Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 14, 2024 23:48



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Chris Sawyer's Locomotion - ha szeretted a Transport Tycoont 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 05, 2008 13:05
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
köszi szépen,örök hálám :))


vas. feb. 10, 2008 8:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
black death írta:
...semmit sem hoz be a torrentes oldal...


Nem én írtam. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FeF vas. feb. 10, 2008 14:25-kor.



kedd feb. 05, 2008 17:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 05, 2008 13:05
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Helló. Valaki tudna nekem segíteni? Nem tudom letölteni a játékot,semmit sem hoz be a torrentes oldal :S előre is köszi.


kedd feb. 05, 2008 13:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Már mindegy dc-n jön le :)


szomb. szept. 11, 2004 9:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Nekem is annyival kezdte, de félóra után belehúzott. 50-re volt állítva a maximum peer connections opció. Ebbe belefért azért már pár gyorsabb seed is ;)


pén. szept. 10, 2004 21:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát nekem 1 embertől kezdte 1 kbyte/seccel tölteni, úgyhogy egy oldal kéne ahonnan le lehet tölteni, vagy dc


pén. szept. 10, 2004 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Nekem egy éjjel alatt lejött. 5 és 20K/sec között, amikor ránéztem. Szerintem érdemes kivárni!


pén. szept. 10, 2004 19:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nemátorrent az lassú, no nembaj, akkor várok.


pén. szept. 10, 2004 15:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 377
Tartózkodási hely: Apci Stunt Team HQ
Hozzászólás 
Hip Hip Hurrááá:D


pén. szept. 10, 2004 14:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Nos, játszogattam egy kicsit vele. Talán a legszembetűnőbb változás, hogy mostmár a kanyar íve elfoglalhat több mezőt is, nemcsak "kockában" lehet kanyarodni. Ez vonatkozik a közútra is és a vasútra is. A buszmegállók már nem feltétlen külön épületek, az út része is lehet (ahogy valójában is). A járművek már nem depóból indulnak, hanem oda rakjuk őket a sínen, ahová akarjuk és onnan indulnak első útjukra. Az animációk aprólékosabbak lettek, ez az emelkedőknél és a kanyaroknál a legszembetűnőbb (fokozatosan fordul, nem pedig egyik pillanatban vízszintesen áll a kocsi, a másikban már függőlegesen, mint a TTD-ben).
Nemcsak egyféle küldetés van, hanem alkalmazták a Rollercoaster Tycoon-okban használt ötletet: különféle kritériumokat kell teljesíteni, sok-sok pályán keresztül a Beginner fokozattól az Expertig.

Egyvalamit nem tudtam megcsinálni, hátha valaki rájön:
Tegyük fel, hogy két gyár van egymás mellett, az egyik olajat, a másik vegyszereket gyárt (Oil, Chemicalies). Ekkor az állomás nyilván fogadja mindkettőt. A baj ott van, hogy az olaj- és vegyszerszállító kocsi ugyanolyan! Magyarul ha van 5 kocsi, akkor így pakolja tele:
VONAT - OLAJ - VEGYSZER - OLAJ - VEGYSZER - OLAJ
Igen ám, de a célállomás csak olajat tud fogadni! Így aztán feleslegesen "utaztatja" a vegyszert, mert nem tud a cél vele mit kezdeni... Nem lehet valahogy megmondani a vonatnak (vagy állomásnak), hogy mit fogadjon?

Ugyanez a probléma a Steel - Lumber (acél, fa) párossal is (itt van még egy harmadik is). Mindhármat egyféle kocsi szállítja (így néz ki: transports Lumber (or Steel)). Épp ezért ha beállítom a vonatnak, hogy "Wait for full load" (várjon, amíg tele nem lesz a vonat), akkor örökké vár, mert az elsődleges árutípus fa, és ha acélra vár, akkor a büdös életbe nem fogja telepakolni fával!

Valakinek van ötlete? Ettől az apróságtól függetlenül állatira tetszik! Végre a híd sem csak vízszintesen vagy függőlegesen mehet, hanem ahogy akarja az ember... Király! Persze van egy-két hiányosság... nincs "szem" ikon, tehát egy vonat jellenzőinél nem tudom "megkerestetni" a vonatot, plusz a statisztikáknak nincs külön menüpontja fenn, hanem a céginfókból lehet előbogarászni. Bosszantó.
Ezektől függetlenül kijelentem... a kategóriának új királya született :)


pén. szept. 10, 2004 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás Chris Sawyer's Locomotion - ha szeretted a Transport Tycoont
Megjelent Chris Sawyer új játéka az Atari gondozásában. Aki szerette annak idején a Transport Tycoont (és a Transport Tycoon Deluxe-ot), annak most kb. annyira felcsillanhatott a szeme, mint nekem... Letöltöttem a demót a www.jatekok.hu címről, és a régi kor köszöntött vissza. Ugyanaz a motor ránézésre, de sokminden változott. Sőt, szerintem a motoron kívül minden. "Vindózosították" a kezelőfelületet, végre lehet felbontást váltani, átlátszóak a menük, jobbak az animációk. Az egyetlen gondom ezzel, hogy 1280x1024-ben minden rendkívül apró (TFT-m natív felbontása), így kénytelen voltam visszarakni 1024x768-ba, hogy ne nagyítóval kelljen a monitor előtt pásztáznom.
Bár még nem építettem semmit, csak nézelődtem, nagyon ígéretesnek tűnik. Mindent átdolgoztak. Letöltöttem a full verziót is, még nem indítottam el, de a telepítés alatt lévő képsorokon láttam, hogy nem piskóta... nagyon durva épületek vannak, hidak, meg az a minden.
Az alapkoncepció úgy néz ki ugyanaz... 1900-tól 2000-ig (és utána) egy sikeres iparmágnást kell faragni magadból.
A teljes változat ERRŐL a Torrent címről tölthető le, de ha letöltöd, a felelősség nem engem terhel :)
A readme fájl 2004. augusztus 11-ről számol be, tehát nem zsír új játék, de talán még sokan nem tudnak róla. Itt a hivatalos logó, valamint egy angol nyelvű interjú elolvasható ITT.

Kép

Jó játékot! ;)


pén. szept. 10, 2004 9:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség