Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:47



Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Hobby CNC gép építése 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Beji->
javaslom, hogy olvasd végig a fórumot! Tudom, hogy jó pár oldal, de rengeteg fel nem tett kérdésedre ott a válasz.

olvasd áta http://hobbycnc.hu/Magyar.html oldalt.

döntsd el, hogy mit szeretnél építeni. (a linken kész gépek is vannak, jó ötleteket lehet meríteni belőle)

lprmitív házi építésű elektronika szinte filléres kiadás. Ha az igényeid nagyobbak (PWM, féllépés, nem Te akarod írni a vezérlőszoftvert), akkor a fenti oldalon van kész verérlőpanel->borsos áron, de nagyságrenddel többet tud, mint ami elsőre Te építenél.

Mechanika. Megint az igény határozza meg az árat. 1m menetes szár max 400Ft. Golyós anya, szárral több százezer.

Először böngészd át a javasolt dolgokat, és ha konkrét kérdésed van itt vagyunk! :P


vas. szept. 13, 2009 14:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 09, 2009 21:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Ok!Várok!


pén. szept. 11, 2009 19:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Igen él, csak "háborúban hallgatnak a múzsák..." :?
Majd, ha leül a por, és ON: dolgot látok reagálok. :wink:


csüt. szept. 10, 2009 7:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 09, 2009 21:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Halló Moderátor!!!!
Él még ez a fórum vagy választ ne is várjak


szer. szept. 09, 2009 21:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 09, 2009 21:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!Üdvözlök mindenkit!Olyan kérdés, hogy a léptető motor 3 tengelyre a vezérlő és a hozzá tartozó elektronika -kivéve a számítógép, főorsómotor-megközelítőleg mennyibe kerül?Válaszotokat előre is köszönöm!


szer. szept. 09, 2009 21:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 185
Hozzászólás 
II:
kicsit off-topic:
Olyan mestert keresek, aki válalna EMBERI ÁRON
1, "képgravírozást", vagy én viszem a képfile pl. cégemblémáról, és megmondom hány cm^2 -en szeretném viszontlátni (rézben vagy fában).
2, Kis méretû (pl. 6*6*2 cm) réztömbbe egyszerû vonalú (pl. csiga) vájat készítése -vízhûtéses blokk lenne-.
Mindkettõbõl egyelõre csak 1 kellene, de késõbb lehet akár több is!
Szóval ha tudtok ilyen embert, akkor légyszi privátban (is) válaszoljatok: adam4else@freemail.hu

További jó szakmai csevejt!
EG0

u.i.: Biztos ami biztos, feltettem ide is:
http://www.lx.hu/messages.php?lang=hu&s ... ow=2&nom=1


szer. jún. 11, 2003 2:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 185
Hozzászólás 
Sziasztok,
lenne két hozzászólásom:

I. Szerintem amit Isti csinált, az nem szakember szemmel elismerésre méltó. Annyira klasszul leírta, hogy kedvet kaptam megépíteni, aztán hamar rájöttem, hogy ez képességeimen felül áll (informatikus-villamosmérnõknek tanulok).
Aztán arra gondoltam, hogy építettek egy ilyen gépeket valakivel, és megtanulom használni, de beleolvasva pár szakember hozzászólásába elismerem, hogy ez nem ilyen egyszerû dolog. Szerszám, millió paraméter, anyagok tulajdonságai.. Suszter maradjon a kaptafánál.


szer. jún. 11, 2003 2:39
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én lementettem ezt a topicot (webes felületen). Csak azért, ha mégis törlésre kerülne, akkor legyen honnan beszúrni a már meglévő adatokat amiknek értelme volt ezen a helyen (kb 25%). Engem a továbbiakban is érdekel a téma a CNC rovatban! :-)
DZzso


kedd jún. 10, 2003 23:14
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Történelmet megváltoztatni ? :-)))


kedd jún. 10, 2003 20:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Így jobb:
http://temak.cnc.lx.hu/


kedd jún. 10, 2003 18:21
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Elkeztük a munkát a másik topic-ban:
http://www.lx.hu/messages.php?
lang=hu&session_id=&group_id=2792&threadselect=2171&first=0&
sb=4&ow=2&nom=70
...


kedd jún. 10, 2003 18:08
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Jó lenne kiporszívóztatni ezt a topic-ot, mert így elég köpedelem...


kedd jún. 10, 2003 16:58
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Az egyik barátom most esztergáltatott 1700mm-es trapéz
menetesorsót kb 1800 Ft/db áron az egykori DIGÉP-ben. Hozzá
anyát kb 3000 Ft/db áron csináltak. Meg kell jegyeznem,
hogy kotyog rajta nagyon (még csinálnia kell valamijen
feszítést hozzá)!


kedd jún. 10, 2003 16:54
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A helyesírás nem változtat semmit a hozzászólás helyénvalóságán, ezért úgy gondolom, nem kell elnézést kérned érte. Van aki szleng rövidítéseket, használ mégsem kér elnézést. A CNC-n a szán szerkezet mozgatását egy lapon a neten úgy oldották meg, hogy 45 fok (tehát derékszögű menetvágó kés) dőlése volt. Erre egy megfelelő méretű golyós csapágyat -szintén 45 fokban megdöntve- helyeztek. Öntött és utólag esztergált / mart szerkezet szolgált a mozgás átvitelére. Sokat gondolkodtam a dolgon, de úgy gondolom, nem véletlenül találták fel a trapéz menetes orsókat. Erőátvitelnél jó hatásfokkal rendelkezik, és ha mindenképpen készíteni kell, érdemes trapézorsóhoz készíttetni több anyát bronzból. Ez kophat és cserélhető. Csatlakozva az előttem szólóakhoz, érdemes lenne legalább a hajtás mechanikájában egyezségre jutni, és közösen legyártatni. Mindannyian jól járnánk (persze csak akkor, ha a tervezés megfelelő). Én nem zárkózom el az egyesülés elől. Javaslom egy független web oldal létrehozását is, ahol képekkel illusztrálva lehetne teljesebbé tenni a CNC hobbisták álmait, és csak olyan írások kerülnének ki amiket itt megvitattunk. De ne felejtse el senki azt a tényt, hogy a topicnyitó gondolatai hoztak össze bennünket! Ezennel áttérek a CNC rovatba, és ott kívánom folytatni a CNC-vel kapcsolatos (kizárólag) vitákat/megbeszéléseket. Minden ami elősegítheti a téma érlelődését follyon ott tovább.
By
DZzso


kedd jún. 10, 2003 16:32
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egy biztos, ha komolyabb szándékotok is van vele (pl.
válálkozás) ne bútorlap legyen és M8-as hajtás, de még csak
nem is KCam4 szoftver!!!
(Bocs a helyesírásomért...)


kedd jún. 10, 2003 14:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Azért azt sem sabad szem elől veszíteni, hogy menyit
akartok beleőlni?! A bútorlap nagyon olcsó és otthon is
megmunkálható...


kedd jún. 10, 2003 14:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hidjétek el (már annyiszór leírtam), hogy a bútorlap hobby
megmunkálásra bőven elégséges! Nem a bútorlap vagy az M8-as
menetesszár lesz a megmunkálás (HOBBY szinten) keskeny
keresztmetszet, hanem a szerszám/marógét/szoftver! Lásd
KCam tapasztalataimat! Ha csináltok egy Step/Dir rendszerű
(márpedig ezt a legkönyebb) gépet, a működtető szoftverrel
fogtok a legtöbbet izzadni (tapasztalat). Egyébként ki
akarom próbálni (idővel), hogy saválót meg tudok e munkálni
a 30°-os "rezgővésőmmel" (névtábla gravírozás), csak féltem
a szerszámot (csak gyorsacél és 6500 Ft-volt).
Üdv!


kedd jún. 10, 2003 13:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
szergej_a_partizan:
Nos, hogy a Hobby kategoriába mifér bele az a pénztárca kérdése. Kb. ezek az irány árak. Persze a megmunkálási költségek rájönnek és ezek nyomosak lehetnek. Azért irtam a közös konstrukciót mert a költségek megoszlódhatnak.
Ezért látni a neten és ICM-nél a faalapú gépet, hogy elkerüljék az öntést és a megmunkálást.Ez a konstrukció ALAP HOBBY SZINTRE jó. Annyit lehetne módosítani a butorlap helyett Én rétegelt lemezt (19 mm-est vagy két ilyen lapot össze ragasztanák) használnék. Ezt lehet furni, marni.
Ha öntvényben és fém alkatrészekben gondolkodunk az másik kategoria (ezért lenne jó egy fa demo gép belőve) és ezt megcsinálni HOBBY gépnek. Az ajánlatom áll.


kedd jún. 10, 2003 11:46
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Reservedjoke jól látja a dolgot. A fórumban nincs helye a személyeskedésnek, aki nem bírja ezt magába fojtani, az lesz szíves privát e-mailen. Aki pedig nem bírja magát tartani ehhez, az lelkiismeret furdalás nélkül törlésre kerül a felhasználói adatbázisból.

És még valami. Ezt a hozzászólást nem vitaindítónak szántam, ergo fölösleges rá reagálni - csak a békés egymás mellett élés szabályait tessék betartani.

Sy


kedd jún. 10, 2003 9:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
na, elég legyen már a téma offból... arra csináltam az Off-topic zónát (most írtam oda is)...


kedd jún. 10, 2003 8:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ok!
Köszönöm, de mentségemre szolgáljon, még nem használtam on line csvegőkből, csak ICQ-t. Ott garantáltan az jelenik meg akinek megadom a számom :-) Mégegyszer köszönöm!
DZzso


kedd jún. 10, 2003 0:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hi!

DZzso, ez egy parancs - mily érdekest mondok mi? Szóval az inteneten keresztüli csevegő-program melyet InternetRelayChat=IRC-nek neveznek, használatos ez a parancs. Az utánna beírt nick üzenetei nem fognak látszani.
/SET MODE IGNORE BunkóBunny

Üdv!

Ha rosszul tudom, majd kijavítanak.


hétf. jún. 09, 2003 23:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Axel!
Ezeket a koordinátákat, hogyan írjam be a preprocessorba?

amely megengedi X, Y, Z ragalmazasat,

Ebből csak az X, Y, Z, paramétereket fogadja el. A többivel mit csináljak?

:-)))))))))))))

ps: mi az a /set mode ignore? De komolyan! Vess meg, köpj le, tégy bármit velem, de nem tudom.


hétf. jún. 09, 2003 22:52
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
set mode ignore...


hétf. jún. 09, 2003 19:02
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ICM:
Ha néha belátnád, hogy tévedtél, talán én is belátnám, hogy félreismertelek.
Nekem a weblapod marketing-ízű egyoldalúságával van problémám. Szerintem ez ilyen szinten már szándékos félrevezetés. Hiányolom a korrekt tájékoztatást a gépről.
És azzal van problémám, hogy állandóan kioktatsz, miközben szakmai kérdésekben lényegesen többet tévedtél, mint én.
Végül azzal is problémám van, hogy irritálnak a féltörvényes és törvényen kivüli dolgok a neten. Ha a Te weblapodon van, ha másén...
Az, hogy más portékáját népszerűsíted, még nem ment fel semmi alól. Erről nyugodtan kérdezz meg egy jogászt!
És tényleg úgy gondolom, hogy nem kellene egy olyan embernek fölényeskednie, aki ilyen-olyan "ügyeskedésekből" próbál némi haszonra szert tenni. Számomra ez ellentétes az igazi szakemberektől megszokott magatartással.
Maradj itt, inkább én megyek. És remélem, egyszer majd erre jár egy moderátor, hogy eltüntesse a nyomokat.
Végül csak annyit: Ha korrekt, a lehetőségekre és a korlátokra egyaránt kiterjedő tájékoztatást adnál gépedről itt és a weblapodom, a történtek ellenére még tisztelnélek is. Hibáinkat, tévedéseinket belátni ugyanis a legnagyobb erény.


hétf. jún. 09, 2003 18:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
ICM: nyugi.. mindenutt van egy, aki belekot meg az elo faba is.. Van, aki ert 1-2 szobol, van, aki meg marad a sulinetes "lathatatlan vagyok tehat beszolok" hozzaallasnal.
/set mode ignore... altalaban bevalik..:)


hétf. jún. 09, 2003 18:51
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nem értem az egészet! Miért kéne nekem bárkinek is bizonyítani, hogy a gépem működik?! Nem akarom eladni sen a gépet sem a technilógiát! Ez csak egy álltalam megépített Hobby gép, és ha akarja valaki követi, ötletet merít, vagy hadja az egészet a fenébe. Természetesen mindenki szíve joga, hogy eldöntse mire használja azt az információ mennyiséget amit felkínálok neki (ingyen)! Hátmég **** kapok azért mert segíteni próbálok másoknak?!
Ez nagyon durva!
Tudnám, hogy ez miért iritál ennyire egyeseket? Hát törölje a gépéről a webcímem és kész!!!
Undorító az egész...


hétf. jún. 09, 2003 18:31
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Axel_:
Mint látod, időközben megjelent ICM, és romba dontötte gondosan felépített ügyvédi beszéded. Hát ennyit mondataid igazásgáról.
Sajnos nem iszom alkoholt, úgyhogy a sör nem jön be, de elég nyugodt vagyok. Azért köszönöm a jótanácsot!
üdv
szergej


hétf. jún. 09, 2003 18:21
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ja, és a net egy t.


hétf. jún. 09, 2003 18:04
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ICM: Megkérlek, válogasd meg a kifejezéseid!!!
Az, hogy bombarecepteket, pedofil fotókat találsz a neten, még nem jelenti azt, hogy azokat szabadon továbbadhatod.
A szerzői jogról egyébként mindig a jogtulajdonos rendelkezik.
De igazad van, békén hagylak, amíg el nem hangzik egy bődületesen nagy újabb tévedésed, hazugságod.
Maffiaországban a hozzád hasonló alvilági, nulla jogérzékű emberek vannak többségben. Nem akarom elrontani a bizniszeteket.


hétf. jún. 09, 2003 18:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Jaro:
"Ha már más dolgoknál a politikánál és erkölcsnél tartunk : ugye kesztyűs kézzel veszed amit mondok : semmi közöm a Fideszhez, de azért odafigyelek a politikára elég erősen, és nem biztos hogy mindenben igazad van. Lehet hogy én sem, de te biztosan nem értessz hozzá."
Bár ez már tényleg 200%-osan offtopic, de nincs máshol lehetőségem válaszolni:
Ha egyszer véletlenül személyesen megismerjük egymást, elviszlek egy olyan politikusi körbe, ahol tényekkel bizonyítják majd az ellenkezőjét. De addig gondolj rólam, amit akarsz.
Fáraszt az alvilág demokráciája. Befejeztem.
üdv
szergej


hétf. jún. 09, 2003 17:53
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kedves Jaro!

Tisztázok valamit mert már úgytűnik nem is a Hobby CNC a
táma, hanem én.
A Weblapomon hírdetet CD-k, a Netten fellelhető
elektronikai programok, információk, rajzok tiszta
gyűjteménye. Én semmilyen programot nem törtem fel és nem
is adtam rá másnak megbízást! A programok mind a Netten
találhatóak, a crackek és pach-kek szintén a Netten
megtalálhatóak, én csak összeraktam egy gyűjteménybe őket.
Ezeket az anyagokat mindenki megtalálja a Netten. Nincs
vásárolt CD-n lévő anya köztük. A CD-k árai, a gyűjtéssel
eltöltött időm, Nett időm és alapanyagok áraiból kalkulált
ár, nem hatalmas, tisztességtelen haszonszerzési árak.
Könyörgöm, 2E Ft/CD az csak a belefeccolt energiát fedezi.
Megrendelőim azért fizetnek mert vagy nincs idejük, kedvük
ennyit tökölni az összegyűjtésükkel, vagy lehetőségük nincs
ennyi Nettidőre.
Másik, én soha (ismétlem soha) nem foglalkoztam semmilyen
IC-k forgalmazásával! A régi ICMaster és a mostani
PICforrás üzleti partnereim (voltak/vannak). Beszrzési
forrásuk/módjuk magánügy, senkinek (még nekemsem) semmi
köze hozzá.
A CNC gépem Hobby gép, működik, és köszöni jól van!

Weblapom fejlesztése sok időbe és energiába (valamint drága
Nett hozzáférésbe) kerül, amiből szeretnék valamit is
visszontlátni és aki ezt sajnálja irigyli, azal nem kívánok
foglalkozni.
Az ilyen ruszki_terrorista féle off_fosók miatt kiszáltam
az álltalam nyitott topic-ból. Szívesen segítek mindenkinek
mail-ban (genszter ne írj mert nem válaszolok), ha kérik
(még magyarázatos forráskóddal is)!
Sajnálom, hogy a topic nem a témájával foglalkozik...


hétf. jún. 09, 2003 17:52
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Axel_:
Kezd kicsit elegem lenni abból, hogy minden erkölcsi mércén alulteljesít ez a topic. Tehát akkor nézzük részletesen:
"Mi koze van ennek akar a CNC-gepek epitesehez, akar ahhoz, hogy itt offolod szet a topicot magadat lejaratva es masoknak kioktatoan beszologatva? Szvsz semmi, de talan ezt is en latom rosszul. "
1. Mi köze van annak a CNC-építéshez, hogy Jaro, akinek eredetileg a hozzászólásom szólt, az inditékaimat minősíti?
2. Jaro figyelmét egy egyszerű ok-okozati összefüggésre szerettem volna felhívni.
3. Azzal, hogy engem támadsz, legalább annyira szétoffolod a topicot, mint én azzal, hogy szóvá teszem az inkorrekt dolgokat.
4. Ha szerinted az önmagam lejáratása, hogy elegem lett a hazudozásból, a hozzánemértésből, az arcoskodásból, akkor inkább lejáratom magam, minthogy hallgassak.

"Hmm.. Nevezd meg azt a "bizonyos úriember"-t, es egybol tedd is melle a bizonyito ereju dokumentumokat, amellyel ala tudod tamasztani az allitasodat. Amig ez nincs meg, addig ragalmazol (nagy nyilvanossag elott, esetlegesen aljas indokbol... lasd: ptk. vonatkozo reszet..:)"
5. Szívesen megnevezem azt a bizonyos úriembert: ICM-ről beszélek.
6. Talán mielőtt arra biztatsz, hogy tegyek jogi lépéseket, beszélj a hivatkozott úriemberrel is. Ő nem biztos, hogy annyira vágyik rá.
7. Már megint minősitesz: "rágalmazol", "esetleg aljas indokból" .
8. Én nem kívánok mindenféle rongyemberek miatt bíroságra járni. Ellenben, ha valakinek nem tetszenek a minősítésem, megteheti, hogy bíróság útján kér elégtételt. De: Akkor bizonyítania kell, hogy a kijelentéseim rágalmazások voltak, nem pedig tényközlések.
9. Nem vagyok nyomozóhatóság, de hülye sem. Életemben még nem jelentettem fel senkit, és ezután sem fogok. Ugyanakkor ne várd el tőlem, hogy a végtelenségig tűrjem ICM örökös arcoskodását, félrevezető reklámszövegeit. Mert a hamis tájékoztatás is törvénysértő, nem csak a rágalmazás.

"meg darabonkent is, ha a megfelelo helyre mesz."
10. Erről ne nyissunk vitát, mert messzire vezetne. A hazai képviseleteket megkérdezve nem hinném, hogy megerősítenék ICM tevékenységének általuk támogatott voltát. Egy ilyen kérdés kvázi-feljelentésszámba menne, ezért rád bízom, hogy utánajársz-e.

"A ps.-t figyelmeztetesnek kellett volna venned, de mint latom, teljesen felesleges volt finoman jeleznem, hogy nem illik masokat topicot rombolva sertegetned, ragalmaznod..."
11. Nem Tőled várom neveltetésem teljessé tételét. Remélem, nem veszed ezt sértésnek.
12. Továbbra is minősítesz. Tőlem számonkéred, Neked szabad. Látom, van benned szerénység.:)
"Na, errol ennyit."
13. Szerintem is.


hétf. jún. 09, 2003 17:31
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Na utolsó hozzászólásom a vitában. és ezzel részemről téma lezárva : Szergej ! Egy szóval sem mondtam, hogy a lopás, stb. helyes dolog. De ha ilyen baromira tájékozott vagy a jogban, akkor bizonyára ismered azt az alaptételt is, hogy mindenkit ártatlannak kell tekinteni, míg be nem bizonyosodik bűnössége. Azon kívül, hogy nem ismerek olyan jogszabályt ( soha nem láttam leírva ), illetve gyártói/forgalmazói feltételt mely kifejezetten meghatározná a free sample-k felhasználását, de ha azokat is árul ICM akkor is míg nem bizonyítható addig nem vádolhatod meg. Más dolog a logikus feltételezés és más a bizonyítási eljárás. Úgyhogy kéretik BIZONYÍTANI, hogy ICM vagy akárki más ezt csinálja, minthogy kéretik BIZONYÍTANI, hogy a lapjának bevezetőjében állítottak nem igazak. De ehhez ugye meg kéne építeni azt a bizonyos CNC-t. Na ez száraz jog. Ez az egyik oldal. A másik oldal : Mindekinek szíve joga hogy mit csinál. Mindenki rendelhet(ett) szabadon mintákat, senki elől sincsen elzárva a lehetőség. Aki hülye haljon meg alapon : semmit sem kötelező ICM forrásból vásárolni, mindenki szíve joga hogy mire költ és mennyit. Ehhez határozottan semmi közöd nincsen. Úgyhogy magánügy, hogy ki mennyit költ az ICM féle CNC-re. Ő csak egy leírást adott, hogy az jó vagy rossz-e a fene sem tudja. Én nem építettem meg a gépet ( ami ugye hobbi gép és nem ipari ) úgyhogy alapom sincsen azt ócsárolni. Mi van ha tényleg jó azért valamire ? ( Gondolom most beindul benned a gondolt : igen lábtartónak, stb. ). Harmadik dolog : teljesen egyetértek veled szergej ( Hallod : EGYETÉRTEK !!! ) abban, hogy kifejezetten undorító töréseket, stb árulni. 100% igaz, és nincsen "de" a mondat végén. Akárhogy is tiltakozunk mindenki használ illegális programot, ez tény, aki mást mond vagy sok a pénze és kevés az esze, vagy hazudik. De ami undorító ICM, ezt neked címzem egyetértésben szergejjel : hogy ezeket árulod is. Tedd fel őket a lapodra szabadon letölthetően és kész. Ebben szerintem igaza van szergejnek. Negyedik dolog : ennek ellenére hogy szerinted olyan **** az oldal te is és én is látogatjuk és véleményünk van róla. Én nagyon sok ötletet merítettem belőle, ha másra nem már erre jó volt, és ezért köszönettel tartozom ICM-nek. Szergej ! Szívesen látnám a te weblapodat is hagy tanuljak belőle. Nekem sajnos nincsen, mert nem dolgoztam vele annyit mint ICM. De ha te kritizálod biztosan van rá alapod, úgyhogy légyszíves írd már meg ide a fórumba a címét ! Tényleg kíváncsi lennék rá, ezt nem kötekedésből mondom. Még az sem zavar ha valamit hirdetsz is rajta :)) Azt majd automatikusan átugrom. És végül nézzük a dolog jó oldalát : Mint már írtam míg nem bizonyított addig számomra ICM abszolut tiszta. A weblapján ha valamit olcsón lehet kapni az miért baj ? Legalább olcsóbban jut a dolgozó alkatrészhez. Na bumm. Vagy tiltsuk be az apróhirdetéseket is ? A lényeg a lényeg : tudomásom szerint ez a fórum arra van hogy segítsük egymást. Feltételezem hogy sem benned sem ICM-ben sem senkiben nincsen rossz szándék, én itt mindig csak önzetlen segítséget kaptam, és adtam is persze. Ezért írom azt hogy utoljára szólok bele a vitátokba, mert iagzuk van az előttem szólóknak : ha nem bírjátok egymást akkor vagy kerüljétek a kontaktust, és ne szóljatok egymáshoz vagy beszéljétek meg egy sör mellett ( én az utóbbira voksolnék ). Elnézést hogy ilyen hosszú lettem, ez az én véleményem, nem biztos hogy a szent igazság. Utóiratként : szergej ! Ha már más dolgoknál a politikánál és erkölcsnél tartunk : ugye kesztyűs kézzel veszed amit mondok : semmi közöm a Fideszhez, de azért odafigyelek a politikára elég erősen, és nem biztos hogy mindenben igazad van. Lehet hogy én sem, de te biztosan nem értessz hozzá. És légyszíves ne ollóz össze gondosan témába állítva egymástól független dolgokat. Nyugodj meg, igyál egy sört, és írd ide a weblapod címét ! Tényleg minden jót !


hétf. jún. 09, 2003 17:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
"Mellesleg a masik topicon lévő "tévesen jogharmonizáló" országok listája furcsa egybeesést mutat egy valamikori politikai tömbbel."
Mi koze van ennek akar a CNC-gepek epitesehez, akar ahhoz, hogy itt offolod szet a topicot magadat lejaratva es masoknak kioktatoan beszologatva? Szvsz semmi, de talan ezt is en latom rosszul.

"Nézz szét nyitott szemmel, és látni fogod egy bizonyos úriember ajánlatában a free sample cuccokat."
Hmm.. Nevezd meg azt a "bizonyos úriember"-t, es egybol tedd is melle a bizonyito ereju dokumentumokat, amellyel ala tudod tamasztani az allitasodat. Amig ez nincs meg, addig ragalmazol (nagy nyilvanossag elott, esetlegesen aljas indokbol... lasd: ptk. vonatkozo reszet..:)

"Vagy szerinted a nagykerektől be lehet szerezni kettesével az IC-ket?"
meg darabonkent is, ha a megfelelo helyre mesz.

"A ps-t vegyem keménykedésnek?"
A ps.-t figyelmeztetesnek kellett volna venned, de mint latom, teljesen felesleges volt finoman jeleznem, hogy nem illik masokat topicot rombolva sertegetned, ragalmaznod...

Na, errol ennyit.


hétf. jún. 09, 2003 16:50
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Axel_:Amit írsz, már teljesen off. Ezért nem is válaszolok csak pár szót.
Megjegyzem: "csúsztatás", "etikátlan", "téves elképzelésekre utal" szintén minősítések.
Mellesleg a masik topicon lévő "tévesen jogharmonizáló" országok listája furcsa egybeesést mutat egy valamikori politikai tömbbel. Nézz szét nyitott szemmel, és látni fogod egy bizonyos úriember ajánlatában a free sample cuccokat. Vagy szerinted a nagykerektől be lehet szerezni kettesével az IC-ket?
A ps-t vegyem keménykedésnek?:)


hétf. jún. 09, 2003 16:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
idézet:
DZzso:
Nem fenyegetem én semmivel ICM-et, legfeljebb korrekt ellentájékoztatással. És azzal, hogy nevén nevezem a dolgokat, ha nem fejezi be piti kis gazemberségeit. Jó lenne tényleg befejezni a vitát, de ehhez nem az vezet, hogy egyesek kioktatnak a motivációimat illetően.

üdv
szergej

Remélem nem volt kioktató a hozzászólásom, nem ez volt a szándékom. Egyébként én is rendeltem mintát néhanapján. Nem kereskedem vele, de én is sajnálom ennek az elvesztését (is).

Te mire használnád a házi CNC-t?
DZzso


hétf. jún. 09, 2003 16:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Szergej!

Ne keverd ide mas a tociokban elhangzo szoveget ugy, hogy kiragadod teljes szoveg-kornyezetebol...
Ezt hivjak ugysanis csusztatasnak.
Megjegyzem, nem ertem, hogy mibol szurted le azt a fentebb tenykent hangoztatott elkepzelesedet, hogy (idezem):
"Tehát, ha valaki a free-sample cuccokat pofátlanul árulja, az nem bűn."
En eddig nem lattam nyomat annak, hogy free-sample cuccot valaki aruljon (vszleg az en alultajekozottsagom az oka), am az EU-jogharmonizacio teves ertelmezesen alapulo vamjogszabaly-modositasokat osszemosni egy altalad feltetelezett egyedi torvenyserto cselekedettel kisse etikatlan, es teves elkepzelesekre mutat.
Itt is megkerlek benneteket, hogy hagyjatok abba ezt az ertelmetlen, parttalan vitat. Intezzetek el mailban, egy sor mellett a kocsmaban, etc., de ne itt!

ps.: ha gondolod, most nyugodtan belem is belemkothetsz, vagy nekemugorhatsz (ahogy tetszik) bar megjegyzem: ez nem feltetlenul lenne az atgondolt cselekves tipikus mintapeldaja...


hétf. jún. 09, 2003 16:01
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Jaro:
"Szabad minták vámosítása, bérek befagyasztása, iskolák bezárása, forintleértékelés egy hét alatt 10%-al, gázáremelés... Hamarosan jön a Millpengő mintájára a Millforint :)) Jó irányba haladunk tényleg. Na nem politizáljak. A héten még jött a Microchiptól minta... "
Kezdelek érteni. Tehát, ha valaki a free-sample cuccokat pofátlanul árulja, az nem bűn. Elvégre belőlem az irígység beszél, amikor ICM-et kritizálom ezért. De ha az állam erre úgy reagál, hogy a tényleges felhasználásnak megfelelően vámot szab ki a cuccra, azon kiakadsz. Idáig terjed a polgárikörös/fideszes erkölcsöd, értékrended.
Nyugaton kevesebb ICM van. Ezért működik gond nélkül a mintaküldési rendszer.
Tényleg ne politizálj, mert nem értesz hozzá. Inkább: Előre a nyáj után!

DZzso:
Nem fenyegetem én semmivel ICM-et, legfeljebb korrekt ellentájékoztatással. És azzal, hogy nevén nevezem a dolgokat, ha nem fejezi be piti kis gazemberségeit. Jó lenne tényleg befejezni a vitát, de ehhez nem az vezet, hogy egyesek kioktatnak a motivációimat illetően.

üdv
szergej


hétf. jún. 09, 2003 15:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szergej! Nem állunk ki semmiféle stílus mellett sem pedig
ellene! Egyszerűen szeretnénk a meddő vitának véget vetni.
Hogy ki mit mikor és honnan lopott? Nem tudjuk. És sajnos
úgy érzem, ha beváltod a fenyegetésed, megint egy kis ember
kerül bajba, pedig sokkal több is veszett mohácsnál! A lapon
említett vásárlási lehetőség, csak a szerződés egyik fele.
Ahhoz, hogy a szerződés létre jöjjön, valamiféle ráutaló
magatartás szükséges, tehát vásárlást kell prezentálni,
illetve a vásárlási szándékot kell a másik fél tudomására
hozni.

A keresnivalódról: DE IGEN VAN ITT KERESNIVALÓD! Nekem
fontos a Te véleményed is, pedig Téged sem ismerlek. És
fogadatlan prókátora leszek mindenkinek, ha arra van
szükség! Én itt csak kérhetek: és arra kérlek, hogy itt a
vitát fejezzük be. Én innen tanulni szeretnék! Tőled is,
icm-től is és a többiektől is.

Jelen pillanatban nincsen működő gépem, de mint írtam
korábban, deszka modellel rendelkezem. Kiselejtezett
háztartási varrógép vázra (tehát öntvény gépfej kibelezve)
szeretnék nyomtatott áramkörök fúrására alkalmas gépet
készíteni. Ehhez amim van! Német lomolt nyerőgép motorok 2-2
darab. 2 bipoláris 10W teljesítmény, 7 és fél fok lépés. 2
unipoláris 5W teljesítmény 7 és fél fok lépés. Amit a géptől
várok: mozogjanak a szánok :-), évi 10-20-30 darab max 8x10
cm-es nyák fúrása (Eagle free verzió tudása). A gép célja:
ismereteim bővítése, gyermekeim érdeklődésének felkeltése a
CNC technológia iránt. A gép kizárólag hobby kategória, nem
célja az ipari mennyiségi és minőségi normatíva teljesítése!
A vezérlést AVR processzorral kívánom felépíteni, mert ez
áll legközelebb az ismereteimhez, amit 10 éve nem
gyakoroltam. Ehhez szeretném, ha valaki kommentezett forrás
részleteket adna (akár PIC-hez is), hiszen ez a
legegyszerűbb módja a tanulásnak. Sajnos a vezérlés
megvalósításáról fogalmam sincs, de a célproci 8515 vagy
8535 lesz, mert ezekre van más egyéb projektem, ami miatt ez
fellelhető itthon.
Szergej! Szeretném a Te segítséged is kérni, hiszen sok
hozzászólásod formálta az én elképzelésem is a Hobby CNC
fogalmáról. Meg kell mondjam, nem voltak olyan élesek a
határok a hobby és ipari katgória között az elmémben, mint a
hozzászólásaid után. Szeretném ezt a topicot ebbe a mederbe
terelni, és ha van olyan amit közölni szeretnél velem
megteheted a dzzso_at_freemail.hu címen. Ezt a mostani
vírusos idők miatt írom így ide. Az elmúlt két napban 17
vírusos levelet blokkolt a freemail, míg a többi címemre 7
vírus érkezett!
Üdv
DZzso


hétf. jún. 09, 2003 15:11
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
"Építse meg otthoni csúcstechnikáját! Egy saját fúró, maró, gravírozó CNC gépet! Használhatja az elektronikai fejlesztéseiben nyákok precíz és automatizált fúrására, béta nyákoknál nyák gravírozásra (vezetőpályák elszigetelésével), műszerfeliratok gravírozására! Sablonkészítésnél 3D öntősablon marásához! Modellezésnél profilok, vázak CAD-CAM gyártására, festősablonok készítésére! Vagy csak úgy, szórakoztatására 3D-s képek gyártására! Meg ami még csak eszébe jut..

A Hobby CNC gépem műszaki adatai:
..."
Idézet ICM CNC-oldalának elejéről. Ha ez nem az oldalra látogatók becsapása, akkor mi az?


hétf. jún. 09, 2003 14:19
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Jaro: A gerincességet, a becsületességet összekeverni az irígységgel, nem vall túl kifinomult éleslátásra. Nekem a lopás megmarad lopásnak, a hazudozás hazudozásnak és a hozzánemértés hozzánemértésnek. Akárhányan álltok is ki a "magyar vállalkozói stílus mellett". ICM nem elég, hogy lop, ráadásul becsapja az embereket. Erről jobb, ha nem vitatkozunk, mert csak ICM kerülhet bajba, ha túl sokáig ragozzuk.
ICM nagyon jól tudja, hogy lop, csal, hazudik. Egy szóval sem próbálta megvédeni a tevékenységét. Ehelyett fölényeskedik, zsarolónak nevez, stb. Sz...k rá. Rongyemberek véleményére nem adok. Azért mert megépített valamit, még nem válik hőssé. Attól még egyanolyan gátlástalan, ügyeskedő piti kis tolvaj.
A szellemi tulajdon ellopása, a gyári ár töredékéért forgalomba hozott koppintott termék, a gyári minták nem rendeltetésszerű felhasználása ugyanolyan alvilági tevékenység, mint a bankrablás. Én egyiket sem kívánom művelni, és felháborít mindkettő. Bocsássatok meg, ha manapság már a becstelenség a norma! Akkor tényleg nincs itt keresnivalóm.


hétf. jún. 09, 2003 14:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Csatlakozom DZzso-hoz ! Én pl. egyáltalán nem értek a CNC-hez, de mégcsak nem is állítom be magam úgy mintha értenék hozzá. Egy dolgot tudok : A legkönyebb a másikat kritizálni, ócsárolni, de tényleg ICM az egyetlen aki le is tesz valamit az asztalra. Meghogy kereskedik ? Hát tegye, utánna lehet csinálni ! Ja, hogy nem mert az szabálytalan vagy miegymás ? Inkább itt arról van szó szerintem, hogy ugye az emberi írígység... Van aki KÉPES megcsinálni és nemcsak elméletben vitázni, van aki nem. Én a nemek közé tartozom, de nem ócsárlom ICM-et mert szúrja a szemem, hogy esetleg tőlem gyengébb tudásbázisból pénz csinál. A weboldallal kapcsolatban : Egy dolgot azért vegyünk figyelembe : A neten amúgy is minden van, nem ? Talán nincsen pl. bomba leírása ? De van. Mégsem csinálja meg mindenki. Mégsem érdekel mindenkit. ICM lapja is csak azoknak szól akiket ez érdekel. Ha nem tetszik meg nem kell olvasni. Én pl. innen vettem a tojárpapíros nyákgyártást, amit ugye ICM tett közzé. Pedig mi pénz csinálhatott volna belőle, nem ? Szóval szabad ország, szabad vélemények, stb. És buta ember aki nem hallgatja meg a másik véleményét, de ugye ne keverjük össze azzal, hogy hallgatunk is más véleményére. Le vannak pottyantva az írígykedők - mert ha az ég zöld lesz, akkor is erről van szó - ICM,(((( ha másnak nem is - ezt nem állítom, csak úgy mondom )))) de ötletadónak kiváló az oldalad. És akkor javaslom hogy térjünk vissza a MEGÉPÍTETT HOBBI CNC géphez, javítsuk azt. Úgy zárójelben jegyzem meg, hogy én pl. azok közé tartozom, aki nem azért építene CNC-t, hogy aztán azzal gyártsak azt azt, hanem az építés öröméért. Dehát a hobbisták már csak ilyenek.


hétf. jún. 09, 2003 12:33
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Luberth teljes anyaga tükrözve van a gépemen 1 éve. És ezen
kívül sok más is. A gugli sok találatot ad a home+plotter
foam+cutter szavakra. Igen jó leírás van a francia repülő
modellezők oldalain is.
A vitához néhány szó:
Sokan vagyunk úgy, hogy nem tetszik valami. Ez a fórum
alkalmas arra, hogy tanuljunk, összevesszünk, kritizáljuk és
arra is, hogy tűrjük ezeket. Egyszer már leírtam a nyák
készítés rovatban, hogy icm oldala azért nem tetszik, mert
fizetős dolgok is vannak rajta. Ennek ellenére minden
elismerésem az övé, mert kiáll mindenki elé az oldalával, és
oda tartja a másik arcát is érte! Az oldalain gondolat
ébresztőnek szánt leírásokat nem lehetne másképpen leírni és
megmagyarázni, mert most tanulja Ő is a CNC-t. Az jut
eszembe róla, hogy miért nem csináltam meg én az enyémet?
Mert készültem rá! Csak időm nem volt, mert volt
munkahelyem. Most nincs! Ha az enyém lett volna kész
hamarabb, akkor most velem vitatkoznátok! Nem védeni akarom,
és nem is ismerem icm-et, de sok dolog van amiben igaza van!
Tanulja azt amit mindannyian szeretnénk. Ha kell bedobok egy
évi linkmennyiséget (egy egész lavórra való van) csak legyen
vége a vitának! Szeretek ide jönni olvasgatni, és tisztellek
mindannyiótokat, így ismeretlenül is.
Üdv
DZzso


hétf. jún. 09, 2003 11:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Kedves Szergej!

Nem kell szó nélkül tűrni, ha valaki más tollával ékeskedik. De szerintem az indulatod által kiváltott jelzőket nem kéne ide a fórumba írnod, csak a száraz tényeket. A nyílt sértegetést mindenki rosszul tűri. (akár jogos, akár nem)
Én szeretném, hogy az icm és közted lévő ellentétet e-mailben vitassátok meg.

Szerintem egy ipari célokra is megfelelő gépet nagyon drága kifejleszteni. Egyetlen darabot pedig nem lehet rentábilisen elkészíteni.
Hogy miért?
- Ha az összes(!) alkatrészt Te tervezed és gyártod le, akkor valószínüleg van otthon legalább 2db CNC esztergád, és egy 5D-s CNC marógéped. Ha ezekkel a gépekkel nem rendelkezel, akkor valahol a rajzok alapján gyártatni kell.
- Az alkatrészeket vásárolod v.hol, otthon összeállítod, akkor csak az összeszerelés és a kereskedemi jutalék költségeit spóroltad meg. Talán ez a legcélravezetőbb mert csak globális dolgokon kell gondolkodni. kb. a piaci ár 50-75%-ba kerülne így az elkészült gép.
- Normál menetes-szárból, kiszuperált léptetőmotorokból és fábol csak olyan gépet lehet építeni, ami a készítőnek jó tanulás, de rendszeresen(!) használni aligha lehet bármire is.
Egyébként a legcélravezetőbb és mindemellett a legolcsóbb is az lenne, ha egy közös konstrukciót találnátok ki és azt építené meg mindenki, miután már a prototípus tökéletesen működik. Így a fejlesztési költségek személyekre lebontva nem érnék el a fájdalomhatárt, viszont a konstrukció nagyságrendekkel jobb lenne, mintha egy ember fejlesztette volna az egészet.

Én icm-mel ellentétben nagyon szívesen szolgálok bárkinek konkrét információval is. Igaz én nem építettem még hobbyCNC-t, de az igaziakról egész sokat tudok.

Üdv!

Elérhetőségem:
Mészáros Csaba
madmag@freemail.hu
emailben adok mobilszámot is


hétf. jún. 09, 2003 10:05
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
MadMag:
"Figyelemre méltó dolgokat olvastam eddig itt és az lx-en, de azért azt nem kéne elfelejtenie senkinek sem, hogy amatör körülmények között, csak amatör célokra való dolgokat lehet előállítani."
Egyszóval szerinted csak az időmet vesztegetem a HobbyCNC-vel, ha termékelőálításra szeretném használni a gépet? Szerinted lehetetlen harmadáron kihozni egy korrekt gépet?


hétf. jún. 09, 2003 6:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
MadMag:
Én csak azon háborodtam fel, hogy ICM összevissza beszél. Halványlila elképzelése sincs egy rakás CNC-vel kapcsolatos dologról, de SZAKEMBERNEK képzeli magát. Merthogy megépített egy gépet.
Most építsek én is egy gagyi, semmire sem használható ócskavasat, csak azért, hogy vitapartnernek tekintsen? Nekem ez nem éri meg. De úgy érzem, joga van mindenkinek tudnia, hogy ICM a weboldalain megvezeti az embereket, illegális forgalmazást folytat, stb.
Egyszerűen elegem lett abból, hogy egy kiforratlan, összegányolt gépet úgy állít be, mint ami bármire is alkalmas.
Láttam ICM videóit. Aki először lát ilyet, annak biztos fantasztikus látnia, ahogy a "hi-tech" segítségével kialakulnak a betűk, alakzatok, stb. Csakhogy én láttam igazi CNC-kről is videót. Volt közöttük trapézorsós gép is szép számmal. Hát nem azt a bénázást láttam, amit ICM gépe művel. De aki először találkozik a témával, azt meg lehet vezetni. Az belefektet pár tízezret, hogy rájöjjön, nem ezt a lovat akarta. ICM weboldalain ugyanis egyetlen szó sem esik a gép korlátairól, helyéről a CNC-gépek világában.
Ha ICM korrektül ismertetné a gépét, egy szavam nem lenne. De úgy érzem, szóvá kell tennem, ha egy motor először 110 step-et "bír", azt is csak a PWM áldásos hatásának köszönhetően, azután megtáltosodik a motor, és hirtelen duplájára nő a lépésszáma.
Ilyen - korlátolt tudásból eredő - tévedésekkel van tele ICM webhelye ,és ezt a felszínes tudást hinti itt a topicon is. Arcoskodva, fölényesen, stb.
Láttam külföldi HobbyCNC oldalakat is. Ezeken álalában sokkal korrektebbnek tűnik az adott gép lehetőségeinek ismertetése. És nem szokás "alkalmazási minták:" címszó alatt más gépek által készült munkadarabot bemutatni.
Ezért gondolom úgy, hogy átlépett egy határt ICM a marketinggel. Ez már szándékos csalás, a vásárló megtévesztése. ICM ugyanis tévedésben van. Azáltal, hogy akár egyetlen csavart is forgalmaz, kereskedővé válik. Ettől a pillanattól rá is vonatkoznak kereskedelemmel, csomagküldéssel, stb., stb. kapcsolatos törvények, rendeletek, szabályozások. Például csak a gyártó engedélyével forgalmazhatna bizonyos dolgokat, nem forgalmazhatna saját előállítású koppintott gyári termékeket, korrekt és teljeskörű tájékoztatást kellene adnia az általa forgalmazott eszközökről.
És még valami: Aki lopott licenszű cuccokat forgalmaz tömegével, az nekem ne hivatkozzon a szerzői jogokra. Számodra nem gusztustalan, hogyha valaki átmegy a közértbe lopni két szatyor húst, majd ha beleennél a pörköltjébe, felháborodik, hogy az az övé, azzal neki rengeteg munkája volt??? Számomra gusztustalan, visszataszító. Az agyhalottak jelenlegi gazdasági/hatalmi diadalmenetébe lehet, hogy beilleszkedik, de attól még ugyanolyan primitív, önközpontú, rongyemberre valló viselkedés, mint ötven évvel ezelőtt volt.
Hallgattam elég sokáig, mert ebben az országban tényleg nehéz tisztességesen boldogulni. De úgy éreztem, ICM átlépett egy határt.
Szerinted, kedves MadMag mindent szó nélkül kell hagyni? Legyen ez az ország a gátlástalan, primitív agyú törtetők világa?


hétf. jún. 09, 2003 6:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Uraim!

Én már láttam egy ilyen vitát egy másik fórumon, más témában. Nincs értelme!
Ha valaki nem akarja a saját/lopott tudását közkincsé tenni, ám legyen! Ha így ez a valaki jobban érzi magát, egészségére! (icm: nem csak rólad van szó)
Ha valaki tud microcontrollert programozni, valószínüleg meg fogja írni a számára szükséges programot. Ha meg nem tud, akkor vagy fizet érte, vagy megoldja másképpen. (partizán: ezért nem értem a felháborodásod)

Összefoglalva:
Kedves icm!
Szíved joga mit mondasz el és mit nem. Mit adsz pénzért és mit adsz ingyen. Ehhez senkinek semmi köze!

Kedves szergej!
Azon teljesen felesleges kiakadni, hogy valaki nem adja közre a dolgait. Ha ügyes vagy, úgyis megoldod!

Figyelemre méltó dolgokat olvastam eddig itt és az lx-en, de azért azt nem kéne elfelejtenie senkinek sem, hogy amatör körülmények között, csak amatör célokra való dolgokat lehet előállítani.

Üdv!


vas. jún. 08, 2003 22:30
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Most találtam egy linket:

http://www.luberth.com/cstep/

Lone


vas. jún. 08, 2003 17:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Befejeztem a "társalgást" veled.


vas. jún. 08, 2003 16:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 241 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 116 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség