Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 15:31



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
nacorvus írta:
ez igaz Hot-plug

A proci esetében a hot szó szerint értendő?! :)


pén. jan. 12, 2007 8:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
CCR írta:
djsms írta:
Van egy olyan iratlan szabály, hogy a gép szétszedését a tápkábel kihúzásával kezdjük.

Egy valamirevalo gepben (egy nagyobb RS/6000 tipikusan ilyen) minden cserelheto menet kozben, tapegysegtol kezdve a processzorig. Ugyanez igaz a modularis routerek, switchek, telefonkozpontok, stb tobbsegere.

Ok, ész szerinted milyen arányban szervizelnek ilyen cuccokat meg közönséges home pc-ket? :) (kivétel mindig van)


pén. jan. 12, 2007 8:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:54
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
djsms írta:
Van egy olyan iratlan szabály, hogy a gép szétszedését a tápkábel kihúzásával kezdjük.

Egy valamirevalo gepben (egy nagyobb RS/6000 tipikusan ilyen) minden cserelheto menet kozben, tapegysegtol kezdve a processzorig. Ugyanez igaz a modularis routerek, switchek, telefonkozpontok, stb tobbsegere.


pén. jan. 12, 2007 5:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
ez igaz Hot-plug mint a katonáéknál-ottan voltak ilyen ki-bedugom kártyák szirkázósan és működtek utána is.


pén. jan. 12, 2007 0:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Van egy olyan iratlan szabály, hogy a gép szétszedését a tápkábel kihúzásával kezdjük.
Én még nem láttam olyan szakembert, aki ebből él és így kezdené ;)
A legbrutálisabb amit láttam az az volt, amikor egy (azóta már ex) eladó üzemelő gépből (!) vette ki a procit meg a kártyákat és ilyen állapotban szerelte is be újra... (A gép meglepő módon túlélte)


pén. jan. 12, 2007 0:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Kép-avagy gond-voltamKép-mint hegybéli rendszergizda.... :wink:-Nem a kiöltlőjét aki teli marokkal távozott angologan-mint az szokás... :cry:


csüt. jan. 11, 2007 22:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Arról nem tudok, de állítólag az IT főnök arca elég lilás árnyalatú volt.


csüt. jan. 11, 2007 22:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
In connected :D -és végül kit rúgtatkak segggbe? :roll: :idea: :?:

PS.nyalván,aki éppen lábra állt! !-(


csüt. jan. 11, 2007 21:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Úgy 6-8 évvel ezelőtt történt:
Nagy magyar cég, erős informatikai háttérrel. Dolgozgatunk, egyszer csak jön egy rendszerüzenet, hogy mindenki jelentkezzen ki, mert 15 perc múlva leállítják a szervereket. Megtettük, bár nem értettük mi ez a sietség. Aztán egyik rendszergazdától megtudtuk, hogy az I*M (nem írom ki a cég teljes nevét) egyik szakembere karbantartás közben beleejtette a csavarhúzót az egyik RS/6000-be...
Gondolom nem dícsérték meg érte.


csüt. jan. 11, 2007 21:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Csak egy lájtos "rém" történet:
Munkahelyemen több, mint 1 hónapja nem lehet a profilomat betölteni a szerverről, így állandóan egy alap XP-t kapok, ami azért baromi kényelmetlen, mert alapból 3 soros tálcával dolgozok, és a 20 féle segédanyag, és a másik 5 program (ebből az egyik 10, másik 4 példányban kell fusson) kicsit macerásan nyitható start menüből és közös meghajtóról (parancsikonnal "kicsit" gyorsabb).
Érdekes módon, amikor NT-ről álltunk át XP-re, 5 perc/júzer alatt sikerült a "profilkonverzió"...
Ha mázlim van, sikerül olyan géphez ülnöm, ahol már ültem korábban, és ott egy helyi mentett - és ősrégi - profilt be tud tölteni, de abban minden segédanyag idejétmúlt, nem használható...
Mindez 2007-ben, az EU-ban, egy nemzetközi szolgáltatásokat nyújtó amerikai központú munkahelyen...
Jaaaa, és ahol eddig nem ültem, ott a levelezésemet (ami a LEGFONTOSABB, mert az akár óránként frissülő infók ott jönnek) csak webes eléréssel (Outlook WebAccess) tudom elérni... Ami gyalázatosan sz.ar.

Üdv!


csüt. jan. 11, 2007 12:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Újabb történetem van!
X cég intézi Y cégnek a bérelt vonali internetet havi 7 számjegyű Forintos összegekért. Y cég jelzi X cégnek, hogy az egyik routerben hibás a konfig, ezért pár dolog nem működik. X cég a hibát kijavítja (!) és kiszámláz Y cégnek 250Eurót a munkáért!!!!!!!!!
Na erre kössetek csomót!


csüt. jan. 11, 2007 12:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 27, 2006 9:48
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
HavocS írta:
A 100 megás vinyónál mondtam volna neki azt, hogy oké, de akkor megcsinálod, ahogy tudod.
Miért van az, hogy egyes emberek véleményt kérnek, aztán sz.rnak rá, de te oldd meg az ő hülyeségüket is? :roll:


Aza baj, hogy én voltam a marha hogy megszereztem neki, mikor tudom nem birja ki hogy ne turkáljon benne!

Ujabb fejelmény! Tegnap este hiv hogy megáll a proci venti, kicseréli! Meg a win valami uj hardvert talált! :shock:

Lehet hogy a vajaskenyér lesz az! :P


kedd jan. 09, 2007 8:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Ha mégis megoldaná, akkor bemutathatnál neki :D Hátha nekem is szerez negyvenért 2Ghz-et :DDD

on:
Egy gépben elromlott anno egy CD meghajtó, és kikötöttem, de bennthagytam a gépben, amíg újat szerzek.
Szólnak, hogy gond van, mert az egyik gépbe beleragadt egy cd, és nem lehet kivenni....
Kérdem mit csináltak? Természetesen semmit... Bemegyek, szerintetek melyik gépben volt a cd?
Bekapcsolom, nem történik semmi...
Csak arra nem jöttem rá, hogy a cd-t hogy sikerült betenni, ha ráadásul még az IDE kábelt is fordítva dugták be...


Másik:
Gyorsan be kell menjek, mert nem megy a háló az egyik irodában. Nézem minden rendben. Átmegyek a másik irodába, ami kb 50 méterre van (nem egy épület, köztük lett áthúzva a kábel), ott is minden rendben. Egy haramadik irodában ahol csak egy switch van eldugva (ahova az előbbi kábel érkezik, és onnan megy az első irodába), kiderült, hogy drágalátos hölgy vett egy nyomtatót, és gondolta, hogy miért ne a switch-et húzza ki, mert amíg nyomtat, nem kell neki a háló... Az hogy a többieknek talán kéne, már nem lényeg...

RAV


hétf. jan. 08, 2007 19:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
HavocS írta:
A 100 megás vinyónál mondtam volna neki azt, hogy oké, de akkor megcsinálod, ahogy tudod.
Miért van az, hogy egyes emberek véleményt kérnek, aztán sz.rnak rá, de te oldd meg az ő hülyeségüket is? :roll:

Ez látod jó kérdés!
Ismerős felhív, hogy szeretne egy laptopot olyan 40e körül. Akksi nem lényeg, családi viták tisztázása érdekében kell csak úgyis híreket olvasni meg levelezni. Sikerült is neki találnom egy p3 500-as nem celeron gépet 256 rammal, dvd olvasóval meg 20 gigás vinyóval, táskával. Hosszas alkudozás után a srác oda is adta volna 40-ért. Erre haver mondja, hogy ez lassú ****, ő valami 2GHz körülit gondolt...
Na itt visszapasszoltam a labdát, oldja meg ahogy akarja :)


hétf. jan. 08, 2007 15:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 19:40
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
A 100 megás vinyónál mondtam volna neki azt, hogy oké, de akkor megcsinálod, ahogy tudod.
Miért van az, hogy egyes emberek véleményt kérnek, aztán sz.rnak rá, de te oldd meg az ő hülyeségüket is? :roll:


hétf. jan. 08, 2007 15:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 27, 2006 9:48
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás :-)
Üdv!

Jó kis fórum ez, ne engedjétek hogy elsülyedjen! A kollegáim már hülyének néznek, hogy folyamatosan röhögök a gép elött!
Most nekem is van valamim!

Havernek szereztünk egy komplet gépet aproért (2000 ft)! P1 133 MHz+ monitor + egyéb. Komolyabbat nem is biznék rá! :lol: Elöszö is olyasmi kép fogadot, mint darthsith linkjében feljebb. Teljes takaritás! Win95 a gépen nem igazán akar menni! Memoria 16 Mb. Mondom ez nem stimmel. 2 db edo + 1 db sd ram! 2 edo 8+8 Mb, akkor mi van az sd-vel? Kivesz, berak másik helyre, semmi! Mégegyszer kivesz, vakarozik, mégegyszer benyom (erélyesen), hoppá 48 Mb. Vigyorog, müködik!
Win még mindig xar! HDD scandisk 1.5 Mb bad sektor! Na teljes format, telepíteni akar, cd-rom nem mükszik! Már nincsenek körmeim!! :x Szetszed teljesen, összerak, semmi csak szenved! Végül is meglet a megoldás! Lemez berak, megforgat, és már megy is! Win98 telepítés mükszik fagy! ujraindit total commander "Waring virus scan....." Anyád!
Haver vesz egy uj vinyot (6.4 Gb), install minden, egyszer csak hankártya halgat! :evil: Kicibálom visszaverem, müködik, és végre nincs probléma.

Haver elkezd müködni! (eddig azt sem tudta melyik az eleje) Monja vesz még egy kicsi vinyot (pár 100 Mb) hogy azon legyen a rendszer!
Mondom minek!!!
Meet ö azt szeretné!
Felölem!
Egyszer hiv hogy a telepítö azt irja neki hogy a meghajtó xy-nal tömöritet!
Hosszu ekézés utén kiderült hogy elöször ö tömöritette, és aztán akatr rá uj rendszert telepíteni! hupp :(
Mondom neki mit hogy, erre másnap mondja, nem sikerült, mert a kicsi vinyot nem látja a rendszer, csak a bios.
Mondom olyan nincs!
Tegnap elmegyek hozzá, és csak nézek!
A vinyot tényleg csak a bios látja, más nem! Addig szorakozott vele amig ki nem nyirta! Amit felraktunk install könyvtárat a vinyora (drájverek, egyéb programok telepítöje), letörölte. T. commander bénázik, nézem csak az exe van meg :?: Haver csak néz! Én dühöngök!! Megprobáltam elmagyarázni neki hogy mihez ne nyuljon, de kevés a remény! :?
Most itt tartok!


hétf. jan. 08, 2007 8:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 20, 2006 15:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
OFF:

Üdv Mindenkinek!

1 hét kitartó olvasással sikeresen végig nyaltam a topicot. Nem egyszer fetrengtem a röhögéstől.

Végigolvasva nagyon sok ismerős helyzetet találtam a storykban (3. éve pátyolgatok 1 egyetemi kollégiumi hálózatot, és persze minden problémával engem keresnek meg: nem megy a net, zörög a gép, nyikorog az ajtó:shock:).

Zsivaagoo: ha megjelenik a könyv, mint szellemi atyától szeretnék majd 1 dedikált példányt kérni. :wink:

ON:

Mindenkinek Kellemes (és számítástechnikai rém történetektől mentes) Ünnepeket kívánok!!


szomb. dec. 23, 2006 14:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Viszont kívánom,neked és minden Fórumozónak!Kép


kedd dec. 19, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok!

Tisztelettel: Zsivágó


hétf. dec. 18, 2006 19:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Reggel masinám bekapcslásakor enyhe ampérszag terjenget a koleszszobán. De valahogy sehogysem akart kiderülni a bűnös, minden hideg, proc-, graf-, tápventi forog, semi sem süt. De az ampérszag megmaradt!
Lefekvés előtt tolok egy everestet 40 fok a hdd. Mia fene 25-28 szokott lenni.
Mint kiderült egy derót! került a légbeszívó ventibe, ami a HDD-t is hűti. De erre gondolni sem mertem, mivel elölről, hátulról védőrácsa van. Irtózatosan sütött, és kegyetlen hangos lett. De hogy a fenébe került bele az az alaplapi vezeték, hisz nem is mozgattam a masinériát?
Ez már inkább X-akták.

Ja még valami X-akták ügyén!
A voodoo3 nem szereti a retek klubbot! Ha az öreg gépem bekapcsolom, és nincs rajta a doboz borítása a retek klub elmegy, annyira zavarja! :D :shock: :D


csüt. nov. 30, 2006 2:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:Sohasem a felehasználó bugyuta,eleve rossz a rendszer!-,hogy miért így találta ki a Kaporszakállú :roll:
Ergo: az igazság mindig odaát vagyon,avagy a lábraeső rendszergizdába lehet rúgni,mert oda esik...Onn.


csüt. nov. 23, 2006 21:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Nem tudom, hogy rémtörténet-e, de azért leírom, mert nekem lelökte az agyam a szíjat...

1.) Adott a T. Ügyfél, akinél mi vagyunk a RendszerG. Elkeseredett hangon hívnak, hogy nem működik a T-Mobile EFT-je (asszem számla és egyéb információs oldal).
Kérdem, mi a baj? Megtudom, hogy az oldalra történő bejelentkezés után nem érhetőek el bizonyos telefonszámokhoz tartozó számla, beszélgetési és adatforgalmi információk.
A T-Mobile ÜFSz szerint azért, mert a T. Ügyfélnél sz*r a számítógép, vagy a LAN... :evil: :evil:

Az ÜFSz el is lett hajtva a bánatba!


2.) Hibajelentés a T. Ügyfél-nél készült munkalapon: "M$ Office 2000 probléma"! :roll:

Az M$ már maga probléma :D de végül a hosszú és türelmes faggatózás után kiderült: T. Ügyfél most, 5 év után most kapott észbe és kell neki a PowerPoint is (a Word és az Excel mellett). A bökkenő annyi, hogy anno a Small Business-t vették meg (az Office 2000-ből), abban pedig nem volt benne...


csüt. nov. 23, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
:?: :shock:

(Az előzőhöz hozzá tarozik, hogy nem ugyan abban a gépben haláloztak el, tehát nem táphiba stb)


kedd nov. 14, 2006 22:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm:
Idézet:
Fel se pörög! Előjel nem volt. S hogy mitől rémtörténet? Attól, hogy ez már a harmadik ugyanilyen esetem... Soha többet nem veszek üres cd/dvd-t, mert ha nem akarok menteni sosincs baj

I'dont know,if you thiknk so... :roll:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nacorvus kedd nov. 14, 2006 22:55-kor.



kedd nov. 14, 2006 22:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
A 120-as vinyóm adatmentés elött megmakkant :/ Fel se pörög! Előjel nem volt. S hogy mitől rémtörténet? Attól, hogy ez már a harmadik ugyanilyen esetem... Soha többet nem veszek üres cd/dvd-t, mert ha nem akarok menteni sosincs baj :P


kedd nov. 14, 2006 21:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Nyomok egy UP-pot, mert előbb-utóbb könyv lesz a totyikomból, és így könnyebb lesz lementegetni az érdemleges részeket.


kedd nov. 14, 2006 19:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
energoman írta:
kakaukkosorat ne vegyel! :)

Az hangosan ketyeg az nem zavar :) Anno a vekker sem zavart :)


pén. nov. 03, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
kakaukkosorat ne vegyel! :)


pén. nov. 03, 2006 9:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
djsms írta:
Beszereltem a gépbe a vízhűtést és hangosabb lett, mint volt :shock:
Meg persze hűvösebb is azért.

Hangosan bugyborékol :?: :?: !-] !-F !-D !-) !-P :gigalol: :gigalol: :gigalol:

Viccet félretéve többek között igen! Általában süket vagyok, de a nagyon halk hangok igen gyakran tudnak zavarni. Pl buli után totál sípoló fül ellenére is zavart az exem karórájának kattogása, pedig másik szobában volt! A csaj azt hitte csak szórakozok vele de tök sötétben odamentem az órához és keresgélés nélkül megtaláltam :) Cseppet sem nézett rám furcsán :D Aztán a kis szenyója próbára tett, mert másik buli után direkt eldugta az órát, de megtaláltam :) Akkor aztán elhitte, hogy nem kamuból mondtam :)
Na most a vízcsobogás is egy ilyen zaj számomra. Rajtam kívül senki sem hallja 1m-nél távolabbról, de engem még a másik szobából is zavar... :P
Amúgy meg a vízhűtés ventillátora is hangosabb, mint az artic cooling cpu hűtő volt. De ezt majd valahogy kiiktatom, mert a vízhűtés elsődleges oka a cpu erőteljesebb hűtése volt.


csüt. nov. 02, 2006 21:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
djsms írta:
Beszereltem a gépbe a vízhűtést és hangosabb lett, mint volt :shock:
Meg persze hűvösebb is azért.

Hangosan bugyborékol :?: :?: !-] !-F !-D !-) !-P :gigalol: :gigalol: :gigalol:


csüt. nov. 02, 2006 21:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Beszereltem a gépbe a vízhűtést és hangosabb lett, mint volt :shock:
Meg persze hűvösebb is azért.


csüt. nov. 02, 2006 1:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Semmi különös. Minden bagós gépe ilyen belülről...

Üdv!


csüt. nov. 02, 2006 0:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
http://www.lba.hu/erdekeskepkockak/bigview.php?nagykep=00045nk.jpg


szer. nov. 01, 2006 16:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 10:41
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OOUFFF!
Többszöri nekifutásra sikerült végigolvasni a Topicot, ugyanis néha még alvás közben is felébredtem egy-egy jó hsz-en röhögve ( a család nagy döbbenetére).Egy kis ON:

Valamikor a 90-es évek végén, az akkori tartós kapcsolatom barátnőjének raktam össze gépet. Minden dobozból, teljesen új (a billentyűzet is!). Bekapcs., éleszt, nem lehet belépni a BIOS-ba. ?
Röpke 20 perc után kiderül, hogy nem működik a Delete.

Munkahely ~2005: lecserélek egy gépet, helyére ugyanolyan kerül
( ezeken a státuszokon évente kell cserélni ). Tápászkodik, eljut arra a pontra amikor a fejlesztők akarata szerint meg kell nyomni a Shift+Ctrl+F10 kombinációt és bejutok az pre konfigba. Persze erre kb.2 másodperced van, utána futna tovább.
Nyomom, semmi. Másik ctrl, másik shift: semmi. Sírás, örjöngés hiszen a billentyűzetet 24 órában használják. De nem az F10-et! Takarítás, és mükszik.
Ja és persze ezek a gépek mindig szigorúan hajnali 1 és 6 között gyengülnek el.


hétf. okt. 30, 2006 21:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
A CD +/- R vajon mi???

Kép


vas. okt. 29, 2006 16:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A legújabb SLI konstrukció Salvatore :D
Már mind1, hogy milyen gyártó, milyen típus, megy az :D:D


szer. okt. 25, 2006 14:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Érdekes videokártya választék akár egy gépben:
Kép


szer. okt. 25, 2006 10:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egy lapra több oldal nyomtatása? Néhány nyomtató tud ilyet, és a feladat az adott keretből megoldva. :D :D


csüt. okt. 19, 2006 12:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Nyomtass minden oldalra kétszer, mint a DualLayer DVD :twisted: :D


csüt. okt. 19, 2006 1:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Megkaptam az ukászt, nyomtassak ki 200db 34oldalas+borító listát és űzzem meg. Van rá 4 csomag 500-as papír.
Na kinek van kedve matekozni? :)
Felére sem elég...


csüt. okt. 19, 2006 0:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
A legrövidebb út Sopronból Esztergom felé...

1 4 ms 4 ms 9 ms 192.168.0.1
2 24 ms 12 ms 11 ms 192.168.230.1
3 11 ms 13 ms 14 ms shaper-FE2.net.aircom.hu [193.68.47.145]
4 17 ms 37 ms 51 ms ew-gw.net.aircom.hu [193.68.47.149]
5 18 ms 20 ms 16 ms serial3-2-19.net.euroweb.hu [195.184.0.85]
6 23 ms 17 ms 18 ms 212.108.255.245
7 19 ms 20 ms 19 ms 212.108.255.221
8 18 ms 18 ms 23 ms bpt-b2-geth2-0.telia.net [213.248.103.145]
9 36 ms 45 ms 38 ms hbg-bb1-pos7-2-2.telia.net [213.248.64.17]
10 42 ms 40 ms 38 ms hbg-b2-link.telia.net [80.91.249.198]
11 54 ms 40 ms 38 ms interoute-112920-hbg-b2.c.telia.net [213.248.96.170]
12 186 ms 188 ms 188 ms Gi3-0.ham-001-access-1.interoute.net [84.233.146.73]
13 194 ms 198 ms 191 ms PO7-0.dus-001-access-1.interoute.net [84.233.146.9]
14 195 ms 192 ms 196 ms PO8-0.fra-006-core-2.interoute.net [84.233.146.14]
15 191 ms 190 ms 191 ms PO7-0.prg-001-access-1.interoute.net [212.23.50.69]
16 196 ms 199 ms 195 ms PO7-0.bud-001-access-1.interoute.net [84.233.147.73]
17 195 ms 202 ms 210 ms 84.233.171.6
18 178 ms 172 ms 183 ms bix-transit3.deninet.hu [217.113.61.25]
19 181 ms 177 ms 179 ms esztergom.deninet.hu [212.92.23.12]


csüt. okt. 19, 2006 0:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Most komolyan, tényleg muszáj szét OFF-olni ezt a ..rva topicot??? :evil:


hétf. okt. 16, 2006 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Lehet, hogy csak dísznek szerelte oda ...
Helikopter szimulátorhoz biztos jól mutat :D


hétf. okt. 16, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 06, 2006 15:18
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Chain írta:
.........nyilván ez egy házhűtő ventilátor .
Lehet ajánlották Neki , hogy tegyen házhűtőt , mert melegszik a rendszer. :lol: :lol: :lol: !-D !-]



Szerintem nem fért be neki a házba a táp miatt,és ha már megvette rászerelte a ház tetejére.


hétf. okt. 16, 2006 8:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
.........nyilván ez egy házhűtő ventilátor .
Lehet ajánlották Neki , hogy tegyen házhűtőt , mert melegszik a rendszer. :lol: :lol: :lol: !-D !-]


vas. okt. 15, 2006 22:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
a borda, mit hűt?

Nyilvánvalóan a házat,mert,a neon nagyon túlmelegítené :roll: :D


pén. okt. 13, 2006 19:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás Re: Kábelozás
sanan írta:
Hát ez a kábelozás is érdekes, a háztetőre csavarozott zalman hűtővel egyetemben.

http://img81.imageshack.us/img81/728/picture44cg1.jpg
http://img81.imageshack.us/img81/1954/picture45eu0.jpg


:shock:

És, az a borda, mit hűt? :lol:


pén. okt. 13, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 06, 2006 15:18
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Kábelozás
Hát ez a kábelozás is érdekes, a háztetőre csavarozott zalman hűtővel egyetemben.

http://img81.imageshack.us/img81/728/picture44cg1.jpg
http://img81.imageshack.us/img81/1954/picture45eu0.jpg


pén. okt. 13, 2006 14:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Zsivaagoo írta:
Chat topik :?: Megint :?:

Ejnye-bejnye :!:


A hétvégén megint le fogom zárni, hogy legyen időm rendbetenni.


pén. okt. 13, 2006 7:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Chain! Nem kell ajándékba, köszi! Odaadom a pénz, ahogy megvolt beszélve, csak mondj egy időpontot! Vagy mondom, akár fel is tölthetem a mobilkárytádat és akkor egyikőnknek sem kell becaflatni a városba.
Velem már többször előfordult, hogy nem ment el PÜ-m és még a kimenő fiókból is eltűnt.
A többiektől bocs a chat-elésért már vége. A többit légyszi mailban chain. Köszi!

Ja amúgy, írtad, hogy az elektrón szoktál látni. Miért nem írtál akkor oda egy üzit. Van mostanában amúgy is több topicom.


csüt. okt. 12, 2006 21:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség