Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 01, 2024 21:58



Hozzászólás a témához  [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 136  Következő
PIC kérdések 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
Kicsa írta:
..Nomeg azt nemtudom,hogy létezik-e olyan program,ami kapcsolási rajzból nyák-rajzot csinál?


Ln is használom évek óta az Eagle-t és nekem nagyon bevállt!


hétf. máj. 23, 2005 7:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 29, 2005 18:50
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Létezik,PL eagle.


pén. máj. 20, 2005 17:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Összerakta már vki a Kónya László féle égetőt?
Mert pár hozzászólással ez alatt lehet látni a kérdéseimet....és örülék,ha vki tudna segíteni..Nomeg azt nemtudom,hogy létezik-e olyan program,ami kapcsolási rajzból nyák-rajzot csinál?


pén. máj. 20, 2005 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
watt írta:
Ha még mindig nem menne:
Ki tudod próbálni rövidebb kábellel? Inkább a printer porttól legyen hosszabb, mint a PIC-hez menő! Ha a feszek megvannak, és kapcsolnak is(LED-ek is jelzik) akkor csak a jelveszteség jöhet szóba. A programon nem kell változtatni semmit (oshon) mert alapból jól van minden.

Mostmár megy. Tegnap este hazaértem, és megsasoltam mégegyszer a dolgokat. Az égetőn hiányzott az inverter kimenete és a nyomtatóport bemenete közötti vezeték. Ezt pótoltam, és azóta megy. Délelőtt már ment a kijelzők multiplexelése, és már olvasta az RTC-ből az időt. Azt a bank-os dolgot is megnéztem, úgy a 12. oldal környékén láttam, hogy már valaki kérdezte. Meg most megnéztem, hogy ettől függetlenül megcsinálja a hexet. Rövidebb kábellel már nemigen tudtam volna próbálkozni tekintve, hogy az égető közvetlenül a printer portra van dugva nyákon levő hím csatlakozóval, itt nincs egy miliméternyi rövidíthető kábel se. Meg a pic és az égető között sincs 25cm-nél hosszabb a vezeték. Direkt rövidre csináltam, hogy ne ezen bukjon el. Tudjátok milyen az, amikor kigyullad az első led :D , na én így voltam az este, aztán elment az áram :( , elaludtam, és reggel fogtam hozzá ismét.

Watt: esetleg nézd meg a nyákrajzomat az égetődhöz. Ha tetszik nyugodtan felrakhatod az oldaladra. Úgy érzem, egész jó lett. Mondjuk nem pont ugyanaz a kapcsolása, mint a tiédnek.http://potyo.uw.hu/egeto.zip


pén. máj. 20, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
Szia Kicsa és Szia WATT!

Ennél az égetőnél egyetlen kényes és nehéz dolog van, a nyomtaott áramkör elkészitése. Ez a munka igényel legtobb odafigyelést és ügyességet. A többi már nem nagy gond. Természetesen az egész tapasztalat fügvénye.

Ja WATT, én már használtam a többi részét is és sikeresen "újraélesztettem" néhány autórádiót.

A legjobban az tetszi az egészben, hogy minden MCU-hoz van előreirt protokol és csak a listából kiválasztom a megfelelőt és indulhat a programozás. Ha találkozom olyan nagyon új MCU-val ami még nincs a listán, csak letöltöm az ujj programot a netről és már azt is progizhatom.

Kicsa, nagyon nem szeretem mások d9ntését befolyásolni, szerintem döntsd el magad és akkor nem engem fogsz hibáztatni :D !

További jó elfoglaltságot és sok sikert a munkában szépmindanyiatoknak!


pén. máj. 20, 2005 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Nekem jól működik és aki megépítette, tudtommal nem csalódott. A leglényegesebb PIC-eket kezeli, a többit nem is fogjuk használni szerintem...


pén. máj. 20, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Nos akkor.....Igazatok van...de akkor most melyik égetőt csináljam? :D :D.Komolyan...én hiszek nektek,ésd belátom,hogy először kéne indulni 1esben....tehát kezdő egyszerű kapcsolások...aztán majd jöhetnek a többi fokozatok is....:-) szóval akkor melyik égetőt javasoljátok egy abszolút kezdőnek?


pén. máj. 20, 2005 12:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
Teljesen egyetértek veled WATT!

Jómagam is azt vallom, hogy az egyszerűség a célravezető, mert automatikusan kisebb a hibalehetőség, de én még egy szempontot előnyben részesitek: a biztonságot. Ez fokozottan érvényes és nem csak a kezdő kolegáknál. Én magam is csináltam hülyeségeket, de hát ezt magával hozza a kapkodás és az hogy nagyon elbiztam magamat hogy én már tudom mit csinálok. Na ekkor ütközött ki az, hogy a "biztonság". Ugyanis az égetőben az a néhány olcsó CMOS, nem csak kapuzásra és bufferolásra szolgál, hanem egyben védelelm is a akár a PC felé, akár magára az MCU-ra nézve. Én még mindig azt vallom hogy könyebb kicserélni a kiégett CMOS-okat, mint alaplapot cserélni a PC-m ben (még ha már mára teljesen értékteleln is az a Pentim I.).
Ebből az égetőből 7 darabot épitettem meg a környezetemben lévő kolégáknak, köztük kezdőknek és nem bántam meg, mert ahogyan nő a tudás úgy nőnek az igények is. Szerintem a tény hogy még 1,5 év távlatából sem kellet másikat épiteni, azt igazolja hogy kifizetődik.
Hogy mi a drága az szerintem relativ. Nekem az egészet sikerült cirka 20 Euróból kiállitani (elnézést de másik pénznemben nem tudok párhuzamot vonni). persze a munkámat leszámitva. Néhány dolgot elhagytam, mint pl. a kallantyús (ZIF) foglalatot, helyettem sima alyzatokat raktam, de egyáltalán nem hátrány.

Bocs hogy ha kicsit hoszúra sikeredett!

További sok sikert mindanyiatoknak!


pén. máj. 20, 2005 8:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Én azt ajánlanám inkább minden kezdő kollégának, hogy nézze meg jól hogyan működik az ICSP programozás, és akkor nem kellenek ilyen bonyolult égetők (pl willem), és nem merülnek fel olyan kérdések, hogy hány vezeték meg hova dugjam.
Én is nagyon sok égetőt megnéztem és arra jutottam, hogy ha valaki építeni akar egy PIC-es áramkört(hogy az működjön is), akkor annyi felkészültségének kell lennie, hogy egy egyszerű áramkört össze tudjon építeni és éleszteni. A bonyolultabb égetőkre semmi szükség, mivel sokkal költségesebbek és semmivel nem tudnak többet, mint az 3+2 vezetékesek(GND, +5V, +13V, PGD, PGC), mivel MINDEN égető ezen a vonalon keresztül éget minden sorosan égethető áramkört(EEPROM, PIC).
Egy kis tanulmányozással minden programozó programot rá lehet illeszteni az áramkörökre, tehát az oshon, az IC-Prog, és a WPB_F18 egyaránt működik a klasszikus égető áramkörrel.

Korábban arról is volt szó, hogy a fejlesztés egyszerűsége és más praktikus okokból a felprogramozás a céláramkörben a leghatákonyabb. Ezért nincs értelme foglalatokkal, meg bonyolult céláramkörökkel szenvedni, veszélyeztetve a PIC lábait, nem is beszélve az SMD cuccokról.
Az utánépítésnél a legkritikusabb pont a tapasztalatok szerint a kábelezés. Szalagkábel kell és a lehető legrövidebb megoldások, és ha már hosszabb kell valamelyikből, akkor az a Printer legyen, de ne 2méter! Az ajánlott kábel hosszak 40cm printer, 15cm ICSP.


pén. máj. 20, 2005 5:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Sziaszotk! Én a sok égető közül kiválasztottam egyet Kónya László honlapján,mégpedig ezt : http://www.aut.bmf.hu/konya/mikro/pic_www/index.htm
CSak 1-2 dolgot nem nagyon értek,ezért kérlek titeket h világosítsatok fel:A kapcsolási rajzon ot középtájt jobb oldalt van az a dc 9voltos kis kapcsolás.Na az azt mutatja hogy abból a kis kapcsolásból 9 volt bemenettel lehet előállítani a Vcc feszültséget,ami tul képpen a lelke?
A másik dolog h itt 40 lábas ic van megrajzolva..most ezzel lehet programozni sima pl 18 lábas ic-t is? És ha igen,akkor csak annyi,hogy simán beteszem azt is? vagy kell vmiféle átalakító?És azt hiszem hogy az uccsó 'nemértem' dolog az az,hogy ugyebár a 40 lábas ic az maga a célkontroller,amit fel szertnénk poriogramozni.Namost ott fent van még 2*2 tüskesor.....azok mire jók? mert ottvan a kapcsolási rajzon is ,de ha ott középen a 40 lábasba megy a mikrokontroller,akkor oda mik mennek?
Meg még annyi,hogy a pc soros portjáról összvissz 2 tüske kell?Eddig mi9nden égetőnél min 3-4 kellett..de volt ahol 6 v 7..akor hogy van ez?
Egyenlőre azhiszem ennyi.....


csüt. máj. 19, 2005 18:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Ha nagyon zavar az üzenet, akkor ez a mágikus sor segít:

ERRORLEVEL -302 ;SUPPRESS BANK SELECTION MESSAGES

atta


csüt. máj. 19, 2005 14:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
Mas: Irtam azt a kodot, amit az elozo hozzaszolasomban emlitettem. Volt benne egy ilyen:
Kód:
   BCF   STATUS,RP1
   BSF   STATUS,RP0
   MOVLW   B'11100000'
   MOVWF   TRISB

Es az MPLAB 6.30 es 6.10 is azt mondta, hogy a TRISB nem a BANK0-ban van. Dehat en bank1-et valasztottam. Kiprobaltam 5.xx-es MPLAB-bal, az leforditotta a kodot. Mi itt a problema? A movlw-nel lehet, hogy nem ez volt az ertek, igy fejbol nemtudom, de az szvsz ebbol a szempontbol nem is lenyeges.[/quote]
Ez egy állandó jelenség, de azt hiszem ezt csak az MPLAB, csak úgy megjegyezte, vagyis csak WARNING súljosűgu hibának jelelnti. Ettől a program le lett forditva és ha más hiba nincs akkor működöképes. Ezt nem kell figyelembe venni. Azt hiszem szabad forditűsban a figyelmeztetés igy valahogy szól:
biztos hogy a XXXX funkcio jo bankban van?

További sok sikert!


csüt. máj. 19, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Sziasztok!
Olvasva ezt a részt..lehet h kéne létrehozni egy PIC kérdések (kezdőknek) c topicot... :-)De mivel ilyen nincs(és nem volt kedvem csinálni :-) )ide rakom be kérdéseimet.
Nostehét a minap elkezdtem neten olvasni ezekről a programozható kis ic 'csodákról' és nagyon megtetszettek.Én elektronikában gyakorlatilag alapszinten vagyok,szal csak finoman a fogalmakkal. Szal én ilyen mikrovezérlőből szeretnék építeni elsőzör egy egyszerű kis áramkört,pl ledes villogót,vagy vmi EGYSZERŰ cuccot. (és sztem először a pic be való beíráshoz való panelt kellmegépíteni.) Szóval teljesen alapdolgokkal kellene kezdeni,és remélem h ti ebben fogtok tudni segíteni. Nos akkor válom a tippeket,5leteket,javaslatokat. (avezérlő ill égetőpanelt is itthon szeretném építeni,mert így legalább tudom tesztelni a 'vasalós' nyák gyártást is)


Szép nagy üdvözlet mindekinek!

Nem olyan régen csatlakoztam ide és olvasgattam it a felszollalásokat, vagy hozzászólásokat és látom milyen sok kérdés merül fel az égetőkkel kapcsolatban. Jómagam is sokat válogattam és nagyon sok véleményt meghalgattam (po és kontra) és végül is a választásom a Willem féle égetőre esett. Úgy másfál éve épitettem meg és azt mondhatom nem bántam meg. Eddig foglalkoztam néhány tipusu MCU-val, de még mindet fel tudtam programozni ezzel az égetővel. Ami az érdekessége, hogy nem csak az MCU-kat lehet velel programozni, de a memóriákkal is elboldogul. Most láttam már van ujjabb változata is, amely már elősegiti az ICP tipusu programozást is (na a régivel is meg lehet oldani csak néhány szál drót és egy kis odafigyelés szükségeltetik). Az égetőt hihetetlenül gyorsan meg lehet épiteni és szinte első bekapcsolásnál működöképes. Na hogy ne szaporitsam a szót én nagyon meg vagyok vele elégedve. Akit érdekel ajánlom hogy látogasson el a
www.willem.org
oldalra és a többit a saját megitélésre bizom.

Szép nagy üdvözlet és további sok sikert!


csüt. máj. 19, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
potyo!
Ha még mindig nem menne:
Ki tudod próbálni rövidebb kábellel? Inkább a printer porttól legyen hosszabb, mint a PIC-hez menő! Ha a feszek megvannak, és kapcsolnak is(LED-ek is jelzik) akkor csak a jelveszteség jöhet szóba. A programon nem kell változtatni semmit (oshon) mert alapból jól van minden.


csüt. máj. 19, 2005 10:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Mi az a Vcc és Vpp? milyen feszültségek? Mert gyakorlatilag minden égeőnél van,de nincs odaírva hogy howa kell kötni,honnan nyerjük a feszt,miből hogyan..stb.
A VCC a logikai ic-k(TTL ic-k, 74ls tipusuak) taplabanak a szokasos jelolese. A CMOS ic-k(pic-ek, 40xx tipusuak) taplabanak szokasos jelolese a VDD. A GND es a VSS a foldpontot(minuszt) jelenti. A VPP a pic-ek programozasahoz szukseges feszultseg, (ennek hatasara tudja a pic, hogy most program fog erkezni a megfelelo labakon), csak arra az idore kell, amig a pic-et programozod, normal mukodes kozben ezt a labat a VDD-re kell kotni egy ellenallassal. A VCC erteke 5V, a VDD a CMOS ick-nel 3-18V lehet, de a pic-nel a max 5V. Az adott pic datasheetjeben meg kell nezni, hogy adott frekihez mennyi kell. A VPP olyan 12-13V koruli, de szinten a datasheet-bol kell megnezni, hogy mennyi lehet. Az mer nem jo, ha 13V-nal tobb. Az, hogy mit hova kell kotni, szinten a datasheet-bol lehet megnezni. Hogy honnan nyerjuk, pl. 5V-ot lehet a pc-bol(USB, midi port, kozvetlenul a taprol), kulso 5V-os stabilizalt taprol. Szerintem erdemes a pc-rol nyerni, igy biztos nem kotunk szembe ket tapot, max rovidrezarjuk a pc-t, de az ellen vedve van a pc tap. A 13V-ot is lehet a pc-rol pl. egy feszultsegtobbszorozo kapcsolassal(pl. watt egetojenek felso resze) vagy kulso taprol.


csüt. máj. 19, 2005 7:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Mi az a Vcc és Vpp? milyen feszültségek? Mert gyakorlatilag minden égeőnél van,de nincs odaírva hogy howa kell kötni,honnan nyerjük a feszt,miből hogyan..stb.


szer. máj. 18, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Gondolkodtam 1 kicsit. Amikor az Oshon programjaban bemegyek a hardware/check menupontba, akkor ott betudom pipalni, hogy adjon jelet a vpp,vdd,pgd es pgc labakra. De van ott meg 1 pipadoboz, amit nem lehet bepipalni. Ennek nem kellene akkor valtoznia, amikor a pgd labat valtoztatom :?: Mas nem jutott eszembe, amit elronthattam volna. Esetleg egyeb otlet :?: Az egeteshez szukseges-e a visszajelzes(gyanitom igen) :?:
Mas: Irtam azt a kodot, amit az elozo hozzaszolasomban emlitettem. Volt benne egy ilyen:
Kód:
   BCF   STATUS,RP1
   BSF   STATUS,RP0
   MOVLW   B'11100000'
   MOVWF   TRISB

Es az MPLAB 6.30 es 6.10 is azt mondta, hogy a TRISB nem a BANK0-ban van. Dehat en bank1-et valasztottam. Kiprobaltam 5.xx-es MPLAB-bal, az leforditotta a kodot. Mi itt a problema? A movlw-nel lehet, hogy nem ez volt az ertek, igy fejbol nemtudom, de az szvsz ebbol a szempontbol nem is lenyeges.


kedd máj. 17, 2005 17:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás segítség
Kicsa írta:
hmm? tud vki segíteni?


Hali!

Én ezt építettem meg: http://haromb.freeweb.hu/ (lent PIC égető)

Tökéletesen működik PIC16f76-tal. Fontos megjegyeznem, hogy sokan szídják a JDM programozót, nem ok nélkül. Összesen három ilyen darab készült, és bizonyos PC-ken, bizonyos darabok nem működnek. Valószínűleg a feszültségek, és az alkatrészek szórása miatt. Megoldás lehet még a két programozó lábra 1-1 kicsi értékű kondit teni (pár pF). Ez egy esetben segített.

g.


kedd máj. 17, 2005 10:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
hmm? tud vki segíteni?


hétf. máj. 16, 2005 20:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Na akkor tud vki egy egyszerűább égetőt? Nem kell olyan sok pic-t ismerni,a lényeg h egyszerű leygen kezelni meg összerakni.Tud vki ilyet?


hétf. máj. 16, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Sziasztok
Osszeraktam a kapcsolasomat, itt az egeto es a kapcsolasom semaja es a nyakrajza is eagle formaban: http://potyo.uw.hu/pic.rar A pic egy 16f876-20-as, az egeto a watt fele. Az egeto kozvetlenul a pc-re van dugva egy csatlakozoval(nincs nyomtatokabel vagy ilyesmi), valamint az egeto es a pic kozott kb. 25cm a kabel, egy microsoft egerbol **** hateres. Az egeto USB-rol kapja a tapot, valamint az egeton keresztul kapja a kapcsolasom is. A gond az, hogy nem muxik. Nem programozza fel a pic-et. Az oshon fele progival kiserleteztem, probaltam invertalni-neminvertalni a kimeneteket, valamint 16f876 es 876a-kent is, de semmi. Egy 21 word-os hexet akartam beleegetni, ami a porb,0-ra kinyom egy 1-et, valamint a portc,4-re egy 0-t. Az oshonrol **** szimulatorban mukodik a hex, igy talan illene a kapcsolasban is. Ellenorzeskor mindig 0000-t ad(vagy invertalva 3fff-t). Amit tudok: a pic megkapja az 5V-ot a tap labra es progizas idejere 12.5V-ot a vpp labra. Amikor az oshon-ban ki-be kapcsolom a PGD, PGC, es VPP jeleket, akkor a pic pgd, pgc es vpp labain is megvan a ki-be kapcsolt jel. Mi lehet a gond :?: A pc egy NF7+athlon xp1950MHz, de probaltam ugy is, hogy levetttem az orajelet 500MHz-re. Szkopom sajnos nincs, igy nem tudom megnezni a jelalakokat. Esetleg van-e mas progi, ami tud ezzel az egetovel progizni 16f876-ot?

Tetszett a cenzura :D ****=származó


hétf. máj. 16, 2005 9:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Átgondoltam..nincs vmi egyszerűbb kapcsolás? Mert lehet h megépíteném ez a Majki féle propic2-t,de sztem előszörre nagy fába vágnám a fejszét..szal kéne vmi egyszerűbb,ami a 16-os szériát tudja programozni...egyenlőre sztem jó lenne az is...szóval van vkinek olyan ?


vas. máj. 15, 2005 19:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
akkor már értem...köszi...sztem akkor nekiállok és elkezdem építeni a Majki oldalán találhato propic 2-t...a karos ic fogi helyett lehet belerakni sima foglalatot?


vas. máj. 15, 2005 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Kaninjo: köszi a cuccot, holnap kipróbálom...


Kicsa: a kvarc egy rezonáns tulajdonságú elem (olyan mint egy rezgőkör, csak sokkal pontosabban tartja a rezonanciafrekvenciáját) a PIC 2 lábára kell kötni, ezzel egy oszcillátort alkot, és ez lesz a procc órajele.

Némely PIC rendelkezik belső RC oszcillátorral, ez esetben nem kell kvarc, de általában itt a max. órajel 1MHZ, és pontatlanabb, függ a táptól és a hőmérséklettől.


szomb. máj. 14, 2005 23:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
ja igen..a kvarc mire jó?


szomb. máj. 14, 2005 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Ja,még egy dolog,amit most jelenleg nem értek.Ez olyan,ogy pl egy kapcoslás,mondjk egy egyszerű ledes strobi pl.(5 ledből) a kapcsolás akkor elvileg itt egy felprogramozott icből meg 5 ledből +5 db ellenállásból állna?
Meg kell még kvarc és két kondenzátor a kvarc földeléséhez(persze csak ha nem olyan pic-et használsz, aminek van belső RC oszcillátora). Pl 4MHz és 2*22pF


szomb. máj. 14, 2005 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Ros-Co.!

IC-Prog-hoz töltsd le a drivert: http://www.ic-prog.com/icprog_driver.zip , majd engedélyezd (Options/Misc/ "Enable NT/2000/XP Driver").


pén. máj. 13, 2005 22:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Ja,még egy dolog,amit most jelenleg nem értek.Ez olyan,ogy pl egy kapcoslás,mondjk egy egyszerű ledes strobi pl.(5 ledből) a kapcsolás akkor elvileg itt egy felprogramozott icből meg 5 ledből +5 db ellenállásból állna?


pén. máj. 13, 2005 21:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Párhuzamos portra megy. És tápot szerintem "gagyitápról" adj neki, az 12V-ra állítva kb 18V-ot ad, ez jó betápnak a stabilizátorokhoz. (gagyitáp=piaci 500Ft-os dugasztáp)

Letöltöttem az Icprog-ot a kolléga oldaláról (1.05) és azt írja ki "privileged instruction" Más is találkozott ezzel a hibaüzenettel? WIN2K van. Valószínűleg nem tud hozzáférni a porthoz. Megoldási javaslat? A picall szintén nem megy WIN2K alatt, (gép 1,3G Cerka)


pén. máj. 13, 2005 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Nos..elolvastam egy pár oldalt...értem a ényegét a cuccnak...mostmár viszont csinálnom is kéne vmit....:-) Szóval akkor propic 2...hogy áljak neki ennek az egésznek? amúgy ezt h tom rákötni gépre,és min keresztül? tápot honnan kap?


pén. máj. 13, 2005 18:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 07, 2005 10:48
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Mo
Hozzászólás 
Szia Kicsa!

Sztem érdemes a Majki oldalán talál6ó ProPIC égetőt +építeni.
Nem túl bonyolult, és sok PIC-et ismer.
De ha gondolod van 1 JDM programozóm amit elad6ok neked.
Az a soros portot használja.
Kisebb PIC-ek progizásához az is jó.


csüt. máj. 12, 2005 14:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Átolvastam őket..úgyérzem h belevágok.Mostmár csak azt nem tom,hogy meléyik égetőkapcsolást rakjam össze....


csüt. máj. 12, 2005 9:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ajanlom a kovetkezo oldalt: http://www.freeweb.hu/fairco/pic/main.html Van egy jo kis leiras, vagy ugyanez fentvan a http://www.hobbielektronika.hu/-n.
Illetve ajanlom meg ezt a topicot elejetol vegeig elolvasni, es esetleg a PIC18fxx irasa topicot http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=4591&highlight=18fxx. Sokmindent tanulhat az ember beloluk.
Egetonek meg csakis a WATT oldalan fellelhetot.


csüt. máj. 12, 2005 8:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Ajánlom figyelmedbe WATT odlalát :wink:
itt sokat köszönhetünk neki
[url]wattmep.tvn.hu[/url]


szer. máj. 11, 2005 13:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Sziasztok!
Olvasva ezt a részt..lehet h kéne létrehozni egy PIC kérdések (kezdőknek) c topicot... :-)De mivel ilyen nincs(és nem volt kedvem csinálni :-) )ide rakom be kérdéseimet.
Nostehét a minap elkezdtem neten olvasni ezekről a programozható kis ic 'csodákról' és nagyon megtetszettek.Én elektronikában gyakorlatilag alapszinten vagyok,szal csak finoman a fogalmakkal. Szal én ilyen mikrovezérlőből szeretnék építeni elsőzör egy egyszerű kis áramkört,pl ledes villogót,vagy vmi EGYSZERŰ cuccot. (és sztem először a pic be való beíráshoz való panelt kellmegépíteni.) Szóval teljesen alapdolgokkal kellene kezdeni,és remélem h ti ebben fogtok tudni segíteni. Nos akkor válom a tippeket,5leteket,javaslatokat. (avezérlő ill égetőpanelt is itthon szeretném építeni,mert így legalább tudom tesztelni a 'vasalós' nyák gyártást is)


kedd máj. 10, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
potyo írta:
Az en kerdesemre ott 8 hozzaszolassal feljebb tudtok-e valaszt adni? Csak annyit, hogy lehet-e (erdemes-e kutatnom utana), vagy nem.
petyamester írta:
Üdv!
4 db kijező multiplexelve megy, 4+7=11 :)
Egyelőre csak a kijelzővezérlést szeretném megcsinálni, pl gombokkal lehetne léptetni a számokat, csak a program kellene.... Találtam is megfelelőt, ott van fent, már csak meg kellene értenem, ebben kérem a segítségeteket!

Ha akarsz meg 2 nyomogombot a beallitashoz, akkor az mar pontosan 13. Ez eleg is, ha csak a pontos idot akarod latni. Viszont ha valamit ki-be akarsz kapcsolni, akkor ahhoz is kell egy lab, es akkor mar a 16f84-nek nincs eleg.


Nem akarok semmi mást, csak ezt. Egyelőre az is elég, ha csak a kijelzőn tudom a számokat léptetni, gombnyomásra....


hétf. máj. 09, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az en kerdesemre ott 8 hozzaszolassal feljebb tudtok-e valaszt adni? Csak annyit, hogy lehet-e (erdemes-e kutatnom utana), vagy nem.
petyamester írta:
Üdv!
4 db kijező multiplexelve megy, 4+7=11 :)
Egyelőre csak a kijelzővezérlést szeretném megcsinálni, pl gombokkal lehetne léptetni a számokat, csak a program kellene.... Találtam is megfelelőt, ott van fent, már csak meg kellene értenem, ebben kérem a segítségeteket!

Ha akarsz meg 2 nyomogombot a beallitashoz, akkor az mar pontosan 13. Ez eleg is, ha csak a pontos idot akarod latni. Viszont ha valamit ki-be akarsz kapcsolni, akkor ahhoz is kell egy lab, es akkor mar a 16f84-nek nincs eleg.


hétf. máj. 09, 2005 12:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 05, 2004 15:00
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
hoad írta:
Sziasztok!

Kezdő vagyok PIC témában, de már nagyjából sikerült megírnom egy rs232 baud rate konverter progit :lol: . (egy hw és egy soft soros port, soroson fogadok, hw-n adok). Jelenleg egy 18f452 típusú PICen fut a progi (4Mhzen). Sajna csak 19200bps-es sebességet tudok elérni a hw soros kezeléssel, viszont nekem 57600-al kéne! Az adatlapja szerint nem tudja ezt a sebességet. :?
Tud vki esetleg olyan típusú PIC-et amivel ez a sebesség elérhető :?: (lehetőleg 40 lábút)

Sajnos masikkal se lesz jobb (illetve elvileg ez is tudja). Az itt a gond, hogy ekkora sebessegnel mar rossz a belso oszto pontossaga (BRGH=1 ill. SPBRG=3 beallitasokkal 62500 a nevleges sebesseg, ami 8.5%-os elteres). Ha ezekkel a beallitasokkal nem mukodik, akkor vagy gyorsabb kvarccal kell jaratnod, vagy olyan kvarcot kell valasztanod, aminek a frekije nem kerek (3.68MHz koruli lenne az idealis az 57600-hoz).
Ajanlom figyelmedbe a doksi "USART Baud Rate Generator" fejezetet is.


hétf. máj. 09, 2005 10:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 18:51
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Hello Kaninjo!

Azért köszönöm,hogy megpróbáltad.

Üdv.:Taresz


hétf. máj. 09, 2005 5:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Hello Taresz!

Sajna nem tudok segíteni :( .
CCS C compiler kellene... A demo-ban pedig nincs benne a 16F84A (csórók :x ) .

Üdv.:Kaninjo


vas. máj. 08, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 08, 2005 15:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kezdő vagyok PIC témában, de már nagyjából sikerült megírnom egy rs232 baud rate konverter progit :lol: . (egy hw és egy soft soros port, soroson fogadok, hw-n adok). Jelenleg egy 18f452 típusú PICen fut a progi (4Mhzen). Sajna csak 19200bps-es sebességet tudok elérni a hw soros kezeléssel, viszont nekem 57600-al kéne! Az adatlapja szerint nem tudja ezt a sebességet. :?
Tud vki esetleg olyan típusú PIC-et amivel ez a sebesség elérhető :?: (lehetőleg 40 lábút)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hoad hétf. máj. 09, 2005 8:23-kor.



vas. máj. 08, 2005 15:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Üdv!

4 db kijező multiplexelve megy, 4+7=11 :)
Egyelőre csak a kijelzővezérlést szeretném megcsinálni, pl gombokkal lehetne léptetni a számokat, csak a program kellene.... Találtam is megfelelőt, ott van fent, már csak meg kellene értenem, ebben kérem a segítségeteket!

Petya


vas. máj. 08, 2005 9:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 18:51
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Szia Kaninjo!

Ment a file e-mail-ben.

Üdv:Taresz


vas. máj. 08, 2005 7:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
potyo írta:
Találtam egy érdekes oldalt: http://www.luberth.com/analog.htm Lehet csemegézni.

Hmmm....
Csúnyán bele lehet bolondulni ezekbe az órákba! :shock: (katt a www-gombomra :roll: )
Már kettő megépült, most tervezgetem a harmadikat :P ...
Hamarosan lesz "DCF-support" is :) (vagy komputer-szinkronizáció?! 8) ).

taresz írta:
Ha valaki Közületek bevállalná,annak elküldeném a C file-t.

Ha még fennáll a dolog, küld el. Megnézem mit tehetek.

Üdv.:Kaninjo

P.s.:Elnézést az OFF-ért :roll: !


vas. máj. 08, 2005 1:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
petyamester írta:
Üdv!

LED kijelzős órát szeertnék építeni, 16F84-el. Tudtok ehhez a netem valami mindakapcsolást, ami alapján el tudok indulni? Pl. LED kijelző vezérlése, időmérés, stb... nagy segítség elnne, elakadtam.

Petya
Én is hasonlón dolgozom. Igaz még csak a séma és a panel terve van meg, igy nagy segítséget nem tudok adni.
Az időmérésre szerintem érdemes valami i2c-n komunikalo órát nézni. Pl. Ricoh-nál:http://www.ricoh.com/LSI/product_rtc/2wire/. De google-val találsz egy rakatot, csak találd meg közülük a megfelelőt, és a beszerezhetőt.
Viszont ha mondjuk 4 darab 7 szegmensű kijelződ lesz, és azokat a pic-ről akarod közvetlenül meghajtani, akkor szvsz nem lesz elég a 16f84-es 13 i/o portja. Számold ki, hány lábra van szükséged. Meg ha lehet, akkor kisáramú kijelzőket használj. Nézz szét multiplexelés terén(google).
Ha akarsz érdekeset látni, akkor:http://www.maxim-ic.com/appnotes.cfm/appnote_number/1880Megspórolhatsz vele néhány lábat ,de csak akkor vágj bele, ha a 7 szegmensű kijelződ nyitófeszültsége min fele akkora, mint a pic tápfeszültsége.
Ellenkező esetben nem müxik.

Az én áramköröm egy 16f876+ds12887-ből áll. A ds12887 tartalmaz quartz-ot és egy minimum 10 évig tartó Li-elemet, így az óra akkor is megy, ha lekapcsolod róla a feszt. Egyszer beállítod, és azután még a tavaszi és őszi óraállítást is megcsinálja. Igaz párhuzamosan komunikál, de ugyanazok a vezetékek mennek rá, mint a kijelzőre, így nem jelent nagy gondot.

Nekem is van egy kérdésem: Ugye olyant lehet csinálni, hogy nevet hozzárendelek egy adott kimenethez, pl. LED1-et a porta,3-hoz, így amikor a LED1-et billegtetem, akkor az tulajdonképpen a porta,3-at billegteti. Olyant lehet-e csinálni, hogy egy pl.: PD-t hozzárendelni a portd-hez, de úgy, hogy a PD,3 az a portd,5-öt jelentse, a PD,4 a portd,2-őt, stb. :?:

Találtam egy érdekes oldalt:http://www.luberth.com/analog.htmLehet csemegézni. :shock: :D :lol: :wink:


szomb. máj. 07, 2005 20:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Találtam egy példát, de nem értem, higy mi mit jelent a kódban. Tudna valaki segíteni? Nagyon megköszönném!

Kód:
   LIST            P=16F84 ; no need to change this for the 16C84
   ERRORLEVEL      -302    ; suppress bank selection messages
   __CONFIG        3FF9H   ; XT oscillator (and PWRTE if 16C84)

#DEFINE _3_58MHZ                ; choose clock speed
;#DEFINE _4_00MHZ

PCL     EQU     2               ; registers are defined here to make this
STATUS  EQU     3               ; program self contained.
PORTA   EQU     5
PORTB   EQU     6
INTCON  EQU     0BH
TRISA   EQU     85H
TRISB   EQU     86H
OPTREG  EQU     81H

C       EQU     0               ; bits in STATUS
Z       EQU     2
RP0     EQU     5

T0IF    EQU     2               ; bit in INTCON


#IFDEF  _3_58MHZ                ; number of ticks per second for 3.58 MHz:
TCK0    EQU     .109            ; nominal
TCK1    EQU     .111            ; every 10 secs
TCK2    EQU     .113            ; every min
TCK3    EQU     .115            ; every 10 mins
TCK4    EQU     .114            ; every hour
TCK5    EQU     .110            ; every 10 hours
TCK6    EQU     .111            ; every 24 hours
#ENDIF

#IFDEF  _4_00MHZ                ; as above but for 4 MHz
TCK0    EQU     .122
TCK1    EQU     .123
TCK2    EQU     .121
TCK3    EQU     .123
TCK4    EQU     .124
TCK5    EQU     .125
TCK6    EQU     .125
#ENDIF

   CBLOCK  0CH             ; define variables required

   TICKS                   ; decremented every tick (9.15 ms or 8.19 ms)
   SEGS                    ; one bit per segment: "-gfedcba"
   SEC
   SEC10
   MIN
   MIN10
   HOUR
   HOUR10
   FRAME                   ; used to decide when to display time
   HHMM                    ; one bit per digit displayed
   COUNT                   ; scratch register
   DIGIT                   ; last digit displayed

   ENDC


   ;*********************************;
   ;         Initialisation          ;
   ;*********************************;

   ORG     0

INIT    CLRF    SEC
   CLRF    SEC10
   CLRF    MIN
   CLRF    MIN10
   CLRF    HOUR
   CLRF    HOUR10
   CLRF    FRAME
   CLRF    PORTA
   CLRF    PORTB
   BSF     STATUS,RP0      ; select register bank 1
   CLRF    TRISA
   MOVLW   80H
   MOVWF   TRISB           ; only RB7 is an input
   MOVLW   4
   MOVWF   OPTREG          ; assign prescaler (1:32) to TMR0
   BCF     STATUS,RP0      ; reselect bank 0


   ;*********************************;
   ;          Main Program           ;
   ;*********************************;

MAIN    CALL    CLOCK           ; real-time clock algo called every second
   CALL    SHOW            ; display the time
WAIT    BTFSS   INTCON,T0IF     ; wait for TMR0 to roll over
    GOTO    WAIT
   CLRF    INTCON
   CALL    CHKSW           ; check for button press
   DECFSZ  TICKS,F
    GOTO    WAIT
   GOTO    MAIN            ; get here every second


   ;*********************************;
   ;  Convert digit to segment form  ;
   ;*********************************;

SEGTAB  ANDLW   0FH
   ADDWF   PCL,F
   DT      40,79,24,30,19,12,02,78,00,10
   DT      7F,7F,7F,7F,7F,7F


   ;*********************************;
   ;  Real-time clock algorithm      ;
   ;*********************************;

CLOCK   MOVLW   TCK0            ; increment digits as appropriate
   MOVWF   TICKS           ; and define number of ticks per
   INCF    SEC,F           ; second for next second
   MOVF    SEC,W
   SUBLW   9
   BTFSC   STATUS,C
    RETURN

   MOVLW   TCK1
   MOVWF   TICKS
   CLRF    SEC
   INCF    SEC10,F
   MOVF    SEC10,W
   SUBLW   5
   BTFSC   STATUS,C
    RETURN

   MOVLW   TCK2
   MOVWF   TICKS
   CLRF    SEC10
   INCF    MIN,F
   MOVF    MIN,W
   SUBLW   9
   BTFSC   STATUS,C
    RETURN

   MOVLW   TCK3
   MOVWF   TICKS
   CLRF    MIN
   INCF    MIN10,F
   MOVF    MIN10,W
   SUBLW   5
   BTFSC   STATUS,C
    RETURN

   MOVLW   TCK4
   MOVWF   TICKS
   CLRF    MIN10
   MOVF    HOUR10,W
   SUBLW   1
   BTFSC   STATUS,C
    GOTO   INCHR
   INCF    HOUR,F
   MOVF    HOUR,W
   SUBLW   3
   BTFSC   STATUS,C
     RETURN

   MOVLW   TCK6
   MOVWF   TICKS
   CLRF    HOUR
   CLRF    HOUR10
   RETURN

INCHR   INCF    HOUR,F
   MOVF    HOUR,W
   SUBLW   9
   BTFSC   STATUS,C
    RETURN

   MOVLW   TCK5
   MOVWF   TICKS
   CLRF    HOUR
   INCF    HOUR10,F
   RETURN


   ;*********************************;
   ; Displays the time digit by digit;
   ;*********************************;

SHOW    CLRF    HHMM           
   INCF    FRAME,F         ; increment place in frame
   MOVF    FRAME,W
   SUBLW   D'14'
   BTFSS   STATUS,C
    CLRF    FRAME
   MOVF    FRAME,W
   XORLW   1               
   BTFSC   STATUS,Z
    GOTO    DHOUR10        ; display 10s of hours when frame is 1
   XORLW   1^2
   BTFSC   STATUS,Z
    GOTO    DHOUR          ; display hour when frame is 2
   XORLW   2^3
   BTFSC   STATUS,Z
    GOTO    DMIN10         ; display 10s of mins when frame is 3
   XORLW   3^4
   BTFSC   STATUS,Z
    GOTO    DMIN           ; display mins when frame is 4
   MOVLW   30              ; otherwise blank display
   MOVWF   PORTB
   MOVLW   1F
   MOVWF   PORTA
   RETURN

DHOUR10 BSF     HHMM,3
   MOVF    HOUR10,W
   GOTO    DISPLAY       

DHOUR   BSF     HHMM,2
   MOVF    HOUR,W
   GOTO    DISPLAY

DMIN10  BSF     HHMM,1
   MOVF    MIN10,W
   GOTO    DISPLAY

DMIN    BSF     HHMM,0
   MOVF    MIN,W           ; falls through to DISPLAY

   
   ;*********************************;
   ;       Displays digit in W       ;
   ;*********************************;

DISPLAY MOVWF   DIGIT           ; save number to be displayed in DIGIT
   CALL    SEGTAB          ; convert to segment form
   MOVWF   SEGS            ; and store
   ANDLW   1FH             ; extract PORTA segments
   MOVWF   PORTA           ; and display
   RRF     SEGS,W
   ANDLW   30H             ; extract PORTB segments
   IORWF   HHMM,W
   MOVWF   PORTB           ; and display
   RETURN


   ;*********************************;
   ; Checks for a switch press and   ;
   ; updates digit if displayed      ;
   ;*********************************;

CHKSW   BTFSC   PORTB,7         ; switch closed?
    RETURN                 ; no
   MOVF    HHMM,F
   BTFSC   STATUS,Z        ; digit displayed?
    RETURN                 ; no

INCDIG  INCF    DIGIT,F         ; DIGIT is the currently displayed number
   MOVF    DIGIT,W
   SUBLW   9
   BTFSS   STATUS,C
    CLRF    DIGIT
   MOVF    DIGIT,W
   CALL    DISPLAY
   CALL    DELAY           ; wait for switch to settle
CHKSW0  BTFSS   PORTB,7         ; switch open?
    GOTO    CHKSW0         ; no
   CALL    DELAY
   BTFSS   PORTB,7         ; still open?
    GOTO    CHKSW0         ; no
   MOVLW   D'20'
   MOVWF   COUNT
CHKSW1  BTFSS   PORTB,7         ; switch open?
    GOTO    INCDIG         ; no
   CALL    DELAY
   DECFSZ  COUNT,F
    GOTO    CHKSW1
   MOVF    DIGIT,W         ; switch was open for around 2 secs
   CLRF    FRAME 
   CLRF    SEC10
   CLRF    SEC
   BTFSC   HHMM,3          ; update correct digit
    MOVWF  HOUR10
   BTFSC   HHMM,2
    MOVWF  HOUR
   BTFSC   HHMM,1
    MOVWF  MIN10
   BTFSC   HHMM,0
    MOVWF   MIN
   GOTO    MAIN            ; restart the program


   ;*********************************;
   ; Delay used by switch routine    ;
   ;*********************************;

DELAY   MOVLW   D'12'           ; roughly 100ms delay
   MOVWF   TICKS
DEL1    BTFSS   INTCON,T0IF     ; wait for TMR0 to roll over
    GOTO    DEL1
   CLRF    INTCON
   DECFSZ  TICKS,F
    GOTO    DEL1
   RETURN

   END


szomb. máj. 07, 2005 12:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Üdv!

LED kijelzős órát szeertnék építeni, 16F84-el. Tudtok ehhez a netem valami mindakapcsolást, ami alapján el tudok indulni? Pl. LED kijelző vezérlése, időmérés, stb... nagy segítség elnne, elakadtam.

Petya


pén. máj. 06, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 18:51
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Tisztelt PIC-elő Urak!

Kis segítségre lenne szükségem.
Van egy C-ben íródott programom,amit HEX-re szeretnék fordítani,vagy inkább fordíttatni.
Ros-Co kolléga ajánlott egy progit,ami az MPLAB-bal együtt működik,de
"nagyfokú hozzáértésem" miatt ez megoldhatatlannak látszik.
Ha valaki Közületek bevállalná,annak elküldeném a C file-t.
Sürgős lenne a dolog,mivel már minden megvan hozzá,így hétvégén össze is dobnám az áramkört.
Köszönet a segítségért.

Üdv:Taresz.


pén. máj. 06, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Sziasztok!

Lenne egy elméleti kérdésem.
AKarok csinálni egy távolságmérőt, PIC+LCD, stb

A lényeg a kalibráció.
Úgy tervezem, hogy egy jeladót figyelek, és pl megyek 1000 métert, megszámolom az impulzusokat, visszaosztom a távot a kapott impulzusokkal és kész.
Az a lényeg hogy nem tudom hány impulzus fog jönni, és erre keresnék valami matematikai-elméleti (vagy gyakorlati) megoldást.

Ha lehet asm-ben.


Előre is köszönöm

Tom


szomb. ápr. 30, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Hali!

Egyik barátomnak a sulijába kellene futóversenyre kröidõ mérõt csinálni.
Csak hát felmerült pár kérdés.
1. Mivel is pontosan? Én rfPICre gondoltam, bár még sohasem programoztam ilyet.
Csak azt nem tudom ezekhez milyen jeladókat lehet kapni.
2.A jeladók csak akkor adjanak amikor áthaladtak egy bizonyos pont elött.
Egyenlõre ennyi.
De szivesen veszek bármilyen ötletet.

üdv sonar


csüt. ápr. 28, 2005 11:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 136  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség