Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. szept. 25, 2024 4:20



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
CyberDragon írta:


Na ez már sok! :jajne: Ez a csávó még a moddelfiu.hu-n is túltesz! :lol:


pén. dec. 16, 2005 8:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Idézet:
1. Belépés után koncentráljon a képernyő közepén megjelenő Gyógyító Gömbre!
2. Tudatilag és fizikálisan is engedje, hogy a Gömbből kiáramló energiák Önbe áramolhassanak bele.
3. Koncentráljon!
4. A gyakorlatot naponta legalább 10 percig, FOLYAMATOSAN, megszakítás nélkül végezze!

:lol: :lol: :lol: Gigalol :lol: :lol: :lol:


pén. dec. 16, 2005 8:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
De szerncsére,nem bosszúálló a fazon :lol:,legalábbis ezt írja...


pén. dec. 16, 2005 2:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
http://webgyogyito.uw.hu/

Jaaaaaaj :!: :D


csüt. dec. 15, 2005 21:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
talán csak annyi :print lpt :roll:


csüt. dec. 15, 2005 21:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Hi!

UFF: Van egy c64emum, és beállíottam a PC peripherialsnál hogy use PC printer, és kéne egy parancs hogy hogyan is lehet nyomtatni, és nem kérek anyázást !!!!! Köszönöm !


csüt. dec. 15, 2005 20:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Én meg azt mondom, minél kevesebb rotort a gépbeKép
Két okból is:egyrészt szeretem a csöndet 8) ,a másik a szerverszobában van egy gép ami,valami furcsa okból-nincs máshol hely-ha kozzá kell nyúnom állandó inhüvelygyulladással távozom mert a propeller pontosan a kezeimre lehel és állandóan kócosan távozom :cry:
:idea: megoldás húsossabb bordák; és amit Laci_L is írt tényleg van ilyen készülék-nekem is


csüt. dec. 15, 2005 20:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Archon írta:
... Off: ( :lol: ) lehet, hogy tavasszal találkozunk a Ringen! :)


Off: Nahát, még emléxel? Mit fogsz csinálni? Lehet Pü.


csüt. dec. 15, 2005 20:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Laci_L írta:
A mai napig nem értem, miért van olyan megoldás a PC-knél, hogy a ventillátor(ok) kifelé fúj(nak), így átszívják a port, meg a koszt az egész gépen.

Ha megnéztek egy profi műszert (pl. oszcilloszkóp) a ventillátor szívja a levegőt, ami a ház nyílásain át távozik. A ventillátor előtt van egy porszűrő, ami könnyen tisztítható. Mivel a készülékben túlnyomás van, így oda por, kosz nem jut be, ha rendszeresen tisztítva van a szűrő. Nekem is van ilyen műszerem, elég régi, és mégsincs benne por 15 év után sem.

Lehet valami más ok a PC-knél? Lehet, hogy csak szimpla hülyeség?


Tökegyszerű a dolog. 3 venti BEFELÉ fújja a levegőt, 2 KIFELÉ, és így néz ki sematikusan: rács-->3 venti be-->gép belseje-->2 venti ki-->rács

A 3 venti elöl segít egyrészt hűteni a 3 vinyót, másrészt biztosítja a vidkártyán lévő méretes Zalman ventinek és a prociventinek a megfelelő mennyiségű levegő beszipkázását. A két hátsó venti pedig a procinál és a vidkártyánál keletkezett hőt vezeti ki, hogy ne a táp szívja el (ami szintén kétventis rendszerű).

Értelemszerűen tehát az első rácson rakódik le a kosz számottevő része.

sutszi: ahhoz át kéne fúrni a ház oldallapját és azt nem szeretném szétbarmolni, amíg nincs meg a pontos terv, hogy hogy lesz kivágva.


csüt. dec. 15, 2005 19:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Laci_L írta:
A ventillátor előtt van egy porszűrő, ami könnyen tisztítható. Mivel a készülékben túlnyomás van, így oda por, kosz nem jut be, ha rendszeresen tisztítva van a szűrő. Nekem is van ilyen műszerem, elég régi, és mégsincs benne por 15 év után sem.

Lehet valami más ok a PC-knél? Lehet, hogy csak szimpla hülyeség?


Szia Laci! Nekem egy Castek házam van, gyárilag be van építve porszűrő, amit ki lehet venni, kimosni, megszárad és minden megy tovább. Sajnos sok gyártó erre nem figyel oda. :( Pedig sokkal jobb lenne karbantartani a gépeket, ha nem könyékig dzsuvában kellene turkálni... (szervízes tapasztalat)

Off: ( :lol: ) lehet, hogy tavasszal találkozunk a Ringen! :)


csüt. dec. 15, 2005 19:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
sutszi írta:
Az elektromos készülékek nagy átka, hogy jobban porosodnak mint bármi más.
Most éppen erre készülök. Teljesen lezárni a házat.


Igen, LÁSD: Adamec tv-je :D :D :D


csüt. dec. 15, 2005 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A mai napig nem értem, miért van olyan megoldás a PC-knél, hogy a ventillátor(ok) kifelé fúj(nak), így átszívják a port, meg a koszt az egész gépen.

Ha megnéztek egy profi műszert (pl. oszcilloszkóp) a ventillátor szívja a levegőt, ami a ház nyílásain át távozik. A ventillátor előtt van egy porszűrő, ami könnyen tisztítható. Mivel a készülékben túlnyomás van, így oda por, kosz nem jut be, ha rendszeresen tisztítva van a szűrő. Nekem is van ilyen műszerem, elég régi, és mégsincs benne por 15 év után sem.

Lehet valami más ok a PC-knél? Lehet, hogy csak szimpla hülyeség?


csüt. dec. 15, 2005 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Cikk utolsó bekezdése az érdekes:
http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=16959
Nekem kicsit sem tetszik, hogy a piac egyre homogénebb... Lassan nem lesz verseny, hanem egyfajta burkolt hardverdiktatúra...

Üdv!


csüt. dec. 15, 2005 0:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
De igen... Viszont addig nem akarom leszűrőztetni, amíg a ház oldallapjának a kivágása nincs meg. Ez még annyira nem aktuális projekt, de igyekszem. Ugyanis leszűrőztethetem, de az úgy oda lesz ragasztva, hogy az isten le nem robbantja utána már onnan... Mindössze ezért nem tettem még meg, ez a gyakorlati akadály, amit említettél. Átmeneti "megoldás", hogy talán sikerül Szegedre átköltöznöm a barátnőmhöz és az ő lakása SOKKAL pormentesebb, mint a mienk. Csak működjön már a gép is... Néztem, hogy ha az alaplap ment tönkre, akkor semmi gáz, mert az még garis. A procim már nem és egy új prockó a gépembe 50e Ft körül van még mindig. Hacsak nem sikerül valahonnan olcsóbban szereznem egyet (használtan nem nagyon szeretnék, a gari fontos, bár most is cseszhettem - igaz legközelebb már 3 év garis procit veszek, inkább legyen drágább). Már ha ez a gondja a gépemnek. Nagyon szurkolok, hogy az alaplappal legyen gáz, pénteken fog kiderülni.


szer. dec. 14, 2005 20:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Dester:

CSak félve mondom, mert már kezd a rögeszmémmé válni, de az utóbbi 1 évben háromszor találkoztam "megmagyarázhatatlan" jelenséggel. Mindháromszor a por volt a ludas!


Havonta takarítottam a gépem portól. Egyedül a proci mellett, a hűtő alatt volt relatív nagyobb mennyiségű por most, amikor szétszedtem. (Nem volt kedvem mindig a hűtőt is leszedni.) De a hőmérsékletet nem befolyásolta, nagyon jó hűtése volt mindig a procinak, a nyári kánikulában sem ment 52°C fölé soha (100% terhelésen). Mostanában pedig 40°C körül. Vigyáztam a gépemre nagyon mindig... :roll:


szer. dec. 14, 2005 16:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Tanu
--------------------------------------------------------------------------------

Miért ne hívjunk tanúnak vénasszonyt?

Egy ügyvédnek sosem szabad megkérdeznie a tanút, ha nincs felkészülve a válaszra. Egy kis faluban zajló perben az ügyész behívta első tanúját, egy idős nagymamát. Odalépett a tanúhoz és megkérdezte tőle:
- Takács néni, ismer engem?
Mire a hölgy:
- Persze hogy ismerlek. Gyerekkorod óta ismerlek, és mondhatom, kiábrándultam belőled. Hazudsz, csalod a feleségedet, befolyásolod az embereket, rágalmazod őket a hátuk mögött. Nagy embernek hiszed magad, miközben annyi eszed sincs, mint egy utcaseprőnek. Igen, persze hogy ismerlek.
Az ügyésznek tátva maradt a szája, azt sem tudta, köpjön vagy nyeljen. Némi gondolkodás után a terem másik végébe mutatott és megkérdezte:
- Takács néni, ismeri a védőügyvédet?
- Hát persze. A védőügyvédet is gyerekkora óta ismerem. Gyenge jellem, italos természetű, senkivel sem tud normális kapcsolatot teremteni és mint ügyvéd, egyike a legrosszabbaknak az országban. Hogy el ne felejtsem, ő is csalja a feleségét méghozzá három nővel, az egyik a maga felesége, ügyész úr... Igen, ismerem.
A védőügyvéd sokkot kapott. Erre a bíró magához kérte az ügyészt és az ügyvédet, és nagyon halkan így szólt hozzájuk:
- Ha bármelyikük megkérdezi a hölgytől, hogy ismer-e engem, esküszöm, hogy börtönben fog megrohadni.
!-B höjjazze


:gigalol: :gigalol: :gigalol: :gigalol: :gigalol:
Ez nagggyyyon fájt


szer. dec. 14, 2005 14:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
A második nem nagy szám!

Az első azért érdekes, mert az nvidia felvásárolja az Ati által használt lapkagyártó céget!


Erre céloztam. A másik csak érdekesség. Vagyis kb 1 GB memoria otthonra elég. Kár hogy MAYA-t nem teszteltek!:)


szer. dec. 14, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
A második nem nagy szám!

Az első azért érdekes, mert az nvidia felvásárolja az Ati által használt lapkagyártó céget!


szer. dec. 14, 2005 12:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Dester:

CSak félve mondom, mert már kezd a rögeszmémmé válni, de az utóbbi 1 évben háromszor találkoztam "megmagyarázhatatlan" jelenséggel. Mindháromszor a por volt a ludas!


szer. dec. 14, 2005 10:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Két érdekes link:
Cikk utolsó bekezdése az érdekes:
http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=16959

conclution az érdekes:
http://www.tomshardware.com/2005/12/13/ ... ally_need/


szer. dec. 14, 2005 10:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hogy utálom a számítástechnikát... Apám felhív tegnap, hogy megfagyott a gép. Mondom nem gáz, reset. 5 perc múlva hív, hogy a monitor no signal-t mutat...
Hazajövök, a gép nem megy. Akármit trükközök, nem sikerül képet csiholnom. Nosza, SOS telefon havernak, hogy adjon már 1-2 cserehardvert, hogy tudjak tesztelni. Odaadja az egész gépét :) Nos, a 2x512 Kingston memória jó, a Radeon 9800 Pro is jó, úgyhogy vagy a proci, vagy az alaplap feküdt meg. Mivel ezeket nem tudom itthon kiszűrni (nincs mire kicserélni), holnap viszem vissza a boltba, ahol vettem... Remélem több, mint 1 év gari van a cuccra. Legalábbis - mivel alkatrészenként veszem mindig a gépem - arra a hardverre, ami valszeg tönkrement.
Franc vigye el az egészet... !-(


kedd dec. 13, 2005 23:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Tanu
--------------------------------------------------------------------------------

Miért ne hívjunk tanúnak vénasszonyt?

Egy ügyvédnek sosem szabad megkérdeznie a tanút, ha nincs felkészülve a válaszra. Egy kis faluban zajló perben az ügyész behívta első tanúját, egy idős nagymamát. Odalépett a tanúhoz és megkérdezte tőle:
- Takács néni, ismer engem?
Mire a hölgy:
- Persze hogy ismerlek. Gyerekkorod óta ismerlek, és mondhatom, kiábrándultam belőled. Hazudsz, csalod a feleségedet, befolyásolod az embereket, rágalmazod őket a hátuk mögött. Nagy embernek hiszed magad, miközben annyi eszed sincs, mint egy utcaseprőnek. Igen, persze hogy ismerlek.
Az ügyésznek tátva maradt a szája, azt sem tudta, köpjön vagy nyeljen. Némi gondolkodás után a terem másik végébe mutatott és megkérdezte:
- Takács néni, ismeri a védőügyvédet?
- Hát persze. A védőügyvédet is gyerekkora óta ismerem. Gyenge jellem, italos természetű, senkivel sem tud normális kapcsolatot teremteni és mint ügyvéd, egyike a legrosszabbaknak az országban. Hogy el ne felejtsem, ő is csalja a feleségét méghozzá három nővel, az egyik a maga felesége, ügyész úr... Igen, ismerem.
A védőügyvéd sokkot kapott. Erre a bíró magához kérte az ügyészt és az ügyvédet, és nagyon halkan így szólt hozzájuk:
- Ha bármelyikük megkérdezi a hölgytől, hogy ismer-e engem, esküszöm, hogy börtönben fog megrohadni.
!-B höjjazze


hétf. dec. 12, 2005 15:44
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ja, igaz :)

Hú, nókomment :)


vas. dec. 11, 2005 18:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11935
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Peti93 írta:
Ez a lejátszó nagyon LOL! :lol: :lol:


Visszatekerő inkább. :wink:

Tele van a világ feltalálókkal. Láttam pl zenélő seprűt. Lett volna ötletem. :lol:


vas. dec. 11, 2005 15:38
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Informatikus reggeli:

Kép


szomb. dec. 10, 2005 17:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A kapcsolós. (DVD/MP3)


pén. dec. 09, 2005 17:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Peti93 írta:
Ez a lejátszó nagyon LOL! :lol: :lol:

Mármint a visszatekerő? :D
Macika a Mobilban írta, hogy ezt már tavaly is elsütötték.
Nekem újdonság volt.

Üdv!


pén. dec. 09, 2005 16:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2629&p=4


pén. dec. 09, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez a lejátszó nagyon LOL! :lol: :lol:


pén. dec. 09, 2005 13:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Abszolút egyetértek Sy-jal. Pont Budapest az a hely ebben az Országban ahol a legkönnyebb elhelyezkedni. De ha már valaki szerelmes a BKV-ba menjen el villamos sofőrnek. Jól lehet keresni, nem kell bunkózni, viszont dolgozni kell és korán kelni :!:


pén. dec. 09, 2005 10:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Lipton írta:
Sy írta:
Szívből rühellem az összes ellenőrt, pedig ritkán bliccelek. Milyen ember lehet az, aki direkt olyan munkakörbe megy dolgozni, ahol más emberek b*szogatása a feladat?

Az eszedbe se jut, hogy esetleg nincs más lehetősége? Vagy ez vagy munkanélküli.

Az nem. Olyan ugyanis nem létezik, hogy semmilyen más munka nincs, csak a BKV-ellenőri. Inkább mennék a mekibe hamburgert sütni, minthogy kiálljak a metróbejárathoz karszalaggal. Persze van, aki jól érzi magát az ellenőr szerepében - na az ilyen emberektől mentsen meg az élet (mindenkit).


pén. dec. 09, 2005 9:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
A képen látszik a DVD/MP3 kapcsoló is :lol: :lol: :lol:


Úristen ez már kóros!
Mindig azt mondtam, hogy a meggazdagodáshoz csak egy jó ötlet kell!
Úgy gondolom, hogy módosítanom kell az elméletet: a meggazdagodáshoz egy xar is jó, csak sok hülye kell aki megveszi :roll:


pén. dec. 09, 2005 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Node ettől még nem kellene alpári bunkónak lennie :!:

Üdv!


pén. dec. 09, 2005 3:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 23:06
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Magyarorszag/Svédorszag
Hozzászólás 
Sy írta:
Szívből rühellem az összes ellenőrt, pedig ritkán bliccelek. Milyen ember lehet az, aki direkt olyan munkakörbe megy dolgozni, ahol más emberek b*szogatása a feladat?


Az eszedbe se jut, hogy esetleg nincs más lehetősége? Vagy ez vagy munkanélküli.


pén. dec. 09, 2005 2:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Yajj guga kegyelmezz... ehhez mar gyengek az idegeim. !-]


csüt. dec. 08, 2005 22:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Lossfer én megelőztelek! Nézz be a Rémtörténetekbe :twisted:

Legalább már tudom, hogy rajtam kívül másnak is járnak az egyperces.hu levelei :lol:

A Mobil OFF-ból
Odo írta:
A hülyeségnek nincs határa:

http://ma.hu/page/cikk/ac/0/136024/1


Hozzáfűznivaló:
http://www.joe-ks.com/archives_nov2004/DVDRewind.jpg

A képen látszik a DVD/MP3 kapcsoló is :lol: :lol: :lol:


csüt. dec. 08, 2005 22:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igaz, most hogy mondod megneztem es ott mar szerepel is, Ugyhogy torolheto... sztem is nagyon jo a tortenet. Kep csak szemlelteto jellegu... :lol: :lol: :lol: Konnyebb legyen aterezni a problema jelleget...


csüt. dec. 08, 2005 22:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Én ezt inkább a rémtörténetekhez tettem volna :wink: :lol: :lol:

Egyébként nagyon jó történet... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:


hmm....az ott az ágyad ?? :twisted: :wink: :D :lol: :lol: :) 8) :roll: :P :potyog:


csüt. dec. 08, 2005 22:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Egy kezdő informatikus megpróbáltatásai
(regenybe illo tortenet)
--------------------------------------------------------------------------------

1
Végre levizsgáztam! Túl vagyok a sulin, kezemben a diploma, derűs arccal nézek szembe az élet megpróbáltatásaival.

2
Ma elküldtem az önéletrajzom egy csomó céghez E-mailben. Valami Michael Damon vagy hasonló nevű külföldi fazon rögtön válaszolt is, hogy most nem tudta továbbítani a levelem a főnökének vagy kinek. Nem baj, remélem majd azért később megpróbálja újra.

3
Több levelet is kaptam a "join.us@badgirlsparty.com"-ról, a "great-offer@chamu.ru"-ról és
a "gyerejatszvelem@dorombolocicusok.hu"-ról is. Fogalmam sincs honnan szerezhették meg a címem.

4
Találtam egy álláshirdetést az újságban: "Rendszergazdát keres jól menő nemzetközi cég. Windows, Unix, Linux, SQL, Oracle, C++, JAVA, AutoCAD és hálózati ismeretek szükségesek". Mivel ezeket mind tanultam a suliban, jelentkeztem.

5
Ki a fene tudta, hogy a Windows 98 nem a legújabb és legjobb operációs rendszer? A suliban még ezt tanultuk. Ha már a sulinál tartunk, azért legalább egy képet mutathattak volna, hogy hogy néz ki egy hálózati eszköz. Újabb 8 helyről jönnek megállíthatatlanul a kéretlen reklámlevelek.

6
Apám beajánlott egy haverjához, aki egy kereskedelmi cégnél dolgozik. Teljesen egyedül leszek egy cég rendszergazdája. Micsoda kiugrási lehetőség és milyen jól fog mutatni később az önéletrajzomban. Persze sokat kell még tanulnom, de már össze is írtam, hogy milyen Változásokat fogok azonnal kezdeményezni a cég rendszerének átalakítására.

7
Az új munkahelyem nagyon jó, sokat tanultam már az első nap is. Pl. ha a főnök azt mondja, hogy a fénymásoló ráköthető a gépre és nyomtatóként használható, akkor az úgy is van. Meg is oldottam, igaz hogy amit kinyomtat az a nagy mátrixnyomtatóból jön ki, de elmagyaráztam neki, hogy csak a papírtovábbító mechanika miatt van, amúgy a fénymásolóval sokkal jobb minőségű a nyomtatás. Úgy néz ki meg kell tanulnom újra a DOS parancsait, meg a 3.1-es Windows kezelését. Néha túlóráznom is kell majd, de nem baj, úgyis ráérek.

8
Új szót tanultam egyik volt csoporttársamtól: "felhasználó". Gyorsan el is döntöttem, hogy nálunk a cégnél Gizike a tipikus felhasználó, mert azt is fél óráig magyaráztam neki, hogy a passziánszt hogy kell elindítani. Ma ismét túlóráztam. Ezen a héten negyedszer. A főnök mindenféle listákat kért az aznapi forgalomról, amikkel rendszeresen csak késő este végzek. Majd ha belejövök hamarabb kész lesznek.

9
Kezdek elégedetlen lenni a munkámmal. Nap mint nap ugyan azt csinálom, csak a csíkot nézem ahogy balról jobbra halad csigalassúsággal, vagy a Gizike melleit, ahogy rálógnak a billentyűzetre és viszonylag nagy gyakorisággal szóközöket helyeznek el véletlenszerűen minden szövegben amit ír. Lassan kezd kezelhetetlenné válni az a napi 40-50 spam mail, amit kapok (otthonról modemmel elég lassan töltődnek le)

10
Végre valami változás! A főnök úgy döntött, hogy ideje lenne ha az információtechnikai forradalom a cégünket is elérné és bevezettette az Internetet. Végre vége az elszigeteltségnek, végre kinyílik előttem a világ, bármilyen információhoz hozzájuthatok amit csak akarok, vagy akár pizzát is rendelhetek neten. Ez utóbbi amúgyis szükséges a sok túlóra miatt. A leveleimet is meg tudom nézni a cégtől, bár senki mástól nem jön levél csak pornóoldalaktól.

11
Úgy látszik hogy egy darab ISDN vonal egy kicsit kevés 23 embernek. Próbáltam magyarázni a főnöknek hogy azért lassú, mert az amúgyis kicsi átviteli sebesség sokfelé oszlik, de csak a szokásos szövegét hajtogatta, hogy költségek meg ilyesmi. A pizzát továbbra is telefonon rendelem, nem lehet kivárni míg betöltődik a pizzéria oldala.

12
Ma éjszaka a cégnél aludtam (hajnali 4-kor, amikor azt a határidős melót befejeztem már nem volt érdemes hazamennem). Ki hitte volna, hogy a szomszédban üzemelő vaskohó ilyen hangos. Napközben fel sem tűnt. Ráadásul már hatkor elkezdik a munkát és ezt egy sziréna jelzi. De a net gyors volt 6-tól 9-ig, amíg a többiek be nem értek.

13
Elmagyaráztam Gizikének, hogy hol talál az interneten kötési és horgolási tanácsokat. Nagyon örült. Az ISDN továbbra is lassú, így titokban előfizettem egy mobilszolgáltatónál GPRS alapú internetre (az otthoni telefonvonalat meg lemondtam). Azt legalább bentről is tudom használni és csak én használom. Ma este már azon rendeltem pizzát, miközben a szokásos listákat állítottam össze a főnöknek.

14
Gizike egyre többet kérdez. Mikor egy csomó receptet töltöttem le neki a mobilomon keresztül, kaptam egy puszit jutalmul. Elkezdtem átállítani a céget új operációs rendszerre, minden gépre felrakom a Windows 95- öt (a 98 úgysem menne rajtuk). A főnök gépével kellett kezdenem. Annyi pornóképet, mint azon a gépen volt még életemben nem láttam (le is másoltam magamhoz rögtön, biztonsági mentés címén)

15
A gépek újratelepítése Win95-el jól halad, és bár ezeket csak éjszaka csinálhatom, viszonylag jól bírom a nappalokat is. Csak a közös kávé fogy nagyon, így a főnök megkért, hogy derítsem ki hogy ki lopja a kávét, mert ennyit nem igaz hogy megisznak a cégnél. Eddig még nem jutottam közelebb a rejtély megoldásához. A vaskohó szirénáját néha még meghallom reggelente, a zajt viszont már megszoktam. Gizike folyton mosolyog rám.

16
A gépek újratelepítése kész. A hétvégén kialudtam magam, és jól vagyok. Most már kávé sem fogy annyi. Lehet hogy a tolvaj észrevette hogy figyelem? Megmutattam Gizikének, hogy a Win95-ben hol van a passziánsz. Nagyon hálás volt. Remélem szájon át nem lehet teherbe esni.

17
Találkoztam egyik volt évfolyamtársammal, aki kimaradt a suliból. Már egy éve a McDonalds-nél dolgozik. Eddig csak krumplit sütött, de most már odaengedik a salátáspulthoz is. Nagyon szerencsés a fickó, csak napi 8 órát kell dolgoznia. Gizike ma bennt maradt velem, hogy segítsen befejezni a listákat, amiket minden este csinálni szoktam. Utána ott maradtunk és kipróbáltuk az ágyat, amit pár hete hoztam be.

18
Végignéztük Gizikével a főnöktől lemásolt sexképeket. Gizike azt mondta, hogy minden figurát ki akar próbálni ami ott szerepelt. Azt hiszem a lovaglópózzal lesznek gondok, tekintettel Gizike súlyára. A főnök ismét Hawaii-n nyaral, így most nyugalom van. A net is gyors, mivel a dolgozók több, mint fele nem jár be. Most nem kéne túlóráznom, de már úgy megszoktuk Gizikével azt az ágyat.

19
Visszajött a főnök és azonnal a cég megreformálásába fogott. Ennek első lépéseként az internetet csak az ő gépéről lehet használni, mert a mértéktelen szörfölés feltartja a dolgozókat és nem a munkájukat végzik. Kár volt lemondanom a GPRS-t. Az éjszakák azért jól telnek, bár el kell ismerni a lovaglópózzal tényleg voltak gondok (főleg amikor Gizike leesett az ágyról és beverte a fejét)

20
A főnök ma azzal állt elő, hogy nekem nem kell saját gép, mert napközben úgyis a többiekét kell üzemeltetnem, a listákat meg éjszaka állítom össze, így azt bármelyik gépen megtehetem. Véletlenül meglátta, hogy sexképeket nézek munkaidőben, és kifejtette hogy ez nem csakhogy a munkamorált rombolja, de erkölcsileg is elítélendő. Ezen kívül levont egy csomó pénzt a fizetésemből, mert rájött hogy én ittam meg azt a 6 kiló kávét, ami egyszer egy hét alatt eltűnt. Gyorsan felhívtam a McDonalds-es haverom, hátha van üresedés. Volt.

21
3 hónap alatt elértem, amit a haver egy év alatt, vagyis a krumplisütéstől a salátáspultig jutottam. A haver közben már a hússütőnél van. A mázlista. Nem baj, a salátáspult közel van a krumplisütőhöz, ahol Gizike süti a krumplit.

:jajne: !-( :jaj: ]:->
Kép


csüt. dec. 08, 2005 22:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Hát ez márkától éstípustól is függ.
Nekem philipsem van, és eléggé jó a hangaja a fülesnek, viszont a kenwood (jajj brrr uaaaaa!!! ) hallgathatatlan volt. Mint valami csimcsung bóvli!


csüt. dec. 08, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ha én vennék egy MP3-lejátszót, én egyből fülhallgatót vennék hozzá... :)
Jó a kép!


csüt. dec. 08, 2005 20:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
Kép


csüt. dec. 08, 2005 19:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Azért a hangminőség sem mindegy! (Nekem az előbbrevaló bárminél.)

Üdv!


csüt. dec. 08, 2005 17:04
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az Auchanba most az 512-es 15990,- ;)
(A 256-os 10990,-)


csüt. dec. 08, 2005 16:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
sutszi írta:
...én mindig stabil 192kbit/s-es bitrájú mp3-akat tartok.
Ennek oka egyszerű, ez normális minőség és nem foglal őrülten sok helyet....

Ez kizárólag Fraunhofer kodek esetén igaz. Minden más kodeknél nem. A Fraunhofer kodek az egyetlen, ami képes már 160kbit/s-nál is éles magasakat és a forrással megegyező sztereó teret és dinamikát visszaadni. A - ma már - Adobe Audition (leánykori nevén Syntrillium Coole Edit) tartalmazza a kodeket, MP3Pro-t is lehet vele csinálni (a sima MP3-at is MP3Pro-ként kell benne kezdeni, csak azután lehet kiválasztani a nem PRO-t is).
A VBR-t én úgy mondanám, hogy ahol bonyolult zenei részlet van, és nagyobb sávszélességet igényel a pontos visszaadáshoz, ott többet is kap, ahol meg egyszerű részek vannak, amik kis sávszélt igényelnek, azok kevesebbet kapnak. Óriási hátránya, hogy kiinduláskor abszolút megbecsülhetetlen a kimeneti fájl mérete.

Üdv!


csüt. dec. 08, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Laikusan megfogalmazva kb. annyit, hogy ahol nagyobb tömörítéssel (azaz adatvesztéssel) is elérhető kb. ugyanaz a hangzás, ott tényleg jobban tömörítenek a konvertálás során, ahol meg kisebb tömörítés kellene, ott kevesebb adat válik a kódolás martalékává. Ezzel a technikával ugyanakkora méret mellett "jobban hangzó" MP3-akat lehet "gyártani" :) (vagy ugyanolyan minőségű MP3-at kisebb méret mellett, kinek mi tetszik)


csüt. dec. 08, 2005 12:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
VBR = Variable Bit Rate

Vagyis pl. amikor winampban lejátszod a bitrate változik nem pedig konstans (192, 256, 320 stb).

Hogy ez pontosan mit jelent? Nem tudom, valami az MP3 tömörítésével kapcsolatos dolog.


csüt. dec. 08, 2005 12:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
sutszi írta:
Dester: Jó neked. :wink:
Én is iRivert vennék de ennyi most a keretem erre.
Amúgy találtam valamit amit szertném ha véleményeznél.
http://www.mp3center.hu/index.php?scn=122&pc_id=3&pi_id=194&ppt=0


A tudása alapján jó választás lenne szerintem, legalábbis amennyi az adatokból kiderül. ;) Nekem egy hiányzik csak belőle: az egyénileg állítható equalizer. (Eredetileg az én lejátszómban sem volt, csak firmware upgrade után.) Valamint érdemes lenne utánakérdezni, hogy a VBR MP3-akat viszi-e.


csüt. dec. 08, 2005 12:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
sutszi írta:
Kösz, Dest, és csak biztos ami biztos alapon íram ide is. :)
Amúgy már az is elég amit írtál, mert leglább el tudok indulni valamin...
Ez a téma hidegen hagyott eddig, és ezután is igy lesz de már lassan megőrülök a buszon amikor Juli néni két szék között emelt hangon közli Rozi nénivel, hogy az alkoholista és ilyen-olyan Bözsikének milyen borzalmas családja van... és ez még egy enyhébb nap. :shock: :?

UPDATE
Megnéztem az iRivert. Szép, szép csak szomorú leszek mert a legkisebb darabjuk is 512MB-os. Ennyire azért nincs szükségem, máfelől, pedig pénzem sincs rá. :cry:


Nem biztos, hogy a honlapon minden modell rajta van. Érdemes megkérdezni telefonon az Infopatikát. Én anno náluk vettem az MP3 lejátszómat (iRiver). Az iRiverről pedig annyit, hogy rendkívül minőségi termékeket készítenek, odafigyelnek a legkisebb apróságra is, és általában a legkisebb modelljük is odaver a "nagy" gyártók nagyobb (és drágább) lejátszóinak. Ez anno a discmanem példáján kiválóan látszott. Persze meg is kérik az árát, de akármennyibe is kerüljön, én legközelebb is csak iRiver terméket vennék. Az fix. :!:


csüt. dec. 08, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Válogatott hülyeségek: :D

http://hellnet.hostoffice.hu/fun/


szer. dec. 07, 2005 22:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség