Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 1:38



Hozzászólás a témához  [ 311 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Reszkethetnek a magyar fájlcserélők 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 17, 2007 16:44
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Sy írta:
Jahm, nem véletlenül kommeltem tele a közleményt, szerintem vérlázító, amit megpróbálnak néha beadni a jónépnek a jogvédők...
Ez tényleg Vérlázito


vas. ápr. 08, 2007 20:00
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Jahm, nem véletlenül kommeltem tele a közleményt, szerintem vérlázító, amit megpróbálnak néha beadni a jónépnek a jogvédők...


csüt. márc. 29, 2007 7:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
A nemzetbiztonságot veszélyezteti a file-csere?!

Hát ez már komolyan szánalmas :roll: Legközelebb azt fogják kitalálni hogy rákkeltő :D

-----
Üdv!
CyberDragon


kedd márc. 27, 2007 10:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 17, 2007 16:44
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Véleményem Szerint Valo Igaz Tilos az Illegális letöltés árusitás Stb....
De annyi bizonyos hogy elég szegény magyar ország és valaki inkább letölti a netröl mint hogy meg vegye de hogy ezért házkutatást inditani 1év szabadságvesztést ki adni egy nagy Rossz Vicc Tehát Akik ijen hejekröl töltik le a dolgokat azoknak van esélyük hogy megtalálják öket de csak internet korlátozas stb van Mindenkinek megvannak a véleményei erröl de hogy még az egérpadot is elviszik annak miköze van az illegáli szoftvercsempészethez?!? Személy szerint ha ijen történe velem fogok a gépemet és kidobom a 4dikröl de velem nem fog ijen történni remélem


szomb. márc. 17, 2007 18:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem pontosan ide vág, de azért illik a topicba:

Illegális a másolásvédelem - reszkethet az Apple

Üdv!


pén. jan. 26, 2007 9:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Már ahol van választási lehetőség...


kedd jan. 23, 2007 12:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, a szolgáltatónak is pénzbe kerül az adatforgalom és a kis cégek nem komálják általába hogy azért kell többet fizessenek, mert a kedves ügyfél a nap 0-24 órájába tölt. Ez van, ilyenkor irány egy másik szolgáltató.


kedd jan. 23, 2007 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Sy írta:
Illegális letöltések - taktikát váltottak a zenekiadók
Beperelik az Internet-szolgáltatókat is.
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=103321

A szolgáltató nem tudja az összes forgalmat ellenőrizni, max. a kirívóan nagy forgalmú eseteket tudják megvizsgálni. És ha titkosított a kapcsolat, akkor meg azt se.
Ráadásul nem tudom, hogy jogilag "belehallgathatnak"-e az előfizetők forgalmába?

Egyébként talán picit off, de érdekes: van egy haverom, aki net előfizetést szeretett volna, és a szolgáltatónál csak néhány GB forgalmú előfizetések voltak (asszem volt korlátlan is, de annál meg be kellett fizetni valamit ha elért X GB forgalmat, különben nevetségesen lecsökkentették a sebességét)
Na, mikor ő kérdezte, hogy teljesen korlátlan miért nincs, akkor azt mondták, hogy azért, mert akinek ez a forgalom nem elég, az biztos illegális tartalmakat tölt le-fel, szinte letolták a kérdéséért, hogy ő is biztos erre hajt. (Persze erre ő is bepöccent, hogy hogyan feltételezhetnek róla ilyet, ő egy szolid egyetemista :) aki a saját hobbi célból készült filmjeit osztaná meg az ismerőseivel, meg ők is a saját filmjeiket vele. Egy DVD 4.5 GB, tehát már egy DVD-nyi film sem mehet át az ő néhány GB-os korlátjuk miatt, mégis mit képzelnek, a XXI. században küldje inkább el postán 25 embernek 25 DVD-n, ahelyett, hogy kiteszi egy ftp szerverre, aztán mindenki lehúzza magának? De hajthatatlanok voltak, végülis másik szolgáltatót választott, ahol nem volt ilyen probléma)


hétf. jan. 22, 2007 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
McLaca írta:
Sparow2 írta:
ezt nevezik általánynak.
Inkább átalány az. ;)

Üdv!

Na ez meglehet ... :oops:
Sajna nem vagyok egy Lőrincze Lajos.
De azért legtöbbször odafigyelek a helyesírásra és a nyelv helyes használatára.


hétf. jan. 22, 2007 20:47
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Illegális letöltések - taktikát váltottak a zenekiadók
Beperelik az Internet-szolgáltatókat is.
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=103321


hétf. jan. 22, 2007 10:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Bűntettel kapcsolatban csak feljelentést lehetne tenni,a rendőrség azonban 100% megtagadná a nyomozást.
Polgárjogi pert lehetne indítani,de most találj bírót aki úgy értelmezi,a gestapós szerzői jog törvényt,a Te olcsó hardverhez való jogod ,erősebb a mindeféle mondvacsinált szerzői jognál.
Elég nyakatekert indoklást kivánna.(még ha a bíró veled is ért egyet,neki a tv alapján kell dönetni elvileg..!)
A törvényeket ugyanis a politikusok hozzák,ők pedig úgy pattognak ahogy a na pénz fütyül.A pénz pedig a szerzői jogvédőknél és egyéb hasonszőrű szemétláda tömegbutító csapatoknál leledzik.


csüt. jan. 18, 2007 22:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
ezt nevezik általánynak.
Inkább átalány az. ;)

Üdv!


csüt. jan. 18, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Anonymous írta:
Na és ha valaki használja a no ip, vagy egyéb ipcím rejtő programokat, akkor is el tudják kapni az illetőt? Nam vagyok ebben jártas, lehet, hogy hülyeséget kérdeztem.

A szolgáltató felől, kivülrőlnézve látható a routered külső oldala. Annak van egy IP-címe meg egy MAC címe. Ez látható, ha fel vagy jelentkezve a netre.

Ha nem használsz külső proxy-t, akkor egy kapcsolat van: tőled a másik félhez.
Ha külső proxy-t használsz, akkor két különálló kapcsolat jön létre, egy tőled a proxy-hoz, egy másik a proxytól a másik félhez. És a két kapcsolatról csak a proxy "tudja" hogy egybe tartoznak. És ha ez a proxy valahol a brazil őserdő mélyén üzemel, akkor nem fogják tudni megnézni a logokat belőle.

Anonymous írta:
Mellesleg valahol érthető, hogy valahogy megpróbálják behozni a kárt a jogdíjas üres cd/dvd-kkel. Úgy lehet kivédeni, hogy a nyers adathordozót is a piacon kell venni. Nem pedig boltban. Így áfát sem fizetsz, meg jogdíjat sem. Csak kérdés, megéri-e kockáztatni az adatainkat az amúgyis kényes adathordozókon?

Ne az aluljáróban vedd, "há négy dárábot egy százasééé!", hanem keress egy helyet, ahol nagyban foglalkoznak CD, DVD árusítással. Nekem még sose volt gond. Ők is ugyanazt árulják, mint a többi boltban, ugyanabban a gyárban is gyárják.


csüt. jan. 18, 2007 16:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Feketepiac: és csodálkoznak, hogy ilyen jogdíjak mellett az ember megveszi kéz alól 40 forintért a cd-t?? Sosem fogják tudni visszaszorítani a feketepiacot, max ha 5 ft lesz a jogdíj....

Ezt kell tenni, és akkor nem kell sírni, hogy jogdíj így, jogdíj úgy ...
:roll:
Hannibal írta:
És ha én csak a házivideóimat rakom ki dvd-re, akkor mért fizessek jogdíjat, he?
Ez olyan, mintha bemennék egy élelmiszerboltba, előttem egy csávóka ellop egy kiló kenyeret és azt a kenyeret is velem fizettetnék meg.

Akárhogy is nézzük, ez már rablás. GG Magyarország.

Aki "nagyban" másolja a filmeket, az úgyis jogdíj nélküli DVD-ket szerez be, ezért nem fizeti a jogdíjat, így legalább a Te házi videóid (hmmm, home video? :) ) alapján befolyik egy kis pénz a "szegény" művészek (vagy valaki más) támogatására :)
A viccet félretéve ezt nevezik általánynak. Olyankor szokták alkalmazni, amikor nem lehetséges az egyes emberekre pontosan meghatározni valamilyen mennyiséget. Mint pl. az olyan háztömbben, ahol csak egy központi vízóra van, és mindenki közösen egyforma vízdíjat fizet. Pedig biztos van kisnyugdíjas, aki csak 1-2 köbméter vizet használ el havonta, meg 5 tagú család, ahol 15 köbmétert is simán elhasználnak.


csüt. jan. 18, 2007 15:51
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=103192&k=7


hétf. jan. 15, 2007 12:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Idézet:
A B-52 a BME gyors egyetemi hálózatán működött, és több helyi topsite-ot is kiszolgált – állítja az ASVA.


http://it.news.hu/hirek/2007-01-15/ujabb_hazai_warezszervert_iktatott_ki_rendorseg.html

Idézet:
További vizsgálódások várhatóak annak érdekében, hogy a felhasználók adataira, IP-címeire is fény derüljön.


hétf. jan. 15, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Na, most bárki tehet azért, hogy saját "országa" legyen a file-cserélőknek :)
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=103171


pén. jan. 12, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Sy írta:
Ez is talán ide illik a leginkább:

Elérte a rendőrség keze a kalózturizmust
Lecsaptak Európa legnagyobb kalóz kereskedelmi központjára.
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=103105
Ezek csak biztonsági mentések voltak (az eredetiről) :D


szer. jan. 10, 2007 8:20
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ez is talán ide illik a leginkább:

Elérte a rendőrség keze a kalózturizmust
Lecsaptak Európa legnagyobb kalóz kereskedelmi központjára.
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=103105


kedd jan. 09, 2007 16:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ennyit a HD-DVD másolásvédelméről...
Megkerülhető a nagykapacitású korongok tartalomvédelme.
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=102977


kedd jan. 02, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Mind komolyabbra fordul az allofmp3.com ügye, mióta az Egyesült Államok kormányzata és Putyin elnök adminisztrációja megállapodott a szolgáltatás korlátozásáról, jelenlegi formájának felszámolásáról. A nagyhatalmú nyugati médiaszövetség, a RIAA – mely többek között az EMI, a Sony BMG, a Universal Music és a Warner Music érdekeit is képviseli – az oldalról 2006 júniusa és októbere között letöltött 11 millió dal mindegyike után 150 ezer dollár kártérítést követel. Így a végösszeg: 1,65 billió dollár (1 650 000 000 000) lenne!
Elég valószínűnek tűnik, hogy egy ekkora összeg behajtása az abszolút lehetetlenség kategóriájába tartozik; a vád és a bejelentés az orosz szájt ellen folytatott hajtóvadászat egy újabb, hatásvadász, nyomásgyakorló eleme. S ezt most már a nyugati kiadóvállalatok, a politikai megegyezéssel a hátuk mögött, nyugodt szívvel megtehetik.

A kérdés az, hogy a fenyegetőnek szánt üzenet hatása nem fog-e majd a visszájára fordulni, ugyanis az oldal Európában és Amerikában is az internetes szabadság egyik mártírjává kezd válni az utóbbi időben – pedig jogilag valószínűleg igencsak sárosak ők is az ügyben. A skandináv szolgáltatók sorozatos letiltó intézkedései után valóságos mozgalom alakult ki az oroszok mellett az ügy kapcsán. A támogatók többsége jogtalannak (vagy legalábbis jogilag tisztázatlannak) és erőszakoltnak ítéli az orosz oldal ellen folytatott kampányt, melyet ráadásul színez az erőszakos nyugati vállalat kontra kiszolgáltatott keleti társadalom toposza, így a zeneletöltő oldal elleni – meglehet, nem megalapozatlanul – felhozott vádak ellen ideológiai alapon lépnek fel.

Az mindenesetre figyelemre méltó, hogy a határozatlansággal semmiképpen nem illethető Putyin elnök eddig nem tett – az orosz-amerikai kontraktus aláírása óta sem – semmit az oldal felszámolása érdekében, pedig – a nyugatiak szerint – az ország WTO-tagsága függhet ettől.


szer. dec. 27, 2006 23:08
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
A téma nem igazán játék, de ha már ez a topik vált a jogi lépések kommentjévé:

Itt a vég? Már éneklésért is beperlik az embert
Két banki alkalmazott egy U2 szám eléneklése miatt vívta ki a jogvédők haragját.
http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=102321&k=7


hétf. nov. 27, 2006 10:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Aki akarja, úgyis talál másik forrást...jobbat, olcsóbbat 8)


csüt. nov. 09, 2006 20:44
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Hazai játékboltra csaptak le a rendőrök
A Vám- és Pénzügyőrség az ASVA információi alapján indított eljárást.

http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=102095


csüt. nov. 09, 2006 15:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Miért, ismerik a hegedűt ? :lol:

Az melyik midikészlet ? :twisted:


szer. szept. 13, 2006 12:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Árpy írta:
Csak én adok 6ezret egy Bódi Gusztiért és 4ezret egy Márióért? :twisted:

Ezaz, hogy nem! Különben már a hegedűt is el kellett volna adniuk! :twisted:


szer. szept. 13, 2006 11:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Csak én adok 6ezret egy Bódi Gusztiért és 4ezret egy Márióért? :twisted:


kedd szept. 12, 2006 20:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
TC írta:
Árpy írta:
Értem. Akkor én sem érek vele semmit.

Ezek a jogvédők csak az adófizetők pénzét pocsékolják. Még ha ingyen dolgoznának...na de így :?

Ha nem lenne warezolás, jogvédők sem kellenének. Az ilyen kijelentésekhez szokták hozzáfűzni, hogy így olcsóbbak is lennének a termékek, ugyebár.
Itt van némi fogalomzavar...
Előbb volt a magas ár, aztán a warez (közvetve, vagy akár közvetlenül a magas ár következményeként).

Üdv!


kedd szept. 12, 2006 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Árpy írta:
Értem. Akkor én sem érek vele semmit.

Ezek a jogvédők csak az adófizetők pénzét pocsékolják. Még ha ingyen dolgoznának...na de így :?

Ha nem lenne warezolás, jogvédők sem kellenének. Az ilyen kijelentésekhez szokták hozzáfűzni, hogy így olcsóbbak is lennének a termékek, ugyebár.

DE, mivel egy ilyen rohadt pénzéhes világban élünk, ha hirtelen megszűnne a warezolás, és mindenki megvenné az eredetit, a kiadók nem milliókban, hanem milliárdokban úszkálnának, nagyon gyorsan megszoknák a szintet, hülyék lennének negyed annyiért kiadni a terméküket! De csak azért, mert ilyen rohadt pénzéhes világban élünk... :?


kedd szept. 12, 2006 11:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Értem. Akkor én sem érek vele semmit.

Ezek a jogvédők csak az adófizetők pénzét pocsékolják. Még ha ingyen dolgoznának...na de így :?


vas. szept. 10, 2006 22:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Árpy írta:
Ha tudom a melóhelyi proxyt tudok vele kezdeni valamit itthon?
Nálunk a munkahelyi proxyk tűzfal mögött vannak nem routolható IP címekkel (10.x.x.x), kívülről nem érhetők el. Mindegyik proxyn be van állítva, hogy csak adott ip címeket szolgálhat ki.
Üdv,NBela


pén. szept. 08, 2006 11:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/net/elitehub6668/


pén. szept. 08, 2006 9:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Ha tudom a melóhelyi proxyt tudok vele kezdeni valamit itthon?


kedd aug. 22, 2006 10:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Tudtommal a no ip, és hasonlók csak dinamikus dns-t adnak, a dns alapján pedig visszafejthető (visszafeloldható? :D) az IP, akár egy traceroute-tal.

Üdv!


vas. aug. 06, 2006 15:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Na és ha valaki használja a no ip, vagy egyéb ipcím rejtő programokat, akkor is el tudják kapni az illetőt? Nam vagyok ebben jártas, lehet, hogy hülyeséget kérdeztem.
Mellesleg valahol érthető, hogy valahogy megpróbálják behozni a kárt a jogdíjas üres cd/dvd-kkel. Úgy lehet kivédeni, hogy a nyers adathordozót is a piacon kell venni. Nem pedig boltban. Így áfát sem fizetsz, meg jogdíjat sem. Csak kérdés, megéri-e kockáztatni az adatainkat az amúgyis kényes adathordozókon?


vas. aug. 06, 2006 9:26
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egyébként szerintem a mai világba sok családba ahol lenne keret rá, hogy megvegyenek egy programot, pl. egy vírusírtót, és van mondjuk egy 14-15 éves gyerek, aki ért már a géphez, hiába szól a szüleinek, hogy anyu légyszi vegyünk egyet, mivel anyuci nem ért a cuccoshoz vagy ő nem használja a gépet---> neki nincs szükség vírusírtóra, ezért nem veszi meg. A gyerek meg had kínlódjon, ha vírust kap vagy pedig a másik lehetőség, hogy még a pár ezer forintos cuccokat is illegaláisan kell megszerezze.

Huhh, ez jó nyakatekert mondat lett, de remélem érthető, h mit akarok mondani.


csüt. aug. 03, 2006 11:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Igen? Csak mondtam egy hasraütésszerű árat, valahogy ez a 4 rugós összeg élt az emlékeimben, akkor bocsánat, rosszul tudtam.


csüt. aug. 03, 2006 11:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hol és kinek lehet ennyiért megvenni?
Még diákkedvezménnyel is drágáb...

Üdv!


szer. aug. 02, 2006 17:41
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Csatrad írta:
S ha mindezekután meglátná valami pattanásos arcú gyerek apjavett gépén...

Amit, ha a gyereknek meg kellene vennie (mert letölteni mondjuk nem tudná), nyilván nem látna ott, hiszen egy "húzósabb hosszúságú program" több tízezer forintért nem reális ár ma Magyarországon otthonra. A cégek természetesen más kategóriába esnek.

Ergo a szoftverfejlesztőnek semmi kára nem jelentkezik.

(nyilván aki lopja a 4 ezer forintos NOD32-t is, az más kategória)


szer. aug. 02, 2006 15:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 19:15
Hozzászólások: 130
Hozzászólás 
Hát ha valóban szerzői jogokról meg azok megsértéséről van szó, akkor csak annyit fűznék hozzá: Nem tudom ki írt már húzósabb hosszúságú programot, de ha esetleg azzal tette, hogy pénzt csinál belőle. Az biztos, hogy sok dologról mondott le, hogy időt tudjon rá szakítani. S ha mindezekután meglátná valami pattanásos arcú gyerek apjavett gépén, s ráadásul még fikázza is, akkor elég csúnyán be tud pöccenni és még a számítógép asztalt is lefoglalja székestűl elosztóstúl!


szer. aug. 02, 2006 15:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OK, akkor viszont a háttere érdekel annak, hogy bizonyos proxy-k mögött miért látszik a valódi IP?
A proxy adja át az oldalnak? Ill. az anonim proxy meg nem?

Üdv!


szer. aug. 02, 2006 13:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 10, 2004 23:26
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hogyne mennél rajtuk keresztül.
Minden adat először a szolgáltatódon keresztül megy, csak utána jut ki a netre/proxyra. Tehát ha anonim proxyn netezel, a szolgáltatód attól még logolja az IP-det, csak a másik oldal már a proxyét fogja látni a tiéd helyett, ha...
Azért ha, mert a http://www.whatismyip.com simán megmutatja proxy mögött is az IP-met. Persze lehet, hogy eleve a szolgáltatói proxy adja át neki.

Üdv!


anonym proxyn keresztul nehezen... 8)


szer. aug. 02, 2006 13:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Akkor marad a netkávézó vagy betörés egy lakásba és onnan rosszalkodni :twisted:
Ez esetben (főleg előbbi) csak nem kapnak el.


szer. aug. 02, 2006 12:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hogyne mennél rajtuk keresztül.
Minden adat először a szolgáltatódon keresztül megy, csak utána jut ki a netre/proxyra. Tehát ha anonim proxyn netezel, a szolgáltatód attól még logolja az IP-det, csak a másik oldal már a proxyét fogja látni a tiéd helyett, ha...
Azért ha, mert a http://www.whatismyip.com simán megmutatja proxy mögött is az IP-met. Persze lehet, hogy eleve a szolgáltatói proxy adja át neki.

Üdv!


szer. aug. 02, 2006 11:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
viktor1983 írta:
innestol kezdve a savszelesseg is kerdeses. na meg ha veletlenul is maradt egy proxy open-relay, akkor is koteles az uzemelteto kiadni a logokat, ha megkeresik...
Ha találok egy üres proxyt hogy találna rám a netszolgáltatóm, hisz onnantól nem rajtuk megyek keresztül. Vagy hogy is van ez? :roll:


szer. aug. 02, 2006 11:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
McLaca írta:
Van WLAN routerem. :D
De mi van, ha az IP-hez tartozó MAC címet is rögzítik? Vagy abból is csak a routeré látszik? AKkor biztonságban vagyok, csak le kell szedni a WPA-t a routerről, ha perelnek. :D

Üdv!


Csak a routeré látszik, a Te géped "láthatatlan" a net fele


szer. aug. 02, 2006 11:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 10, 2004 23:26
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Árpy írta:
Vagy IP változtató progikon, weboldalon keresztül kell netezni 8)


olyan weboldalakon keresztul nehezen hasznalsz p2p halozatokat. ip "valtoztato" progik valojaban proxykat hasznalnak. ha van vhonnan ilyen proxy listad, v vmilyen szoftver kezel egy ilyen listat, akkor nagy valoszinuseggel nem csak te hasznalod. innestol kezdve a savszelesseg is kerdeses. na meg ha veletlenul is maradt egy proxy open-relay, akkor is koteles az uzemelteto kiadni a logokat, ha megkeresik...


szer. aug. 02, 2006 10:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 10, 2004 23:26
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
McLaca írta:
Van WLAN routerem. :D
De mi van, ha az IP-hez tartozó MAC címet is rögzítik? Vagy abból is csak a routeré látszik? AKkor biztonságban vagyok, csak le kell szedni a WPA-t a routerről, ha perelnek. :D

Üdv!


sztem a routere latszik kifele. de ha nem, akkor is eleg egyszeruen lehet hamisitani


szer. aug. 02, 2006 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm. Az emberi találékonyság :D

Mihamarabb meg kell vegyem a WLAN routeremet :)


szer. aug. 02, 2006 10:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Van WLAN routerem. :D
De mi van, ha az IP-hez tartozó MAC címet is rögzítik? Vagy abból is csak a routeré látszik? AKkor biztonságban vagyok, csak le kell szedni a WPA-t a routerről, ha perelnek. :D

Üdv!


szer. aug. 02, 2006 9:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 311 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség