Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 14, 2024 4:41



Hozzászólás a témához  [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136  Következő
PIC kérdések 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!
Akkor sorban:
Watt!
Menüs,minden beállítható, módosítható legyen, persze az
alap az, amit a hex-ből beszed. Úgy tudom, ha beírod a CP
bitet, utána azt hiába állítod vissza, teljesen újra kell
írni a procit, nem olvasható.
ForrSzem!
Igen, lehet az ICSP-n keresztül égetni az 509-et.

Amúgy egy szkóp néha jól jön ám...
Tibi
Ui.: Watt! Egy preliminary screenshot?


szer. júl. 09, 2003 6:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sziasztok!

Atta!
Akkor letöltöm a 2.1-est, mert én a 2.3-as betával próbálkozom. Lehet, hogy tényleg ez a gond!

Az, hogy hardwer nélkül nem megy, már egy fontos infó, mert akkor lehet abban is valami hiba esetleg.

Tehát neked nem záródik be a dos ablak, ha intézőből indítod az Xwisp.py-ont??????


Arnd!
Ez a protektes kezelés tényleg így volt megoldva? Elég bénák nem? Azért jó, hogy felhívtad a figyelmemet! Logikailag elég egyértelmű a dolog.


ForrSzem!
Nem tudom, de nézd meg a neten, biztosan írnak róla az égető oldalán!


Zoli!
Te ugye LDRKEY-el próbálkoztál? Annál előre be van írva a Config, és nem is lehet átírni, csak HVP égetővel.


Igallo!
A kérdés tényleg hülye! :) Akinek tellene egy ilyen tárolós szkópra, az szerinted maga építené az égetőjét? Nekem sima egyszerű szkópom van, és nagyon ritkán van rá szükségem. Álltalában megoldom a dolgot nélküle.
Tárolós szkóp tényleg nagy segítség lenne!




Kérdések: (szavazás? :))
1. Gombos, vagy menüs?
2. Lehessen módosítani a Config szavakat, vagy maradjon ami a HEX-ben jön?
3. Device ID Word módosítható legyen?
4. ID Locations Külön meg lehessen adni, vagy az legyen ami a HEX-ből jön?
5. Hány feszen lehessen ellenőrizni?
6. Automatikusan ellenőrizen, vagy külön kelljen kérni, esetleg előre be lehessen állítani, hogy hogyan csinálja(hány feszen, egyáltalán csinálja)?
7. A protektet külön gombbal, külön parancsra írjuk be esetleg, a végén? (Csak a konfig szónak ezt a részét)

Egyelőre ennyi..

Tényleg, ha a protektelt PIC Config- ját visszaírom nem védettre, akkor kiolvasható a program? (soha nem gondoltam még erre)
Üdv! watt


szer. júl. 09, 2003 5:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Emberek hulye kerdesem van, hasznaltok ti szkopot? El nem tudom kepzelni hogy lehet hatekonyan (raadasul realtime) fejleszteni egy tarolos min 2 csatornas szkop nelkul...


szer. júl. 09, 2003 0:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi Zoli!

De, természetesen, itt:
http://electro8051.free.fr/Datasheet/TSOP17.PDF

talán itt:
http://www.herjen.nl/jilles/pdf/ir_comm.pdf

hasonlót még itt:
http://audio.neora.ru/docs/SFH506.pdf

Dallastól még nem rendeltem, de itt az elektroban láttam már valami topikot, ami ezzel foglalkozik, mármint a külföldről minta rendeléssel, kicsit lehangoló volt, amikor belefutottam, valami újabb VÁM tv. miatt ide és több Európai országba nem szállít sok neves nagy gyártó. Mem tudok konkrétabbat, keresd meg a topikot, ott sok minden kiderül!


kedd júl. 08, 2003 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv
miközben olvasgattam Mono egyik levelét (DIY K106 nem égeti a konfig. biteket) Eszembe jutott, hogy mi lehetett az én bajom anno. Amikor nem indult el a PIC a kristállyal. Nem égette az sem. Mégpedig alaposabban utánagondolva ez teljesen egyértelműen bizonyítható is. (Huhh, ezt a mondatot már én sem értem :) Szóval mikor először cseréltem ki a kvarcot RC elemekre, akkor az égetőben még elfelejtettem átállítani a konfig biteket, és úgy égettem, hogy XT-t adtam meg neki. Gondolom normál esetben így nem indul el. Erre csak egy magyarázat van: Mindig RC-nek álítja be az oszcit.

Más: Rendelt már valaki a Dallas-tól? Kb. mikor jön meg? Tőlük lesznek az iButtonok, és már nagyon várom. Ha lesz valami, akkor arról is beszámolok.
Más2: Nem tuudja valaki, hogy honnan szedhetnék le TSOP 1736 (vagy más hasonló típuú infravevő) adatlapot? köszi
Sziasztok!


kedd júl. 08, 2003 20:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi All!

A Willem programozó ICSP adaptere kezeli a pic 12C509 -est?????????

Üdv.: ForrSzem


kedd júl. 08, 2003 19:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Szia _MONO_

Sajnos hardwer nélkül nem megy :((

Egyelőre a Python verzióra gyanakszom, én a legrégebbit töltöttem le, amivel még fut (Python 2.1)

Atti


kedd júl. 08, 2003 14:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
arnd:

Ez felettébb jó ötlet, megfontolandó nagyon! (Bár én ilyesmire azért sem gondoltam nagyon, mivel ezt a funkciót eddig nem használtam). Kissé morbid, hogy mi itt az égetéssel is problémázunk, aztán meg azt akarjuk megoldani, hogy ne lehessen kiolvasni a programot illetékteleneknek. :)


kedd júl. 08, 2003 14:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Hi Watt!

Én most az icprogot használom, mert volt egy időszak amikor a chipcadben nem lehetett kapni 16f876-ot csak A-s változatot és akkoriban az MPLAB nem bírta megírni (azóta persze már lehet, hogy igen).
Na, ami szerintem használható és egyben hiányolom az icprogból, ha kipipálom a protectálást akkor a teljes visszaellenörzés nem lehetséges mert a protect megakadályozza.
Tehát (valószínűleg neked természetes, de biztos ami ziher) úgy kellene megcsinálnod a progit, hogy protectálás esetén előbb kiolvas (ha kértem teljes ellenőrzést utólag) és csak ha minden OK akkor írja be a protectet configba.

üdv arnd


kedd júl. 08, 2003 13:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Windows Me-je van, de sztem már elment a busszal ;)

Lehet ezt tesztelni égető nékül is? Mert hozzáférek vagy 15 géphez, ezeken van Me, 98, 2000, XP (tudom, az utóbbi kettő problémás), de van "tesztalap".
Próbálkozzak én is? Vagy hardver nélkül nem tudok eljutni odáig, ahol gond van?


kedd júl. 08, 2003 13:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Jól olvasod, most is! :)

Windows-os lesz. Ha kész a progi, megmondom miben írtam! Addig titok! :)

Arra gondolsz, hogy külön ablak legyen a beégetendőnek és a kiolvasottnak? Ha lesz ellenőrzés(amit terveztem) akkor is kell?

Az EEPROM, Flash, Config bitek, Device ID, ID Location mind külön ablakban lesz.

Menüs, vagy gombos funkciók legyenek?

Folyamatos ellenőrzés lelassítja a programozást, viszont talán könnyebb megoldani programilag. Meglátom hogyan lesz.

Tervezem, hogy alacsony feszes visszaolvasás-ellenőrzés is legyen, bár ez a folyamatos ellenőrzést kizárja, mert égetni nem szerencsés 2V-on és a feszt sem szabad kapcsolhatni közben.

Üdv! holnap is van watt


kedd júl. 08, 2003 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Szia Watt

Igen, megkaptam a leveled, amiben azt írtad, hogy mindig hibákat ír ki az xwisp, és utána bezáródik a DOS ablak. Nem tudom, hogy tudok e segíteni, de megpróbálok. Haladjunk lépésről lépésre. Milyen verziójú windows -od van ?

Atti


kedd júl. 08, 2003 12:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:

Amennyiben arra vagy kíváncsi, hogy milyen opciók (menük?) legyenek, akkor tudok segíteni talán.
Jó lenne tudni, hogy most milyen funkciókat tud a progid?
Miben írod? "Windowsos" lesz, vagy DOS-os?

Szerintem mindenképpen hasznos funkció, ha olvasás és égetés esetében is minden részt külön lehet. Programtár, Konfig terület, EEPROM adattár.
Verify lesz? Lehet pl. utólagos, vagy folyamatos égetés közben (persze ezek csicsák, de te kérted, ha jól olvastam)

Még gondolkodom....


kedd júl. 08, 2003 12:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Atta!

Nem-nem bukott el, hanem "én buktam" el! :))

Teljesen megépítettem és nem működik nálam(PC titkai is lehetnek az okok). A kérdéseimre tudnál válaszolni? :) Ért e hozzád levél e-mailen? És amit a korábbiakban feltettem, (pl. neked is kilép a dos ablakból a progi? stb.)

Én befejezném a leírását, mint ahogy annak idején a Pony Progét, amit ma már nem használok.

Az égető "megvan" az arcivumban, csak az a direkt illesztés zavar nagyon. A programmal az a gond, hogy nem azonos az időzítése az LVP és a HVP programozás között.
A HVP mód sorrendje: 1. Vdd, 2. Vpp, 3. Adat + Órajel. PGM testen
Az LVP mód sorrendje: 1. PGM, 2. MCLR/Vpp, 3. Adat + Óra. Vdd +5V

Elvileg, ha a PGM, et Vdd-re cseréljük, működik a program HVP módban is, csak meg kell oldani a Vpp kapcsolását. (PNP tranyó stb.)


Ha elvéreznék a programom írásával, akkor biztosan megnézem ezt a pic18f programot, mert tényleg sokat ismer.
Azért jobban szeretném, ha olyan programom lenne, ami "mindent tud", és később is tovább tudom fejleszteni. Addig adjatok néhány ötletet, hogy mit szeretnétek látni programozás közben a bejutó adatokról infót.


Üdv! watt


kedd júl. 08, 2003 12:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!!

Ki tud nekem segíteni??
Egy számláló kellene nekem PIC-kel megépítve.
4 digites nullázási lehetőséggel.
Van valakinek rajza,programja ??

Köszi


kedd júl. 08, 2003 12:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Sziasztok

Látom a wisp628 elbukott :). Én azért kitartok mellette, mivel már megépítettem, és működik. Hamarosan kipróbálom Linux alól, elvileg működnie kell. Watt: találtam még egy 18f égetőt:

http://members.naspa.net/djs/software/pic18f.html

Sajnos ez is LVP módot használ... Viszont itt a szoftveren van a hangsúly, nem mint a wisp - nél.

Atti


kedd júl. 08, 2003 12:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ejha!
Nem, nem értettelek félre egyébként...


kedd júl. 08, 2003 10:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ó hogy az a bánatos!

na még egyszer a magyarázat.

: 02 két adat, 0000 nincs értelmezve, 04 KLC*, 0030h felső két bájt cím, Ell.összeg
: 0C (12) adat, 0002 alsó két bájt cím, 00 normál adat típus, FF.... adatok, 42 Ell.összeg
: 00000001FF Fájl vége

A kiterjesztett Cím: 003000002 hexadecimális.

Remélem...


kedd júl. 08, 2003 10:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Most visszaolvasva remélem nem volt félreérthető, hogy mi van meg, mert én a saját kérdésemre a választ találtam meg csak, egyenlőre.
Na mindegy ,lehet hogy jól értettted és akkor itt a válasz:

Példa a Kiterjesztett Lineáris Címzésre (a szövegben: KLC)*
:020000040030CA
:0C000200FFFFFFFFFBFFFFBFFFFFFFFF42
:00000001FF

: „02 két adat”, „0000nincs értelmezve”, „04 KLC*”, „0030h felső két bájt cím”, „CA Ell.összeg”
: „12 adat”, „0002 alsó két bájt cím”, „ 00 normál adat típus”, „FF…. adatok”, „42 Ell.összeg”
: 00000001FF Fájl vége

A kiterjesztett Cím: 003000002 hexadecimális.

Ez a Config2L címe a 18F-ekben.

Üdv! watt


kedd júl. 08, 2003 10:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Irjatok mar le nagy vonalakban mert jobb a 18Fxxx mint a 16Fxxx (tom volt mar szo rola) de en most le nem toltom az adatlapokat osszehasonlitani... En szivesen epitenek egetot de annyira nem vagyok ott a temaban hogy kitalaljak egy ujat igy csak valami bevalt utanepitese marad (es ha mar nekiallok akkor telleg valami bevalt dolog kene). Esetleg meg vennek is mivel a hazi nyakbarkihoz mar nagyon nem fulik a fogam (pancsolni vaskloriddal, furkalni, stb.), ma mar legtobbszor csikos nyakot hasznalok mert csak prototipusokat epitek (azon meg meg modositani is konnyu, cserebe joval nagyobb lesz es jo sokat kell forrasztani...).


kedd júl. 08, 2003 9:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
...szóltam... :)


kedd júl. 08, 2003 9:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
...Megvan! :)) (ha érdekel valakit szóljon..)


kedd júl. 08, 2003 9:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:

Válaszod köszönöm, írtam levelet is, azt is köszi!
Nem, próbálni még nem volt alkalmam HS módban 4 Megán, de mára tervezem a próbát, majd beszámolok!

Én is sokat keresgéltem 18F-es égetők után, hasonlóak voltak a tapasztalataim. Lehet, hogy én annyira nem is fogom erőltetni (első körben emiatt) ezen típusok alkalmazását. Van néhány pozitív tulajdonságuk a 16Fxxxx-ekkel szemben, de azokat egyelőre nem tudnám használni. Talán később lehetne érdemesebb visszatérnem erre a témára, ha már kicsit jobban "beivódott" a PIC-ekkel foglalkozó társaságba. Persze ez a véleményem változhat, de most így látom. :)

Nincs valami más honlap, oldal, ahol nagyobb guruk űzik ezt a PIC-es csevegést? Lehet, hogy ott hamarább/használhatóbb választ kaphatnál az utolsó bekezdésedre, részemről passz, sosem foglalkoztam ilyen szinten a HEX fájlokkal :(


kedd júl. 08, 2003 9:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
_Mono_!
:) bizony, de már otthon is voltam már! :)

Jól lemaradtam, pedig lett volna mondanivalóm! :)
Szóval igen, elindult simán kvarcal, 4-20MHz-ig bármilyennel. Az oszci HS! 4-20-ig ezt ajánlják, bár az XT is 4MHz-ig tart, de nem mindig indul vele.
De gondolom Igallo segítségével már ki is próbáltad nem?

Én rengeteg égetőt megnéztem már és le is töltöttem egy vagonnal, de a legtöbbje csak ügyel bajjal tud 18F-eket kezelni. Azokból is csak keveset, pedig van már vagy 40féle! Igaz viszont, hogy ezek égetése között elvileg alig van különbség, de a legtöbb égető kiolvassa az azonosítóját a PIC-nek és nem hajlandó égetni az újabb típusokat.

Most ott szöszölök a program írásában, hogy a 18F-ek 21bites címtartományát a fordító érdekes módon fordítja bele az Intel HEX fájlba. A 16F-eknél nincs gond, mert 16bites a cím. Foglalkozott már valaki hasonlóval?

Üdv! watt


kedd júl. 08, 2003 4:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:

Tudom, már elmentél a busszal :) , de találtam egy jónak tűnő égetőt, csak a rajza ninc meg :)
Viszont van benne egy PIC, firmware frissíthető, rengeteg féle PIC-et ismer. Jó lenne egy rajz róla, még keresem azért!


hétf. júl. 07, 2003 15:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igallo:

Köszönöm kimerítő válaszod, megnézem én is, hogy HS módban indul-e 4 Megán. Lehet, hogy ez volt a trükkje, bár ez amolyan határérték frekiben a két oszcillátor típus között, úgy vettem észre több kontroller doksijában is.

Még egyszer köszi!


hétf. júl. 07, 2003 15:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Semmit... Mivel ldr-key-t hasznalok (16F87x-hez) es abban
elore van egetve. De a forrasabol kineztem:

__CONFIG
_CP_OFF&_DEBUG_OFF&_WRT_ENABLE_ON&_CPD_OFF&_LVP_OFF&
_BODEN_OFF&_PWRTE_ON&_WDT_OFF&_HS_OSC

; A konfigurációs kapcsolók (biztosítékok)
értelmezése:
;
; _CP_OFF Kódvédelem kikapcsolva
; _DEBUG_OFF Debug üzemmód letiltva
; _WRT_ENABLE_ON A program memóriába írás
engedélyezve
; _CPD_OFF Adatmemória védelem letiltva
; _LVP_OFF Az 5 voltos programozás letiltva
; _PWRTE_ON A Power on timer engedélyezve
; _WDT_OFF A watchdog timer letiltva
; _HS_OSC Az oszcillátor típusa nagysebességû
quartz

Nekem 4..10Mhz-ig megy (ilyen kvarcok vannak otthon:)


hétf. júl. 07, 2003 15:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igallo:

Köszi! Akkor ez kiesett...mit állítasz be a 4MHz-es PIC-re oszcillátor gyanánt? HS, vagy XT?


hétf. júl. 07, 2003 14:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
> - A dokumentációkban, ahol taglalják az oszcillátorokat,
írják, hogy néhány
> kvarchoz nem elég a két kondi, hanem az egyik láb-kvarc
közé kell egy soros
> ellenállás is. Lehet, hogy ez volt az, ami miatt nem
indult meg? És esetleg

Igen van ilyen de ez Mohmos nagysagrendu raadasul a freki
emelkedesevel annyira nagy hogy elhagyhato, a kvarcok
adatlapjaiban jelolve van az erteke de MHz-es
tartomanyokban mar ott sem adnak meg erteket hanem
elhagyjak (ja es elvben van meg egy ellenallat az egyik
kondival sorosan de az sem kell). Nekem is enelkul mennek a
PIC-ek (4..10Mhz) viszont az IR ado oszcillatorahoz (38Khz)
meg kellett.


hétf. júl. 07, 2003 14:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:

Az Oshon égetővel égetett 628-asod megindult kvarc oszcillátorral?
Én ugyanis megpróbáltam, de nem indult el. A próba áramkör két LED-et tartalmazott, RB lábakon, egy 4MHz-es kvarcot, két 18 pF-os kondival. Mindenki jól volt bekötve, a program egyszerű volt, belső oszcillátorral ment is, villogott a két LED. Viszont amikor átállítottam azt az ominózus 3 bitet a konfiguárciós szóban, mely az oszcillátort definiálja XT-re (ha jól értelmeztem, akkor a 4MHz-es kvarcnak XT oszci dukál), akkor nem indult el. Két dolgot tartok elképzelhetőnek, érdekelne a véleményed(etek) róla:
- PC tápegységről adtam az 5V-ot, amiről a gép is ment (tehát terhelve volt azért), de újonsült 16F84-es LCD-s frekvenciamérőm bizony kHz-es frekit mutatott a tápon (gondolom azt a pici zavart mérte a DC "tetején"). talán ez zavarta meg az oszcillátor beindulását.
- A dokumentációkban, ahol taglalják az oszcillátorokat, írják, hogy néhány kvarchoz nem elég a két kondi, hanem az egyik láb-kvarc közé kell egy soros ellenállás is. Lehet, hogy ez volt az, ami miatt nem indult meg? És esetleg régebben Lippai Zoli kvarcos PIC-e sem?

Kissé tanácstalan vagyok ez ügyben, konfigurációs szót többször átnézve is jónak tűntek a beállítások...


hétf. júl. 07, 2003 13:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na ja, csak ötletadónak szántam.


hétf. júl. 07, 2003 13:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ez egy kicsit durva! Én nem kötném így rá a PC-re szerencsétlen PIC-emet. Hasonló kategória, mint az első LVP programozó, csak nem LVP-s. Azért megjár egy szintillesztő nem?


hétf. júl. 07, 2003 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bár a négyjegyű 18-asokat nem tudja, csak a 18Fxxx-eket.


hétf. júl. 07, 2003 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt:

Ehhez mit szólsz? Még nézegetem, de elvileg az IC-Prog programmal megy, azt JDM programmernek kell beállítani. A leírása pedig: http://home.earthlink.net/~botronics/index/pickey.html


hétf. júl. 07, 2003 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:

Nos igen, az Oshon viszi a pálmát felületre, ez kétségtelen. Sokat számít a küllem és az átláthatóság. Többnyire szívesen látnék egy olyat is, ami megy Windows XP alól. Az Oshon elvileg megy, bár még nem próbáltam. Emiatt nem tartanék fent plusz egy oprendszert vagy külön gépet.
A plusz PIC-et én sem igazán értem, de a "nagyok" is tesznek bele :) (pl. Microchip, Mikroklub)

Na nézelődök én is kicsit még a témában! ;)


hétf. júl. 07, 2003 12:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Atta!
Írtam egy levelet neked még múlt héten. Nem kaptad meg? Ha nem akkor elküldöm megint! (remélem a cím jó ahova küldtem)
Amúgy megnyílik és bezáródik rögtön. Csak Python alatt fut és nem fut le rajta a Test sem, pedig a PIC-ben ellenőrzötten jók az adatok.
De a levélben részletesen leírtam....

_Mono_!
Mindent értek és egyetértek! :)

Ha a Oshont megépítetted, akkor várj, mert a progi amit írok erre a vasra épül gyakorlatilag(18F-ekre egyenlőre). Nem nagy kalandok ezek az égető elektronikák(egyértelműek), és nem is értem mi a fenének kell PIC-eket használni bennük, mikor mindent meg lehet oldani nélkülük is(mint ebben). Az sem indok, hogy csak a flasht kell kicserélni a PIC-ekben és akkor már ismer új típusokat is(pedig nem csak azt kell!), mert azt a Flast is meg kell írnia valakinek ugyanúgy, mint egy PC-s progi frissítését!

Van még egy indokom a saját progi megírására: Én szeretem tudni hogyan működik a kütyü amit használok, mert akkor sokmindent meg tudok oldani ill. változtatni, ha valami nem tetszik, vagy új dolog kell.
Szeretem látni az adataimat is, amit kiírok, és még sok kényelmi funkciót is el tudok képzelni.

Szóval be kell vallanom, hogy a Wisp628 felülete nem nyerte el a tetszésemet. Pedig szinte készen van a leírása. :(

Üdv! watt


hétf. júl. 07, 2003 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
watt:

Igen, ebben igazad van, nem írtam ennyira konkrétan a dologt. Ezt valahogy úgy képzeltem el, hogy az égető két panelból állna. Az egyik panelon lenne rajta a MAX232, 16F628, egyéb sallangok. Rajta tüskesor, majd tüskesoron keresztül kapcsolódna egy fizikailag felette helyet foglaló, foglalatokkal felvértezett panelhoz. Amolyan szendvics kivitelűre gondoltam, amin rajta lenne az összes DIP tokozású PIC-hez a foglalat. Egyéb foglalatokra szerintem - nekem! - nem nagyon lesz szükségem, SMD, ill. PLCC tokozást igyekszem kerülni, hacsak nem vág be valami komolyabb munka velük. Valamint az in-circuit megoldást sem erőltetem annyira, bár ezt a helyzet adja, változhat még az ehhez való hozzáállásom.

Meglesem mindjárt azt a programot is, amivel gondod volt. Egyszer (kb. két hete) próbáltam a PDF-jeidben szereplő linkeket, egyiket sem tudtam elérni, megnézem most.
Szívesen várok egy jó égetőre, beszéljük át, keresgéljünk inkább picit még, engem ugyanis nem kerget a tatár. Határidős munkám jelenleg nincs PIC-cel, a DIY-K160-as "bukás" után megépítettem az Oshon égetőt, 18 lábú foglalattal (átdrótoztam a DIY-K160-at, a benne levő 14 lábú és 18 lábú foglalatot, hozzá fabrikált kicsi müa. dobozt nem hagyhattam kárba veszni. A 14 lábúba bekerült a 7406-os, a 18 lábúba pedig egy 18-as Textool foglalat).
Ezzel a két hete vásárolt néhány 628-ast tudom égetni. Tehát inkább jobban rágjuk körül a témát, minthogy elkapkodjunk valamit - én ezen a nézeten vagyok.

Konkrétan megnézem akkor én is ezt a progit, majd jelzem az eredményt!

Igallo: amennyiben vásárolni szeretnél égetőt (kompletten, pénzért), ajánlom Torkos Csabát, a Mikroklubnál, Várpalotán, nála biztosan találsz kedvedre valót. Valamilyen szinten párhuzamot lehet vonni a Wisp628 és a termékei között. Bár ő nem "utángyárt", hanem saját maga által tervezett égetőket gyártja.


hétf. júl. 07, 2003 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Szia Watt

Mi a probléma az Xwisp - el?

Atti


hétf. júl. 07, 2003 7:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia _mono_!

Lehet variálni a nyákokkal természetesen, de ha egy nyákra akarsz sok foglalatot, akkor is jobb megoldás, ha a sokfoglalatos nyák is adapter. Mert mi van, ha később más foglalatú IC kerül a kezedbe? Minden foglalatot nem lehet feltenni, mert rengeteg van, pl. felületszerelt PIC-ek.

Viszont a Wisp628 Xwisp.py nevű programja valami miatt nem akar jól működni nálam. Mivel csak hibát ír ki és közben a PIC-ben lévő progi, meg ellenőrzötten jó, ezért már csak az ME oprendszeremre gondolok. Mivel nem ismerem a programot mélyebben, ezért nem találom az okot.

Ezért berágtam és elkezdtem megírni egy égető programot. Már a betöltő és listázó része kész van. Ezen a héten remélem elkészül az égető rutinja. Én a Oshon áramkörére tervezek, amiben nincs PIC, mégis sok PIC-et fog ismerni. Először 18F-ekre írom meg a rutinokat, aztán a 16F-ekre is ha lesz időm, bár arra már ott van az Oshon progija, ami szerintem nagyon jó.

Ettől függetlenül várnám Atta véleményét, hátha a Wisp628 is életre kelthető.

Egy jó PIC égető teljes építési leírásának megalkotásáról nem mondtam le, de eddig úgy tűnik, hogy ez nem a Wisp628-lesz. Ha nekem nem megy elsőre a külyü, akkor mit várjak el egy a PIC-ekkel csak most ismerkedőtől! Ezért egy sokkal egyszerűbb, de programilag még is sokkal többet tudó darabon dolgozok(Windows alatt). Remélem nem hiába kell várnotok, ha egyáltalán vár rám valaki ! :)
Üdv! watt


hétf. júl. 07, 2003 5:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
MPASM,jol gondolom a kovetkezoket?
Van egy rakat valtozom egymas utani memoria cimen (kvazi tomb). Ezeket szeretnem elerni prg-bol indexelve. Most igy probalkozom, nagy hulyeseg?

MOVFW...NDX.....;W-BE AZ AKTUALIS TOMB INDEX (1-TOL INDUL)
ADDLW...002FH...;W-HEZ HOZZAADJUK AZ ADATTOMB KEZDO MEM CIMET 30H-01H
MOVWF...FSR.....;FSR-BE A CIMET
MOVFW...TMP.....;W-BE AZ AKTUALISAN OLVASOTT ERTEK
MOVWF...INDF....;A MUTATO ALTAL MUTATOTT HELYRE BEIRJUK A BIT ERTEKET


szomb. júl. 05, 2003 23:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ja!!

És nicht krekk, meg nicht lopott, meg nicht rizikó.

Ha ez neked nicht gáz:)) próbád meg

Segíthetek is ha gondolod

Stenc


szomb. júl. 05, 2003 16:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Annyit áruljon el valaki nekem, hogy az adobe acrobatot (Nem
a readert, hanem a teljes acrobatot) honnan lehet
megszerezni? Vagy legalábbis hogy lehet pdf-be exportálni
doksikat?

Pl:
The GIMP /a program neve /
és ez ráadásul ingyenes
Mondjuk az Uhu linux is tartalmazza.
Ha vin-t tudsz telepiteni úgy ezt is.
Itt is csak klikkelgetni kell, és magától felmegy.

Magyarnyelvű

Egyéb?
Stenc


szomb. júl. 05, 2003 16:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
Az IC-Prog-ot nagyon sokan használjuk szerte a világon mindenféle égetőkkel. Az XP-vel kicsit háklis, de azt hiszem összehozható. Nálam IC-Prog és JDM páros jól vizsgázott.
Javaslom a FinePrint PDF-Factory nevű progiját. Ingyé van, és tök jó. Beépül, mint egy új nyomtató. Én eddig nagy pdf-ből pár oldalak kiszedésére használtam. Jó.
Mi a JDM-et csináltuk meg így, egy panelon több foglalat. Igaz, az LVP lábbal történő varázslás miatt nem tudunk pár IC-tipust - eeprom, stb. - írni, de mi PIC-re hegyeztük. Az ötlet jó!
Tibi


szomb. júl. 05, 2003 6:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Annyit áruljon el valaki nekem, hogy az adobe acrobatot (Nem a readert, hanem a teljes acrobatot) honnan lehet megszerezni? Vagy legalábbis hogy lehet pdf-be exportálni doksikat? Pl. watt is így küldte a wisp 628-at.

Meg még annyi, hogy ne legyek annyira offtopic :)

Ha valaki esetleg gyártat valahol NYÁK-ot a WISP628-hoz, vagy valaki vállalná, hogy csinál nekem szép NYÁK-okat... Persze nem ingyen. Máshoz is jó lenne, azért kérdezem.

Megint más: iButton: Megkaptam az eredeti program teljes verzióját, 10 percen belül feltolom az Lzolcsi.fw.hu-ra


szomb. júl. 05, 2003 1:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:

Kipróbáltam én is a dolgot, nekem sem indult meg kvarc oszcillátorral a DIY-K160-as program/égető párossal. Ezek alapján már bizton állíthatjuk, hogy nem égeti be a konfigurációs bitet.
Örülök, hogy sikerült felprogizni mégis a 628-ast. Kiagyaltam én is azóta, hogy mi lehetne alternatív megoldás.
Annak idején, amikor én kezdtem foglalkozni a PIC-kel (még a 16C84 volt), akkor építettem egy SCHAER égetőt, ami printer portról ment, volt benne egy 7407 és két PNP tranzisztor. A régi DOS-os progija természetesen nem nagyon megy már új gépekkel, időzítési problémák miatt (akkor még 386-osom volt, azzal jól ment). Namost találtam egy új, Windowsos progit, amit sikerült úgy beállítani, hogy menjen ezzel a hardverrel. A progit egyszerűen IC-Prog-nak hívják, azt hiszem a www.ic-prog.com oldalról szedtem. Ismer jónéhány PIC-et, jónéhány égetőt, amiket fel is lehet konfigurálni, invertálni a vezérlő jeleket, egyesével tesztelni, stb.
Sajna - mint már mondtam régebben - csak a jövő héttől tudok aktívabb lenni, de otthon megvan a 16F84 és a 16F628-as doksija is. Mindkettőben az In-circuit programming részben ugyanaz a programozási eljárás, ugyanoda, ugyanolyan fesz.-ek kellenek. így arra gondoltam, hogy ezzel a régebbi hardverrel, 16F62x-re állítva a programot, mennie kellene simán. Ezt a hét végén majd ki is próbálom (nem azt mondom, hogy nem jó az Oshonsoft megoldás, csak nekem ez az égetőm már megvan).
Lassan a számomra nehéz pont - a 628-as felprogramozása, 20MHz-en járatása - megoldódik, így akkor én is belevágok a Wisp628-ba.

Viszont kérdésedre a válaszom, hogy igen, sikerült megnéznem a pdf fájlt, amit küldtél a múltkor. Jó ötletnek tartom a tüskesoros megoldást. De hadd javasoljak én is egyet: ha a panelt gyártatod/gyártatjuk (azaz idáig fajulna a dolog :) ), akkor szerintem el kellene hanyagolni ezeket az adaptereket és egy panelra építeni minden foglalatot. Ahogy elnéztem, simán megoldható, kis fantáziával talán az azonos szélességű foglalatokkal levő adapterek "integrálhatóak" is. Legrosszabb esetben is lenne 5 darab foglalat a panelon, de minden egyben volna, nem kell átdugdosni, drótozgatni, stb. Fele adaptert meg sem építeném, mert most úgy sem kell, aztán majd kínlódok, amikor hirtelen kellene, a másik felét addigra elhagynám, stb. :) Nem tudom, hogy csak egyedi-e a meglátásom, vagy van, aki hasonlóképpen van ezzel? :)
Mindenesetre én jobban támogatnám az "egy panelre mindent" égetőt, mint ezt a sok kicsi panelt.
Ez csak egy javaslat persze, gondoljátok át, mit szólnátok inkább ilyen kialakításhoz?


pén. júl. 04, 2003 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Újra olvasva ez kicsit félre érthető:
írtam:
"Az fontos, hogy csak akkor szabad PIC-et csatlakoztatni hozzá, ha a program fut!"

Ezt úgy értettem, hogy a PC-n legyen elindítva a program, mert ellenkező esetben a Vdd(+5Vtáp) kint van a foglalaton. Ha a progit elindítjuk, akkor feszmentes a foglalat(persze a printer csatit is be kell dugni! :))

Üdv! watt


pén. júl. 04, 2003 6:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új fejlemények:
A DIY K160-as LVP égető nem jó, legalább is nem változtatja a config biteket(pontosabban nem jöttem rá, hogy hogyan tudná....).

Viszont tegnap kipróbáltam az Oshon programozót. Fél óra alatt össze lehet lógatni. http://www.oshonsoft.com/picprog.html
Nagyon merem ajánlani azoknak, akik csak 16Fxxx típusokat égetnek. 16 féle PIC-et ismer. (a 16F81x-eket nem, de a 16F87x, 16F62x, 16Fxx-eket igen) Az fontos, hogy csak akkor szabad PIC-et csatlakoztatni hozzá, ha a program fut!

Nagyon jó a felülete is(a legjobb amit eddig láttam!). Tökéletesen működik és végre a 16F628-ast is elsőre sikerült kristállyal berezgetni (magyarul azt írja a config-be amit szeretnénk :) ).


Viszont más gondjaim akadtak, de erről majd később, ha már többet tudok.

Atta!
Kereslek levélben... ok?


pén. júl. 04, 2003 5:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Watt:

Sajna nem tudok egyértelmű választ adni kérdésedre, mivel kvarc oszcillátorral nem próbáltam a 628-ast, csak belső oszcillátorról járattam. Viszoont egyre érdekesebbnek tartom a visszajelzéseiteket a konfigurációs szót illetően. Elképzelhető az, hogy ezzel az egyszerű égetővel gyakorlatilag nem tudjuk módosítani a konfigurációs biteket???

Kicsit aktívabb leszek a jövő héttől, akkor állandóan neten leszek, tudok itt is aktívabban jelen lenni, de ezen a héten még eléggé passzív maradok. De eléggé érdekelne, ez a Wisp628-as dolog, a múltkori PDF-edet is eléggé macerásan tudom csak most hazavinni (tudom, írtad, hogy már az sem az igazi, de akkor is érdekel :) )

Szóval leginkább jövő héten, de mindenképpen jövök!

Viszont megpróbálom beizzítani én is kvarc oszcillátorra, megírom, hogy mi a fejlemény, maximum neked már meglesz az eredményed. Van egy külön "teszt panelom" erre a célra, azon van kvarc is, megpróbálom. Ami viszont pl. nekem nem sikerült, az a belső MCLR. Neked/nektek sikerült ezt használni ezzel az égetővel??? (erre is gondoltam, amikor azt írtam, hogy egyre inkább úgy tűnik, hogy nem tudjuk változtatni a konfigurációs biteket).

Jelentkezek majd, ha van valami!


pén. júl. 04, 2003 0:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Felraktam...


csüt. júl. 03, 2003 18:29
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az említett iButtonról szóló cikket hamarosan (elvileg még ma) felteszem. Aztán hamarosan az eddig általam írt programot is.
A cím: http://Lzolcsi.fw.hu
Egyenlőre 404 van, úgyhogy ne lpődjetek meg. De ha már tölt valamit, akkor felraktam. :)

hali


csüt. júl. 03, 2003 17:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség