Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 14:58



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Há'sten elsimult az ügy, helyi bontós 5k-ért adott egy small form factor vectra irodatölteléket, picuri-de-szabvány ATX táppal, i815-ös chipsettel, 667-es P3-as procival. Na ezzel megy minden, és egy W2K matrica is virít a gépházon, úgyhogy száműzhettem az eddig odarendszeresített Win98se-t is a gépről.

Egyébként piciny műhelyünkben nem is a számlázógép az igazi idegkötél-csemege. Az ördög határtalan tárháza található itt, úgymint egy tizen-x éves, még-vasból-van vágóplotter, ami kénytelen-kelletlen egy kézi switch-el val megosztva két gép közt. Na persze a gépeken meg hardverkulcsos Wissen Castop csoda (egy régebbi és egy újabb (per)verzió). Ha véletlenül a vágógép nincs bekapcsolva, de a switch az adott gépre van állítva, a hw-kulcs becsődöl, nameg a Castop régi változata nem szereti az NT-alapú rendszereket (még 3.1hez készült), így kényszerűségből egy plusz kisebb gép (egy másik deskpro :D) van odarendszeresítve az egyik gép mellé.
Aztán még van egy 1,5m széleset speciális nyomtató, ami egy LPR printserveren át csatlakozik a helyi hálózathoz. A kis aranyos szokása hohy néha random elveszti a jelet, és a munka felénél se szó se beszéd leáll. Nameg szereti összecsíkozni a nyomatot. Anno a kis dög színhelyessé kalibrálásához több havi izzadás kellett, amit frankón aláásott a 9-es Corel rohadás színkezelése. Ennek a vezérlőprogija is hardverkulcsos, de ehhez legalább van edonkey-n törés, úgyhogy az LPT-függelék porosodhat a fiókban.
Na meg van egy a vágóplotterral egyidős hőtransferes nyomtató (30centi széles teszkósszatyor-tekercsről viszi át a "festéket" öntapadós fóliára). Ennek meg szokása, hogy nagyobb egyszínü flekkeket szeret "repedésekkel" tarkítani, meg hasonló nyalánkságok. Persze ennek a programja is hardverkulcsos, ami annyiban tarkítja a dolgot, hogy egy LPT porton nem mehet a nyomtató és a kulcs, ezért egy PCI-os portkártya is benn figyel. Az XP-re való áttéréskor külön élvezet volt ini-t faragni a portkártyához, hogy kezelje az oprendszer.
Ja, és még van két színes lézernyomtató ugyebár...

Úgyogy a mindennapi szopás az kérem szépen megvan.


csüt. feb. 22, 2007 14:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:D A pajszer mellé ajánlott szerszám a "Népszava" nevü fejtőkalapács(avagy BUCKA) is -időnként hasznos szolgálatot tehet :D


kedd feb. 20, 2007 22:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Na mára is megvolt a helyi céges számítógépparknak az orál-díjas szopatása.
Ugyanis van a cégnél, csupán számlázás céljára egy Deskpro SFF egybegép, amit a főnök a hálózat részévé akart tenni (backup és internet). Mivel utp kábel a közelébe sem kúszik a vasnak, és egy WRT54GL már úgy is routerkodik a telephelyen, így a PCI-os wirelessre (usb 1.1 miatt kizárva), azon belül is egy WMP54G-re esett a választás.
Hosszú várakozás után megjön a kárgya, rakom be - erre nem ismeri fel. Több OS alatt is kipróbálom (xp, 98), meg se moccan. Berakom másik gépbe a kártyát - ott megy. Biost frissítek a gépen - még mindig nem megy. (más pci-os kártyák mennek bezzeg)
Eddigre már eltoltam fél doboz cigit, a tervezőmérnökök anyukáit csuklásra késztettem... ...aztán nézem a netet, azt' szembejön velem egy külföldi forum discussion, hogy ne is álmodjak róla mert Deskpro-ban ez a kártya NEM fog menni.
Ha nem lettem volna marha éhes, és nem addigra lett volna kész a mirelitpizza, akkor lehet hogy kipróbáltam volna hogy a Deskpro-k esetleg pajszer-kompatibilisak e, de ehelyett maradt a statikus mi-a-lóf***t-lehet-tenni állapot, ugyanis a gépnek hétfőre kész kell lennie, és hétvégén itt nincs nyitva semmi.


pén. feb. 16, 2007 21:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Ki tudja mire kell neki. Kis forgalmú szervernek nem kell erőmű.

Rémtörténet:
Az egyik ismerős cégnek egy webhostingos cégnél van a weboldala és a levelezése, utóbbi vírusszűréssel plusz pénzért. Dobtak egy levelet, hogy csináljunk valamit, mert túl sok spam jön és ez leterheli a szerverüket.
Na vajon miért kértünk anno spam szűrést? :)
A mi mailszerverünkre az általuk említettnél 1000x több spam érkezik egy nap, mégse mondjuk a felhasználóinknak, hogy csináljanak valamit...


szer. feb. 14, 2007 11:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 01, 2006 7:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
A sors fintoraként egy szerverteremben vagyok perpill operátor.
Már gyűlnek a sztorik.

Egy masina ki-kifagy, nem köthető semmihez, hiszen nagyon finom tápot kap egy 36kW-os UPS-ről, nameg nem piszkálja senki. Egy héten kb kétszer kifagy.
Gazdája telefonál, bejönne kicserélni a hardvert. Oké, gyere.
Tulaj bejön, gépet szétkapja, belenézek... valami 845-ös ECS alaplap, 1.7-es Celeron, Radeon 9200 videó. Hunskey vagy ilyesmi táp.
Cserealkatrészek elő. Arcom leszakad... fél perc múlva emlékeztetnem kellett magam hogy újra vegyek levegőt.
Kobian (??) 845GL integrált nemtommi, SD és DDR foglalatok egymás mellett.
Proci át a másikból, gép össze.
POST grafikus részéig fél perc mert addig csak villogtatja a monitort.
Kíváncsi vagyok meddig megy majd el :) Ez már akkora gány hogy akár jó is lehet.


szomb. feb. 10, 2007 22:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerk:
a venti megy


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Takibaa pén. márc. 02, 2007 14:56-kor.



pén. feb. 09, 2007 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
djsms írta:
Kiscsikó koromban én is fújtam az öregekre, hogy minden melót lepasszolnak pedig meg tudták volna csinálni.
Mostanában rám fújnak a kiscsikók... Öregszem? :D

Vagy elaglábbis tapasztaltabb vagy :)

Különben ez más volt fentebb, nem lepasszolás, mert Takibaa-nak nem volt szabad hozzányúlnia. A főnöke is megtiltotta neki.


pén. feb. 09, 2007 10:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Kiscsikó koromban én is fújtam az öregekre, hogy minden melót lepasszolnak pedig meg tudták volna csinálni.
Mostanában rám fújnak a kiscsikók... Öregszem? :D


pén. feb. 09, 2007 10:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
3 volt már
de ez sem segített


csüt. feb. 08, 2007 22:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
kezd benőni a fejem...

Ezekszerint, még be sem törték,mert vagy kettő-három kell,hogy tényleg felnőlj :D


csüt. feb. 08, 2007 18:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jah, én is így látom

30 évesen már lassacskán kezd benőni a fejem...


csüt. feb. 08, 2007 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Takibaa: Nem esel el semmi jótól, ha megfogadod a tanácsot, elhiheted. :lol: :wink:


csüt. feb. 08, 2007 16:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Takibaa írta:
...Fiatal vagyok még, és lelkes...


Én már sajnos nem. De hasonló esetekben én is szívtam már (régen, és nagyon régen is, semmi sem változik).

Amit megtehetsz, pár szóval elmondod az illetékesnek a dolgot (ami már nem lenne a feladatod), aztán azt csinál amit akar. :shock:


csüt. feb. 08, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerk:
a venti megy


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Takibaa pén. márc. 02, 2007 14:55-kor.



csüt. feb. 08, 2007 14:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Takibaa írta:
Sparow2:
nem feltétlenül értek veled egyet,

Jó, én csak a véleményemet mondtam el, és felhívtam a figyelmedet, hogy gáz lehet abból, amit csinálsz. Nem kötelező úgy tenned, ahogy én tennék.

Takibaa írta:
ha 2 hw-es közül 3 nem elérhető, a ventit akár hetekig nem cseréli ki senki.
Ők is informatikusok, én is, csak én feladatköröm szerint sw-t és usert üzemeltetek, ők hw-t. De azért nem ennyire éles a határ, hogy nem is szabadna, pl. ha nekik nincs kedvük vagy idejük, én cserélek vga-t, memóriát, optikai meghatjtót ...

Ha nem cserélem ki a ventit, a diszkek túlmelegedésére soxoros az esély, mintha legközelebb is észreveszem, hogy leállt az általam beszerelt. ( Pláne, hogy visít, mint az állat. Ma amikor elkezdte, a szerverszoba ajtaján túl lehetett hallani. ) Egyébként ezért redundáns a hűtés is, a kicsi venti még pörög, a klíma pedig maxon megy a szerverszobában.
Sajnos nem tudom lexarni, hogy a szemem láttára végeznek ki egy gépet.
Egyébként, ha teljesen inkompetens lennék nem nyúlnék hozzá. Szerencsére nem csak én nem érzem magam annak...
Amúgy a venti kiszedéséhez nem kell megbontani a házat. Egy panelt kell kihajtani, onnan a ventit kihúzni és kész.
Új venti be, rá a tápcsatira és megy is

Értem én hogy ez csak egy apróság, nem is az a lényeg.
Nem azért írtam a takarítónénit példának, mert hogy inkompetens volnál, hanem csak példának. Egyszerűen nem az ő dolga.

Takibaa írta:
Privátba építgetek gépeket és szerver is volt már közte. Azok köszönik szépen mennek ma is. Szerver felügyeletét is ellátom priviben. Csak a munkahelyemen így vagyok beosztva.
Ennyi

Ha a fejed fölött kiég egy neon vagy egy izzó, azt se neked kell kicserélned. Bár otthon is biztosan te cseréled, és bárki meg tudja csinálni, de ha a melóhelyeden éppen pl. elejted a lámpabúrát, és összetörik, az a te sarad lesz. (Ráadásul úgytom a munkavédelmi szabályok szerint nem is nyúlhatnál hozzá)
És mindez azért, mert a munkahelyeden nem villanyszerelőnek vagy beosztva.

Takibaa írta:

Sparow2, csak nem rossz tapasztalatod van?

Igen, néhányszor volt már olyan, hogy szívességből segítettem, aztán totál más ember a saját hülyeségért letolt, hogy én b.sztam el. Ráadásul semmi köze nem volt az ő dolgának ahhoz, amit én csináltam. Csak annyi, hogy előtte én segítettem neki.

Azóta az ilyenekből kimaradok.


csüt. feb. 08, 2007 12:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
A kedvenc ügyfélnél az egyik szobában van egy íróasztal, a felett egy polcocska, azon rajta iratok, mappák, aprócska díszek és 1 gyertya, alatta pedig a 17"-os TFT monitor (kényelmesen elfér alatta).

Hívnak, hogy menyjek át és mondjam már meg, hogy az égő gyertya
- véletlenül - hogyan borulhatott rá az új (még 1 hete sincs beüzemelve) TFT monitorra és az új konfiguráció részét képző billentyűzetre?! :roll: :evil:

Szerencsére nem égett meg semmi. A monitorra, az asztalra és a billentyűzetre száradt viaszt a titkárnő tüntette el... több-kevesebb sikerrel.


szer. feb. 07, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Takibaa

Sajnos régi tapasztalat: ne nyúlj olyanhoz, ami nem a dologod, mert ha:

1. sikerül, akkor az természetes a dolog, meg sem köszönik (általában). Ellenben legközelebb már számonkérik, ha nem csinálod meg.

2. nem sikerü, ekkor élből lebaxnak, minek piszkálsz a nem feladatkörbe tartozóhoz. Ilyenkor minden laikus baromi okos lesz egyből.

A hozzászólóknak igaza lehet. :roll:


szer. feb. 07, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerk:
a venti megy


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Takibaa pén. márc. 02, 2007 14:54-kor.



szer. feb. 07, 2007 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Takibaa írta:
UPDATE

közben a venti megadta magát, nem lecsúszott, bexart egyszerűen

most kibontottam, és ventikeresésben vagyok

Én a helyedben hagytam volna a hardveresekre a ventit, ha az ő dolguk.
Most ha az új, általad beletett venti megáll, és a diszkek tényleg túlmelegszenek, akkor rádverhetik a balhét, mert te tetted bele. És majd azt mondják, hogy különben is, ha nem a te dolgod, sőt még nem is szabadna belenyúlnod, akkor minek piszkáltad.
Vagy ha bármi gáz lesz a géppel, te piszkáltál benne.
És te hiába fogsz magyarázkodni, hogy te csak egy rossz ventit cseréltél ki, senkit se fog jobban érdekelni, mint ma a főnködet az, hogy megállt a ventillátor (tehát semennyire).

Szerk: különben tényleg ezért vannak a hardveresek. Neked sem tetszene, ha a munkádba más belepiszkálna. (Ilyen elven akár a takarítónéni is belenyúlhatna a gépekbe, hiszen egy ventillátort rá tud dugni a csatlakozójára, meg oda tud fogatni 2 v. 4 csavarral vagy gumibabával, ha van némi műszaki érzéke)


szer. feb. 07, 2007 14:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Újabb multis rémtörténet.
Alkalmazott (nem túl olcsó) notija bedöglik, mert nem szerette a kólát :shock: :twisted:
Semmi gond, irány a szerviz, hogy menthető-e. Természetesen menthető, csak ki kell cserélni minden nem műanyag alkatrészét :) Válasz jön, hogy a javítás nem gazdaságos, mivel egy új sokkal olcsóbb lenne.
Mit lép erre a főnökség?
Javítsuk meg, mert a beruházási keret alacsony!
Na így kell kifizetni egy fél millás gépre majd a dupláját...
De a beruházási keret legalább jól van :) (Meg a szerviz is :D )


szer. feb. 07, 2007 14:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerk:
a venti megy


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Takibaa pén. márc. 02, 2007 14:54-kor.



szer. feb. 07, 2007 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Takibaa írta:
Azt hiszem, a jövőben nem kérdezek semmit, lexarom, hogy kinek mit lenne szabad és elvégzem továbbra is a munkámat, végül is, a szolgáltatások biztosításába a szerver hw-es üzemeltetése is beletartozik.


Azért ezzel vigyázz, mert ha egyszer elrontasz valamit (vagy nem is te rontod el, csak valamiért rád tudják kenni, hogy miattad volt, pl. mert belenyúlkáltál oda, ahová semmi dolgod nem lett volna), akkor neked lesz bajod belőle.

OFF
Egy normális szerver leáll, mielőtt túlmelegedne.
Még sima asztali PC-ben is figyelheted a CPU meg a diskek hőmérsékletét, olyan progival, ami ha magas a hőmérséklet, akkor mailt-küld, végő esetben leállítja a gépet.
ON


szer. feb. 07, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerk:
a venti megy


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Takibaa pén. márc. 02, 2007 14:53-kor.



szer. feb. 07, 2007 10:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 27, 2006 9:48
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás :-)
Üdv!

A következö történet a hozzá értöknek talán rémtörténet, nekem egy érdekes tapasztalat, amit személyem követett el!
Két gépem van otthon, és megfordult a fejemben hogy milyen jó lenne összekötni öket. Ezért amikor a kezembe akadt a vásárban egy kb 4.5 m-es 10 eres kábel két soros port csatlakozoval, magamhoz vettem, mondván a 10 eres kábel mindig jól jöhet. Tudom az ilyen soros portos kapcsolat semmit nem ér, de nem birom ki haogy ki ne próbáljam.
Null-modem kábel bekötés megvan, csatlakozok szerelhetök, mi kell még. Megalkotom a kábelt, összekötés, és nekiállok leirás alapján beállitani. Meg ide tartozik hogy egyik gép xp-s a másikon win98 uralkodik. Elsö beállítás win98 gazdi, xp vendég. Mindent szépen beállítgatok a leirás alapján, és uccu. A win98 szépen várja a csatlakozást, na de az xp szerint a com1 porton nincs semmi! :? Pedig minden beállítás jó, kábel is jó (több leirás alapján)! Na mindegy, probáljuk meg forditva! xp a gazdi, win98 a vendég. Xp beállít, és áll mint szamár a ködben :wink: , win98 csatlakozni próbál, és azonal rá is vágja hogy kapcsolat megszakadt. Ezek szerint tudja hogy ott van valami, csak nem megy! Hát jó, de van még egy hülye ötletem! :D Elökapartam a jó öreg Norton Commandert! Mindkét gépre feltataroz, elindit menü - link. win98 alatt com1 slave, xp alatt com1 master! ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS hoppá beszélgetnek!! :D Persze értelemszerüen csatlakozás után xp-n nc fagyi (amugy is fagy szegény), win98-on is megszeppen.

Tanulság! Nem hiába szeretem a régi progikat! 8) :D


kedd feb. 06, 2007 8:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nono,azért az "windows topicban"én vázoltam a másik supportot is! :evil:

szerk:szerintük jó ez így ahogy megalkották :wink:


pén. feb. 02, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Laci_L írta:
TC írta:
Az ilyeneknek van pénzük...

ON


A cégnek van dohánya, az alkalmazottnak meg nincs (esze sem). :D


Ez nagyjából így van...

Van egy pár apróság, ami talán említésre sem érdemes, mert gondolom, sok kollégánál megesik:
- árajánlakérés: kell az X hardver, de ÓLCSÓN! (Igazából ezeknek mindegy, hogy mi, csak OLCSÓ legyen... tökre olyan, mintha a józsefvárosi 4 tigris piacon lennénk...) Ajánlok 4 féle gyártótól mondjuk 6 féle terméket. Erre jön a válasz, hogy Ő látta egy 5. gyártó termékét, de akciósan, a Teszkóban... Szerintem megvegye?

- mennyivel jobb a XY (világhírű, elismert) gyártó 25000 Ft-os terméke a noname gyártó 15000 Ft-os temékénél? Érdemes-e megvenni az olcsóbbat? Ááh, jó lesz az nekünk ide... (néha meg sem várják a választ...)

Kedvenc 1-bites Ügyfél felteszi a költői kérdést, (miután úrrá lettek a cégnél uralkodó pánikon) hogy:
- a külföldi e-mail címről jött levélnek a tárgyában hogyan szerepelhet magyar szó?? (úgy, hogy valaki odaírta, b*zmeg... mégis, honnan a f*szból tudjam?) :twisted: :lol:

És náluk az ilyen kérdések prioritást élveznek.
De az, hogy 2007-ben már illendő lenne cserélni a Win98-t is problémásan futtató P1-es, és P2-es, 16-32 MB-os gépparkot, az nem számít.
Mert ugye az "eddig is jó volt, eztán is jó lesz, a droid alkalmazott dolgozzon ahogy tud..." elvet követik.
Persze, mindig, mindenhez hozzá tudnak szólni, jótanácsokkal is el tudják látni az embert, bármilyen kritikus is a helyzet, fél perc alatt vázolják a korrekt, pontos hibaleírást, annak a legköltséghatékonyabb megoldását (találjatok ki valamit fiúk, Ti vagytok az informatikusok - csak pénzbe ne kerüljön!) egy hihetetlenül rövid hibaelhárítási időintervallummal... :evil: :twisted:


pén. feb. 02, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TC írta:
Az ilyeneknek van pénzük...

ON


A cégnek van dohánya, az alkalmazottnak meg nincs (esze sem). :D


pén. feb. 02, 2007 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Az ilyeneknek van pénzük...

ON


pén. feb. 02, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Azért se semmi:
""Az easyJet és a Windows Vista kifejlesztette az úttörő jellegű easyJet utazásszervező segédprogramot" -- így a cím. Szóval a Windows Vista kikupálódott és két nappal a kereskedelmi megjelenése után már utazásszervező segédprogramot tud fejleszteni. "

http://omfg.buzz.hu/archives/2007/02/01 ... t_a_Vista/

Jót mosolyogtam rajta.


- - - - - - - -


Kedvenc kérdésem az 1-bites Ügyfél szájából:
- Fel tudod végre telepíteni az XY nevű szoftvert?!?
- Nem.
- És miért nem?
- Mert nem kaptam meg se a telepítő CD-t, se a regisztrációs kulcsot... elraktátok annak idején, most meg nem találja senki...
- Jah, értem. De akkor hogy fogjuk használni?
- Pl. megveszitek.
- Nem fogok érte kifizetni ennyit...

És hetente egyszer ez a téma... A progi ára 20000 Ft, időkorlát nélkül. A cég milliárdos forgalmat bonyolít éves szinten.
Másoknál is ez megy, vagy csak én vagyok ilyen kiválasztott??


csüt. feb. 01, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ez baromi jó. :D :D


kedd jan. 30, 2007 16:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
mincza2 írta:
...
Moly a szekrényben - vírus
Szomszéd a szekrénben - hacker
Szolgálati útról hazatérő, szekrényt átvizsgáló férj - BSA (Business Software Alliance)



:gigalol: :gigalol: :gigalol:


kedd jan. 30, 2007 11:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
mincza2 írta:
(...)


:lol: Ez remek volt!! :wink: Köszi!


hétf. jan. 29, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 09, 2005 12:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Nem tudom, valós történet, vagy csak kitalált, de mindenképpen tanulságos - különösen a válaszadó higgadt magyarázata. Ha már előfordult a rémségek között, bocsi - mostanában nem volt időm a netre...


Felhasználó levele:

Jó napot!

Ha floppyra akarom másolni a filmet, megnyomom a "paste" gombot, és akkor megjelenik nekem egy szöveg, hogy a floppyn nincs elég hely. Ezután megnyomom hogy "paste shortcut", és akkor a film már ráfér. Probléma csak akkor van, ha más PC-n akarom elindítani, ugyanis akkor megjelenik, hogy nem találja a filmet, ugyanakkor az én számítógépemen a floppyról normálisan el tudom indítani. Mi lehet a gond?

Köszönöm

Sári



Hotline válasz:

Kedves Asszonyom!

A válltáskájába nem tudja belegyömöszölni a bundáját. Egy cetli, melyre fel van írva, hogy a bunda a szekrényében van, viszont belefér. Tehát ha otthon van, és elolvassa a válltáskában lévő cédulát a felirattal, hogy a bunda a szekrényben van, akkor azt ott meg is találja. Rosszabb a helyzet, ha a barátnőjénél van, előveszi a cédulát, és ott olvassa el, hogy a bunda a szekrényben van. A barátnője szekrényéban viszont a végtelenségig keresheti, a bundája biztosan nem lesz ott...

Magyarázat:
Válltáska - floppy
Bunda - film
Cédula - "shortcut"
Szekrény - számítógép
Moly a szekrényben - vírus
Szomszéd a szekrénben - hacker
Szolgálati útról hazatérő, szekrényt átvizsgáló férj - BSA (Business Software Alliance)


hétf. jan. 29, 2007 18:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 01, 2006 7:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Zoz75 írta:
IDay írta:
Jo dolog a pasztázás na de ENNYIRE??

Láttam már ilyet, sokan azt hiszik, hogy a tubusban lévő összes pasztát egyszerre kell elhasználni :-)


Ez az ezüstpaszta különben is a legaljasabb cucc amit valaha láttam, le nem jön csak finom ezüstös bevonatot képez mindenen, zsebkendőn, kezemen, bármin amit ezüstös kézzel megfogok... :( Körömlakklemosóval viszont egész jó eredményeket lehet elérni ha a nagyja lent van.


hétf. jan. 29, 2007 10:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 17, 2005 16:39
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
IDay írta:
Jo dolog a pasztázás na de ENNYIRE??

Láttam már ilyet, sokan azt hiszik, hogy a tubusban lévő összes pasztát egyszerre kell elhasználni :-)


csüt. jan. 25, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ismerösnél gép szerelés.
Ventilátorok kicserélése hogy halk legyen ne zugjon.
Egyben procc hütö csere is lett.
S lám mi fogadott. :shock:
http://kep.tar.hu/iday/50420298/27938282#2
Jo dolog a pasztázás na de ENNYIRE??
Ja és persze ezüst paszta letörölni szinte lehetetlen, igy kénytelen voltam megmosni a procit. :lol:


szer. jan. 17, 2007 21:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Akkor ennyit a szép felépítésről... :wink: :lol:


szer. jan. 17, 2007 9:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
McLaca írta:
Azért nem akar az első HSZ megszületni, mert nem működik a fórum. Ugyan tessen már egyetlen témán is kattintani! :)

Üdv!


Na, kérem, éppen erről van itt szó! :lol:
Info fórum és hibaüzenet hibaüzenet hátán:
"Parse error: syntax error, unexpected '<' in /nfs/extra/k/ki/kisjoska/wwwroot/viewforum.php on line 58"

De azért apronet-en hirdeti magát rendesen... :D


szer. jan. 17, 2007 7:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Azért nem akar az első HSZ megszületni, mert nem működik a fórum. Ugyan tessen már egyetlen témán is kattintani! :)

Üdv!


kedd jan. 16, 2007 22:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Most cikizitek?Kép-Tom is így kezdte,aztán hogy kinőtte magát :lol: :lol: :lol: !-]


kedd jan. 16, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Az első regisztrált tag: kisjóska


kedd jan. 16, 2007 18:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
:lol: Azért elég szépen fel van építve, és valószínűleg nemrég hozták létre.
Engem csak az érdekelne, hogy a 2 regisztrált tag közül ki az első, ha a második a kisjózsi. :wink: :lol:
Itt is elkelne még némi promócióóóó. Avagy kezd az oldal egész látogatott lenni tőlünk. :D
Csak az első hozzászólás, na az nem akar megszületni.


kedd jan. 16, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
A hozzászólások száma (ami 2007.01.16-án kereken 0, azaz nulla) eléggé beszédes ;)


kedd jan. 16, 2007 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Czumy írta:
PC Fórum.IT Fórum.Minden ami informatika.
http://kisjoska.extra.hu/

:lol:

Na ez a kemény!
És még a nevét is adja hozzá, nem szívbajos a gyerek! !-]


kedd jan. 16, 2007 8:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vackor írta:
Sparow2 írta:
Otthon nekem is van egy RS/6000-em, igaz az régi darab, meg még nincs összerakva teljesen.

Ez most komoly? (Tudom, nincs benne cukor.)

Aha, de egy régi, kisebb darab. 6 CPU-val. A 712-es vagy a 719-es modell.
Szerk: ebben nem cserélhető semmi menet közben.


hétf. jan. 15, 2007 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Otthon nekem is van egy RS/6000-em, igaz az régi darab, meg még nincs összerakva teljesen.

Ez most komoly? (Tudom, nincs benne cukor.)


pén. jan. 12, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:54
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
djsms írta:
CCR írta:
djsms írta:
Van egy olyan iratlan szabály, hogy a gép szétszedését a tápkábel kihúzásával kezdjük.

Egy valamirevalo gepben (egy nagyobb RS/6000 tipikusan ilyen) minden cserelheto menet kozben, tapegysegtol kezdve a processzorig. Ugyanez igaz a modularis routerek, switchek, telefonkozpontok, stb tobbsegere.

Ok, ész szerinted milyen arányban szervizelnek ilyen cuccokat meg közönséges home pc-ket? :) (kivétel mindig van)

Ez hogy jon a temahoz? :)


pén. jan. 12, 2007 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
djsms írta:
CCR írta:
djsms írta:
Van egy olyan iratlan szabály, hogy a gép szétszedését a tápkábel kihúzásával kezdjük.

Egy valamirevalo gepben (egy nagyobb RS/6000 tipikusan ilyen) minden cserelheto menet kozben, tapegysegtol kezdve a processzorig. Ugyanez igaz a modularis routerek, switchek, telefonkozpontok, stb tobbsegere.

Ok, ész szerinted milyen arányban szervizelnek ilyen cuccokat meg közönséges home pc-ket? :) (kivétel mindig van)

Vackor története épp egy ilyenről szólt, amire Te mondtad, hogy ki kell húzni a konnektorból :)
Ezért írta CCR, hogy RS/6000 ...

off
Otthon nekem is van egy RS/6000-em, igaz az régi darab, meg még nincs összerakva teljesen.
on


pén. jan. 12, 2007 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
PC Fórum.IT Fórum.Minden ami informatika.
http://kisjoska.extra.hu/

:lol:


pén. jan. 12, 2007 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Ilyeneket én is tudok magamról, ill. kolégámról mesélni.

A szervizes gép, egy "doboz házra" szerelt AsRock 775 Super dual pereverz gép. (Aki nem ismerné: DDR1, DDR2, AGP, PCI-E :lol: )
Volt ott már minden! Az éppen tesztelt kártyák sorozatos "HOT-PLUG" eltávolításán át, a beleeső csavarig, majd 7900GT alatt műanyag szagot árasztó GABA tápon át minden :shock:
A legjobb eset akkor is az volt, amikor CMI8738-ról ment a zene, meglöktem a kábelt, félig kifordúlt a kártya a PCI-ból. "Hang fennakad, lehellet megszegik", tipikus pufferben ragadt ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti végtelen játszása.
ERRE! Visszadugom a félig kifordúlt kártyát, és olyan történt, amire én nem számítottam :shock: A ZENELEJÁTSZÁS FOLYTATÓDOTT! :lol: :jajne:
Na, ez aztán a HOT-PLUG !-B


pén. jan. 12, 2007 8:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség