Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 10:44



Hozzászólás a témához  [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 136  Következő
PIC kérdések 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
túl általános a kérdésed. LCD-tõl (vagy LCD családtól függ), hogy azt hogyan tudnál uC-vel vezérelni.


csüt. okt. 22, 2009 21:45
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 22, 2009 19:54
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!

Teljesen új vagyok, az első PIC-es pár kapcsoláson már túl, meg egy kicsit variáltam is bennük... (a kötelező LED-es villogtatók, futófények :) )
Programozóm is van, jelenleg a PICAll párhuzamos portos égetőt építettem meg, a soros JDM után.

Ne haragudjatok a kérésért, olvasgatva a fórumot, látom, elég rendesen benne vagytok a témában. Olyan anyagot keresnék, ami segítene egy kicsit az LCD illesztésben, a miérteket szeretném megérteni. Jelenleg a 16F84A PIC-ekkel próbálkozok, de áttérek majd a 16F628-ra, azt hiszem, itt a legkisebb különbség "kompatibilitás"-ban.
Milyen LCD-t érdemes venni? Hol találhatok anyagot kicsit bővebben ezekről? A Kónya féle könyv megvan. Látom, mindenféle időzítéseket használnak a programok, találtam egy csomó linket is a témában, de úgy konkrét dolgokat sajnos nem.
Válaszotokat előre is köszönöm!


csüt. okt. 22, 2009 20:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 07, 2009 17:53
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Móvár
Hozzászólás 
Szia fischer!
Próbáld a Propic2006-ot!


kedd okt. 20, 2009 10:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 22, 2007 10:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy propic2 párhuzamos portra való és egy pickit2 klón usb-s programozóm és azt szeretném elérni, hogy 16F54-et tudjak felprogramozni. Winpic800-al és mplab-al próbálkoztam eddig, és még a net-et is végignéztem, de nem jött össze. Tudja valaki hogy lehetne "szóra bírni" a 16F54-et?

Előre is köszönöm.

Üdv


hétf. okt. 19, 2009 14:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Némelyik picnek 3 programozó csatornája van. Pld a dsPIC33FJ128GP802-nek is.

Gyári pdf egy szót se szól róla, mi a szitu programozásnál. Programozó átlag csak 1 csatornát hajt meg. Tök8, melyikre kötöm rá ?

Csak mert a nyákon segítség lenne, ha nem kell kötelezően a csatorna1-est bekötnöm, hanem használhatom a 3-ast is. Sokkal kényelmesebb helye lenne a prog jumpernek.


szer. okt. 14, 2009 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nézd meg a kapcsolási rajzát is, abból kiderül minden.

A Pickit2-t USB-ről kell táplálni, kikapcsolni a kimeneti feszültségét, és a céláramkör tápját meg odavezetni a Pickit2 Vdd lábára, így a feszültségszintek megfelelőek lesznek.


vas. okt. 11, 2009 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
PICkit2_User_Guide_51553a.pdf a neve.

A figyelmeztetés a 3.4.1 fejezetben volt:

Idézet:
The PICkit 2 Microcontroller Programmer supply voltage (VDD) is +5V. If the application circuit operates at a different voltage, isolation circuitry may be required so that the two voltage levels do not conflict.


Ez a fejezet a Vdd lábról szólt.

Ha nagyon akarom, értelmezhetem úgy is, hogy az a Vdd láb nem kimenet (én azt hittem az), hanem kötelező bemenet, és kívülről kell táplálni az usb-s égetőt, bár ez meg marhaság. Gyanítom, az égető bemeneteket is 5 V-al rángatja (vagy 12-vel a pgc pgd-ket is?). Szóval kicsit zavaros ez nekem.


vas. okt. 11, 2009 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
PIckit2 jó a kisebb feszültségű tipusokhoz is. Melyik doksi volt az?


vas. okt. 11, 2009 17:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Igaz.

Égetési kérdés. 3.3V-os pic, kicsi sebességű égető elég. Fejlesztési célokra kell, nem iparira. Debugger meg ilyesmi is tök fölösleges.

Néztem pickit2 doksiját a michrochip oldalon, és volt benne egy figyelmeztetés, hogy az 5V-os égető. Pickit 3-ra nem láttam ilyen figyelmeztetést, nem tudom hova tenni a dolgot. Arra is gondoltam, építeni egyet hobbiból, de ahhoz ismerni kellene karakterisztikákat. Néztem egy pic doksit, hátha azt is belerakják, de nem volt benne.

Átlag mit szokás csinálni ilyen esetben ?


vas. okt. 11, 2009 17:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Egyértelmű abból, hogy órajelet vár az SCK lábán, nem pedig órajelet ad rajta.


vas. okt. 11, 2009 13:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Megfigyeltétek már? Az enc28j60 doksija sehol sem írja egyértelműen, hogy az enc az SPI buszon a slave oldal. De azért vki nyugtasson meg plz.


vas. okt. 11, 2009 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én ujjal csináltam. Két sarkán egy-egy lábat megforrasztasz, annyit kibirsz (ha nem, azzal már a chipet is veszélyezteted). Ha jó helyen áll, akkor az már fog annyit, hogy a többi lábat forraszthatod.


szomb. okt. 10, 2009 13:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Oké, rosszul fogalmaztam. Valamivel rögzíteni kell a szöcskét, mert egy picit megpöccen forrasztás közben, és annyit róla. Hogyan rögzítetted? Ujjacskámat odanyomnám, nagyon melege lenne. Más egy bumszli nagy xilinx, meg más ez az aprólék, amin a kisujjam sem fér el rendesen.


szomb. okt. 10, 2009 13:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ilyennel: http://www.hestore.hu/termek_10026007.html


szomb. okt. 10, 2009 12:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Annak a picnek a lábtávolsága 0.2 raszter. Mivel forrasztottad be? Az 5mm-es veller ahhoz képest egy órmótlan bumszli.


szomb. okt. 10, 2009 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az a gond, hogy már be van építve áramkörbe táppal, stabilizátor IC-vel, mindennel együtt, így most nem birom más feszültséggel kipróbálni. De amúgy LD1117V33-as jelzésű stabkockával adok neki tápot, de akár LM317-el is beállítható a 3,3V, ha van elég nyers feszültség. Nekem azért kellett az LD, mert ennek elég kb. 1V a be és kimenete közé, és a panelon másik alkatrészeknek meg 5V-os táp kell, azt LM2576-al állítom elő, és abból stabilizálok a PIC számára 3,3V-ot.

2,5V-ról is mennie kellene, mivel az ENVREG lábbal engedélyezhető vagy tiltható a belső szabályzó. Annak nem lenne sok értelme, hogy tiltod a szabályzót, adsz neki 2,5V-os tápot, de az Ethernet modul meg nem működik 2,5V-ról.


szomb. okt. 10, 2009 11:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
3.3V tápot hogyan oldottad meg neki?

Kerestem az adatlapjában egyértelmű korlátot, hova kell belőni a tápfeszt tutira, de amit találtam, annak alapján 2.7v-on is elbírná az ethernetet. Egyedül 27.5 Ethernet Specifications and Requirements-nél kicsit cikis, hogy elvárás szerint a TX aránynak 1:1-nek kell lennie, és feltételhet a 3.3V-os tápot jelöli meg. Nem tudom mennyire kemény az a feltétel.

Ha még kéznél van az a kapcsolás, meg tudnád nézni, megy 2.9V környékén is?


szomb. okt. 10, 2009 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
2,2k-t.


pén. okt. 09, 2009 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
potyo:

A 18f86j65-ös picednek mekkora ellenállást raktál az rbias lábára?


pén. okt. 09, 2009 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
next page


pén. okt. 09, 2009 16:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
potyo írta:
Pl. itt van ez furatszerelt tokban: http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/2903


Thx. Nekiesek, és összebarátkozok vele. Amúgy tényleg jópofi ez az 1-wire.


pén. okt. 09, 2009 0:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Pl. itt van ez furatszerelt tokban: http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/2903


csüt. okt. 08, 2009 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Oké elszúrtam, szóval az első linkeden ilyen 11aa02e48 meg ilyesmi típusjelek voltak, azok a 3 lábas kvázi smd tranzisztorok, amik uni io-t használnak. A maxim 1-wirék i2c buszosok (az adatlapjuk szerint), de a lényeg, hogy azok is mind smd-k.

Furatos cuccot azt egyetlen egyet sem találtam, és ez a halála most az egésznek. Furatos cucc kellene. Van ilyesmi úgymond "elavult" formában is?


csüt. okt. 08, 2009 20:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
pajti írta:
@potyo:

A maxim-1 eszközök, amiket írtál, valami uni i/o-t használnak (soros eepromok) adat átvitelre. Ha picben keresek ilyet, hogy hívják ott ezt a kommunikációs formát ? Hirtelenjében nem is találtam ilyen picet az összesítő összehasonlító táblában.
A Maxim 1-Wire rendszert használ, az UNI/O az a Microchip rendszere. Mondjuk lehet, hogy kompatibilis a kettő, nemtudom. Mindenesetre még nem találkoztam olyan PIC-el, amiben lenne ilyen, de szoftverből meg lehet oldani a dolgot. Keress a neten példaprogramot rá, biztosan találni fogsz. De az adatlapok alapján is leprogramozható, nem egy nagy dolog egyik sem.


csüt. okt. 08, 2009 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
@potyo:

A maxim-1 eszközök, amiket írtál, valami uni i/o-t használnak (soros eepromok) adat átvitelre. Ha picben keresek ilyet, hogy hívják ott ezt a kommunikációs formát ? Hirtelenjében nem is találtam ilyen picet az összesítő összehasonlító táblában.


csüt. okt. 08, 2009 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
pajti írta:
Tuti, hogy csak viccnek szánták, mert ilyet nem gondolhattak komolyan.
Ethernet kártyákon nincs rajta hűtőborda, viszont benne van a gépben. Olyan rettenetesen nem melegedhet...


pajti írta:
Említettél olyan pic-eket is, amik egybe vannak építve ethernet vezérlővel. Van valami gyűjtő link típusokról ? Végigkotornám egyesével mindet. Rémlik egyszer már kértem ilyet, de visszakotorászva már nem találom hogy hol.
18F97J60 család: http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en026439


hétf. okt. 05, 2009 12:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Közben megnéztem stack-el egybeintegrált vezérlőket, de azok iszonyat drágák. Alapból 5 rugó, és külső flash meg static ram is kell nekik, anélkül nem is működnek.

Az RTL8019-nél nem engedtek datasheet-et letölteni a realtek.com-ról. Az alldatasheet.com-ról kellett leszednem cumót, abban a doksiban viszont üresen maradt az absolute maximum ratingsnél a power dissipation sor. Tuti, hogy csak viccnek szánták, mert ilyet nem gondolhattak komolyan.

Említettél olyan pic-eket is, amik egybe vannak építve ethernet vezérlővel. Van valami gyűjtő link típusokról ? Végigkotornám egyesével mindet. Rémlik egyszer már kértem ilyet, de visszakotorászva már nem találom hogy hol.

Melegedésről felesleges vitázni, nekem egy hűtőbordát megér. Fotót nem tudok róla küldeni, de láttam már előben 100 lábú szöcskére hűtőbordát felragasztva, és az ténylegesen csak ragasztva volt. Hőellenállás nem tudom, gondolom nem a legjobb, de valami van, a technológia tutira létezik, és nekem kell. Rákérdezek a HE fórumon is.


hétf. okt. 05, 2009 12:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Mondjuk én nem vagyok egy parázós tipus melegedés tekintetén, de eddig még semmi cuccomnak nem lett emiatt baja, akármit építettem. Az a 600mW, amit az ENC vagy a beépített vezérlős PIC fűt, az szinte semmi. Maga a chip ugyan viszonylag meleg lesz tőle, de ez nem jelentős hőtermelés a dobozolás szempontjából.

pajti írta:
Nézem a képet, és nem értem. A pic18f452 / 458 névlegesen flash vezérlők. Leszedtem a doksijukat is, sehol egy szó ethernetről. Miből gyúrtak ethernetet microchipék ?


RTL8019-es Ethernet chip van rajta.


hétf. okt. 05, 2009 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Igaz, nem kell. Az ENC-et én nem merem projectbe küldeni. Engem bizony a frász kerülget attól, hogy ilyen teljesítményt nyomni egy picre, ami zárt műanyag dobozba kell kerüljön, 7/24 üzemeljen, és mindezt tartósan 40 fokos környezetben. Amatőr gyakorlatban remek jó helye van, de ha olyan tervezet kell, amit akár széria gyártásba is nyugodt lélekkel lehet elküldeni, szerintem arra az ENC nem való.

Keresgélek olyan típus után, amit nem kell ennyire felfűteni. Nem kell pdip tokosnak lennie, bármi egyéb is belefér.

Eddig csak Atmeléknél találtam egy alacsonyabb fogyasztású típust, bár egy kicsit drágább, mert isa vezérlővel van egybeépítve. Ha kapcsrajzban össze is gyúrom valamivel, az tuti, hogy a stackkel izzadni fogok nem is keveset. Szóval még keresgélek.

Találtam egy ilyen lapot:

http://microcontrollershop.com/product_info.php?products_id=558

Nézem a képet, és nem értem. A pic18f452 / 458 névlegesen flash vezérlők. Leszedtem a doksijukat is, sehol egy szó ethernetről. Miből gyúrtak ethernetet microchipék ?


hétf. okt. 05, 2009 8:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
pajti írta:
Hogyan szokás egy pic-re hűtőbordát szerelni ?


Keresel olyan bordát, amin van felfogatáshoz lyuk, vagy olyan bordát, amire ilyen készíthatő, nyákon a pic kétoldalán fúrsz egy-egy lyukat, két darab hármas csavarral és két rugóval felfogatod. A rugó azért kell, hogy biztosítsa azt, hogy a borda szépen rálapul a kontrollerre, nem lesz egyik oldala sem lejjebb. Videókártyákon és alaplapi hűtőbordáknál található meg ez a módszer.

De miért is kellene a hűtőborda :?:


vas. okt. 04, 2009 23:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Hogyan szokás egy pic-re hűtőbordát szerelni ?


vas. okt. 04, 2009 20:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Amikor sok rossz döntés közül a legkevésbé rosszat keresem, olyankor még az ecet is tud édes lenni :lol:

Azok a maximok tökéletesek lesznek erre a célra, köszönöm.


vas. okt. 04, 2009 11:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
pajti írta:
Azon filozom éppen, létezik-e olyan pic, vagy bármi áramkör, amibe a gyártó eleve egyedi serial numbert égetett (aminek 10 éven belül nem várható a megismétlődése), és amit ki is tudok onnét digitálisan olvasni? Ami doksikat hirtelen láttam, nem találtam erre utaló nyomot. Valami tipp jól jönne.


Léteznek ilyenek: Link illetve a Maxim 1-Wire eszközeinek is egyedi a sorozatszámuk, de szerintem kicsit drágák ilyen célra, hacsak nem használható ki az egyéb funkciójuk is: Link


vas. okt. 04, 2009 11:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Thx, kalkulációkhoz jól fog nekem jönni. Ha úgy alakul, kapcsrajzot illetően még megkereslek. Jelenleg azon is filozom, hogy utp vagy usb legyen-e egy probléma megoldása. Elrágódom még rajta egy ideig.

Más.

Egyedi azonosítót kellene adnom egy kis széria áramkörnek. Konkrétan egy serial number kellene. Filozom rajta, hogyan tudnám ezt megoldani. Átlag gyakorlatban felragasztanak egy matricát, és annyi, de nekem ezt a számot szoftveresen is látnom kell. Nyákon szemeket forrasztgatni nem éppen gyakorlatias (kvázi dip sor). Flashbe is írhatnám programból, de ahhoz minden firmware felírás előtt kell nekem egy külön fordítás. Csak erre felrakhatnék egy külön kicsi eepromot is, bár az meg külön tok, és az egyesével égetést szintén nem úszom meg. Az áramkörben lenne egy adatkapcsolati vezérlő áramkör. Vagy az enc, vagy egy ftdi chip, még kiderül. Ha az enc, akkor egy másik pic is mellé kerül. Ezektől függetlenül lenne még egy újabb pic egyéb célra. Azon filozom éppen, létezik-e olyan pic, vagy bármi áramkör, amibe a gyártó eleve egyedi serial numbert égetett (aminek 10 éven belül nem várható a megismétlődése), és amit ki is tudok onnét digitálisan olvasni? Ami doksikat hirtelen láttam, nem találtam erre utaló nyomot. Valami tipp jól jönne.


vas. okt. 04, 2009 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az ENC helyett én inkább a beépített vezérlős PIC-et szimpatizálom. Az ENC mellett szól, hogy van DIP tokban (is?) így egy DIP tokos PIC-el használva SMD-vel történő vacakolás nélkül is lehet Ethernetet csinálni. Amúgy a beépített vezérlős is lenyeli ugyanazt az áramot, de nekem gond nélkül megy mindenféle hűtőborda nélkül is, csak szokatlan, hogy melegebb, mint általában a PIC-ek szoktak lenni.

Alkatrészköltség terén a chipcad árlistáját javaslom, ott van ethernet trafóval egybeépített csatlakozó is. Amit én készítek, ahhoz a trafót és a csatlakozót ethernet kártyából bontottam, így ezt nem kellett vennem. A PIC, trafó, csatlakozó, ellenállások, kondenzátorok, néhány led kb. 3000Ft-ban benne vannak, ez már elég ahhoz, hogy a hálózaton megjelenjen az áramkör.

Amúgy szó sincs kereskedelmi forgalmazásról, megrendelésre készítem az áramkört. Esetleg ha valaki más is jelentkezik, akkor annak is készítek, de egyelőre csak egy példányról van szó.


szomb. okt. 03, 2009 16:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Végig olvastam azt a 13 oldalnyi cókmókot, köszi.

Ahogy a végé olvastam, te már össze is raktál ilyet, és éppen kereskedelmi forgalmazáson filozol? Akkor kb ebben is tudsz nekem tippet adni. Alkatrész költséget akarok durván felbecsülni. Nyuszit nem lövök vele. Szóval az enc, egy normális pic a stack kódnak, egy másik gyenge kis pic egyéb célra (sima digitális állapotgépnek), a trafós csatlakozó, meg a szükséges alkatrész sallang mellé. Ja igen, hűtőborda is kelleni fog az enc-re, mert durva az az avg 180 mA. A többi költséget (nyák, tápegység, munkaköltség stb) most hagyjuk ki. Durván mennyibe jön ki a vége?


szomb. okt. 03, 2009 14:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
pajti írta:
Azon filozok, hogy pic-es (hmm, avr?) áramkörrel kellene udp csomagokat kezelnem (küldeni is, fogadni is). Nem feltétlen túl nagyokat (64 byteot se kell átlépnem), de akkor is udp csomagokat. Mac address regisztrálás meg mittudomén, amit nem lehet megúszni, az ugye kell mellé.

Üvöltsetek rám plz, ha nagyon nagy kulimászba csapnék kezdő létemre, és akkor felejtem is el az egészet helyből. Vagy adjatok egy tippet, merre érdemes szétnézni olcsó cumóért, amire valami használható támogatást is találok. Ha vannak valahol félig-meddig kitaposott úton haladó projectek is a témakörben, mégjobb.


Nézz szét ebben a témában. Én is hasonlóval foglalkozom épp, bár én webszerverként üzemeltetem. De vannak ott, akik csak udp-vel használták.


szomb. okt. 03, 2009 11:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Azon filozok, hogy pic-es (hmm, avr?) áramkörrel kellene udp csomagokat kezelnem (küldeni is, fogadni is). Nem feltétlen túl nagyokat (64 byteot se kell átlépnem), de akkor is udp csomagokat. Mac address regisztrálás meg mittudomén, amit nem lehet megúszni, az ugye kell mellé.

Üvöltsetek rám plz, ha nagyon nagy kulimászba csapnék kezdő létemre, és akkor felejtem is el az egészet helyből. Vagy adjatok egy tippet, merre érdemes szétnézni olcsó cumóért, amire valami használható támogatást is találok. Ha vannak valahol félig-meddig kitaposott úton haladó projectek is a témakörben, mégjobb.

Köszi.


szomb. okt. 03, 2009 10:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
potyo írta:
De a számítás úgy történik, hogy megméred a céláramkör által felvett áramot és a szabályzó bemenete és kimenete közötti feszültséget, és összeszorzod.


És az így kapott eredményt megszorzod az adatlapban "Thermal Resistance Junction-Air" (RθJA) értékével. Egy TO220 - as toknál ez az érték 65°C/W, tehát ha 1W az eldiszipálandó teljesítmény, a tok 65°C - al fog melegedni. Ha max. 125°C a működési hőmérséklete az adott eszköznek, úgy 125 - 65 = 60°C lehet a környezeti hőmérséklet, amiben használhatod. Ha nagyobb teljesítményt kell eldiszipálni, akkor hűtőbordára van szükség. A hűtőbordák adatlapjában ugyancsak megtalálod a fent említett számot RθJA (°C/W). Pl. ha a hűtőbordának RθJA=18°C/W és a maximális környezeti hőmérséklet marad 60°C akkor az eldisszipálható max. teljesítmény:

60°C + X * RθJA = 125°C

esetünkben X = 3.6W.

Remélem nem untattam senkit.

atta


szer. szept. 30, 2009 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ha túlmelegszik, akkor a hűtőbordát kell növelni, vagy a bemenőoldali tápfeszültségnek kisebbet választani (pl. kisebb szekunder feszültségű transzformátort használni), amennyiben így még biztosítva van a szabályzó bemenetén szükséges minimális feszültség.

A várható melegedés az egy elég érdekes dolog. Számszerűleg ki tudod számolni, hogy mekkora lesz a disszipáció teljesítménye a szabályzón, de a valóságban az alkatrész melegedését nem lehet ebből egyértelműen megmondani. Sok múlik azon, hogy mennyire mozog a levegő körülötte, már egy apró légmozgás is jelentősen javítja a hűtését. De a számítás úgy történik, hogy megméred a céláramkör által felvett áramot és a szabályzó bemenete és kimenete közötti feszültséget, és összeszorzod.


szer. szept. 30, 2009 17:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Potyo!

Ha megmérem a tápegységból kijövő egyenáramot, és a céláramkör által felvett áramerősséget, ebből ki lehet számolni a várható melegedést.

Ha túlmelegszik, akkor csak a hütőbordát kell növelni?

Üdv
Ray


szer. szept. 30, 2009 17:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
dekszter írta:
Tudja vki hol lehet megnézni, hogy a 18F-es sorozatban mekkora az a max. frekvencia, amivel a belső számlálókat (pl. TMR0-t előosztóval, ill. e nélkül) meg lehet külső órajelről hajtani? Sajna az adatlapban nem találom.


Közben megtaláltam, hogy TMR0-n elosztó használatával a periódusidőnek min. 20ns kell lennie. Ez ezeke szerint max. 50MHz-et jelent.


hétf. szept. 28, 2009 10:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Tudja vki hol lehet megnézni, hogy a 18F-es sorozatban mekkora az a max. frekvencia, amivel a belső számlálókat (pl. TMR0-t előosztóval, ill. e nélkül) meg lehet külső órajelről hajtani? Sajna az adatlapban nem találom.


hétf. szept. 28, 2009 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: PIC kérdések
Ray írta:
...
Érdemes legalább nagyjából kiszámolni, hogy mennyit fog az adott áramkör felvenni, és így mekkora melegedésre lehet számítani a stabilizátornál. Én hűtőborda helyett kapcsolóüzemű stabilizátorban gondolkodom mostanában a kisebb veszteség miatt. Ha a kezed kiállja, akkor bőven jó, akkor 60 fok alatt van. Gyártója válogatja, de jellemzően 125 fokot adnak meg maximális üzemi hőmérsékletnek a kristályra nézve (persze a kristály most is melegebb benne, de azért nincs túl nagy eltérés).


hétf. szept. 07, 2009 15:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ugye meg sem próbáltál rákeresni?


hétf. szept. 07, 2009 15:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 07, 2009 9:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mi az a PIC?


hétf. szept. 07, 2009 15:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Potyo és többiek (okulásul)

A hibát a táp egyenirányító csipjének melegedése okozta (7805-ös).
A kis pihentetés alatt úgy látszik annyit hűlt, hogy egy rövid ideig nem okozott problémát.

Majd leégette a kezem, amikor méricskélés közben hozzá értem.
Hűtőbordát rászereltem, azóta kifogástalanul működik.
Kézzel megfogva így is elég forrónak tűnik, de ez már nem zavarja a hangchipet.

Üdv
Ray


vas. szept. 06, 2009 18:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás PIC kérdések
Potyo egy kis szakmai segítséget kérnék.

Most kezdem a pincébe telepíteni a lift vezérlő egységet. A program a próba padon kielégítően működik, de a valós körülmények között gond van a ketyerével.

Ha sokat próbálgatom a hang-chip (ISD2560) el kezd torz hangokat kiadni, lassúl és alíg lehet érteni. Néha még a PIC lábra (RB5) jövő jelet sem dolgozza fel a program
.
Ha lekapcsolom az egész tápot, várok egy kicsit (3-5 mp), visszakapcsolva érces hangon mondja a szöveget.

Tanácsodra (kb 1-2 hónapja) a bejövő jelet 1K-n keresztül egy jelző LED-re is rávezetem, ez után 4K7 jön és a láb, a PIC lábat egy 100uF-os kondival is földelem. Ez a kiépítés remekül működött, amikor csak a bejövő jeleket vizsgáltam.

Lehet, hogy már sok egyéb cucc is van az áramkörben és már érzékenyebb valamire.

Ez a "pihenés" utáni megjavulás mögött én valami kondis jelenséget sejtek. Valamelyik kondi szépen kisűl, ha egy kicsit békén hagyom, aztán megint működik, amíg ismét nem töltődik fel annyira, hogy zavart okozzon.



Üdv
Ray


pén. szept. 04, 2009 15:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 02, 2006 15:10
Hozzászólások: 377
Hozzászólás 
Sikerült!
Legalábbis egy nemtudom honnét bontott 24C16-os írása és olvasása.
Minden nem használt lábat GND-re kell kötni, de lehet hogy a 7-es lábat +UT-re Így:
http://www.scienceprog.com/wp-content/u ... age002.jpg
Van amikor az "ENABLE PAGE-WRITE" mellől ki kell venni a pipát.
Talán másnak is hasznos.


csüt. júl. 30, 2009 10:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 02, 2006 15:10
Hozzászólások: 377
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ugyan a kérdésem nem PIC, de talán tudtok nekem segíteni. (bocsi az OFFért)
Van egy grundig CUC6360 as TVm. Teljesen megbolondult, össze-vissza hol elnémul, hol meg A/V-ra kapcsol, a távirányítót sem kezeli már. Gondoltam talán az EPROM újraprogramozása segítene rajta (24C04).
Én a watt féle lpt-s égető egy korai válltozatát használom, tökéletesen működik. Az IC-prog támogtja ezt az epromot, szóval elvileg lehet vele programozni.
http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... 442_DS.pdf

Próbálkozott már valaki ezzel?
Az evidens, hogy az SCL és az SDA, meg a tápot hová kötöm, de a többi lábat milyen szintre? (PRE, E1, E2, MODE). Ugyan az adatlapban benne van, de nem teljesen tiszta.
Előre is köszi!


szer. júl. 29, 2009 10:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 136  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 145 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség