Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:18



Hozzászólás a témához  [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 107, 108, 109, 110, 111  Következő
Elektronikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Az orrbavagasrol jut az eszembe.

Regen apam sokat tekercselt motorokat is.
Ugye mindig amikor jottek a kesz motorert
akkor meg kellett porgetni, hogy lassa a
gazdaja hogy OK a dolog. Persze nem mindig
van keznel megfelelo kondi vagy rele az
inditashoz, igy volt hogy berantassal lett
megporgetve a motor. (Aki nem tudna, az
egyfazisu motor nem tud magatol elindulni,
csak bug majd igen hamarost leeg...)
Ez ugy tortenik hogy jo eros madzagot tekernek
a tengelyre, raadjak a feszultseget es jo
erosen "berantjak" a motort.

Na egy ilyen alkalommal ott teblaboltam a
muhelyben, apam hata mogott, meg le is
hajoltam hogy jobban lassam mi tortenik.
Hat az tortent, hogy apam berantotta a motort,
es a konyokevel egy orrbavert hogy meg a
konnyem is kicsordult....


szer. márc. 05, 2003 9:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kedves Watt!
Igaz nevetséges, de legalább az önkritikát lásd benne!-)
Javítottam már meg olyan LG-t amit a város összes szerelője feladott már.


kedd márc. 04, 2003 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Kedves Watt! Ez nagyon durva hogy idezzek Toled! Csaba, nem Mazsa :)))))


kedd márc. 04, 2003 11:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Nekem is van egy sztorim. Telefon, ISDN, netMod meghal, hibabejelentőnek bejelent, közli másnap jön szerelő. Szerelő kijön (kinézet: 150 kg minimum, szakadt gatya, csupa kosz, kezében egy doboz, meg az a sokdrótos agyoneszkábált "próbatelefon"), szobába bejön, ránéz netModra, majd közli, hogy de hát ezzel semmi gond nincs. Mondom neki, persze, hogy nincs, most takarítottam meg. ;) Kb negyed óra győzködés után sikerült meggyőznöm, hogy ennek a netmodnak nem az a baja, amivel az eddigi pályafutása alatt találkozott. Ez firmware problémás. Abban ő nem illetékes, biztos központi probléma. Mondom nem, cserélje ki (igaz a firmware dolgot én is meg tudtam volna oldani, de ki szerettem volna cseréltetni, mert ezen nem volt usb... ;)) ok, ő kicseréli, de csak amolyan van nála, és azt nem így kell bekötni, mondom neki oks, kösse be. (Hozzá kell tenni, hogy nagy fejtörést jelentett neki, hogy az NT melletti kis fekete téglalap mi lehet, amire rá van írva, hogy ALCATEL, azt sikerült megértetnem, hogy az az ADSL szűrő...) oks, befexik asztal alá, gatya OTT szétreped. (Ez halál komoly) nem baj, KÉST KÉR! mondom jó, kap egyet... Vág-köt-ragaszt, közben vagy hatszor anyáz, hogy hú bammeg, de megrázott... elmegy, mondom megnézem már, mit csinált:

Fogta, a szűrőbe menő U interfészt LEVÁGTA, fehér szigetelőszalaggal rögzített rá egy réz érpárt, beledugta az NT-be, majd szintén fehér szigetelőszalaggal összekötött két olyan kábelt, aminek csak az egyik végén volt RJ11es csatlakozó, és az egyik analóg portot bedugta a szűrő LINE feliratába, majd a szűrő ISDN NT feliratára rádugta az analóg berendezést. Ja és miközben ezt csinálta, vagy háromszor megkérdezte, hogy ugye az a kollega volt kint ADSL-t bekötni, aki kapkodott, meg minden, mert ő igaz nem régóta dolgozik itt, de ma már vagy kettő ilyet kijavított, mert "összevissza dugdossa az má bammeg a dugókat, aztán én meg mindig mehetek ki, már a fa...om is kivan tőle, meg még így is kell mennem ezer helyre." Igaz a DSL modemem nem állt fel online, és hozzá kell tennem, hogy kb egy órás munkával sikerült utána rendbe raknom a dolgokat...

SF


kedd márc. 04, 2003 11:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Kedves -mazsa-! Ez nagyon durva! Mostanában hamarabb rájössz a hibákra? :))
Üdv! watt


kedd márc. 04, 2003 10:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
No egyet magamról is:
Fiatal, kezdő csikó koromban kaptam ajándékba egy műszert.
Baráti testvér országban gyártották, de a mai multiméterekhez hasonlóan sok mindent tudott már.
Pár hónapig kifogástalanul üzemelt, majd egy nap minden igyekezetem ellenére sem akart mérni semmit sem.Szétszed,vizsgál de eredmény nulla. Vettem egy másikat bár nem azt a tipust(médiincsajna).
Kb. havonta szedtem szét első műszeremet de soha nem sikerült megjavítani. 1.5-2 év múlva egy nap szakirodalmat olvastam, s közbe unalomból a műszert babráltam. Hiányzott már az egyik mérőzsinor igy reflexből belenyomtam a másik végét az aljzatba. És megszólalt mivel éppen szakadás vizsgálatban volt. Ennyi ideig szívatott egy szakadt mérőzsinor.....


kedd márc. 04, 2003 8:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Én is gyarapítom a sztorik sorát.
Egy vicc alapján de baromi jó volt:
Fősuliban, laboron, 220-al kondi és induktivitás mérés. Konektorban kettő banándugó (tanár nem tudja, hogy rövidzárban van egy mérőzsinorral, a kismegszakító lekapcsolva), az asztalon iszonyú gubanc, a gubancból két banándugó log ki. A tanárt odahívom, hogy fogja már meg az egyik dugót. Ő megfogja de csak a fémet tudja megfogni (mert úgy tartottam). Erre én fennhangon megköszönöm neki az alábbi felkiáltással:
-Köszönöm akkor a másik ráz!
Engem kizavart a laborról, sebaj pótmérés.
Labor után kijön és azt mondja, miután átnézte a "mérőkapcsolást":
-Fiam majd be ****, de jó poén volt.


kedd márc. 04, 2003 2:22
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Jó estét!
Pár hete még egy elektronikai boltban dolgoztam mint eladó. Ott történt meg a következő eset ami rávilágít arra ,köztünk is vannak még szórakozott ill. szerencsétlen emberek.

Egy törzsvásárló aki amatőr szinten javít is, bejelentés alapján kivonult egy helyszinre. Rövid diagnosztizálás után alkatrész beszerzésre indult. Vásárolt egy 4605-öt ill. valami epromot(24c..).
30 perc múlva jelentkezett egy újabb garnitúráért plusz kellett még egy BU is. Újabb 30 perc, újabb garnitúra. Órák után megunta, s úgy döntött beviszi a mühelybe(nem saját).Az ott tartozkodó szerelők emberbaráti szeretetböl(na meg ugye a sajnálat) próbáltak tanácsokkal segíteni. Pár perc múlva vonult mindenki arra ahol nem látják, mert kiderült drága öreg barátunk akurátusan fölcserélte a két ic-t minden alkalommal.... Azóta szálloige:"Elmegy az eprommal is..."


hétf. márc. 03, 2003 21:45
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kispedro.......te nem vagy normális!!!!!!!!
Még most is folyik a könnyem ahogy elképzeltem az édesanyádat, amikor megszólalt a két duda a feje felett a töksötétben!!!!


hétf. márc. 03, 2003 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Az én esetemhez hasonlóan.Haverom éjjel számítógépezett, közben zenét hallgatott.4*50W-os pioneer hifire rávolt kötve 2 Jamo studio 180-as hangfal.A hangfalak az ágy 2 széle mellett volt, az ott fekvő ember pont füle magasságában.Anyja pont az ágyon aludt.Haver hallgatta a zenét, de fejhallgatóval, természetesen mint egy álat.Jól felvolt túrva a hangerő.Egyszer csak rájött, hogy a nagy számítógépezésben (nagyon belevolt merülve) pisálnia kell.El is indult a budi felé, de arra nem volt esze, hogy levegye a fejhalgatót.Ez egy MediaMarkt-ban kapható nagy philips, 5 méter vezetékkel.Ment is az ajtófelé, de egyszer csak elfogyott a vezeték és kihúzódott a hifiból.A hangfalak megszólaltak, mintha valami diszkó lenne.Az anyja hirtelen felriatt és szidkozódni kezdett.Gondolom haver, ahogy ismerem szétszarta magát a röhögéstől.Asszem én is ezt tettem volna.Talán már utánna nem is kellett wc-re mennie a nagy röhögéstől, mert nem birhatta ki.:-)
kispedro


hétf. márc. 03, 2003 16:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Valamelyik ügyfélnél vagy otthon
Hozzászólás 
A közelmúltban találkoztam egy gyermekkori ismerősömmel és eszembe jutott abból a sok ökörségből amit elkövettünk egy aranyos sztori. Emeletes házban nőttem fel a mátra alján sok gyerekkel közös udvarban. A központi fűtő rendszernek volt egy tágulási tartálya ami akkora helységben volt a lépcsőház legfelső szintjén, hogy apáink barkácsműhelynek használták. Volt egy srác a tesóm osztálytársa volt. Cérna volt a beceneve. Állandóan kisérletezett valamit de legfőképpen vegytani kísérletek folytatott. Ő még a tyúxarból is tudott robbanó anyagot csinálni. Történt egyszer, otthon a konyhában kísérletezett valamit és sikerült olyan állapotra hozni a konyhát (fegyújtotta vagy robbantotta ezt nem tudom pontosan), hogy szegény édesapja 1 hétig küzdött a festéssel mire valahogy kinézett és a srác szeme is majdnem ráment a dologra. Ekkorra én már túl voltam az első astabil multivibrátoromon ami 2 zseblámpa izzót villogtatott. Természetesen ezt az udvar összes srácának meg kellett mutatnom és persze látta a Cérna is. Persze elrohant a könyvesboltba és megvette az akkor alapműnek számító "Hobbym az elektronika" című nagysikerű alkotást. Amíg a papája renoválta a konyhát mi kérdezgettük, hogy mi is történt valójában. Nem nagyon akart válaszolni de néhány nap elteltével komoly képpel közölte, hogy "a vegyészkedés hülyeség és inkább átnyergelek az elektronikára". Tudtuk, hogy otthonról ki lett tiltva a kísérleteivel ezért apáink barkács mühelyét kezdte bitorolni. Történt egy nyugalmas téli vasárnap este, hogy a családunk éppen TV-t nézett amikor hatalmas durranás hallattszott a lépcsőház felől és ugyan ebben a pillanatban elsötétült az egész ház. "Hát ez meg mi a fene volt?" kérdezte jóapám mire az öcsém lakonikus hangon csak ennyit válaszolt: " Á semmi különös csak a Cérna átnyergelt az elektronikára" :-)))

otako


hétf. márc. 03, 2003 16:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ez nem anynira rém, de történet.Régen fater jó helyen dolgozott és mindig hozott haza nekem valami elektromos dolgot, aminek én mivel, hogy kicsi voltam, nagyon örültem.Többször volt, hogy hozott haza 1-2 fotocellát, fémérzékelőt, meg ilyeneket.Még a mai napig is megvan vagy 4-5 darab.Mindig olyat csináltam, hogy a fotocellát felszereltem a szobámban, hogy ha kinyitják az ajtót, akkor bekapcsol egy autófényszóró egy aksitöltőről.Egyszer kaptam 2 ladadudát és a hülye fejemmel felraktam az ajtó fülé, lefele irányítva.Hát persze, hogy bementem a szobámba és bekapcsoltam.Utánna lefeküdtem és természetesen, ki már elfelejtettem kapcsolni.Az éjszaka kellős közepén a tök sötét és csendben anyám benyitott.Gondolom a többit nem kell mondanom.Anyám egy kicsit meglepődött.De én is felkeltem rá és úgy elfehéredtem az ilyedtségtől, azóta is ott rohad a fotocella reléstül a fiókomban.
kispedro


hétf. márc. 03, 2003 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
(Jó ez a topic! (kár volt az a kis félreértés))
Feri barátom egyszerű de nagy szívű ember. 15-16 évesek lehettünk. Volt neki egy külön bejáratú szobája és nem szerette, ha az anyja belenyúlkál a szekrényébe(koton, meg hasonló titkok miatt:) Szóval fogott egy kemény villanydrótot és a szekrényajtóra csinált belőle fogantyút, majd bedugta a konnektorba.
Egyszer felé jártam és ki akartam nyitni a szekrényt. Szólt, hogy ne nyúlkáljak, mert megráz.
Kérdem: Miért mit csináltál, valami gyújtó trafó?
Mondja, hogy belevezette a 220-at.
Mondom neki: tudod, hogy ha valaki rámarkol rendesen meg fog halni?
Azt mondja: Tényleg? Engem már többször megrázott de...
A rémtörténet az, hogy ezt a kérdést komolyan tette fel!!
Az még hozzá tartozik, hogy kikupáltam egy kicsit az elektomos élettani hatások terén és már nem készít hasonló dolgokat. :)
Üdv! watt


hétf. márc. 03, 2003 9:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Dolgoztam egyszer egy bácsinál kisegítõ munkán. A bácsi szó nem igazán illett rá, én magamban mindig õrült tatinak neveztem. Az öreg korábban villanyszerelõ volt, oszlopokra mászkált meg ilyenek.
Világítás megoldása az új épületrészben következõ volt:
földön fekvõ hosszabbító kábel végén az aljzat egy fali konnektor deszkadarabra csavarozva, hozzá szintén a földön egy asztali lámpa dugó helyett csupasz vezetékvégekkel, amiket az öreg próbál újra meg újra úgy igazgatni a konnektorba, hogy valami fény is legyen, aztán engem is megkér piszkálgassam, majd rámszól, ne idétlenkedjek vele annyit. Akkor már kezdett bennem felötleni, hogy talán nem kéne többet nála dolgozni.
Következõ eset nem annyira elektronikai, de igazi rémtörténet: Ugyancsak õrült tatinál az albérlõje meg én fogunk egy jókóra forgácslapot húzzuk végig a cirkulán (nem volt egy kis darab, csak a motorja 20 kiló), az öreg körülöttünk magyaráz: így húzd, úgy húzd.... Látom ám egyszer csak megindul, hogy besegítsen. Gondolom: nem kéne, az a rész, ugyanis, ahol a lap nincs megtámasztva éppen az öreggel ellentétes oldalon van, és nem látszik, hogy szándékában állna körbemenni.
Érzem a bajt, de nyikkanni sincs idõm, az öreg már nyúl is át a fûrészlap felett.
Pillanatok alatt történik minden, cirkula elkapja a tatit,
lefullad, vér mindenkiben meghûl...viszont senkibõl nem spriccel!
A következõ történt: Az öreg vastag pullóverben volt, ahogy átnyúlt a cirkulán, az elkapta a pulóvere ujját, berántotta a kezét, de miután a kötött pulóver szálai rátekeredtek a tengelyre egy pillanat alatt lefulladt. Az öreg csuklója (és egyben ütõere) a fûrész élétõl 1-2 centire volt amikor a gép megállt. Kiszabadítottuk, én meg eldöntöttem, hogy amint méltósággal megtehetem otthagyom az öreget.
Iszonyatos lett volna, ha kicsit erõsebb az a motor, vagy kicsit másképp csvarodnak a fonalak, és eléri a fûrészlap a kezét.
A fûrészgépektõl világéletemben féltem, azóta már-már fóbia lett belõle:).


hétf. márc. 03, 2003 1:54
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Gafly!

Hidd el, semmi sem lehetetlen. Én kb 6-7 éves lehettem,
amikor édesanyám és a kedvese a másik szobában lámpát
szereltek. Én meg egy hosszabbító mellett ücsörögtem, a
kezemben egy fémcsipesszel (fogalmam sincs már, hogyan
került hozzám). Ezt aztán egy gyors mozdulattal
belehelyeztem (persze nyitottan) a hosszabbító egyik
konnektorába. Egyből sötét is lett az egész lakásban :)
Anyuék meg értetlenkedtek, hogy mit csináltak rosszul :))

Azért örülök, hogy nem lett komolyabb bajom. Én inkább
azóta sem berhelek semmit a 230-at igénylő cuccokkal,
hanem inkább szakember.

Sy


vas. márc. 02, 2003 2:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
hawerral még általánosban kutattunk náluk a régi épületben hátha van valami berhelni-való
találtunk egy ilyen nagyon ronda 70 es évek közepei évjáratú videoton asztali rádiót.természetesen csöveset:)))
nahát mi lehet a baj miért nem szól, nézegettem a fűtéseket-az a mocsadék ECL86 os nem akart világítani.keresünk tovább találunk egy szintén csöves fekete fehér TV-t.na ezt megfogtuk a hangszórót állatias barbársággal kitéptük belőle, és a keresett ecl 86 osra is láleltünk a de a munkálatok előtt bedobtuk a képcsövét téglával nehogy robbanjon és megbánja a szemünk.
beszereltük a rádióba a szükséges szajrét az el is indult szólt vagy 5 percig majd nagy csattanás mulva kijön a srác anyja:-
-Zsolt te vetted el az áramot???????
mint késöbb kiderült a fekete fehér uránusz tv (asszam az volt) tökéletesen működött és helyhiány miatt került félre a melléképületbe.
egy darabig nem szivesen beszélt velem az apja.
csáó
andrás:)


szomb. márc. 01, 2003 18:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Valamikor a nyolcvanas években:
( az ifjabbak kedvéért - akkor nem lehetett készen kapni csatlakozókábeleket /mily kapitalista métely/sem...)
Bejön az ügyfél, hogy készítsünk neki dinercia átalakítót.
-Hogy mit?
-Mondom világosan, lassan, betűzve;DINERCIA átalakítót!
Kb. negyed óra alatt kiszedtük belőle hogy DIN-RCA átalakító kábel kell neki...


szomb. márc. 01, 2003 11:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Egy tanfolyamon meselte az egy kabelszerelo srac:

Telefonkabel, kabelhiba. Kimerik hogy kb. hol van,
kimennek a helyszinre. Nagy preri, sehol semmi.
Nezgelodnek, toporognak (t.i. a foldkabel altalaban
nem magatol szokott meghibasodni :))). Egyszercsak
talalnak a preri kozepen egy szep szabalyos kerek
lyukat. Valami epitkezes elott talajmintat vettek.
A kabelbol is :)))))


szomb. márc. 01, 2003 9:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Nem szeretném ha ezen most itt vitázni kezdenénk, de itt senki nem kért segítséget!
Mazsa hozzászólása tényleg nem volt valami finom, de a végére smájlit tett, ami asszem jelezte, hogy nem sértésnek szánta amit írt. igb rémtörténetnek minõsítése tényleg kicsit bántóan hangzik, de egyébként ütõs kis mondat. Én mindenesetre viccesnek találtam, és ha rám mondta volna, pláne egy 20 éves eset kapcsána sem gondolnám másképp (remélem). Igb kicsit túl érzékeny. Végülis az õ hozzászólása sem durva, csak vérkomolyan veszi, amit itt lazábban is lehetne.
Magam részérõl nem szólok többet a témához, ne csináljunk rémtörténetet a rémtörténetekbõl:)


szomb. márc. 01, 2003 9:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hmmm... Lehet, hogy Mazsa segítőkész, de a kérdéses
hozzászólásban ennek nyomát sem láttam. Na mindegy.

Az az igazság, hogy én köszönettel tartozom a pancser
szervizeseknek, nélkülük ugyanis nem lett volna
mikrohullámú sütőm, és 17 collos monitorom sem. Mindkettőt
javíthatatlannak minősítették ugyanis a "szakértők". A
tulajdonos így inkább lemondott róluk, és én a bevizsgálási
díj fejében elvihettem őket. Magnetroncsere helyett
átkötöttem a szakadt zavarszűrőt, a monitorban pedig
képcsőcsere helyett beállítottam a fókuszpotikat. Gondolom,
nagyon frusztráló élmény lehetett a szervizes számára, hogy
egy helyett két fókuszpoti volt. :-) Gondolkodtam, hogy
visszamegyek, és visszakérem a bevizsgálási díjat, meg is
tenném, ha kicsit közelebb lennének.

De azért az is érdekes ha egy elvileg hozzáértő ember
fejállításra szervizbe viszi a magnóját! A szervizes inkább
megköszönhette volna a potyapénzt!


szomb. márc. 01, 2003 0:32
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
igb!

Mazsa mindig segítõkész és sokmindenhez ért!
Nem olyan bántó rád nézve az az alapvetõen viccelõdõ hozzászólása, hogy ilyen durva és megalapozatlan választ érdemelt volna!


pén. feb. 28, 2003 18:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Ha nem érted, akkor nézd meg, hogy mit válaszolt nekem. És mire.


pén. feb. 28, 2003 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Nem kene Mazsa-t **** mert van
eppen eleg baja meg asszem nem is igen
szolgalt ra...

Visszaneztem az elozmenyt, es nem is
ertem mire szivtad igy fel magad.


pén. feb. 28, 2003 12:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Kedves Mazsa!
Én, természetesen, tudom, hogy mit kell és lehet csinálni egy magnófejjel. Az említett szerelőnek (bocsánat MŰSZERÉSZ) is elmondtam. Akkor se értette meg. Azért nem írtam le szájbarágósan, mert azt hittem, így is egyérterlmű.
Válaszodból gyanítom, hogy szervizben dolgozol. A jó hír, hogy végre már van, aki tudja, hogy hasonló helyzetben miről is van szó. A rossz, hogy feltehetőleg arogáns, "én jobban tudom" ember vagy, aki megkesíríti azok életét, aki a SZOLGÁLTATÁSÁRA szorul.
Ki kell, hogy ábrándítsalak, ha valaki bemegy egy szervizbe, nem biztos, hogy azért teszi mert maga nem tudná megcsinálni. Sőt még az is lehet, hogy jobban ismeri a dolgot mint aki majd végül megcsinálja.
A lehetséges okok:
nincs műszere hozzá (nálam ez volt)
nincs dokumentáció
nem éri meg neki vele piszmogni.
Mivel, Te anélkül, hogy megértetted volna, hogy mi is a helyzet, minősítettél engem, ezért én se leszek udvarias.
Itt Te és a hozzád hasonló "szakemberek" a rémtörténet. Ha találkozom velük, sose mulasztom el, hogy kicsit helyre ne tegyem őket. Még mindig nekem lett igazam, most se lesz másként.
Egyszer egy osztálytársamat, még általános iskolában megkérdezték, hogy szokott-e olvasni. Igen, olvastam a Vuk-ot.- volt a válasz. Ha nem érted, majd elmagyarázom.
Végül. Voltam óra adó a BME-n. Tudod, mi az?
Rosszul esett.


pén. feb. 28, 2003 10:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Valamelyik ügyfélnél vagy otthon
Hozzászólás 
Bocs de ez Mazsanak tetszeni fog!

-Harmincas éveinek közepén járó hölgy hóna alatt egy Aida rádióval belép a városi Gelka ügyfélterébe. Átvevő szerepben egy készséges műszerész mondanom sem kell, hogy az egyik legjobb cimborám. A hölgy leteszi a rádiót az asztalra és szakszerű hibaleírást ad. "Nézzék mán meg mer hiába kapcsoljuk be nem világít oszt nem is szól." Készséges barátom egy mozdulattal lekapja a masina fedelét hátha csak a biztit köpte ki. Midőn feltárult a készülék belseje a hölgy félreérthetetlenül rámutat a Tunere és a KF-ekre és megszólal. "Tuggya férjem villanyszerelő és egy kicsit ért hozzá és itten azokat a kilazult srófokat meghúzgálta mert nagyon kiálltak." :-)))) Persze a hangoló magok felét sikerült összetörni. Szegény cimborám 3napig lelki beteg volt az eset után.


-Ugyan ebben a Gelkában csörög a telefon a cimborám veszi fel.
-Tessék Gelka......
-Jáj Drágá áránysokóm én meg a Márinéni vágyok innét a fálubú.
-Tessék mondani miben segíthetek?
-Jáj árányoskóm gyüjjék mán ki hozzám mer eeromlott a tívím.
-Tessék mondani mi a baja a tévének?
-Hát tuggyá kedveském olan furcsán hernyog, zirnyog meg sistiríkol!
-....... :-))))


pén. feb. 28, 2003 10:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Valamelyik ügyfélnél vagy otthon
Hozzászólás 
Helyszín: Elektromos mérőlabor
A foglalkozás tárgya: Csöves erősítő tulajdonságainak mérése

Bementen hanggenerátor, kimeneten műteher, szkóp és egy hangfrekis csővoltmérő. Áramkör összeállítva, bekapcs. Persze amíg a cső nem fűt fel rendesen addig a kimenet mindenféle hülyeséget produkál. Látszik is a szkópon mire a csoport legjobb tanulója kijelenti, hogy persze hogy nem jó mert nincs összeföldelve a csővoltmérő a hálózattal. Megakadályozhatatlanul lekap egy mérőzsinórt. Egyik végét bedugja a műszer védőföld jelű banánhüvelyébe a másikat a legközelebbi üres konnektorba. :-))) Megtalálta a fázist.
Eredmény: Füst és korom meg némi szikra eső :-)))))
Arról a mérésről meghazudtuk a mérési jegyzőkönyvet :-)))


pén. feb. 28, 2003 9:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Unokaocsem egyedul a kistesoval.

Nem figyel ra, egyszercsak tok sotet.
Kisteso ket szoggel jatszik a konnektorban.

Azota sem ertem hogy hogy lehet ket
szazas szoggel ugy rovidzarat csinalni
a konnektorban, hogy nem razza
meg az illetot....


pén. feb. 28, 2003 9:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
volt egy trabantom.
éjjel tépek hazafelé.
zuhog az esö és a pocsolyák miatt gyújtás kihagyott
alig ment fel az emelkedön.
félreálltam. a korom sötétben kinyitottam a motorháztetöt.
a motor járt és én le akartam húzni a gyújókábelt, hogy melyik henger
nem megy. megfelelö áramütés hatására --ugyanazzal a mozdulattal-- kitéptem a kábeleket és jó messzire elhajitottam. korom sötétben!


csüt. feb. 27, 2003 18:54
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Végülis a kérdés jogos, mert a CPU nyuglami (ún. "iddle")
állapotban tényleg kevesebbet fogyaszt, de azt hiszem az a
1-2miliamper nem fogja behúzni a kéziféket a villanyórán:-)

No, de egy másik:

Otthon volt egy Orion Jácint tip. TV. Ez már egy kicsit
öregecske (még működik, pedig már majdnem 19 éves!), és az
RGB végfokban megadta magát két szín meghajtófokozata
(először persze csak az egyik, de javításra fordítható időm
híján a másik is), aminek PE sorozatú tranyóit ki kellett
cserélni. Ez rendben is volt, kicseréltem. Azonban -mint az
ilyenkor lenni szokott- elcsúszott a fekete szín és vele
együtt a színegyensúly is. Amíg ezt egy tükörből
állítgattam guggolva (kisasztalon tévé rulez), addig Fater
játszotta a hadd kukucskáljak mán mi van benne c.
színdarabot. Persze, hogy jobb oldalról:) (aki ismeri ezt a
TV-t az tudja, hogy a nagyfesz is ezen az oldalt van) Aztán
hogy jobban lásson, rátámaszkodott a sasszira, ami persze
földelt:) aztán az egyik bekukkantásakor arra lettem
figyelmes, hogy dől hátra mint a szalmazsák:DD Még jó hogy
az ágy volt mögötte... amit hirtelen mondott, az csak egy
nyögés volt... Aztán én meg azt sem tudtam hogy hova
nyúljak, magamhoz, apámhoz, vagy mentőt kell -e hívni.
Megnéztem, volt lélegzete, pulzusa (látszott rajta, hogy
csak kába, mert még mozgott:D ). Aztán utána mondta el,
hogy a 25kv keözelében járt a kezén keresztül jól leföldelt
ujja (lehet, hogy pont ez volt a szerencséje + talán az,
hogy a jobb keze volt az), és egy olyan intim élménye volt
vele, amit még kecses barátnője sem tud, de nem is szeretné
hogy tudjoon:D. Végül is nem volt gáz belőle, deúgy
hirtelen én is majd tökönszúrtam magamat, hova kapkodjak....

Legjobbakat:-)


csüt. feb. 27, 2003 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Egy kicsit offtopic, de szerintem ez se gyenge.
Pályafutásom korai szakaszában kihívtak szoftvertelepítésre.
Egy (mai szemmel nézve) elég gyenge gép volt, kb. 100 MHz körül, 16 v. 32 MB memóriával.
Panaszkodtak, hogy a játékok akadoznak. Megnéztem, mi minden fut: a szokásos dolgok mellett egy hatalmasra duzzadt Microsoft Irányítópult is ott pöffeszkedett a memóriában (abban a kevésben a Win95 mellett).
Mondtam nekik, hogy mielőtt elindítanak egy játékot, azt nem ártana kilőni, mert sok a memóriaigénye, swap, stb.
Kérdés:
- ÉS AKKOR TÖBB ÁRAMOT IS FOGYASZT???

Erre nem igazán tudtam érdemben válaszolni. :)))

Üdv: Dester


csüt. feb. 27, 2003 13:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Helyszín: műszaki suli, ötöd év, műhely gyak.
Tanár kiadja az utasításokat: forraszuk be az alkatrészeket, ellenőrizzük, majd mérjük be.Fontos a kinézet is, az alkatrészeket olvasási irányba ültessük.
Egy diáknál a bemérés során hatalmas füst-felhő röppent a terem menyzetéhez, a műhely elsötétült.
Később megnézte a tanár, hogy mit rontott: szerencsétlen, a greatz-hídba kötött 4 egyenirányító diódát is olvasásnak megfelelően kötötte be.


csüt. feb. 27, 2003 11:48
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Apámat mindig figyeltem amikor valamit szerelt, irigyeltem a tudását, és hihetelen fantasztikumként éltem meg azt, amikor egy tv, vagy rádió életre kelt kezei között.
Egy régi fadobozos műszert használt akkor, talán a nagyapámé volt egykoron.
Egyszer suli után hazaérkezvén, (kulcsos gyerek voltam) benéztem a kamrába, ami egyben a szerelőműhely is volt. Az asztalon ott találtam a fentemlített műszert, felvértezve a "mérőzsinórokkal".
Úgy éreztem eljött az én időm a bizonyításra. Fogtam a banándugókat és bedugtam a konnektorba őket. A műszer annak rendje és módja szerint ki is lendült, és a skála közepén heveny rezgésbe kezdett. Rettenetesen élveztem az élményt melyet én idéztem elő. Kihúztam a dugókat, majd ismét vissza! A műszer még vagy 15 másodpercig bírta...ellenállás mérésben, és erős fényjelenség mellett jobblétre szenderűlt, melyet a fellépő zárlat miatt teljes sötétség követett a lakás a kamrával egy áramkörön lévő helyiségeivel együtt.
Az első ijedség után nem estem kétségbe. Szépen kihúztam a műszert a konnektorból, becsuktam a kamraajtót, és mintha semmi nem történt volna, elmentem tanulni. (Sunnyogás)
Apám mikor hazajött, értetlenül állt a zárlat forrása előtt, és nem is vett volna észre a műszer használatáig semmit, ha nem viskelkedem egészen másképp mint ahogy szoktam. Este végül meggyóntatott a történtekről, és én mindent elmondtam.
Egy ejnye-bejnyével megúsztam, mivel csak nyolc éves voltam.
A műszert azóta is örzöm, mementónak.


kedd feb. 25, 2003 10:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Kispedro!

Ha még nem láttad, nézd meg a Survivor című filmet, egy sorstársadról szól... :))))

Volt egy osztálytársam akit búgócsigának hívtunk, a neve nem az értelmi szintjét tükrözte, hanem a viselkedését. Az egyik mérésórán őt hívták ki a táblához, hogy elméleti tudását vázolja fel a publikum előtt, természetesen ezt majd egy 1-5-ig terjedő számsorral értékelendő. El is kezdte felrajzolni a mérés elvi rajzát, de az egyik vonalnál kihagyott vagy 10cm-es részt, és folytatta máshol. Azt az apró hiányosságot nem számítva jó volt a rajz, de mindenki csak nézett, hogy mi lesz ott, mivel elvileg oda sem műszer, sem semmi más nem kerülhetett. Amikor kész lett, mintha minden rendben lenne elkezdte magyarázni a mérést, de akkor már mindenki azt találgatta, hogy ez hülye, vagy elfelejtett valamit, vagy mi a franc van? Végül a tanár sem bírta tovább, és megkérdezte:
- És az Búgó fiam, az micsoda?
- Ja, ez...(kis hatásszünet)...ez itt a reklám helye!
Jött a frappáns válasz, majd mindenki leesett a székről, és az óra további része méltatlan volt a mérésóra névre... :))))

Üdv
Inhouse


kedd feb. 25, 2003 8:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Nekem még az is durva volt, mikor régen sorkimenőket hajtottam meg és gyönyörködtem a nagy szikrákban.Egyszer a sorkimenő testjét leföldeltem a gázcsőre.A kezemben volt egy 1000V-ig szigetelt csavarhúzó és közelítettem a nagyfeszkábel végefelé, mikor átütött kb. 2 centiről a csavarhúzó végébe.A csavarhúzót kb. 5 centi hosszan beleégette a kezembe.Addig nem volt baj, míg a sorkimenő nem volt leföldelve.Azóta egyet sem építettem.:-)
kispedro


hétf. feb. 24, 2003 22:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Tul vagyok 7 áramütésen, 1 szélütésen, 2 kettesen, és egy gyalogoson.


hétf. feb. 24, 2003 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Az is durva volt valamelyiknap, mikor etettem a halakat az akváriumban és a tetején lévő üveglapot véletlenül belelöktem neonnal együtt a vízbe és elmerült.Hirtelen nem tudtam mit csinálni és belenyultam könyékig és kivettem.Naggy megdöbbenésemre, se nekem, se halaknak, se semminek nem lett baja.Egyáltalán nem rázott meg.Olyan gyorsan történt, hogy nem volt időm megnézni, hogy vajon a víz alatt is világíthatott-e.:-)
kispedro


hétf. feb. 24, 2003 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sándor vagyok...

Nem olyan rég (kb. 1 hónapja) kaptam egy rádiótunert.Bedugtam a konektorba, hogy kipróbáljam.Mikor meguntam kikapcsoltam és ott hagytam.Kicsit később kerestem a fiókba egy biztosítékot, de nem találtam.Gondoltam kiveszem a tunerből.Nem volt benne csavar, ezért lelehetett húzni a tetejét.Megkerestem a biztit és tök bátran két újjal megszorítottam és kiakartam rántani.Természetesen még mindig bevolt dugva a konektorba.Abban a pillanatban lefeküdtem a szőnyegre és egy fél óráig lihegtem, mint egy kutya.Majd mikor felkeltem, röhögtem, hogy milyen gyökér is vagyok.

Múlthéten ültem az iskolába (mérés óra) és headseten hallgattam az mp3-at a telefonon.(SL45)Rátettem a telefont a számítógépre.Szórakozok a ewb-el és egyszer csak hangos recsegést hallottam a headsetben, a fülemet meg aszittem, hogy levágta valaki egy késsel, úgy **** a gép.Mondanom sem kell, hogy a headset, telefonnal együtt repült a terem másik végébe.A többiek, meg szakadtak a röhögéstől.Még a tanár is.Azthitte csak szórakozom, mert hogy állítólag a gépek levannak földelve.Meg, hogyha valami letestelné, rögtön lekapcsolna egy biztonságirelé és áramtalanítaná a gépeket.Aztán lehet, hogy csak statikusan feltöltődött, vagy "mittudomén".:-)
Teccikérteni?
kispedro


hétf. feb. 24, 2003 19:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 370
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kérem kapcsolja ki! :)))


hétf. feb. 24, 2003 18:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Egyszer, kb20 éve, bevittem egy magnót szervizbe.
Mondtam a szerelőnek, hogy a rést szeretném beállítatni. (Addig állítgattuk fülre, míg nem találtunk vissza az eredetihez sem).
Hová gondolok?-mondta. A rés olyan kicsi a fejen, hogy csak mikroszkóppal lehet látni...


hétf. feb. 24, 2003 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Mértetek ti amatőr korotokban erősítő kimeneti impedanciát ellenállásmérő műszerrel csak úgy simán, mintha egy ellenállást mérnél? :))

Üdv


hétf. feb. 24, 2003 11:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Na, még egy aztán kussolok...

Szereltem egy gyári Opelos CD rádiót, tehát kijelző nuku. Házilag épített tápom, 0-24V, max 3A, áramlimit, deprez műszer átkapcsolhatóan fesz, vagy áram mérés.

12,5V beállít, rádug, minden oké, néztem az áramfelvételt, 1A körül, oké, aztán bigyuzgattam, ott is hagytam, most már a hibára sem emlékszem.. aztán visszamentem és nézem ,hogy csak 8V-ot kap? Ki állíthatta el? Lehet, hogy véletlenül letekertem a potit. Elkezdtem adni a feszt, ment is felfelé, de nem tetszett valami, mert lassan... egyszer csak egy sistergés, füst, kapásból kirántottam a tápból a vezetéket. Aztán fogtam a fejem... a CD-ben elszállt egy 2200mikros puffer, kilőtte a tetejét, na mondom ****, eldurrant a táp és biztos kiment a 32V teljes táp. Nézem a tápot jó, nézem a kimenőfeszt, 22V! Homlokracsapás... elnéztem, és a műszer épp árammérésen volt. Így azt a skálát néztem és tekertem közben a feszt fölfelé, persze ettől nőtt az áram is és 22V-ot már nem bírt a 16V-os kondi. Szerencsére megúsztam a kondi cseréjével.

Üdv
Inhouse


hétf. feb. 24, 2003 11:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Szakközépiskola 1. osztályos koromban nekiálltam Quad405-öt gyártani. Csináltam egy tápot, nagy ColorStar trafó áttekerve, 25A Graetz 4db hűtőbordás diódából és a pufferek, mindez (a cserélgetést megkönnyítendő) banánhüvelyekkel és az erősítőn a banándugókkal. Semmi gond nem volt vele, elsőre működött, hibátlanul ment. Csak a testpont úgy nézett ki, hogy egy hüvely, abba 1dugó, abba megint egy dugó szépen egymásba, hogy egy pont legyen a föld. Az egyik banándugó oxidált volt, némi idő elteltével a rezgésektől megszűnt a tökéletes kontakt, így bizonyos vezetékek nem kaptak testet, de tápot igen. A HS500-ban kikönyököltek a hangszórók, én meg majdnem sírtam... :)

Ugyanezzel a technikával történt, hogy járattam, hogy mennyire melegednek a dolgok, és néztem kézzel a hűtőbordákat, erősítő langyos, 2 diódahűtőborda hideg, másik 2 ...***** MEG!... ez 100V! egyen!...jól elzsibbadtam, de utána már csak 1 ujjal néztem meg. :))

Egy cserépgyár elektronika műhelyében voltunk gyakorlaton, és mit is kell csinálnia egy elsős elektroműszerésznek a gyakorlaton? 220-as relékből szép huzalozással valamilyen logikai kapcsolást, azt hiszem közlekedési lámpát, jelzőizzókkal. Na, anyagbeszerzés mindenkinek a padlásról, 220-as mágneskapcsoló tekercsek és mágneskapcsoló házak. Összeszerelés. Volt egy srác, aki általában nem állt igazán a helyzet magaslatán, de most úgy tűnt egész jól megy neki, legalábbis csinálta. A mester mindenkinek a lelkére kötötte, hogy bekapcsolás csak az ő engedélyével és ha ő ott van. Persze emberünk nem igazán akarta a sikerélményt váratni, ezért úgy döntött bekapcsolja. Elég hangosan búgott a cucc...mondtuk neki, hogy kapcsolja ki, mert valami nem jó, de akkor fár füstölt is...mondtuk neki, hogy most már tényleg lődd le, mert füstöl, erre ő: Á, az csak por! De közben már annyira okádta a füstöt, hogy a srác fújta és kézzel legyezte!!! Itt már hasunkat fogva fetrengtünk a padlón, mikor belépett a mester és felfedezte, hogy erős bakelitszagú köd ereszkedett a tanműhelyre és a látótávolság kb.20cm. Valaki közben kitépte a konnektorból a kütyüt... Ahogy eloszlott a füst, kiderült a bibi, a nagytudású srác 24V-os behúzókkal szerelte fel áramkörét. Ráadásul tudta, hogy 24V-osak, de mivel nem talált már 220-ast, gondolta ez is jó lesz....

Üdv
Inhouse


hétf. feb. 24, 2003 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Kozepiskolas koromban a haver szerzett valahol
egy recievert (tuner + erosito). Csak nem volt jo,
igaz elvittek a szervizbe, megprobaltak megjavitani
de nem sikerult nekik.

Na mint utobb kiderult, kicsereltek mind a ket vegfok
IC-t, csak forditva. Ismeritek azokat a tukorszimmetrikus
IC-ket...
A kettot megcserelve jo lett. Na erre azota is buszke vagyok :)))))


szomb. feb. 22, 2003 18:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Két mélysugárzós hangdoboz, egyik mély tönkrement. Haver úgy gondolta, ért annyira hozzá, hogy kicserélje. Meg is tette, de nem érti, hogy miért szól hangosabban a doboz, ha kézzel lefogja az egyik mélyet ("Nézd már, koma..."). Persze hogy nem polaritáshelyesen kötötte be az új hangszórót, az a másikkal ellenfázisban került, igyekeztek kioltani egymást. Ha pedig lefogta az egyiket, akkor legalább az egyik nem oltotta ki a másikat. :D

Ugyanez a gyerek fényorgonát is épített. Ez vagy húsz éve még annyiból állt, hogy egy izzót és egy fénycső gyújtópatront sorba kötöttünk, majd rákapcsoltuk a (z akkor még) 220 V-ra. Valaki fel is hívta a figyelmét, hogy SORBA kell kötni az eszközöket. Az újdonsült villanyszerelő pedig SORBAN, egymás után kötötte a zsinórra. Tehát sejthető, hogy párhuzamosan. No akkor hálózat rá, puff, sikeresen leáramtalanította a lakást. :D

Végül a saját eseteim:

Valami autó magnó-rádió végfoka rossz volt. Tipikus végfok IC hiba, a csatoló kondi előtt nem fél táp volt, hanem valamelyik szélre "kiült". IC csere előtt átnéztem azért a környező néhány alkatrészt, hogy hátha csak az egyenáramú munkapont beállítása hibázik. Kicsi az esélye, de nem lehetetlen. Miután úgy tűnt, hogy végérvényesen tönkrement az IC, felmérgeltem Magam, hogy nem volt otthon belőle. Elborult az agyam, és "ennek már úgyis mindegy, rohadjon meg" alapon a félrebillent kimeneti pontot a másik tápfeszültség potenciálhoz rövidrezártam. És láss csodát: a kimenet beállt fél tápra és a végfok működött! Szétégett a zárlat??? :O

És egy tényleg rémtörténet:

Junost javítás, már nem tudom mi volt a baja. Leskelődök benne, de nem nagyon értettem hozzá (most sem). Utána eltávolodtam a készüléktől, a kapcsolási rajzot néztem vagy a szerszámaik között matattam, amikor durr! Az akkori hibától függetlenül, de éppen akkor robbant fel benne a fázisjavító kondi. Másodpercekkel előtte pedig ott hajolgattam fölötte, tágra nyílt szemekkel. Rosszul is járhattam volna.

Gilszkilabor


szomb. feb. 22, 2003 10:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kollégámnak lemerült az aksija. Na mondom ott a töltö, használd.
- Egyébként hány A-al töltöd?
- Nem tudom nem mutatja, rossz benne a müszer.
- Akkor ott a kézimüszer mérd meg.
- Megmérte: rá az aksira az áramméröt... párhuzamosan :-) nem értette mit rontott el és miért füstölt.....


szomb. feb. 22, 2003 1:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szóval megkérdeztük a suliban az egyik tanárt, hogy mi az ami átlátszó és vezeti az áramot?
-Víz?
-Ááá nem annál sokkal jobban vezeti.
-Valami elektrolitra gondoltok?
-Nem, és nem is folyékony.
-Hát akkor nem tudom.
-Hát: DRóTKERÍTÉS !!!!!!
- Na elmentek ti valahová......


szomb. feb. 22, 2003 1:24
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Odajön egy haver, hogy megint rossz a tv-je adjak neki ic-t hozzá, mert aki a múltkor javította most nem akarja megcsinálni:
- Tök szemét azt mondja nincs hozzá ic-je pedig láttam, hogy van neki egy csomó a cuccai között!
-Na jó, de milyen kell?
-Hogyhogy milyen, miért többféle van?


szomb. feb. 22, 2003 1:19
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ismerösöm munkahelyén sok tantálkondit használtak fel, a müszerészek is találtak maguknak jó szorakozást: 2 vastag rézdrótból meg sok tkondiból "létrát" forrasztottak (a kondik voltak a létrafokok). Aztán rá a tápra és nézték milyen sorrendben füstölnek el a kondik: persze több variációban, levegöben viz alatt, tulfesztöl, forditott polaritásu fesztöl, váltófesztöl..... Amikor ezt már megunták akkor fogtak egy hosszabb kábelt, a végére egy 10000uF körüli kondit, a másik végére meg a hegesztötrafó - aztán bekapcs. Jókat robbant. A nagy raktárkészlet fogyott rendesen.... Hát nem csoda ha azóta csödbe ment a (nemakarom ideirni a nevét) cég.


szomb. feb. 22, 2003 1:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Haver irja fel a szükséges alkatrészeket:
"egyen 4148"
"300mA bizti" - a boltban már 300A-est kért, meg is kérdezték mibe kell: "hát az erösítömbe"


szomb. feb. 22, 2003 1:04
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Más: olyan 14 körül lehettünk, kitaláltuk, hogy csináljunk fényorgonát. Triakok, izzók, légszerelt :-) elektronika. Haver könyökig benne az áramkörben amit elfelejtettünk kihúzni a konektorból, de valami véletlen folytán pont a fázist szakíttták meg a triakok és egyik ág sem rázott..... Egészen addig amig a társaságból valaki meg nem fordította a nemrég lejárt kazettát és megszólalt a zene. Láttatok már olyat akit ritmusra ráz az áram?: hát nem tudtuk eléggé sajnálni, még most is röhögök amikor eszembe jut az a látvány :-)


szomb. feb. 22, 2003 0:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5526 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 107, 108, 109, 110, 111  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség