Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:43



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ő...hát...izé! A south park egyik részében mondta a fószer, mikor a gyerekek sokat buznyálkodtak. Szóval értitek. Sőt! Az egyiknek még be is szorult a feje egy csiszológépbe.


pén. dec. 24, 2004 9:00
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
kispedro írta:
Azt hogy az újságírók nagyon sokat buznyálkodnak! :-)
Esetleg a trafó hangja miatt lehetett érzékelhető.


Hmm, mit is jelent az a buznyálkodás?

Sy
(egy újságíró :))


pén. dec. 24, 2004 0:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Őrületbe kergetnek a kókány quadok!!!! még az is quadot épített anno, aki előtte még tranyót se látott!!

hoztak a helyi kortársak hozzám egy sztereó quad-ot.

diagnózis: korábban recsegett, kegyetlenül torzított, aztán nem is szólt többet...

nosza, leszedtem a tetőlapot.
sipos-féle RT-s nyákm, ez egyből leesett.
egyből bevillantak a 20éves kék MM puffrek. megdöbbenve tapasztaltam, hogy 10mF/40V-osak. aztán eszembe jutott, biztos csak 40V a tápfesz. leszedtem a trafóról a grécet, rámértem: 2*35V!! érdekes, hogy bírták 15évig az 50V-ot a pufik...
aztán megnéztem a gréchidat. egy alulemezre felcsavarva 4db ősrégi, fura típusszámú diófa. rutinból rájuk mértem, és láss csodát: 0ohm mindkét irányban, az összes! nagy ívben hajítottam alulemezestűl az egész grécet a kukába.

aztán jöttek a végpanelek.
ellenállatok (560ohm az eredeti rajzon, a bootsrap kondinál) 2*910-ből összerakva. persze szénéégve. 560ohm/5W/huzal-okat tettem be.
végtranyó-ellenőrzés: egyik csatiban a 2n3442-k halottak. nosza, kicseréltem hamis (csak ez vót') 2n3442-re. (piros toshiba jelzésűek...)
gréc helyett kbpc2504, a doboz aljára csavarozva, persze pasztával.
puffernek 2*10*1000uF/200V (ez volt raktáron. bőven elfértek a nagy dobozban)
másik csati végtranyóit kiszedtem, jóminőségű csillámot, meg jó sok fehér trutyit kaptak ajándékba:) azok egyébként eredeti teslák voltak.
kiolvadt bizik cseréje (tápágban nem is voltak, csak a 220-nál, meg a szpíker-kimeneteknél...)
aztán a hangszínszabályzás ák-nek kihajítása következett. utána hangerőpotik cseréje 2*10K/log-ra...
elkócserék, műverősítők kihajigálása, csere tl071-re...
normális kábelezés, egy pontba a főd. földhurok előtte akkora lehetett, mnit egy ház, 1000-féle helyen volt összeföldelve...
aztán még pár rutinellenőrzés.
utána egy merész beindítás... működött a jószág... hajtottam fél napig, aztán visszakapták a srácok...
2db modifikált hs282 lóg rajta, egy egész nagy "termet" szórnak vele be.

kicsit hosszúra sikerült, meg nem is rémtörténet igazán... de aki már javított kókány quad405-öt, tudja, milyen érzés....

kókány-Quad405 mentes ünnepeket mindenkinek!:)


csüt. dec. 23, 2004 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Persze, egyenáram volt. De nem fogtuk le a srácot (mint máshol szokás), úgyhogy max. megcsípte egy kicsit. Főleg akkor va gond, ha nem számít rá az ember, vagy olyan erős az átfolyó áram, hogy görcsbe rándulnbak az izmok (szintén 48V vágott meg valakit úgy, hogy alig bírta kiszedni a kezét a szekrényből)


csüt. dec. 23, 2004 18:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
djsms írta:
Ros-Co kisebb feszültséggel tovább is tölthettétek volna ;) Amúgy remélem legalább egyenárammal csináltátok :P


figyelem!
az egyenáram a veszélyesebb!!!


csüt. dec. 23, 2004 13:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Elöljáróban annyit, hogy nem értek az elektronikához, legfeljebb hangdoboz-ügyben szoktam ezt azt megforrasztani, de ennyi.

- Történt egyszer, hogy anyáméknál a konyhában volt egy öreg rádiósmagnó, aminek már csak a rádió-része mûködött, még úgy guberáltam valahonnan. Ez egy amolyan "álló" rendszerû szerkezet volt, téglalap alak, balra a kazetta-ajtó, jobbra a hangszóró, a tetején meg a gombok.
- Mivel mindig is kisérletezõ szellemû gyermek voltam, ezért megpróbáltam a halott magnórészt megcsinálni.
- Magnó szétszed, ám a lepusztult beltartalom miatt lemondtam a magnórészrõl, de felkeltette a figyelmem egy apróság. A magnó mechanika jobb oldalon teljesen el van szeparálva a baloldali rádió-résztõl, csak 4-5 ér fut át a motorhoz, fejhez, tehát egy az egyban leválasztható.
Megnézem a mûanyag kasznit kívül: A választó-vonalon se gomb, se poti, se semmi: remek!
- Nem volt más hátra, mint a szügségtelen erek leforrasztása, majd jöhet a fûrész!

- Gyakorlatilag kettévágtam a rádiót, pontosabban a rossz magnórészt mindenestül levágtam a rádióról, és a méretében lecsökkent vevõkészüléket visszatettem a helyére, ahogy volt.

Amikor apám ezt meglátta, és konstatálta hogy mûködik, olyan röhögõgörcsöt kapott hogy könnyeit folyatva ült a hokedlin.

Sokáig utána ez volt a "dolgozós" rádióm a munkahelyemen, valahogy a szivemhez nõtt
:wink:


csüt. dec. 23, 2004 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Ros-Co kisebb feszültséggel tovább is tölthettétek volna ;) Amúgy remélem legalább egyenárammal csináltátok :P


csüt. dec. 23, 2004 10:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Megint Puskás-os történet. A távközléstechnika laborban asszem CB66-os készüléket kellett "összerakni" ebben van egy trafó, mikrofon, hívómű :)
A falban a vonal, meg kisfesz mellett volt 48V a csengetés kipróbálásához. Minden asztalnál 1A áramkorláttal. Nosza, összepárhuzamosítottuk, kb 5-ört, hogy valami értelme is legyen, és sorba az induktivitásokat. Így nagyon szépen lehet hegeszteni a banándugóval (izzott a vége) Ceruzabéllel 2 cm ívet is ki lehetett húzni. f*sza. Amikro visszaadtuk az alkatrészeket, a fiatal tanár megjegyezte: ez tűzforró! Biztos valamit elkötöttetek!
Hát persze hogy elkötöttünk, de legalább az a tekercs valami hasznosat is művelt életében :)


Más. Volt ott fok-gyem 0..200V-os tápegység. A mérőzsinór oda lett adva a vállalkozó szellemű kollégának, és "Rambo-s" vallatást játszottunk. Fogta a mérőzsinór két végét és feszültség lassan fel. úúúúúáááááááÁÁÁÁÁÁ! Asszem 120V-nál dobta el. Én csak 90-is bírtam... Utólag ez már nem olyan vicces, főleg ha a tanár szemszögéből nézem.
Sajna nem mindenki egyformán viseli az áramot, hallottam, hogy valakit a 48V is agyon vágott (vizes, izzadt kézzel sajnos simán lehet)
Szóval csak óvatosan!


csüt. dec. 23, 2004 4:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
hehe:))
nem zabáltak olyan sokat viszont sokáig megbízhatóan működtek.
:))


szer. dec. 22, 2004 23:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Idézet:
Az atomerőműbe a hordozható műszerek amikkel dolgoztunk mind mind ilyenekkel mentek.
Viszonyítás képp egy őskori mp3 as diszkmen ami 8 órát ment elvileg, az 2 hónapig szólt a gyereknek úgy hogy mindennap ment az úton ami oda vissza 2 óra.


És elem híjján mit csináltak a műszerekkel? :twisted: :lol:

Üdv
Inhouse


szer. dec. 22, 2004 8:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Ilyen elemeket hasonló minőségben ma is kapsz ipari elem címén.
Az atomerőműbe a hordozható műszerek amikkel dolgoztunk mind mind ilyenekkel mentek.
Viszonyítás képp egy őskori mp3 as diszkmen ami 8 órát ment elvileg, az 2 hónapig szólt a gyereknek úgy hogy mindennap ment az úton ami oda vissza 2 óra.
úgy látszik a sharp gépek akkoriban műszereknek számítottak :lol:


szer. dec. 22, 2004 4:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
ne lepődj meg!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bandita szer. dec. 22, 2004 4:11-kor.



szer. dec. 22, 2004 4:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Csak a rohadás miatt ki ne essen belőle egy darab urán!

Vagy Plutónium.


szer. dec. 22, 2004 1:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Skori írta:
Ez nem igazán rémtörténet lesz, csak érdekes. Tesóm zsebszámológépében néhány éve elemet cseréltem. Nem azért mert lemerült csak mert elég régóta benne volt és tartottunk töle hogy esetleg kifolyik a leve. Viszont mivel az elemek meglepetésre még mindig tök jó állapotban voltak nem dobtam ki. Nos, ma a kezembe került ez a 2 ceruzaelem, ránézésre hibátlan, nem folyik a leve, a dátum rajtuk 1983.02. - rámértem egy voltmérövel: 1,45V! árammérövel mértem egy pillnatra zárlati áramot (új elemnél 5A feletti kelt hogy legyen) 4A! Vagyis a több mint 21 éves Sharp ceruzaelem, legalább 15 évnyi használat és kb 6 év tárolás után még mindig közel 80%-os! Asszem manapság nemigen lehet ilyen elemet venni......ha az önkisülés nem akkor a rohadás végez vele....

Álcázott energiacella? :P


kedd dec. 21, 2004 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ez nem igazán rémtörténet lesz, csak érdekes. Tesóm zsebszámológépében néhány éve elemet cseréltem. Nem azért mert lemerült csak mert elég régóta benne volt és tartottunk töle hogy esetleg kifolyik a leve. Viszont mivel az elemek meglepetésre még mindig tök jó állapotban voltak nem dobtam ki. Nos, ma a kezembe került ez a 2 ceruzaelem, ránézésre hibátlan, nem folyik a leve, a dátum rajtuk 1983.02. - rámértem egy voltmérövel: 1,45V! árammérövel mértem egy pillnatra zárlati áramot (új elemnél 5A feletti kelt hogy legyen) 4A! Vagyis a több mint 21 éves Sharp ceruzaelem, legalább 15 évnyi használat és kb 6 év tárolás után még mindig közel 80%-os! Asszem manapság nemigen lehet ilyen elemet venni......ha az önkisülés nem akkor a rohadás végez vele....


kedd dec. 21, 2004 21:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Az sem rossz, amikor az autós kolléga megmérte hány Amper van asz akksiban. Elolvadt a 20A-es sönt a multiméterben, meg természetesen a kábele is felizzott. :D

Na igen így már forrasztottam én is ;) Pók úszót! Igaz nem lett túl tartós, de hazajöttem vele ;)


kedd dec. 21, 2004 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az sem rossz, amikor az autós kolléga megmérte hány Amper van asz akksiban. Elolvadt a 20A-es sönt a multiméterben, meg természetesen a kábele is felizzott. :D


kedd dec. 21, 2004 17:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 15:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Mértetek már ampert konektor két pólusa között? Én igen. :D
De már megtanultam hogy hogy kell rendesen. :)


kedd dec. 21, 2004 16:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Szekesfehervar
Hozzászólás 
udv!

kedvenc autoszerelom (autom nincs, de a szamitogepet en szoktam pofozgatni) egy vibra16 hangkartyat olt meg nemreg, azt pontosan nem tudom, hogy mivel, apam volt csak itthon amikor jott elujsagolni, de hallottam olyant hogy valamit mert, vagy [b]kulso tapot[/b] akart ratenni... nemtom hogy gondolta, de a vegeredmeny az lett hogy (szerinte csak) egy ic-t megsutott, nosza el is ment a bo'tba ic-ert. kapott is, csak mas tokozasban, ennek ellenere valahogy rahegesztette, viszont iszonyatosan melegedett (ha jol tudom a vibrakon meg volt 4w vegfok, valszeg ezt nyirta ki), de megoldotta a problemat, ra is tett gorsan egy procihutot... :D azota nem mertem megnezni a gepet :)


kedd dec. 21, 2004 13:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Hi!

Kissé megeditáltam a fenti képet, hogy jobban látszodjon a lényeg.
http://solct.fpn.hu/pic/new/baleset.jpg


vas. dec. 19, 2004 10:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Bocsi, ez KICSIT MORBID lesz, aki nem bírja a vért, az ne nézze!!!!!!!!!!!

http://www.hvlabs.hu/tmp/baleset.jpg

Ez elég rémes ugye? Vigyázzatok a forgó hegyes tárgyakkal! Természetesen okulásképpen tettem fel. Szóvan nyugi.


vas. dec. 19, 2004 2:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Elmentünk 2 hétre a balatonra... MIkor hazaértünk az akvárium tetején lévő üveg elpattant valahogy, és a lámpa egy sima 220-as égővel belelaffant a vízbe... Jó volt nézni ahogy az akvárium alján égődarabok voltak, a vízben egy nagy lámpa és mellette boldogan úszkált az aranyhal :D


vas. dec. 19, 2004 1:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ez a pöckölgetös jó lehetett :-) a radiátorom gondolom jó földelésed volt, tudott záródni az áramkör :-)
A harmadik történet kicsit érdekes, engem egyik kedvenc forumtársam (aki sok vidám pecet okozott itt a netezöknek): DjYuri hozzászólásaira emlékeztet :-) Remélem továbbra is számíthatunk a jobbnál jobb történetekre!


szomb. dec. 18, 2004 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
2000 december. Még panelban laktunk a 4. emeleten. Gondoltam felteszem az ablakra a karácsonyfa égőket. Valami ezer éves made in china, a fehér égő villogtatott egy darabot. Na ez szeretett olyat csinálni, hogy összeég és csak folyamatosan ég, tehát nem villogtat. Ilyenkor ha az égőt megfogtam és elkezdtem pöckölgetni, szétjött és villogott tovább. Előszedtem az égősort, kibogóztam az ágyon. Nézegettem a dallamcsengőjét, hogy mért nem zenél. Lepattintottam a tetejét markolásztam a nyákot, persze kihúzni elfelejtettem... Megvolt az aznapi első áramütés... :D Felragasztottam az ablakra az égősort. Ez úgy nézett ki, hogy álltam a radiátoron ami az ablak előtt volt, mögöttem pedig elhúzva a függöny... Nem villog egy rész!! Összeégett a fehér égő... Pöckölgetem, pöckölgetem, nem villog. Na mégegy pöcc majd áááááááá és repültem is le a radiátorról a függönyt letépve :D Azóta nem merem megpöckölni az égőt :D



Életem első tápegysége elkészült... Kis 20 Wattos 2x24 voltos trafó, 1000 uF-s kondi, graetz és egy 24 Voltos stabIC... Összeraktam. Mondtam a bátyámnak, hogy nézd meg mielőtt bekapcsolod! Odaül. Persze a kapcsoló végig be volt kapcsolva szerelés alatt is... Felveszi a vezetéken lógó puffert. Hülye ez be van kapcsolva! Még jó, hogy nem fordítva kötötted be a kondit! Durr!!.... :D Majd hagytuk akkor már had füstölje tele a szobát...



kb 7.-ben haveromnak volt egy 2X55 wattos turbán féle erősítője, amit még régen vett meg tőlünk. Később került a dobozba még egy trafó, és arról ment a quad ami a szubládába volt beépítve. Egyik nap áthozta, hogy rakjuk össze. Quadra rádugtuk a tápot, erősítő bekapcs. Hátranéztem, és már csak a sűrű fekete füstöt láttam amit az erősítő oldalában lévő cooler vígan nyomatott ki... :D Szétszedtük az erősítőt, minden vezeték szénné égett, sehol semmi szigetelés, csupasz drótok. Újrakábeleztük és pöccre indult :D


hétf. dec. 13, 2004 20:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
edl írta:
Gafly írta:
> 3db 230V/100W izzó párhuzamosan a 100V-os kimenetre)
> ja, és persze az is rátett a zenélő kimenőtrafó által keltett hatásra,

Az izzo onmagaban is szol, gondolj csak bele, tulajdonkeppen
egy tekercs...
Eleg cicergos hangja van persze.


sajnos nem hallom :(

akkor kérdezd meg a denevéreket, akik az ablakodba gyűlteg Dragosteiat hallgatni :P


hétf. dec. 13, 2004 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Gafly írta:
> 3db 230V/100W izzó párhuzamosan a 100V-os kimenetre)
> ja, és persze az is rátett a zenélő kimenőtrafó által keltett hatásra,

Az izzo onmagaban is szol, gondolj csak bele, tulajdonkeppen
egy tekercs...
Eleg cicergos hangja van persze.


sajnos nem hallom :(


hétf. dec. 13, 2004 19:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> 3db 230V/100W izzó párhuzamosan a 100V-os kimenetre)
> ja, és persze az is rátett a zenélõ kimenõtrafó által keltett hatásra,

Az izzo onmagaban is szol, gondolj csak bele, tulajdonkeppen
egy tekercs...
Eleg cicergos hangja van persze.


hétf. dec. 13, 2004 8:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
edl:
én nagy APT_s voltam 2-3 évvel ezelőtt ha rákeresel talán megtalálod még a topic-ot.
Vannak sokkal jobb és sokkal kisebb erősítők is, nem valami szép a hangja és a teljesítménye sem egetverő.
Ha kettő darabod van szinte képtelenség ugy összehozni hogy egyformán szóljon:(
De nekem is megvannak még, egyikel öcsémék sulirádióznak középiskolában másik valahol garázy mélyén pihen/ahoz kell műszer, oldallap/.

nah üdv

Azt még ideírom bandiatz=bandita
mert lehet hogy nem egyértelmű:)
nemtudtam hogy a régi név is átjön uj forumra ezért csináltam másikat.
lehet nagy hiba volt.


hétf. dec. 13, 2004 0:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Üdv!
Arra kezdek rájönni, nem igaz az , hogy egy bolond százat csinál.
Ha az az egy bolond történetesen valamelyik kereskedelmi TV
műsorvezetője, akkor százezer hülyét formál szavaival.
(merhát aszonta atévé)
A vicc is tartalmaz sok igazságot, pl. a következő verses verzió:
Itt nyugszik a Tót(h)
Ki gyufával nézte meg a benzineshordót
Hogy van-e benne benzin;
Oszt vót.

Konvertáljuk ezt a vásárlási szokásokra, vagy a mostani romániai helyzetre (vagy a kettő együtt), mindenki hisz a kormány által diktált
műsorvezetői szövegnek, és szörnyülködik. Pedig csak ahogy más is
írta már:parasztvakítás. A hiszékeny sötét magyar birka terelgetése.
(kinek nem inge...)
ELF


vas. dec. 12, 2004 23:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Cortez írta:
És milyen mélyei voltak ? :lol: :oops:


háát igen... mélyek tulképpen nem voltak... :)
erőteljesen a magasak felé tolódott a hangkép. olyan "sziszegős" hangja volt az egésznek. a mélyek puffogtak, szenvedtek, teljesen elmosódtak. középtájt is elég rossz volt a helyzet.

[még annyit a cuccról, hogy furcsállom, hogy a tápfesz max. kivezérlésnél sem esik le 50V alá! (38V a váltófesz) pedig csak 2*4700uF szűrés van benne. igaz, a toroidja alapsan túl van ám méretezve!]
egyébként '91-es évjáratú. vadiúj(!), karcmentes cucc. a születése óta (13 év...) be sem volt még kapcsolva! egyből beleszerettem... pedig annyira nem nagy durranás. januárban kapok mégegyet, aztán akkor már sztereózás lesz :)


vas. dec. 12, 2004 16:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
gravir írta:
Nem olyan egyszerű ez a forró étel dolog, egy szemétledobóba sok minden belekerülhet, amik összekeveredve egy kis hőenergiával megtámogatva beindithatnak valami reakciót.
Szóval nem biztos, hogy ekkora hülyeség ez....


Bizony nem. :lol:
Ha sok élelmet dobnak ki, az vonzza a csótányokat. Jól bezabálnak belőle, és emésztés közben jókat finganak. :shock:
A pukigáz mint olyan pedig nagy mennyiségű metángázt tartalmaz.
Namármost elég egy szikra, és az egész szemétledobó felrobbanhat a kelettkezett gázoktól.
Tehát meggondolandó, milyen ételt dobunk a szemétledobóba. Babot tartalmazó ételek kerülendőek.

Na jó, iszom még egy sört. :D


vas. dec. 12, 2004 15:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
És milyen mélyei voltak ? :lol: :oops:


vas. dec. 12, 2004 15:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
én pl. tegnap este hangfal nélkül hallgattam zenét.
méghozzá levett tetőlapú APT100-assal! :)
"clippig" feltoltam a hangerőt, és még egy méterről is elégséges hangerőt produkált a kimenőtrafó.
(persze le volt terhelve a végfok. 3db 230V/100W izzó párhuzamosan a 100V-os kimenetre)
ja, és persze az is rátett a zenélő kimenőtrafó által keltett hatásra, hogy a műterhelések kivezérlésjelzőként működtek.
lekapcsoltam minden villanyt a műhelyben, és az izzók bőven elegendő fényt produkáltak. nagyobb dobbeütések esetén majd' megvakultam :) viszont a track-ek közötti szünetekben rohadt sötét lett :)


vas. dec. 12, 2004 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Ezért ajánlottam párszor, hogy beméréskor a műterhelést forgatva a térben, drótokat, alkatrészeket pöckölgetve, a házon belül, s mindeközben szkóppal a bemeneti pontot figyelve, sok minden tettenérhető.
Az ARC a kiszajú feteket pl átlátszó műanyag csővel védi a mechanikai gyorsulás ellen, stb. A microfonia nem csak a csövek privillégiuma, sajnos. Namost azt hiszem, világos, hogy modulált erőtér is egyben minden, vezérlés függvényében, s még kikapcsolt állapotban is mérhetőek villamos jelek. Sőt!!

üdv


vas. dec. 12, 2004 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
A vicces az, hogy nekem (ha jól emléxem) műteher nélkül is csinálta... :lol:


vas. dec. 12, 2004 14:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az miért van, hoyg már egy közepes teljesítményű végfokon is, ha nincs hangszóró, csak műteherrel nézed, "énekel" az áramkör. Skori is mesélte, és nekem a Quad is csinál ilyet. A félvezetőben a lapka zenél, vagy a vékony hozzávezető drótok rezegnek a mágneses tér/vagy melegedés hatására??
Más is tapasztalt ilyet?


vas. dec. 12, 2004 14:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Egészen OFF:

- Hogyan állapítjuk meg, hogy a földön fekvő vezetékben merről merre folyik az áram?
- Rálépünk, és amelyik oldalon duzzad, onnan jön.


szomb. dec. 11, 2004 23:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Félig OFF: Azt már megszoktam, hogy erősítő tesztelésekor villognak a lámpák, de hogy a kimenetre csatlakozó vezeték is ütemre rángatózik az áramtól, már a kisebbik végfokomon is, az meglepett.


szomb. dec. 11, 2004 22:03
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Egy barátomat nagyon érdekelte a Tesla tekecs és rávett hogy egyik este üzemeljem be a kedvéért, hogy megnézhesse, meg csinálna pár fényképet is. Miután elkészült néhány fotó, odanyújtotta a fényképezőjét, hogy fotózzam le ahogy a tekercs mellett áll. Amikor megfogtam a gépet mindkettőnket megégetett egy kicsit, erre ő elengedte (majdnem én is eldobtam) és ahogy elhúzta a kezét átívelt a fényképező és az ujja között kialakult nagyfesz. Elég határozott égett szag lett, de szerencsére megúsztuk komolyabb sérülés nélkül. Viszont a digit fényképező kevésbé vette jónéven az akciót, és úgy döntött nem áll szóba velünk többet (kissé lefagyott) Nem volt valami boldogító érzés. Szerencsére egy hosszabb idejü akku kivétellel sikerült rábírni az akció elfelejtésre - és hajlandó volt újra müködni. Szóval ha a müködő tesla tekecs közelében matat az ember akkor illik odafigyelni, hogy hová nyúl.....


szomb. dec. 11, 2004 13:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Nem olyan egyszerű ez a forró étel dolog, egy szemétledobóba sok minden belekerülhet, amik összekeveredve egy kis hőenergiával megtámogatva beindithatnak valami reakciót.
Szóval nem biztos, hogy ekkora hülyeség ez....


szomb. dec. 11, 2004 8:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
inhouse írta:
Erre még hozzáteszi a bemondó, hogy évente sokszor vonulnak ki a tűzoltók ilyen tüzekhez, amiket a ledobóba dobott csikkek vagy forró étel okoznak... Forró étel mi?!! :lol: A jó édes ...!


Flambírozott fasírt :) ...


szomb. dec. 11, 2004 4:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:

Kép
Kép



Hali!

Kimérted? Biztos, hogy rosszak?

:lol: :lol: :lol:

Üdv


szomb. dec. 11, 2004 0:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Anubys írta:
Nincs ebben semmi különös, fogj egy edényt, és töltsél bele gázolajat.
...


Hmm, ez uj volt. Ez esetben nem szoltam:)


pén. dec. 10, 2004 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Így jár az, aki kisprórolja a túramáramvédelmet:

Kép
Kép

(Tesla tekercset hajtott a két néhai FET :) A pufferelkók beletolták, amit kellett...

Az előző hozzászólással egyetértek. Gázolajjal, majdnem tüzet lehet oltani. Mondjuk érdmes először felforralni, hogy párologjon. Utána már ő is robban.


Más: Érdemes még utánanézni az energitech egyeslület állítólagos "energiakonverterének" Nagyjából sejthető hogy mi az. Látszik, hogy ügyes körítéssel mennyi mindent el lehet adni a sok parasztnak. A TV2-n volt, hogy a "hideg áram" a rossz fénycsövet begyújtja, meg a rossz izzót működteti, nem ráz, meg víz alatt is mennek a dolgok. Kipróbáltam, és nagy valószínűséggel egy jó hatásfokú nagyfrekvenciás nagyfeszültségű generátorról van szó. Az említett effektusok mindegyike ennek köszönhető. Nem ezzel van a baj, hanem becsapva az embereket ezt valamilyen "csodakütyü" néven akarják elsózni. Még azokat is lehúzva, akik esetleg tényleg kutatnak valamilyen új energiatermelő effektus után.
Azt hiszem egy másik fórumon volt is erről szó, csak nem találom.


pén. dec. 10, 2004 18:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Ja, persze. Tudnek meselni olyanokrol, akik 'evek ota nalunk vannak alkalmazasban, remek szakemberek'. Pl. amikor a kb. 8m^3-es uzemanyagtartalyt toltottek fel gazolajjal, mellette ott a tartalykocsi, szinten volt benne par kobmeter nafta (asszem 15m^3), a 'szakember' meg odebbmegy kb. KET METERREL es ragyujt. Anyad! Akkor dontottem ugy, hogy engem annyira nem erdekel ez a muvelet, es mentem onnan a fenebe:)


Nincs ebben semmi különös, fogj egy edényt, és töltsél bele gázolajat.
Dobjál bele egy gyufát.
Itt jön a meglepetés, elalszik. :!:
Nyugodtan rá lehet mellette gyújtani !
Diesel autó tankját úgy is lehet hegeszteni, hogy benne van a gázolaj.
Persze úgy kell dönteni, hogy a hegesztéshez ne érjen a folyadék.
A benzin az más. Ott tényleg nem szabad, mert a gőzök is robbanékonyak.


pén. dec. 10, 2004 14:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Attee írta:
"Elárulta, a transzformátor közelében másfél-két méteres körzetben volt érzékelhető a hatalmas feszültség. "

Ez mit is akar jelenteni? :?:


Azt, hogy a trafó kürül tartozkodó emberek idegessek voltak.. :D


pén. dec. 10, 2004 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Erre a szerzõ **** találgatásaival van tele a könyv.
> nesze neked bandi

A multkoraban kaptam ajandekba egy
konyvet a holt tengeri tekercsekrol.
Namost az egesz rohadt konyv arrol szolt,
hogy ki mikor es miert nem engedte meg
neki hogy megvizsgalja oket....


pén. dec. 10, 2004 9:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Utálom az ilyen kontár ujságírokat.
Egyszerüen paráztatják a népet-maguk se tudják mifaszért.
Ez kicsit más de ittvan hazánk egyik remek Írója,
Nemere István.Írt egy könyvet a kurszk-ról, hogy a hajó hiteles naplója alapján.
Érdekelnek az ilyen műszaki baromságok, de én tényekre és rajzokra és konkrétumokra vagyok kiváncsi...Erre a szerző **** találgatásaival van tele a könyv.nesze neked bandi


pén. dec. 10, 2004 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Azt mondták, hogy 6kV-ról 500V-ra átalakító trafó volt.
Azt is mondták, hogy zárlat miatt robbant fel egy kapcsoló amit épp beszereltek. Lehet, hogy párhuzamosan kötötték a szekunderrel? :roll:

A TV-ben mindig mondanak baromságokat, pl. ment régebben egy reklám amiben ez is elhangzott: "...ahogy a mágnes vonza a fémet...". :lol:
Pár hete meg az a hír ment a TV-ben, hogy kigyulladt egy szeméttároló egy panelház aljában, mert valószínű, hogy valaki csikket, vagy más égő anyagot dobott le a szemétledobón. Erre még hozzáteszi a bemondó, hogy évente sokszor vonulnak ki a tűzoltók ilyen tüzekhez, amiket a ledobóba dobott csikkek vagy forró étel okoznak... Forró étel mi?!! :lol: A jó édes ...!

Üdv
Inhouse


pén. dec. 10, 2004 8:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Az újságíró kezében biztos volt egy időgép és egy térmérő :P


pén. dec. 10, 2004 6:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség