Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 12, 2024 6:53



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Polcok és állványok! 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
H! Én viszont rackdobozt (2U, 3U magasakat) és rackállványt keresek. Hol a legolcsóbb? SF


szer. máj. 14, 2003 8:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sokan a számokra esküsznek, pl 3 lábra kell ereszteni őket, meg minden könyvbe be kell tenni egy plusz lapot, mert azok általában páratlanok... meg egy készülék egyik sarkát le kell celluxozni...


kedd máj. 13, 2003 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Domy és Többiek!

Nekem a Rút Kis Kacsa alatt (NAD5120 lemezjátszó) egy A3-as méretű rajztábla van, ez vált be, de a rajztábla alatt 3db. sárgaréz hatszög-anyagból felerészben 1-1cm esztergált kúp van. Próbáltam mást is, nem igazán voltak jobbak, másképp színezték a hangot.
A hangsugárzók a Szonáta négyszögletes-lapú állványán ülnek, közvetlenül a fémen. Itt is próbáltam tüskéket, kúpokat, pénzérmét,- nem lett jobb, a gyurma, vagy más puha anyag elpuhította a hangot.
Az erősítőm lábai 10mm-es acél kúpok, alátéttel, a nagy nehéz komódon, a CD-játszó, magnó, tuner, a saját lábain állnak, a CD-alatt az egyik lábra alulról van egy kis darab cellux-ragasztva, ez a legjobb.

Egyik ismerősöm rugókat tett a CD-játszó lábaira úgy, hogy 2-3mm-re elemelik a bútorról, szerinte ez a legjobb (neki).

Jó megoldás még, a fém-Rack-állvány, amiben a "tepsikre" rakjuk a készülékeket, a kerekek helyére tehetünk tüskés-lábat, vagy nagyméretű acél-csapágygolyókat, amik a lyukba részben "beülnek".
Én ezt kipróbáltam, erőteljes, sötét, mély hangzás, de nyugodt hang, stabil sztereó, jó térhatás.
Minden készülék hasonlóan viselkedett, érdekes, hogy "komoly" zenére jobb, mint popzene esetén.
Manipulálhatjuk még azzal, hogy a fém-állványt összekötjük a védőföldeléssel, ez egyedül a CD-játszónál hozott némi javulást, hogy miért pont ennél, nem tudom. A többi készülék talán kevésbé érzékeny a "szórt" elektromágneses zavarokra, többször ellenőriztem, tényleg érdekes; legkevésbé a Tuner érezte meg a "plusz" földet.
Ebben a "Rack"-állványban a magnó legalul, felette az erősítő, CD-játszó, majd a Tuner, legfelül pedig a lemezjátszó érezte jól magát, de a lemezjátszó is belül van, nem az állvány tetején.
Tüskékkel, vagy kúpokkal kell a próbálkozást kezdeni, mert ezek hatása a legerősebb, leginkább észrevehető és persze az egyik legolcsóbb próba is.
Üdv! SMA


hétf. jan. 13, 2003 10:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Ebben a topicban a készülékek és hangdobozok alátétjeiről és állványairól szerzett tapasztalatokat szeretném összegyűjteni, és ha otthon is kivitelezhető a dolog (DIY) az külön jó!!!

Tehát készülék alá könnyű, rezonáns alátét és hangdoboz alá nehéz állvány vagy épp fordítva. Esetlek parafa v. balsafa kockák, ahogy a HFM is megírta anno? A kábelek alá érdemes-e gyurmát tenni meg ilyesmik. Várom mindenki hozzászólását, aki foglalkozik vele, tehát hitetlenek kiméljék ezt a topicot, mert nem vitafórumot szeretnék nyitni!

Üdvözlettel: Dömy


vas. jan. 12, 2003 22:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség