Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 0:10



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Feketelistára kerülhetnek az erőszakos játékok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Meg ugye ilyen alapon vegyük Tom&Jerry-t.Macska áttöri a falat, meg se kottyan neki, ráesik a zongora, simán feláll. Én ezen a mesén nőttem fel (és még a mai napig is imádom, megvan 8 dvd-nyi :) ) és mégse rohangáltam neki a falnak, nem álltam az éppen leeső zongora alá :D
Vagy Bugs Bunny-t: Fiú létére állandóan azt a vadászt csókolgatja :D:D

Mondjuk a mai mesékről meg már ne is beszéljünk, főleg azokról a drága japán sza*ságokról.....

Aha, igen, azok eléggé naturalista alkotások :)


hétf. jan. 29, 2007 11:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Hannibal írta:
Bár nem olvastam végig a cikket (nem olt idegem hozzá, csak az első bekezdést olvastam el). Szóval őszintén szólva, már a tö*öm tele ezzel a témával, hogy így az erőszakos filmek, úgy az erőszakos játékok.

1. 5 éves gyereket valóban nem ültetnék le egy doom 3 elé, neki ott vannak a jó kis logikai játékok.

2. egy 14 éves gyerek már simán el tudja különíteni a virtuális és a valós világot. Ha nem, akkor ott már nem a játék a hibás

Milyen igaz ...
Nonszensz ötlet, hogy egy játék miatt kimegyek gyilkolászni az embereket az utcán :-)
Egyébként szerintem egy 5 éves gyerek is tudja, hogy mi az igazi világ, és mi az ami csak mese. Pl. én se hittem a Rodolfóról annakidején, hogy igazából tud varázsolni :)



Meg ugye ilyen alapon vegyük Tom&Jerry-t.Macska áttöri a falat, meg se kottyan neki, ráesik a zongora, simán feláll. Én ezen a mesén nőttem fel (és még a mai napig is imádom, megvan 8 dvd-nyi :) ) és mégse rohangáltam neki a falnak, nem álltam az éppen leeső zongora alá :D
Vagy Bugs Bunny-t: Fiú létére állandóan azt a vadászt csókolgatja :D:D

Mondjuk a mai mesékről meg már ne is beszéljünk, főleg azokról a drága japán sza*ságokról.....


pén. jan. 26, 2007 16:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Bár nem olvastam végig a cikket (nem olt idegem hozzá, csak az első bekezdést olvastam el). Szóval őszintén szólva, már a tö*öm tele ezzel a témával, hogy így az erőszakos filmek, úgy az erőszakos játékok.

1. 5 éves gyereket valóban nem ültetnék le egy doom 3 elé, neki ott vannak a jó kis logikai játékok.

2. egy 14 éves gyerek már simán el tudja különíteni a virtuális és a valós világot. Ha nem, akkor ott már nem a játék a hibás

Milyen igaz ...
Nonszensz ötlet, hogy egy játék miatt kimegyek gyilkolászni az embereket az utcán :-)
Egyébként szerintem egy 5 éves gyerek is tudja, hogy mi az igazi világ, és mi az ami csak mese. Pl. én se hittem a Rodolfóról annakidején, hogy igazából tud varázsolni :)

Hannibal írta:
3. hány gyerek futkosott dust2 map-pel a főutcán, hátán a kis csomagal, kezében késsel bunyhuppolva??? (aki CS-zett, az jobban érti)

:)
Annakidején a tv-re is azt mondták, hogy árt a gyerekek lelki fejlődésének :roll: (Persze az biztos nem egészséges, ha valaki egész nap a tv előtt ül, de akkoriban még messze nem volt napi 24 órás adás ... a Mónika só színvonalú műsorokról nem is beszélve)

Hannibal írta:
4. hány ember robbantott a játékok miatt és hány a hü*ye vallása miatt?

És hány veri a feleségét meg a gyerekeit részegen? Az alkoholt mégse tiltják be.

Hannibal írta:
5. OFF: most nézem múlt heti Hetihetest: májustól csak gyerekbarát vagy milyen öngyújtót lehet árulni, melyet a 4 évesnél kisebb gyerek nem tud működtetni. OMG LOL

Amit aztán apuka nem tud meggyújtani csak néhány perc szenvedés után, de a 3 éves fia azonnal ... gyere csak ide Pistike, adjá mán egy kis tüzet a papának :D


pén. jan. 26, 2007 11:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, ez a másik, hogy egy kezemen meg tudnám számolni hogy egy városaba hány eredeti játék van. Amit az ember megvesz, azt is csak azért veszi, mert mondjuk nagyon szereti és akar vele neten játszadozni.


csüt. jan. 25, 2007 14:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Akkor a 70-es meg a 80-as években miért voltak erőszakos gyerekek?
Hiszen akkor még nem voltak ilyen játékok ...

Viszont a játékoktól függetlenül, manapság egyre több a hiperaktív, diszleksziás, koncentráció hiányos, meg mindenféle problémás gyerekek száma. (Olyan között is, akik nem szoktak játszani - mert azért sokan vannak, akik nem játszanak számítógéppel)
Lehet, hogy tényleg a nevelési sajátosságokra vezethető vissza.
De lehet, hogy egyszerűen ilyen a mai (de)generáció.
Vagy lehet, hogy ugyenez volt a helyzet régen is, csak mostanában került fel ez téma a köztudatba, és 15-20 évvel ezelőtt senkit sem érdekelt vagy senki sem tudott róla, hogy XY hiperaktív, és azért nem megy neki a suli úgy, mint a többieknek.

Másrészt az egész társadalmi közeg más volt pl. a 70-es, 80-as években, mint manapság. Ha pl. valaki összetört egy buszmegállót (vagy akár sokkal kisebb dolgokért), és két rendőr odament, és ráütött a gumibottal, akkor a rendőröknek volt igaza. Nem volt apelláta, meg feljelentés rendőri erőszakért.
Most meg? Beintenek a rendőröknek, meg leköpik, és nem tehetnek semmit.

Meg még biztos sok oka lehet, amire nem is gondolok ...

Szerk: egyébként a betiltás nem sokat érne (legalábbis itt Mo-n), a 12-18 éves játékosok nagy része amúgy sem megvásárolt játékokkal játszik, hanem innét-onnét beszerzik, és ugyanúgy tudnak szerezni tiltott játékokat is (Egy átlag középiskolásnak azért elég korlátozottak az anyagi lehetőségei, sőt még a legtöbb egyetemistának is)


csüt. jan. 25, 2007 12:06
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
A gond az szerintem, hogy a (bocsánat a közhelyért) mai rohanó világban a szülőknek nincsen annyi idejük a gyereknevelésre, mint korábban, ezért a rájuk leselkedő veszélyek egy részétől nem neveléssel, hanem globális tiltással igyekeznek megóvni őket. Hogy melyik jobb, azt döntse el ki-ki maga... :)


vas. jan. 21, 2007 12:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Bár nem olvastam végig a cikket (nem olt idegem hozzá, csak az első bekezdést olvastam el). Szóval őszintén szólva, már a tö*öm tele ezzel a témával, hogy így az erőszakos filmek, úgy az erőszakos játékok.

1. 5 éves gyereket valóban nem ültetnék le egy doom 3 elé, neki ott vannak a jó kis logikai játékok.

2. egy 14 éves gyerek már simán el tudja különíteni a virtuális és a valós világot. Ha nem, akkor ott már nem a játék a hibás

3. hány gyerek futkosott dust2 map-pel a főutcán, hátán a kis csomagal, kezében késsel bunyhuppolva??? (aki CS-zett, az jobban érti)

4. hány ember robbantott a játékok miatt és hány a hü*ye vallása miatt?

5. OFF: most nézem múlt heti Hetihetest: májustól csak gyerekbarát vagy milyen öngyújtót lehet árulni, melyet a 4 évesnél kisebb gyerek nem tud működtetni. OMG LOL


szomb. jan. 20, 2007 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Ilyen egy hülyeséget.
Pl. azt mondja "...a durvajátékokkal játszók agytevékenységére hatással lehet foglalatosságuk, igaz, csak rövidtávon" Ez körülbelül ennek felel meg:
"...az 50 fekvőtámasztvégzők pulzusa felment, igaz, csak rövidtávon". Ez nem elváltozás, hanem következmény, a "játékélmény lecsengése".


pén. jan. 19, 2007 9:54
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Feketelistára kerülhetnek az erőszakos játékok
A Medal of Honor különböző elváltozásokat okozhat az agyban – képekkel! http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=103286


pén. jan. 19, 2007 9:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség