Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 17, 2024 14:04



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Csökkents a hűtésen, akkor nem lesz zajos. De az 50-55 fok is még elmegy.


szer. okt. 08, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4800
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
potyo írta:
A megbízhatóság jelentősen növelhető megfelelő hűtéssel. Nem kell neki ventilátor, csak ne legyen bezsúfolva sehová.

Mennyi a normális hőmérséklet? Nekem két meghajtó van a gépben, nem egymás mellett, és szeretném leszedni a hűtést, mert elég hangos. Hűtéssel általában 35 fok körül vannak, anélkül 50-55. Gondolom az még nem probléma. (Tudom, meg kell nézni mit ír a gyártó...)


szer. okt. 08, 2008 10:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Egyformán jó (vagy ****) mindegyik. (És most nem kell azzal jönni, hogy valakinek X gyártó lemezei milyen jól mennek. Nekem meg Y gyártó lemezei mennek hibátlanul, X gyártó lemezével meg már szívtam. De nem fogom elárulni, melyik az X és Y gyártó :twisted: )


Inkább találd ki, hogyan tudod a lemezt rugalmasan rögzíteni a gépben, hogy ne rezegtesse a gépházat. Az többet ér, mint a halkat vadászni, ami esetleg újan halk, félévesen meg hangos lesz. A megbízhatóság jelentősen növelhető megfelelő hűtéssel. Nem kell neki ventilátor, csak ne legyen bezsúfolva sehová.


szer. okt. 08, 2008 10:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Azthittem, a samsung hdd a f0s :o
Egyébként nagy dilemmában vagyok HDD ügyileg éppen, mert halk sata wincsit keresek magamnak, ami még megbízható is !-B


szer. okt. 08, 2008 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Neo20 írta:
Üdv mindenkinek:)

egy haveromnak van egy 400 as sata samsung winchije. És mostanában csinál olyat, hogy első indításra felpörög meg vissza és nem találja a boot sectort. viszont ujraindításnál meg bebootol a windows. Lehet ez winchi gond? vagy szerintetek elég lenne ujrarakni az ost ? azt hittük elsőre hogy a tápja csinált valamit. egy 300 as codegen volt benne. most lecseréltük egy 580 asra. és a probléma mindig fennál. előre is köszi a segítséget:)

bye all

A fost lecserélted sza*ra... :lol: Nagy előrelépés :roll:
300-350-es FSP-vel többet érnél mind valós teljesítményben, mind stabilitásban.


szer. okt. 08, 2008 6:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:x Valahol írtam már nekem a smart tojt be ui. módon,az adatok vesztek,de a wincsi a mai napig megy smart nélkül..az is valami tápcsatis gondddal kezdődött!
Azért,rendszert nem telepítenék rá!
Ez meg egy igen rossz filozófia:
Idézet:
300 as codegen volt benne. most lecseréltük egy 580 asra
Mitől lesz jobb egy sánta póniló egy ugyanolyan sánta és vak söröslónál,csak azért mert az nagyobb?-holott a probléma gyökere hogy nincs kereke a kocsinak..


kedd okt. 07, 2008 20:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A Samsung lapjáról szedd le a HDD DRIVE DIAGNOSTIC progit:
http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/utilities/ES_Tool.html
Van boot floppy illetve boot cédés változata.
Illetve ha van Hiren's boot cédéd, azon is van hdd teszt minden gyártótól.


kedd okt. 07, 2008 18:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek:)

egy haveromnak van egy 400 as sata samsung winchije. És mostanában csinál olyat, hogy első indításra felpörög meg vissza és nem találja a boot sectort. viszont ujraindításnál meg bebootol a windows. Lehet ez winchi gond? vagy szerintetek elég lenne ujrarakni az ost ? azt hittük elsőre hogy a tápja csinált valamit. egy 300 as codegen volt benne. most lecseréltük egy 580 asra. és a probléma mindig fennál. előre is köszi a segítséget:)

bye all


kedd okt. 07, 2008 17:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha BIOS-ban találsz egy olyat, hogy AHCI mod, akkor be tudod állítani, hogy IDE vinyót emuláljon és akkor elvileg nem lesz gond.


vas. szept. 28, 2008 17:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
rigor írta:
Azt szeretném még megtudni hogy ha Ghosttal IDE-s winyóról rakok át boot particiót SATA winchesterre, Akkor az XP nem fogja e hiányolni a Sata drivert, illetve fog e működni az új Satas winyón? Köszönet

De fogja. Miután a hardver változott, a drivert pótolni kell. Ilyet nem próbáltam, de az is lehet hogy a Win el sem indul. De az is lehet, hogy menetközben pótolja, vagy bekéri a telepítő CD-t.
Legrosszabb esetben csökkentett módben kell pótolni.

Valamelyik csak fog sikerülni. Kárt nem csinálsz. :shock:


vas. szept. 28, 2008 16:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Azt szeretném még megtudni hogy ha Ghosttal IDE-s winyóról rakok át boot particiót SATA winchesterre, Akkor az XP nem fogja e hiányolni a Sata drivert, illetve fog e működni az új Satas winyón? Köszönet


szomb. szept. 27, 2008 21:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
rigor írta:
Köszönöm az hozzászólásokat!
Kell csinálnom akkor egy ugyanakkora particiót az aúj wincsire, vagy a Ghost ezt is elvégzi ?
Utánna a 'maradék" helyen (mivel természetesen nagyobb lesz az új winyó) gond nélkül tudok létrehozni új particiókat? Köszönet

Nem kell. Létrehozol egy legalább akkora (vagy nagyobb) particiót, mint amin elfér az oda másolandó (amennyi összesn eredetileg volt) anyag, és a partició másolással átviszed. Ha bootolós volt, akkor mindenképpen ugyanaz legyen a partició neve, mint volt (Pl. C-ből C). Ha kész, azonnal indulni fog, semmit se kell vele csinálni (mármint a winchesterrel). Legfeljebb ellenőrizni, hogy Master-e.

A mardék hellyel meg azt csinálsz amit akarsz. Később is lehet ott létrehozni particiókat. Csak bele ne törölj az elsőbe, mert kezdheted előről.

És ami a legfontosabb: ilyen módon (csak nem másolás, hanem mentés fájlba néven) időnként el lehet menteni az egészet komplett, és nem kell betojni ha valami gond lett a géppel (elmaradhat az újra húzás). Visszarakod a mentést, és a különbséget pótolod.


pén. szept. 12, 2008 9:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Köszönöm az hozzászólásokat!
Kell csinálnom akkor egy ugyanakkora particiót az aúj wincsire, vagy a Ghost ezt is elvégzi ?
Utánna a 'maradék" helyen (mivel természetesen nagyobb lesz az új winyó) gond nélkül tudok létrehozni új particiókat? Köszönet


pén. szept. 12, 2008 7:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Takibaa írta:
A régi hdd-t pedig pl. norton ghost segítségével le tudod másolni és vissza az újra

Csak a partició másolást (Partition to partition) kell választani, ha nem egyformák. Ami valószínű.


ja, így van


csüt. szept. 11, 2008 18:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Takibaa írta:
A régi hdd-t pedig pl. norton ghost segítségével le tudod másolni és vissza az újra

Csak a partició másolást (Partition to partition) kell választani, ha nem egyformák. Ami valószínű.


csüt. szept. 11, 2008 16:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A régi hdd-t pedig pl. norton ghost segítségével le tudod másolni és vissza az újra


csüt. szept. 11, 2008 12:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
samsung maxtor egykutya, müködik mindkettő és nem rosszabbul mint bármelyik másik. nincs értelme különbséget tenni köztük
2 lehetőséged van: vagy veszel SCSI v. SAS vinyót jó drágán megfelelő vezérlővel, vagy tök mindegy milyen SATA-t szerzel be.

Ha kicsit érdekel a biztonság is akkor 2 vinyót vegyél és tükörben használd őket.

üdv


csüt. szept. 11, 2008 9:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Üdv!
Winchestert szeretnék vásárolni. Milyen tapasztalatok vannak a Maxtorról vagy a Samasungról?
Az új winyómra ami Satas lenne valahogy át tudom helyezni egy az egyben a 120 gigas IDE-s winyom particióját? Természetesen hogy azután az winchesterről induljon az XP.

Köszönet!


csüt. szept. 11, 2008 8:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A 80 eres kábel nehezen tűri a sok mozgatást, ha ilyen problémád van, cseréld ki újra, sokszor megoldja a problémát. A korábbi gyorsasági problémádra lehet megoldás a következő: ha jól olvastam, van sata vezérlő az alaplapodon. Egy IDE -> SATA átalakítóval átteheted a rendszervinyódat a sata vezérlőre és akkor lehet egyedül masterként az LG íród is.


kedd szept. 02, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
mostmár jó! 3 vinyó van, összecseréltem a két nem rendszert. nem volt semmi bajuk, visszacseréltem, most sincs. hd tune szerint valami 3mb/sec sebességgel működött. én a csatlakozóra tippelek. ha elmoccan vagy por kerül oda, produkálhat ilyen gondot? és mikor megtörtént a rámásolás, utána indíthattam újra az előbb leírt egér eltűnése miatt. meg persze fagyott a gép mint állat, pedig 2%-on ment a proci. vírusnak nyoma sincs.


szer. aug. 20, 2008 0:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Eszközkezelőben nézd meg, hogy az IDE csatornákon lévő eszközök UDMA üzemmódban mennek-e.


kedd aug. 19, 2008 23:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
sziasztok! megint én. a másik, 160-as samsung vinyómmal lett valami. egy videót is olyan szenvedéssel másol le róla, hogy 2 perc és rá is így van, sőt ha mégse-t nyomok, ottmarad az egér a helyén és láthatatlanban tudom használni, még újra nem indítom. valami ötlet?


kedd aug. 19, 2008 22:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát én is bízok benne :D

Nekem most 53 fokos everest szerint a vinyó üresjáratban.


pén. aug. 01, 2008 12:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Remélem ezeket úgy tervezik, hogy jobban bírják a hőt, mint az asztali pc-be való vinyók..


pén. aug. 01, 2008 12:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laptopba nekem is rohadt meleg a vinyó. Szvsz nem sok mindent tudsz csinálni, vannak ilyen kis vacok hűtők, amik alulról fújnak levegőt a notira. Talán 2-3-4 fokot csökkenne a vinyó hőmérséklete, viszont sztem baromi drágák ahhoz képest, hogy egy műanyagdarab meg egy ventillátor.


pén. aug. 01, 2008 8:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Sziasztok!

Meleg vagyok! :lol: :lol: Na nem én, hanem a merevlemezem..Általában olyan 50-51 fok körül ketyeg, úgy is, hogy semmit nem csinálok a laptopon, csak letöltök...ASUS F5 széria, tavaly szeptemberi vétel..
A touchpad környéke szerintem melegebb, mint kellene. Mitől lehet ez, és mit tudok vele csinálni?


pén. aug. 01, 2008 8:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem tudom hoyg vagytok vele, de én mikor a HDD Sentinel-t felteszem akkor megmagyarázhatatlanul sza-rul megya Win. A merevelmezeknél furcsa kattogást hallok néha és lassub is a lemezművelet. Én félek használni ezt a programot.
De lehet csak énnálam jelentkezik (mind egy asztali PC-n mind pedig a Toshiba laptopon) A furcsaságok csak teljes rendszertelepités után szüntek meg, és érdekes módon mindig a progi telepitése után jeletnek meg.
üdv


hétf. júl. 21, 2008 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
HDD Sentinel
Everest
Utóbbi többet tud, de javítani egyik se fog!


szomb. júl. 19, 2008 10:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Úgy látom volt értelme megnyitnom anno ezt a topikot, klassz kis hely lett belőle.....

Sziasztok!

Notebookhoz keresek valamilyen HDD figyelő progit, ami a HDD állapotát riportolja és javítja is. Bad sector és társai...

Tudnátok ajánlani egy kafát? Gugliban kerestem, de annyi van, hogy nem akarom mindet egyesével végigpróbálni.

Köszi!


szomb. júl. 19, 2008 8:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 06, 2007 8:23
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Segítsetek!
Van http://asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=534&l4=0&model=1655&modelmenu=1 lapom és nemtok róla boot-olni IDE-s vinyót illetve optikai meghajtót. Így hogyan tudok XP-t telepíteni? Mert ezt írja állandóan:

reboot and select proper boot device

Pedig a BIOS-ban megadtam a helyes priorítást. Sőt SATA configure-t kikapcsoltam(disable), mert nincs semmi SATA cuccom. Jumperek jól vannak berakva. Felpörög mind az optikai, mind a HDD. De nem boot-olnak. Kétség kizárva, mert próbáltam mind2 cumót másik gépnél és működnek.


csüt. júl. 17, 2008 15:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
most a legújabb firm van rajta, de jó régivel adták (az írót). :D végül is annyira nem gond.

hadd kérdezzem már meg, hogy egyszer a vinyó bekapcsoláskor koppant egyet és nem jelent meg a sajátgépben. az mitől volt?


szer. júl. 16, 2008 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nagyon sok hasonlóval találkoztam mostanában-csak úgy százas a rendszerre nézve ha, szólóban masterként lóg szólóban az IDE csatornán,minden egyéb variációban behúzza a féket a többi lemeznek is :cry:-talán majd ha kiadják rá az új firmet?


szer. júl. 16, 2008 19:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
tehát az író a bűnös? amúgy annyira nem zavar a dolog. de akkor az író is lassabb lenne? habár 4x-es dvd írásnál gondolom meg sem kottyan. a másiknál (gsa 4163b) semmi baj nem volt. köszi az infót


hétf. júl. 14, 2008 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
íróm lg gsa-h55n. de az új író óta vettem észre a problémát.

Hja,ez csak akkor lesz 100-as,ha az író a végén masterben van,szólóban-tapasztalat az 55l is visszafogja az idecsatornát.. (ismét egy eltalált LG széria..)viszont, ha master és unisono tökéletesen teljesíti a rá kirótt penitenciát :arrow: ergó nem garanciás... :evil:
A wincsidnek semmi baja,ha van egy másik szabad idevezérlőd,arra csatlakoztasd,és láss csudát ismételten "megfürgül".


hétf. júl. 14, 2008 20:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
egy hozzáértő ismerős szerint jó helyen van a bekötés mert meg is néztem. master kábel végén, slave meg kábel közepén és ehhez megfelelően a jumperek. íróm lg gsa-h55n. de az új író óta vettem észre a problémát.


hétf. júl. 14, 2008 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
leírtam hogy mit csinálj...master-t a kábel végére (ha így sem akkor próba)
biosban semmit, csak checkolni hogy mindent megfelelően felismer, és mentés
gépszerelés csak áramtalanított :!: gép mellett, konnektorból is ki ha nem kapcsolós(elosztó/táp)

hogy mindent leszedsz a kábelről vagy csak egyet az a te dolgod, te tudod hogy hogyan szerelted be őket
persze ha leírod hogy milyen optika/hdd van a gépben, hogyan jumperelve, hogyan/hová kötve akkor jobban tudunk segíteni...


hétf. júl. 14, 2008 17:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
nah most akkor hogy legyen a kábelezés? részletezd kicsit jobban mit csináljak. szedjem le mindet és sorba fel?
a biosban mit kell beállítani?


hétf. júl. 14, 2008 16:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Geopelia írta:
szép jó napot! volna egy kis problémám. a 160 gigás western digital vinyóm udma 2 módban van és így fele sebességgel csinál mindent. jumperek jó helyen vannak! van valakinek valami biztos ötlete az udma 5-re módosításhoz? elég sok mindent kipróbáltam. a probléma azóta jelentkezhetett, hogy kicseréltem az lg dvd írómat egy új lg-re.


Igen tipikus probléma. Megbomlott az IDE sorrend. Először a kábelezést kell rendbe tenni,
addig nem fog helyreállni. Master eszköz a 80eres kábel végén legyen, Slave a közepén.
160GB-os hdd udma5 módban kell hogy működjön.

Ha kész a kábelezés, be a biosba, mentés majd xp alatt a már említett idevezérlő csekkol és mennie kell.


hétf. júl. 14, 2008 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Akkor mi lenne, ha megnéznéd, hogy milyen a kábeled, és azt is megnéznéd, hogy ha nincs bent ez a cucc, akkor milyen udma módban megy.


hétf. júl. 14, 2008 15:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
szerintem eddig jó volt. nem tudom milyen a kábel, de 2 + 1 vinyóm van. a kérdéses darab rackben ül és rack nélkül sem jó.


hétf. júl. 14, 2008 14:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Geopelia írta:
ezt már megtettem és újra felismerte az eszközöket, többek között ezt is változatlanul.

Ezelőtt gyorsabb volt, vagy mindig csak UDMA2-ben ment?
Az UDMA3-hoz már 80 eres vezeték kell, lehet nem olyanod van.


hétf. júl. 14, 2008 14:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
ezt már megtettem és újra felismerte az eszközöket, többek között ezt is változatlanul.


hétf. júl. 14, 2008 13:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Távolítsd el az eszközkezelőből azt az ide csatornát, amelyiken a merevlemez van, majd indítsd újra a gépet. Ha ezután megy udma5 módban, akkor jó. Ha nem, akkor lehet tovább agyalni.


hétf. júl. 14, 2008 13:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
szép jó napot! volna egy kis problémám. a 160 gigás western digital vinyóm udma 2 módban van és így fele sebességgel csinál mindent. jumperek jó helyen vannak! van valakinek valami biztos ötlete az udma 5-re módosításhoz? elég sok mindent kipróbáltam. a probléma azóta jelentkezhetett, hogy kicseréltem az lg dvd írómat egy új lg-re.


hétf. júl. 14, 2008 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Legjobb lenne egy asztali gépbe betenni, és amíg még hajlandó néha működni, addig lementeni az adatokat róla. Aztán pedig a megfelelő hulladékkezelőhöz eljuttatni.


hétf. júl. 14, 2008 12:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Csere lesz az a vinyó... Javítani nem nagyon lehet ezeket (házilag). Max elektronikát tudsz cserélni rajta, ha találsz egy ugyanolyat, mint ami a Tieden van.


hétf. júl. 14, 2008 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 129
Hozzászólás 
Sziasztok!
Egy ismerosom laptopjaban egyik percrol a masikra elromlott a winchester. Soha nem volt elejtve, megutve, rendes normal hasznalat kozben egyszercsak lefagyott, aztan ujrainditas utan valami disk hibat irt ki, sajna mar nem tudom mi volt az. Azt hittem valami windows hiba lehetett es probaltam visszarakni a hibatlan ghost particiomentest de nem megy mert bekapcsolas utan par perccel eltunik a winchester. Egyszeruen nem latja a gep, es kiirja hogy nincs a rendszerben winchester. Aztan kikapcsolom, varok vagy 10 percet es ujra latja nehany percig, aztan megint eltunik. Hallott mar valaki ilyenrol? Mi lehet ennek a baja, es foleg hogy lehet megjavitani?


hétf. júl. 14, 2008 11:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem,ez kimondottan az Interpid-féle megbüvülöm kabaliszikára... 8)!

Valóban mint én is :hm: talán itt vagy más topicban ,-mert annyira *****áforgácsolódott a wincsikről szóló topicsok garmadája,hogy már lassan a magam által ekövekett részeket sem tudom nyomonkövetni...- Szóval írtam valahol,hogy eltűnt a Smart (okosság) az egyik Sata vincsiből...valahol van,de nem tudom :oops:
OTT ..írtam,úgy sikerült megoldanom a dolgot,hogy a BIOS-an a Smart-ot le...(disable) és utána a Hiren's CD.vel még feljebb is tuningoltam a lemez azóta is működik..kis testi hiba nélkül-és mégis vele együtt :shock: :D


pén. jún. 27, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nacorvus Ez nekem szólt?
Nem egészen értem, lehet csak fáradt vagyok.
Nem SMART előtti a diszk.

Gondoltam, olvasom párszor a hibás szektorokat, és akkor kicseréli jóra, de valamiért nem történt meg.

A low level format-ot nem csak a BIOS-okból vették ki (mivel már nincs rá szükség a mostani diszkeknél -- egyébként nem csak a BIOS ilyen funkcióját lehetett használni annakidején, hanem léteztek kimondottan erre a célra készült programok is. Ezekre főképp a diszk mechanikájában bekövetkező kopások miatt volt szükség), hanem a diszk vezérlő elektronkájából is: egyszerűen nincs ilyen parancs. (A régi MFM disk-ek vezérlése --úgy tudom-- még másképpen történt) Az ATA diszk "belsejébe nem látsz bele", csak a külvilággal kapcsolatot tartó interfész részének tudsz parancsokat adni, amit aztán végrehajt, pl. "olvass eminnét x darab szektort", "írj amoda y darab szektort", stb ...)
Ezért is nem lehet szofteresen tönkretenni egy mai diszket, mivel a belső vezérlését saját maga intézi.


pén. jún. 27, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Úgy van,ahogy,potyó is írta a régebbi (érttsd SMART-előtti időkeben) úgy gyártották a lemezeket,hogy már a gyártás során is tele voltak használhatatlan (bad sectorral)lemezenként,ezt annó egy low-format programmal vagy sikeresen aktiváltad,vagy mégtöbb lett-ez anno is egy ellenjavasolt eljárás volt olyannyira,hogy a BIOS-okból ki is vették.
Ez a wincsi, pontosan abból az időkből származik,...de,ha nem hiszed olvasd el az Interpid intelmei-avagy:ráolvasás a félig halott wincseszeterre ill.annak újrahasznosítása c.topict. :rulez:


pén. jún. 27, 2008 19:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség