Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 17, 2024 15:03



Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Radeon 9600XT driver gondok! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 29, 2008 12:53
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv!

Ahogy már cica82 is írta, sőt a VGA bioszát is bemásolva az a gondom, hogy van egy bolti Sapphire ATI Radeon 9600XT Atlantis 256MB-os karim, de nekem is Seriesnek ismeri fel, és a bioszában 9600 PRO-t ír csakúgy, mint cicának.

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.


hétf. feb. 11, 2008 10:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 14:37
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello!
Nekem olyan gondom van hogy nem telepíti a Drivert az Ati Radeon 9600XT
ezt aggya ki hogy:
Internal Failure
Error Number:0x80040707
Description:
Má petyet ideges vok :twisted: :D segítsetek légyszi előre is köszi
csáó


csüt. dec. 27, 2007 14:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát lehet hogy csak pont egy rossz darabot fogtál ki, nekem 450-es Chieftecem van, hát szinte szobahőmérsékletű levegőt fúj ki. FSP igen, az is jó márkás táp. Másik gépembe 350-es van, szépen teszi a dolgát. Mind2 gép 0-24H-ba megy.

Az elektronikának igazából annyira nem árt a meleg. Pl notimba 60 fok felett kapcsol maxra a hűtés. Asztali gépemben proci 45 fok most, nyáron 50-55. Így megy már kb 2 éve, mint említettem 0-24H-ba.


hétf. dec. 24, 2007 15:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 23, 2007 10:01
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Üdv, Hannibal!

Egész jó dolog fórumozni. :-)
Köszi a hozzászólást!

Igen, először egy Chieftech (valami alap 350w-os) táppal próbálkoztam, hiszen az elég márkás - gondoltam. Meg is vettem kb.8000.- volt. A rendszeremhez a 350w-több, mint elég, de amikor terheltem (3DMark03, Loop) akkor úgy 1/2óra elteltével vettem észre, hogy iszonyúan meleg! (Egyszerűen sütötte a kezem!) Nem tudom mennyi az üzemi hőmérséklete, de szerintem az elektronikus alkatrészeknek sem tesz jót a túlzott hőterhelés. Visszavittem, és az üzlet becsületére legyen írva: visszafizették a vételárat! Akkor náluk éppen hiánycikk volt az FSP (ez is márkás, nem?), ezért vettem újra Atlast 6500.- ért. (Vidéki vagyok, nem bővelkedünk üzletekben).
Ez langyos marad terhelés alatt is. Egyszerűen nekem bevállt...


hétf. dec. 24, 2007 13:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
erpi írta:
Üdv Mindenkinek!
Új felhasználó vagyok. :)
(Remélem ahhoz a témához szólok, amihez szeretnék...)

Szóval két tapasztalat:
1. Én sem szeretem a CCC-t, ezért egy 5.9-esből kimásoltam a CPanel könyvtárat az akkor még új 6.11 catalystba bemásoltam (közben töröltem az ACE-t.)
A telepítésnél gond nélkül a CPanelt telepítette, azóta is ezzel a driverrel használom a 9600xt-met. (nem kell netx+ilyenek)

Én nem próbáltam, de:
Catalyst 7.12 with Controll Panel:
http://www.ngohq.com/news/13088-ati-cat ... anel.html1

2. Ismerősék vettek anno egy komplett gépet.
Játék közben fagyott, és érdekes kék/zöld háromszögek jelentek meg a képernyőn. Kis játékoknál, ill alkalmazásoknál nem jött elő a probléma. Garanciába persze nem csináltak semmit. 1 év után (miután lejárt a gari) megnézhettem.
Alaplapi Hardware Monitor fel, játék indít. NFS-MW
Alighogy betöltött ajáték, a speaker már sikoltott is!
A tápfesz a pincében...
Garanciamatrica elszakít, lássuk mi van benne...
Ekkor ámultam csak: 300w-os no name táp, 2600 Sempron procihoz, egy NF7-S lapban, egy tápcsatis GF5900XT-hez, toldással-átalakítóval meghajtva a SATA winyót, +DVDíró. :shock:
Vettem akkor még 6500.- ért egy Superflower Atlas 400w-os tápot (3év garival) és láss csodát, azóta is hibátlanul megy. Plusszban, hogy segíthettem: a 166-os FSB-t 180ra tettem (333ról 360ra), és alafeszültségeken gyönyörűen muzsikál.
Azóta semmi probléma.

Vettem magamnak is egy Atlas tápot...


Igen, ilyen egybe nyavaja gépeket nem szabad venni, 99,99999% hogy vargáné táp van benne, plusz lematricázzák, nehogy bele tudj nyúlni, pl kitakarítani se tudod, vinyót se tudsz belerakni, semmit. Érdemesebb keresni egy havert aki össze tud állítani egy gépet vagy saját magadnak összerakod, nem nagy ördöngősség.

Atlas táp, hát..... én inkább akkor már valami márkásabbat vettem volna....


vas. dec. 23, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 23, 2007 10:01
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!
Új felhasználó vagyok. :)
(Remélem ahhoz a témához szólok, amihez szeretnék...)

Szóval két tapasztalat:
1. Én sem szeretem a CCC-t, ezért egy 5.9-esből kimásoltam a CPanel könyvtárat az akkor még új 6.11 catalystba bemásoltam (közben töröltem az ACE-t.)
A telepítésnél gond nélkül a CPanelt telepítette, azóta is ezzel a driverrel használom a 9600xt-met. (nem kell netx+ilyenek)

Én nem próbáltam, de:
Catalyst 7.12 with Controll Panel:
http://www.ngohq.com/news/13088-ati-cat ... anel.html1

2. Ismerősék vettek anno egy komplett gépet.
Játék közben fagyott, és érdekes kék/zöld háromszögek jelentek meg a képernyőn. Kis játékoknál, ill alkalmazásoknál nem jött elő a probléma. Garanciába persze nem csináltak semmit. 1 év után (miután lejárt a gari) megnézhettem.
Alaplapi Hardware Monitor fel, játék indít. NFS-MW
Alighogy betöltött ajáték, a speaker már sikoltott is!
A tápfesz a pincében...
Garanciamatrica elszakít, lássuk mi van benne...
Ekkor ámultam csak: 300w-os no name táp, 2600 Sempron procihoz, egy NF7-S lapban, egy tápcsatis GF5900XT-hez, toldással-átalakítóval meghajtva a SATA winyót, +DVDíró. :shock:
Vettem akkor még 6500.- ért egy Superflower Atlas 400w-os tápot (3év garival) és láss csodát, azóta is hibátlanul megy. Plusszban, hogy segíthettem: a 166-os FSB-t 180ra tettem (333ról 360ra), és alafeszültségeken gyönyörűen muzsikál.
Azóta semmi probléma.

Vettem magamnak is egy Atlas tápot...


vas. dec. 23, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
SLacus írta:
Szia!

Pont az volt a röhej számomra, hogy egy 17'-os Samsung Syncmaster 765 MB-nél jött ki ez (100 Hz a fríssítése 1024-ben, vagyis ennyit bír). Arra, hogy az ati driver kavar be úgy jöttem rá, hogy csökkentett módban megnéztem milyen progik futnak (Windows feladatkezelóben , folyamatok között), és érdekes módon ott ment az ati meghajtója (hogy mi a neve lövésem sincs, csak valami ati-val kezdődik). Ha nekem mondják én is csak lesek , mint a gázálarc :shock:


Mindig tanulunk valami újat! :wink:


szomb. dec. 08, 2007 15:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 07, 2007 18:19
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszi a segítséget, közben megoldottam a probléma az volt (már máshol ajánlották) hogy a 7.11-es catalyst túl új volt a kártyához, a 7.4-es catalysttal minden szépen működik, csak kicsit hangos a hűtő ... tényleg ez magától szabájozza a fordulatát? simán nem olyan hangos, de ha terhelve van sípol kicsit... de a lényeg hogy megy! (:

quote="SLacus"]Szia Csigafej!

Kicsit bővebben írd le , hogy mibe tetted be azt a kártyát (alaplap)? Előtte milyen VGA kártyád volt? Windows telepítés az hogy ment ( csak azért mert nálam ez azt jelenti, hogy formázom a rendszerparticiót aztán mehet fel a "szűz" meghajtóra a rendszer). A VGA-dról is egy kicsit többet légyszi (új/használt, típus)

csak egy érdekességként...
Még régebben volt egy eset nálam a gépemen... Kiment a táp a gépemből és hála csak a VGA szállt el (radeon 7500). Mivel messze voltam , és nem tudtam hazamenni , egy "ismerős "rakott bele egy új tápot és egy fx5200 nvidiát. Mikor sikerült végre 1 hónap után hazamennem , első dolgom az volt, hogy tápot cseréltem. Táp ki, általam vett táp be, gép indít, windows képernyő töltés, és amikor átugranna a kép kékbe , a monitorom készenlétbe ugrott. Hmm...nom du nom. Táp ki, régi táp be , gép indít, szitu megint az. Na ilyenkor érzi azt az ember , hogy valahol valaki nagyon röhög rajta...Pár ismerős hívás, rengeteg szakértés ( " a procid szállt el" , "az új táp megölte a géped " stb.), kaptam egy épkézláb ötletett. Csökkentett mód windowsban, megy é?? Kipróbáltam és ment. Hm. Üljünk le egy percre és gondolkozzunk. A gép csak akkor kapcsol készenlétbe, mikor be akar jönni a windows felület, csökkentett módban meg megy minden. Nézzük már meg , hogy a kedves ismerős mit is csinált? A vége annyi, hogy a gépemen fent volt még az ATI meghajtó programja, és valahogy a tápcsere alatt ( érdekes humora van valakinek) az Nvidiás illesztő program helyett az ATI ugrott be az Fx5200-nek. Ati könyvtár törlés, nvidia illesztő törlése (ez mind csökkentett mód alatt) , aztán ment minden.

:D[/quote]


szomb. dec. 08, 2007 12:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:21
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia!

Pont az volt a röhej számomra, hogy egy 17'-os Samsung Syncmaster 765 MB-nél jött ki ez (100 Hz a fríssítése 1024-ben, vagyis ennyit bír). Arra, hogy az ati driver kavar be úgy jöttem rá, hogy csökkentett módban megnéztem milyen progik futnak (Windows feladatkezelóben , folyamatok között), és érdekes módon ott ment az ati meghajtója (hogy mi a neve lövésem sincs, csak valami ati-val kezdődik). Ha nekem mondják én is csak lesek , mint a gázálarc :shock:


szomb. dec. 08, 2007 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
SLacus írta:
csak egy érdekességként...
Még régebben volt egy eset nálam a gépemen... Kiment a táp a gépemből és hála csak a VGA szállt el (radeon 7500). Mivel messze voltam , és nem tudtam hazamenni , egy "ismerős "rakott bele egy új tápot és egy fx5200 nvidiát. Mikor sikerült végre 1 hónap után hazamennem , első dolgom az volt, hogy tápot cseréltem. Táp ki, általam vett táp be, gép indít, windows képernyő töltés, és amikor átugranna a kép kékbe , a monitorom készenlétbe ugrott. Hmm...nom du nom. Táp ki, régi táp be , gép indít, szitu megint az. Na ilyenkor érzi azt az ember , hogy valahol valaki nagyon röhög rajta...Pár ismerős hívás, rengeteg szakértés ( " a procid szállt el" , "az új táp megölte a géped " stb.), kaptam egy épkézláb ötletett. Csökkentett mód windowsban, megy é?? Kipróbáltam és ment. Hm. Üljünk le egy percre és gondolkozzunk. A gép csak akkor kapcsol készenlétbe, mikor be akar jönni a windows felület, csökkentett módban meg megy minden. Nézzük már meg , hogy a kedves ismerős mit is csinált? A vége annyi, hogy a gépemen fent volt még az ATI meghajtó programja, és valahogy a tápcsere alatt ( érdekes humora van valakinek) az Nvidiás illesztő program helyett az ATI ugrott be az Fx5200-nek. Ati könyvtár törlés, nvidia illesztő törlése (ez mind csökkentett mód alatt) , aztán ment minden.

:D


Érdekes dolog az biztos, de szerintem ebben az esetben nem ez volt a probléma, hanem hogy a monitorod nem bírta az adott felbontáson azt a képfrissítést, amit a kártya vagy a windows adni akart neki. Ilyenkor tényleg segít az a megoldás, hogy csökkentett módban driver le, majd ujraindít, driver fel és elvileg jó, de én ilyenkor még rá szoktam menni a képfrissítésre és a biztonság kedvéért manuálisan újra megmondom neki, hogy csak XHz legyen és ne több. Gondolom régebbi 14" vagy 15"-os monitornál történt az eset, ami ugye 1024*768-ban nem bírja a 85Hz-t.


szomb. dec. 08, 2007 8:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:21
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia Csigafej!

Kicsit bővebben írd le , hogy mibe tetted be azt a kártyát (alaplap)? Előtte milyen VGA kártyád volt? Windows telepítés az hogy ment ( csak azért mert nálam ez azt jelenti, hogy formázom a rendszerparticiót aztán mehet fel a "szűz" meghajtóra a rendszer). A VGA-dról is egy kicsit többet légyszi (új/használt, típus)

csak egy érdekességként...
Még régebben volt egy eset nálam a gépemen... Kiment a táp a gépemből és hála csak a VGA szállt el (radeon 7500). Mivel messze voltam , és nem tudtam hazamenni , egy "ismerős "rakott bele egy új tápot és egy fx5200 nvidiát. Mikor sikerült végre 1 hónap után hazamennem , első dolgom az volt, hogy tápot cseréltem. Táp ki, általam vett táp be, gép indít, windows képernyő töltés, és amikor átugranna a kép kékbe , a monitorom készenlétbe ugrott. Hmm...nom du nom. Táp ki, régi táp be , gép indít, szitu megint az. Na ilyenkor érzi azt az ember , hogy valahol valaki nagyon röhög rajta...Pár ismerős hívás, rengeteg szakértés ( " a procid szállt el" , "az új táp megölte a géped " stb.), kaptam egy épkézláb ötletett. Csökkentett mód windowsban, megy é?? Kipróbáltam és ment. Hm. Üljünk le egy percre és gondolkozzunk. A gép csak akkor kapcsol készenlétbe, mikor be akar jönni a windows felület, csökkentett módban meg megy minden. Nézzük már meg , hogy a kedves ismerős mit is csinált? A vége annyi, hogy a gépemen fent volt még az ATI meghajtó programja, és valahogy a tápcsere alatt ( érdekes humora van valakinek) az Nvidiás illesztő program helyett az ATI ugrott be az Fx5200-nek. Ati könyvtár törlés, nvidia illesztő törlése (ez mind csökkentett mód alatt) , aztán ment minden.

:D


pén. dec. 07, 2007 23:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 07, 2007 18:19
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
ja és a 3dmark ezt mondja :

display open faild - invalid call


pén. dec. 07, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 07, 2007 18:19
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
sziasztok, a kérdésem az lenne, hogy van egy 9600XT kártyám, most raktam be de nem mennek a 3d-s alkalmazások,
új windows telepítés után, ati catalyst 7.11 van fent (omegadriverssel nem ment még windows alatt se rendesen), mostmár azt el tudtam érni hogy felismer mindent a kártyával kapcs a gép, de a 3d-s cuccok még mindig nem mennek, valaki, valami ötlet?


pén. dec. 07, 2007 18:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:21
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tipp.
Mielőtt feltelepítenél egy új drivert (7. valahányast), uninstalláld a régit és a C meghajtón töröld az ATI könyvtárat (ha jól emlékszem uninstal ellenére is ott marad valami).


pén. dec. 07, 2007 15:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 05, 2007 16:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Á kösz a segitséget, akkor most megpróbálom .net Framework 2.0-val és esetleg ujabb driverrel :)


pén. dec. 07, 2007 13:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
A CCC-hez kell a .net 2.0, nekem nyavalygott is érte amíg nem tettem fel.
Omega driverhez nem kell, azt próbáltad? Talán nem is rendetlenkedik annyit mint a gyári.


pén. dec. 07, 2007 8:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 10:21
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem egy 9600pro-m van már vagy 3,5 éve,és (kop-kop) eddig nem is volt baja. A Controlcenter tényleg egy sux, a régi control panel jobb volt. Dani olvastam, hogy sikerült felrakni a CCC-t. Csak mert én is szívtam vele eleget, leírom, hogy kell hozzá egy Net2.0 keretrendszer (hogy mi az istennyila arra nem bírtam rájönni, de enélkül nem települ a drágaság; úgy érdemes rákeresni, hogy dornetfx.exe). Nekem a driver progikkal meg az a tapasztalatom, hogy elég jók amik mostanában jöttek ki (7.09,7.10, stb). A számozás szerintem a dátumot rejti, pontosabban a 7 az évet(2007), a következő a hónapot. (01,02,03 stb). Ha jól tippelek akkor Daninak elég régi drivere van (05.07). Javaslom, hogy az AMD honlapjáról szedj le egy drivert és próbáld ki azzal. Ha ennek ellenére sem megy minden mint a vízfolyás (szóval fagyás nélkül), akkor szerintem a kártyának valami baja.... :?


pén. dec. 07, 2007 0:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 05, 2007 16:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
nos semmi extra: Sapphire radeon 9600 256 MB DDR rammal
támogatja dx9-et és OpenGL-t is
a gyári cd-ről feltett catalyst verziója 05.7 -es
a Catalyst controlcenteré pedig 1.2.2006.286


csüt. dec. 06, 2007 21:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Szoval 9200-ast cseréltem sapphire 9600 256 MB-ra pár honapja

No csak Dani 999-ird ide pontosan a mijen ez a sapphire.
:?:


csüt. dec. 06, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 05, 2007 16:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Na, mostmár nemtudom hogy sirjak-e vagy nevessek. Most megadta magát a gyári cd, és felrakta CCC-t. Kivancsi leszek lesz-e még képhiba... de komolyan mondom ez a videokártya csufot űz belőlem :x


szer. dec. 05, 2007 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
A gyári cd-röl ha a CCC-t akarom felrakni csak egy kis ablak jelenik meg ami ennyit ír összvissz: "1158:"


1158= User name unknown=ismeretlen a felhasznalo neve.

Eztett ki googliztam.

:cry:


szer. dec. 05, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 05, 2007 16:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Azért ha valakinek van valami ötlete...
Én nem engedhetem meg magamnak a félévente uj videokari dolgot és otthon se hivei ennek. De ha legközelebb veszek az tuti nem ATi lesz(sajnos nem mostanában lesz ilyen).


szer. dec. 05, 2007 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nekem is ilyen karim van! Ugy sz.r ahogy van.
Nem értem hogy az ati miért nem csinál értelemes drivet.

Ja ugy néz ki hogy az ATI kártyám kivágta a 55"-os CRT tévém leglényegeseb chip-jét, igy semmi sem jön be a tévén az OSD megy meg van szép fekete háttér, mintha az AV beragadt volna.
A szerelők már agusztus óta ülnek rajta! ÁÁÁÁÁH
Az egész vezértlés (driver) az ati-n ezzel a CCC-vel hanyatlani kezdett.

felháboritó!

Bocs ezzel nem segitettem Dani999

üdv


szer. dec. 05, 2007 17:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 05, 2007 16:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok!

Végigolvastam nagyjából az összes hozzászolást, de sokmindent írtatok, ezért kérlek most valaki mondja el még1szer mit csinaljak...
Szoval 9200-ast cseréltem sapphire 9600 256 MB-ra pár honapja.
Az OpenGL-es jatekok nem mentek akármilyen videokartya drivert tettem is fel, az ami ment (silkroadonline) képhibák jöttek be.
most meguntam és ujratettem a windows xp-t, sp2 és mostmar mennek az opengl játékok viszont a silkroadba még mindig képhiba jön be, és bizonyos idö utan megfagy a kép (a gép ugyanugy megy tovább, a játék hangja jönnek). A gyári cd-röl ha a CCC-t akarom felrakni csak egy kis ablak jelenik meg ami ennyit ír összvissz: "1158:"
és nem rakja fel. lécci segitsetek, köszi


szer. dec. 05, 2007 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Omega 3.8.421-et feltettem még miután próbálkoztam keveset.
Ugyanaz :(
Bár, haladás, a cod4 főmenüje egy kicsit bejött, felbontást állítottam aztán beakadt. Azóta ugyanazt csinálja mint előtte :(


vas. dec. 02, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Sebesség. és megjelenítés terén biztos sokat dobna egy újabb VGA, de ezzel is mennie kell. A fiam gépében is 9600XT van, megnézem melyik driver-t használja.
Ő folyamatosan nyomja a COD 4-et, semmi gond a VGA-val.
Omega 3.8.421-et tedd fel, ő azt használja.


vas. dec. 02, 2007 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás Re: ATI 9600
FeF írta:
bali000 írta:
...Van egy ATI 9600-as videokártyám,256mb,de nem indul rajta a NFS Prostreet,pedig kéne.
...


Üdv!
Hasonló problémákkal küszködök, csak még annyit tennék hozzá, hogy a CoD 4 sem indul.
Hibát észlel, és leáll. A CoD amint belépne a főmenübe az introk után; a Prostreet meg amint belépne egy pályára. (menü megy jól)
Hang/video driverek cserélgetve régire-újra, semmi. DX9c van fent.
Próbálkozzak Omega driverrel?

á
Esetleg egy Pixel Shader Modell 3-as kártyával 8)


vas. dec. 02, 2007 15:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: ATI 9600
bali000 írta:
...Van egy ATI 9600-as videokártyám,256mb,de nem indul rajta a NFS Prostreet,pedig kéne.
...


Üdv!
Hasonló problémákkal küszködök, csak még annyit tennék hozzá, hogy a CoD 4 sem indul.
Hibát észlel, és leáll. A CoD amint belépne a főmenübe az introk után; a Prostreet meg amint belépne egy pályára. (menü megy jól)
Hang/video driverek cserélgetve régire-újra, semmi. DX9c van fent.
Próbálkozzak Omega driverrel?


vas. dec. 02, 2007 15:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 02, 2007 12:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás ATI 9600
Hello!

Lenne egy kis problémám:Van egy ATI 9600-as videokártyám,256mb,de nem indul rajta a NFS Prostreet,pedig kéne.Lehet h a driver hibás,ha igen tudnátok egy jó drivert ehhez?

előre is köszi :!:


vas. dec. 02, 2007 12:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Start>futatas>beirni...dxdiag..ok.Megcsinalni a tesztekett ddraw..d3d..a tobitt is meglehett es az eredmenyt ide tebbi.


vas. szept. 30, 2007 17:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 27, 2007 19:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás kari
Csao megcsináltam amit mondtál 2 napig működött már örültem neki h jó lett erre most ismét rossz


vas. szept. 30, 2007 17:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nincs valami progi fennt, ami drasztikusan le/felhúzza a kari órajelét? (Nem elírtam, tényleg oda akartam írni a "le"-t)

Én simán reprodukálok egy ilyen hibát (ati mobility x700): ati tools vagy bármely egyéb program, amivel lehet állítani a memória frekijét. Ha megfogom és nagyon le vagy felhúzom, egyből ilyen képet kapok mint amit te linkeltél.

Javaslat: géped indítsd csökkentett módban. Nézd meg milyen programok indulnak automatice. Ami ati-hoz kapcsolódik, töröld. Vidkari drivert pucold le. Majd restart normál módban.


csüt. szept. 27, 2007 22:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Pedig ez a kártya hibája,csak nem nyüsztette elég ideig,igy nem is melegedett.


csüt. szept. 27, 2007 20:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 27, 2007 19:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 9600xt
Értem.De az a baj, hogy odaadtam már informatikus ismerősnek és ő is kipróbálta és azt mondta hogy semmi baja nem volt.


csüt. szept. 27, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Segíteni nem hiszem,hogy valaki tudna rajtad,valamelyik memórialchip melegedésre betojik,de lehet hogy csak forrasztási hiba ami melegedésre jön elő.
Lehet vele házilag tökölni:Kalte spray(fagyasztóspray) megvárni amig lederesedik-mert a levegőből összeszedi a párát,utána izzítani a gépet-kb.fél órán keresztül mínusz fokon tartja az alkatrészt,ha elromlik a kép megvan a delikvens.
De,ki fog nekiugrani leforasztani és egy másikat ráheggeszeteni-ráadásul használtból,-ami úgyszintén rizikós,ráadásul felszereltség is kell hozzá (nem elég pillanatpáka) mert ha újat rendelsz 2e HUf feletti áron szállítják,mert nem 100-t rendeltél..-egyszóval reménytelen eset :cry:


csüt. szept. 27, 2007 20:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 27, 2007 19:35
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 9600XT
Csao! Az lenne a problémám, hogy az Ati kártyám egy ideje elég furcsa dolgot csinál,már jó ideje nem tudom használni.Elindítom a gépet és egy idő (fél óra-1 óra) után ezt csinálja: http://kepfeltoltes.hu/070927/n_vtelen2 ... es.hu_.jpg
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a hiba?


csüt. szept. 27, 2007 19:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Memóriahiba?
Táphiba?


csüt. szept. 27, 2007 16:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 22, 2007 11:11
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok
Nekenm is ugyanez a problémám áll fent, hogy kilép a játékokbó meg kifagy és csak resetelni tudok.
Elolvastam ezt a fórumot már vagy 3szor,feltelepítettem a direckt x-et,de nekem még mindig nem sikerül normálisan játszanom.
Valamikor eljátszok vele 2-3órát,valamikor meg csak 10-15percet és kifagy!!!!!
próbálkoztam már mindenféle driverrel,de sehogysem megy!!!!
Valaki segítsen.
Már nem tudom milyen drivert kellene feltenni rá,meg milyen beállításokat kellene alkalmazni.
A gépem amd 1900+
9600xt 256MB
1GB ram


szomb. szept. 22, 2007 12:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Tudtam én, hogy a driverrel lehet gond!!!! Örülök, hogy én is segíthettem.
Egyébként nekem is megoldódott a problémám. Már majdnem kivágtam az ati kártyámat a szemétbe.

És ekkor jutott eszembe a fórum.......


hétf. júl. 09, 2007 8:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 23, 2006 16:27
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Talán a gép előtt?!
Hozzászólás 
Ha valakit érdekel akkor megadom hogy honnan tudja leszedni a DirectX-et. Nekem ez most nagyon mükszik. Nem fogok másikat használni :D.

Itt a link:
http://www.softwarepatch.com/windows/directx.html

Köszi +1szer mindenkinek mindent.


szomb. júl. 07, 2007 6:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 23, 2006 16:27
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Talán a gép előtt?!
Hozzászólás 
Köszi midnenkinek a jótanácsot. Már volt fent minden driver, catalst, omega. A legújabbtól a legrégebbi gyári driverig minden. Ugyanaz volt az alalappal is a gyáritól a legújabbig minden drivert felraktam. Az XP-m alapból SP2-es. A fastwrite-ra most nem emlékszem hogy be van e kapcsolva vagy nincsen, de hála neketek megoldódótt a problámám. Leszedtem egy 2007.juniusi DirectX 9.C-t és láss csodát megy rendesen minden. Nem fagy ki semmi. Ezek szerint akkor a DirectX-et okolhatom a számtalan fagyásért. Köszi mindenkinek a hozzászólást, ennyivel is okosabbak lettünk. Köszi +1szer!


szomb. júl. 07, 2007 6:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
directx9 c-t okolom

Rosszul teszed, mert ez a kártya kimondottan hardveresen támogatj a directx9-et.
Viszont a körítés rohadtul nem mindegy. Milyen driverrel próbálkoztál? Ha ősrégi az a baj, ha vadiúj és nincs fent az SP2 az is baj lehet.
Lehet hogy simán összeakad valamelyik másik driverrel vagy az alaplap bios-ában a fastwrite be van kapcsolva és ez nem tetszik neki.
Drivercleanerrel pucolj le minden drivert és rakj fel egy omagadrivert és SP2-t ha nincs fent(szerintem nincs fent).
Próbáld ki alapi driver nélkül és a legfrisebb alaplapi driverrel is.


pén. júl. 06, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
A legfontosabbat elfelejtettem említeni. Meg kell nézni, hogy csökkentett módban bejön e a windows. Amennyiben nem, videokártya csere szükséges.
Egyébként millió %, hogy driver gond. LEHET, HOGY AZ ALAPLAPI DRIVER NÉLKÜL A WINDOWS DRIVERE NEM ELEGENDŐ.
Tegyétek fel az alaplap driverét.

Próba, szerencse!!


pén. júl. 06, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
A directx9 c változatának ati kártyával való összeakadását próbálom szemléltetni.
Konkrétan két számítógépbe tettem bele ugyanazt a kártyát.

Tudni kell, hogy egy nagyon régi matsonic alaplapban tökéletesen működik a kártya, persze jelen esetben nem instaláltam a directx 9 verzió egyik változatát sem.

Viszont az újabb gépemben ASUS NFORCE alaplap van, és itt a probléma előállt a directx9 c változat felrakásával. Teljesen meghalt a gép. Újraindult…..

Bizonyos videokártyák az alaplappal is összefüggésben állnak. Ez is lehetne magyarázó tényező, de én a directx9 c-t okolom.

Remélem sokaknak tudtam segíteni, hiszen erre való a fórum.

sziasztok


pén. júl. 06, 2007 9:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Szerintem pedig xar a kártya.

Arra alapozom amit írok, hogy nekünk az előző munkahelyemen volt 8 tök egyforma gépünk. Valamikor ránkjött a COD-ozhatnék felnyomtuk, és játszottunk....az én gépem rendszeresen, viszont változó időközönként szétfagyott. Természetesen driverre gondoltam. 2 hónap alatt 8-10 driver fordult meg a gépen (nyilván előbb azzal próbálkoztam ami a másik gépen jó volt), és nem csak catalyst, de CCC, omegadriver minden volt rajta, sőt a chipset drivert is 2x cseréltem, de semmi.
Akkor gondoltam, hogy az egyik kollega gépéből (aki nem játszott vele soha), átpakolom az enyémbe, és láss csodát...soha többet nem fagyott ki.

Ide tartozik még az is, hogy egy harmadik gépen meg olyan jelenség volt, hogy a textúrák (vagy mittudoménmik) szétestek: pl. nagy háromszögek villantak be, vagy sötét lett a kép meg ilyenek...ott sem a driver volt a gond!


pén. júl. 06, 2007 9:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Nekem is hasonló hibaüzenetem van ati radeon 9000 pro régi kártyánál. VPU Recover alaphelyzetbe állította a grafikus gyorsítót. Több fórumot is átböngészve odáig jutottam, hogy
100 100 %, hogy a DIRECTX 9C VÁLTOZAT OKOZZA A HIBÁT!! Korábban nem fordult elő, hogy ilyen hibaüzenetet írjon ki a gép, vagy meg se jelenjen a képernyőn semmi (ilyenkor újraindítja magát). Leformáztam, feltettem az xp-t és véletlenül a directx9 c változatot.
Ezek után bármilyen driverrrel is próbálkoztam, halott ügy volt.
Ezért gondolom én is így (hasonlóan többi fórum társam is), hogy mivel most (pár nap) nincs gond, itt "volt a kutya elásva".
Próbáljátok ki!!!!
sziasztok

Persze ez is csak egy hozzászólás.


pén. júl. 06, 2007 9:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
A hiba oka a directx 9c. Más fórumokon keresztül én is ide jutottam.
Persze ez is csak egy privi vélemény.


pén. júl. 06, 2007 8:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 23, 2006 16:27
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Talán a gép előtt?!
Hozzászólás 
Sziasztok.

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy állandóan kifagy a gépem egy bizonyos játéknál a MOHAA-nál. Asus AtiR. 9600XT 128MB-os vga-m van. Már végigpróbáltam minden drivert de ugyan az, egy idő után befagy a kép, majd kikapcsol a monitor, azt jöhet neki a reset. Driverektől függően hogy mikor mejik van fent úgy fagy ki, van amikor megy vele 3 órát de van amikor csak 10 percet, azt fagyi. És érdekes mert csak ennél az egy játéknál csinálja, semmi másnál. Valaki tudna nekem segíteni hogy mi lehet a gond? A gépem egy Abit KV7, AMD Athlon 2600+, 1GB ddr.
Előre is köszi.

Bye


szomb. máj. 26, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
probald meg eltavolitani a secondary-t
biosban AGP8X, 128MB??
igen a fastwrite... legtobben kikapcsoljak.. ha gond vann

Az a furcsa hogy az everest a vga adatai helyett (lasd amit belinkeltem)
helyett Ati Crossfire-rol meg secondary adapterrol ir.


kedd máj. 22, 2007 10:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 18, 2007 8:12
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Igen, engedélyeztem a BIOS-ban is!

Azon, hogy "furcsa" mit értesz?
Ezzel az új kártyával lett újratelepítve az XP!
Fel van telepítve a VGA, méghozzá a legújabb driverrel. Csak nincs benne XT, mint azt már írtam.

Eszközkezelő:
Videokártyák
-RADEON 9600series
-RADEON 9600series secondary


hétf. máj. 21, 2007 20:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 60 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség