Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 15, 2024 23:21



Hozzászólás a témához  [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 136  Következő
PIC kérdések 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
BencUr!
Azt írod olvastad az oldalamat, akkor meg kellett volna találnod az oshon kapcsolását is, ill. a rá való hivatkozásokat. (meg beírod a google-ba, hogy oshon és lőn: www.oshonsoft.com )


kedd jún. 07, 2005 5:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Sziasztok!

Pont az égetőkkel ismerkedtem a napokban, amikor rátaláltam Watt "bácsi" oldalára, ami igen hasznos!!! 8)
Most mégis D-trax -hez fordulnék:
ha már 1x megcsináltad a legegyszerűbb, külső tápos Oshon nyák-rajzát, esetleg el tudnád küldeni mailben (bkerek@citromail.hu) ? Vagy ha publikus és van "helye" valamelyik weboldalon, akkor onnan is szívesen letöltöm :lol:

Egy kis mentegetőzés:
Én elektronikában csak "minimálisan vagyok benne", inkább a programozás, rendszertervezés érdekel. Ha most nekiállok Sas -olni (Eagle -t tanulni) asszem kiszőrösödik az ég alja... ha meg kézzel "huzigálok" több hiba lesz mint szeretném. Én maradok inkább suszter... :?

a válaszod előre is köszi,
-BencUr-

D-trax írta:

En a sima Oshont epitettem meg....


pén. jún. 03, 2005 16:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 31, 2004 1:04
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Szabadka
Hozzászólás 
prittstick:

En a sima Oshont epitettem meg www.oshonsoft.com
Watt programozoja is ugyan az, csak a tapot a midi portrol veszi, ezert osszetettebb az aramkor, viszont nem kell kulso tapegyseg


csüt. jún. 02, 2005 21:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Axys írta:
Sziasztok!
Volna egy nagyon amatőrnek tűnő kérdésem: van egy 16f876-ba való hex fájlom, de mivel 16f877 van előttem dögivel, és nem akarok 76-ost venni... Tudom, hogy kettő szinte azonos, csak a 76 kisebb lábszámú. Ha betöltöm a hex-et a 77-be működhet?
En biztos vagyok benne, hogy mukodik, mivel a belso felepitesuk azonos, csak a 77-en van D es E port.


csüt. jún. 02, 2005 17:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 11, 2005 11:49
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Sziasztok!

Volna egy nagyon amatőrnek tűnő kérdésem: van egy 16f876-ba való hex fájlom, de mivel 16f877 van előttem dögivel, és nem akarok 76-ost venni... Tudom, hogy kettő szinte azonos, csak a 76 kisebb lábszámú. Ha betöltöm a hex-et a 77-be működhet?


csüt. jún. 02, 2005 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ha venni akarsz, akkor a chipcad-nél nézz körül. Egy baj van vele, hogy nem olcsók.
Ha építeni akarsz, akkor az egyik lehetőség a WWW gombom alatt található progizó.
Lehetőség egyébként rengeteg van a neten, lehet választani, de azokat nem ismerem ezért nem is fogok tudni mélyebben segíteni, ha pl. nem indul elsőre.


csüt. jún. 02, 2005 9:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 9:15
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Köszi a segítő hozzászólásokat.
Ettől a soros portos tápellátástól mondjuj én is féltem...

Tudtok ajánlani valamit, sajnos nincs sok időm agyalni rajta, pedig jó lenne!

Köszönöm!

:wink:


szer. jún. 01, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Az a gond a soros porti Vpp levétellel, hogy sok PC-sem teljesíti a kívánt értékeket. A legtöbb esetben jó ha 11V megvan. Én sem ajánlom, inkább valami másikat, vagy építs egyet.


szer. jún. 01, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
prittstick írta:
Sziasztok!
Több érdekes dolgot olvastam a PIC-el kapcsolatban, és elkezdett érdekelni a dolog...
Programoztam már életemben (8051ukontroller), gondoltam megpróbálkozok vele.
Szerintetek ezt a kész égetőt érdemes megvennem? Neten találtam, csak lehetőleg ne a gyártó válaszoljon... :-)
Alább az url:

http://www.hobbycnc.hu/_dwad_/frameset. ... gBasic.htm
Ennek a (módosított) JDM kompatibilis programozókészüléknek nincs szüksége külső tápegységre mert minden feszültséget a sorosporti feszültségekből állít elő. Ez viszont megkíván egy bizonyos feszültségszintet a portoktól, amit az asztali gépek alaplapjai tudnak is, de a hordozható számítógépek az akkumulátoros táplálás miatt nem mindig tudják.
En nem vennem meg, inkabb az oshon-watt fele kapcsolast ajanlom. Gondolom van nemi jartassagod az elektronikaban is, igy nem kellene, hogy gondot okozzon a megepitese.


szer. jún. 01, 2005 8:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 9:15
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Sziasztok!

Több érdekes dolgot olvastam a PIC-el kapcsolatban, és elkezdett érdekelni a dolog...
Programoztam már életemben (8051ukontroller), gondoltam megpróbálkozok vele.

Szerintetek ezt a kész égetőt érdemes megvennem? Neten találtam, csak lehetőleg ne a gyártó válaszoljon... :-)
Alább az url:

http://www.hobbycnc.hu/_dwad_/frameset. ... gBasic.htm


kedd máj. 31, 2005 14:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Mondjuk azt erősen kétlem, hogy a JDM bármivel is tökéletesen müködik, inkább csak görcsöléssel ki lehet tapasztalni, hogy müködjön valahogy, de gépfüggő lesz mindig, az időzítéseivel szórakozni kell, hogy valahogy eltalálja az ember, stb. Kb. 4-5 éve nem használom. Annó amire kellett, arra nekem viszonlag jól müködött a jdmwin -el.
Szal a JDM nem az a programozó, amit az ember rádug a gépre, legyen az akár P1, akár P4, akár win98, akár xp, oszt megy.


vas. máj. 29, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 29, 2005 18:50
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
A jdmwin többnyire használhatatlan.Az ic-progal és a ponyval is tökéletesen működik a JDM.


vas. máj. 29, 2005 16:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
JDM volt nekem (is) az első programozóm, én többnyire ezzel a szoftverrel használtam:
http://www.fw.hu/elektrotech/oldalak/jdmwin.zip
Viszont akkor még win98 volt, az xp nem engedi a direkt mem/port hozzáféréseket, ezért csak 95/98 alatt müködik.
Másik megoldás a JDM dosos szoftverének a használata, xp-vel is lehet csinálni indítólemezt, arra fel kell másolni a dosos égetőszoftvert és arról bootolva szerintem fog menni.


vas. máj. 29, 2005 11:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 29, 2005 18:50
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
A fentebb elhangzottakhoz(többször feltett ugyanazon kérdések) annyit szólnék hozzá,hogy a fórum keresője elég jól működik a megfelelő szókapcsolatok használatával.Nem kötelező végigolvasni az összes topicot,de valóban szomorú hogy sokan(sűlt galamb szindróma)annyi időt sem képesek az általuk érdekelt témára fordítani,hogy a keresővel próbálkozzanak.


vas. máj. 29, 2005 10:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 29, 2005 18:50
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
tomash írta:
Hali!
Volna egy kérdésem!
Bár én JDM programozót használok,és nekem bevált 16f84,16f627,stb.
De 12C509A-t nem jól programozza.
Pár sort beír azt vége!Dobhatom ki!
Ez hardwer hiba,vagy IC-prog nál be kell valamit állítani külön a 12C509-re?
Választ előre is köszönöm!


A jdm tökéletesen égeti az 12C50x sorozatot is.Semilyen speckó beállítás nem kell hozzá,max az I/O Delay állításával probálkozz.Egy,már beégetett pic olvasásával ellenőrizd a helyes beállítást.Bár a helyes olvasás nem feltétlen garantálja a helyes írást is.Ha sokat használsz 12C50x picet,szerintem szerezz be egy újraírható változatot a tesztelésekhez.Létezik ablakos változat(JW jelöléssel)ezt kb 20 perc alatt tudod törölni lámpával.Bár úgy tudom már lehet kapni ablak nélküli újraírható változatot is.


vas. máj. 29, 2005 9:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 29, 2005 18:50
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Weller írta:
Reméltem, hogy ismerős lesz az elmondás alapján az égetőm és nem kell régi rajzok közt a pincében guberálnom, vagy a kapcsolást leszedni a meglévő égetőről. Ritkán égetek és most is csak egy két darab erejéig kellene, nem akarok új égetőt csinálni. Ha megtalálom, akkor jelentkezek. Köszönöm.
Ha valamit félreértettem akkor elnézést kérek!


Ha le tudnád fényképezni és belinkelni a képet az égetődről,szerintem hamar lenne megoldás a problémádra.


vas. máj. 29, 2005 9:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Hali!
Volna egy kérdésem!
Bár én JDM programozót használok,és nekem bevált 16f84,16f627,stb.
De 12C509A-t nem jól programozza.
Pár sort beír azt vége!Dobhatom ki!
Ez hardwer hiba,vagy IC-prog nál be kell valamit állítani külön a 12C509-re?
Választ előre is köszönöm!


pén. máj. 27, 2005 12:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 04, 2005 10:22
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Reméltem, hogy ismerős lesz az elmondás alapján az égetőm és nem kell régi rajzok közt a pincében guberálnom, vagy a kapcsolást leszedni a meglévő égetőről. Ritkán égetek és most is csak egy két darab erejéig kellene, nem akarok új égetőt csinálni. Ha megtalálom, akkor jelentkezek. Köszönöm.
Ha valamit félreértettem akkor elnézést kérek!


csüt. máj. 26, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Weller!
Érdekes, de Te pont nem estél bele a szórásba, és semmi kivetni való nincs abban amit írsz.
Arról, hogy ki mennyit segített, legyen elég a hozzászólásaim száma és minősége. És ezen túl is segítek, ha konkrét kérdések lesznek. Az égető kiválasztásában is segítettem, csak nem fogadták el a segítséget(megtehetik, csak utána ne várjanak többet.).

A Te égetődre viszatérve, jó lenne látni a kapcsolást, mert lehet, hogy csak rá kell illeszteni egy vezérlő progit, de az is lehet, hogy simán menne az oshonnal vagy a WPB_F18-al is(meg az IC-Porg-al is), és akkor szinte minden PIC-et tudnád égetni.
Egyébként azért javasoltam az ICSP tanulmányozását, mert ha valaki megérti a működését, akkor rájön, hogy ez milyen egyszerű..


csüt. máj. 26, 2005 5:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 04, 2005 10:22
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm a segítségedet D-trax!
Bár nem volt szándékomban beszállni ebbe az áldatlan vitába, de félig meddig érintett lettem és szeretném a véleményem ezúton elmondani!

Nem érthet mindenki mindenhez, sok területet az ember kénytelen érinteni, nem akar benne profi lenni, be akarja kapcsolni, csak használni akarja, mert az ő területe más. Nem értem miért kell hisztizni emiatt, ez nem iskola itt nincs lecke, meg százszor elmondtam már, miért nem figyelsz, - ez egy fórum aminek nincs eleje és nincs vége. Hiába gondoljátok, hogy egy kérdést kitárgyalva az egyszer és mindenkorra bevégeztetett. Mindig jönnek újak, kezdők, vannak középhaladók és haladók, vannak akik készek segíteni és akiknek mások majd egy másik témában fognak segíteni. Egy ilyen összetett és hatalmas fórumot fárasztó és időigényes végigolvasni, abban is biztos vagyok, hogy valahol benne van a válasz a kérdésemre, de ha az ember alapvetően bizonytalan egy új területen akkor szüksége van a megerősítésre. Pl. nekem nem jutott volna eszembe, hogy a felkínált beállításokat hogyan kell az én esetemben elvégezni. Én csak egy igenre vagy egy nemre voltam kíváncsi, de a dolog összetetettebb ennél, volt aki figyelmeztetett.
Az elektronika hatalmas területet ölel fel és nekem is jutott belőle egy pici szelet, ahol otthonosan mozgok, de természetesen közel sem tudok mindent, ennek ellenére úgy érzem sokaknak képes vagyok segíteni! Néha olvasok alapvető ismeretek hiányát jelző kérdést, tudom, hogy a kérdező még a közelében sincs a megoldásnak, ahhoz kemény hónapokat kell tanulnia és akkor is csak az egyre növekvő nehézségek tömegét fogja felfogni. Mivel ő nem tudja ezt, meg kell neki mondani, hogy egy esernyő és egy jó nagy szél nem elég a holdutazáshoz.
A égetés úgy gondolom nem ez a kategória, bár ennek is meglehetnek a finomságai. Itt egy bevált égetőkapcsolás és egy jól kiválasztott szoftver némi rásegítéssel alkalmatossá tehet egy embert, hogy néhány óra tanulással és egy két jól irányzott tanáccsal ellátva képes legyen egy kontrollerbe beégetni a kívánt programot.
A pogramozás külön szakma, vagy tán művészet én ezt meg sem tudom ítélni, az én ismereteim a perifériák illesztésére elegendőek, a programot pedig megírja más. (Jelen esetben ez megvan most egy más alkatrészbe kéne ezt belevarázsolni). Van egy átmeneti terület a hardver és a szoftver között, nevezetesen az égetés, ami tartozhat ide is - oda is, izléstől függ. Mivel ez határterület számomra, nem akarok túl sok időt és energiát beleölni, hát ezért gondoltam hogy egy buta kérdésre is gyors és okos választ kaphatok. Annak aki megadta most köszönetet mondanék, aki nem erre koncentrált attól több türelmet kérnék.


szer. máj. 25, 2005 12:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Watt: szerintem mindenben egyetértünk, mert pont ez volt a mondanivalóm, amit írtál.
A nem tudás nem szégyent nem én mondtam és az ellenkezőjét sem állítottam.
Bocs a többiektől a kissé durvább stílusért, és nekem sem az a bajom, hogy kérdeznek, és is szoktam, szoktam válaszolni is, de tényleg fárasztó, mikor az ember azt látja, hogy ugyanaz a lerágott kérdés hetente bekerül, meg utána ilyen "hány lába van a tranzisztornak" szinvonalú kérdések is vannak szép számmal.

Node ezzel szerintem zárjuk le ezt a témát, és tényleg nem akartam sértegetni senkit.


szer. máj. 25, 2005 7:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Én netterrel csak egyben értek egyet, hogy valóban le van írva minden ami kell itt és a honlapomon is. A kérdésekből arra lehet következtetni, hogy a "tanuló" nem olvassa el a leckét. Ez fárasztó lehet.

Abban viszont mások véleményével értek egyet, hogy a nem tudás nem szégyen. Viszont olyat kérdezni, hogy hány lába van a tranyónak(csak példa), elkeseríti a "tanítót", mert az derül ki, hogy a "tanuló" még csak most tanulja a betüket és ezért nem tud még olvasni. Itt meg már könyvekről van szó!
PIC-el kezdeni az elektronika alapjait olyan, mintha valaki nyergesvontatón tanulná a rutint.

DE! Nem akarom elvenni senki lendületét, csak azt kérem, hogy olvasson, tanuljon és ne kérdezzen triviális dolgokat. Jó lenne, ha az égető kérdés is már lezáródna, mert mint mondtam, minden infó meg van adva, már csak építeni kell. Hogy melyiket nekem tök mindegy, de ne legyen mág egy kérdés, hogy akkor most melyik a jó.
Szép napot!


szer. máj. 25, 2005 6:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
D-trax írta:
1.Ha Windows NT-t, 2000-et vagy XP-t használunk, akkor a Settings/Options menü Misc lapján be kell jelölni az Enable NT/2000/XP Driver négyzetet.


És természetesen letölteni a drivert az IC-Prog honlapjáról (csak a teljesség kedvéért :wink: )...

Töltsd fel a képet v.melyik web-tárhelyre, és annak a link-jét írd be.

Üdv.:Kaninjo


kedd máj. 24, 2005 23:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 31, 2004 1:04
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Szabadka
Hozzászólás 
Hogy kell kepet beilleszteni, ami a Hardon van. Nem ertem. Leirna valaki? Elnezest a nem ideillo kerdesert, keresert!


kedd máj. 24, 2005 23:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 31, 2004 1:04
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Szabadka
Hozzászólás 
Idézet:
Van egy kutya közönséges Thait féle programozóm amit még a 16c84-es korszakban építettem- működik. Lehet-e ezzel 16F84-est estleg a 16F62x sorozat valamelyik darabját égetni és milyen szoftwer kell hozzá?


Tait fele programozo kapcs rajza megegyezik az Oshon, P16pro, Watt fele (ez kibovitett, van meg egy aramkor resz ami a PC-rol kapott 5V-bol eloallitja a 13V-ot ) programozoval:

Tait: http://www.nomad.ee/PIC/cpp.gif
Oshon: www.oshonsoft.com
P16pro: www.picallw.com
Watt: http://wattmep.tvn.hu/

Ha megnezed az aramkor mukodesi elve ugyanaz mindenhol! Tehat elmeletileg minden 16F-es PIC-et tud programozni. Az IC-PROG-ot hasznalom.Hogy minden helyesen működjön, az IC-Prog-ot be kell állítani a programozóhoz, méghozzá a következőképpen:
1.Ha Windows NT-t, 2000-et vagy XP-t használunk, akkor a Settings/Options menü Misc lapján be kell jelölni az Enable NT/2000/XP Driver négyzetet.
2.A Settings/Hardware menu alatt ( 2.8. ábra ) be kell állítani a következőket:

Programmer: Tait Serial Programmer
Ports: általában LPT1
I/O Delay: 10 . Általában a 10-es érték megfelel, ha nem akkor ki kell kisérletezni. Függhet a nyomtatókábel hosszától, valamint a PC sebességétől.
Interface: Direct I/O
Communication: kijelölni a következő négyzeteket: Invert Data Out, Invert Data In, Invert Clock


[img]d:\icprog.bmp[/img]


kedd máj. 24, 2005 22:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 28, 2004 18:29
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Üdvözlet Mindenkinek!
Régóta olvasom a fórumot, de csak ritkán írok. Persze jó sok ötletet, gondolatot elloptam... :D :oops:
Szal eddig Atmel vonalon caplattam, de mióta bemutatták nekem a 18-as sorozatot, asszem ez lesz a jövő. Mindezt azért írom, mert majd' aképp állok Pic dolgában, mint Kicsa; s ha valaki ezért lesajnálna, hát nekem is rosszul esne.
Jó, elhiszem Netter, nem rossz szándékkal írtad, de nem mindig úgy értik, ahogy mondod...


kedd máj. 24, 2005 21:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
atta írta:
Nem értek egyet. A nem tudás nem szégyen, csak ha tagadjuk.


Kb. 1 éve olvasgattam NLP (neurolingvisztikus programozás) -sal foglalkozó irományokat, ami csúnyán hangik, de nem olyan vészes, ilyen az emberi gondolkozásmóddal, különbőző dolgokhoz való hozzáállással foglalkozik, tehát ilyen psycho jellegű iromány.
Érdekes dolog, hogy pl. egy kisgyerek több évnyi energiát fektet egyszerűnek látszó dolgok megtanulásába, pl. gügyögés->szavak szép kiejtése, totyogás->járás, ..., mert van motiváció, türelmes és látja, hogy a sok kisérletezésnek van eredménye.
Ugyanakkor vannak felnött egyedek, akik beesnek ide (minden héten van 1), lusta beleolvasni a topicba és olyanokat kérdeznek, ami 50-szer volt már téma, 1-2 oldallal visszalapozva ott a válasz a kérdésére, elkezdenek ledet villogtatni, aztán szomorúan konstatálják, hogy nem haladnak úgy, ahogy szerették volna, pedig már 1 hete foglalkoznak a témával. (én kb. 7 éve foglalkozom programozással, és mégsem merném azt mondani, hogy értek hozzá, pedig elég sokat programozok/olvasok. Szinte minden új project esetén kell újjat tanulni, sokszor nem is keveset.)
Na ez az, aminek szerintem nincs sok értelme, mert amig valaki nem feketeti bele a témába a kellő mennyiségű energiát, nem tanulja meg az elektro, programozáselméleti, mikroszámítógépes alapokat, képtelen átolvasni a pic-es adatlapokat, amire lépten-nyomon minden pices irás hivatkozik, addig szerintem reménytelen kisérlet az egész picelés.
Kell az egésznek egy alap, hogy legyen mire építeni és ne a levegőbe lógjon az egész.


kedd máj. 24, 2005 21:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Netter..én nem értek vled egyet....én 16 vok...és elektronikával suliban gyakorlatilag semit nem foglalkoztam...de nagyon megtetszett...namost ha 1 hete hallottál a pickről egyáltalában..és pár napja tudod,hogy hogyan kéne programozni őpket...mire valók...hát én nem tudom máshonnan kezdeni,mint az alapoktól....én atta val értek egyet..ez van...mostmár legalább tudom,hogy váltófeszből lehet egyenfeszt csinálni egy kondival meg egy egyeniránytó graetzel....


kedd máj. 24, 2005 20:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Netter írta:
Jó a topic szinvonala :mrgreen:
Mijaza Vcc? Jó neki az AC is? De az AC nem a kocsiba van? Mármint a pumpa. :D
Nemrég az indexen az volt a téma, hogy hány lába van a tranzisztornak :D
Ugy látom, hogy lassan utoléri ezt a szintet a pic topic is.

Izgatottan várom a folytatást. :lol:

/off

Nem értek egyet. A nem tudás nem szégyen, csak ha tagadjuk.

/on


kedd máj. 24, 2005 20:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Jó a topic szinvonala :mrgreen:
Mijaza Vcc? Jó neki az AC is? De az AC nem a kocsiba van? Mármint a pumpa. :D
Nemrég az indexen az volt a téma, hogy hány lába van a tranzisztornak :D
Ugy látom, hogy lassan utoléri ezt a szintet a pic topic is.

Izgatottan várom a folytatást. :lol:


kedd máj. 24, 2005 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Kicsa írta:
Jó..csak én azt hittem h ezekhez mindenképpen egyenfesz kell...Szal akkor jó az AC is?
Nem jo az AC, de veszel 1 graetz-et (egyeniranyito, negy dioda egybeepitve), meg egy 1000uF-os elkot, es azokat eleteszed, akkor mar jo lesz.


kedd máj. 24, 2005 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Jó..csak én azt hittem h ezekhez mindenképpen egyenfesz kell...Szal akkor jó az AC is?


kedd máj. 24, 2005 14:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 04, 2005 10:22
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Most hirtelen nem tudnám előhúzni, de benne volt a rádiótechnika akkori számában, ezt a kapcsolást ajánlotta egy kislemezen DOS- os szoftver társaságában a ChipCad (Humánsoft?) is. Van benne egy megtalpalt 7812-es egy 7805-ös ic tápfesznek, egy ttl 7406 v. 7407 es ic egy-két tranyó LED.
Ha nem elég az azonosításhoz akkor elő kell valahonnan kaparnom!


kedd máj. 24, 2005 12:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Tudnál valami kapcsolást mutatni (link?)


kedd máj. 24, 2005 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. feb. 04, 2005 10:22
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szeretnék tanácsot kérni!
Van egy kutya közönséges Thait féle programozóm amit még a 16c84-es korszakban építettem- működik. Lehet-e ezzel 16F84-est estleg a 16F62x sorozat valamelyik darabját égetni és milyen szoftwer kell hozzá?
:roll:


kedd máj. 24, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
Ettol fuggetlenul lehet, hogy jobb, egyszerubb a 18-cal. Arban nincs kulonbseg.

Talán ezzel el is mondtál mindent. :) Meguntam a 16F-ekkel való nyűglődét. Csak akkor használom, ha nagyon sok kell belőle valamihez, mert azért a 16F627A nagyon olcsó, és bizonyos dolgokhoz elég. Lehet, hogy ide is elég lenne, de nekem 18F-re jár már az agyam. :)


kedd máj. 24, 2005 9:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
technik írta:
Ave.
Homerseklet meres:
Minek a PIC18xxxx ? Nem kell ezt tulbonyolitani, elviszi ezt egy 16F84 is, Szamolni ez is tud, 4MHz nyakig eleg a valos idohoz, van annyi portja, hogy 4-biten lekezelje az LCD-t, 2 helyen merjen es vezerelje a ventit.
18-as sorozattal nem foglalkoztam eddig, meg a 16-osakat sem hasznaltam ki teljesen. Ettol fuggetlenul lehet, hogy jobb, egyszerubb a 18-cal. Arban nincs kulonbseg.


Hát igen, erre szoktam mondani hogy, nagyon fontos a sorrend a tervezésben (azt hiszem WATT is meg fog erősiteni). Először megállmodjuk mit is szeretenénk, akkor nagyjából kiválasztjuk a hardwert amit amjd a PIC-re kötünk, ekkor már ismerjük az igényeket és ez alapján ki lehet választni a megfelelő PIC vezérlőt. Csak ezek után fogunk a program tervezéséhez és végezzük a szükséges módositásokat a hardweren (ami nem kell hogy nagyon eltérjen az kezdeti ötlettől). Ezt a sorrendet nagyon fontos felállitani magunkban és betartani, mert a káosz áttekinthetetlen lesz és a végén nem jutunk el a megoldáshoz, vagy ha el is jutunk nagyon drága lesz és szerintem a legfájóbb a felesleges kiadás.
Az nagyon is igaz (szintén WATT-ot idézve) hogy nincs általános megoldás. Főleg igy hogy nem csak a hardwer játszik, hanem a softver is. Namármost két egyforma megoldás nincs egy ugyanazon témára iródott softverek között. A többit már nem is taglalnám.
Köszi a figyelmet és további sok sikert!!!


kedd máj. 24, 2005 9:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:19
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Ave.
Teljesen jo. Mint a rajzon lathato, 7812-es fesszabalyzo csinalja a 12V-ot, igy 15 es 30V kozott barmilyen tap jo. Persze nem feltetlenul kell a fesszabalyzo, ha van stabil 12V-od es megvan hozza at amper is, akkor a 7812-ot meg lehet kerulni, en sokaig igy hasznaltam.

Homerseklet meres:
Minek a PIC18xxxx ? Nem kell ezt tulbonyolitani, elviszi ezt egy 16F84 is, Szamolni ez is tud, 4MHz nyakig eleg a valos idohoz, van annyi portja, hogy 4-biten lekezelje az LCD-t, 2 helyen merjen es vezerelje a ventit.
18-as sorozattal nem foglalkoztam eddig, meg a 16-osakat sem hasznaltam ki teljesen. Ettol fuggetlenul lehet, hogy jobb, egyszerubb a 18-cal. Arban nincs kulonbseg.


kedd máj. 24, 2005 7:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Van egy régi nyomtatóm adaptere...AC 30V és 830 mA ez jó lehet majd?


kedd máj. 24, 2005 5:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
csak azt hittem valaki tud valaki valami kézzelfoghatót is.

Egyedi dolgokra nincsenek kézzelfogható kapcsolások, főleg PIC-el. Ha meg a fejedben van akkor mi a problem. Azok a legjobb kapcsolások, amik a célra készülnek. Egyébként halál egyszerű lenne a program is(hacsak nem akarod PID-s szabályzóvá tenni).


kedd máj. 24, 2005 5:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 31, 2004 1:04
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Szabadka
Hozzászólás 
Plero!

Meg tudnam oldani DS1820-as szenzorral, csak ez folyadekban nem muxik. Valami PT100,NTC,PTC ellenallas felevel kellene. Remelem nem mondtam hulyeseget


hétf. máj. 23, 2005 22:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: pén. dec. 31, 2004 1:04
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Szabadka
Hozzászólás 
Kicsa irta:
Idézet:
ezzel hány lábas ic-t lehet programozni?

Lehet 8,18,28 es 40 labasakat is (ismeri az ossz 16f sorozatot es a 18f-eket is talan, de ezt Watt jobban tudja)

Kicsa irta:
Idézet:
az a kérdés,hogy 12 voltot honnan tudok előállítani

Lehet hasznalni 12V-os adaptert, amikor nincs terhelve akkor 23-24V-ot ad le, tehat megvan a kivant 17V. Speciel en a Scanner-em tapjat hasznalom, s azzal is muxik.


hétf. máj. 23, 2005 22:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Technik ezzel hány lábas ic-t lehet programozni? egyébként meg ez naon tetszik...egyszerű és ezek szerint jól használható is.Már csak az a kérdés,hogy 12 voltot honnan tudok előállítani pcből?Vagy ha onnan végképp nem lehet,.akkor honnan érdemes?Építeni kell neki egy 12 voltos tápot?Amúgy ehez most hány volt kell?mert a rajzon a 17 volt jelenik meg ....most h van ez?


hétf. máj. 23, 2005 16:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 23, 2005 9:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
NEkem is meg van a fejemben csak azt hittem valaki tud valaki valami kézzelfoghatót is.

Pld.: PT100-as érzékelö -200C +200C között müködik.


hétf. máj. 23, 2005 13:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
Erre szokták mondani: Kinek a pap kinek a papné.

Csakhogy itt már valami harmadik kéne, mert már mindkettő adott lenne minimum..

Idézet:
Nem tudtok erre valami jó PIC-es kapcsolást??????

De. Itt van a fejemben...
(1db PIC(pl 18F1320), 2db valamilyen ellenállás hőmérő, 1db LCD, motor, tápegység, tranzisztor, aprólék. Mindent összeköt, programot ír, működik. :!:


hétf. máj. 23, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 23, 2005 9:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Erre szokták mondani: Kinek a pap kinek a papné.

Segitséget szeretnék kérni.

Szükségem lenne egy olyan áramkörre ami két helyen mér hömérsékletet /viz. olaj/. Ha az egyik helyen /viz/ elér egy höfokot akkor elindit egy 12V-s motort és ha visszahült akkor meg kikapcsolja. A két hely hömérsékletét állandóan kiirja egy LCD kijelzöre.

Nem tudtok erre valami jó PIC-es kapcsolást??????


hétf. máj. 23, 2005 11:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás 
watt írta:
De úgy látom a Murphy törvényei itt is élnek.....


HI-HI-HI

Ezen már ne is egyed magad, mert sokszor van úgy hogy nehezebb megmagyarázni mint megb*****ni!

További jó munkát és szép elfoglaltságot!


hétf. máj. 23, 2005 10:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Már nem is erőlködöm, de ez ugyanolyan kapcsolás mint a többi. Halkan megjegyzem, hogy az "én" kapcsolásom is minden ponton teljesít, és külső táp sem kell hozzá, mert a PC táplálja (nem a PC-ből kapja a Vpp!). A dolog bevált és jól működik. Ja és ebben a topicban is, és a másikban is(18Fxxx égetése), valamint az oldalamon is minden le van írva a biztonságos utánépítéshez(magyarul). De úgy látom a Murphy törvényei itt is élnek.....


hétf. máj. 23, 2005 10:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 23, 2005 9:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Elonyok:
--parhuzamos port tehermentesitve van, tehat nem tud leegni (7407);
--kulso tapot igenyel, igy tuti megvan a 12V (szamitogepbol nemjo!!!);
--nalam 1,5m-es parhuzamos maddzaggal is jol mukodik;
--ebben a kategoriaban ez a legegyszerubb kapcsolas,
Hatranyok:
--kulso tap kell;

Hello Mindenkinek

Szerintem is ez egy jó égetö. Már régen olvasom a topc-ot. Valami ilyesmi égetöt kerestem. A hátránya nem biztos, hogy hátrány.


hétf. máj. 23, 2005 10:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:19
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Ave.
En a Tait fele programozot epitettem meg, teljesen jol muxik es sok PIC-et tamogat:
http://technik.dox.hu/kepek/005.jpg
http://technik.dox.hu/kepek/016.jpg

Itt a rajz is:
http://www.nomad.ee/PIC/cpp.gif

Es van NYAK is:
http://fly.srk.fer.hr/~nix/Linux/Progra ... _hard.html

Elonyok:
--parhuzamos port tehermentesitve van, tehat nem tud leegni (7407);
--kulso tapot igenyel, igy tuti megvan a 12V (szamitogepbol nemjo!!!);
--nalam 1,5m-es parhuzamos maddzaggal is jol mukodik;
--ebben a kategoriaban ez a legegyszerubb kapcsolas,
Hatranyok:
--kulso tap kell;

Van egy sokkal praktikusabb kivitelezese is ennek a kapcsolasnak:
http://freeweb.supereva.com/mauroh.mybox
BBMH Pic Prog


hétf. máj. 23, 2005 7:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6770 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 136  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség