Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 4:08



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok
Kiváncsiságkérdés tapasztalt rókáktól.

Mi történik akkor amikor egy a biosban összefüzött 10-ás Raid tömbből kiesik 1 lemez.
1., Mivel fog jelentkezni???
2., Mit kell olyankor csinálni? (Mármint azon kivül hogy kicserélem az hibás lemezt) mi automatikus és mi nem?
3., A rajta lévő adatok nem ugy helyezkednak el mint egy sima vinyón ezért a visszamaentés hogyan müködik, ha szükség lenne rá?

Multhéten elgondolkodtam ezen és kicsit megijedtem hogyha leáll akkor nem tudom mit tegyek a tömbbel.

"Lassan itt a karácsony remélem már mindenki tulvan a bevásárlási lázon."
:D

üdv
energo


kedd dec. 22, 2009 8:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
DeLOCK?-az vesztegetik manapság bagóért tokkal,vonóval,kábellel,driverlemezzel (ez utóbbi tejesen felesleges)
Az egy sima wincsi és a telepítése is ahhoz hasonlatos,tehát a USB-Flash-boot felejtős,mert ebbe nem kell különleges varázstudomány MBR-t gyártani.
Tehát hagyományos módon Fat32,ntfs és linuxos part(ok)létrehozása formázás,rendszerek telepítése,legvégén a linux ennek elég 256-512 MB az acronis vagy egyébnek-ez gyárt majd egy egy szép grubot az MBR-be-amit aztán utólagosan akár egy BCD-vel átalakítani
A másik megoldás hasonlatos,(szuperfloppy)ilyenkor a lemez eleje fat16 és ez az aktív.Ez lesz a linuxos part,de akkor csak ebből indítható az összes többi
:arrow: pl:ilyen a Híren's lemez.


hétf. dec. 21, 2009 23:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ebben az eszmefuttatásban valahogy elakadtam. :D

Hol? :lol:
Szerintem elég logikus. Igaz talán csak szerintem.

Idézet:
Még egy cérnára is fel lehet fűzni mindet. :D

Biztosan. Meg lehetne sorolni még előnyt, hátrányt. De van egy jóindulattal picikének mondható merevlemez, és még az USB kábellel együtt is valahogy jobban bejön nekem, mint 10 pendrive nyakba fűzve. :wink:
Ezen túl egy 32 GB-os jobb pendrive áráért akár terabájtos hordozható merevlemezt is kaphatsz, ha nincs eSATA csatlakozása. De 500 gigást tuti, sőt azt még eSATA csatival is.
Ez a hordozható drive nem túl nagy méretű és elég jutányosan jutottam hozzá. Már éppen pendrive vételen gondolkodtam volna. :roll:
Ja és ha már van, a feladat adott. :D


hétf. dec. 21, 2009 21:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ebben az eszmefuttatásban valahogy elakadtam. :D

De nem is ezt akartam mondani, hanem még a pendrive particionálásra lenne egy egyszerű ötletem: ahány partició, annyi pendrive. :shock:
Hülyeség lenne? Mert árban kb ugyanott lehet (ha kisebbek), de ha nem, akkor sem olyan drágák már a pendriveok. :roll:
Még egy cérnára is fel lehet fűzni mindet. :D


hétf. dec. 21, 2009 21:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Nem is tudom, melyik topicba kellene tennem, de lesz ez a merevlemez.
Nemrégiben próbálkoztam volna több partíciót létrehozva a pendrive-on egyfajta multibootos rendszerrel, hogy az ősrégi DOS, meg az Acronis boot media külön tölthessen. És még emellett tároló is persze.
Ez a dolog meghalt amiatt, hogy a pendrive nem particionálható így.
Most meg egy USB hordozható merevlemezzel próbálkozom. Ez particionálható ugyanúgy mint egy vinyó, de hol pendrive-ként, hol vinyóként működik. :roll:
Pl. a HP USB Disk Storage Format Tool, vagy ugyanennek a Hiren megoldása szépen megformázza rendszernek, ahogy kell, de hiába volt már előre particionálva, a gyorsformázás után egybevette az egész vinyót. Annyiból esetleg érthető, hogy mivel a pendrive úgysem particionálható, arra nem gondoltak, hogy csak egy kiválasztottat formázzon, ne full, amíg hely van, és a partíciós táblába is belepiszkálni.
Mondjuk nagyon nem tolt ki velem, mert visszacsináltam a FAT32 méretét amilyen volt előtte Disk Directorral, majd ráengedtem a TestDisket, és visszakaptam minden partíciót az összes rámásolt fájllal együtt. Nem nagyon akartam másolgatni újra, mert volt már vagy 5 GB az egyiken, és ráadásul direkt összeválogatva.
Azért megpróbáltam kitolni vele, mert láttam én előre, hogy ez így nem lesz jó, és ezért megpróbáltam az NTFS partíciók elrejtésével. Persze ugyanúgy egypartíciósra szabta a vinyót, csak akkor meg a TestDisk nyekergett, hogy rejtett kiterjesztett logikai partíciót nem tud visszaállítani. Ezzel együtt így is jó lett, csak nekem kellett unhide-olnom később.
E kitérő után akkor estem pofára, amikor az egyik elsődleges partícióra akartam telepíteni az Acronis boot mediát. Mert a True Image szerint ez nem pendrive, hanem simán vinyó, így nem jelenik meg a megfelelő ablakban, hogy rámásolja az aktuális összeállítást. Csak optikai lemezt és ISO-t írhatok, vagy ha beteszek egy pendrive-ot, akkor persze arra is.
Nem volna éppen baj, csak akkor a linuxos .iso-t kellene bootoltani valahogyan, vagy a pendrive-ra kipakolt fájlokat átmásolni a vinyó partíciójára, és ennek megoldani a linuxos bootját.
Ekkor találtam egy ilyet. Boot ISO from USB Flash Drive
Sőt még egy ilyet is. Boot Multiple ISO from USB (MultiBoot USB)
Na ez az ami szuper lenne. 8) Telerakhatok egy csomó különböző .iso-val egy partíciót, és boot menüből választhatom, hogy éppen melyik bootoljon, mondjuk az Acronis vagy egy Memtest, netán egy live Linux, vagy bármi. Azt nem tudom, ilyenkor ez csak valami Linux ISO lehet, vagy esetleg megenne valami windowsos boot iso-tt is. :roll:
Egyetlen bajom van, hogy nem nagyon szeretem a grubot az MBR-be rakni, inkább csak az aktív partícióra. Itt ennél meg nem lehet csak MBR.
Én az aktív partíció váltással akartam szabályozni a bootot, meg esetleg inkább egy másik külső boot managerrel.
Mert akkor ebbe most hogyan paszírozzam be a FAT32 partíció DOS-os boot menüjét, és egy másik partíción már meglévő ugyancsak bootos Windows 7 telepítőkészletet? :hm:
Nem vagyok valami nagy Linux szakértő. ]:-< Bár régebben bottal már piszkáltam, de rájöttem nincs annyi időm, hogy tizedannyira értsek hozzá, mint mondjuk nacorvus. :lol:


hétf. dec. 21, 2009 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:evil: ua két topicban is..?

Én is írtam erről a másik helyen. :o


szer. dec. 09, 2009 21:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:evil: ua két topicban is..?


szer. dec. 09, 2009 20:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 09, 2009 19:41
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello Mindenki !

Kérnék hozzászólást, jótanácsot a következő dologban:
Vettem a napokban egy Coolink 3.5" külső racket, benne egy Samsung Eco green 1.5TB -os 5400 RPM-es 32MB winchester. Namost a probléma az, ha a külső HDD-t az USB-re rányomom, bekapcsolom, akkor a DELL inspiron laptop S-Video csatlakozóján kimenő jelet teljesen lerontja. Pontosítva, a kb 10 m S-Video kábelen a külső LCD-re menő kép hangyás, csíkos lesz, de nagyon(A saját gép megjelenitőn-ez esetben a laptop kijelzője-semmi negatívumot nem tapasztaltam,a probléma csak a külső,S-videon csatlakoztatott megjelenítőkön jelentkezik).Ha lekapcsolom a rack főkapcsolóját, akkor is megmarad a hiba a 2. LCD kijelzőn,csak kisebb mértékben. (tehát a főkapcs. nem old le teljesen valószinűleg). A hiba csak úgy szűnik meg, ha a rack trafóját kihúzom az aljzatból, vagy a laptopról az Usb-t.
Ez a hibajelenség másik,asztali gépnél is ugyan így megvolt a fenti esetleírással,mikor a megvett Rack+HDD-t rákötöttem.Visszamentem a vételi helyre, a valószinűsíthető interferencia probléma,szűrő-csillapító kondi ..hibára hivatkozva, és kicserélték a rack-et, és a trafóját is. A hibajelenség semmit nem változott, sajna tapasztaltam ezt hazatérve.Kérdéseim a következők lennének,amikre örömmel vennék tapasztalaton alapuló ,konstruktív hozzászólásokat:
A fenti videojel zavaró jelenséggel találkozott már más is? -mivel nagyon úgy tűnik, ez nem lehet egyedi eset.
Mivel a rack,és a 12V 2A trafója ki lett cserélve, a Samsung winchester gerjeszthet ilyen szintű interferenciát, amit Usb-n bejuttatva bármilyen gépbe,ennyire lerontja a kimenő S-video jelet?
Mi lehet leginkább a hibaforrás: táp? rack? winchester??
Coolink 3.5" USB 2.0 -ba épített ,de más gyártmányú (mondjuk Western Digital,Seadate..)winchester esetén is jelentkezett valakinél ilyen hiba ?
Gyári összeszerelésü pl. WD My Book Essential,Samsung Story Station..1.5 Tb-os külső USB-s winchestereknél ilyen S video zavaró/nem zavaró tapasztalatok vannak-e ??
Mit tegyek szerintetek? Nem világvége probléma, de elég zavaró mert minden gépen sokat használom a 2. megjelenitőket, és mind Svdeo csatlakozással vannak.Ráadásul nem csat egy-két hangyát generál ,hanem teljesen élvezhetetlenné teszi monduk a filmnézést.
Kutassak másik adapter után, háátha (mert magával a HDD-vel amúgy meg lennék elégedve- zaj/melegedés mentes, gyors..) ,vagy cseréljem le egy merőben más gyártó termékére ?
Elég bőre sikerült az esettanulmány, elnézést érte! Előre is megköszönve várom a dilettantizmustól mentes, segítő szándékú mihamarabbi reflektálásokat !


szer. dec. 09, 2009 20:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Szoftveres úton elvileg nem tehetőek tönkre a hdd-k. Már több mint 10 éve.
Pontosan nem tudom mióta, --> gugli. A 90es években még előfordultak direkte hdd-t károsító vírusok.

Milyen tápod van? A 400-as WD-k jobban sikerült darabok.
Ha ismét gond lenne próbálj meg egy 400-as WD vagy egy 500-as Samu-ra hajtani.
http://prohardver.hu/teszt/400_gb-os_me ... luzio.html
http://prohardver.hu/teszt/merevlemezek ... keles.html


szer. dec. 02, 2009 7:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
Szevasztok!

A köv. lenne a problémám:
Adott egy WD3200AAKS (még a két tányéros, kb: 1,5 éves) HDD, amire a HDD Sentinel a következőt jelezte ki két nappal ezelőtt:

""A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Teljesítmény: 100% Kondíció: 99%""

Egy programot próbálgattam és akkor következett be a „baj”, de ez már az elődjével is előfordult (mivel ez már egy csere darab) csak ott sokkal jobban leépült a HDD (a kondíció nagyon leesett) és akkor simán becserélték!
Mi ilyenkor a teendő, nagyon zavar az a 99%, de főleg az hogy a HDD-n megjelent egy rossz szektor és ez bármikor folytatódhat tovább, vagyis nem nagyon tudok megbízni ebben a HDD-ben már!
A rendszer rendesen fut, de filmnézésnél azóta néha a következő történik…, beszaggat (akadozik) a film közben…, kb. ez csinálja egy 20-25 másodpercig majd megy minden rendesen tovább!
És az normális jelenség, hogy egy progi-tól „rossz szektor” jöjjön létre, mert mondom nekem nem ez volt az első esetem!

Előre is köszönöm a segítségeteket!


csüt. nov. 19, 2009 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Félek attól,hogy ez nem ily egyszerű,mint ahogy vackor barátunk vázolta lényeges az alaplapi Sata-vezérlő chip és a BIOS-vers.is.pl a 965-s Gigás lapokon egy "kissé"(nagyon) visszafogta a gyorsabbik csatornát(vincsit) a másik :cry:-Mindettől függetlenül még a lassabikkhoz képest is tetű.

Furcsa volt a 2000 kbit/sec, gondoltam esetleg 2000 kbyte/sec, de még az is rettenetes lassú.

Én azért első körben megnézném, hogy az oprendszer hogyan kommunikál a vezérlővel, aztán lehet tovább nyomozni. Pl. az eseménynaplóban vannak-e disk i/o hiba bejegyzések? Hogy teljesítenek a meghajtók külön-külön? Mennyire töredezett a fájlrendszer? Van-e kontakt hiba vagy sérülés az adatkábelen? Nem melegszik-e túl a meghajtó? Nem dolgozik-e a háttérben egy hiperaktív trójai?


szer. nov. 11, 2009 23:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem tudom hogy hol próbálkozol beállítani,de a régebbi gépeken(sőt a maiakon is a BIOS-bam a first boot cimű résznél kellene belőni ill az újabbakon F11-12 ve váltható az elsőként staroltatandó "cucc".
Nekem erős a meglátásom arról,hogy egy "írt bootlemezed" van,amin többet kevircolol az optika,mint kellene ezért a második azaz a Sata lemezről akar indulni... :arrow: két megoldás is kézenfekvő: a BIOS-ban az összes többit disabled-re állíttani az optikán kívül,majd amikor települt visszaállítani,de alapvetően nem ez lehet a gond:
Indításképpen nem egy Win telepítőt,hanem egy Híren'Boot,v 8ISO CD-vel startolnék és az első dolgom lenne egy partíciógyilokkal végigszántani és gatyábarázni a Master Boot Recordot-mert a vírus abban vagyon még mindig 8)

Aztán lehet könnyedebb megoldások közöl több is:pl ha :roll: Xp-ről van szó(mert a vas-ról egy büdös szót sem emlegettél:kb ilyen volt: van egy piros ruhadarabom,azt nem tudom felhúzni,de ha ezt lecserélem egy sárgára akkor minden ok..de hogy mi ez,nadrág,szoknya,kabát bugyi,bornyúszájú ümög vagy pendely,azt senki sem tudja-legfejtebb találgatunk.)
Szvsz ha Xp lehet,hogy azért nem tudod tele telepíteni,mert abban nincs beleintegrálva a Sata támogatás stb
Egy vistánál v.w7 ill. linuxnoknál ilyen gondok már nincsenek..van helyette más :lol:


szer. nov. 11, 2009 21:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 19, 2009 15:18
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
sziasztok!
egy kérdéssel fordulok hozzátok
Kaptam egy vírust és összeomlott a rendszerem, hiába próbálok win telepítést indítani, nem bootol be a cd-ről, hiába állítom be. Beletettem egy másik winyót a gépbe és arra szépen fel is tettem mindent. Ez a winyo IDE csatlakozású a másik pedig SATA. A sata-s winyót szeretném használni, de hiába kötöm be a gépbe, rögtön azt észleli masternek, (annak ellenére, hogy az ide winyo is master) és arról szeretne tölteni, de ugye hiába. Be lehet-e állítani valahogy, hogy a sata-s winyot ne masternek érzékelje és ezáltal le tudjam formázni? Na szóval remélem értitek mi a problémám... :oops:


szer. nov. 11, 2009 20:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Félek attól,hogy ez nem ily egyszerű,mint ahogy vackor barátunk vázolta lényeges az alaplapi Sata-vezérlő chip és a BIOS-vers.is.pl a 965-s Gigás lapokon egy "kissé"(nagyon) visszafogta a gyorsabbik csatornát(vincsit) a másik :cry:-Mindettől függetlenül még a lassabikkhoz képest is tetű.


szer. nov. 11, 2009 19:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Neo20 írta:
Oda vissza nagyon lassú az adatmozgás. Átlag 2000 kbit/sec.

Az eszközkezelőben meg kéne nézni, hogy a vezérlőnél a DMA mód engedélyezett-e.


szer. nov. 11, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sziasztok:)

Lenne egy kérdésem hozzátok. Van egy haveromnak 2 winchije. egyik 7200 rpm es a másik 5400 as. SATA2 es csatolásuak. Oda vissza nagyon lassú az adatmozgás. Átlag 2000 kbit/sec.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Előre is köszi a segítséget.

Üdv:

Neo


szer. nov. 11, 2009 15:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Csö van egy 80 gb vinyom ami kattog nehezen de a biosz felismeri meg lehet még vajon javitani vagy ne is foglalkozak vel.


szomb. nov. 07, 2009 10:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Hello csak szertném megköszöni"" nbela"" nak a tegnapi segitséget sikeresen mindent le tudtam menteni.


szomb. nov. 07, 2009 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Sziasztok , pár hete segítettetek egy Freecom network Driverrel .....miután beszereztem egy nagyobb drivert és sikeresen lementettem a rajta lévő adatokat ,ezután már nekifoghattam a gyári szoftverrel formázni LAN-on keresztül...meg is csinálta (nem kínált fel filerendszert) gondolom FAT32 -vel.....aztán belőttem az FTP kapcsolatot , majd a pc-n beállítottam egy FTP klienst és hajrá ...nagy örömömre át tudtam nyomni a magyar ékezetes filéket is (a Drivernél beállítható) és sikerült már 3.2GB-s filét is átnyomni...amitől féltem , hogy esetleg nem fog menni a FAT32 miatt . Szóval minden rendben és nagyon köszönöm a segítségeteket.


pén. nov. 06, 2009 22:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Valamelyik Hiren's BootCD 10 találatot töltsd le ezek közül:
http://apps.katz.cd/search/Hiren%27s
A formázott hdd-vel ne csinálj semmit, majd az adatmentők kotorásznak rajta.
Sikeres lementés után majd visszaparticionálod.
Szerintem a Recovery Tools/TestDisk progival kezdjed.
Esetleg még az Active Partition Recovery.
A GetDataBack progit a mini Windows indítása után win felületű menüben találod majd meg.


pén. nov. 06, 2009 9:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
van még egy 320gb vinyom is az tök üres ja és a programot amit irtál honan töltöm le kösszi


pén. nov. 06, 2009 9:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
És szerinted hogyan fogjak hozá formázam visza ntfs be vagy nem


pén. nov. 06, 2009 9:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: hdd adatmentés
krisz0531 írta:
2 part egy 100gb és egy 200gb véletlenül
visza particionáltam 1 re és formáztam és mac os rendszert raktam rá körülbelül 15gb A 200gb részén tele volt cuccokkal
Jó eséllyel mindent vissza tudsz állítani. Én a GetDataBack programot használtam pár alkalommal. Nem állít vissza semmit a wincsin, hanem csak végigolvassa és lementi róla az adatokat. Tehát kell hozzá egy másik, célszerűen egy mobil usb hdd. Mostanában itt a fórumon nagyon dícsérik a TestDisk adatmentését is:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=943322#943322
Mindkét program rajta van a Hiren's boot cédén. Letöltöd, kiírod, bootolsz és indítod valamelyik adatmentőt.


pén. nov. 06, 2009 9:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás hdd adatmentés
Sziasztok volna egy nagy problémám remélem tudtuk segiteni.
Van egy 320 gb winyom 2 part egy 100gb és egy 200gb véletlenül
visza particionáltam 1 re és formáztam és mac os rendszert raktam rá körülbelül 15gb A 200gb részén tele volt cuccokkal és most kéne vissza ha lehet van valami program amivel vissza lehet hozni a cuccokat vagy vége nincs többé.
Segítségeteket előre is köszi.


pén. nov. 06, 2009 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Értem. Egy 80-as maxtort használok adatok hurcolására. Akkor ez biztos visszaáll.
Köszönöm a megnyugtató választ!


szomb. okt. 31, 2009 23:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
kispedro írta:
Senkinek semmi ötlet? Többiek hogyan választják le akkor a HDD-t erről a kábelről?


Elvileg ha leválasztod a tápot róla, akkor a fej magától elmegy parkállásba. Legfeljebb a nagyon régi, n*10 MB-os HDD-k nem tudják még ezt, amiknek a fejmozgatása léptetőmotoros és nem lengőtekercses.


szomb. okt. 31, 2009 23:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
kispedro írta:
Sziasztok!
Vettem egy IDE/SATA - USB átalakítót + hozzá tápegységet. Szuper jól működik, csak egy olyan kérésem lenne, hogy ha menet közben winyót akarok cserélni, akkor milyen programmal tudnám kikapcsoltatni a lecserélendő winchestert? Hardware biztonságos eltávolítása után el is tűnik a meghajtó, de nem hallom, hogy a fej parkolóállásba menne. Tudtommal így meg hurcolgatás közben nagyon könnyen tönkremehet.


Senkinek semmi ötlet? Többiek hogyan választják le akkor a HDD-t erről a kábelről?


szomb. okt. 31, 2009 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
adatmentés, HD Sentinel


csüt. okt. 29, 2009 18:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 25, 2009 9:14
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hello!
Mostanság furcsa kattogó hang kezdett el jönni a gépemből, és arra tippelek, hogy a winchester adja ki magából... Ez mi lehet? Lehet rajta valahogy segíteni? Ugye nem fognak elveszni az adataim? Segítsetek plíííz!
Köszi!


csüt. okt. 29, 2009 15:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sziasztok!
Vettem egy IDE/SATA - USB átalakítót + hozzá tápegységet. Szuper jól működik, csak egy olyan kérésem lenne, hogy ha menet közben winyót akarok cserélni, akkor milyen programmal tudnám kikapcsoltatni a lecserélendő winchestert? Hardware biztonságos eltávolítása után el is tűnik a meghajtó, de nem hallom, hogy a fej parkolóállásba menne. Tudtommal így meg hurcolgatás közben nagyon könnyen tönkremehet.


csüt. okt. 29, 2009 14:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Rádugod és működik. Nem kell semmi különlegeset csinálj.


hétf. okt. 26, 2009 21:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 17, 2009 18:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Helló

Az érdkelen hogy sata 2-es vinyó működike sata 1-ben?
Én úgy halloatam hogy igen de mégis érdekelne ki mit mond.
Ha működik mit kell vle tenni?


hétf. okt. 26, 2009 21:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Adattörlés a'la Kürt by IT café:
http://www.youtube.com/watch?v=Mqazpgt-NKI&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=vhSLYEYXSxQ&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=69wOYx3a6HQ&NR=1


csüt. okt. 22, 2009 19:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen figyelmetlen voltam pedig leírtad.

A mostaniakat 500GB-tól felfelé már nem nagyon figyeltem.
Nem az én pénztárcámhoz valóak még.
A 200as sata2 Samu-t kb 6k-ért lehet kapni használtan.
Csendes, hűs. A következő is egy 500as WD vagy Samu lesz.

Ezek szerint megint felkerült egy selejtes alkatrész a gyártósorra.
http://prohardver.hu/teszt/750_gb-os_me ... keles.html
http://logout.hu/cikk/samsung_f1_elhalk ... eljes.html


vas. okt. 18, 2009 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Az újabbakkal van mos ilyen gond? Milyen méret,típus?

Nekem otthon 2 gépem van. 80GB Pata Samu (1 hónap műlva lesz 5 éves) ,
1 200GB Sata2 Samu (2 éves) , ház hűtés nélkül hűsek , bad mentesek.


F1 sorozat.


vas. okt. 18, 2009 6:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Embmbörök by stol: Samsung F1 vinyó! Akinek illyen van az rémüldözzön! Itt nem az ata,sata 2-3 évesekről van szó hanem a 7200-as Satata II-ről!-én ne tudom mennyi jött vissza-mert ezeket a winyókat én nem raknám be a szerverekbe...de vannak-szerverben is ennél jobb Samuk saqtaII-vel (igaz kicsit kisebb és avanyúbb,de ...)amik ama napig jól sőt kimagaslóan jól teljesítenek Raides rendszerekben akár 5 évig is!-kb 2-3 évente is egy szerverből az ilyeneket amortizálni kell-függetlenül a bad sectorktól,a rendszer biztosága érsekében,de addig a nap 24h-ból folyamatosan megy 8)


szomb. okt. 17, 2009 20:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Valószínűleg el van jumperolva.


szomb. okt. 17, 2009 19:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 17, 2009 18:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás VINYÓHIBA
Helló

Az a gondom hogy valami miatt lassú volt a vinyóm és levittem egy haveromhoz hogy ott rendesen működik e de nem ismerte fel a gép rendesen mert mindig azt írta ki mikor meg akartuk nyitni hogy akkor meg formázni. Mikor visszaraktam a gépembe nekem sem működött nekem is kiírta a formázásos dolgot. Meg untam és rákattintottam a formázásra mikor végzet kiírta 32gb szabad. Egy a bökkenő hogy a vinyó 300gb-s.
HA valaki tud légyszi segítsen hogy mit lehet vele kezdeni hogy vissza áljon.


szomb. okt. 17, 2009 18:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Az újabbakkal van mos ilyen gond? Milyen méret,típus?

Nekem otthon 2 gépem van. 80GB Pata Samu (1 hónap műlva lesz 5 éves) ,
1 200GB Sata2 Samu (2 éves) , ház hűtés nélkül hűsek , bad mentesek.


pén. okt. 16, 2009 18:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Ja , ja 3 gépünk van mindháromban van Samsung HDD , mindhárom tele van hibás szektorokkal , az egyik olyan állapotban volt , hogy a gépet el sem lehetett indítani. Ocsó vót .....


pén. okt. 16, 2009 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Üdv. mindenkinek!

A hónapban feltűnően sok Samsung F1 vinyó jött vissza graba.
Mindegyik reallocated sectorokkal kűzd és a Current Pending sector számok is egekben és folyton növekednek. Még nem kiabálom el, de lehet ezeknek is van kínjuk kérem.... 8)

Én mindig mondom, hogy samshitet ne :D


pén. okt. 16, 2009 8:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Az új firmware előtt sem volt hajlandó mappaműveletre .Elnézést a félreérthetőségért. A firmwarek közül csak ezt fogadta el (bíztam az ellenőrző technikában) és a rendben lefutott - üzenetet küldte.


csüt. okt. 15, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
nbela írta:
Nézd meg a firmware verziót, és ha van hozzá frissítés, akkor töltsd le és telepítsd
pilaka írta:
Firmwaret is tudtam frissíteni (a modell nem Pofessional, és pont a H jelű Windows nem volt feltüntetve a listán ,de a próbálkozások után az egyiket elfogadta). DE, semmilyen mappaműveletet nem volt hajlandó elfogadni
Ezek szerint nem volt hozzá való (H jelű) firmware! Így sajnos meredek volt. Reméljük nem lesz baj belőle. Legrosszabb esetben könyörögni kellesz a supportnak, hogy küldjenek egy H jelű alap firmware-t.
pilaka írta:
tehát nem tudtam létrehozni mappát . A formázást elindította volna , de mivel televan adattal a drive ezért ezzel várok
Csak azt tudom írni amit Te is sejtesz: usb formázással ntfs particiót hoztál létre, amit csak olvasni tud. Meg kell próbálni a saját programjával formázni és vagy jó lesz, vagy egy eredti H jelű firmware-t kell visszatenni.


csüt. okt. 15, 2009 19:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Köszönöm ismét.....mások számára is esetleg egy kis technikai problémáról: a PC és a felhasználói hely távol van egymástól ezért kihúztam egy normál LAN kábelt és ezzel voltak összekötve a szerkezetek...nem jött létre a kapcsolat....aztán a gyári 0.5 m kábellel kötöttem össze a szerkezeteket a kapcsolat LÉTREJÖTT a fenti segédleted alapján. Ezután (szerencsére volt otthon) egy csatlakozó elemmel összekötöttem a gyárit a normál kábellel és igy már létrejött a kapcsolat a távolban is (lehet ,hogy a gyári egy fordító kábel?).
Szóval léátrejött a kapcsolat ,és létre tudtam hozni az ip címet , jelszót .Firmwaret is tudtam frissíteni (a modell nem Pofessional, és pont a H jelű Windows nem volt feltüntetve a listán ,de a próbálkozások után az egyiket elfogadta).
DE, semmilyen mappaműveletet nem volt hajlandó elfogadni , tehát nem tudtam létrehozni mappát . A formázást elindította volna , de mivel televan adattal a drive ezért ezzel várok .Egyébként nem kínállt fel formázási módot, és a főoldalon a tulajdonságok közt sem láttatja a foglalt/ szabad területet . Szerinted hogyan tovább?


csüt. okt. 15, 2009 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
pilaka írta:
usb kapcsolaton keresztül , ha esetleg sor kerül rá , hogy tudom a HDD firmwarét frissíteni?
Usb-n nem! A cédéről telepíteni kell a Network Storage Assistant Software-t, és a program hálózaton keresztül csatlakozik. Menü: Open Hardware -> Update Firmware. Itt ki lesz írva a jelenlegi verzió száma. Klikk a Browse feliratra, kitallózod a telepítendő firmware BIN állományát és Update firmware.

Firmware letöltése: http://www.freecom.com jobb oldalt firmware, Network Drive Pro kiválaszt, és letltöd a legújabb 4.4.5 verziót:
http://www.freecom.com/objects/00012961.zip
Kicsomizod és ott van benne a BIN.
A letöltések között van még egy 4.4.8 verzió is, de az még csak teszt fázisban van.


szer. okt. 14, 2009 19:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a válaszaitokat ,1 napig figyeltem , hogy kapok e valami előremutatót ..most ismét idenéztem és meg fogom próbálni , de mint írtam nem tudok olyan szinten angolul , hogy a támogató honnlapon biztonsággal eligazodjak(nem mindegy , hogy vidd ki a bilit vagy idd ki a bilit :D ). Szóval köszönöm szépen a segítséget , usb kapcsolaton keresztül , ha esetleg sor kerül rá , hogy tudom a HDD firmwarét frissíteni?


szer. okt. 14, 2009 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: A hasonlatos lemez az amit láttam közelről nagyobb (1Tb, és valóban mint nbela is írta a hálózati cím kellett hozzá) Igaz,hogy eme lemez,önállóan is működne mint FTP-szerver..onnantól kezdve tejesen mindegy a fájlrendszer.(a USER GUiDjÉBEN is ez állt)
Szvsz,ezt a részt törölted a lemezről-ami csak azért volt olyan,hogy a szerverkiépítését akár W98 alól is meg lehessen ejteni ..bár,jobban belegondolva,ahhoz sem kell :roll:


kedd okt. 13, 2009 17:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
pilaka írta:
Az hogy a NTFS filerendszert csak olvasni tudja ......hát ez elgondolkodtat , hogy foglakozzak e egyáltalán a hálózati üzemmódjával.
Mé? Ha már megvetted, akkor nem megér 5 percet, hogy kipróbáld? A letölthető leíráson van egy (c)2007 felirat, tehát régi. A firmware frissítések között van egy 2007-es bejegyzés:
Kód:
NEW FEATURES:
  * write access to NTFS partitions
Nem tiszta, hogy ez csak az USB módra, vagy a LAN módra is vonatkozik? (Remélhetőleg igen!) Szóval lan kábelen 192.168.1.2 címmel kapcsolódj hozzá és próbáld ki, hogy tud-e formázni, olvasni és írni ntfs particiót. Nézd meg a firmware verziót, és ha van hozzá frissítés, akkor töltsd le és telepítsd. És majd mesélj, mi lett vele...


szomb. okt. 10, 2009 19:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás 
Elgondolkozva a dolgokon , mellényúltam rendesen ezzel a Network driverrel , azért vettem , hogy a nagy MKV-filéimet LAN-on keresztül tudjam átnyomni a Mediaplayerhez csatlakoztatott HDD-re ,de a FAT32 fileméret korlátja itt a bökkenő , szóval az ördög a részletekben van .Az hogy a NTFS filerendszert csak olvasni tudja ......hát ez elgondolkodtat , hogy foglakozzak e egyáltalán a hálózati üzemmódjával.


szomb. okt. 10, 2009 9:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
pilaka írta:
elősször kipróbálom az egyszerűbbnek tünőt(számomra)tehát visszakonvertálom FAT32-re ...aztán meglátjuk
Ha jól értelmeztem a leírást akkor ugyanúgy nem fogod hálózaton látni, mert ahhoz ip cím beállítás kell. Ha meg majd látod hálózaton, akkor ugyanúgy látni fogod az ntfs és fat32 particiót is, de az ntfs-t csak olvashatóan.


pén. okt. 09, 2009 23:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség