Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 11:36



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Boot halál 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 29, 2010 11:56
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
housegabbor írta:
Hálám üldözni fog! :D
ez a MiniPE nagyon hasznos összeállítás...

-még annyit szeretnék, hogy van-e olyan linux, ami nem rakja be a GNU GRUB-ot, hanem rögtön indul?...ha nincs akkor maradok a winxp-nél... :)

Az én konfigomon bejőtt a "Mandriva" Linux, mind a KDE-s, mind a GNU-s változata CD-ről bootolva kihúzott winchester mellett. Simán felállt az egész rendszer memóriából. (Bár lehet, hogy a kérdésed nem erre irányult, ez esetben bocs)


vas. márc. 28, 2010 15:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hőmérseklet alapján szabályozza a ventillátor sebességét. :wink:


szer. márc. 03, 2010 0:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 01, 2010 12:51
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Na most már tényleg nem tudom, hogy mit írjak...
(telóról irok)
kikapcsoltam, közben kihuztam a cmos elemet, elinditottam és müködött a BIOS...majd visszatettem az elemet és még így is müködik... :)

-amugy a hűtőbordát nem szedtem szét, de mindenképpen kipucolom azt is...

-miért van az hogy nem szabályosan üzemel a ventil? ...időnként szinte teljesen leáll majd max-on forog...lehet hogy ez az oka mindennek? Vagy a cmos?... Az elemet lemértem (nem digitálissal) és picivel kevesebb, mint 3V -feszültségű


kedd márc. 02, 2010 23:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 01, 2010 12:51
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
néha sikerült beinditani ugy, hogy be tudjak lépni a BIOS-ba
-ezt ugy értem el, hogy a CMOS elemet kihuztam, az akkut is...és csak töltőről inditottam,majd akkuról.. majd párszor kirántottam ha f10 utan lefagyott...utana felfuttattam windowsig, ismét kihuztam a töltőt(elég brutális megoldás, és biztos hulye is vagyok :oops: ) de így indult be multkor és azutan működött restart/ kikapcs bekapcs utan is rendesen...

-billentyűzettel nincs semmi baj miutan felfut az OS...szerintem az áramellátással lehet gond, vagy tényleg vmi kis zárlat lehet időnként vlhol


kedd márc. 02, 2010 23:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:? a hőcsővel együtt a bordát is leszedted? és kentél alá "gyíkfüvet"?
A BIOS-ba lépést mindenképpen erőltetni kellene,mert a vincsit csak olymódon tudod legyalulni,ha kilövöd az indulási hibák közül a billentyűzetet- szvsz:ez vagy zárlatos vagy valamelyik gomb le van ragadva-és a boot-sorrendbe first-ként egy USB-t teszel.
Egy másik gépen gyártasz egyPuppy-s usb kulcsot-ez semmit nem telepít és autómuntolja is a lemezeidet.
A secondary-ra a CD boot,bár ez eddig is működhetett..


kedd márc. 02, 2010 17:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 01, 2010 12:51
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
nacorvus írta:
..én meg csak annyit fűznék hozzá,hogy szedd szét azt a nyomorult laptopot és puceváld ki,mert áll benne a hűtőventilátor!,...de ezt nem először írtam le és ezért kár volt külön topicot is nyitni :wink:


Hi!

Szétszedtem, kitisztítottam...mindossze ujjhegynyi porcsomó volt a hűtőborda 2 végén. Nem hiszem, hogy ez gondot okozott volna, mert így is lefagy a gép, ha a windows ablak betöltődése előtt leütök egy biilentyűt.

-de azért köszi! :D


kedd márc. 02, 2010 13:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
..én meg csak annyit fűznék hozzá,hogy szedd szét azt a nyomorult laptopot és puceváld ki,mert áll benne a hűtőventilátor!,...de ezt nem először írtam le és ezért kár volt külön topicot is nyitni :wink:


hétf. márc. 01, 2010 21:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 01, 2010 12:51
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hálám üldözni fog! :D
ez a MiniPE nagyon hasznos összeállítás...

-még annyit szeretnék, hogy van-e olyan linux, ami nem rakja be a GNU GRUB-ot, hanem rögtön indul?...ha nincs akkor maradok a winxp-nél... :)


hétf. márc. 01, 2010 21:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 01, 2010 12:51
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Azt hiszem nekem a Win MiniPE bill leütés nélkül is bebootolt.
Win babráláshoz javításhoz mindig ezt használom.

Kössz! Megpróbálom... :)


hétf. márc. 01, 2010 15:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Azt hiszem nekem a Win MiniPE bill leütés nélkül is bebootolt.
Win babráláshoz javításhoz mindig ezt használom.


hétf. márc. 01, 2010 15:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 01, 2010 12:51
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Wááá...Basszus!! az Ultimate Boot CD is azt irja hogy nyomjak neki Entert hogy induljon :x


hétf. márc. 01, 2010 14:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 01, 2010 12:51
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Ha viszont mégis létezne megoldás arra hogy ne faggyon le a gép billentyűleütésre, akkor minden müködne...
-korábban mindig lefagyott, ezért nem tudtam linuxot telepiteni vagy bármilyen cd-ről bootolni...
-tegnap valami "csoda" történt, mert be tudtam lepni a biosba stb nem fgyott le, és gondoltam felteszem az ubuntu-t,
- ma regggel mar nem lehetett felfuttatni, teljesen kizártam magamat a rendszerből


hétf. márc. 01, 2010 13:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 01, 2010 12:51
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Boot halál
Sziasztok!
Adott egy "Hp comaq nc6120" notebook.

-Bootoláskor ha a BIOS-ba szeretnék belépni, megnyomom az F10-et, ezután ha leütök egy bill-t akkor restartol

-van rajta win.xp, de tegnaptól ubuntu is, aminek "hála" bekerült egy GNU GRUB menü indításkor ami szintén lefagy

-ha egy boot cd-t beteszek - ...pl.:Win.xp sp2, HirensBootCD10.2 , vagy HDD regenerator 1.71 ... -akkor az elindulna, ha megnyomnék egy gombot "Press any key to boot from CD..." amint leütök 1 bill-t lefagy minden, ha meg nem akkor bejön a GNU GRUB ami szinten lefagy

-harddisk nélkül is ugyan ez a helyzet a boot/live cd-kkel, kivéve a windows installációs cd-jét, ami betölt egy kék hátterű menüt ahol már nem fagy le a gép gombnyomásra -ilyenkor gyorsan visszaraktam a hdd-t
-ezutan van lehetőségem a win-t javitani illetve ujat telepiteni... A javitast probaltam, de nem mükszik, ujat majd végső esetben teszek...

-kérdésem az lenne, hogy ki tud olyan boot cd-ről ami automatikusan betölt egy saját menüt, ahonnan formázni/törölni tudnám a particiot amin a linux van, ...ezutan valoszinuleg felfutna a windows

-a hdd 3 reszre van osztva C 19gb primary NTFS
D 19gb logical extended NTFS
L 18,5gb primary Ext3 +swap 0,5gb)
ami a fagyást illeti - az nemtudom hogy miért van...és nem valoszinu h megoldodik...probaltam CMOS elemet eltavolitani, hdd-t, akkut stb ..ram-ot(ram nélkül nem ment semmi)...olvastam valahol hogy az kb hardveres hiba ami lehet barmi...

-tehat annyit szeretnék hogy menjen a régi xp-m, nem baj ha nem tudok BIOS-ba belépni


hétf. márc. 01, 2010 13:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség