Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 28, 2024 23:42



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Uraim! Nem tudom találkoztatok-é már ezzel a szöveges üzenettel

Igen, bár nem így szokta kiírni. A legtöbb Canon ezt 6 v 7 sárga villogással hozza a tulaj tudomására és a manuálban rendesen le is van írva:
Megtelt a használt tinta gyűjtőtartálya.
Nem fej hiba. Jó sokat volt használva és egy számláló elért egy bizonyos értéket. A Canon-ok ilyenkor letiltanak és csak egy gombkombinációval lehet nullázni a számlálót.


pén. dec. 19, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha jót akarsz magadnak nem használod,tejesen váratlan időközönként lefagy tőle a cuccos,máskor meg egy irodai alkalmazásnál is pörgeti a procit ventillátorostul-egyszóval nem egy nyerő fjúcsör :?-le is vakartam a gépről hamarjában.


pén. dec. 19, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11886
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
adamec22 írta:
... De mire való ?

Google a mi barátunk. :D

http://209.85.129.132/search?q=cache:JZ ... cd=8&gl=hu

és innen:

Within the Cell Menu we have the D.O.T. Control (Dynamic Overclocking Technology) menu. This is kind of a treat, since it does help to provide some small measure of automated overclocking for the FSB, the PCI-e, or both.


pén. dec. 19, 2008 16:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Sziasztok!

Mivel picit régebben nem követtem a számítástechnika fejlődését, valaki elmondaná mi az a D.O.T. Control ?:D

MSI P6N-SLI lapomban van ilyen cuccli de azthiszem ez az MSi egyik fejlesztése. köszönöm :)

De mire való ?


pén. dec. 19, 2008 12:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ja,hogy ez még az a fajta amibe a néhányszáz-Huf-os patron kell és egyben ki lehet emelni a fejet a 2 patronnal együtt... akkor először emeld ki complette,majd erőteljesen vissza a helyére fejet- ha amúgy jól nyomtat akkor barátkozz meg ezzel a gondolattal,hogy minden patronytöltés-csereután ui. jársz el vele,,ha csikoz (beszáradt,zárlatos,miegymás)25-27 Huf egy fej,tehát kuka)az újabbak még.***(rosszabbak) :cry:


szer. dec. 17, 2008 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
nacorvus írta:
"Egen"vsz. for-use patrony és a chip szaar rajta :arrow: vidd vissza ahonnan vetted!


Már megszolgálta az árát. Annyi patront cseréltem már benne, hogy talán az a gond. Szinte érezni, hogy csak a jóisten tartja már a patront a helyén. De egy drájver újratelítést azért még kipróbálok. Amúgy működik rendesen nincs vele gond, csak mostanában a nyomtató első bekapcsolásánál, első lap nyomtatásánál a képenlátható üzenetet kapom. Ha a folytatásgombot megnyomom, már nem csesztet tovább az üzenetével. Csak olyan furcsa hogy majdnem tele.. Biztos van értelme ennek az üzenetnek, mert benne van a figyelmeztetés listában ez az eshetőség. Jó tudni, hogy majdnem tel a patron :lol: .


szer. dec. 17, 2008 20:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
"Egen"vsz. for-use patrony és a chip szaar rajta :arrow: vidd vissza ahonnan vetted!


szer. dec. 17, 2008 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Uraim! Nem tudom találkoztatok-é már ezzel a szöveges üzenettel :D :D Gőzöm nincs mire vélni a dolgot :shock: Idáig midig fordítva szoktam figyelmeztetést kapni, hogy a tintapatron fogyóban van. Most meg az a gond hogy tele, vagyis majdnem televan. :cry: :lol:

http://kepfeltoltes.hu/view/081217/cano ... es.hu_.jpg


szer. dec. 17, 2008 14:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 9:30
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
szidom írta:
Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget!

Külön köszönet Hannibal-nak, a Particio magic jó ötlet volt, újraindítás után törölte a partíciókat. :D
Kiváncsi leszek van-e még kifogásuk a gari ellen? Ha van akkor marad a fogyasztó védelem! :twisted:


azért--- a pq magic nem töröl rola visszavonhatatlanul mindent.... bár ezt a "csak akkor veszem vissza ha letörlöd..." dolgot nem igazán értem..


tisztelettel: gdea


pén. dec. 12, 2008 11:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget!

Külön köszönet Hannibal-nak, a Particio magic jó ötlet volt, újraindítás után törölte a partíciókat. :D
Kiváncsi leszek van-e még kifogásuk a gari ellen? Ha van akkor marad a fogyasztó védelem! :twisted:


csüt. dec. 11, 2008 21:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
én se értem a szervízes dolgot. Nekik mi közük van az XP-hez? Vagy rögtön eredetiségvizsgálatot is végeznek?!?!?!? :twisted:


csüt. dec. 11, 2008 21:14
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Esetleg particio magicet lehet felrakni, és töröltetni vele a partíciót, hátha felajánlja hogy újraindítja a gépet és megcsinálja.


csüt. dec. 11, 2008 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Üdv!
Köszi a gyors választ mindenkinek!
Sajnos nincs usb stick-em max egy usb-s ms kártyaolvasóval tudnék próbálkozni, de arról nem tudok boot-olni


csüt. dec. 11, 2008 20:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
szidom írta:
Sziasztok!
Mondtam vigye vissza, de a boltban azt mondta a srác, a gépet csak úgy veszik át gariba, ha leszedem róla az xp-t, mert ők op.rendszer nélkül adták el :twisted: . gondoltam leszedem a partíciókat, úgy sem volt partícionálva a vinyó. Na igen, de optikai meghajtó nélkül nem tudom elindítani másik médiáról. :gigalol:
Tud valaki javasolni olyan partícionáló progit ami az xp alól ki tudja törölni a partíciókat? A mrbooter-ben lévő efdisk nem működik xp-s dos alatt.
Előre is köszi!!!


..csájukat/nyájukat .. öcséd sem lehetett vmi talpraesett, ott kellett volna hagyni,
a szervizben secc-perc alatt törlik a hdd-t, rossz optikával hogy gondolják.

esetleg külső optikával (persze azt meg honnan, venni drága), marad amit Hannibal írt
USB Stick -re XP Light-ot+progik, bebootolni és ennyi
Optikáról MiniPE-vel gyorsan menne
(működő oprendszer alól szeretnél op-partíciót törölni? :roll: )


csüt. dec. 11, 2008 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11886
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
szidom írta:
... Esetleg a "ranish partition manager" képes arra hogy működő xp alól kitörölje a partíciókat?

Futó XP alól? Olyan nincs. A többit át lehet méretezni, összevonni, szétosztani. A Partition Magic is (meg sok másik) is tudja.
Általában újraindítják a gépet, és akkor (mielőtt bármi futna) elvégzik a műveleteket. Ekkor persze az Op rendszert tartalmazó particiót is lehet manipulálni.
De csak óvatosan. Az adatokat mentsd el, mert megszívhatod nagyon.


csüt. dec. 11, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Közben a neten nézelődve találtam egy "Aefdisk32" nevezetü progit tud róla valaki valamit?

Esetleg a "ranish partition manager" képes arra hogy működő xp alól kitörölje a partíciókat?


csüt. dec. 11, 2008 20:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Sajnos nem.


csüt. dec. 11, 2008 20:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Tud USB-ről bootolni ez a csoda fusi?


csüt. dec. 11, 2008 20:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 04, 2007 18:42
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy kis problémám, szükségem lenne egy kis segítségre.
Az öcsém meggondolatlanul vett egy fujtisu siemens amilo pro laptopot, ami kezd az idegeimre menni. Azzal kezdte hogy sata vinyója van, az xp nem látta a merevlemezt, ezt sikerült megoldani az "nlite" nevü progival, de csak egy hétig müködött. Tegnap szólt hogy nem jó a dvd meghajtó nem lát semmilyen lemezt sem. Mondtam vigye vissza, de a boltban azt mondta a srác, a gépet csak úgy veszik át gariba, ha leszedem róla az xp-t, mert ők op.rendszer nélkül adták el :twisted: . gondoltam leszedem a partíciókat, úgy sem volt partícionálva a vinyó. Na igen, de optikai meghajtó nélkül nem tudom elindítani másik médiáról. :gigalol:
Tud valaki javasolni olyan partícionáló progit ami az xp alól ki tudja törölni a partíciókat? A mrbooter-ben lévő efdisk nem működik xp-s dos alatt.

Előre is köszi!!!


csüt. dec. 11, 2008 20:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 9:30
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
energoman írta:
Ja hogy ezt! Nekem is pont ilyenem van otthon, akkor ezért nem értettem :) :).
De elég gányságosan kell viselkedni ahhoz hogy elgányolja valaki!

köszi a gyors válaszokat


Nana.. volt egy szeria /1700+b1//, ami egy harmatos vizcsepp sarkon való befordulása esetén 2nkm en szórta szét a sarkait... :) :D


szer. dec. 10, 2008 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ja hogy ezt! Nekem is pont ilyenem van otthon, akkor ezért nem értettem :) :).
De elég gányságosan kell viselkedni ahhoz hogy elgányolja valaki!

köszi a gyors válaszokat


szer. dec. 10, 2008 18:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az ilyeneketLehetett lesarkazni igen könnyedén.
Egy spórolásos tervezés miatt...nem volt rajtuk "hűtősapka" mint az Inteleken ,és fűtöttek is szépen,más kérdés,hogy az akkori "préskút" uu így fűtött,de azon volt sabesz,ezért nem lehetett lesarkazni a magot.


szer. dec. 10, 2008 17:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11886
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Lossfer írta:
procik magját lehetett így elcsúfítani, letörni a mag szélét a bordával

Akkor valamelyik nem teljesen sík. Ez az AMD-nél volt, ha jól emlékszem. :shock:


szer. dec. 10, 2008 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
procik magját lehetett így elcsúfítani, letörni a mag szélét a bordával


szer. dec. 10, 2008 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
egy kérdés!

Már évek óta nem tudom elképzelni mit jelent ez a lesarkazás dolog!
Mit sarkaz ki-mikor-hogyan le?? Meg hogy néz ki egy lasarkazott vaalmi, én ugy gondolom mintha valamit baltával kettétörnének, de persze biztos nem ennyire drasztikus!

Amit én tudok a proci borda kapcsolatáról: adott egy proci meg adott hozzá egy borda egy sik platnyival, oszt odanyomom a borda sik platnyiját a proci hütendő platnyijához megtartom egyenesen katt katt mindkét oldalt oszt ennyi! Ja plusz paszta!

Szóval illusztráljátok már nekem mit jelent!
Tényleg nem tudom!


szer. dec. 10, 2008 15:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
Na ja! A linuxot meg sem néztem rajta, XP telepítővel indítottam. Talán majd az Everest!

Nem kell telepíteni: elég bebootolni pl. egy netinsall CD-vel (140MB körül van), és lspci-vel meg lehet nézni legalább a pci-os eszközöket, meg esetleg lsusb-vel másokat is, ha éppen van olyan ;-) Pár perc az egész.

Üdv


hétf. dec. 08, 2008 22:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Na ja! A linuxot meg sem néztem rajta, XP telepítővel indítottam. Talán majd az Everest!
Idézet:
A drivereknél onnan tudod, hogy melyiket kell telepíteni, hogy a te gépedbe éppen milyen eszköz van. Tehát ha a modem az Agerétől van, akkor az övéket kell, ha a conexanttól akkor azt. Az eszközkezelőban általában meg tudod nézni ezt.


De amíg nincs fent a driver, addig csak annyit látok, hogy pl. hálózati vezérlő meg a nagy sárga kérdőjelet. Csak miután találomra feltettem egy drivert, akkor derült ki, hogy van-e hozzá hardver :-(


hétf. dec. 08, 2008 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
A másik: A kapott driver lemezen olyan driverek is vannak, amikből több is van a cd-n. Ilyen esetben honnan lehet tudni, hogy melyiket kell feltelepíteni?

Ez egy jó kérdés ;-)))
Én azzal kezdem az ilyen gépeket, hogy bebootolok egy linux CD-vel, és lspci... Abból már sok minden kiderül.
Mert én is piszkosul utálom, amikor van 2 féle vga, 5 féle wlan, 8 féle webkamera, meg 3 féle modem driver egy gép telepítőjén, és nincs mellette egy utility (mint pl. az Asus telepítőkön), ami detektálja a hardvert, és feltelepíti a megfelelő drivereket.... Piszokság. Nem is tudom, hogy gondolja a gyártó: mégis mi alapján dönti el a felhasználó, hogy melyikre kattintson? Főleg, amikor pl. csak Atheros wlan-ból van 3 féle.

És pont Acer gépnél volt olyanom, hogy a hozzá adott lemezen lévő VGA driver nem is ment fel a gépre ;-)) Csak annyit mondott, hogy nincs támogatott hardver. Gratulálok... Intel integrált kütyü volt egyébként.

Üdv


hétf. dec. 08, 2008 9:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elméletileg (hangsúlyozom elméletileg) lehetséges videókarit rakni bele, viszont az ilyen videókártyák ára miatt nem ajánlott. Speciális kártyácskákról van szó, talán MMX a jelzésük (ebben most nagyon nem vagyok biztos).

A drivereknél onnan tudod, hogy melyiket kell telepíteni, hogy a te gépedbe éppen milyen eszköz van. Tehát ha a modem az Agerétől van, akkor az övéket kell, ha a conexanttól akkor azt. Az eszközkezelőban általában meg tudod nézni ezt.


vas. dec. 07, 2008 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ACER 5735z notebookba lehet-e utólag videókarit rakni (The mobile Intel® GL40 Express chipset features, dual-channel DDR3 667 and DDR2 667 memory support, 667 MHz system bus, PCI Express* x16 graphics ports and PCI Express x1 I/O ports, Serial ATA, and Hi-Speed USB 2.0 connectivity), és ha igen, akkor ezek a notebook karik speciálisak (gondolok itt a méretre)?
A másik: A kapott driver lemezen olyan driverek is vannak, amikből több is van a cd-n. Ilyen esetben honnan lehet tudni, hogy melyiket kell feltelepíteni?
Kép


vas. dec. 07, 2008 12:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Általában a PnP/PCI konfig menüben, de változatos formában.


pén. nov. 28, 2008 14:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
kártya csere már volt, mivel egy másik gépben volt régen használva az alaplap, majd mikor azt selejtezték, akkor átraktam a saját gépbe, más zsugákkal. Ez az ESCD reset, a BIOS-ban merre található???


pén. nov. 28, 2008 14:36
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én hallottam már több okot is, de személyesen csak egyikkel találkoztam:
régi gépeknél előfordul, hogy kifekszik a flash, mivel az ESCD-t időnként újraírja a BIOS. Ez csak a flash cseréjével javítható. Ráadásul ha másképp nem megoldható, akkor menet közben kell cserélni és flashelni az újat.

Olvastam már olyat is, hogy valakinek sikerült helyrehozni ESCD resettel (BIOS setup-ból), de volt aki a kártyákat cserélgette a gépben, sikerrel. Egy próbát azért megér ez is.


pén. nov. 28, 2008 14:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
van egy régi gépem, aminek a biosa boot során mindig kiírja, hogy "can't write escd", sípol, aztán továbbmegy. Ötlet, hogy miért írja ki?


pén. nov. 28, 2008 13:42
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Túlmelegedés miatt veheti vissza folyamatosan a sebességet, ill. volt XP-vel régebben olyan probléma, hogy a WinUpdate megzabálta a procit 100%-ra és iszonyítos módon belassította a gépet.
Ha az svchost ill. winupdate eszi, arra a linken találsz megoldást.
http://www.msw.hu/cikkek/42/windows_xp_svchost_exe_-_100_cpu-hasznalat_megoldas.html

Ha túlmelegedés, akkor vissza szervizbe.


csüt. nov. 27, 2008 21:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
svchost.exe-k windows rendszer folyamatok, azokat nem illik csak úgy leállítani.
Én ott kezdeném a problémát, hogy felteszel egy superpi-t, vga stress testert és nézed a hőmérsékleteket. Mai procikban van egy olyan funkició, hogy ha nagyon melegszik, szép fokozatosan visszaveszi az órajelet, majd lekapcsol.


csüt. nov. 27, 2008 0:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 08, 2008 13:51
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Van egy HP Pavilion dv9000 notebook-om, 1.8 Ghz Core 2 Duo, 2GB RAM, GeForce 7600 512+512. A gép volt szervizen, kicseréltek benne mindent. Azóta azt csinálja a gép hogy belassul nagyon, pl. játékoknál elindul a játék, szép közepes grafika ( CoD 4) aztán fokozatosan elkezd lassulni végül már nagyon szaggat, kilépek nézem mi pörgeti a procit, hát nem látom, de ha az svchost-ot kilőttem az egyiket visszalépve a játékba megint ment rendesen majd jött a szaggattás, aztán már msn-n is lassan jön be amit írok ha rájön, vagy éppen a webcamera képe szaggat, ha videót nézek csúszik a kép a hangtól az is, pedig azelőtt a CoD 4-el simán neten játszhattam, na de nem is ez a baj, de hogy egy media player meg msn is élvezhetetlen legyen... Csináltam memtest-et nem mutatott semmi hibát, hdd teszt se. Valamelyik nap akartam Vista-t tenni hogy hátha azzal megy, hát azt még fel se tudtam rakni mert telepítés után kékhalál 0x000000101-es hibával mindig. Szerintetek mi baja lehet?


szer. nov. 26, 2008 23:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
visszük vissza majd, mert az xtreme tunder progija jelenleg nem jelzi a ventillátor sebességét. valamelyik nap fent volt, akkor jelezte!


szer. nov. 26, 2008 21:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
xtreme tuner van hozzá, azt feltettem tegnap, de már le is vettem. a gpu 675, a memória 1000 körül van, a shader 1600.
mi lenne, ha lentebb vennék ezt-azt mondjuk 10-20%-ot?
a grid és dirt demo sem fagy. érdekes, nem?


szer. nov. 26, 2008 15:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Még az jutott az eszembe, hogy amikor a videókarit cseszegettem, hogy mennyit bír, akkor amikor a memória frekvenciáját túlságosan felhúztam, akkor állt elő ilyesmi állapot. De gondolom nem tuningoltad. Egy everestbe esetleg megnézheted, hogy mennyin megy és googleba keresd meg mennyi a gyári frekvencia.


szer. nov. 26, 2008 12:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
de gyenge játékok is túlmelegítik? :S kemény játék meg nem? tényleg változó a felállás.
ez a monitoros nem lehetséges, de valami grafikonos tesztelő nincs?
az 1 megás siw-et használtam procihoz. még játszok, a háttérben csinálja a grafikont.
megpróbálom majd kisebb grafikával, hogy arra mit válaszol. de 9600gt, szóval nem gyenge kártya.
azért köszi, próbálkozom.


szer. nov. 26, 2008 1:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Geopelia írta:
lehetséges, hogy túl jó már a gép és keményebb játékok kellenek hozzá? hallottam ilyenről, meg hogy a procit le lehet terhelni pl. alap 30%-osra.
...


Ez a nagyon régi DOS-s játékoknál volt. Ott kellett a procit valahogy lassítani a procit, mert maga a játék olyan gyors volt, hogy nem lehetett játszani.

Másik ötletem az ilyen színes kockák stb miatt a túlmelegedés. Ha tudod köss rá két monitort vagy akár egy tv-t másodlagos kijelzőnek és tegyél ki oda egy everestet, majd játék közben nézd a videókártya hőmérsékletét.


szer. nov. 26, 2008 0:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
azóta sem sok változás volt, a battlefield fagy. most a grid és a dirt demókat tesztelem, azok nincsennek meg.
lehetséges, hogy túl jó már a gép és keményebb játékok kellenek hozzá? hallottam ilyenről, meg hogy a procit le lehet terhelni pl. alap 30%-osra.
battlefield 2, cod 2, alig terhelik a procit 50% fölé és fagynak. a frontlines már komoly játék, mégis fagy. pedig unreal 3 engine, az unreal 3-mal semmi baj.


kedd nov. 25, 2008 23:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
köszi, nem rossz ötlet! :wink:
habár új 9600gt és a hozzá való classic van hozzá. úgy értem nem lehet olyan régi.


kedd nov. 25, 2008 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbálj meg videókari drivert frissíteni.


kedd nov. 25, 2008 17:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
kevesebb mint egy hete lett meg az új gépem.
pár játék full grafikán hajlamos elég sokszor lefagyni. előfordult, hogy a képernyő ilyen régi nintendó fagyás effektet vett fel: színes kockák.
na most a videókártyával (galaxy 9600GT) lehet valami vagy mivel? de vannak játékok mint a crysis, unreal 3 soha nem fagy, de a cod4, frontlines, battlefield 2, igen. mind full grafika. vagy ez a baj?
3dmark sem fagy.


kedd nov. 25, 2008 15:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:roll: :hm: Erre,mit is tud mondani egy hardver-rovatos?
Mizújs más op. alatt?

Épp most akartam törölni a HSZ-emet!
A ebben a felállásban még nem próbáltam más OP alatt.
Mondjuk most müködik, úgy hogy kihuztam a logitechet felcsatlakoztam a bluetoothal, utánna pedig viszadugtam a logitechet. :)
Dehát nem ennek kéne lenni az efogadottnak. :(
Ha valmai van átmegyek a vistás topicba! :!:
Azért köszi!


vas. nov. 16, 2008 10:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: :hm: Erre,mit is tud mondani egy hardver-rovatos?
Mizújs más op. alatt?


szomb. nov. 15, 2008 22:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok, nem tudom ide vagy a VISTA-ba kellett volna irnom!
Szóval adott egy toshiba laptop+belső toshiba bluetooth, egy logitech webcam(mikrofonnal)(usb-s) és egy ericsson bluetooth-os headset, és a skype.
Az istennek sem tudom beállitnai hogy a headset-et tudjam használni, álitottam már mindnt kézzel és az autómatákat is kikapcsoltam a skypében is de mintha nem is lenne.
A perobléma hogy mikor megadom alapértelmezettnek a bluetooth eszközt akkor véalami oknál fogva mikor felhivok valakit akkor automatikusan leveszi a hangot 0-ra és a bluetooth hangszórót kikapcsolja a vista. Nemleválasztja hanem csak kikapcsolja amit jelez is a hangbeállitásoknál az "várakozni tilos táblával". :D

Hogyan tudok valmi értelmes prcedenciát beálltinai ezen a szerencséten vis-tán!


szomb. nov. 15, 2008 14:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha,kb 100+tapi akkor nyerő :D és veszik mint a cukrot :arrow: cukros kézzel a tapiképernyőt... :twisted:


kedd nov. 04, 2008 18:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség