyaralóban a leszakadófélben lévö lépcsöt csináltuk a faterral. miután pár 10-es menetszárral átlöktük a falat és izomból meghúztuk, gondoltuk lehegesztjük, biztos ami biztos.apám ott birizgál a fal mellett én meg mögötte álltam, hogy adom neki a csipeszeket. Jobb kezemben a csupasz fém testcsipesz, bal kezemben pedig a fázis biztonsági csipesze, de a markolat és a csipesz másik szára között van egy rugó ami fémesen érintkezik a fázissal. én kesztyü nélkül taperoltam a rugót. akkor esett le hogy nem jó ez igy, amikor fater feltekerte maxra az áramot és épp a fökapcsoló felé nyúlt... gyorsan elengedtem a fázist és vettem egy pár nagy levegöt... :) igaz, csak 60V körül, de pszichikailag **** érzés, hogy egy hegesztötrafó volt... :)

Üdv, Net wizard


pén. aug. 22, 2003 14:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Mikor merre...
Hozzászólás 
Hi all!

Több történetem van.
Íme az első:
Vagy két éve új multimérőt vettem.Két hét mulva jön fel az apám a pincéből, ott van neki műhelye, kezében a multiméteremmel, aszondja:
-mit attál annyi pénzt érte, valami hibája van.
Nincs ennek semmi baja,most elllenőriztem.
Mutatja:a két mérő elolvadva.Én elképedek.Kérdem mit tudott vele csinálni?
Asszondja meg akarta mérni hány amper van a konektorban...

Szerencsére a műszerben csak a bizti égett ki


kedd aug. 19, 2003 19:36
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> így nem tudjuk meg mi a testvér lap:)

lx -> hardver -> szamitastechnikai remtortenetek

:)))


pén. aug. 01, 2003 8:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
így nem tudjuk meg mi a testvér lap:)


csüt. júl. 31, 2003 23:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Meg ajanlom figyelmetekbe a "testverlapunkat" :))))))))

http://www.lx.hu/messages.php?lang=hu&s ... =2&nom=586


csüt. júl. 31, 2003 15:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Na ez topic is jol elfelejtodott...




A multkor ajto/kapu csengot szereltem:

- BKV nyomogomb kulso falra feljelol.
- Ket csavart belerak, foldre letesz.
- Tiplinek ket lyuk kifur, tipliket belerak.
- Nyomogombert lenyul, majd marhaul karomkodik.....

Kutyak elvittek a csengonyomot. Ketten felora kereses
utan talaltuk csak meg.......

Slusszpoen: Egy hetre ra a spaklit vittek el, de azt
el is astak...


csüt. júl. 31, 2003 15:23
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
galfy én nemtudom te hogyan akadtál erre rá de ez beszarás amiket ez leír...
ákoska:))))
le se tudtam venni a szememet a képernyőröl pedig ilyen méf nem volt


szer. ápr. 02, 2003 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Nem en irtam oket, a szerzoi jog nem engem illet.
Minden esetre meg most is fel-fel rohogok ha nemelyik
eszembe jut.

Cola automatas tortenet (egy kollegam ma meselte,
vele esett meg):
Odamegy a Cola automatahoz, bedobja a penzt.
Automata kiirja hogy "Koszonom", es se Cola, se penz :))))

Masik Cola automatas eset, en lattam.
Cola automata az utcan. Jon egy bazi nagy kutya, olyan
birka meretu. Megall az automata elott, folelemeli a labat
es megjeloli. Pont jo helyen volt a kiado nyilas :))))
Na azota nem veszek utcai automatabol Colat....


szer. ápr. 02, 2003 16:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
galfy;>>


szer. ápr. 02, 2003 15:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Van kozotte egy jopar elektronikai is, egyebkent nagyon jok :)))))

http://oldradio.freeweb.hu/humor/tortenetek.html


szer. ápr. 02, 2003 14:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Erről az antennás sztoriról eszembe jutott nekem is egy...
Anno úgy 10-12 éve, az egyik komám elvállalt egy antennaszerelést bérházban. Nem igazán értett hozzá, amolyan vágjunk bele majdcsak lesz valahogy típus volt, elhívott engem szakmai segítségnek. Én sem voltam agytröszt, de nála többet konyítottam hozzá.
Nem új felszerelés volt, hanem a meglevő rendbe rakása, mert állítólag több helyen nem ment és sokan akik nem köttették be a kábeltévét, ezt szerették volna nézni.
Elmentünk szemlére... A tetőre nem volt egyszerű feljutni, mert a kulcsos ember épp nem volt ott. Aztán lett egy kulcs, de a szomszéd lépcsőházhoz, sebaj, átmászunk... Igazság szerint én már itt feladtam volna, de a srác elszánt volt. Eljutottunk az antennaárbóchoz, aholis kiderült a turpisság. A kábeltévések a szerelések után, úgy ahogy volt elvágták az antenna koaxkábelét, nem mintha zavarta volna őket valamiben, de biztos ez tetszett nekik. Közben előkerült az erősítő is, azt letépték és arrébb dobták pár méterrel. Engem már megcsapott a "na, ez itt még csak a kezdet" című érzés szaga...
Rendbehoztuk fönt a dolgokat, lementünk 1-el lejjebb levő lakásba és lőn csoda, van kép és élvezhető. Felvetettem, hogy esetleg még ha picit állítanánk az antennán, akkor tükör kép lenne, de le lettem hurrogva a társam által. Aztán kicsit elgondolkodva igaza is volt.
Lementünk a földszintre beszélni a bizalmival, vagy mi a neve és eldicsekedtünk az eddigi borzalmakkal és eredményekkel. Ha már lent voltunk elkezdtük a földszinten az ellenőrzést. Na, rögtön nem jó. Kábel ellenőriz, az jó, a dugó is, TV rendben. Akkor valahol fölötte lesz a gond, mert 1 kábel jön le a tetőről a falban és minden lakásban leágazva a saját TV-nek megy tovább. Valakinél babrálva van...
Eggyel följebb megint minden OK, barátságos emberek, örülnek, hogy lesz rendes antenna is. Következő lakásban egy idős bácsi nyit ajtót, udvariasan köszöntünk, elmondtuk, hogy mit akarunk, erre a bácsi azt mondja, hogy náluk jó a kép...??? Antenna nélkül? Na, itt már érdekes... Beengedett minket, hogy megnézzük a fali aljzatot. Bent volt a szobában egy nénike, a felesége, aki kicsit nagyot hallott. A bácsi elmagyarázta neki, hogy mit is szeretnénk. A néni barátságosan mosolygott. Mondtuk, hogy itt lesz a fotel mögött ami nekünk kell, óvatosab kifordítottuk. Épp nyúlnék az aljzathoz, amikor visítást hallok, és valaki ráugrott a hátamra. A néni teli torokból üvöltött, hogy "Ne, nyúljon hozzá!!!", mindezt úgy, hogy párducügyességgel kapaszkodott a hátamon és közben ütötte a fejem. Egy pillanatra fel sem fogtam, hogy most mi is történt, a haverom is csak állt és nézett, a bácsi meg csitítgatta, hogy "Nyugodj meg anyukám..."
Na, ekkor zsákutcába futott nálam az antennaszerelésük, ledobtam a támadót és elhordtam az irhám, közben "köpködtem", hogy "A jó édes .... szereljen ezeknek bármit is, én a közelbe nem jövök, az biztos!!"

Kicsit hosszú lett, bocsi.

Üdv
Inhouse


kedd márc. 18, 2003 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Pár éve bejött a műhelybe egy idősebb úr.Azt mondta antennát szeretne csináltatni.Szombatra beszéltük meg a szerelést.Ahogy a helyszinre értem kezdett gyanus lenni a dolog-mintha nem lenne teljesen tiszta a feje.Egy délelött végeztem a melóval.Következő héten bejött hogy menjek már ki mert nem jó az antenna.Kimentem, persze az ég világon semmi hiba nem volt.Még egy hét eltelt mikor megint bejött hogy rossz.
Próbáltam kiszedni belőle mi vele a problémája, mire ő:"amikor átkapcsolom az RTL-re kiköpi a tv hátul a dugót!"Nyomban elhajtottam persze finoman.Késöbb hallottam egy kolléga kiment hozzá javitani, de gyorsan rájött ő is hogy bolond szegény.A dolog pikantériája az, hogy őt fel is jelentette..


kedd márc. 18, 2003 14:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Valamelyik ügyfélnél vagy otthon
Hozzászólás 
Kedves Mindenki!

Miért is haragszom ha valaki a munkaasztalon egy pohár innivalót tart? A munkám során sokszor előfordult, hogy a felhasználó a legkölönbözőbb folyadékokkal "véletlenül" megitatta a billentyűzetét. De volt olyan is aki a "motoros pohártartón" felejtette az üdítőjét és amikor meglökték a tálcát az visszahúzódott a gépbe és akkor meg a gép ivott. :-)
Történt a közelmúltban, hogy éppen a kipukkadt kondikat cseréltem egy alaplapban és lévén hétvége ebéd után úgy gondoltam, hogy egy sör most jól fog esni meló közben. Hosszú, magas pohárba töltöttem ki a sört és odatattem magam mellé az asztalra. Aztán addig sertepertéltem míg a páka zsinórjával felborítottam a poharat. Természetesen a sört az alaplap itta meg és nem én. Az laplap túlélte a dolgot némi alkoholos lemosás és hajszárítózás után de nekem ez volt az utolsó söröm amit a munkaasztalra tettem. Hiába az öregszakik is oltári hülyék tudnak lenni :-))))
üdv:
otako


kedd márc. 18, 2003 8:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Egyik kedves ügyfelünk feltöltőkártyás mobiltelefont vásárolt. Miután lebeszélte a kártya összegét felhívott hogy mit kell ilyenkor tennie. Elmondtam neki, vegyen egy egyenlegfeltöltő kártyát és töltse föl. Eltelik 2 nap újra telefonál az ügyfél: ....Én ezt nem értem már két napja be van dugva a mobilom a konnektorba és még mindig nem tudok beszélni róla. Hány nap alatt fog feltöltődni?


csüt. márc. 13, 2003 9:53
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ismét egy régi történet.
Elég bizar de létezik ilyen is.Behoztak egy 25 éves kintröl származó 37-es tv-t.Se kép se hang.Hosszas kérdezösködés utan bevallota az ügyfél, már járt "szerelőnél".Nos a kolléga szinte minden tranzisztort felcserélt(npn-pnp) és egy tirisztort is forditva rakott be.Ezek után igazi dolgozni.


kedd márc. 11, 2003 13:05
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Tanuló koromban történt a következő eset.
Egyik osztálytársamnak semmi köze nem volt a szakmához, de a tananyagot neki is végig kellett küzdeni.Gyakorlaton valami TTL kapcsolás igazságtáblázatát mértük. 0,1 bla-bla-bla...
Mivel soha egyetlen kapcsolása sem müködött, ezért egy kölcsön panelon próbálta meg a feladatot.Némi segítséggel sikerült elindulnia s szépen jöttek is neki az eredmények.Miután sikeresen kitöltötte a megadott táblázatot a tanár végignézte majd igy szólt:"Legközelebb azt hiszem a tápegységet is be kellene kapcsolni a méréshez!" No comment...


hétf. márc. 10, 2003 18:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Kadlott Karcsi az előadója.Nem gondoltam volna, hogy ilyeneket énekel, mert van egy pár albumom tőle, de nem ilyen szövegekkel.Amúgy én is ilyeneket játszogatok szintetizátorral.(amatöködöm)Csak én nem éneklek.Az egy kicsit durva lenne.:-)Viszont találtam már ki egy-két nagyon ütős szöveget.
kispedro


hétf. márc. 10, 2003 16:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Kispedro,

megtudtál valamit errõl a talentumos elõadóról?
Bunda bunda szõrös bunda tulez:)!


hétf. márc. 10, 2003 15:31
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kb két éve egy dolgos munkanapon(rögtön nyitás után) nem kimondottan a napon barnult fiatalemberek jöttek be a műhelybe. Egy lepukkant Grundig tv-t hoztak olyan cimszó alatt, hogy tegnap este még nézték aztán kikapcsolt magátol.Az a fajta amelyikben TDA3640 a tápIC, egybe van a sorkimenő a táptrafóval.Ugye nem kell mondani külön-külön is 5e körül van.Miután irtam róla átvételit menni készültek, de az ajtóból visszaszolt az egyik:"Ha kész van, állitsd má be a csatornákat!"
Hoppá!Ha tegnap nézte, minek beállitani?
Szóltam nekik egy pillanat, belenéznék.
Nos:a BUT11 helyett egy 208 volt a kasznira FELSZÖGELVE, és úgy volt 3 vezetékkel az alaplapra forrasztva.Sorkimenő beöntve,biztosíték átkötve egy rakás dróttal,sokszorozó hiányzik....
Na mondtam is nem vállalom a javítást.Erre ők:"Megölök minden szerelőt,kinyírom az összeset meg a Pumpi-t is..."
Kiderült ez egy szellem tv(visszajáró), és a romák egymást b...ák át vele.Nem sokon múlott....


hétf. márc. 10, 2003 14:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Hi kispedro!
Nem semmi arc vagy.
A cimbalmos számot letöltöttem.


vas. márc. 09, 2003 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hi!
Azt hittem azért írtad, hogy nem vagyok normális, mert hogy tényleg hülyének nézel.Én most így visszaemlékezve sajnálom anyám, de azért elkap a vigyor.Szegény muter.:-)Amúgy a hang fórumban is írták, hogy nem vagyok teljesen komplett.Azért írták, mert találtam neten egy pár számot és feltettem egy oldalra és kérdeztem tőlük, hogy nem-e tud róla valaki valamit, mert kellene jó minőségben: (http://www.tar.hu/kispedro/) Azt mondták nem vagyok teljesen komplett, hogy ilyeneket hallgatok.Mindenkinek más az izlése.Nekem pl. nem tetszik britney, meg az ilyenek.Amúgy lehet, hogy tényleg nem vagyok teljesen normális.:-)
bandiatz: tőled meg bocsánatot kérek, hogy ilyet írtam a topicodba.Sajnos nem tudom, hogy min vesztek össze és ezért kíváncsi voltam.
Még én mondtam, hogy miért irogatnak ilyeneket ide, amikor én is a témával egyáltalán nem kapcsolatos dolgokat írok.Végülis az én hülyeségem sem érdekelhet senkit.Na mindegy.
kispedro


szomb. márc. 08, 2003 19:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kispedro!
Azt, hogy te "nem vagy normális" én írtam legutóljára neked, de hidd el, hogy csak a teljesítményed iránt érzett nagyrabecsülésem szerettem volna kifejezni:)))
mert még most is felvinnyogok amikor arra gondolok, amikor éjjel töksötétben a Lada dudák megszólaltak az édesanyád feje felett!
Nem akármilyen teljesítmény volt!!
Ebben a sztoriban minden benne van!
Ez tökéletes!!:))))
Attila


szomb. márc. 08, 2003 5:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Akkor meg szerintem kár volt eleve összeveszniük.Amúgy tényleg min kaptak össze?Kezd kíváncsivá tenni.De lehet, hogy jobban teszem, ha tényleg nem szólalok meg többé.Úgy is több helyen lehülyéztek, hogy hülyeségeket írok, meg nem vagyok teljesen normális.Talán ez így is van.Ezért vagyok kispedro.(és nem "kispesdro"):-)
kispedro


pén. márc. 07, 2003 20:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
felkerült az i-re a pont.
ez igy volt helyes.
ez az én topikom.mazsának van mit köszönnöm és ezzel sokan vagyunk igy azthiszem.megérdemelte a bocsánatkérést midneképpen és igb is bebizonyíthatta hogy kicsit erősen ragált és helyén van a szive.
ugyhogy azthiszem kispesdro, ebben az esetben feleslges volt megszolalnod.
üdv
andrás
ezután még nagyobb ökörségeket irjatok nemlessz ez rossz.


pén. márc. 07, 2003 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hi!
Ne haragudjatok, hogy közbeszólok, de nem lehetne ezt közöttetek mailban elrendezni?Beleértve a veszekedést is.Olyan jó, hogy van egy ilyen tök humoros/tanulságos topic.Minek ilyennel elrontani?Szerintem nem sok mebert érdekel, hogy itt veszekedtek/békültök.
Nehogy megharagudjatok, hogy beszóltam!
kispedro


pén. márc. 07, 2003 18:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
én sem bántásnak szántam! És különben is; -egy sör mellett minden megbeszélhető!!!
(újabb elektro-fórum-találkozó a láthatáron?)


pén. márc. 07, 2003 17:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Mazsa!
Ok, felejtsük el!
Én is túlreagáltam ,ezért bocsánatot kérek.
igb


pén. márc. 07, 2003 10:01
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Gondolom sokan ismerik azt a tipusú philips tv-t aminek egyik szokásos problémája, hogy bekapcsolás után "megfagy". Nem reagál semmire, de ha áramtalanítod és ismét bekapcsolod jó vagy 5 percig.
Kerek távir. szürke müanyag doboz olyan 6-8 éves lehet. Egy kolléga eljött hozzánk hogy wellert kérjen, mert procit nem akar csattogós pákával forrasztani. Közben elpanaszolta hogy milyen nehezen sikerült neki szerezni procit, az ügyfél hozta a Philips Magyarországtól.
Miután elmondta a hibajelenséget, néztünk egymásra mert tökéletesen melléfogott ugyanis az 5v-ja "sétál" fel-le. Egy 20Ft-os tranyo cserével megoldható a probléma. Megköszönte majd úgy hogy az ügyfél ne vegye észre kicserélte a tranzisztort is. Hatalmas blamázs lett volna ha nem szólunk.Ja a procit 10e körül mérik....


csüt. márc. 06, 2003 9:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nagyfrekis gerjedes, az alos tranyo kollektora-bazisa koze kell egy
kondi......

Summer

----- Original Message -----
From: "g" <grisa.en@freemail.hu>
To: <list@elektro.lx.hu>
Sent: Wednesday, March 05, 2003 7:38 PM
Subject: Re: [elektro] elektronikai rémtörténetek


>
>
> ha már a vizcsapból is QUAD jön, akkor nekem is van bevallani valóm.
> mikor indult a quad kb --20 éve?-- egy kollégám is szerzett két
> darabot. nekem kellett bekötni. bekötöttem.
> hangfalak rákapcsolva. bekapcsoltam. félhangos brumm és a
> magassugárzókból vékony de hatásos füst szállt fel.
> sürű elnézéseket kérve lassan távozni akartam.
> még egy üveg tokaji aszút is kaptam a segitségért.
> ---egyébként vállalok QUAD beüzemelést, mert elfogyott a bor----
>
>
>
> --
> Üzenet a csoportnak: list@elektro.lx.hu
> Feliratkozás: subscribe@elektro.lx.hu
> Leiratkozás: unsubscribe@elektro.lx.hu
>
>


szer. márc. 05, 2003 22:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
ha már a vizcsapból is QUAD jön, akkor nekem is van bevallani valóm.
mikor indult a quad kb --20 éve?-- egy kollégám is szerzett két
darabot. nekem kellett bekötni. bekötöttem.
hangfalak rákapcsolva. bekapcsoltam. félhangos brumm és a
magassugárzókból vékony de hatásos füst szállt fel.
sürű elnézéseket kérve lassan távozni akartam.
még egy üveg tokaji aszút is kaptam a segitségért.
---egyébként vállalok QUAD beüzemelést, mert elfogyott a bor----


szer. márc. 05, 2003 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Most kinlodok en is hazilag barkacsolt quaddal.
A tap benne egy 50VA-es toroid. A vegfokok
tapfeszultsege pedig plusz minus otven Volt DC.

Vajon ugyan mi a fenetol szall el meg eg le allandoan :)))


szer. márc. 05, 2003 18:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Egy 5 évet végzett elektroműszerész technikus ismerősöm, arra szánta rá magát, hogy erősítőt épít(Quad) Kész is lett, de panaszkodik, hogy nem jó, mert mindig kiveri a biztiket. Mondtam neki hozza el megnézem.
Hát majdnem úgy jártam, mint csaba a mérőzsinorral! :) SOkáig méregettem, mire rájöttem miért van zárlat a két 2n3055-kollektora között. Hát a kedves barátom nem tett alájuk csillám szigetelőt. :)


szer. márc. 05, 2003 17:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 50
Hozzászólás 
Hi

Ifju feltorekvo villamos szaki koromban (1-2. altalanos) egyik kedvenc jatekszerem a villanyvasut volt. Frankon mukodott egy darabig, aztan megadta magat. Spontan otlettol vezereltetve a trafora kezdtem gyanakodni, majd frappansan megoldottam a helyzetet: minek ide trafo, jo lesz a konnektorban levo delej is, direkte a sinekre kotve. Kis tuzijatek, bizti lecsap, megyek le nagymuterhoz "nem en voltam...". A dolog szepsege az, hogy szuleim epp akkor mentek el rokonlatogato korutra kb 1 honapra, en meg otthon nagymuterral, aram nelkul augusztusban (a biztositek fogalmarol, feladatarol, es persze helyerol fogalmam sem volt). Kepzelhetitek mi lett a hutovel/melyhutovel, illatoztak rendesen.

Udv mindenkinekk GyuC


szer. márc. 05, 2003 14:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Egy időben műszerszervizben dolgoztam. Számtalan olyan műszert hoztak be, ahol "se kép se hang". Gondolta az ügyfél, ezeknek lehet a legnagyobb bajuk. A biztosítékcsere általában nem tartott tovább 5 percnél...
Úgyhogy ÜGYFELEK - SZERVIZESEK 1:1


szer. márc. 05, 2003 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Csaba és Mazsa!
Bocs a tévedésért!
A megjegyzésem nem volt rosszándékkal tele, mint azt feltételeztétek! Én nem ezen a szinten indulok ki felétek!
Üdv! watt


szer. márc. 05, 2003 12:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség