Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 12:34



Hozzászólás a témához  [ 132 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Tv kimeneti problémák 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Úgy olvastam (és azt tapasztaltam), hogy a GeForce 8 sorozat kártyái már nem támogatják a teljes képernyős video-leképezést.
Miről is van szó...
A régebbi GF kártyáknál megoldható volt, hogy klón módban a számítógépen (a monitoron) szövegszerkeszthettem, internetezhettem, dolgozhattam, stb stb, miközben a háttérben futó PowerDVD vagy WMP által lejátszott film teljes képernyőn a TV-n ment (video->másodlagos képernyő).

Szóval az a kérdésem, hogy ez a funkció hardveresen tűnt el vagy csak a forceware driver nem tartalmazza?
Az utóbbi esetleges fennállása esetén némi "buherálással" megoldható-e a fent leírt funkció aktiválása?


hétf. nov. 19, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 29, 2004 11:58
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
nacorvus: sajnos nem...
Kép
hez valóban a legjobban hasonlít, de a baloldali középső vonal helett is tüskék vannak...
az itt szereplő egyik csatlakozó sem jó hozzá...
http://www.datapro.net/techinfo/dvi_info.html


pén. aug. 03, 2007 14:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ilyen?


hétf. júl. 30, 2007 14:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 29, 2004 11:58
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
sziasztok
egy gyors kérdés:
meg tudnátok mondani mi a neve annak a (pc) video kimeneti csatlakozónak, ami ugyanakkora mint a DVI csati, de nincsen benne az a jobboldali vízsintes lis lemez, hanem annak a helyén is tüskékkel van tele? (sajna nem számoltam hány tüske, de kb másfélszer annyi mint a DVI-nek. a csatlakozó mérete ugyanakkora.
a gépen erre van rádugva egy átalakító, aminek 2 kimenete van egy normál DVI, és egy hagyományos VGA monitor csati.. ebe mennek ugye a DVI és a monitorkábelek. (a 2 kimenetet külön kezeli, a monitorkábelre kötött moncsi az 1.es a dvi-kábelen lévő monitor a 2-es)
sajnos ez az átalakító tönkrement, és még a nevét sem tudom, hogy mit keresseg googliban.
több pc-s boltban érdeklődtünk, de egysem tudja. (sajna olaszból lett hozva a cucc.

ha végkép nemlehet ilyen csatit kapni, akkor egy másik vidikártyát kell vennem, de jó lenne, ha valakinek lenne hozzá ötlete.
köszi.


vas. júl. 29, 2007 9:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sy írta:
...Egy baja van csak ennek a megoldásnak, hogy a Wi-Fi zavarja, hiába váltok viszonylag tág (2,4-2,5 GHz) határok között frekvenciát az adón és a vevőn :( Most vagy pattog a kép, vagy nincs vezetékmentes háló :?

Sajnos így van, mert síma FM modulációt használ, míg a WiFi pedig szórt spektrumú, védett. :shock:


szomb. júl. 28, 2007 14:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
De jó,ez egy rádiójeltovábbító?Már régóta szeretnék kipróbálni valami ilyesmit.Mennyire jó a hatásfoka?A falon át is gond nélkül átmegy a jel?
Szerk:De jó hogy beköttettem a Google-t.Most nézem ilyen jó ára van :D


kedd júl. 24, 2007 15:13
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
McLaca, azért ragaszkodom az RCA-hoz, mert ezzel ki lehet nyírni a kábeleket a gép meg a TV között (Thomson VS360). Amúgy is akkora dzsungel van a PC-m mögött, nem akartam még egy kábelkígyót, keresztül a szobán :)

Kép

Egy baja van csak ennek a megoldásnak, hogy a Wi-Fi zavarja, hiába váltok viszonylag tág (2,4-2,5 GHz) határok között frekvenciát az adón és a vevőn :( Most vagy pattog a kép, vagy nincs vezetékmentes háló :?


kedd júl. 24, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Megj.:
Találkoztam már olyan scart-rca kábellel ami a rossz kötözés miatt volt fekete mert ugye a scart nem ugy volt kiosztva ahogy kellett volna.
ez is okozhatta a feketefehér képet, a Vista 100% nem hibás érte.

üdv


kedd júl. 24, 2007 8:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Oka az lehet, hogy már rá volt dugva a TV a kártyára, amikor bekapcsoltad a második kijelzőt, és a kártya "felismerte", hogy van TV a másik oldalon, és szépen igazította a normát. Viszont továbbra sem értem, miért ragaszkodsz ennyire az RCA-hoz...

Üdv!


vas. júl. 22, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Megoldódott, de ebben szerintem mágia van :lol:

Vettem a MM-ban egy S-Video-RCA átalakítót, majd hazajöttem, bedugtam az S-Video kimentbe. Rádugtam az RCA-t, és semmi kép. Kihúztam, rádugtam a kompozit kimenetre az RCA-t, semmi kép. Gép elé ülök, Nvidia Control Panel, látom, hogy valahogy kikapcsolódott a második kijelző, csak a monitor van beállítva (pedig tuti, hogy én nem kapcsoltam ki). Visszaállítom, azonnal megjön a kép.

Színes!! Miközben az RCA a kompoziton lóg!! Vagyis ugyanúgy, mint ahogy eddig volt. Ezt ki érti?! Azért átdugtam akkor már az S-Video-ra, ha megvettem 1600-ért az átalakítót :)

Mondjuk van egy sejtésem, szerintem az valamit lezárhat vagy nemtom, lehet, hogy ha lehúzom az átalakítót, és visszadugnám az eredeti felállásba (RCA->kompozit), akkor megint fekete-fehér-szürke lenne.

Köszönöm mindenkinek, aki segített! :)


vas. júl. 22, 2007 17:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Huhh Sy, engem már megkevertél rendesen hogy milyen kábeled van :D

Szóval ami kijön a gépből, az tiszta, nekem is olyan van.
Annak a másik vége valami ilyesmi: http://zsolteey.uw.hu/terminal/svideo1.jpg

és ha jól értem ezen kívül van még egy két kábel :P Az talán az RGB kábel.

Sztem nálad is az a probléma, ami nálam volt és nem a vistaval van a baj. Szóval ez a svideo megy kompozit jelként vagy mi a szösz, én se értem pontosan. Szóval én azt csinálnám, hogy veszel egy svideo kábelt, és van ilyen szerelhető, kapcsolható scart ki-bemenet csati, ezt megmókolod egy kicsit és mennie kell. Asszem ebbe a topicba irogattam én is az ezzel kapcsolatos bajomat, ott megvan a kapcsolási rajz is.

szerk.: McLaca megelőzött :P


szomb. júl. 21, 2007 21:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem a Vistával van a gond. A videokártyán pedig S-video csatlakozó van, csak nem a "lájtos" változat (4 tűvel), hanem a teljes, de ezek szerint nem teljesen szabványosan bekötve. A lényeg: szerintem S-video jel megy a SCART kompozit lábára a TV-be, ez pedig soha nem lesz így színes. Ha a régióban beválasztasz egy PAL-os országot, akkor sem jó?
Javaslat: S-video kábel beszerzése (5 méter egy ezres), és egy SCART fej (szintén kb. egy ezres) beszerzése, ebből kétféle van, csak bemenet és be/ill. kimenet egyben. Különös ismertetőjele, hogy magán a SCART dugó hátulján van három RCA aljzat (sztereó hang és kép), ill. egy S-video aljazt. Ezzel mennie kell, még NTSC jellel is, ez utóbbit a 2-3 éve gyártott TV-k mindegyike lekezeli PAL60-ként, igaz, a kép lehet, hogy nem lesz nyugodt, és búgni is fog a hang... De a szín az általában tuti. :)

Üdv!


szomb. júl. 21, 2007 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Nincs mit.


szomb. júl. 21, 2007 21:17
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Rendben, köszönöm azért, hogy segíteni próbáltál!


szomb. júl. 21, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Akkor sorry.Itt fogyott el a tudományom :cry: Majd a vistám lesz(remélem azért annyira nem hamar)akkor elővehetjük a témát.


szomb. júl. 21, 2007 21:10
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ezért kezdtem úgy (majd közben is megjegyeztem), hogy akik segítenek, azok mind vistás környezetbeli tapasztalatokról számolnak be? :) Mert "kicsit" más a drivertéma Vista alatt, az XP-hez képest.

Sajnos nekem fogalmam sincs, nem volt még Vista alatt jól működő TV-outom, mivel most próbáltam összehozni az elsőt :)


szomb. júl. 21, 2007 20:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
:hm: Hm.Ez mondjuk érdekes.S ezek után az Nvidia Cp még így is csak S-videot ajánl fel?Először én is úgy kötöttem össze hogy egy rca sárgájának egyik végét a gépbe,a másikat a tv-be,de aztán vettem egy jobb minőségű 2méteres aranyozott videókábelt.De nálam jó volt az rca-val is.Nem klehet hogy a vista okozza a galibát?


szomb. júl. 21, 2007 20:53
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Kábelezésben (legalábbis ami a számítástechnikán kívül esik) kétbalkéz vagyok :) Én az RCA-kábelnek a sárga (videó) dugóját dugtam bele a videokártyába csatlakoztatott "elágazó" drót comp out kimenetébe. Így lett kép (csak sajnos fekete-fehér).


szomb. júl. 21, 2007 20:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Sy írta:
A scartos drót egyik végén ott a scart csatlakozó, nem leszedhető formában, a másikon meg a piros-sárga-fehér csatlakozók...

Jah.Így mindjárt más.Ennek semi köze sincs a kompozit kábelhez.Ez egy sima rca/scart átalakító.Van ilyen nekem egy jópár darab.Neked valami olyan kéne akkor aminek az egyik vége kompozit végü,a másik vége meg ami a vidkártyába megy.


szomb. júl. 21, 2007 20:43
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
A scartos drót egyik végén ott a scart csatlakozó, nem leszedhető formában, a másikon meg a piros-sárga-fehér csatlakozók...


szomb. júl. 21, 2007 20:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Az a scart a végén alapból van rajta a kábelen vagy az is egy rádugható csati?Ha az utóbbi akkor nézd meg hogy milyen színűek a bemeneti dugaljak.Ha sárga/fehér/piros akkor tuti az a bűnös.A kompozit az ha jól emlékszem zöld/kék meg nemtom mi a harmadik.


szomb. júl. 21, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
HD-ready, de tulajdonképpen igen, van rajta kompozit bemenet. Viszont csak olyan kábelem volt, aminek az egyik vége SCART, ezért fut most úgy a rendszer, ahogy.


szomb. júl. 21, 2007 20:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Ha jól látom ezen a toldalékon akkor van egy S-videó in/out meg a kompozit.Most már csak azt áruld el hogy ügye hd tv-ről van szó?Mert akkor azt nem értem hogy mért nem használod simán a kompozit kábeleket?Az minden hdtv-n rajta van.Ja és szerintem valahol ott lehet a gond hogy a scart és a kompozit nem komálják egymást.


szomb. júl. 21, 2007 17:08
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Egy kérdés azokhoz, akik segíteni próbálnak: ti Vistát használtok? Mert én azalatt szeretném beizgatni a dolgot :)

Zoli: Ez az egy kimenet van a videokártyán. Ebbe kell bedugni azt a - szintén a videokártyához adott - kb 6 centiméter hosszú kábelt, aminek az egyik vége bemegy a videokártya kimenetébe, a másik pedig szétágazik a kompozit kimenetre, S-Video be- és kimenetre, meg még néhány más kivezetésre. De ennek a kábeltoldaléknak én nem az S-Video csatiját használom, hanem a kompozitba dugtam be azt a kábelt, ami a túloldalon egy SCART csatlakozó formájában begyújt a tévéhez.

Egy ilyesmit képzelj/képzeljetek el, mint ez:
Kép


szomb. júl. 21, 2007 16:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Pedig azon a képen nagyon úgy néz ki mintha S-videó kábel lenne.Lehetne nagyobb is a kép.Az Nvidia Control panel meg valószínűleg azért is dobja be az S-videó találatot mert annak ismeri fel e kábelt.Nekem külön egy egyszálas videókábellel van összekötve a tv(ami szintén fekete :D )és a Nvidia CP a legördülő listában is meg jobbra a kis rajzon is egy videókábelt mutat,míg neked egy S-videót.


szomb. júl. 21, 2007 16:30
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Csaba_20: nem fekete-fehér tévére kötöttem, csak feketére :P

McLace: A videokártyámba egy soklábú dugót kell csatlakoztatni (lent a kép), ilyet eddig még nem láttam, igaz, ezekhez én nagyon nem is értek :) Ennek van egy Y out / comp out kimenete, azt dugtam rá egy másik kábelre, aminek a túlsó végén SCART van. Az Svideo kábelek (in/out) teljesen üresen lógnak, ezeket tuti nem vittem ki RCA-ra :)

Kép

Az Nvidia Control panelben sajnos csak S-Video-t tudok választani (szó szerint ezt: S-Video - NTSC or PAL standard definition televisions); ezt semmilyen más típusra nem lehet lecserélni. Egyébként a panelen ki is van írva, hogy a kiválasztott csatlakozóra (vagyis az S-Video-ra) nincsen semmilyen tévékészülék rádugva. Érdekesség, hogy kis tökölés után az S-Video opció mellett megjelent egy auto detect is, de az sem találta meg, hogy a kompozit kimeneten lóg a tévé...

A jelformátum alapból M/NTSC-n állt, ezeket hiába is próbáltam G/PAL-ra vagy B/PAL-ra változtatni, Apply után visszaállt NTSC-re.

Kép


szomb. júl. 21, 2007 15:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Sy írta:
Van egy Geforce 6600GT-m, MSI gyártmány és AGP-s, ez egy olyan gépezeten fut, amin Windows Vista van. A 158.24-es Forceware driver van hozzá feltelepítve (32 bites), és fekete-fehér-szürke a kép :( RCA kábellel van összekötve a videokártya és a hangkártya, vagyis az egyik oldalán ilyen dugók vannak a drótnak, a másik oldalon pedig SCART.

Tud valaki valami okosságot erre?

Szerk. Ja, azt elfelejtettem írni, hogy dualview módban használnám (de clone-ban is ugyanígy fekete-fehér-szürke)


Fekete-fehér TV-re kötötted? :lol:


szomb. júl. 21, 2007 0:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
PAL B/G v. D/K-ban megy? Esetleg NTSC-ben?
Ill. nem S-video jelet nyomsz ki RCA-ra? Az a SCART kiosztásának nem lesz jó... Egyébként javasolt egy szép hosszú S-video kábel, meg egy sztereó RCA, és ezeket pedig egy SCART adapterbe dugni.

Üdv!


szomb. júl. 21, 2007 0:39
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Van egy Geforce 6600GT-m, MSI gyártmány és AGP-s, ez egy olyan gépezeten fut, amin Windows Vista van. A 158.24-es Forceware driver van hozzá feltelepítve (32 bites), és fekete-fehér-szürke a kép :( RCA kábellel van összekötve a videokártya és a hangkártya, vagyis az egyik oldalán ilyen dugók vannak a drótnak, a másik oldalon pedig SCART.

Tud valaki valami okosságot erre?

Szerk. Ja, azt elfelejtettem írni, hogy dualview módban használnám (de clone-ban is ugyanígy fekete-fehér-szürke)


pén. júl. 20, 2007 19:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát igen, sokszor az új nem feltétlen jobb. Pl.: a legújabb catalystet nem komálja a gépem, pedig elvileg az x700-t támogatja...


pén. márc. 02, 2007 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Megj: azért nem szeretem a Tvtoolt mert rá tud eröltetni a tvre olyat emi ő nem szeret. Igy én mindig féltem tőle.
Főleg ha pl valaki olyan akar majd tv-t nézni rajta aki nem ért hozzá, és majd telefonon fogod neki magyaráznni hogy " ott fent a baloldalon a második menü és ott üsd be hogy ......" Szóval ez nagyon veszedelmes. Ezért inkább a jó öreg drivereket kell beizzitani, mert ha azok mennek akkor tudod hogy kb jó a kártya de tudjuk azért azt is hogy a driverek se mindig jók ezért ha lehet tedd fel hozzé az eredetit, vagy ha régi a kártya akkor egy azidőtájtbeli driver, mert tusdnilik vannak néha kétséges hagyjuk a régit mert itt az uj fejlesztések.
üdv


pén. márc. 02, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
TVtoolt én még soha nem használtam, nem volt szükségem rá. És én is abban a helyzetbe vagyok, mint a többi segítőkész fórumtag, hogy nem tudom pontosan hol mit kell állítani. Igaz két nvidia kártyám is van itthon (gef fx 5700, gef 2 mx 440), de a baj, hogy az 5700-hoz gyártó által mellékelt driver van, ami köszönőviszonba nincs az original nvidia driverek elrendezésével az mx440-nek már olyan régi a drivere hogy huhh :D Meg a laptopiba ati van :)

Szóval egy-két screenshotot be kéne vágj, ha kell help.


pén. márc. 02, 2007 19:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Én alapbol nem szeretzem a tv-toolt mindig is utáltam. Igy nem is tudok segiteni benne.
De ha neked bejött akkor hajrá.
üdv :)


pén. márc. 02, 2007 13:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 18:10
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Ennyira balfasz azert nem vagyok :D Össze van kötve, egyébként töltöttem le TV tool-t, és azzal megoldottam, még pár dolog nem tiszta vele, de majd hétvégén szenvedek vele... 3 dolog nem klaffol...
1.: Ha a tv módot kikapcholom, akkor is látom a szgép képét a TVmen :O
2.: A felirat egy picit lelóg ha több soros... (tudom összebb kell húzmnom picit a képet majd)
3.: Szeretném úgy megchinalni, hogy amig a tv-n megy a videó én tudok a szgépen dolgozni...
Na ez a 3 problemam van meg, vegulis az hogy tudjak filmet nezni TVn szgépről meg van oldva, ezekre meg majd rájövök, de azért ha segítetek benne megköszönném :) THX!


pén. márc. 02, 2007 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
ha elállitod akkor legfeljebb csökkentett móddal inditasz és ugy visszaállitod.
Megj: vélemyényem szerint ne állits semmit a jobbklikk/tulajdonságok/beállitások-ban hanem mindenképpen menj bele a speciálisban, és ott ha feltelepitetted a driverét a kártyának akkor keresd meg hogy hol van olyan hogy klón mód vagy hasonló vagy ahol a tv kimeneteket lehet ki és bekapcsolni. Mert az lesz a te problémád megoldása. És ott értelemszerüen kapcsold be a kimenetet. Ha megjelenik a kép és pl nem szines akkor Tv -mint monitor-nál kattints a beállitásoban és mond el mit látsz.
Sajna már én elfelejtettem az nvidia szoftvere most hogy ka5tegorizálkja a dolgokat. De ha teszel ide valami képet el tudja bárki dönteni.

Persze remélem összekötötted a kártyát és a tvt valami videókábellal. (Din-Scart, v. RCA-Scart, v. RCA-RCA: Ezek a dugók nevei a kábel két végén tehát egyikvége-másikvége)
üdv
energo


pén. márc. 02, 2007 9:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 18:10
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Kb ott tartok, hogy jobb klikk tulajdonsagok... Meg semmit nem allitottam :) Nem merem elallitani, szoval innentol ha nem gaz kerlek ird le reszeltesen... Koszonom, es elnezest a masik topikert!!!

Specialis alatt vok, mert ott kell majd nvidia control panel... Itt tartok!

Megjelenítőkonfig. módosítása? ide menjek? itt mit? THX! Me noob sry...


csüt. márc. 01, 2007 15:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ránéztem és mivel ez a nagyobb topic, ide válaszolok, vagy olvasod vagy nem :P

Tehát összekötöd úgy ahogy kell a cuccost, majd asztalra jobb gomb-->tualjdonságok-->beállítások, itt engedélyezed a második képernyőt. Elvileg így meg kell jelenjen valamiféle kép. Ha semmi, akkor speciális és itt kell állítgatni a kimeneti formátumokat stb. Kicsit írj bővebben, hogy hol tartasz és akkor többet tudunk segíteni.


csüt. márc. 01, 2007 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 18:10
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=766373#766373 rá tudnátok nézni erre? thx!


csüt. márc. 01, 2007 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nincs mit.


szomb. dec. 23, 2006 9:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 30, 2005 8:52
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Megoldottam!!! SZÍÍÍÍÍNES!!!!!!
Köszönöm a segítséget!

Tegnap taáltam én is egy ilyen rajzot, és megcsináltam ez alapján. kb 2 perc alatt kész. A kondi beszerzése tovább tartott. :-)

Na szóval a lényeg az hogy hibátlan!!!!!!
Teljesen jó! Színes a kép! (Megjegyzem, amikor fekete-fehér volt a kép, sokkal tisztább és jobb minőségű volt, de gondolom ez a jel közösítés miatt lett most gyengébb. De a lényeg hogy színes és nagyon jó!)

Szóval köszönöm szépen a segítséget!


szomb. dec. 23, 2006 5:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Most az istenért se találok rendes bekötési rajzot.
Így kell: http://www.abcelectronique.com/annuaire ... l-capa.gif

vagy ha nem kell scart:
http://www.hardwarebook.net/cable/av/sv ... osite.html


pén. dec. 22, 2006 22:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 30, 2005 8:52
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Olvasd vissza az utolsó írásaimat ebben a topicba, szinte biztos, hogy neked is az lesz a probléma, mint nálam.

És úgy a keresőt illene használni..



Szia! Köszi, visszaolvastam, de nekem nem derült ki hogy akkor most mit csináljak. Vegyek egy 470-es kondit, kössem össze vele a scart 15 és 20-as lábat, és akkor színes lesz??
Nem teszi tönkre a notebookom VGA TV OUT-ját? A televízió le van sz*rv*. Az nem érdekes, csak a notebookot féltem.


pén. dec. 22, 2006 4:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Olvasd vissza az utolsó írásaimat ebben a topicba, szinte biztos, hogy neked is az lesz a probléma, mint nálam.

És úgy a keresőt illene használni..


csüt. dec. 21, 2006 13:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 30, 2005 8:52
Hozzászólások: 15
Hozzászólás TVOUT on fekete fehér a kép
Sziasztok!
Kéne egy kis segítség.
Összekötöttem a Notebookom ATI X1600 VGA tv kimenetét a TV vel és fekete-fehér a kép.
Az alábbiakkal próbálkoztam:
s-video-svideo
s-video-átalakító-RCA
s-video-átalakító-RCA-átalakító SCART
s-video-átalakító-SCART

Mit nem próbáltam még?
Tudna valaki segíteni ezzel kapcsolatban?
Előre is köszönöm!


csüt. dec. 21, 2006 11:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Most nincs a környékemen Ati-s gép, de úgy emlékszem, valahol a Theaternél kellett beállítani, és nem clone-nak hívták...

Üdv!


szer. dec. 20, 2006 1:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Az a baj, hogy a clone-ozást nem találom sehol...


kedd dec. 19, 2006 20:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Én a GForce fülön találtam egy olyat, hogy a TV-t ki lehetett jelölni "teljes képernyős eszköznek" és a playerek oda nyomták a kimenetet. De sajna nem mindegyik, meg a felirat se ment oda, ezért maradtam az üzembiztosabb klónozásos üzemmódban.


kedd dec. 19, 2006 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
McLaca írta:
Gondolom, az asztal kibővítése, amit látsz, ilyenkor általában át lehet húzni ablakokat innen oda, ill. lesz ikon a TV-n látszó képen is, ha teszel ki rá.

Üdv!

Áhhh tényleg!!! Köszi!

Már csak egy kérdés: Hogy tudom rávenni, hogy ha videot játszok le ott ne egy lila képernyő látszodjon csak? A catalistrófában, gyönyörűen lobognak a zászlók, de pl az mplayer ablaka csak lila...


kedd dec. 19, 2006 19:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Gondolom, az asztal kibővítése, amit látsz, ilyenkor általában át lehet húzni ablakokat innen oda, ill. lesz ikon a TV-n látszó képen is, ha teszel ki rá.

Üdv!


hétf. dec. 18, 2006 23:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Lecserélték a céges laptopot, így most egy HP nx6125-öst nyúzok. Tegnap kiakartam próbálni a TV-out-ját, ami majdnem műxik is. Működik, mert az F-AV-n bejön a TV-n de csak az asztal háttere látszik. Más nem. Se ikonok, de startmenü semmi. Ha hátteret váltok, az változik. Más Nem...
Találkozott már valaki ilyennel?
Ja a VGA egy X200-as ATI.
Próbáltam Újabb catalistrófával, de azzal is ugyan az.


hétf. dec. 18, 2006 21:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 132 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség