Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 17, 2024 15:25



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Hp utántöltött toner gondok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
....:D ]:->


kedd márc. 16, 2010 17:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Nem lenne érdemesebb 2-3ezerért újragyártott tonert venni SZAKBOLTBÓL?
Avval 0 pöcsölés van és még a nyomtatót se **** szét vele.
Tényleg ennyire jó 2-3 ezerért ennyit szopni?

Számlás áron ennyi garral: http://www.eco-max.net/?1009,eco-max-hp-q2612a


hétf. márc. 15, 2010 9:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
. Maga a festék nem mágneses.

...pontosan azért nem tapad rá,legfeljebb,ha zsíros a csavarhúzó.-feltéve,ha régebbi konstrukció
Idézet:
Ha meg rátapad, akkor meg nincs már vaspor a tonerben

:shock:
Magát a festéket is a developer(előhívó,avagy vaspor) viszi magával,ha ez nincs benne vagy kevés a tartályból csak úgy ömlik a festék.Azonos gyártó különböző típusaiba való vaspor sem keverhető,mert nem egyezik a szemcseméret.Egy közös tartályban keveredik a festékkel minek aránya állítható az u. BIAS-fesz.-el:klasszul el is lehet barmolászni....de ennyire nem kéne belemélyedni a másolók és lézerek lelkivilágába,hiszen a topic témája sem ez.

Az"újabb típusokon" (pl HP 4l,5..:D ).már nincs külön vasportartály hanem bele van mixelve a festékbe a "vasreszelék"-tehát evidens,hogy rátapad a mágnesre


pén. márc. 12, 2010 11:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Bocs, hogy belevau, de:

"koronakisüléssel mágnesez"
inkább elektroszatikusan feltölt nem?

"dugj bele egy mágneses csavarhúzót.Ha, nem tapad rá az egész akkor magával a tonerrel van a gond "
Ha meg rátapad, akkor meg nincs már vaspor a tonerben. Maga a festék nem mágneses.

"megtakarítottam a dob-nál lévő hengert"
Kárvolt, mostmár tuti kidobhatod az egészet.


pén. márc. 12, 2010 9:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 05, 2006 15:55
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Kipróbáltam, a csavarhózó összeszedte az összes port, igaz most kiszórodott por nincs, csak a tartályból öntöttem ki egy kicsit.


vas. márc. 07, 2010 10:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Azért egy lényeges dolgot próbálj ki:a kiszóródott porba dugj bele egy mágneses csavarhúzót.Ha, nem tapad rá az egész akkor magával a tonerrel van a gond !


vas. márc. 07, 2010 9:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 05, 2006 15:55
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
A mágnest nemlehet csak egyféleképp állítani, mert különben nem lehet rátenni a végét lezáró fedelet, a hengernél lévő lemezt nem bántottam. Szétszedtem újból, megtakarítottam a dob-nál lévő hengert, most már majdnem fekete oldalakat nyomtat. Ott ahol a szöveg van a betűk körűl fehér marad, de csak a betűk kőrvonalában. Van még esetleg valakinek ezután is ötlete, vagy kuka. A fényhengerre vigyáztam, nem nagyon kapott fényt.


vas. márc. 07, 2010 9:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha,mágneshengerben elforgattad a mágnest akkor nagy kányák vannak!Fölötte van egy lemez ami azt a rést állítja be,hogy mennyi legyen a por vastagsága a mágneshengeren,(minden tip. másolón és lészernyomin más-más a hézag,ezt hézagmérővel ellenőrizni kell ha azt elállítottad,hogy konkrétan ezen a típuson mennyi nem tudom) hasonlatos gondok adódhatnak.
A le-felmágnesezést az un.koronaszálak végzik (ez lelet valóban szál ill lemezformátumú is)csak az egyik végén van érintkező,hisz mint a neve is mutatja,koronakisüléssel mágnesez 7,5KV-tól 23-25KV is lehet :arrow: nem nagyon ajánlatos taperolni.


szomb. márc. 06, 2010 15:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 05, 2006 15:55
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Tisztítás után sem változott a helyzet. A penge élén én nem látok sérülést. Lenne azonban egy kérdésem: a nyomtatók működéséről olvasgattam és valami olyasmit találtam, hogy mielőtt újra megvilágításra kerül a dob lemágneseződik. Itt mi csinálja ezt? A toner oldalán látok két lemezkét, az egyikhez belűlről rugóval csatlakozik az a henger ami mágneses, a másikhoz viszont nem látok semmit érintkezni. A dob mögött van egy szivacsos henger amit rugó szorít föl,de ennek mind a két vége műanyag foglalatban forog.Esetleg kihagytam valamit?


csüt. márc. 04, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
kicsorot írta:
Köszi a választ! A hulladéktartályt is kitakarítottam. A lehúzópenge lehet attól hibás, hogy már 3-4 éve nem volt használva ?

Ha tudod, pucold le (alkohol, den. szesz). Lehet, hogy van ráragadt ráégett por, és nem tud felfeküdni. Ha a kés éle sérült (ez látszik rajta), akkor bajban vagy, csak a csere segít.


csüt. márc. 04, 2010 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 05, 2006 15:55
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Köszi a választ! A hulladéktartályt is kitakarítottam. A lehúzópenge lehet attól hibás, hogy már 3-4 éve nem volt használva ?


csüt. márc. 04, 2010 15:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock:@Tron:
Idézet:
Ha magát a tonert szedted szét, akkor fénytkapott.
-A toner az a festék azaz maga a por-azt akár kirakhatod a napra is-feléve ha nem haladja meg a kb 80 degree Celsiust..A drum azaz maga a dob a fényérzékeny...
@kicsorot
Ilyenkor a blade-vel van gond a (lehúzópenge) ami a felesleget letakarítja a (dobról-drum).A tartályt is ürítetted ami mögötte van(az el nem használt port oda tolja vissza)?-ha ez tele van onnan szórja vissza.


szer. márc. 03, 2010 21:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 05, 2006 15:55
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Próbáltam, több lapot kinyomtattam de a helyzet nem változott. Ha üres oldalt nyomtatok akkor a felső részen van toner szóródás, de ez lassan elhalványodik. A következő lapon ismétlődik előlről.


szer. márc. 03, 2010 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Ez sajna általános hiba ilyen esetben.
Járasd és vagy kihordja a szemetet (akár 10-20 lap árán), vagy nem.

Ha magát a tonert szedted szét, akkor fénytkapott.


szer. márc. 03, 2010 15:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 05, 2006 15:55
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Hp utántöltött toner gondok
Sziasztok!
Van egy Hp 1010-es nyomtatóm, amiben Q2612a -s toner van. Ma kitakarítottam, feltöltöttem,majd csodálkoztam. A várt eredmény elmaradt. Megpróbáltam teszt oldalt nyomtatni de valami borzalom lett.A nyomtatás mintha szellemképes lenne, 8-9 cm-rel lentebb tolva,és az egész tele van elszórt toner szemcsékkel.
Segítsetek mit tegyek?


vas. feb. 28, 2010 17:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség