Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 7:17



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás mi a rák :D
Sziasztok!
segítségeteket kérem!

Van egy gép, 2 IDE, Sata I és Sata 2 csatis msi alaplap.

Van egy új wincsi (Samsung 320GB) SATA-s amire windowst akarunk tenni. Beduguom a Sata1-be és elindítom szépen. De windows XP telepítésnél megakad, mert azt írja ki h nem talál meghajtót, - Az IDE meghajtó nincs bedugva ilyenkor- Aztán próbáltam azt is, hogy ide bedugva win xp cd eljut a telepítésig akkor csak a C meghajtót látja szóval még az sincs, hogy tudnám formázni vagy valami.
Beraktam az én gépembe is a wincsit de az sem látta, majd az én SATA-s wincsimet (amelyen adatok vannak) beraktam abba a gépbe amelyikbe az új winyó kerülne de az sem látta.

Nem jutok elölrébb.
előre is kösszi a válaszokat


szomb. ápr. 24, 2010 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Nálam a WD 500 merevlemezek nagyon jól beváltak, eddig még semmi problémám nem volt velük, remélem nem is lesz mostanában. Évek óta csak WD-t veszek ezért döntöttem most is mellette.

Egyébként nem adtak volna vissza, mert először bár IDE-t kértem az olcsóbb SATA-t küldték, de elfelejtették visszaadni az árkülönbözetet... :oops:


pén. ápr. 23, 2010 20:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Miért nem a Hitachira beszéltek rá ?-akkor még adtak volna vissza.
:roll: Ezzal biztosan jobban jársz,különösen,ha a "grűn-kiszerelés",és még fizettél is érte :twisted:-előbb cselekszel,aztán kérdezel..


pén. ápr. 23, 2010 20:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A HDS 3.10 teszt alapján garanciában cserélték így az árkülönbözet fizetésével vettem egy WD 500-as merevlemezt.


pén. ápr. 23, 2010 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Lossfer írta:

A Hard Disk Sentinel sokak szerint nem ér sokat. Én nem tudom, nálam is
fennt van ártani nem árt. A 2éves Samu 200GB Sata2 100%-os, a 6 éves
Samu 80GB Pata 90%-os pár badszektor. Nem téved.


Én az 1.40-es verzió óta tesztelem a HDS minden megjelent verzióját, - örök licencem van rá - most a 3.10 verzió a legújabb.
Mutasson nekem valaki olyan programot, aki csak megközelítőleg is tudna ennyit mint a HDS.
A HDS kimagaslóan a legjobb a piacon!
Aki azt állítja, hogy nem sokat érne, annak fogalma sincs róla... :!:

Ezt a kimagasló tudású magyar programot nem érdemes "okosítani" már csak azért sem, mert egy esti diszkóban többet elkölt a gyerek, mint a legújabb pro verzió ára...
Ne sajnáljuk azt a pénzt a magyar fejlesztőtől! :!:


hétf. ápr. 19, 2010 19:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ilyen áron kinek kell Kép egy olyan progi, ami win alatt fut és a hibádzás nála halmozottan jelentkezik?


hétf. ápr. 19, 2010 18:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Lossfer írta:
... A Hard Disk Sentinel sokak szerint nem ér sokat...

Ha mégis kell, itt van ("okosítva", de vírusírtó, esetleg virtuális gép legyen.):
http://www.2baksa.net/news/49128/

Szerk: mivel a Patch vírusos, csak virtuális gépen szabad telepíteni, majd menteni a megváltozott fájlokat és a registry bejegyzést, és ezeket vissza kell vinni a host gépre. Így működik.
Ha nem megy, írjál. Nekem már készen van. :shock:


vas. ápr. 18, 2010 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen több mint vlószínű hogy nem a vas makkant meg.
Ha jól emlékszem én is jártam így kb 5 éve.
Hiren's boot cd jó kis progi gyűjtemény, de vigyázni
mit mire használ az ember.

Találsz rajta partíció visszaállító progit azzal helyre tudod hozni.
Azt hiszem vmi Partition Recovery vagy vmi hasonló.
A többiek jól írták nem a vassal lesz a gond, letörölted a parikat róla.

Ha windows használsz akkor vagy a Win telepítő cd-vel particionálj,
vagy win alól tudod méretezni őket, vagy ha boot cd akkor a MiniPe nagyon jó.
Adatmentésre,Ghostolásra,vírusírtásra... stb winhez MiniPE.

A Hard Disk Sentinel sokak szerint nem ér sokat. Én nem tudom, nálam is
fennt van ártani nem árt. A 2éves Samu 200GB Sata2 100%-os, a 6 éves
Samu 80GB Pata 90%-os pár badszektor. Nem téved.


vas. ápr. 18, 2010 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
pilaka írta:
Köszönöm a segírtséget , ......kuka , megjegyzem ez a HDD a pc ben egyszer már meghalt ....és akkor HDD regenátorral helyrehoztam ...ezután tettem a mobilrack-be ....amit meg kínomba csináltam .....tanulságos.


A HDSentinel nevű magyar programmal megnézted-e valamikor is? :?:


szomb. ápr. 17, 2010 22:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
pilaka írta:
...tanulságos.

A mobilrack-ből sem szabad menetközben kirántani a diszket (bár vannak már olyan SATA diszkek, amiket állítólag igen). Még kikapcsolni sem, mert minimum adatvesztés lehet.
Ha meg szektorhibás volt, akkor tényleg kuka.


szomb. ápr. 17, 2010 20:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Köszönöm a segírtséget , ......kuka , megjegyzem ez a HDD a pc ben egyszer már meghalt ....és akkor HDD regenátorral helyrehoztam ...ezután tettem a mobilrack-be ....amit meg kínomba csináltam .....tanulságos.


szomb. ápr. 17, 2010 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: ?


szomb. ápr. 17, 2010 16:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Össze-vissza kapkodtál, szvsz néha azt sem tudted mit csinálsz.

Biztos, hogy ráeröltettél egy hibás particionálást, és "elrejtődött" a nem látható rész. A Bios is azt olvassa ki, amiről a merevlemez információt ad.
Mivel már sikerült elizélni, próbáld végignézni a Hiren-es particionáló programokkal, hátha valamelyiknél megjelenik a rejtett rész is. Onnan már vissza lehet hozni.
Vannak diskeditor programok is, de ahhoz érteni kellene.
Win alól biztos, hogy nem fog menni a helyreállítás, csak DOS vagy Linux alapu külső bootról (a Hiren is az).


szomb. ápr. 17, 2010 15:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha az egy mai lemezen végigfuttatja,különösen a hard low-level formatot,akkor átmegy sporteszközbe (diszkosz),avagy fegyverként is alkalmazható,kutyák és egyéb dúvadak ijesztésére. :twisted:

Mindenesetre felettébb gyanús a 32 (GB!)határ!Volt anno ilyen korlát anno a BIOS-oknál(alaplap) az XP-nél(op.redsz) stb..egyáltalán nem biztos hohy a lemezzel van a gond.Az "új Hiren's-en"rajta van az ősrégi sutil ill az új hutil progi,de azt,hogy maga a BIOS 32-nek látja :roll: .. ezen azért mélységesen elgondolkoznék...először megnézném egy "mai" konfigban a lemezt és a Hiren's-el akár a smart is törölhető,sőt a DMA hozzáférést is lehet variálni- veszélyes művelet ! :arrow: ha ott valamit sikerül elcseszni,akkor semmilyen gép nem lát semmit!-A művelet után a nem a low-format ,következik,hanem a HDD-regenerátor és ez 160Gb-nál kb 6-8 óra(lefekvés előtt ajánlanám)-a sz*r lemeznél is ami menthető visszateszi,kizárja a hibás blokkokat,ennyivel nyilván kisebb lesz a lemez,de az használható.

Egyébként a hiba keletkezése fentebb a szerzőtől olvasható:
Idézet:
Mobilrackben volt, usb-vel csatlakoztattam ide-oda , észrevettem hogy sokszor íráshibát kapok adatátvitel közben

Ezek a mindenféle egybeépített kütyük nem tudják a sotswapp-technilogy-t,még a satát sem lehet lerántani egy alaplapi driverrel rendelkező lapról.erre találták ki anno mg az xp idején a hardver biztonságos eltávolításátaz USB eszközökre-ez olyan kb mint a lobogó bableves kifut,de nem a gáz zárom el alatta hanem lekapom a kondért és magamra öntöm,mert az gyorsabb megoldás


szomb. ápr. 17, 2010 15:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Laci_L írta:
pilaka írta:
... belepiszkáltam tudatlanul....

Nem futtatál véletlenül raja egy ősrégi hardformatot?


Nem csak egy particionáló programot (hibajelzéssel megszakadt)és a Samsung utylitit , ahol csináltam egy mbr törlést ....mindkettőt a Hiren's -el.


szomb. ápr. 17, 2010 15:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
pilaka írta:
... belepiszkáltam tudatlanul....

Nem futtatál véletlenül raja egy ősrégi hardformatot?


szomb. ápr. 17, 2010 14:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Mostanra kipróbáltam az összes jumperelést és anélkül is.... mindig látja , de csak 32GB- nak.A Hiren's több programjával is megnéztem.Nincs sérülés a csatlakozóelemeken.A Biosban is 32GB....Ha jól emlékszem amikor roszul volt jumperelve csináltam egy mbr törlést és lehet hogy az LBA-ba is belepiszkáltam tudatlanul....


szomb. ápr. 17, 2010 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen a 80eres IDE kábel végére tedd, Master-ként jumperelve.
Rajta van a vinyó tetején pontosan hogyan kell jumperelni.

A Bios-ban rendesen be van állítva? Auto detect után mit ír.


szomb. ápr. 17, 2010 4:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
pilaka írta:
... most elméletileg jól van jumperelve ...

Most már biztos? Nézd meg mégegyszer. A felragasztott címke elég zavaros tud lenni.
Esetleg próbálj másik IDE kábelt, és a végére dugjad (a másik dugó közelebb legyen a diszkhez és távolabb az alaplaptól).
Nincs véletlenül visszahajolva, vagy letörve egy láb a diszken?
Ne legyen semmi más csatlakoztatva, csak a CD ROM, ahova a Hirent rakod.


pén. ápr. 16, 2010 13:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Köszönöm a gyors segítséget , igen rosszul volt jumperelve a táblázat elég hülyén van egymásra építve , most elméletileg jól van jumperelve .Kipróbálltam ,de most is a Samsung diagnostic (Hiren's) 32 GB-nek látja , kipróbáltam masterra és slave-ra is ...mindkét módon 32GB....Egyébként most közvetlenül IDE kábellel van egyedüli driverként csatlakoztatva...előzőleg mobilrack-ben volt ...a táp rajta van a hálózati kábelen.


pén. ápr. 16, 2010 11:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jumpereket nézted? Régebbi vinyóknál a jumperek valamely kombinációjával lehetett limitálni a kapacitást 32 gigára.


pén. ápr. 16, 2010 10:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nézd meg nem esett le egy jumper, illetve egyeztesd le a jumper táblázattal. Vizsgáld meg a jumper érintkezőt, nem laza, nem törött-e. Amúgy az usb táprol forog a vinyó vagy külön falbadugósról?


pén. ápr. 16, 2010 10:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Sziasztok , na igen nekem is egy 160 GB-s Samsung IDE HDD-vel van problémám . FAt32 -re volt formázva 1 partícióra .Mobilrackben volt, usb-vel csatlakoztattam ide-oda , észrevettem hogy sokszor íráshibát kapok adatátvitel közben ....kb. 32GB adat volt rajta ...lementettem és próbáltam megformázni , már a felismerés alatt a partícionáló programnak nem tetszett a HDD, egy másikkal sikerült elindítani a formázást , de hibajelzéssel leállt .Próbáltam kisebb partíciót létrehozni kisérletképpen az is félbeszakadt , de azóta minden program 32GB-nek látja az egész HDD-t , próbálltam a Hiren's cd programjaival , közvetlenül a Pc-IDE csatlakozójához kötni , de minden progi 32GB-nek látja aHDD-t , még a Samsung diagnosztikai programja is .....Mit tegyek?


pén. ápr. 16, 2010 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Elküldtem nekik a képeket és már a winchester is náluk van, futárt küldtek érte. Ilyen látványos állapotromlást még nem láttam, hogy egy HDS teszt alatt 74%-ról 16%-ra amortizálja le magát a merevlemez. Ezután bekapcsoltam mégegyszer, az is levett belőle 1%-ot, így már csak 15% maradt. Ezt meghagytam a további tesztelőknek.

Ami a postaköltségeket illeti az InformGuard 2000LCD postaköltségeire már többezer forintot költöttem, az LCD kijelző egyszerűen elfogy. Arról nem is beszélve, hogy a súlya több mint 10 kg és ezért a vásárló nem kötelezhető a visszaküldésére.

Kétségtelen az a legjobb ha helyben van a bolt, de amikor mint ez esetekben is nincs, akkor kénytelen vagyok máshol megvenni.

Ritkán, de előfordul, hogy az a forgalmazó aki ad magára valamit és azt akarja, hogy továbbra is nála vásároljanak, átvállalja a postaköltséget.


vas. márc. 14, 2010 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Megcsináltam a HDS tesztet. A teszt alatt 74%-ról 16%-ra amortizálta le magát a merevlemez. Mégegy tesztet már aligha bírna ki.

Akkor használd addig, amíg teljesen rossz nem lesz, a SMART szerint is hibás és akkor küldd vissza.
Mellékeld hozzá, hogy nézzék meg a SMART tesztet is.

Ja, és ha garanciális a hiba, akkor a boltnak kell állnia a postaköltséget, úgy tudom.
(Egyébként ezért nem érdemes messziről vásárolni, mert ha gáz van, akkor nehézkes az ügyintézés. Ha olnyan helyen vetted volna, amerre mindennap jársz, vagy nem okoz gondot személyesen odamenni, most sokkal egyszerűbb dolgod volna)


vas. márc. 14, 2010 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Megcsináltam a HDS tesztet. A teszt alatt 74%-ról 16%-ra amortizálta le magát a merevlemez. Mégegy tesztet már aligha bírna ki.


kedd márc. 09, 2010 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Vettem négy WDC WD500 HDD-t természetesen nem ettől a cégtől. Az biztos, hogy Samsung már akkor sem kellene, ha féláron adnák.


szomb. márc. 06, 2010 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
nbela írta:
Supervisor írta:
Bevizsgáltatom minden illetékes szervvel, ha kell műszaki szakértői véleményt is csináltatok, nem érdekel mennyibe kerül.
Első körben én a Samu ügyfélszolgálatnak küldeném a hdd gyári teszt képernyőképét. Ha ők egy válaszlevélben -a saját programjuk alapján- beismerik, hogy valóban rossz a hdd, akkor a kereskedőnek már nem sok értelme van kekeckedni.


Köszönöm szépen a jótanácsot.
Már leszedtem és kiírtam CD-re meg floppyn is megvan az Estool amit írtál, még ma meg szeretném csinálni.
Az tény, hogy komoly gond van a winchesterrel, és rendeltetésszerű használatra csak erősen korlátozott mértékben és csak egyes részeiben alkalmas.
Már újraindítás után kettővel növekedett a szektorhibák száma.
Mégegyszer is nagyon köszönöm a segítséget.


szomb. márc. 06, 2010 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Természetesen úgy is lehet, ahogyan írod.
Azonban ennél a cégnél már annyi pénzt hagytam ötszámjegyű sőt hatszámjegyű vásárlások, hogy elég volt belőlük.
A fehér PC-ház helyett koromfeketét küldtek, két DVD író is, amelyeket csak a partíciómentések kiírására használtam még a garancia idő alatt használhatatlanná váltak.
A postai költségek oda-vissza költsége miatt inkább nem is küldtem vissza nekik.
Inkább folytatom ezt a dolgot, kerül amibe kerül...

Ők is nagyon jól tudják, hogy gond van a winchesterrel és csak a C:-re tudtak felnyomni egy Win7-et a többi partícionálással meg nem is foglalkoztak.


szomb. márc. 06, 2010 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Bevizsgáltatom minden illetékes szervvel, ha kell műszaki szakértői véleményt is csináltatok, nem érdekel mennyibe kerül.
Első körben én a Samu ügyfélszolgálatnak küldeném a hdd gyári teszt képernyőképét. Ha ők egy válaszlevélben -a saját programjuk alapján- beismerik, hogy valóban rossz a hdd, akkor a kereskedőnek már nem sok értelme van kekeckedni.


szomb. márc. 06, 2010 9:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Akármibe kerül is, de bebizonyítom nekik, hogy a winchester rendeltetésszerű használatra alkalmatlan.
Bevizsgáltatom minden illetékes szervvel, ha kell műszaki szakértői véleményt is csináltatok, nem érdekel mennyibe kerül.

Szívós vagy. :D
Én úgy fogom fel az ilyesmit, hogy ha a reklamálásra ráfordított idő (plusz költség és bosszúság) alatt több pénzt tudok keresni, mint a veszteség, akkor le van sz*rva az egész. Legfeljebb nem veszek olyat többet. És nem idegesítettem magam sem. :shock:


szomb. márc. 06, 2010 9:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Laci_L írta:
nbela írta:
... (minden háztartásban kötelező) ...

Ezt hallaná a nejem. Azt se tudja mi az. :D

Idézet:
... fényképezd le az eredményt a képernyőn és azzal viheted vissza a boltba...

De szép lenne, ha mindig így lenne. Ha szívóskodni akarnak, mutathatsz te akármilyen fotót. :shock:


Ez tény, de nem tesz jót az üzlet hírnevének, ugyanis egyik neves cégről van szó... (De már van egy nagyon komoly és nagy konkurenciájuk.)
Akármibe kerül is, de bebizonyítom nekik, hogy a winchester rendeltetésszerű használatra alkalmatlan.
Bevizsgáltatom minden illetékes szervvel, ha kell műszaki szakértői véleményt is csináltatok, nem érdekel mennyibe kerül.


pén. márc. 05, 2010 23:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
nbela írta:
Supervisor írta:
Samsung 400 GB-s garanciális...
HDSentinel Pro: ...
A Samsung saját gyári diagnosztizáló programjával teszteld le:
http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/downloads/support_in_es.html
Letöltheted a cédés vagy floppys változatot is, de rajta van a (minden háztartásban kötelező) Hiren's Boot cédén is. Ha biztosra akarsz menni, akkor csináltasd meg a surface tesztet is - igaz kicsit sokáig tart... Ha nem jó, akkor fényképezd le az eredményt a képernyőn és azzal viheted vissza a boltba.


Köszönöm szépen a segítséget.
Ezt is megcsinálom, bár nem vitatható, már így sem, hogy nem teljes értékű a garanciális winchester.
A dolog érdekessége, hogy van mégegy ugyanilyen winchester is, amelyik négyszer ennyit futott és egyetlen szektorhiba nincs rajta 100-100% a teljesítmény és a kondíció egyaránt.
Az biztos, hogy Samsungból elég volt.


pén. márc. 05, 2010 23:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... (minden háztartásban kötelező) ...

Ezt hallaná a nejem. Azt se tudja mi az. :D

Idézet:
... fényképezd le az eredményt a képernyőn és azzal viheted vissza a boltba...

De szép lenne, ha mindig így lenne. Ha szívóskodni akarnak, mutathatsz te akármilyen fotót. :shock:


pén. márc. 05, 2010 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Samsung 400 GB-s garanciális...
HDSentinel Pro: ...
A Samsung saját gyári diagnosztizáló programjával teszteld le:
http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/downloads/support_in_es.html
Letöltheted a cédés vagy floppys változatot is, de rajta van a (minden háztartásban kötelező) Hiren's Boot cédén is. Ha biztosra akarsz menni, akkor csináltasd meg a surface tesztet is - igaz kicsit sokáig tart... Ha nem jó, akkor fényképezd le az eredményt a képernyőn és azzal viheted vissza a boltba.


pén. márc. 05, 2010 21:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Gyorsformázással természetesen formázható, de én már tanultam a formázásból.
Itt a fórumban is megírták már, hogy bár időigényesebb csak a teljes formázást.
Amióta eldobta a gyorsformázás után a partíciót, azóta csak teljes formázás, akkor nincsen gond a későbbiekben.

Egyébként még két hónapot sem használtam és már ilyen állapotban van, na meg állandóan UPS 2000 alól ment.


pén. márc. 05, 2010 20:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Töröld az összes partíciót. Hozz létre egyet, ami a teljes lemezt tartalmazza, válaszd a gyorsformázást. Ezután futass scandisket rajta.
Ha ezután se jó, akkor addig verni az asztalt, amíg nem cserélik.


pén. márc. 05, 2010 20:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Nekem már dobott el partíciót amikor csak gyorsformáztam.
Egyébként a teljes merevlemez sem formázható.

Amúgy cége válogatja: már más cégnél vásárolok, ahol ha ilyen hiba lenne azonnal szó nélkül kicserélnék.

Amikor még két hónapig sem használtam, - UPS 2000 alatt - akkor már nem is kell többet írni a várható élettartamáról...


pén. márc. 05, 2010 20:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Mivel mindig a teljes formázást választanám ...

Felesleges. Szvsz csak újy, vagy nem ismert merevlemeznél kell a teljes format. És persze akkor, ha valami bad sector gyanú van.
Egyébként csak időpazarlás, elég a gyors is.

Particionáld vissza egybe, futtasd le a teljes formázást a Lemezkezelőből (nem a sajátgépből, a kettő nem ugyanaz a tapasztalataim szerint). Ha jó, ne reklamálj.


pén. márc. 05, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Samsung 400 GB-s garanciális.
A gond: C:- D:- E:-re partícionálva. Mivel mindig a teljes formázást választanám a D:- 16% az E:-n 74%-nál a formázás megáll és nincs tovább. Oprendszer csak a C:--re telepíthető.
Visszaküldtem annak a budapesti cégnek ahol vásároltam, felraktak a C:-re egy Win7-et a többi partíciót meg sem nézték.

Állítják, hogy a merevlemez szerintük hibátlan! :evil:
Nekem pedig így nem kell két oprendszert szeretnék felrakni, ami nem lehetséges.

HDSentinel Pro: Teljesítmény: 100% kiváló (???) Kondíció: 70 % Jó.
A lemez felületén 13 hibás szektor 19 gyenge szektor a lemez állapota több lépcsőben romlott.
Működési idő: 0 nap 11 óra 31 perc
Becsült hátralevő élettartam: 894 nap


A hibás szektorok száma a bekapcsolások után növekszik, a winchesterből nyöszörgésszerű hangok hallhatók.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor hétf. márc. 08, 2010 15:41-kor.



pén. márc. 05, 2010 20:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Garanciális a vinyóm áprilisig . Megpróbálom kihúzni ezt a hetet valahogy. Utána kiszedem és vissza viszem a boltba ahol vettem.


hétf. márc. 01, 2010 20:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát nézd meg. :shock:
Alaplapi elem nem lehet a ludas. Ha elhasználódott, akkor annyi történik, hogy mindig default BIOS-szal indul az alaplap.

Ahogy így visszaolvastam, szerintem kuka lesz az a vinyó.


hétf. márc. 01, 2010 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Nem tudom...Nem lehet az alaplapi elem hibája? Kb 5 éves az alaplap..


hétf. márc. 01, 2010 19:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ezt akkor írja ki, amikor nem talál semmit, amiről be tudna bootolni. BIOS felismeri a vinyót?


hétf. márc. 01, 2010 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Hull a hajam.. Tegnap áradoztam arról, hogy talán elmarad a lemezolvasási hiba és a hozzátartozó kombinációk mint CTRL+ALT+DEL ..Hát az elmaradt, de ma kaptam egy újabbat hogy mégse dőljek már hátra a széken. Most ez mi lenne? Nagy nehezen elindítottam a gépet, de hogy mi lene ez a figyelmeztetés..passz.


http://kepfeltoltes.hu/100301/reboot_ww ... es.hu_.jpg


hétf. márc. 01, 2010 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Hát én inkább azt ajánlanám, hogy futtass egy chekdisket. A HDD kábellal babrálás sehova nem fog vezetni, mostanában már 80 eres az összes, azaz árnyékolt. K6-2 től kezdve egészen a K10.5 generációs athlonomig nem volt ilyennel gond. Viszont HDD már döglődött. A hiba oka nálam a felület "elöregedése" volt. Egy hdd regenerator + teljes format megoldotta. Jah, igen 1X már megtört a HDD kábel is, akkor a rendszer csak simán nem ismerte fel a HDD-t.
Tehát win+R beír cmd, chkdsk c: -r -rinyálni fog hogy most nem tudja, add meg neki hogy legközelebb futtassa. Sokáig fog tartani. 30 gigás partíció min 1 óra.
Win7 -> rendszergazdaként futtatod a cmd-t, chkdsk c: -b
Hd sentinelt meg felejtsd el. Egy magyar srác fejleszti magának, nem egy szakértő, az adatai, hogy is mondjam nem túl meggyőzőek. Inkább HD Tune vagy Everest, nézd meg a smartot. Ha van sok reallocated sector-od, akkor biza csere lesz nemsoká.


vas. feb. 28, 2010 17:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Azt tapasztaltam, hogy a vinyó tápcsatlakozója eléggé laza.Minap próbáltam a molex dugaszt kicsit összepréselni.Helyzet semmit nem változott akkor az op rendszer betöltésnél, ugyan úgy kiírta anno azt a hibaüzenetet. Most hogy az Ide kábelt igazítottam, és cseréltem, kétszer kapcsoltam ki a gépet, nem jött a hibaüzenet.Na mindegy. Úgy is lesz egy zsír új Asus p4p800 as lapom. Lehet a mostani lapom sem egészséges már ...passz nem tudom..Már mindenre gyanakszom..Viszont a vinyó hőmérséklete satabilan 31 fok. Tegnap 45 is volt...még annyit kérdeznék , mit hallottatok az Asus Ide kábeleiről?.Ahogy bújtam most a fórumokat egy-két helyen azt olvastam ,hogy jobb ha megszabadul az ember tőle.Asus 80 eres kábelem volt még az előbb csatlakoztatva.....


vas. feb. 28, 2010 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zoli12 írta:
Én azt hiszem a vinyó mesteren van
A legleső képeiden slave volt, most pedig master. Ha nem nyúltál hozzá, akkor valószínűleg cable select módban van, azaz automatikusan állította be 1. vagy 0. eszköznek. Nem ismerem a hdd sentinelt, de lehetséges, hogy a smart naplózásból veszi, hogy korábban voltak problémák. Többet már nem nagyon tudsz rajta javítani, esetleg a tápcsatlakozót le-föl húzogatni egy párszor - ha ismétlődik a hibajelenség.


vas. feb. 28, 2010 14:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Én azt hiszem a vinyó mesteren van. De meg nézem ..Viszont a Hdsentinel még mindig rövidebb kábelt ajánl azoknál a gondoknál amit megemlít,bár nekem nem voltak fagyásaim...vagyis voltak,nagyon ritkán lefagytak egyes weboldalak, de azt azzal tudtam be hogy máskor is volt már olyan és nem tartottam azt fontosnak .. viszont most már kiválónak véli a merevlemezt.

http://kepfeltoltes.hu/100228/hdd_k_bel ... es.hu_.jpg


vas. feb. 28, 2010 12:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zoli12 írta:
Eszközkezelőben nem változott semmi ,maradt az 5/4 es felállás.Ennek így kell lennie?
Ha a jumpert áttetted MASTER állásba akkor az elsődleges ide csatornán a 0. eszköz lesz a DMA5 és az 1.eszköz lesz a nem használt. A vinyóból ennyit lehet kihozni. Az optikád pedig csak DMA4-et tud.


vas. feb. 28, 2010 12:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség