Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 3:01



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
JMicron/ICH8 kérdések, P5B alaplap - SATA/PATA eszközök okán 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 16, 2009 18:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat.


szomb. jún. 06, 2009 14:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az MSI-m se ha kisebb a pen 2 GB-nél,a nagyobbakat már külső merevlemeznek látja,és valami csak a gyártó által kitalált okból az lesz a first boot-disk...az F11 az itt is a válsztható bootolás...
Aztán van ittennék egy "jófajta"Foxconn Sis lapkával... ez mégfurmányosabb!:Ebben ha benne van egy sata akkor mindegy hogy mire állítod a boot sorrendet ezért csak sata-dvd vel lehet rendszert telepíteni :roll:


szer. máj. 20, 2009 17:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Persze, valószínűleg mind csinál valami hasonló sorrendet.
Viszont az enyém legalább a pendrive-ot nem kutyulja bele. Csak akkor bootol róla, ha vagy a boot sorrendben beállítom, vagy az F12 gombra ideiglenesen sorrendet cserélek.


kedd máj. 19, 2009 19:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szvsz csinálja azt mindegyik,amelyiken ilyen vegyes vezérlés van gyártótól függetlenül.Pl nálam hiába van letiltva hogy usb-ről bootoljon,ha 2 Gigásnál nagyobb pent dugok rá arról akar indulni.Aztán néz kifelé a fejéből:No operating system :?


kedd máj. 19, 2009 18:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A boot sorrend kevercset a Gigabyte is csinálja.
Ha SATA van beállítva első helyre, majd lehúzom a SATA vinyót és úgy bootolok, akkor természetesen beindul a benne levő IDE-ről.
Legközelebb viszont hiába dugom vissza a SATA-t, az IDE megelőzi a boot sorrendben. Tehát szépen átpakolja automatikusan első helyre, menti a CMOS-ba a talált sorrendet valószínűleg SATA nélkül, de nem állítja vissza, ha ismét megjelenik a SATA. Vagy eleve hátrább sorolja automatikusan a rangsorban.


kedd máj. 19, 2009 7:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Úgygondolom, hogy minden rendben fog működni.
Mint ahogy írtam is, az egyetlen problémának a bootsorrend összekeveredését látom (már ha egyáltalán lesz), amire oda kell figyelni.
A céges gépemben pl egy AHA160-as vezérlőn lógó SCSI vinyó a boot. De ahányszor meglát maga alatt egy újy IDE vagy SATA meghajtót, mindig átvált arra. Lehúzás után szintén összekutyulódik. Az itthoni gépem hasonlót játszik.
A JMmicron drivereket mindenképp rakd fel, különben nem kezeli az eSATA-'t rendesen. Utána szerintem max arra kell odafigyelned, hogy bekapcsoláskor ne legyen rajta a külső hdd (de ezt majd a gyakorlat megmutatja).


kedd máj. 19, 2009 5:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 16, 2009 18:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Üdv!
Köszi a választ. :)
Voltaképp nem, épp itt rejlik a lényeg: az eSATA az extra, a két IDE meghajtó a régi gépből van. Azt tudom a JMicronról, hogy ha mondjuk AHCI-ba/RAID-be kapcsolom, attól az IDE IDE módban marad... Szóval az nem gond, sőt, akkor voltaképp válaszoltál a kérdésre: a két DVD meghajtóm ICH8-on, minden más a JMicronon.
Most már csak az a kérdés, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy tegyük fel, a JMicron-t berakom AHCI-ba, az ICH8-at pedig hagyom, hogy IDE módban fusson (DVD meghajtók miatt).
Tehát, hogy lesznek-e belőle problémák.
Épp ezért is akarom, erőltetem az AHCI-t, vagy RAID-et ennyire, hogy az eSATA-s külső meghajtót bármikor ki-bekapcsolgathassam, mert így, hogy érzékelje a Win a cuccot, mindig újra kell indítanom a gépet.


hétf. máj. 18, 2009 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Üdv!
A JMicron vezérlő viszi az ATA és az eSATA portokat is :(
Az ASUS oldalán egyértelműen le van írva:
Southbridge
- 4 x SATA 3.0 Gb/s ports
JMicron® JMB363 PATA and SATA controller
- 1 x UltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices
- 1 x Internal SATA 3.0 Gb/s port
- 1 x External SATA 3.0 Gb/s port (SATA On-the-Go)
- Support SATA RAID 0, 1 and JBOD (by 1x External SATA & 1x Internal SATA)

Vagyis amig fel nem telepíted rendesen a SATA drivereket, nem fog működni rendeden, mert addig IDE módba kell kapcsolnod.
A RAID-ot felejtsd, mert ha bekapcsolod, akkor ahhoz is drivert kell feltenned + konfigolni.
Amennyire látom, kicsit szerencsétlenül vásároltál be, mert ez úgy készült, hogy az alap vezérlő az ICH8 lenne, az extráknak meg a JMicron, Te meg pont fordítva használnád.
Ráadásul gyakorlati tapasztalataim szerint az ilyen jószágok imádják összekutyulni a boot sorrendet, amikor sata eszközt dugsz a gépre, vagy leveszed.
Javasolnám, hogy a mostani IDE lemezeidet cseréld satásra, azokat is köst az ICH8-ra és akkor szépen menni fog minden.
Manualt, egyebet itt találsz:http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=YwIVDOTcvIMHZdTy


hétf. máj. 18, 2009 6:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 16, 2009 18:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás JMicron/ICH8 kérdések, P5B alaplap - SATA/PATA eszközök okán
Mély üdvözletem a szembevérzést sem hanyagoló, monitorleső honfitársaimnak!
Nemrégiben helymohóság céljából beszereztem egy eSATA-s külső HDD-t, s ekkor kezdődtek a problémák, amik voltaképp nem is problémák, hanem kényelmi kérdések, amolyan ujjbarát dologra gondolandó ekkor.
Hogy bővebben is kifejtsem a státuszom: a gép gyomrában állandóan dolgozik két PATA meghajtó (egyik a rendszer-, másik főként egyéb programoknak kínál táptalajt), valamint nemrégiben vettem egy -fent említett- külső vinyót, ami eSATA-ra cuppan rá. Van még 2 eszköz, ami SATA-s, mégpedig 2 dvd-meghajtó/író.
A kérdésem csupán az lenne, hogy hogy konfiguráljam a BIOS-t, egy Asus P5B alaplapon, hogy élvezhessem az eSATA-s külső meghajtót, kellőképp (mivel jelenleg minden IDE-re van konfigurálva, így ez nem fog menni, egész pontosan, azt hiszem, az NCQ + Hotswap funkciók).
Amit tudok: a két dvd meghajtó az ICH8-ra van kötve, az eSATA-t pedig a JMicron controller árgus szemei figyelik. Nem tudom, hogy az IDE controllert melyikük... az ICH8, vagy a JMicron. (Megjegyezném, ilyen ügyben nem igazán szószátyár a manual).
Első körben tehát ez lenne a kérdésem.
Másodsorban pedig a következők: Ha, tegyük fel, a JMicron kezeli a PATA + SATA meghajtókat, akkor azt inkább AHCI-ra, vagy RAID-re állítsam? (S mindemellett hagyhatom "enhanced IDE"-n a SATA-s dvd olvasóimat, amik az ICH8 controlleren vannak? Úgy hallottam, dvd írók, olvasók nem annyira csípik az AHCI módot.)
Előre is köszönöm segítségeteket e zsírnövesztően kényelmi probléma megoldásában!
'Napot!


szomb. máj. 16, 2009 19:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség