Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 12:08



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ha a működéséhez és az elektrolízishez szükséges energiát megújulókból nyeri, majd az így előállított üzemanyagot egy 30-40% hatásfokú belső égésű motorban használja fel, akkor nem lenne praktikusabb azt az energiát egyből valamilyen elektromos járgányban "eltüzelni", nagyobb hatásfokkal?


pén. nov. 15, 2019 13:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Matekozok (már megint, szóljatok, ha valamit elszúrok)
1 mól benzin (C6H14 hogy egyeszerű legyen) 86 gramm
1 liter benzin cca 720 gramm, vagyis cca 8.4 mol
1 mol gáz normál térfogaton (20 fokon) 24 liter
1 liter benzin előállításához kb 8.4 × 24 liter CO2 kell =200 liter
Tekintve, hogy a légkör kb 0,04%-ban tartalmaz CO2-t, 1 liter benyához 500 000 liter levegőt kell beszívnia a rendszernek.
HA a 100% CO2-t ki tudja nyerni. Ha csak 10 vagy 5% ...

Valaki végigszámolhatná a vízgőzre is.
(számadatok a wikiből)


pén. nov. 15, 2019 11:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
Ebből még lehet is valami: ...

Ez lehet hogy igaz, de az oldalnak egyébként megerőltetés elhinni bármit is. Sajnos. :(


hétf. nov. 11, 2019 18:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ebből még lehet is valami:
https://www.origo.hu/auto/20191107-itt-a-forradalom-megvan-az-uj-uzemanyag-ami-megmenti-a-foldet.html


pén. nov. 08, 2019 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
Töltőkábel rázta halálra a tinilányt
Itt azért van néhány nyitott kérdés...

Nincs:
"egy sérült borítású, ragasztószalaggal megerősített kábelű hosszabbítóval csatlakoztatott hálózatra, ez pedig hozzáérhetett a fém ágykerethez"

Illetve van:
Magyarul írni-olvasni nemtudó emberszabásúak mért írnak cikkeket?


szer. nov. 06, 2019 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ja ismerős a szitu.
Lehet, hogy nem is kell fogdosni a vezetéket. Az nem világos, hogy a fém ágykeret hogy rázta meg, szerintem nem a vezeték ért az ágykerethez, hanem a lány, miközben a kezében volt a mobil. Elég lehet egy fémes szegély is, és kész az áramkör.


szer. nov. 06, 2019 11:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
Töltőkábel rázta halálra a tinilányt
Itt azért van néhány nyitott kérdés...

A leválasztó trafó átütött a töltőben, és kikerült a hálózat a töltőkábelre. A trafó a kulcsa ezeknek a kapcsolós tápoknak. Sajnos otthoni eszközökkel nem lehet vizsgálni. A legjobb, ha nem fogdossák a kábel végét, ha be van dugva a töltő.


szer. nov. 06, 2019 7:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Töltőkábel rázta halálra a tinilányt
Itt azért van néhány nyitott kérdés...


kedd nov. 05, 2019 8:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
And The Beat Keeps Going On !-F
https://www.origo.hu/tudomany/20191031- ... tatok.html


vas. nov. 03, 2019 23:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
... nincs Terminal forum, de gondoltam, beszántották.

Hát nem. Sőt, működik is. Ami csoda, mert azt mondták, hogy nem kompatibilis a fórum motorja az új szerverrel. Ezek szerint igen. :)


hétf. okt. 21, 2019 7:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Prohardver szép, prohardver jó, prohardveren lehetne hasonló topik :) Bringás topik is megfér ott, meg egyéb mások, nem csak IT.

Nekem is feltűnt, hogy nincs Terminal forum, de gondoltam, beszántották.


csüt. okt. 03, 2019 13:03
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem csak neked tűnt fel, csak nem mindenki lépett tovább a javítás érdekében. Illetve a legtöbben nem, én sem.
De nem csak te írtál nekik emiatt.


csüt. szept. 26, 2019 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Én simán beléptem most, ahogy mindig szoktam

Mert még aznap írtam nekik és ugyan nem válaszoltak, de helyre rakták. Azért volt 404, mert egy nem létező linket adtak meg. Annyira nem pörög ez a fórum, hogy ez csak nekem tűnt fel... ? :)


csüt. szept. 26, 2019 15:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
A Prohardverrel szemezek arra az esetre, ha megszűnne ez a fórum. Elég átfogó fórum-témáik vannak.


csüt. szept. 26, 2019 7:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Kicsit maradi vagyok, de én még mindig a http://forum.terminal.hu belépőt használom és működik
Amúgy meghal igen.
Nemcsak ez, a hwsw-t pl még tavaly vagy mikor bezárták, nem akartak a dzsídípíerrel vagy mifenével szórakozni.
Mint a http://dirtywindows.hu/ -t is.
Bezzeg a gyakorikérdések!
Na az virágzik, osztják is az észt rendesen.
Mivel ez az elektronika részleg, így leírom: az elektronline.hu -> Távjavítás üzenőfalon azért egész jó ki élet van.
Főleg TVszerelők, mosógépesek annak, de nincs korlátozva a téma.


csüt. szept. 26, 2019 7:07
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én simán beléptem most, ahogy mindig szoktam a korábbi bejelentkezésem elmentett http://forum.technokrata.hu/search.php? ... d=newposts linkje alapján. Magát a weboldalt nem szoktam vizslatni.
Egy ideig be volt halva a fórum teljesen 404-es hibával, de ezek szerint sikerült az új rendszer alatt is helyreállítani, és nem csak kereshető archívumként. :D
Igaz amennyien egyáltalán még írnak ide... :roll:   Érdekes, hogy pár be nem jelentkezett olvasó/vendég azért mindig akad.


szomb. szept. 21, 2019 16:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hmmm.régen jártam erre, de nem maradtam le semmiről, megállt az élet. Az oldal átalakult, a fórumot meg mintha irtani akarnák... A főoldalon rossz a link ide, forum.technokrata.hu...ez már nem él, technokrata.hu/forum lenne a jó... Kerestem a főoldalon elérhetőséget, hogy jelezzem, nem találtam. Senkinek nem tűnik fel? Béke poraira? :shock:


csüt. szept. 19, 2019 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Totalcar Mesterkurzus: Meddig lesznek dízelek, mikor tűnnek el a benzinesek?, avagy elég sok okosságot elmond a témában Dr. Hanula Barna mérnök tanár úr. Nem csak járművek, minden terület érintve van, megéri rászánni az időt.
Manapság úgy is elég halott a fórum errefelé...


hétf. júl. 01, 2019 14:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Akinek kell 16Gb Hd időként Hsd használt lapátnyival szállíthatok..természetesen többször-gyalulva-mert,arra pont nem jó amire kitalálták hivatalosan... :hm:
,Mert'ugyi "megvagyon az komponálva" menyi irás-olvasát birí...ámdebár az a ciklikusra vonatkozik-mivel hogy ez nem vincseszter,ami úgyszintén,nem egy maszkoltan programozható fixmemóra ák...elszabódik :arrow: cserére szorul...magának a kártyáknak többnyire nem igazi fizikális,hanem geometriai hibája van=nem gyorsformáz :arrow: teljes irtás ..és ott lehet szektorhibás-attól még jó az MP3-sőt,filmezni is-ámde arra nem amire alkalmazzák-vala :evil:


szer. ápr. 17, 2019 18:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ja, zsír új cuccban 1200 alatt nem látok microsd-t
Olcsóbban még a minimum kétesek sem nagyon vannak.

Az a pár százezer működőképes darab lehet, hogy már a hamisítóknál van, kapnak új firmware-t, hogy 2048GB, és megy eladásra.


kedd ápr. 16, 2019 8:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Idézet:
Alin nem tűnt fel, hogy 8 dodóért 5-öt adnak
Ez volt a lényeg! :)
Ez volt az első ilyen pack találat, lehet, hogy lenne olcsóbban, vagy ingyen postával is. Amivel most küzdök, hogy kellene pár darab levetett 1-2GB-os uSD kártya, de csak egy van nekem is. Na ilyet nem nagyon árulnak, csak a nagyokat. Pedig biztos van pár százezer még működő képes darab a világban, amire nincs már szükség...


kedd ápr. 16, 2019 7:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Így még keményebb.
Alin nem tűnt fel, hogy 8 dodóért 5-öt adnak :shock:


hétf. ápr. 15, 2019 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Nem kell hozzá feltétlenül Arduino, csak ha maximálisan ki akarod használni. Ha csak prev/next, , vol+/- kell, akkor a gombok, +5V DC és egy hangszóró kell. Sőt, ha 14 számot/effektet elég közvetlenül elérni, akkor pár ellenállás és a gombok és már mehet is. Hétvégén a fiam kisautójába került bele, a duda a La chucharaca lett, de le tud játszani Knight ridert, Yello - Race-t, stb... :)
A többi lejátszóhoz képest ennek a modulnak az erénye a közvetlen számelérés.
Ja nem csak kártyát tud, USB pendriveról is mehet...
Az Alis még a Banggoodnál is olcsóbb.


hétf. ápr. 15, 2019 9:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vegyed Banggood-on. Sokkalta szimpatikusabbak, mint a GearBest

Azért ez is kemény, hogy egy kártyaolvasó, valami chip a túloldalon, és van egy mp3 lejátszód :D
Jó, tudom, kell hozzá még egy arduino is, de az is mekkora már? :)


szomb. ápr. 13, 2019 17:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Ránéztem erre a gearbest-re, az első tétel rögtön mellbevágó...
Gearbest->DFplayer
Aliexpress->DFplayer


csüt. ápr. 11, 2019 8:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Hmm!
Méret és értékfüggő (mármint kint mit ítrak rá-ha több darab és kicsi-pl.ledek,telefonbeső,alsógatya,úszószemüveg,gitár pu.(140-240 US dolár párja a jobbaknak a :x másiknak 12 -'semisinscsinicsen" :D )-..hozza a postás mint levéküldemény-igaz majd meg szakad.. :evil: Erre,ha előre eultaltad nincs semmi plusz-'megtuggya kinti" hogy kell! (3 in 1)három levélkét adja fel-feltéve ha darabolható..
A gond akkor kezdődik,amikor a méret+a súly a lényeg pl:plazmatévé,ürlabor,ciklotron,üstökös és 'nembebelefér"-a postástűtyőbe,vagy kivitték autóval-oszt' mégem talának-akor jő bontogatás,NAV cirkálódás,befenyítés sorbalállás,min. háromszor fizetés ill.4 x-re is.(tanulja meg a parsztja=plusz bünti)-má' 2x annyi volt,de még egy kicsi,
..ha,otthagyod van,hogy rosszabbul jársz a büntit áfát,vámot kifizeted és lefoglaja az állam! :shock: -árvererzik..de lehet hogy nem is kerül oda mer valamelyik-'NEMELVTÁRS" polgártárs!"tonnára kifizeti a gagyit osz't-ánnék :arrow: valamelyik hazai e-portálon szorítozza-nyilván nem Ő..hanemabame..etc.

Volt más megoldásom is a Bexit-ig,bár úgy látom most,mint Löwly a prágai oroszlánt:
Ó te dicső barom,neked két farkot ádott a végzet,
Nekünk egy volt,az is el vészett" :cry:


kedd ápr. 09, 2019 22:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
... nézzetek körbe más netes boltoknak, mert pl a gearbest (.com) szállít közvetlenül európai raktárból, értelemszerűen immár vámmentesen.

Körülnéztem, az volt az áru honlapján, hogy holland forrásból jön. Helyette jött Hongkong-ból. A többit leírtam. :)


hétf. ápr. 08, 2019 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Na beszállok énis, > 200 ibéjes rendelés talán némi alapot ad.
- ha már a szállító cég vámoltatni akar, nyilatkozni kell mi van a csomagban és mennyiért lett véve. Fel nem bonthatják, így némi kamu belefér (egy paypalos kivonat átrendezése azért nem nagy ügy)
- ha mégis vám, akkor sajna ügyintézési díj, meg adó meg minden értékfüggően. Ebben jó a posta, mert csak 3500-ért csinálják.
- a posta kb a 2017-es karácsonyi balhéja óta tojik a vámolásra, 10"-os tablet, félméteres LED csík, fél ikeás szatyornyi cucc jött át rajtuk úgy simán, hogy nesze.
- igaz, kaptak olyan nyilatkozatot is vissza előtt, hogy hollandiában feladott csomaggal mit akarnak mégis? :-D
-javaslom nézzetek körbe más netes boltoknak, mert pl a gearbest (.com) szállít közvetlenül európai raktárból, értelemszerűen immár vámmentesen.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tron hétf. ápr. 08, 2019 19:00-kor.



hétf. ápr. 08, 2019 18:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
Régen sokat rendeltünk a cutter.com.au-ról. Legutóbb DHL-el volt hajlandó csak szállítani. A 6db led mindennel együtt volt talán 13ezer pénz. A határon a DHL kötelezően felajánlotta a 6000 forintos vámügyintézést, majd fizethettem 5200 forint áfát is, mert a 19ezer forint már bőven áfa köteles. Igen, a DHL szolgáltatási költségét is beleszámítják az áfába!
A végén közel 25ezer forint volt a 6 darab led.

Bringalámpás topikban duzzogtam emiatt másfél éve.

Ez mondjuk vastagon kimeríti az arcátlan pofátlanság definícióját


vas. ápr. 07, 2019 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
3500 forint a postánál jutányos, főleg, hogy elengedik, ha a csomagot is elengedik.

Régen sokat rendeltünk a cutter.com.au-ról. Legutóbb DHL-el volt hajlandó csak szállítani. A 6db led mindennel együtt volt talán 13ezer pénz. A határon a DHL kötelezően felajánlotta a 6000 forintos vámügyintézést, majd fizethettem 5200 forint áfát is, mert a 19ezer forint már bőven áfa köteles. Igen, a DHL szolgáltatási költségét is beleszámítják az áfába!
A végén közel 25ezer forint volt a 6 darab led.

Bringalámpás topikban duzzogtam emiatt másfél éve.


vas. ápr. 07, 2019 13:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Macika írta:
... A Magyar Postát Te bízod meg, hogy járjon el HELYETTED a vámolási eljárás során ...

Értem. :)

De azt nem, hogy miért akartak átverni. Mert ha tényleg kellett volna fizetni, azt csak úgy nem engedhetik el. Lehet, hogy csak próbálkoztak.


Nekem most jön az aliról egy cuccom, az autómhoz komfort-modul (a távirányító lezáró gombjának megnyomására feltekeri mind a 4 villanyablakot és becsukja mindkét tükröt.

Mindenütt 50 USD közelében van, de most, a pár napos Alis akció idején meg tudtam csípni 39,70 USD-ért.

El fogják kapni, meg akarják majd áfázni. Én pedig ingerülten fogok anyázni, mire megértetem velük, hogy NEM ÁFA-köteles ennyiért.

Ja, és NEM a Posta óhajt vámolni / áfázni, hanem a NAV. Ők (is) ott laknak a reptéri 1-es Postahivatalban.


szomb. ápr. 06, 2019 23:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Macika írta:
... A Magyar Postát Te bízod meg, hogy járjon el HELYETTED a vámolási eljárás során ...

Értem. :)

De azt nem, hogy miért akartak átverni. Mert ha tényleg kellett volna fizetni, azt csak úgy nem engedhetik el. Lehet, hogy csak próbálkoztak.


szomb. ápr. 06, 2019 15:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Bocsánat, de itt vastag tévedés van!

A Magyar Postát Te bízod meg, hogy járjon el HELYETTED a vámolási eljárás során.

Természetesen erre NEM vagy kötelezhető, jogodban áll saját magad eljárni, minden szükséges papírt önállóan bemutatni a NAV-nál, végigállni a sort, végigvárni az eljárást, befizetni az ÁFA-t a postán, majd a Magyar Posta megfelelő (természetesen máshol lévő) telephelyén bemutatni a sikeres vámkezelésről szóló papírokat, a csekk slejfnijét, stb-stb.

Van ismerősöm, aki dafke nem volt hajlandó fizetni a Postának, ahogy megemelték 3500 Ft-ra. Inkább végigcsinálta ő, magának.
EGYSZER!
Azóta ha belefut a vámeljárásba, kvaanyázva, de megbízza a Postát.

Annyit a dologhoz, hogy csak a sorbaállás ideje alatt a belvárosban kifizetett parkolási díj majdnem 2e Ft volt mindent összeadva.
Ehhez jött még a benzin és hát nem utolsó sorban az ügyintézésre fordított idő, ami 2 nap alatt közel 5 óra volt.

Akinek van rá ideje, az csinálja meg magának, elvégre nem kötelező a Magyar Postát megbízni a meghatalmazottként eljárással, csak sokkal-sokkal egyszerűbb. Ez egy szolgáltatás, ami feláras.


Laci_L írta:
Azért ez a "vámügyintézési költség" a pofátlanság csúcsa. Régen ott volt a vámos, aki megmondta, hogy kell-e, és mennyit fizetni. A fizetését a beszedett vámból, azaz az állami költségvetésből kapta.
Most már nincs vámos, egy okos politikus átadta a postának (ami nem volt nyereséges). A vámbevételt az állam továbbra is lenyúlja, de nem csinál semmit sem érte. A posta meg külön elkéri a költségét, ami 3500 Ft/tétel. Az ügyfél meg duplán fizet.

Mi lenne, ha a kormányablaknál, mondjuk egy kocsi átiratásnál, vagy egy jogosítvány kiállításakor elkérnék az illetéket, de az ügyintézésért még plusz elkérnének valamennyi pénzt. Mert ugyanezt csinálják a vámolásnál.

Amikor megírtam a postának, hogy tőlem egy rohadt fillért sem látnak. Küldjék vissza, vagy kenjék a hajukra a cuccot, érdekes módon nulla lett a költségük, meg az ÁFA.


szomb. ápr. 06, 2019 15:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Azért ez a "vámügyintézési költség" a pofátlanság csúcsa. Régen ott volt a vámos, aki megmondta, hogy kell-e, és mennyit fizetni. A fizetését a beszedett vámból, azaz az állami költségvetésből kapta.
Most már nincs vámos, egy okos politikus átadta a postának (ami nem volt nyereséges). A vámbevételt az állam továbbra is lenyúlja, de nem csinál semmit sem érte. A posta meg külön elkéri a költségét, ami 3500 Ft/tétel. Az ügyfél meg duplán fizet.

Mi lenne, ha a kormányablaknál, mondjuk egy kocsi átiratásnál, vagy egy jogosítvány kiállításakor elkérnék az illetéket, de az ügyintézésért még plusz elkérnének valamennyi pénzt. Mert ugyanezt csinálják a vámolásnál.

Amikor megírtam a postának, hogy tőlem egy rohadt fillért sem látnak. Küldjék vissza, vagy kenjék a hajukra a cuccot, érdekes módon nulla lett a költségük, meg az ÁFA.


pén. ápr. 05, 2019 6:53
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Vettem már jó néhány dolgot Kínából és környékéről. Persze nem minden küldemény volt ezen értékhatárok fölött, de akadt abból is nem egy. Még sosem fizettem semmit, sose fogott meg a Posta egyetlen egyet sem.
Lehet, hogy szerencsém is volt, de a kínaiak is ismerik a csíziót, és többnyire önként alkalmazzák azokat a módszereket, hogy ne kelljen áfát, vámot fizetni nekünk. Hogy ne csak a nagy számok törvénye alapján úszd meg a fizetést azért, mert csak a bejövő csomagok nagyon kis részét tudják ellenőrizni kockázatelemzés alapján.
Helyenként van olyan opció is, hogy némi plusz pénz ellenében átvállalják, ha majd mégis fizetned kellene. Ez tuti bevétel nekik, ha úgyis az elkerülő módszert alkalmazzák. :wink:


csüt. ápr. 04, 2019 17:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
inhouse írta:
... Az azért lehet, mert a hatályos törvények szerint a 38.99$ már elvileg Áfa köteles.

Elengedték. Utána kerestem, ezeket találtam:

VÁM és ÁFA szabályok, elkerülés:
https://www.veol.hu/digitalia/eu-n-kivu ... i-2688055/
https://www.veol.hu/digitalia/hogyan-tu ... r-2696224/

ÁFA:
Az áfahatár 22 euró, de a gyakorlatban (a 2017. évi CLII. törvény 162. § (5) alapján) 37 euró (mai árfolyamon közel 12 ezer Ft). Tehát a 37 euró alatti csomagokra nem kell áfát fizetni.
A csomag összértékébe a szállítási költség és az esetleges biztosítás díja is beleszámít.

VÁM:
Vámot kell fizetni 150 euró (kb. 48 ezer forint) értékhatár felett a NAV oldalán található adatbázis alapján.

Összegzés:
– 37 euró alatt: semmi importköltséget nem kell fizetni
– 37-150 euró között: 27% áfa + vámügyintézési költség
– 150 euró felett: 27% áfa + vámügyintézési költség + ritkán vám


csüt. ápr. 04, 2019 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Az már hab a tortán, hogy a Posta is le akart venni az ÁFA-val, a vámmal, meg a 3500 Ft-os költségükkel. Írtam nekik egy olyan levelet, amit nem fognak bekeretezni. Egy hét múlva hozta a posta a cuccot: ingyen. Ezek szerint a postával is óvatosnak kell lenni.

Az azért lehet, mert a hatályos törvények szerint a 38.99$ már elvileg Áfa köteles.


csüt. ápr. 04, 2019 9:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
-=RelakS=- írta:
... Big Clive-ra gondolsz? ...

Igen, ő az.


szomb. márc. 30, 2019 18:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
vackor írta:
... Műszerrel rámérve 95V. Ja. Nem az iPhone töltőt vettem elő, hanem a kínait...

Van a Youtube-on egy sorozat, ahol egy szakember szétszed ilyesmiket, és bizonyítja, hogy mekkora sz.rok, hogy milyen életveszélyes megoldások vannak benne. A kapcsolós tápok trafójának a kulcsa a nagyon jó szigetelés, a panelen pedig a kúszóáramút megléte. Ha ezekkel gond van, életveszélyes a töltő (táp).

Te is így jártál. :shock:


Big Clive-ra gondolsz?

Problémás USB töltő
Vacak akkutöltő, bár ez nem öl meg


szomb. márc. 30, 2019 13:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... Műszerrel rámérve 95V. Ja. Nem az iPhone töltőt vettem elő, hanem a kínait...

Van a Youtube-on egy sorozat, ahol egy szakember szétszed ilyesmiket, és bizonyítja, hogy mekkora sz.rok, hogy milyen életveszélyes megoldások vannak benne. A kapcsolós tápok trafójának a kulcsa a nagyon jó szigetelés, a panelen pedig a kúszóáramút megléte. Ha ezekkel gond van, életveszélyes a töltő (táp).

Te is így jártál. :shock:


pén. márc. 29, 2019 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Friss sztori, fél órája történt.
1. Felvonás: Kb. fél éve vettünk a gyerekeknek két LED-es asztali lámpát. Elemről is megy, de adtak hozzájuk adaptert is, pont olyan mint az iPhone 5W-os töltője (alma nélkül).
2. Felvonás: Kezdett lemerülni a mobil, gondoltam teszek ellene. Előkaptam a dobozból az egyik töltőt, aztán ahogy bedugtam a konnektorba, hozzáértem a lightning kábel fémes végéhez. Úgy eldobtam, hogy öröm volt nézni. Mondjuk én nem örültem.
3. Felvonás: Fáziscerka elő, érintés, virít mint a karácsonyfa. Műszerrel rámérve 95V. Ja. Nem az iPhone töltőt vettem elő, hanem a kínait.
4. Felvonás: "Véletlenül" eltörött, most arra vár, hogy a többi kacattal együtt elvigyem valamelyik gyűjtőbe.
K* anyjukat az életveszélyes vackokkal együtt.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


pén. márc. 29, 2019 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
Én mindössze azt írtam: működhet
Mármint ugye az 5V-ról töltöm, 12-t ad ki a terhelésre játék.

De ez így valóban nemkicsit el van cseszve.

Mint anno az a rázogatós zseblámpa, amiben:
- a tekercs nem volt bekötve, de minek is, ha
- nem mágnes, csak egy vasdarab volt benne, de amúgy is értelmetlen lett volna mert
- 3 db CR2032-er ELEM volt benne akku helyett



Parancsolsz? !-F
Az igazi sem sokkal jobb, de legalább igazi.


pén. márc. 29, 2019 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Én mindössze azt írtam: működhet
Mármint ugye az 5V-ról töltöm, 12-t ad ki a terhelésre játék.

De ez így valóban nemkicsit el van cseszve.

Mint anno az a rázogatós zseblámpa, amiben:
- a tekercs nem volt bekötve, de minek is, ha
- nem mágnes, csak egy vasdarab volt benne, de amúgy is értelmetlen lett volna mert
- 3 db CR2032-er ELEM volt benne akku helyett


pén. márc. 29, 2019 13:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... Ezek szerint töltés-vezérlő áramkör sincs? Vannak akkuk amikbe be van építve, de gyanítom ezek sorba kötve nem olyanok...

A három akku egybe van zsugorfóliázva. Ha lenne bármilyen vezérlő benne, nem nyomna visszafelé 12 V-ot jól terhelhetőn (egy autó izzó simán ég). Ezt csúnyán elizélték.
Mindegy, nekem jó így is, főleg hogy visszaadták az árát. De egy laikus csúnyán ráfázhat. Azaz vigyázni kell minden távolkeleti cuccal. :)


pén. márc. 29, 2019 8:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Az akku csomag (3 db 18650-es akku sorbakötve) közvetlenül ki van vezetve a töltő csatlakozóra, semmilyen áramkör nincs ott. Ez még tűzveszélyes is lehet, ha valaki véletlenül rövidre zárja.

Finom. Ezek szerint töltés-vezérlő áramkör sincs? Vannak akkuk amikbe be van építve, de gyanítom ezek sorba kötve nem olyanok...


pén. márc. 29, 2019 8:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Tron írta:
... Szóval a dolog működhet.

De nem működik. :)
A pumpát szétszedtem. Az akku csomag (3 db 18650-es akku sorbakötve) közvetlenül ki van vezetve a töltő csatlakozóra, semmilyen áramkör nincs ott. Ez még tűzveszélyes is lehet, ha valaki véletlenül rövidre zárja. Ezért írtam, hogy hazavághatja az USB kimenetet is. A töltő csatlakozón 12,4 V van.
Mellesleg az sem életszerű, hogy egy garázsban USB kimenet legyen. Persze ehhez kéne a konverter áramkör a pumpában. De ott semmi sincs.


csüt. márc. 28, 2019 9:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Az év elején vettem (rendeltem)...

Elméletileg (a jelenleg ismert kapcsolófetek és hasonlók birtokában) semmi akadálya, hogy akár cellánként, felváltva töltse 5V-ról a töltőkör az akkupakkot.
Valószínűbb azonban, hogy egy step-up áramkörrel kezd a dolog, ami ugyan nem üti agyon az USB portot, csak épp fél nap lesz, amíg feltölt. (ugye max 300 mA/12V-ot lehet csinálni 1A/5V-ból)
Szóval a dolog működhet.


csüt. márc. 28, 2019 8:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
Laci_L írta:
Az év elején vettem (rendeltem) egy akkus autókerék pumpát. A gép szépen működik, de a töltővel gond van. Három 18650-es valódi Li-Ion akku van benne, de töltőnek egy USB kábelt adtak (a képen látszik). Az egyik végén USB, a másikon sima töltő csatlakozó dugó. Ilyet még nem láttam. A három akku 12V-ot ad, az USB meg 5-öt. Az gép akku csatlakozó aljzatán közvetlenül ott van az akku, a 12V-tal. Ha ezt rákötném egy USB kimenetre, jó esetben semmi sem lenne, de pl. egy PC le is éghetne tőle. Azaz nincs töltőm. Egy ilyen töltő nagyjából a gép ára. Megoldottam egyéb módon a problémát, de nagyon begurultam. Kértem, hogy küldjenek egy normális töltőt. Nem küldtek, hanem elkezdtek ködösíteni, majd hülyének nézni: küldjem vissza. Naná, annyiba kerülne, mint a cucc. Írtam a PayPal-nak,és visszakértem a pénzt. Úgy is lett.

Tanulság: meg kell nézni a fotót, leírást, kérdezni, és utána rendelni. A legszebb az, hogy a mai napig így árulják. És van egy csomó birka, aki dicséri a honlapon. Nyilván még nem próbálta tölteni.

Az már hab a tortán, hogy a Posta is le akart venni az ÁFA-val, a vámmal, meg a 3500 Ft-os költségükkel. Írtam nekik egy olyan levelet, amit nem fognak bekeretezni. Egy hét múlva hozta a posta a cuccot: ingyen. Ezek szerint a postával is óvatosnak kell lenni.


Posta érdekes, fogott már meg nekem cuccot vámmal, én úgy számoltam, hogy minimum áfa. Erre szó és díjak nélkül elengedték.

Pumpa: Ez nem úgy működik, hogy a pumpa az 5V-ból csinál annyit, amennyi kell neki? Vagy ez lenne az elmélet, de a gyakorlattal nincs összhangban? !-F JA, közben látom, hogy ez csak elmélet, a gyakorlatban meg az USB-s töltőt is elfüstölné!

Homokos akku: ez nem ebbőla videóból van? A figura "megjavította", bár gondolom, hogy az elektronika is hasonlóan minőségi.

Új mániám az akkuk, bár ez talán rövid életű lesz :D
Fogok rendelni NiZn akkut, bár a töltőt hozzá még fel sem adták.
Ami az érdekes, hogy találtam érdekes Li-Ion akkut, ami 1,5V-os. Először azt hittem, hogy valami új, de már évekkel ezelőtt is írtak róla. Egy teszt róla
Most már csak olyan akkut kéne mögé álmodni, ami ugyanakkora méretben nagyobb kapacitású, meg vagy az elektronikát átalakítani, hogy bármilyen töltővel szóba álljon, vagy USB tölthetőre megcsinálni.


szer. márc. 27, 2019 21:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11864
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
vackor írta:
... egy "nagyonkínai" zseblámpát, amiben 2 db 18650-es akku volt, összefogva egy zsugorcsővel ...

Az év elején vettem (rendeltem) egy akkus autókerék pumpát. A gép szépen működik, de a töltővel gond van. Három 18650-es valódi Li-Ion akku van benne, de töltőnek egy USB kábelt adtak (a képen látszik). Az egyik végén USB, a másikon sima töltő csatlakozó dugó. Ilyet még nem láttam. A három akku 12V-ot ad, az USB meg 5-öt. Az gép akku csatlakozó aljzatán közvetlenül ott van az akku, a 12V-tal. Ha ezt rákötném egy USB kimenetre, jó esetben semmi sem lenne, de pl. egy PC le is éghetne tőle. Azaz nincs töltőm. Egy ilyen töltő nagyjából a gép ára. Megoldottam egyéb módon a problémát, de nagyon begurultam. Kértem, hogy küldjenek egy normális töltőt. Nem küldtek, hanem elkezdtek ködösíteni, majd hülyének nézni: küldjem vissza. Naná, annyiba kerülne, mint a cucc. Írtam a PayPal-nak,és visszakértem a pénzt. Úgy is lett.

Tanulság: meg kell nézni a fotót, leírást, kérdezni, és utána rendelni. A legszebb az, hogy a mai napig így árulják. És van egy csomó birka, aki dicséri a honlapon. Nyilván még nem próbálta tölteni.

Az már hab a tortán, hogy a Posta is le akart venni az ÁFA-val, a vámmal, meg a 3500 Ft-os költségükkel. Írtam nekik egy olyan levelet, amit nem fognak bekeretezni. Egy hét múlva hozta a posta a cuccot: ingyen. Ezek szerint a postával is óvatosnak kell lenni.


hétf. márc. 25, 2019 21:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4770
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Elektronikai rémtörténetek
nacorvus írta:

Teszkó gazdaságos lítiumcella?

Apukám vett egyszer egy "nagyonkínai" zseblámpát, amiben 2 db 18650-es akku volt, összefogva egy zsugorcsővel. Szétszedtem őket, és kapásból látszott, hogy egyik csak egy sima üres fémcső. Viszont adtak a lámpához egy 24V-os töltőt...


hétf. márc. 25, 2019 8:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség