Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:28



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 107, 108, 109, 110, 111
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Még a suliban történt: A tanár megbízta az egyik koleszos srácot, hogy javítsa meg a hibás kábeleket (csaticsere forrasztás ilyesmni). Otto (egyébként nagyon béketürö gyerek) nagy nyugisan forrasztgat, közben meg Béla egyfolytában piszkálta valamivel. Aztán egyszer csak betelt nála is a pohár, kezében a forró pákával egyszercsak megszólalt a szokásos tájszólásával:
Na, maraggyá mán Béla, me aztán Sztrogof Mihályt játtsszunk!
(fiatalabbak kedvéért: Sztrogof Mihály-nak izzó karddal kiégették a szemét a filmben, aminek ez volt cime....)


szomb. feb. 22, 2003 0:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 137
Hozzászólás 
BEAGos történet:
A hangszórós műhelyben elkészült 4 db HX 512-es bili (40 cm átmérő, öntvénykosár, 8 kiló), csodaszép darabok. A segéderő lehozta egyszerre mind a négyet, vigyorgó pofával: szembefordított két-két hangszórót, a membránokon átdöfte a kezét, mint a kung fu nagymester és átfogta a kosarakat. Fogadtatás: le se tegye jóember ! Vigye vissza, ahogy van, legalább nem kell többször fordulni...


pén. feb. 21, 2003 22:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ne bassz már fel ...
azthitem ilyen csak szakközépben müködik:)
üdv
andrás


pén. feb. 21, 2003 20:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
littlemouse!
ez BHG-s sztori volt?

egyetemet végzett villamosmérnők kérdezte:
-a LED jó 24V-ra?
-miiiicsodaaa?
-Ja, bocs most jut eszembe, hogy csak 12V-os létezik.


másik kérdése:
-az 55-ös hipersil jó 220-ra?


pén. feb. 21, 2003 19:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://sct.staghosting.com/

Es ehhez egy megjegyzes:

"A felhasznalok szambeli folenyukbol adodoan
mindig talalekonyabbak, mint a mernokok."


pén. feb. 21, 2003 12:40
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Helyszín:testomat műhely.A testomat leméri a nyákokat, kiírja hol a zárlat, te megkeresed műszerrel.Ez úgy történik, hogy a nyákot lerakod az asztalra és erősen méregeted.Ha a szemben ülő kollégád alulról megüti az asztalt kalapáccsal, nagyot szól és az ember összesz**ja magát.A FeCo zárlatot keresett.A Madár mutatta a kalapácsot és jelezte, hogy üt.Ütés....Nincs koppanás.....Nézünk, hogy mi van....FeCo szeme könnybe lábad....Csendben szidkozódik....A Madár térden vágta a kalapáccsal...


pén. dec. 20, 2002 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Ha mar a nyari gyakorlatnal tartunk:

Sracok jottek gyakorlatra, es persze
ez jo alkalom egy kis gallyazasra.
A gallyazas azt jelenti, hogy a legvezetekbe
belelogo, belenott gallyakat le kell vagni.
Srac felmaszott a fara a furesszel, bal kezzel
megragadott egy jo nagy belogo agat, es a
jobb kezeben levo furesszel boszen elkezdte
fureszelni a tovenel. Nos miutan elfureszelte
az agat, hanyattszaltoval lezugott a farol vele
egyutt, mert ugye pont abba kapaszkodott.....

Meghogy nincs olyan marha aki maga alatt
vagja a fat :)))


kedd dec. 17, 2002 10:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Jó sztorik vannak itt...

...na akkor még egy:

Helyszín:
egy műszaki szakközépiskola elektro műhelye

Időpont:
nyári gyakorlat

Szereplők:
néhány unatkozó harmadikos és a felügyelő tanár

Szitu:
Nos, a kedves tanár úr épp a műhely sarkában guggolva (a tanoncoknak háttal) az egyik műszerészesztergához menő 380v-os kábelt cserélte ki újra. Már megblankolta az öt vastag eret (R,S,T, Nulla és föld...ugye:)), most éppen az ujjaival csavargatja a sodrott rézszálakat.
Ekkor egyik osztálytársam a kábel másik végén levő nagy piros háromfázisú dugót a kezébe veszi...a tanár pedig még mindig a kábel másik végén szöszmötöl. A srác csendben egy fali dugaljhoz lép...és megszólal:

- Tanár Úr!

-...Eeegen....? kérdi a tanár szórakozottan, még mindig háttal...-Mi az?

- Tanár Úr...hát...tulajdonképpen...hm...szeretnénk mindannyian megköszönni az eddigi munkáját és mindent, amit az osztályért tett!

- Hogy...miért...?... és ekkor hátrafordul, kezében a csupasz rézdrótokkal és rámered a srácra.

Ekkor hirtelen mozdulattal a srác bedugja a konnektorba a cuccot...a tanár sikoltva-üvöltve hanyattvágja magát és eldobja a kábelt...

...a poén az, hogy egy régi fali dugalj és kötődoboz volt csak ott, amit fullra lekötöttek már, csak poénból két tiplivel visszatették a falra...semmilyen áram nem volt már ott...a tanár persze ezen epizód után MINTHA elkezdett volna őszülni!:)))))))


hétf. dec. 16, 2002 20:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ezt az embert annakidején úgy ismerte meg a főnök, hogy a városban sárga alapon piros pöttyös zakóban és nadrágban járt TV-t szerelni. Érdekes látvány lehetett az utcán, dehát a reklámért mindent... :)
Bár lehet, hogy én ez alapján nem alkalmaztam volna... :)))

Üdv
Inhouse


hétf. dec. 16, 2002 16:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Tanuló koromban egy vidéki városban egy mindent gyártó elektronikai cég (vasalótól a HDTV-ig) márkaszervízében voltam gyakorlaton. Volt egy furi szerelő, olyan tapasztalati ember, szinte mindent meg tudott csinálni, bár a módszerei elég "nyersek" voltak. A hozzáállásával is adódtak problémák, volt, hogy se szó, se beszéd elvitte a főnök autóját és elment síelni. Senki nem tudott róla, csak pár nap múlva került elő. Síelni egyébként nagyon tudott, volt olyan felvétel ahol egy szál fürdőnadrágban és egy farkas-maszkban siklik le a hegyoldalon egy akkoriban még nem igazán elterjedt snowboardon, közben a többi síelő esik-bukik a látványtól...
Nos, ez a pacák csinált egyszer egy olyat, hogy le akart mágnesezni egy TV-t, de nem volt bent a lemágnesező tekercs. Előkapott egy bontott mikrót és kibányászta a magnetron trafót. Leszigeteltette a másik tanulóval a felesleges kivezetéseket, csak a 220-as lett egy próbakábellel bekötve. Bedugta és elkezdett körözni a képernyő előtt... Nem sokkal ezután sercegés hallatszott és a szigszalag nem akarta tovább visszatartani a nagyenergiájú töltéseket, és a nagyfesz áthúzott rajta. Ott álltam mellette, csak annyit láttam, hogy a kezében világít valami, serceg mint a nyavalya, és ő pedig markolja ezerrel. Olyasmi látvány volt, mint mikor Luke-ot villnyozza a Császár, és cikáznak a villámok. Odakaptam az elosztóhoz és kitéptem a konnektorból. Letette a trafót és abban a pillanatban már el is tűnt, kiment a mosdóba. Akkor csapta meg az orrom az égett szerves anyag bűze... Álltam dermedtem és lenéztem a padlóra, 5Ft-osnyi piros vércseppek jelezték, hogy merre ment. A másik srác utánanézett, és azt mondta, hogy oké rendben van, csak mossa a sebét. Én egy kicsikét rosszul lettem, és kiálltam szellőzni az ajtóba. Akkor jött a főnök és kérdezte a vetítővászon színű ábrázatom nézve, hogy mi a baj. Mondtam, hogy Gyurit megrázta az áram... Nézett rám, hogy akkor nekem mi a franc bajom van. Bementünk, és emberünk bekötött ujjal szerelt - azt hiszem épp - egy videót, mintha mi sem történt volna. A főnök unszolására szűkszavúan elmondta, mi történt és nagy nehezen megmutatta a sérülést. Ritka csúnya dolog volt, a fele hiányzott a hüvelykujjának. Fél órai rábeszélés után sikerült kórházba vinni, tetanusz+megfigyelés. Később egész jól kiplasztikázták a hiányzó részeket...

Bocs, látom így utólag, hogy jó hosszú lett...

Üdv
Inhouse


hétf. dec. 16, 2002 16:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egy elektronikai középiskola, trafóméretezés...
Diák számol és kihozza, hogy a szekuder menetszám -200 !!!


pén. dec. 06, 2002 16:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Hali!

Javítgatok otthon ha van időm...
Átjön a kuncsaft azt mondja:
- szevasz elromlott a tvm
- és mi a baja?
- nem tudom, te vagy a szerelő...
- de mégis mit csinál?
- nem csinál semmit!mondom hogy rossz!
- DE MI A HIBAJELENSÉG???!!!
- Hát az, hogy nem csinál semmit!
- Kép van?
- nincs...
- Hang?
- az sincs...

Na átmentem megnézni, az antenna ki volt húzva....

Felhív a kollegám:
-szia gyere át az irodámba, van 1 kis gondom...
-ok mindjárt megyek (közben eltelt 2 óra)
-na mi a gond?
-mutasd meg légyszi hogy HOL VAN A NAGY Ű betü...... :-)


VIC


pén. dec. 06, 2002 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
B*sszus, ez duuuurva! ;-))


pén. dec. 06, 2002 10:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Katonaként lokátoros voltam, karácsonykor (öreg katonaként) egy hülyeség miatt benntartottak, én meg elaludtam egy P-15-ösben . Ez egy csöves lokátor volt egy Zilen, olyan 1960-as évek terméke.
Ráborultam az ernyőre, és szunya. Tudni kell, hogy iszonyatos hangos, remeg az egész, és jobbra tőled egy csőből készült rács mögött forog az antenna tengelye, ráadásul hideg is volt bent, tehát alapból az embernek nem sok hangulata van aludni benne. Abszolút semmit sem látott, tehát emiatt nem sérült a légifigyelés...
Nem tudom mennyi idő telhetett el, de amikor felelmeltem a fejem, éreztem, hogy valami nem stimmel... Kilazultak a fogaim!! A nyelvemmel is éreztem, aznap nem mertem enni semmit, másnap már úgy-ahogy visszaállt a rend.

Üdv
Inhouse


pén. dec. 06, 2002 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
KATONASÁGNÁL RENDELTÜNK VALAMI SPÉCI NAGYFREKIS KÁBELT, ÉS AZ "EGY(GYÍK)" ÖRMESTER HAZAVITTE SZŐLŐT KÖTÖZNI. NA ILYENEK VOLTAK A HIVATÁSOSAK 10 ÉVE. (SZERINTEM A NÁTÓ IS TÖNKRE FOG MENNI HOGY FELVETTEK MINKET, CSAK MÉG NEM TUDJÁK)


pén. dec. 06, 2002 2:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én ugyan nem láttam, egykori főiskolai docensem mesélte:
Annak idején az átkosban építkezni kellett az egyik középhullámon sugárzó rádiótoronynál.
A munkára megbízható, olcsó, fürge munkaerőt kellett felvenni ezért döntöttek néhány kisebbségi fickó mellett. Miután éjszaka is dolgozni kellett hát leböktek a földbe néhány neont, azok meg a térerőtől világítottak. Így ment a munka.


Reggelre az olcsó fényforrásnak nyoma veszett...


csüt. dec. 05, 2002 19:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Az egyik rokonomnak bedoglott a szines TV-je.
Kihivta a szerelot. Szerelo egy fel orat vacakolt
vele, aztan szettarta a kezet:
- Sajnos nem tudom megcsinalni.
- Hat jo, ha ez van, ez van.
- Akkor haromezer forint lesz a kiszallas...

(Az osszegre mar nem emlekszem halal pontosan.)


csüt. dec. 05, 2002 17:33
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Anyagbeszerző:
- Meg azt mondták, ha már itt vagyok, vigyek 5 db 220
kilós fél wattos ellenállást is.
Eladó:
- Azt a túloldali részlegben kérje.
Anyagbeszerző:
- Hű, oda nem tudok beállni. Áthoznák valami targoncával?
Eladó:
- ???
Anyagbeszerző:
- Nem akaródzik kézben cipelni.
Eladó: (miközben ki-kiböffen belőle a röhögés)
- Az a kiló nem olyan kiló. Az egész elfér a zsebében.
Anyagbeszerző:
- Hogy az a ... Emiatt jöttem 100 km-t evvel a krva nagy
döggel!


csüt. dec. 05, 2002 17:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Helyszín: egy műszaki szakközépiskola.
Elektro órán éppen a rádióhullámok terjedésével foglalkoztunk. Másnap a tanár mondja, hogy vigyünk le néhány padot az alagsorba. El is ment az egész óra vele. Kicsengetés után megszóal egy gyerek: "Tanár Úr! Most már értem a vezetéknélküli átviteltechnika lényegét!" :)


csüt. dec. 05, 2002 16:35
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Fenycsohoz csinaltam elektronikat, ugy gondoltam 4000 volttal hajtom, igy nem kell neki futoszal sem. Elektronika megcsinal, kiprobal, szepen vilagit, happy vagyok.:)
Utana kezdtem szetszedni. Csak egy pillanatra ertem a nagyfesz resz egyik kondijahoz. Ugy a falhoz kentem, hogy nem maradt beole sz*r se. Pedig jo kis kapcsolas volt. Azota inkabb kompakt fenycsovet veszek.. :)))


csüt. dec. 05, 2002 15:50
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
van egy szomorubb is...
annak idején amikor meg mentek a tiszai áradások egy oreg nénikének elontotte a nagyszobáját a viz.gondolta o nem vedrezik fogta a ruszki buvárszivattyuját és elkezdte szivatni a vizet amibe maga is térdig állt....a tuzoltok fejezték be a prcedurát.

más
épitkezés tevelen vagy valami hasonlo faluban.
segédmunkás "kezeli" a betonkeverot oltozeke roviden:american team feliratos polo, rovidgatya, és SZANDÁL.ennek az utobbinak a tulajdonsága hogy általába a soder befele konnyen megy de kifele már segiteni kell neki...emberunk mikozben fogta két kezével a gép "kormányát" nagy erokkel elkezdte rázni a lábát hogy kijojjon a szandálbol a homok...egy szakképzett kubikos meg látván ezt a fenti eseményt áramutésre gyanakodva **** a tepsilapáttal nehogy komyabb legyen a baj...mindkét keze eltorott szerencsétlennek:))))


csüt. dec. 05, 2002 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Ha mar a LED-eknel tartunk, anno elhataroztam hogy
csinalok visszajelzoket mert allandoan problema volt
hogy jon a fold/megy a fold, vagy nem (telefonkozpont).
Gondoltam meger egy par LED-et, hogy csak ranezesre
lassuk hogy minden OK, vagy ha nem nalunk van a hiba
vagy a tulodalon. Hoztam be otthonrol egy felmarek LED-et,
odaadtam a muszeresz sracnak hogy szerelje be oket.
Jott is nemsokara hogy sajnos nem jok a LED-ek.
Kiderult hogy biztos ami biztos fogott egy laposelemet
es "kiprobalta" az osszeset....


csüt. dec. 05, 2002 15:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Volt egyszer egy kollegam, tudta hogy szoktam elektronikaval foglalkozni.
Egyszer odajott hogy tudnek-e neki adni egy LED-et?
Milyen LED-et?
Hat ami a TV-ben van. A csatornavaltonal (tudjatok, voltak azok a szenzoros TV-k).
Hat persze hogy tudok. De miert kell?
Ki akarom cserelni mert nem jo.
Furcsallottam a dolgot, mert altalaban a TV-nek ez nem szokott tipushibaja lenni.
Tovabbi faggatozasomra kiderult hogy nem csak az a baj hogy nem eg a LED, de
se kep, se hang :)))))))))


csüt. dec. 05, 2002 15:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Multkor egy kuncsaftnak tévét javítottam. Kérdezi az ipse mi volt a baja. Mondom a videoerősítője. Az ipse: Az hogy lehet ? Mi nem is videóztunk rajt.


csüt. dec. 05, 2002 15:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
A probléma az hogy nem illeszkedet az erösitöhöz a barom miért nem rakott párhuzamosan egy 8ohm-os ellenállást!!? De nem is értem miért nem rakott az erösitö kimenetére egy pár izzot a francnak neki DMX-es fény!


csüt. dec. 05, 2002 15:13
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás Elektronikai rémtörténetek
nap mind nap nezegetem a forumot
és mi lenne ha midneki leirná milyen szerencsltlen esetekkel találkozott pályafuátsa során?hadd röhögjunk mi is
gányolások, tákolások értetlenségek ,okoskodo ugyfel minden...
kezdetnek itt egy:

diszkolámpa.0-10 v os vezérlés.sima 6.3as aljzat.srac gondol egyett oda biztos hangfrekis jel kell...ráengedi a keverobol a kicsike jelet.lámpa meg se mozdul, emberunk gondolkodni kezd, biztos kevés neki a jel...sebaj majd az ágota ds1200es megoldja a problémát...mono jack zsinor egyik fele ágota kimenetére másik a lámpa bemenetére.
az egész számlálos elektronika a bemeneti ic-vel egyutt **** égett...
még az epromok sem uszták meg...vajon mi lehetett a probléma?:))))))

udv
andrás


csüt. dec. 05, 2002 14:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 107, 108, 109, 110, 111

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 46 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség