Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 18, 2024 1:55



Hozzászólás a témához  [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136  Következő
PIC kérdések 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az említett iButtonról szóló cikket hamarosan (elvileg még ma) felteszem. Aztán hamarosan az eddig általam írt programot is.
A cím: http://Lzolcsi.fw.hu
Egyenlőre 404 van, úgyhogy ne lpődjetek meg. De ha már tölt valamit, akkor felraktam. :)

hali


csüt. júl. 03, 2003 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Gilszkilabor

Én személy szerint azért nem a propic2 - öt építettem meg, mert nagyon merev, azaz ha új típusú PIC kerül forgalomba (esetleg más a programozási protokoll) akkor új programozót kell építeni. A wisp - nél viszont csak újra kell programozni a benne lévő PIC - et...
Egy másik fontos dolog: a wisp sokkal jobban le lesz dokumentálva :))) (erről watt gondoskodik :))

Atti


csüt. júl. 03, 2003 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia watt!

Tudom, hogy Wisp628-at akartok építeni. A háttérben figyelek is, hogy akkor Propic2-t építsek vagy Wisp-et (most már kivárom!!! :) ). Csak azért említettem a Propic2-t, mert szinte annyiba kerül, mint a picprog és ha már megépíti valaki, akkor a propic2 több típust éget.

Válasz kérdésedre: a 18Fxxx sorozatból csak a 252 és a 452 szerepel a listában, ez utóbbi csak "future product". Sajna.

Jówispet kivárok!

Gilszkilabor


csüt. júl. 03, 2003 13:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Atti:

Vdd +3,5V a katalógus adat. Már láttam más alkalmazásban is, hogy így használják, ezért igazából nem is az én ötletem, csak eszembe jutott! ;) Ha a soros portot ellátja akkor a Vpp-is.

Nem pontosan értem, hogy hogyan jön bele a képbe a -10V? Van külön egy láb, ahol a +10 figyel és van ahol a -10.



Igazad van a fesz sokszorozóval, pl. egy 555-el is simán megy a dolog, csak nem akarom bonyolítani a 628-as égetését. Nekem mindig a sok macerától ment el a kedvem egy bizonyos áramkör utánépítésekor. Szeretném, ha találnék egy könnyű utat, amit a kezdők ios járhatnának.

(mentem..)
Üdv! watt


csüt. júl. 03, 2003 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
watt:

Nem tudom, hogy égetéskor mennyi áram folyik az MCLR lábon valamint a max mennyit tud leadni? A másik kérdés, hogy elég a 10V vagy nem.
Valamint: a maxon -10V is van, tehát egy soros diódára mindenképp szükség lesz, vagy egyéb megoldásra, a lényeg hogy -10V - on szerintem tönkre megy a PIC. Lehet kapni olcsó fesz. sokszorozókat, az is lehet egy járható út...

Atti


csüt. júl. 03, 2003 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Gilszkilabor!
De mi Wisp628-at akarunk még mindig építeni, és csak azért kell a PICProg, hogy a PIC16F628-ba belegyömöszköljük a wisp628.HEX-ét! Ezrét kell olyan égető ami pofon egyszerű, és csak kevés pic-et ismer ezért. de nem is kell többet. Ha bejön amire gondoltam, láthatod majd, milyen egyszerű egy bizonyos típust égetni. Alig kell hozzá néhány alkatrész.
A propic2 tud 18F4320-at kezzelni? Sajnos a freeweb-et én nem érem el innen.
Üdv! watt


csüt. júl. 03, 2003 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Siasztok!

Na, innen már csak egy kis lépés a korábban említett propic2! Olyan, mintha a PICprog továbbfejlesztése volna.

http://majki.freeweb.hu/


csüt. júl. 03, 2003 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Most nézem, hogy ez a PICProg nem az a PICprog! :)))


csüt. júl. 03, 2003 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Atti!
Közben én is megtaláltam ugyanezt. :)
http://www.oshonsoft.com/picprog.html

Párhuzamos porton kommunikál és tényleg csak egy 74LS06 és két tranyó kell hozzá. A nagyfeszt majd megoldom ügyesen, mert van rá ötletem, csak még nem próbáltam ki. Az ötlet az, hogy a MAX232-n van 10V. A MAX meg a Wisp628-on van. Mivel úgy is Wispet építünk, ezért annak a paneljét el kell készíteni. A PIC nélkül bekapcsolva a MAX-ról leszedhető a szükséges Vpp fesz és az 5V is, ezért nem kell külön tápot építeni neki. Sőt, még azon is gondolkodom, hogy a helyén kéne beégetni a PIC-et. De ehhez már a nyákot is kell variálnom a jelenlegihez képest, de ez nem gond.
De ezeket még ki kell próbálnom!

A lényeg viszont az, hogy az eddigi előzetes .pdf-ek teljesen elavultak! :)) De azért alakul!

A rezgésről:
A gond az, hogy a program fut a belső oszcival, csak a HS módot nem tudom beállítani, szerintem az LVP programozó miatt.

Köszi az eddigi támogatást!
Üdv! watt


csüt. júl. 03, 2003 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Szia Watt

http://www.bobblick.com/techref/project ... cprog.html

Még régen én is ezt használtam, igaz csak 16f84 - hez, viszont az oldalon azt irja a srác hogy 16f628 - at is tud programozni egy új szoftwerrel, ami ugyanitt letölthető.

Próbálj meg egy 4 Mhz es kristálzt, ha az berezeg, akkor a kapacitások túl nagyok (már mint az értékük)

Atti


csüt. júl. 03, 2003 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Atta!

Hát ezen a kis programozón bizony nincs semmi ilyen állítási lehetőség. Egyszerűen belöki a progit és kész. Még kérdezni sem kérdez semmit. Az nagyon valószínű ezek után, hogy nem írja át a config-et. Úgy néz ki, hogy más egyszerű programozó után kell néznem, ha nem jön össze a dolog( Nekem csak azért fontos ez a rész, mert szeretnék egy olyan eljárást leírni, ahol korrekten meg lehet építeni a Wisp628-at és ehhez kell a 16F628 felprogramozása is, a nélkül, hogy komoly programozót kéne kölcsönkérni, vagy építeni. Bár ez ebben az esetben is a 22-es csapdája lenne).

Az oszcillátor rezgését oszciloszkóppal néztem...
A táppal biztosan nincsen gond, mert minden más PIC megy róla.

Üdv! watt


csüt. júl. 03, 2003 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Sziasztok

A MCLR és a LVP láb között csak a feszültség szintben van különbség. Egyszer kipróbáltam egy PICSTART PLUS - al, fogtam a jelet ami a MCLR - re ment volna, ráakasztottam egy 5v6 - os zenert + egy soros ellenállást, ezt kötöttem az LVP lábra, és gyönyörűen sikerült felprogramozni. Még azt is el tudtam érni, hogy kitiltsam az LVP módot, utána már csak nagyfesszel lehetett programozni. Nézzétek meg a programozó szoftwert, hogy be van e állitva az hogy újrairja a configot, ez általában egy külön parancs szokott lenni

Watt: én a wisp - be az ott található .hex - et égettem bele, egy PICSTART PLUS - al (kölcsönkértem egy napra az egyik haveromtól...). Mondanom se kell hogy működik. Viszont a tápegységre oda kell figyelni, vagy tiltsd ki a "brown out detection " - t (ekkor ugyanis mindig resetelni fog, ha a táp kisebb mint 4.2 V 100us - ideig. Ez a 100us emlék, lehet hogy több, vagy kevesebb :)))))

Egy egyszerű módszer az oszc. tesztelésére: az XTAL2 (vagy osc out) lábra rámérsz egy multiméterrel. kb 2V és 3V közötti feszt kell lássál, ha működik. Vagy egy detektoros (1 kristály dióda) vevővel meg is hallgathatod... Ha fütyöl akkor jó :)))

Atti


csüt. júl. 03, 2003 10:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ezekbet!
Ezt írod:
>5. A belső oszcit is a config-ban állítod be. Ha külső kvarcot
>használsz, javaslom a HS beállítást, és 15-20 pF-es kondikat a kvarc
>mellé.

Lehetségesnek tartod, hogy a kis LVP égető nem írja át a configot?

Mert én tutira nem 101-et, vagy 100-át, hanem 010-át állítok be a configba(4,1,0 bitre)(nem beszélve arról, hogy a Wisp628 .hex fájlja tutira jó configol) és még sem HS-el fut a PIC!

Szerinted?
Üdv! watt


csüt. júl. 03, 2003 8:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ezekbet!
1. Lehet, hogy félreérthető voltam, de én is azt mondtam a "nem"-el, hogy igen, nagyfesszel éget alapvetően. :)
2. Ha megnézed a doksikban, akkor minden időzítés hasonló, csak a Vpp-nek kell először megjelennie a lábon, utána a Vdd-nek és utána az adatnak, órajelnek.
Ezt úgy lehet megoldani gyalog módszerrel, hogy a Vpp-t kézzel előre bekapcsolni, és utána az LVP-s PGM vezérlő impulzussal a Vdd-t vezérelni egy tranyóval. A HVP-s programozásnál a Vpp bekapcsolása hatálytalanná teszi MRCL láb funkcióját, és ahogy javasoltad, PGM-et érdemes letestelni.
3. Ez már tiszta ügy.

LVP ügyben elvileg nem egyértelmű a dolog(de tényszerű:). Az intel hex fájlokban a legutolsó helyen van a config 14bitje, ezért elvileg legutoljára bemehetne a felülírás, de nem megy be az tuti, mert nem sikerült "elrontani" a PIC-et. :)

Az oszcillátor témában nincs ötleted?
Üdv! watt


csüt. júl. 03, 2003 7:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Skacok, ne má!!
Valamit nagyon eltoltok valahol. Akkor szépen, sorban....
1. A WISP628-as égető valszeg nagyfesszel éget, bár lehet, hogy van olyan üzemmódja is, ahol nem használja. Nekem ilyenem nincsen, ak összerakta megnézhetné, van-e rá valamilyen konfig valahol.
2. Az MCLR lábon, ha megérzi a 13 voltot a PIC, akkor átáll progizó módba. Persze itt egy pár dolognak szépen sorban kell történnie. Először reset, tehát föld van rajta, majd 13 volt, aztán nem tom, de az adat-clock lábakon is kell valami forgalomnak lennie, különben abortál az égető ciklus. Hogy az égetés alatt van-e szükség fizikailag is a 13 voltra, azt nem tudom, de hogy a Flash és az Eeprom az 5 voltról ég-íródik, az tutesz. Emiatt a 13 volt érzékelő áramkör miatt nem lehet csak bemenet ez a láb.
3. Az LVPGM vagy mi a neve lábnak, ami amúgy az RB4 is civilben, dolgára még egy 872-es fejlesztésnél jöttünk rá. Hogy ilyenkor égethető-e simán a proci nem tudom, de folyton kiakadozott, az tuti. Ha átállítjuk a configot off-ra, akkor _biztos_ , hogy használhatjuk I/O portként.
4. Egy F84-F628 konverzió az alábbiakból áll, amit asm-ben kell elkövetni:
a/ a configot normálisan beállítani
b/ a port inicializálást végző rutinba be kell szúrni két sort, amivel letiltod az analóg komparátorokat, különben az A portod hülyéskedni fog - nem a B !
c/ a változóterületed címeit át kell írni, mert a 628 20hex-től tartalmaz RAM-ot, az F84 meg lentebb is valamivel
5. A belső oszcit is a config-ban állítod be. Ha külső kvarcot használsz, javaslom a HS beállítást, és 15-20 pF-es kondikat a kvarc mellé.
Bocsi, ha túl hosszú lett.
Ui.: Az LVP módban nem tiltható LVP láb valszeg nem a véletlen műve, hiszen tényleg fejreállítaná magát a proci, de használjuk HVP módban :-))
Tibi


csüt. júl. 03, 2003 7:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
_mono_!

A második kérdésedre a válasz az, hogy nem. Már korábban beszéltünk róla, hogy milyen ötletesen van megoldva a nagyfesz előállítása. A PIC 6. és 9. lábakkal, feszültségsokszorozó kapcsolás van megoldva.

A szempontjaidat kielégíti a készülő égető. Azt kifelejtetted, hogy az új tipusokat is tudja kezelni.

Megnéznél valamit?

Nyomjad bele a kis égetővel egy 628-ba légyszi a korábban beszúrt progit, amit a 628 próbájára írtam(RA1-en és az RB5-ön van egy LED.)! Nekem valami nagyon nem tetszik!

Működik, a két led villog, de nem a 20MHz-es kristályról ketyeg, hanem a belső oscillátorról, amiről 6 sort írnak az egész doksiban.
Tegnap több órán át kerestem hogy hogyan lehetne rávenni az IC-t, hogy a külső OSC lábakról rezegjen be. Neked miről megy most? Beállítottál valamit, amit én nem?


A config fájl tényleg gázos! Hiába írtam bele a 628-as égető .hex-ét, utána simán lehetett felülírni bármivel, pedig az LVP bit ki lett kapcsolva elvileg. Lehet, hogy nem tudja felülírni ezt a bitet, ha alacsony módban van, mert akkor maga alól húzná ki a ágat?

Viszont a program belement, csak éppen nem működött. A kristály nem akar berezegni.

Van valakinek ötlete, miért nem rezeg be a kristály? 16F876-al simán megy! Itt is az egy láb-sok funkció átka jön elő, de szerintem bennem van a hiba.

A nagyfeszes megpatkoláson én is gondolkodtam. A két programozási mód között nincs különbség, csak az PGM alacsony marad és a Vpp(MRCL) felmegy 12V-ra. Megpróbálom ma, mert tegnap este 9-ig nem tudtam berezgetni az IC-t. :(((



Atta!
Te mivel(!?) és melyik .HEX fájlt égetted bele a 628-ba? Szerinted mi a fenétől nem rezeg a külső kristály? Van olyan regiszter ami a belső osc-t ki-be kapcsolja?


Üdv! watt


csüt. júl. 03, 2003 4:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
...bár amennyire fel tudom idézni magam előtt Watt honosított Wisp628-as rajzát (tudom, írtad, hogy hibás, de ilyen hibára nem emlékszem), ott egy 7805 látta el feszültséggel az egész égetőt, akkor viszont az is alacsony fesz.-ű égetést használ, nem?


szer. júl. 02, 2003 20:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szervusztok!

Nos elméletben végiggondolva való igaz, hogy így kellene lennie. Azaz, ha úgy égetem be a programomat a 628-asba, hogy tiltom a konfigurációs szóban az alacsony feszültségű programozást, akkor "megnyerem" az RB4-et. Gyakorlatban azonban - mielőtt olvastam volna, vagy végiggondoltam volna - kipróbáltam, hogy ezt a bitet (D7, jobbról a 8. helyiértékű bit a konfig. szóban) átállítottam nagy feszültségű programozásra. Nem működött továbbra sem az RB4 I/O lábként, de utána tudtam is írni újra a PIC-be. Többször is megnéztem, tényleg átállítottam, de nem igazán zavarta. írtam egy nagyon egyszerű programot, amiben a B port összes lábát 1-be állítottam. RB4 kivételével mindegyik úgy is volt, az LVP bit mindkét állapotában.

Szóval erre szerintem ne építsetek, nekem a gyakorlatban nem jött elő az elmélet ezzel kapcsolatban.

Egy frekvenciamérőt építek most, LCD modul és 16F84 van az eredeti projectben. Az áramkört már megépítettem, most akartam átültetni 16F628-ra a programot, de ez kicsit komolyabb átírás lesz úgy látom, mert az eredeti 8 bites LCD buszt most 4 bitessel leszek kénytelen megoldani.

Egyelőre nagyon úgy fest, hogy kell építsek egy másik égetőt, még akkor is, ha rövid távú terveimben csak a 628-assal akartam foglalkozni. így sajna nem ér sokat számomra ez, hogy nem tudom kihasználni a PIC lehetőségeit. Valami nagy feszültségű programozóra kell összpontosítanom valószínűleg. Kb. 3 éve foglalkoztam utoljára PIC-kel, a 16F84-essel. Ott nem volt semmi ilyen gond, MCLR lábra tette a 12V-ot az égető, ment bele a program szépen, valami ilyesmit kellene most is.
Nincs most lehetőségem jobban körbenézni, majd jövő héttől teljes gőzzel aktív leszek itt is, de nem tudom, hogy ebből a problémám(nk)ból "kiút" lehet-e a Wisp628? Mert ha ott is (ill. másik fajta égetőkben) is ezt a lehetőséget használják a programozásra, akkor számomra nem igazán lesz nyerő megoldás.

Bocs, ha kicsit hosszú voltam, de kezdenek kicsit körvonalazódni azok a szempontok, amiket - legalábbis nekem - figyelnem kell egy újabb égető építésénél! :) Eddig valami ilyesmik voltak, hogy egyszerű legyen, Windows alól is lehessen programozni (az égetőprogija menjen), gyors gépeken is menjen a programja. Ne kelljen félig felprogramoztatnom valahol, hogy a jövőben én is tudjam. Ez most kibővült ezzel, hogy mindenképpen az MCLR lábon programozzon, nagy feszültséggel, de hasonló szinten érdemes lehet még körülnézni más téren is (a gyári adatlapban említett funkciók közül melyeket nem fogom tudni használni, ha beégetem a programomat :) )

Sajnos tényleg nem vagyok most olyan helyzetben a héten, de szívesen utánanéznék annak, hogy mi a programozásnak a metódusa? Van-e különbség az alacsony fesz./nagy fesz. programozásnál a jelszintek és a használt lábon kívül? Tényleg nem tudom, Ti tudtok erről valamit? Mi lenne, ha ezt a 628-as egyszerű égetőnket "megspékelnénk" egy tranzisztoros áramkörrel, ami az eredeti 0/5V helyett 12/5V-ot kapcsolgat a MCLR lábon. Lehet, hogy nagy hülyeség, de arra emlékszem, hogy a 16F84-es égetőm ilyen volt, abban pedig talán kicsit jogosan bízom, hogy ha egyest kell írni, akkor egyest írok, ha nullát, akkor nullát a PIC-be, azt, hogy melyik - erre alkalmas - lábán, mekkora feszültségszintekkel, talán mindegy, ha mindkét módszer használható-->HEX fájlhoz, égető "programhoz" nem kell hozzányúlni.

Nagy hülyeségen gondolkodom? :)


szer. júl. 02, 2003 20:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nyitottam egy új topicot iButton névvel. Ez is egy PIC-es projekt akar majd lenni, javaslom, hogy kukkantsátok meg.


szer. júl. 02, 2003 18:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
> Holnap küldök néhány rutint amivel a
> I2C vonalakat lehet vezérelni egy 16F87x-en.
Elore is koszi, 16F870-et hasznalok (ehhez csinaztam meg a
probapanelemet).


szer. júl. 02, 2003 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Igallo!

Szerintem nem a nagy doksiban kéne elveszned, hanem annak a PIC-nek a .pdf-ében, amelyiket használni akarod. Holnap küldök néhány rutint amivel a I2C vonalakat lehet vezérelni egy 16F87x-en. A többi I2C hardveres támogatással ellátott PIC is hasonló egyszerű utasításokkal komunikál. A regisztereket kicsit kellemetlen beállítani, de erre is tudok majd példákat mutatni (hacsak valaki nem teszi meg holnapig ezt neked! :)) ). (mert most megy a buszom! hurrá :o)
Üdv! watt


szer. júl. 02, 2003 13:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Igazad van ezt irtad de akkor teljesen azt hittem a
kesleltetesre irod. Ez az I2C-buszt mennyire egyszeru
progizni (soxor lattam mar, de meg nem hasznaltam)?
Nezegetem a philips fele i2c bus specification leirast de
meg eleg kinaiul van...


szer. júl. 02, 2003 11:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Ezekbet!

Kérded:
>De nem értem, mi a baj a JDM programozóval? Az se sokkal
>bonyisabb, mint a 628-as égető.

Nincs semmi baj a JDM-el, csak nem ismeri a 18Fxxxx-eket. Az is igaz, hogy nem bonyolultabb, hiszen nincs is benne aktív alkatrész szinte.

Ezt is írod:
>Persze a "szűz" procikat itt is csak úgy lehet progizni, ha az RB4 >lábat leföldeled az égetőben.

Ez fontos infó, köszönöm!


Azzal is egyetértek, hogy nem lehet mindenható egy láb! :) Sajnos nekünk kell idomulni, de megoldás mindig van csak keresni kell!

Üdv! watt


szer. júl. 02, 2003 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Igallo!

Ezt írtam 6-al előrébb..

"Ha meg órát akarunk, akkor a legjobb megoldás külső I2C-s óra IC. 8lábú smd mütyür, mindent tud (RS5C372A)!"
Üdv! watt


szer. júl. 02, 2003 10:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Kerdesem, picel epitenek orat (7 szegmenses ledes), mennyire bir pontos lenni. Termeszetesen kvarcal (mondjuk 10MHz). Mit lehet tenni a pontossag novelesehez? Esetleg van e olyan kulso aramkor ami ilyesmi celra van felkeszitve? Most elsosorban a megvalosithatosag erdekel (a ledbuzeralas kesobb jon). Napi nehany mp elteres belefer (lenyeg hogy ne naponta kelljen utanallitani). Mennyire homerseklet fuggo lehet egy ilyen (szobai homersekletekre gondolok 15..35fok).


szer. júl. 02, 2003 9:13
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Watt, _Mono_ !
Sajna ez van! Mivel annyi láb, ahány funkció, a világon
nincs.... Van még pár ilyen trükk, meg csak bemenetként
használható lábak, stb. Két eset van az RB4-gyel
kapcsolatban: ha nem tiltod le a configban, akkor ajánlatos
lekötni földre, különben dadogni fog miatta a programod,
hiszen ha magas szintre kerül, máris átvált programozás
módba a proci, ha letiltod, akkor rendesen I/O láb de az
LVP-s programozók nem tudnak hozzászólni többet. De nem
értem, mi a baj a JDM programozóval? Az se sokkal
bonyisabb, mint a 628-as égető. Persze a "szűz" procikat
itt is csak úgy lehet progizni, ha az RB4 lábat leföldeled
az égetőben.
Tibi


szer. júl. 02, 2003 6:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ha ez valóban így lenne, az baj, mert az RB4/PGM láb a Wisp-ben a Tx -et kezeli. Bár elvileg ez a láb elhagyható, mert az égetés e nélkül is megy.(Ez esetleg bíztató, mert a Tx nélküli PIC-el fel tudunk programozni egy másikat, ami már teljes funkciós. Igaz ehhez két 16F628-as kell, de amúgy sem árt belőle kettő, mert könnyebben cserélhető a firmware, ha jönne újabb)
Megnézem még ma ezt a lábat, mit lehet kezdeni vele. Én nem olvastam eddig sehol ilyen gondról.
Az igaz, hogy ha letiltjuk az alacson feszes programozást, akkor elvileg ezzel az égetővel többet nem tudjuk programozni a PIC-et, de ezt az RB4-es problémát nem értem.
Főleg ha a konfigban is letiltjuk a további kisfeszes égetést. Ma megnézem én is.
Üdv! watt


szer. júl. 02, 2003 4:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nah vannak fejleményeim ezzel az egyszerű 628-as égetővel. Az van ugyanis, hogy az RB4-es láb két funkciós, vagy I/O, vagy PGM, ez utóbbi az alacsony feszültségű programozást jelenti. Ebben az esetben viszont nem használható I/O lábként. Mivel mi az alacsony feszültségű égetést "választottuk", így a jövőben lemondhatunk az RB4 I/O funkciójáról. Ez tapasztalatom szerint még a konfigurációs szótól is független, bár óva int ettől az "égetőprogram" (ha lehet annak nevezni :) ), de akkor sem változik a helyzet.

Summa-summárum jelenleg annyit sikerült kiderítenem (némi próbálkozással is a hátam mögött), hogy nem lehet ezzel az égetővel olyan alkalmazásokra PIC-et égetni, ahol szeretnénk használni mind a 8 bitet a B porton. Ha mást tudtok ezzel kapcsolatban, jelezzétek légyszi, de nem sok reményt fűzök hozzá sajnos :(

Emlékeim szerint a WISP628-as égetőhöz is használnánk a B port összes bitjét, ami így kicsit érdekes lesz... :(
(Bár most nincs nálam semmi rajz, nem tudok utánanézni nagyon, majd jövő héten teljes erővel, kicsit limittált most a net hozzáférésem)

Szerettem volna egy LCD kijelzős frekimérőt építeni, ami alapvetően 16F84-re épül, de át akartam írni 628-ra. Megépítettem már az áramkört is hozzá, de most úgy látom, hogy rendesen át kell írjam a programot: az eredeti 8 helyett 4 adatvezetékes módra :(

Kíváncsi lennék azonban, hogy valakinek sikerül-e ezzel az égetővel úgy égetni, hogy mind a 8 adatláb "megmaradjon", ha sikerül, tájékoztassatok légyszi!

Ez alapján azonban mindenkit lebeszélnék egyelőre ennek megépítéséről, amennyiben használni kívánja a teljes RB portot!


kedd júl. 01, 2003 18:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Megszakítást okozhat valamelyik számláló és ez már pontos lesz, ha a lekezeléséhez szükséges időt is beleszámítod.
Ha meg órát akarunk, akkor a legjobb megoldás külső I2C-s óra IC. 8lábú smd mütyür, mindent tud (RS5C372A)!

Üdv! watt


kedd júl. 01, 2003 9:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Eleg tre ez a szoftveres ciklusos idozites, raadasul eleg nehez beloni, pl. multkor csinaztam egy olyant ami parameterben kapja a mp-ek szamat, es eleg jol elmakiztam mig beaallt. Arrol nem beszelve hogy jo hosszu a kod (min. 3 egymasbaagyazott ciklus). Nincs erre valami elegansabb megoldas?


kedd júl. 01, 2003 9:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
>szerint XP alól is
> megy, de a progress bar az égetés során sokkal lassabb,
mint 98 alól.

Ha kerded megmontam volna elsore, altalaban a hw-buzeralos
progik nt3 ota nem ugy mukodnek mint a dos alapu os ekben
(95/98), mivel az io portkezeles a user modu progiknak
nincsen engedelyezve. A soros/parhuzamos portoknal ez eleg
szerencsetlenul van megoldva, mert ha egy akarmilyen mas io
portot probalok meg buzgeralni akkor az nt/w2k/xp kidobja a
hibauzit, de a soros/parhuzanyos portnal sokszor nem, es
igy ugy tunik mintha mukodne. Megoldas (a 98-mellett) a
megfeleloen atirt progi ami egy regisztracios folyamaton
keresztul megis el tudja erni a hw-t (vagy driveren
keresztul) de mindenkepp progi modositas kell ami ugye
progicsere felolunk nezve.


kedd júl. 01, 2003 0:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na szervusztok! Sikerült picit nethez jutnom, látom történtek dolgok, mióta nem voltam.
Watt: a levelem stornó, ha még nem válaszoltál rá (nem munkahelyemen netezek most), akkor ne is tedd!

Megoldódott a problémám ugyanis. Otthon is, munkahelyen is Windows XP-vel próbáltam ezt az egyszerű égetőt, ami a PIC16F62x-eket égeti. Nos, látszatra égette is, csak nem ment a dolog. Most otthon kipróbáltam ugyanazon a gépen, amin eddig XP-vel kísérletezgettem és gyönyörűen beégettem. Gyanakodtam égető hibára, konfigurációs bitek beállítására, de végül az oprendszer volt a ludas. Elvileg a PDF doksija szerint XP alól is megy, de a progress bar az égetés során sokkal lassabb, mint 98 alól. Megnéztem a port beállításokat, teljesen megegyeznek, ua. 98-ban, mint XP-ben, de mégsem éget. Mindjárt megnézem még, hogy van-e újabb verziója, de ezzel sokat lehet kínlódni!

Lippai Zoli: Örülök, hogy végül sikerült beindítanod a dolgot!

Majd ha megint netközelben leszek, akkor írok, levelekre pedig hétfőtől tudok majd válaszolni (illetve akkor kicsit aktívabb leszek ezen a téren is :) )


hétf. jún. 30, 2003 23:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Azóta új fejlemény történt. Beégettem egy másik PIC-be, és gyönyörűen megy. Szerintem a PIC haldoklik.


hétf. jún. 30, 2003 18:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Azóta új fejlemény történt. Beégettem egy másik PIC-be, és gyönyörűen megy. Szerintem a PIC haldoklik.


hétf. jún. 30, 2003 18:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Nem artana latni a kodot...
A konfigban kvarcot adsz meg es rc-vel hasznalod? Nekem igy
nem ment (16F870). A resetet jobb ha ugy oldod meg hogy az
mclr labat felhuzod egy 4.7k-val a + ra, es raksz egy
nyomogombot ami lenyomaskor foldre huzza (igy nincs koztes
allapot, es eleg egy olcso miniatur nyakba forrasztahto
nyomogomb).


hétf. jún. 30, 2003 15:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Szia Zoli

Tedd ki a kódot, úgy jobban tudunk segíteni...

Atti


hétf. jún. 30, 2003 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Helyesen vannak hurkolva a ciklusok (már ha egyáltalán ciklusokkal oldottad meg)?


hétf. jún. 30, 2003 14:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv!
Megoldódott a problémám, végre műxik az áramkör. Most tök örülök a fejemnek. Szóval először megcsináltam az égető rendes, kívülről 12V-al megtámogatott verzióját. Semmi. Aztán arra gondoltam, hogy rosszul resetel a PIC. Az MCLR lábat egy kapcsolóra kötöttem, aminek az egyik fele a +ra a másik a -ra van kötve. Így elvileg egy oda majd visszakapcsolással bármikor resetelhetem. De még mindig nem indult be. Ezek után két dolog maradt. Rossz a PIC, vagy az oszcillátor körül van a gubanc. Az oszcillátorra azért nem gyanakodtam, mert az végülis csak egy kvarc, meg két kondi, ezért azt nem tudtam elrontani. De végül mégis ott volt a baj. Kicseréltem egy RC oszcillátorra és beindult! Most működik, egy dologtól eltekintve. Egy olyan progit írtam, ami be majd kikapcsolja a LED-eket. Persze raktam be delayt is. Minden szép, de a gyakorlatban úgy néz ki, hogy bekapcsol, vár, kikapcsol,vár,bekapcsol,és itt nem vár, épp hogy csak egyet megpislan, mintha pont itt resetelne, vagy valami. WDT nincs bekapcsolva. Aztán átírtam a progit, hogy felváltva villogjanak a LED-ek, de ott is van egy ilyen pont, ahol "megakad". Mi lehet a baj?


hétf. jún. 30, 2003 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Zoli!
Próbáld meg engedélyezni a WDT-t. Egyszer mintha e miatt nem indult volna el nekem egy 16F870. Nem tudom milyen összefüggés van, de próbáld ki!
Az oszcillátort is állítsd át HS-re. (4-20MHz-ig ajánlott).
Egyszerre csak egyet módosíts, mert a végén nem tudod mi volt a gond.
A HS-el kezd.
Üdv! watt


hétf. jún. 30, 2003 5:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sziasztok!

Látom égető dolog lett ez az égető! :)

A hétvégén (otthon) előrehaladtak a dolgok.
Kérek mindenkit, hogy a jelenlegi .pdf-et amit _mono_-ak küldtem el és jeleztem, hogy nincs még kész, csak tájékotató jellegű, szóval azt dobja ki mindenki!

Egyrészt van benne hiba tőlem, a MAX232-őn a C1 és a C3 fel lett cserélve (polaritás hiba).
Másrész tele van hibával az eredeti közlés miatt.
1. 40 lábú adapter 36-os lába helyett a 38-ast kell bekötni(PGM).
2. A 18 lábú (628, 84) a 8-as a 7-re, a 9-es a 8-asra megy. (Rx, Tx)
3. MCLR láb a levegőben lóg, ami nem egészséges.
4. Nincs a 13F1x20 as adapter a rajzon.

Azt is jeleztem, hogy még nincs megépítve kipróbálva, tehát csak elvi rajzok vannak még. A nyákokat megterveztem. ( Gyártani sajna nincs időm !) Eagle-ben lesz elérhető, ha megépítettem és minden okés vele. Egyoldalas nyákok lesznek, és akár kézzel is meg lehet őket rajzolni.

A 628-as PIC égetője lehet, hogy nem minden PC-n fog menni, mert elég kezdetleges a 33Kohm-okkal való illesztés. Korrektebb lenne valami tranyós, vagy MAX232-ővel való illesztés.

Azt tudom ígérni, hogy még ezen a héten mindennek utána járok, ha nem jön közbe valami sokkal fontosabb dolog.

Üdv! watt


hétf. jún. 30, 2003 5:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
Most nézegettem meg a 16F628 adatlapját. Mit ne mondjak, nem csodálkozom, hogy mindenki ezt ajánlja. Iszonyatosan sok mindent tud. Egyébként az lehetséges, hogy a Microchip beszüntette a 16F84 forgalmazását? Most szedtem le a ChipCAD árlistáját, és nem volt benne. Csak a 16F84A. Érdekes lenne, bár nagyon nem csodálkoznék.

Jól ellevelezek azért magammal nem? :)


vas. jún. 29, 2003 16:58
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!
Terveztem WISP628-hoz valamiféle NYÁK-ot, de nem lett az igazi. nincs valakinek készen egy normális NYÁK?


vas. jún. 29, 2003 12:45
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Watt:
Tervezel hozzá NYÁK-ot? Az érdekelne engem is. Mono-tól megkaptam a .pdf doksit. De még jó lenne, ha valami a progi használatáról is lenne, mert eléggé nehézkesnek tűnik nekem. Bár mintha látnék valamit abban, hogy csak rákattintunk duplán a hex fájlra és már indul is az égetés.
üdv


szomb. jún. 28, 2003 15:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ezt írta watt:
-------------------------------------------------
Hamarosan kiforrja(elkészül a nyák és a végleges .pdf) magát a Wisp628 és az már a 18F-eket is kezeli. Nem érdemes mindenféle égetőt megépíteni, mikor nem tudják kezelni az új PIC-eket.
-------------------------------------------------

Érdeklődnék, hogy milyen formában érted, hogy elkészül a nyák? Gyártatsz panelt?


csüt. jún. 26, 2003 21:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Az RB portra 1K-s ellenállást teszek, és úgy a LED, majd test.
A hexet a programozóval töltöm bele :)
Lgallo: Nincs kedved 6 körül valamilyen chatre jönni? Elvileg mono már jön. Vagy bárki más is jöhet term.


csüt. jún. 26, 2003 15:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
> Egy 4 MHz-es kvarcot használok, és 2 db 22pF-os kondival
kötöm
Az jo, a led-et hogy kotod ra? Egy 470ohm a labon majd a
led es fold?
Nekem akkor is az egetod a gyanus... ,hogy toltod bele
a .hex fajlt?


csüt. jún. 26, 2003 15:22
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egy 4 MHz-es kvarcot használok, és 2 db 22pF-os kondival kötöm a testre a két lábát. Atta tökéletesen leírja, hogy miért raktam bele a megszakításkezelést. Egyébként kezdek leginkább az égetőre gyanakodni.
Watt: Már próbáltam egyfajta Delay rutint írni, szimulátorban működött is, de megoldást ez sem hozott.


csüt. jún. 26, 2003 15:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
igen atta, visszaolvasva nekem is ez derül ki!


csüt. jún. 26, 2003 15:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
watt & ezekbet:

Szerintem félreértettétek Zoli kódját... Azért tette bele a megszakítás kezelő rutint, hogy lássuk, nem az e a baj, hogy valamelyik interrupt miatt nem működik a progija. (pl. az egyik interrupt láb bemenet és zajos akkor indulás után rögtön jön egy megszakítás.). Normális esetben soha nem fog meghívódni az interrupt rutin, csak a LED fog fél fénnyel égni.

Atti


csüt. jún. 26, 2003 14:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Zoli:

Küldtem egy mailt, nézz rá, ha vagy mostanság!


csüt. jún. 26, 2003 14:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség