Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 26, 2024 13:02



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
"Egyre erősebb feeligem van:ő valószínűsithetőleg Interpid .aztán majd még bonyolítja a dolgot..sőt megosztja,na nem a tudásunkat,de az agyuk két féltekéjét,nem bal-jobb,hanem Észak-Dél arányban baltával"

Kulturáltan válaszoltam.
Légyszíves ibm menüben segíts, minthogy fikázz.

Tudom, hogy milyen tft-t vettem, (jelenleg is árulnak ilyet, bruttó 13600 Ft-ért) majd kiderül, ha rosszul döntöttem.
Amennyiben lehetséges (ibm t54a )ezzel kapcsolatosan írj, ne a személyes véleményed jelenjen meg itt rólam.
Ha lehetséges...

Erre ő:
"Helös,PII-ből is van már szervered!
Szerintem ez is lakatolható."


Ezt így nem hagyhattam szó nélkül.

Nem a témával kapcsolatosan írt, hanem egyértelműen engem provokált. :twisted:

Kérem a moderátort cenzúrázza ezt is!


kedd feb. 10, 2009 8:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A téma nem lesz zárva, mert a jövőben is felmerülhet LCD monitorral kapcsolatos kérdése bárkinek, melyet ide beírhat, nem kell új topikot nyitnia.


hétf. feb. 09, 2009 22:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
:potyog:

Csak a Commodore 64 -et ismerem, nem tudom, mi az a pII. A szomszédhoz szoktam átmenni netezni. De mivel nehezen tudok olvasni, ő írja a hozzászólásaimat is.

"- Ne személyeskedj nyilvánosan a többiekkel! Mindenkinek lehet rossz napja, de ez még nem ok arra, hogy egymást sértegessük."


Elnézést kérek a moderátortól, de priviben nacorvus, gyémánt tagot
tájékoztatom a jó modorról. Sajnos a piszkálódásait kezdtem megunni. Mindennek van határa!

Ez a fórum téma is megérett a zárásra. A moderátorok majd megoldják.

Moderálva: Hannibal


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára fine2006 kedd feb. 10, 2009 8:41-kor.



hétf. feb. 09, 2009 20:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Helös,PII-ből is van már szervered! 8)
Szerintem ez is lakatolható! :(


hétf. feb. 09, 2009 17:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
A keresgéléssel csak annyit akartam mutatni, hogy valóban még mindig lehet kapni ilyet terméket.
Gondolom lombtalanításból származik, és egy kis haszon reményében aukciózzák őket.

Egyébként ha körül nézel a vaterán, ki lehet fogni olcsó műszaki cuccokat is. Biztosan ismered, nem ecsetelem tovább.

A retronom.hu oldalon találhatsz érdekességeket is. De szerintem ezt is ismered.
Korábban a vaterán vettem én is egy, a mai napig működő sharp cdx 200 AV midi centert, (ha jól tudom 1990-es évek elején gyártották). Kenterbe veri a mostani kínai ganyikat! Belátom, hogy a tft műszaki paraméterei az átlagos alatt vannak.
Egyébként körül néztem a hétvégén a boltokban kapható olcsóbb kategóriájú, lg, samsung, ill. a picit drágább tft-k között. 30e- 38e Ft között lehet kapni egy normális 19 colos, szép megjelenítésű monitort. Sokkal szebb képe van a mai tft-nek, ehhez nem fér semmi kétség, de nálam az ár dominált. :wink:

Egyébként a vaterán ennyiért nem kel el. Kb 8000 Ft-ot adnak ebben a kategóriában egy használt tft monitorért. Nézd csak nyugodtan meg
lejárt aukciók között. (Láthatod, hogy nem én vagyok az egyedüli, aki használt tft-t vásárol)
http://www.vatera.hu/listings/index.php ... 9000&q=tft

Szerintem, egy használt tft monitorért, (pixel hiba mentes, folt mentes, kiváló működésű) max 5-8 ezer Ft-ot lehet adni,
de ennél többet már nem érdemes rá áldozni. Akkor
http://www.vatera.hu/ibm_lcd_monitor_15 ... 05223.html
inkább szóba jöhet az új, 3 év garis monitor. (Ez is csak az én szigorú magán véleményem. Akinek nem inge, ne vegye magára.)

Igen elkanyarodtunk. Továbbra is ibm tft service menüjét szeretném megtalálni. Kérem segítségeteket! Köszönöm!

Szia


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fine2006 csüt. márc. 12, 2009 13:11-kor.



hétf. feb. 09, 2009 12:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6679
Hozzászólás 
Ja hogy ez az. :lol:
Csúnya. Őrült vastag káva, idétlen funkciógombok. Az adatai sem jók.
Nekem ingyen se kéne. Meg akkor se, ha fizetnének, hogy vigyem el. :wink:

Nem véletlenül te árulod, mert rájöttél, hogy hülyeséget csináltál? :wink:
És így akarsz forgalmat, licitet generálni? :twisted:
Mert licit még nem volt. :P


hétf. feb. 09, 2009 11:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Ibm t54a
(Úgy látom, hogy a vaterán is!)
http://www.vatera.hu/ibm_lcd_monitor_15_126896314.html

Ennyit semmiképpen sem adtam volna érte. Szerintem ezen az áron nem kel el.

De talán 5500 Ft-ot megérne másnak is! :lol:


hétf. feb. 09, 2009 11:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Légyszíves ibm menüben segíts, minthogy fikázz.

Tudom, hogy milyen tft-t vettem, (jelenleg is árulnak ilyet, bruttó 13600 Ft-ért) majd kiderül, ha rosszul döntöttem.
Amennyiben lehetséges (ibm t54a )ezzel kapcsolatosan írj, ne a személyes véleményed jelenjen meg itt rólam.
Ha lehetséges...

:twisted: ::


szomb. feb. 07, 2009 4:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Egyre erősebb feeligem van:ő valószínűsithetőleg Interpid :!: :!: :evil:.aztán majd még bonyolítja a dolgot..sőt megosztja,na nem a tudásunkat,de az agyuk két féltekéjét,nem bal-jobb,hanem Észak-Dél arányban baltával !-)


pén. feb. 06, 2009 21:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Hát nem játékra az biztos.

:wink:


Sajnos a meglévő tft-m vga kábelje rosszalkodk, és sajnos cserélni kellene. De mivel beépített, pont annyiba kerülne a javítása, mint ez az újdonsült (2000) ibm monitor.

Sajnos nekem nagy akadály 25-30 e Ft, ezért is gondolkoztam használt monitor vásárlásában.
Általános használatra, bőven jó. És mivel én nem játszom, max grafikai progikat nyúzok, arra nekem megfelel.

Még mindig az ibm szerviz menüjét keresem, de eddig a google is kevésnek bizonyul. Kérem segítségeteket. Köszönöm


pén. feb. 06, 2009 20:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6679
Hozzászólás 
Ez nem médincsájna, de nem biztos, hogy nem jobban jártál volna egy "normális" és óccsó TN panelessel vadiújan, csájnából és igaz 4-5-szörös bolti áron.
De te tudod. Meg hogy ezt így mire tudod használni. :wink:


pén. feb. 06, 2009 19:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Vettem egy ibm t54a tft 15". (5500 Ft-ért)
Nincs garancia, de hol kap ennyiért az ember pixel hiba mentes, szép monitort! De addig nem kiabálom el, míg le nem teszteltem.

:lol:

Ez is egy régi darab 2000-es kiadású.
Display Type: Flat panel display / TFT active matrix
Width: 40.1 cm
Depth: 20.2 cm
Height: 37.1 cm
Weight: 6.5 kg
Enclosure Colour: Pearl white, Stealth black
Localisation: English / United Kingdom, English / Europe
Display
Diagonal Size: 15"
Viewable Size: 15"
Dot Pitch / Pixel Pitch: 0.3 mm
Max Resolution: 1024 x 768 / 85 Hz
Colour support: 24-bit (16.7 million colours)
Max Sync Rate (V x H): 160 Hz x 70 kHz
Video Bandwidth: 94.5 MHz
Response Time: 50 ms
Factory Preset Resolution Modes:

640 x 480 / 60 Hz
640 x 480 / 70 Hz
640 x 350 / 60 Hz
640 x 350 / 70 Hz
720 x 400 / 60 Hz
720 x 400 / 70 Hz
800 x 600 / 56 Hz
800 x 600 / 75 Hz
832 x 624 / 56 Hz
832 x 624 / 75 Hz
1024 x 768 / 60 Hz
1024 x 768 / 70 Hz
1024 x 768 / 75 Hz

Front Panel Controls: Power on/off, adjust +/- , select, menu

Software / system requirements
Software Included: Drivers & Utilities

Display
On-Screen Controls: Contrast, brightness, H/V-position, H/V-size, language select, OSD-position, recall settings, reset settings, colour adjustment, auto-configuration

Display Screen Coating: Anti-glare, anti-reflective, anti-static

Features: Anti-glare, anti-static, anti-reflective
Manufacturer's product description
The T54A flat-panel color monitor offers advanced display characteristics and a stylish, space-saving advantage. This monitor combines a bright 15.0-inch viewable image and 1024 x 768 addressability with a space-saving package design. Using TFT LCD technology, the T54A features a large viewable area with flicker-free display of the primary XGA mode (1024 x 768) and full-screen support for other common Video Electronics Standards Association (VESA) and industry modes. The power-efficient, compact design also features: simplified on-screen displays in your choice of U.S. English, French, German, Spanish, and Italian; lockable image controls to prevent accidental changes to setup (except brightness, contrast, and auto setup); detachable base that offers adjustments for tilt and swivel. The T54A limits emissions below the new MPR-3A levels.
Image
Image Colour Temperature: Adjustable

Image Aspect Ratio: 4:3

Image Brightness: 200 cd/m2

Image Contrast Ratio: 300:1

Image Max H-View Angle: +60 / -60

Image Max V-View Angle: +50 / -50

Video input
Analogue video Signal: RGB

Expansion / connectivity
Connections: 1 x display / video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) - 1

Miscellaneous
Cables Included: 1 x display cable - 1.8 m, 1 x video cable - 1.8 m

Compliant Standards: FCC Class B certified, CE, CSA, UL, TUV GS, VCCI Class B ITE, GOST, BCIQ, CCIB, DEMKO, EN50082, EPA Energy Star, FIMKO, IEC950, NEMKO, NOM, NUTEK, SASO, SEMKO, SISIR, TCO '99, FCC Class B certified, CE, CSA, UL, TUV GS, VCCI Class B ITE, GOST, BCIQ, CCIB, DEMKO, EN50082, EPA Energy Star, FIMKO, IEC950, NEMKO, NOM, NUTEK, SASO, SEMKO, SISIR, TCO '95

Power
Form Factor: Integrated

Voltage Required: AC 110/220 V ± 10% ( 50/60 Hz )

Power Consumption Operational: 25 Watt

Software / system requirements
OS Required: Microsoft Windows NT 4.0, Microsoft Windows 95/98

Manufacturer warranty
Service & Support: 3 years warranty

Service & Support Details: Limited warranty - parts and labour - 3 years - carry-in

Environmental parameters
Min Operating Temperature: 10 °C

Max Operating Temperature: 35 °C

Humidity Range Operating: 10 - 80%)

Amint leteszteltem, beszámolok róla. Egyenlőre annyit látok, hogy sajnos nagy az ms, ill a pixel, kevés a feketéje, de a betekintési szög 150 /140 fok elfogadható, és külső tápos, ami szerintem jó dolog. A pénzemért (5500,-)egy elfogadható tft kaptam. Hiszen egy tápegység kerül 3-4 e Ft-be, és a vga kábel is kb. 800-1000 Ft. Majdnem olyan mintha a külső tápot, vga kábelt figyelembe véve tft-t ingyen kaptam volna. :lol:
Remélem ez sem lehet made in china. Mert herótom van a kínai cuccoktól. Ezt a témát már megvitattuk. Én maradok a west germany-nál, japan termékeknél.
Pedig manapság mindent ott gyártanak, vagy gyártatnak.

Szeretném, ha valaki az ibm service menüjét megosztaná velem. Persze csak aki tudja! Köszönöm!


pén. feb. 06, 2009 14:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Való igaz.

A google nagy segítség volt.

Teljesen korrekt amit irtál. Te reagáltál először a hozzászólásomra. Jó ideig senki!
Butaság volt tőlem azt írni, hogy nem válaszolt senki.
Bocsi :oops:

Most is téged tartalak a legkorrrektebbnek itt. A garanciás dolognak nem jártam utána, beismertem, nem titkoltam egy percig sem, mivel nem érdekelt "(ismételem, hidegen hagy a garancia, mivel használt tft-nél nem is várhatok ilyet)".
A garanciális dologban tévedtem, belátom.

Remélem, a service menü sokak számára hasznossá válik, és mivel ilyen sokszor a hozzászólásaimban szerepelt, talán sokkal könnyebb lesz annak, aki a google-n keresgél! "(Terminal Fórum :: Téma megtekintése - LCD Monitornec tft nec tft display menü -display mode - proceed - (azonnal) reset (nyomva tart), és láss csodát. WARNING ENTERING SERVICE MENU Csak óvatosan a szerviz menüben! ...
forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=911375&sid=cae2bf58df92dd8116cd61c15a8... - 117k )"
:wink: :wink: :wink:


pén. feb. 06, 2009 9:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6679
Hozzászólás Re: .
fine2006 írta:
Sajnos hiába irogattam a service menüvel kapcsolatosan, senki a füle botyját sem mozdította. Valószínüleg nem találkoztak ilyennel, vagy nem érdekelte őket ez a téma.

Na ez nem egészen így volt. Te nem úgy általában a monitorok szerviz menüjéről irkáltál, és véleményed vagy a látszat szerint ez nem érdekelt senkit.
A neten hozzáférhető egyes típusokhoz a belépés, te is onnan idézted.
Íme: http://prohardver.hu/tema/widescreen_tf ... z_1-1.html

Neked az volt a problémád, hogy egy speciális igényed volt egy más típusra. Ez nem volt a kapásból hozzáférhető listában és arra pedig valóban nem vette a fáradságot senki, hogy helyetted elvégezze a kutakodást a neten, és valószínűleg nem is volt senkinél elérhető ez a típus, hogy próbálkozzon.
Erre van a Google. :wink:

Magad írtad:
fine2006 - 2009.01.26. 08:08 írta:
Így kénytelen voltam több mint 5 órát keresgéléssel tölteni, de megérte.


Úgy látszik, ez valamiért mégis kevés volt, és időnként megismételted ugyanazt a kérésed.
Erre reagáltam: :arrow: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=912354#912354
Ezután tovább dolgoztál az ügyön, és kiderült, magad írtad, hogy akár egyből is sikerre juthattál volna, csak valamit elkutyultál.
:arrow: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=912589#912589

Az infódat köszönjük a hasonló monitorral rendelkezők nevében, de ez nem változtat azon, hogy a garanciális dologban hülyeséget írtál.


pén. feb. 06, 2009 9:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
ok!


:lol:


Priviben kérdezte valaki, hogy innen hogyan tudna tovább lépni.


http://www.speedyshare.com/869527256.html

Van ötletetek?

Szerintem ez a service menü hibás, bővitett menünek kellene megjelenni, vagy egyszerűen csak ennyit mutat.


pén. feb. 06, 2009 8:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
Itt már felesleges a szerviz menü elő varázsolása.
Hiszen ilyenkor a garancia is ugrik.
Ez volt az a kijelentésed, ami mellet nem mehettem el szó nélkül. Ha erre nem reagálunk, akkor sok olvasóban úgy marad meg, hogy nem szabad belépni a szervízmenübe, mert már a puszta belépéstől ugrik a garncia. Ezt a téveszmét kellett helyretenni. Megtörtént.
Idézet:
ilyen garanciális hülyeségen vitába szállsz velem
Igen, mert hülyeséget írtál. A szervízmenüs infód az hasznos volt, de a garanciás kijelentésed egy tévedés. Ennyi.


pén. feb. 06, 2009 8:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Én csak is kizárólag használt tft-ben gondolkoztam. Sosem érdekelt a garancia. Mivel ilyenkor nincs.
Sajnos hiába irogattam a service menüvel kapcsolatosan, senki a füle botyját sem mozdította. Valószínüleg nem találkoztak ilyennel, vagy nem érdekelte őket ez a téma. Most meg, hogy megtaláltam amit akartam, és megosztottam veletek,(remélem valakinek hasznára válik) más miatt, ilyen garanciális hülyeségen vitába szállsz velem. Nincs értelme. Én jó indulatból tettem fel ezt a kérdést, hiszen engem ismételem, hidegen hagy a garancia, mivel használt tft-nél nem is várhatok ilyet. Személyes tapasztalatom tft-nél ezzel kapcsolatosan nincs, úgy hogy ne haragudj, ha félre vezettelek. :oops:

Ez pedig a garanciával kapcsolatos magánvéleményem: (Ha belegondolsz abba, hogy a garanciát manapság, (más termékkel kapcsolatosan, pda airis 610 személyes tapasztalat) milyen nehéz is érvényesíteni, egy ilyen ürüggyel könnyen mondhatják azt, hogy elveszett a garancia.) :lol:


pén. feb. 06, 2009 7:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ,
fine2006 írta:
Valaki kérdezte, hogy garanciális monitor esetén, későbbi meghibásodáskor, van-e jelentősége, ha valaki a service menübe belép.
Oóóóóóóóóó! Ez nem így volt! Te tettél egy határozott kijelentést, miszerint "ugrik" a garancia, ha belépnek a szervízmenübe. No én ezt vontam kétségbe...
Idézet:
Nem az én kérdésem, csupán más nevében én tettem fel.
Neki válaszoljatok.
Nem a Te kérdésed, hanem a Te állításod, amit itt szépen sorba megcáfoltak. Tanulság: nyilvános fórumon csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel, mert még valaki komolyan veszi. Különösen akkor ha:
Idézet:
csak úgy hallottam. Egy ismerősöm említette, aki monitor kalibrálást vállal. Én tüzetesebben nem jártam utána


csüt. feb. 05, 2009 22:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás ,
Örülök,hogy rákattantatok a service menü témára.

Már nem boncolgatom tovább, amit akartam megtaláltam.

Valaki kérdezte, hogy garanciális monitor esetén, későbbi meghibásodáskor, van-e jelentősége, ha valaki a service menübe belép.

Nem az én kérdésem, csupán más nevében én tettem fel.

Neki válaszoljatok. Magam részéről használt monitort vettem, előtte megtudtam ami engem érdekelt. Engem innentől kezdve nem fegyeget a garis probléma,mert nincs használt tft esetén.

Sziasztok


csüt. feb. 05, 2009 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6679
Hozzászólás Re: .
fine2006 írta:
Hiszen a szerviz menü, benne is van a nevében a szervízelőknek készült.
Ez is csak szigorúan magán vélemény.

Nagyon belekeveredtél ebbe a szervizmenü témába. :lol:
Hannibal már írta, hogy feleslegesen parázol. Attól, hogy belépsz és megvizslatod a neked oly fontos működési időket, semmi garanciaprobléma nem lehet.
Hacsak el nem állítasz valamit nagyon.


csüt. feb. 05, 2009 17:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11902
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szerintem egyszerű:

A szerviz menübe való belépéshez kell még egy darab papír, és egy cerka. Fel kell írni minden adatot, mielőtt bármi el lenne állítva.
De legalább azt, ami el lett állítva. :shock:

Nekem ez minden hasonló esetben bevált, nem csak monitornál (tv, de akár Bios is). :D


csüt. feb. 05, 2009 16:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: ...és mégis hol tárolna a naplózást,mert ha van ilyen "feketedoboz"része egy monitornak,simán kiolvasható belőle hány órát üzemelt,mikor volt bekapcsolva,milyen színhőmérséklettel égette ki x db pixelt?

Erre,lenne értelme a szervízmenünek,de amire te akarod használni vajmi kevés-de jó hogy tudod... :wink:


csüt. feb. 05, 2009 15:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Ha belegondolsz abba, hogy a garanciát, milyen nehéz is érvényesíteni, egy ilyen ürüggyel könnyen mondhatják azt, hogy elveszett a garancia. Hiszen a szerviz menü, benne is van a nevében a szervízelőknek készült.
Ez is csak szigorúan magán vélemény.


csüt. feb. 05, 2009 13:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem hinném, hogy naplózná a monitor a belépéseket. Probléma ebből akkor adódhat, ha valamit elrontasz benne, beviszed gariba és ott egyértelműen látszik, hogy egy adott xy érték módosítása okozta a problémát.

Persze ez csak szigorúan magánvélemény.


csüt. feb. 05, 2009 13:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Szia!

Sajnos, pontosan nem tudom megmondani, és is csak úgy hallottam. Egy ismerősöm említette, aki monitor kalibrálást vállal. Én tüzetesebben nem jártam utána, mivel újból használt tft-re hajtok.

Megkérdezhetjük a fórum társakat, mi a véleményük ezzel kapcsolatban.
Adott a kérdés: garanciális tft szerviz menüjébe való belépés esetén, a későbbi meghibásodásnál, probléma lehet-e abból, hogy valaki a service menübe belépett.
Hajra!
8)


csüt. feb. 05, 2009 12:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: m
fine2006 írta:
Itt már felesleges a szerviz menü elő varázsolása.
Hiszen ilyenkor a garancia is ugrik.
:shock: Miért is? Naplózza a belépéseket? És a belépés már kizáró ok?
Idézet:
Más vélemény?
Most ez a véleményed, vagy biztosan tudod, hogy ugrik a garancia?
(Én nem tudom, csak érdekelnek a szervizes tapasztalatok.)


csüt. feb. 05, 2009 12:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Ez sem rossz. Igaz ami igaz!

Samsung 2253BW 22" Wide LCD monitor leírása


Képernyő típusa: TFT LCD
Látható méret: 22"
Képponttávolság: 0,282 mm
Fényerő: 300 cd/m2
Kontraszt arány: 8000:1 (dinamikus)
Képlátószög (H/V): 170°/160°
Válaszidő: 2 ms (tipikus)
Maximális felbontás: 1680 x 1050
Színskála: 16,7 millió
Bemeneti videójel: analóg RGB
Bemeneti csatlakozók: D-sub, DVI-D
Fali készlet: VESA 100mm (opcionális)

Alacsony sugárzás: TCO'03

Méretek (szélxmagxmély): 51,4 x 4,19 x 2,10 cm
Állvány Funkció: dönthető
Súly: Nettó 5,1 kg
Fogyasztás: 50 W


csüt. feb. 05, 2009 11:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás Re: m
fine2006 írta:
Itt már felesleges a szerviz menü elő varázsolása.

Hiszen ilyenkor a garancia is ugrik.

Más vélemény?


Még szóba jön a 2253BW, de nem tudom +10e, meg éri e?


csüt. feb. 05, 2009 11:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás m
Itt már felesleges a szerviz menü elő varázsolása.

Hiszen ilyenkor a garancia is ugrik.

Más vélemény?


csüt. feb. 05, 2009 10:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás sams.
Jónak ígérkezik.

Nekem sajnos nem engedhet meg ennyit a pénztárcám. (46-50 eFt)
Képernyő:
Képméret: 22''
Látható képméret: 22''
Típus: LCD
Képponttávolság: 0.282 mm
Bemeneti videojel: analóg, digitális
Vízszintes frekvencia: 30 - 81 kHz
Függőleges frekvencia: 56 - 75 Hz
Csatlakozó típus: 15 tűs D-Sub, DVI-D
Videoszint: nincs adat
Szink. típus: nincs adat
Fényerő: 300 cd/m2
Kontraszt arány: 8000:1
Képlátószög (H/V): 170° / 160°
Válaszidő: 5 ms
Interfész: nincs adat
Képfelbontás:
Maximális: 1680 x 1050
Ajánlott: 1680 x 1050
Színskála: 16.7 millió
Teljesítmény:
Energia felvétel bekapcsolt állapotban: 45 W
Energia felvétel készenléti üzemmódban: < 1 W

Energiagazdálkodás: Energy Star
Beállítási lehetőségek:
OSD menü: MagicBright, MagicTune, MagicWizard
Plug & Play:
DDC 2B
Alap tartozékok:
Nincs adat
Egyéb tartozékok:
Nincs adat
Egyéb tulajdonságok:
Tanúsítványok: TCO '03
Külső méretek (szélesség x magasság x mélység): 505.5 x 331.5 x 67.6 mm
Tömeg: 6.35 kg

Szia!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fine2006 csüt. feb. 05, 2009 11:57-kor.



csüt. feb. 05, 2009 10:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Én új monitort akarok venne, mint korábban írtam is a laptopomhoz.
Már ki is néztem remélem jól választottam.
Samsung 2243BW


csüt. feb. 05, 2009 9:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
Szia!

Ez a service menü annak válik hasznára, aki használt monitort szeretne venni. Nem mindegy, hogy cég, vagy otthoni munkára, szórakozásra használták. Engem csak az üzemidő, óra érdekelt, mivel ennek vettem hasznát.
A szerviz menüben való kutakodás, állítgatás mindenkinek a maga felelőssége. Tönkre lehet tenni a monitort! Ezért írtam, hogy csak óvatosan. :wink:


csüt. feb. 05, 2009 7:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás Re: .
fine2006 írta:
"Hosszú, hosszú keresgélésnek meglett a gyömölcse"
:lol: :lol: :lol:

Idézem: " Ha kikapcsolom majd kikapcsolt álapotban nyomom az exit és az enter gombot egyszerre, majd eközben bekapcsolom, akkor miután bekapcsolt és nyomsz egy entert a bővitett szerviz menünek kell megjelennie. Ilyenkor nekem a következők jelennek meg burn in off, Power, és ADC ez utóbbbal elég sokmindent lehet állitgatni."

Én valószínű, hogy itt ronthattam el! De most már nem számít! Ha valakinek service menüre lenne szüksége, nyugodtan írjon.

(Eddig lg, dell, belinea, nec, benq s.menüjét ismerem)

"Belinea:

1) Monitor lekapcs.
2) MENU gombra rátapad.
3) Monitor bekapcs.

ViewSonic:
1) Monitor le.
2) [2]-es gombra rátapad.
3) Montior be."

nec tft
display menü
-display mode - proceed - (azonnal) reset (nyomva tart), és láss csodát.
WARNING ENTERING SERVICE MENU
Csak óvatosan a szerviz menüben!
(régi nec multisync xe15 crt monitornál is működik)"


"Flatron 795FT (2000. májusi darab), érintőgombos:
Megnyomom a SET-et, nyomva tartom, és megnyomom az OSD-t is.
1 másodperc múlva villan a kép. Működik. "

"
LG monitorok esetén (szerviz menü előhozása):
1. Kapcsold ki a monitort.
2. Tartsd nyomva a "menu" gombot a monitoron és kapcsold be a monitort
3. A monitor bekapcsol, de te csak tartsd benyomva a "menu" gombot, amíg a szerviz menü meg nem jelenik.
4. A monitor ki-, be kapcsolásáig a "menu" gomb a szerviz menüt hozza fel, nem a rendes menüt."

"szerviz menü előhozása Dell monitor esetén: Tartsuk lenyomva a menu és + gombokat, majd kapcsoljuk vissza a monitort, és amikor teljesen megjelent a kép, engedjük el a + és menu gombokat, és nyomjuk meg a - gombot. Ezzel előhoztuk a rejtett menüt."

Sok sikert mindenkinek!!!
Remélem valakinek hasznára válik!
:lol: :lol: :lol:

Gratulálok! Na és a szervizmenüben milyen állítási lehetőség van, mire jó. A többi monitorra is keresed a szerviz menübe való belépést?


szer. feb. 04, 2009 20:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás .
"Hosszú, hosszú keresgélésnek meglett a gyömölcse"
:lol: :lol: :lol:

Idézem: " Ha kikapcsolom majd kikapcsolt álapotban nyomom az exit és az enter gombot egyszerre, majd eközben bekapcsolom, akkor miután bekapcsolt és nyomsz egy entert a bővitett szerviz menünek kell megjelennie. Ilyenkor nekem a következők jelennek meg burn in off, Power, és ADC ez utóbbbal elég sokmindent lehet állitgatni."

Én valószínű, hogy itt ronthattam el! De most már nem számít! Ha valakinek service menüre lenne szüksége, nyugodtan írjon.

(Eddig lg, dell, belinea, nec, benq s.menüjét ismerem)

"Belinea:

1) Monitor lekapcs.
2) MENU gombra rátapad.
3) Monitor bekapcs.

ViewSonic:
1) Monitor le.
2) [2]-es gombra rátapad.
3) Montior be."

nec tft
display menü
-display mode - proceed - (azonnal) reset (nyomva tart), és láss csodát.
WARNING ENTERING SERVICE MENU
Csak óvatosan a szerviz menüben!
(régi nec multisync xe15 crt monitornál is működik)"


"Flatron 795FT (2000. májusi darab), érintőgombos:
Megnyomom a SET-et, nyomva tartom, és megnyomom az OSD-t is.
1 másodperc múlva villan a kép. Működik. "

"
LG monitorok esetén (szerviz menü előhozása):
1. Kapcsold ki a monitort.
2. Tartsd nyomva a "menu" gombot a monitoron és kapcsold be a monitort
3. A monitor bekapcsol, de te csak tartsd benyomva a "menu" gombot, amíg a szerviz menü meg nem jelenik.
4. A monitor ki-, be kapcsolásáig a "menu" gomb a szerviz menüt hozza fel, nem a rendes menüt."

"szerviz menü előhozása Dell monitor esetén: Tartsuk lenyomva a menu és + gombokat, majd kapcsoljuk vissza a monitort, és amikor teljesen megjelent a kép, engedjük el a + és menu gombokat, és nyomjuk meg a - gombot. Ezzel előhoztuk a rejtett menüt."

Sok sikert mindenkinek!!!
Remélem valakinek hasznára válik!
:lol: :lol: :lol:


szer. feb. 04, 2009 12:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás tft smenü
Szia!

Örülök, hogy felkeltettem az érdeklődésedet ezzel kapcsolatban.
Igazából a service menü-ben lehet látni, hogy mennyi üzemórát működött a monitor (készenléti, teljes ü.óra módban).
Főleg ez akkor hasznos, hogyha használt tft akar venni az ember.

(Van sok egyéb más beállítási lehetőség is, csak ezeket nem ajánlott módosítani!)


És még főleg akkor hasznos, ha nem pár éveset, hanem régebbit vásárolsz.
Én egy nec multisync lcd1810 -es tft monitort (2000 gyártású, ips panel, 18.1", betekintési szög 170/170, színhű, no vibrálás,made in Japan, 10 eFT) vettem. Pontosabban tesómnak. Eddig kifogástalanul működik (kb 1 hónapja). De tervezek venni egy benq fp937s+ -at is, mivel eddig nekem nagyon bevált. Tv boxon keresztül használtam, tökéletesen jó vele tévét nézni. (persze akinek van lcd tv-je, nem kell tv box).
Azt hallottam, hogy a benq minősége is egyre romlik. E miatt, persze meg az ár miatt is gondolokozom újra ebben a típusban. (Manapság a 10 e Ft-os tft ( 19' monitort) venni lehet jó választás is. De van kockázat is. Mivel nincs garancia. Lehet rosszul gondolkozom, csak sajna az előző viewsonic-om a garancia idő lejárta után megadta magát. Bízom abban, hogy a régebbi termékeket, (mikor annak idején egy vagyon volt az értéke), talán jobb alkatrészekkel készítették. Talán! :?:


szer. feb. 04, 2009 9:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mostmár, hogy ennyit írod, elkezdett érdekelni. Először is mire jó ez a szerviz menü?


kedd feb. 03, 2009 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás ,
Szia!
Köszi!
Ez is nagy segítség, ha hiszed, ha nem.
Legalább valaki válaszra méltatott! :lol: :lol: :lol:

Egyébként jó párszor segítettél már nekem (más témában, de itt a fórumon), és bebizonyosodott, hogy mégis csak akadt olyan valaki, aki segíteni tudott. :lol:

Mégegyszer köszi!
:wink:

Egyébként majdnem sikerült a service menüre rájönnöm:

Idáig jutottam:
Burn in mode: off (beégetés kikapcsolva)
És megjelent a menüt körbeölelő 5 db piros színű, kétjegyű szám.
Innen hogyan tovább.
Várom ötleteiteket!

(Szerviz menü bekapcsolása:
- POWER+ENTER gomb együttes hosszú megnyomása után az EXIT gomb megnyomásával.
Az EXIT a MENU-vel azonos.
Hosszan nyomod a POWER+ENTER-t, majd hozzányomod még a MENU-t is!)
Csak a burn in mode: off után megakadtam! Help!!!

Ha valaki bármilyen tft-nél tud abban segíteni, hogy hogyan jön elő a SERVICE menü, várom válaszát. Köszönöm

Viewsonic, samsung, lg, nec, eizo........ stb tft :?:


kedd feb. 03, 2009 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6679
Hozzászólás 
Nézd, ez egy fórum, ami nem azt jelenti, hogy feltétlenül, gyorsan és automatikusan kapsz választ a kérdésedre.
Lehet, hogy senki nem ismeri a megoldást, legalább is azok, akik ide járnak.
Vagy esetleg nincs is megoldás.
Vagy nincs ilyen kütyüjük, és nem ölnek bele annyi energiát, hogy a mindenki számára elérhető Google segítségével adatbányászatot folytassanak egy olyan szerkentyűre, amit ki sem tudnak próbálni.
Sokszor ilyen keresések alkalmával egész érdekes dolgokra lehet akadni szinte véletlenül.
Ha minden héten beírod, hogy még mindig nem segítettek, nem biztos, hogy eredményre vezet. :wink:
Valószínűleg ezt neked kell kiizzadnod. Vagy írjál a cég supportjának.


kedd feb. 03, 2009 12:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Re: tft
Szívesen!

:lol: :lol: :lol:


Más:

Még mindig keresem
benq fp937s+ szerviz menüjét. :shock:
Köszönöm

(Kb 3 hete nyomozok utána, de eddig senki nem tudott segíteni! Úgy látszik tovább kell keresgélnem!!


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fine2006 kedd feb. 03, 2009 13:11-kor.



kedd feb. 03, 2009 9:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás Re: tft
fine2006 írta:
Szia!

Itt megtalálod a választ a kérdésedre.

Sőt nemcsak a panel típusának magyarázatát látod, hanem jó pár tft teljes jellemzőit is.

Szia

http://www.tftpanel.hu/article.php/paneltipusok


http://www.tftpanel.hu/index.php?topic=monitortablazat

Köszi, tanulságos sok választ kaptam a kérdéseimre. Kár, hogy az újabb monitorokról nincs szó.


hétf. feb. 02, 2009 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás tft
Szia!

Itt megtalálod a választ a kérdésedre.

Sőt nemcsak a panel típusának magyarázatát látod, hanem jó pár tft teljes jellemzőit is.

Szia

http://www.tftpanel.hu/article.php/paneltipusok


http://www.tftpanel.hu/index.php?topic=monitortablazat


hétf. feb. 02, 2009 6:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Nem kaptam választ még, mi a különbség a TN, S-PVA és IPS panelek között.

Alábbi monitorokat nézegetem, nem tudok választani, tudnátok segíteni?
Kiváncsi lennék mit takarnak a betü jelek a tipusnál, LW, BW, NW,

Samsung 2233BW - részletes információ: 47.000
• 22'' LCD TFT monitor
• Felbontás: 1680 x 1050 pixel
• Válaszidő: 5ms
• Fényerő: 300 cd/m2
• Látószög: 170 fok / 160 fok
• Kontraszt: 1000:1
• Dinamikus kontraszt: 20000:1
• Videó: analóg RGB, DVI
• Magic Bright3
• Szín: fekete
• Méret: 516.8 x 421.3 x 208.7 mm
• Súly: 4.8 kg

Samsung 2243BW - részletes információ: 45.000
• Képméret: 22''
• Látható képméret: 22''
• Típus: LCD
• Képponttávolság: 0.282 mm
• Bemeneti videojel: analóg, digitális
• Vízszintes frekvencia: 30 - 81 kHz
• Függőleges frekvencia: 56 - 75 Hz
• Csatlakozó típus: 15 tűs D-Sub, DVI-D
• Videoszint: nincs adat
• Szink. típus: nincs adat
• Fényerő: 300 cd/m2
• Kontraszt arány: 8000:1
• Képlátószög (H/V): 170° / 160°
• Válaszidő: 5 ms
• Interfész: nincs adat
Képfelbontás:
• Maximális: 1680 x 1050
• Ajánlott: 1680 x 1050
• Színskála: 16.7 millió

Samsung 2243NW - részletes információ: 39.000
• Képméret: 22''
• Látható képméret: 22''
• Típus: LCD
• Képponttávolság: 0.282 mm
• Bemeneti videojel: analóg
• Vízszintes frekvencia: 30 - 81 kHz
• Függőleges frekvencia: 56 - 75 Hz
• Csatlakozó típus: 15 tűs D-Sub
• Videoszint: nincs adat
• Szink. típus: nincs adat
• Fényerő: 300 cd/m2
• Kontraszt arány: 8000:1
• Képlátószög (H/V): 170° / 160°
• Válaszidő: 5 ms
• Interfész: nincs adat
Képfelbontás:
• Maximális: 1680 x 1050
• Ajánlott: 1680 x 1050
• Színskála: 16.7 millió

Samsung 2253LW - részletes információ: 50.000
• Képméret: 22"
• Látható képméret: 22"
• Típus: TN
• Képponttávolság: 0.282 mm
• Bemeneti videojel: nincs adat
• Vízszintes frekvencia: nincs adat
• Függőleges frekvencia: nincs adat
• Csatlakozó típus: DVI, RGB
• Videoszint: nincs adat
• Szink. típus: nincs adat
• Fényerő: 300 cd/m2
• Kontraszt arány: 8000:1
• Képlátószög (H/V): 170°/160°
• Válaszidő: 2 ms
• Interfész: nincs adat
Képfelbontás:
• Maximális: 1680 x 1050
• Ajánlott: 1680 x 1050
• Színskála: 16.7 millió


szomb. jan. 31, 2009 17:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 8:45
Hozzászólások: 138
Hozzászólás benq m
Továbbra is
benq fp937s+ tipusra vonatkozó rejtett menüre lenne szükségem.

Köszönöm :roll: :roll: :roll:


pén. jan. 30, 2009 15:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Miután pedig elolvastál pár tesztet, lehet nézelődni pl depon: http://depo.hu/szamitastechnika/09-ig_c ... -_-monitor

Ezen a linken népszerűség szerint van rendezve. Látható, hogy a lista jelentős részét Samsung monitorok teszik ki, szóval nem lehetnek olyan rosszak.

Ha eljutsz odáig, hogy veszel valamilyet, mindenképp az legyen az első dolgod, hogy kutass hibás pixelek után és ha van, vidd vissza, hogy nem tetszik a színe vagy valami indokra hivatkozva. Pixelhibát ne mond, mert minden gyártónál megvan, hogy x pixelig nem garis hiba. Néhány gyártónál van lehetőség, hogy kis felárért (az én Acer monitoromra ez 2000 ft volt ~3 éve) 1 hibás pixel esetén is cserélik. Ezt is érdemes szem előtt tartani, nagyon zavaró tud lenni akár egy hibás pixel is.


csüt. jan. 29, 2009 21:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
TargeT írta:
Képminőségre nem annyira jó, mint néhány más, árban meg mégis húzósabb. Vannak "érdekes" megoldásai. Ettől még van akinek bejöhet.
Mondom, olvasgass teszteket. Pl. itt
Meg el kell dönteni, hogy TN panel, S-PVA vagy esetleg IPS panel legyen. Az árat is nagyban befolyásolja.


Mi, különbség van a TN, S-PVA és IPS panelek között. A teszteket meg fogom nézni.


csüt. jan. 29, 2009 21:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6679
Hozzászólás 
Képminőségre nem annyira jó, mint néhány más, árban meg mégis húzósabb. Vannak "érdekes" megoldásai. Ettől még van akinek bejöhet.
Mondom, olvasgass teszteket. Pl. itt
Meg el kell dönteni, hogy TN panel, S-PVA vagy esetleg IPS panel legyen. Az árat is nagyban befolyásolja.


csüt. jan. 29, 2009 21:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
TargeT írta:
Én LCD monitorban nem javasolnék Asust.
Ha csak nem szereted az azonos logókat nézni, ha volna már más ilyen készüléked. :wink:
Olvasgassál teszteket. Nem kell mindent elhinni, de azért jó.
Olvass más ilyen témájú fórumokat is, és szűrd le magadnak, mi a fontos, mennyit szánsz rá, mi lesz a jó kompromisszum.


Nekem bejöttek az ASUS márkák, igaz monitorom még nem volt ASUS. Bővebben kifejtenéd, mért nem ajánlod ezt a márkát monitorban.


csüt. jan. 29, 2009 20:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6679
Hozzászólás 
Én LCD monitorban nem javasolnék Asust.
Ha csak nem szereted az azonos logókat nézni, ha volna már más ilyen készüléked. :wink:
Olvasgassál teszteket. Nem kell mindent elhinni, de azért jó.
Olvass más ilyen témájú fórumokat is, és szűrd le magadnak, mi a fontos, mennyit szánsz rá, mi lesz a jó kompromisszum.


csüt. jan. 29, 2009 18:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
TargeT írta:
http://prohardver.hu/dl/rev/2007-01/1408/p20-2/sizes.png

Kb. az van, amit másodjára korigálva említettem.
20" :arrow: 17"
22" :arrow: 19"
A 24" meg egyszerűen nagyobb.


Köszi mindenkinek, most már értem 5:4 > 19" = 22" Wide, hátra van a márka, megbízhatóság. Én ASUS párti vagyok, de nem ragaszkodom hozzá, ha olcsóbb és jó minőségű.


csüt. jan. 29, 2009 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen igazad van, minden ilyen összehasonlító oldalon 20.1" -et párosítanak a 17"-hoz képmagasságnál.

De ha aránypárokkal számolja az ember akkor 21.76" jön ki(5:4/16:10). :roll: :)


csüt. jan. 29, 2009 11:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség