Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 10:11



Hozzászólás a témához  [ 890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
High-end tápegységek közötti dilemma... 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Dester: ahogy ajánlottad átkukkantottam ide a táppokkal kapcsolatban. De elég érdekes off topic fogadott.
Szokásomhoz hiven öszefoglalom, igy benne lesz a véleményem is.
Cim: Vita a két táprol és a High-end termékekrő!
A két táp közötti ( thermal..., FSP) választás dilemmája már az első 10-15Hsz után átcsapott egymás "fikázásába" (bocs a kifejezésért). Ahol is régröl ismerve jónéhány ittlakó hsz-eit, elmondhatom, hogy két emberkének volt nem megfeleő hozzállása, mert egyértelműen rosznéven vette, hogy nemtetszését fejtették ki jónéhányan a véleményüket egy két márkárol termékről esetleg hsz-ről. Igy eljutottunk oda hogy Dex... már itt sincs, stuszirol és csabáról pedig tudjuk, hogy kb. mivel foglalkozik.

Mint user:
Mi a high-end a tápok között: 100% terhelés mellett stabil (pl. feszültségtartó), biztonságos még a legrosszabb esetben is (ha füstöl nem huzza magával a többi dolgot: LEGFONTOSABB!), tehát egyszóval megbizható, valamint rugalmas garancia, gyors megbizható szakszerviz (esetleg hálózat).
Amit egy szerelőtől/eladótol... el lehet várni: a szaktudásnak megfelelő legnagyobb hozzáértést, és a profizmust a szakterületén! Mivel rengeteg termék van ezért van annyi féle eladó és szerelő is. De amit elvárok(unk) ezektöl az emberektől, hogy olyanhoz amihez nem értenek ne nyuljanak vagy ne okoskodjanak. (ezért van TV és/vagy (logikai operátor) Videó szerelő) (Pl.: az én tv-szerelőm ajánlott Videó szerelőt mert azt mondta hogy ő vidókat nem szivesen csinál, mert nem az ő területe)
A legtöbb számitástechnikai boltban hozzá sem nyulnak a forrasztópákához, ezért a szaktudás kissé hiányozhat néhány szervizes boltból; eladó pedig már mindenki lehet.

Stuszi: amit valaki k.iskolában megtanult azt az egyetemen az első 2hétben elmondják, onnatól jöhet az új anyag!
Stuszi: "Nem főiskolai halandzsából tanultam(tanulok) hanem érthetően megírt könyvből." Szerintem pont forditva vagyon!
A bonyolult egyetemi tankönyvekről annyit, hogy pont ezek irják le a legrészletesen a kezdetektől az anyagot (ezért is tudtam (én) jobban tanulni mint k.ikolában, mert k.iskolában "ez van ezt kell szeretni" a tankönyv (Láttam már olyan tankönyvet ahol teljesen máképpen volt a Vas-karbon álapotábra megrajzolva, mint ahogy valójában van)

Konkluzióként elmondhatom, hogy mivel nem szeretném megvárni mig egy táp viszi a gépemet, és NEM lehetőséget kapni táppal kapcsolatos lesujtó tapasztalatok beszerzésére, ezért ennek a területnek az itt jelenlévő mesterhármasának véleményét nagymértékben meghallgatom és szerintem meg is fogadom. (remélem nem sértődékenyek, mert mint én is, innám meg a levét)

stuszi: még annyit, hogy édesapádnak a szaktudását ne keverd össze a tieddel még ha te is fogtad a cint vagy bármit, mert szerintem ő sem szeretné ha vele próbálnád alátámasztani a te tudásod.

Sokszor nem is kell olyan nagyon tulmagyarázni semmit.
A szatudásról pedig még egy kis tapasztalat (ugy hogy nem én voltam a szeki, csak tanulgattam a témáról): egyik emberkével vitáztam és érvekkel alátámasztva bebizonyitottam, hogy nekem van igazam, ő el is fogadta, amikor én az ő érveiből rájöttem, hogy mégis neki van igaza! És mivel nem vagyok olyan(!!!) ezért elmagyaráztam neki, hogy miért is van neki igaza, amire saját magának kellett volna rájönni! Igy békében és barátságban köszöntünk el egymástól (ez már nem egyszer megtörtént) :)

Egyébként Dester ejnye bejnye :) :) "...(most apám gépében van). Azért csak nyugodtabban alszik az ember..."

Csaba: Nagyon ötletesen megoldottad az egyetértést! :) :) "Nem tartalak hülyébbnek magamnál!" Mint senki senkit: legfeljebb csak nem tud a területröl annyit! :) :)

Végszó:
Egy vita mondatainak két legfontosabb tagja: MIÉRT... ? AZÉRT MERT... .
Egy tapasztalatcserének pedig: ÉN UGY GONDOLOM, HOGY...?
Itt lehetnek ujra kérdések: MIÉRT... ? AZÉRT MERT... . És igy tovább!!! (persze ez a formai)
Nekem ez tanitották az egyetemen!!!
Egyik tanárom igy vizsgáztatott:
Prof: MIÉRT?
válasz: ...
Prof: ÉS EZ MIÉRT?
válasz: HÁT MERT...
prof: JÓ FDE AKKOR EZ MIÉRT ÍGY, ÉS HOGYAN?
.
.
.

Dester: sajna nincs pénzem a uj tápra, de a dvd-irót birja, és mostmár legalább tudom, hogy nem biztos hogy van az uj tápokon -5V.

üdv mindenkinek


hétf. júl. 25, 2005 18:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
A megnövekedett fogyasztási igények miatt alkalmazzák a 20 érintkezős főtápcsatlakozó helyett a 24 érintkezőset. Amin a plusz 4 érintkezőn a következő feszültségek kaptak helyet: +3.3V, +5V, +12V, valamint egy föld vezeték. Ezek már megtalálhatóak a 20 érintkezős változaton is. Ami miatt szükség volt rájuk az az, hogy a főtápcsatlakozó egy érintkezőjén 8-9 A áramerősséget engedélyez a gyártója(Molex). Ha megfigyeljük, már a 20 érintkezős csatlakozón is 4 darab +5V-os vezeték található, vagyis maximálisan 32-36 A folyhat az alaplap felé összesen. Ugyanezen logika szerint a +3.3V-nál 24-27 A, +12V-nál meg 8-9 A. Többekközt ezért van szükség a +12V-os tápcsatlakozóra is(4 érintkezős, sárga-fekete), ami a modern alaplapoknál az alaplapi DC/DC konverternek szolgáltatja a feszültséget. Ez a DC/DC konverter állítja elő a processzor tápfeszültségét. Azonban a gyártó a 4 érintkezős csatlakozónál megengedi a 9-11 A áramerősséget is, vagyis összesen 18-22 A folyhat a +12V-os tápcsatlakozón.

A 24 érintkezős főtápcsatlakozóval tehát nagyobb teljesítményt juttathatunk az alaplapnak biztonságosan. Természetesen üzemeltethetjük 20 érintkezős főtápcsatlakozóval is a gépet, de ezzel kockáztatjuk, hogy túllépjük a megengedett áramerősséget. Fordított esetnél(20 érintkezős helyett, 24-est használunk) nincs ilyen probléma, ott csak helyhiány szokott problémát okozni, illetve esetlegesen a -5V hiánya.


hétf. júl. 25, 2005 16:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Néztem FSP tápokat (Bluestorm 400, 500Wosakat.), lehet ez lesz még nem tudom.
Egy kérdésem lenne: Nekem ABIT NF7-es alaplapom van. Ez ha jól tudom 20 tűs csatlakozós és külön van még 4 tű. Amiket néztem FSP-ket és Chiedtekeket azok ATX V2.0-ás szabványúak voltak (azaz egybe 24 tűsek, ha jól tudom). Namost a tápokhoz oda van írva, h visszamenőleges kompatibilitás. Ez azt jelent, hogy valami átalakítóval szét lehet kapni a 24 tűs csatit egy 20 és 1 4 tűsre?


hétf. júl. 25, 2005 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Engem soha nem kérdez meg senki. :cry: :cry: :cry: :cry: :lol: :lol:

(Tényleg ne kérezzétek! Nem akarom elmondani :P )


hétf. júl. 25, 2005 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
sutszi írta:
Na látod csak le tudod irni érthetően. :D


De tényleg, miért mindig a szakmai embereknek kell csak megindokolniuk a döntéseiket, az olyanoknak, mint DarXider miért elegendő, ha annyit írnak, hogy "ezt vegyétek, mert szerintem jó"? A másik kérdésemre is keresem a választ, de nem találom, tudsz benne segíteni?


hétf. júl. 25, 2005 14:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Akkor egy kis fixálás, késrántás előtt :lol:

DarXider

Ha indokolt, ha nem (mindenki döntse el magában) elnézést kérek, személyeskedést ABBAHAGYOM, DE.....

Idézet:
Nos kedves stol, ez elég nagyképü hozzászólás volt!!! Komolyan már csak te hiányoztál!

..az általam fényképezett tápegység a sajátom, és senki sem mondta h. megegyezik azzal amit a prohardvertől linkeltem ide! Kicsit olvass figyelmesebbenn.
A ráirtak szerint a coolink ap 450 X tipusjelzésű táp - 370,5w- os!

Arcodból vegyél vissza.. Kapish?


A személyeskedésen kívül, a hsz. melyik részével nem értesz egyet??

Idézet:
Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni hogy ha nincs idegredszeretek 20x leirni akkor nem kötelező jelenlenni a fórumon!
Óvónőnek se menjen aki nem birja a gyerekeket.


Nem is fog menni óvónőnek, aki nem bírja :D
A 3546556x leírás, csakis azok az emberek miatt van, akik NEM képesek visszaolvasni, vagy keresgélni egy adott témában/topicban.

Idézet:
A jó oldalát nézve a vitának legalább annyi haszna volt hogy legközelebb ha tápot megyek venni, tudni fogom pontosan milyen tipusokat keressek és milyeneket ne. Idea


Igen, ez lenne a lényege, de ez megköveteli azt is, hogy bízzatok bennünk.

sutszi

Idézet:
Úgylátom te vagy itt a legkúltúr szegényebb ember és még finoman fogalmaztam.
Áruld már el nekem azon fontos infokat, hogy hány éves vagy, hol és milyen végzettséget szereztél.
Csakmert hogy az analfabétizmus határait súrolod, nemtom hogy tudsz egyáltalán gépelni. Mikor volt nekem olyan HSZ-en amiben összesen ez állt: "..." Question
Amúgy van egy elmélet és ez tény nem légbőlkapott marhaság, mely szerint ha egy majmot leültetnek egy írógép elé akkor kb. sok milliárt : 1-hez az esélye hogy elsőre legépeli a Rómeó és Júliát. Asszem ez megmagyarázza a HSZ-eid létrejöttét.
Amúgy a mindkét kérdésedre válaszolva ebbe nevelődtem fel Exclamation
Nálad szakad a cérna Question .....Tessék hogy legyen miért.


Ha enyire kell...
24 éves vagyok, Szerencsen végeztem, Elektronikai műszerészként, 4évig dolgoztam Elektroszervizben, most Technikusin vagyok Miskolcon, a Bláthy Otti Villamosipari Tecnikum-ban, aug.-ban vizsgázom, 's Rendszerprogrmozói papíromat is magaménak tudhatom.
Viszont, akkor te is írd le a vézettségeidet légyszi.
Tudod, napi 12óra fizikai munka után nem biztos, hogy elég finom, és nőies válaszok fognak születni tőlem.
Továbbá, a kondenzátorok, egészen máshogy viselkednek egy zárt, visszacsatolt körben, mint egy szabályzatlan hálózati transzformátoros tápegységben.

Zsoca-M5

Idézet:
A stílus felháborító (mind a hozzáértők, mind a kevésbé hozzáértők részéről).
Én mint sokan mások itt a fórumon (a többség) xart sem értünk a tápokhoz, ezért kedves hozzáértők, ha 100x írjátok le, hogy ezek:
- "push-pull meghajtás"
- "Off-line tápegység"
- "3-ik transzformátor"
- "hatásfoka >65%"
- "félhidas megoldás"
- "tranyó"
- "EMI filter"
- stb. stb.

...nem, hogy nem segítenek minket hanem még jobban az erdőbe visznek!
Ha egy tápról valóban csak ezek alapján lehet megállapítani, hogy HIGH-END-e (én hiszek nektek nehogy félreértsetek), akkor ne írjatok le semmi, max annyit, hogy ez és ez a tápegység jó az meg nem! Mert számomra ezek kutyaxart sem jelentenek, és megmondom őszintén, hogy emiatt nem is fogok elolvasni egyetlen villamosságtan vagy egyéb könyvet sem!
Továbbá, nem hiszem hogy nyűgös leírni 2 sorban újra meg újra (ha 1x ti vagytok a szakértők), hogy ez ez rossz, az azért jó, hiszen ahogy az elmúlt 2 oldalt visszaolvasom egyikőtök sem volt lusta írni, sőt egész bőbeszédüek voltatok, csak éppen más tématerületen!
Megértést köszönöm!
Aki pedig mindenképpen személyeskedő hozzászólást akar részemre ezen hozzászólásom miatt, kérem nem untassa a többieket priviben várom, ha van szívesen válaszolok!


Az a nagy gond a fenti fogalmakkal, hogy még mi is kb. 1évig tanúltuk ezeket az iskolapadban/mérésórán/gyakszin, és képtelenség 3 mondatban "konyhanyelvre" fordítani.
A fenti fogalmak, még tankönyvben is kb. 4-5 oldalt tesznek ki, előképzett embernek hébernek tűnik.
De, aki nagyon meg akarja tudni a jelentésüket, annak GOOGLE, hisz Csaba is írt cikket anno ezekről.
Ha valakinek mondom, hogy nem jó ez, meg az a táp, akkor kérdi, hogy "De mééért??". Ekkor elkezdem mondani műszaki nyelven, majd kis idő elteltével "majd" anyázást hallok vissz. (Bár, a műszaki kifejezés neki is annak tűnhet :lol: )
Ha mondom, hogy ez, ez, meg ez a táp jó, akkor azt kapom, "hogy neki nincsen zsé, meg biztos átk*rom a fejét, yóól le akarom húzni stb.."

Idézet:
- Ha ezek után az ismeretek után bemegyek a boltba és azt mondom az ürgének figyi nekem olyan táp kéne, ami:
- hatásfoka >85%
- félhidas megoldású
- X márkájú tranyó legyen benne
- EMI filter ilyen meg olyan legyen benne


Nem kell ez kérdezned, mivel azt mondjuk meg mindig, hogy melyik márkájú, ill. tip. tápok tartalmazzák az adott kapcsolástechnikát.
(Azért volt szakvita, mivel kedves fórumos kérdezte a dolog miértjét, mi pedig válaszoltunk)


hétf. júl. 25, 2005 14:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Már korábban is szerettem volna kifejteni, hogy mi az a "visszacsatolás nélküli off-line tápegység", de valahogy sose jutott rá elég időm.

Off-line tápegység alatt a külföldi irodalom azokat a tápegységeket érti, amik abban a pillanatban üzemelnek, hogy hálózatra kötik őket. Amint bedugjuk a 230V-ba, egyből megjelenik(na jó, a másodperc tört része alatt) a kimenetén a kívánt feszültség. A számítógéptápokban a stand-by, vagyis készenléti táp ilyen, ami a +5V_sb feszültséget szolgáltatja. Ez a feszültség szükséges ahhoz pl, hogy billentyűzetről bekapcsolható legyen a gép. De ugyan ez az off-line tápegység szolgáltatja a tápfeszültséget a vezérlő IC-nek is. Az, hogy nincs visszacsatolás azt jelenti, hogy nincs figyelve a kimeneti feszültség és nem annak függvényében történik a tápegység vezérlése. Hanem egy oszcillátor működteti azt. Az oszcillációt egy RC tag(ellenállás+kondenzátor) határozza meg. Amelyből a kondenzátor ki szokott száradni. A kimeneti feszültséget az RC tag rezonancia frekvenciája határozza meg. f=1/(R*C) legalább is ha jól emlékszem :wink: Ha a kondenzátor kiszárad, akkor veszít a kapacitásából, ebből következik, hogy nő a frekvencia. A frekvencia növekedésével nő a táp kimeneti feszültsége is. A vezérlő IC számára előállított feszültség nincsen stabilizálva se az olcsó tápegységekben. Ezért a megnövekedett tápfeszültség hazavágja a vezérlést ellátó IC-t, de előtte még érdekes események játszódhatnak le. Nevezetesen a kimeneteken megjelenő túlfeszültségek is például.

(Ez konyhai nyelv igyekezett lenni, de pont emiatt szerintem egy csomó helyen bele tudnék kötni magamba is, joggal. :roll: )


hétf. júl. 25, 2005 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
sutszi írta:
Nem kell tanusítványt adni róla, de azért nem áll távol egymástól a kondenzátoros dolog mert van aki képes volt elmondani szakmai és konyhnyelven is. Ebből tudtam meg hogy én sem vagyok hülyébb nálad csak másképp gondolkodom és másképp fogalmazom meg a gondolataim.
A kontárkodás fogalmát értékeld át a középkorban kialakult CÉH-es ipar alapján, hogy ők kit neveztek kontárnak.


Mégegyszer mondom, mert úgy látszik elkerülte a figyelmed: Nem tartalak hülyébbnek magamnál! :wink:

A kondenzátorokkal kapcsolatban amit leírtál, az nem helytálló. Ezért a konyhai nyelv nem ugyanazt a tartalmat jelentette, mint a szakmai.

Valóban, mikor leírtam a kontár szót, nekem is eszembe jutottak a történelmi tanulmányaim. Viszont azt hiszem a szó jelentése mára egy kicsit átalakult. Meg tudod mondani, hogy miért akar magyarázni valaki másoknak olyan dolgokról, amiket önmaga se igazán ért?


hétf. júl. 25, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Nekem nincs bajom sutszival, a vitánkat nem tekintem személyes dolognak. Azzal se tudok egyet érteni, hogy nem szabad vitázni. Ha csak egyet szabad érteni, akkor inkább nem írok semmit. Azt diktatúrának hívják, én pedig demokráciában szeretnék élni. :wink:


hétf. júl. 25, 2005 13:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
sutszi írta:
Dester milyen házad van amibe két táp is beférne :?:
Jó nagy lehet.


Ilyen, csak már másképp néz ki kicsit, főleg a meghajtóknál:

Kép

Két táp kényelmesen elfér benne, mégcsak nem is szűkös. Majd lassan megint csinálnom kéne fényképeket, csak még az oldalfalat ki akarom vágatni.


hétf. júl. 25, 2005 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nem lehetne abbafejezni a vitát???
Senkinke se jó, hogy vitatkoztok, ha valami gondotok van egymással, ottvan PÜ....


Ugyanezt szeretném kérni, mostmár sokadszorra!


hétf. júl. 25, 2005 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
Dester

Az általad felvetett ötlet, (két táp "párhuzamosan" üzemeltetése) működőképes, csakhogy:
Nem minden házban van hely két táp részére, hogy szét legyenek választva a fogyasztók. Az újabb ATX tápok már eleve két független +12V-os kimenettel rendelkeznek.

Tegyük fel, hogy van. (Én épp az én házamból indultam ki, abban van hely két tápnak a megfelelő beépítő keret beszerelésével.)
Charlie61 írta:
Ettől a párhuzamos működtetéstől még nem lesz redundáns táp a gépben. Ezeknek éppen az a lényege, hogy ha az éppen működő táp meghibásodik, a másik azonnal átveszi a helyét. A hibásat pedig a rendszer leállítása nélkül is lehet cserélni. Mindkét táp olyan teljesítményű, hogy önmagában is elegendő az adott rendszerhez.

Ahhha! Szóval itt van a kutya elásva. Köszi a korrekt megfogalmazást, ezt nem tudtam! Így már megértem, miért kerülnek ennyibe.

Hannibal: én bízok stol véleményében, 20-ért lehet kapni elég jó FSP tápokat. Sajnos a Chieftec honlapja egy kalap........... kaki. Még a saját házamról sincs fénykép rajta, de normális infók se nagyon. Viszont (bár nekem egy tönkrement) én jó véleménnyel vagyok róluk, lévén a haveri kör tulajdonképpen egytől egyig Chieftec táppal van felszerelve.
Én ugyanezt a kört játszottam végig anno a JNC-vel. Ahogy az "Acorp táp megölte a gépem" topic beindult és megtudtam az igazságot, a következő munkanapig nem mertem bekapcsolni a gépet, sőt le is áramtalanítottam. Az első dolgom pedig az volt, hogy kerítettem pénzt egy akkor még 300W-os Chieftecre (most apám gépében van). Azért csak nyugodtabban alszik az ember...


hétf. júl. 25, 2005 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem lehetne abbafejezni a vitát???
Senkinke se jó, hogy vitatkoztok, ha valami gondotok van egymással, ottvan PÜ....


hétf. júl. 25, 2005 12:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
HElló mindenki!

Most, hogy így előkerült a táp téma, gondoltam keresgetek egy kicsti, hogy mért sorolják rossz kategóriába a mercury tápokat (most nekem is az van). Googleba keresgéltem, olvasgattam és eléggé beszartam :D.
Mivel gépem elég sokat megy (sokszor egy heteket kikapcs nélkül), nem szeretném, hogyha egyszer csak éjjel nekem szépen elpukkanna aztán vinné magával az egész gépet, házat.
Ezért valószínűleg veszek egy másikat, de akkor úgy két 3 évig nem akarok tápról hallani :).
Szóval: amit néztem: Chieftec DT450A2 itt van róla kis info (a kép fölött DT400A2 van írva, ez rossz, valójában 450-es)
Ez a táp olyan 15-17 K lenne.
De az a baj, hogy ha beírom ezt googleba, akkor csak magyar árlistákba találja ezt meg. Semmi teszt stb.
Chieftec.com-on nem igazán találtam érdemi infot.
Ezen a lapon találtam egy chieftec 450-est, de ezt a google viszont magyar oldalon nem találja.
Kérdés: ami chieftec van kellytechnél az megegyezik azzal, amit chieftec.de-n találtam?

Milyen egyéb alternatívát ajánlotok?
Csillivilli táp nem kell, nem vagyok modingos természetű :P
Fő cél: megbízhatóság, hosszú élettartam, minél nagyobb legyen.
Árba jó lenne 20K alatt maradni.


hétf. júl. 25, 2005 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
sutszi írta:
Csaba_20: Ezt konyhanyelven úgy hívják hogy elbeszélnek egymás mellett.
A attől lenne igazán jó szakértő ha még B-nek is el tudná magyarázni nem egy másik A-nak.
B konyhanyelven fogalamaz, de nem minden esetben érti meg A
Ezt alátámasztják a korábbi HSZ-ek, amikben a %-os dolgot próbáltam úgy előadni hogy jó legyen de nem tudtam. Majd te Csaba_20 leírtad azt amire gondoltam csak nem tudtam szavakba önteni.


Nem hiszem, hogy A-nak B számára kellene tanúsítványt adnia tudásáról, aminek a mércéje az lenne, hogy képes-e elmagyarázni neki egy szakmai dolgot konyhai nyelven.

Szerintem ha B megpróbál szakmai dologról érvelni konyhanyelven, akkor azt úgy hívják, hogy kontárkodik. Minek szól bele olyanba, amihez valójában nem is ért?

Amit a kodenzátorokról írtunk, szerintem nagyon távol volt egymástól, így elég nehezen tudom ráfogni, h ugyanazt akartuk leírni.


hétf. júl. 25, 2005 12:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Dester

Az általad felvetett ötlet, (két táp "párhuzamosan" üzemeltetése) működőképes, csakhogy:
Nem minden házban van hely két táp részére, hogy szét legyenek választva a fogyasztók. Az újabb ATX tápok már eleve két független +12V-os kimenettel rendelkeznek.
Ettől a párhuzamos működtetéstől még nem lesz redundáns táp a gépben. Ezeknek éppen az a lényege, hogy ha az éppen működő táp meghibásodik, a másik azonnal átveszi a helyét. A hibásat pedig a rendszer leállítása nélkül is lehet cserélni. Mindkét táp olyan teljesítményű, hogy önmagában is elegendő az adott rendszerhez.


hétf. júl. 25, 2005 10:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
DarXider írta:
Zsoca ne vedd személyeskedésnek, hadd ne értsek veled egyet ebben -szerintem pont azért fórumozunk legtöbben hogy eszmétcseréljünk, megtudjunk dolgokat, bár abban igazad van hogy ettől érteni még nem fogunk hozzá. De érthető indoklás kell, hiszen ha valaki azt mondja a BMW-dre hogy xar, csak megkérdezed hogy ugyan mé?!

A jó oldalát nézve a vitának legalább annyi haszna volt hogy legközelebb ha tápot megyek venni, tudni fogom pontosan milyen tipusokat keressek és milyeneket ne. :idea:

Van benne valami amit mondasz, DE:
- Ha ezek után az ismeretek után bemegyek a boltba és azt mondom az ürgének figyi nekem olyan táp kéne, ami:
- hatásfoka >85%
- félhidas megoldású
- X márkájú tranyó legyen benne
- EMI filter ilyen meg olyan legyen benne

...szted hogy fog rámnézni az eladó? Szerintem 100-ból minimum 95x nagyon nagyon bután. Ha viszont ezek alapján itt a fórumon megtudjuk, hogy FSP, vagy Enermax, vagy Chieftec, vagy nem mind hanem ezeknek csak egy egy részhalmaza jó táp (pontos típusokat ismerve), akkor úgy megyek be hogy azt kérem, ha nincs nem érdekel mit próbál meg rámsózni!
Ráadásul, ha annyira leleményes lenne az eladó, hogy annak ellenére hogy fingja a fent felsorolt dolgokról, mindegyikre rávágná, hogy igen ez olyan, igen ez tudja azt, igen ez még jobb is....stb. Akkor nem tudok vele mit kezdeni, mert szétszedni nem lehet, megmérni nem tudom (nem tudom hogy mit és hol és mivel kell). Szóval ugyanott vagyok ahol a part szakad.

Szumma-szummáron: Én fejet hajtok Csaba, Stol, Edl (bocs ha kihagytam valakit) előtt és megelégszem annyival, hogy "ezt ne", "azt igen"!

Autó témában kicsit más vagyok én ráhagyom mindenkire, mindekinek más az ízlése (és az inkább ízlés kérdése), ráadásul volt már 1-2 autóm, úgyhogy tudom miben csalódtam és miben nem!


hétf. júl. 25, 2005 8:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 10:44
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Mögötted
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Kommentár nélkül:

DarXider írta:
Nem birom az ilyet, lefikázza és még csak meg sem indokolja.


Zsoca-M5 írta:
Ha egy tápról valóban csak ezek alapján lehet megállapítani, hogy HIGH-END-e (én hiszek nektek nehogy félreértsetek), akkor ne írjatok le semmi, max annyit, hogy ez és ez a tápegység jó az meg nem!


Zsoca ne vedd személyeskedésnek, hadd ne értsek veled egyet ebben -szerintem pont azért fórumozunk legtöbben hogy eszmétcseréljünk, megtudjunk dolgokat, bár abban igazad van hogy ettől érteni még nem fogunk hozzá. De érthető indoklás kell, hiszen ha valaki azt mondja a BMW-dre hogy xar, csak megkérdezed hogy ugyan mé?!

A jó oldalát nézve a vitának legalább annyi haszna volt hogy legközelebb ha tápot megyek venni, tudni fogom pontosan milyen tipusokat keressek és milyeneket ne. :idea:


hétf. júl. 25, 2005 8:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Ha igazán jó autót akarnék venni(Hi-End), akkor biztos, hogy meghallgatnék egy hozzáértő embert és adnék a véleményére.

Nagyon OFF (nem én vagyok az egyetlen :)), de 3 autószerelőt ismerek ebből 2 rokon.
Vélemény 1: "Csakis Német autót vegyél, mérnökien precíz tökéletes!"
Vélemény 2: "Csakis Japán-t! Soha nem korrodálódik és megbízható!"
Vélemény 3: "Mind xar, de ha már kényelmes praktikus autót akarsz akkor Francia!"
:lol: :lol: :lol:
Lehet, hogy mind1iknek igaza van, próba szerencse én Német párti vagyok :D


hétf. júl. 25, 2005 7:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Ha igazán jó autót akarnék venni(Hi-End), akkor biztos, hogy meghallgatnék egy hozzáértő embert és adnék a véleményére. Rengeteg adat van, amiről hiába tudom, hogy a kisebb, vagy a nagyobb érték a jobb. A szakértő olyan dolgokat is ismer, munkájából kifolyólag, amit amúgy figyelembe se vennék. Bizonyára egy csomó számomra felfoghatatlan, átláthatatlan szakszóval tudná csak korrektül megindokolni érveit, de ő ért hozzá. Nekem nem lesz hiteltelenebb amit mond attól, hogy szakszavakkal fejezi ki magát. Mennyivel lenne jobb, ha olyan szavakkal mondaná el, hogy "izéke,bigyóka,kütyü"? Mindennek megvan a neve.

Azt se igazán értem, hogy miért mindig csak a hozzáértőknek kell kötelező érvényűen mindent korrektül, de ugyanakkkor konyhanyelven, mindenkinek közérthetően megindokolniuk. A másik félnek miért vitathatatlanok és megkérdőjelezhetetlenek az állításai, melyek mögött ugyanúgy nincs indoklás? Miért evidens, hogy nekik van igazuk, ha én nem tudom megindokolni állításomat számukra is elfogadhatóan? Én egy hatalmas paradoxont vélek felfedezni ebben a kérdéskörben.

Alapvetően a következő eset szokott előfordulni:
Adva van két fél. Az egyik kellő ismeret birtokában(legyen ő A), a másik ugyanennek a hiányában(legyen ő B) kijelent valamit. A csak szakmai érvekkel megindokolva fogadja el B állítását(amit ismeret hiányában B képtelen prezentálni), míg B csak számára is érthetően megfogalmazott bizonyítást fogad el A-tól, amit A azért nem tud megtenni, mert számára csak a szakmai érvek jelentik a bizonyítást.

Ha valaki tudja a megoldást a paradoxon feloldására, kérem ne tartsa vissza az információt!


hétf. júl. 25, 2005 1:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Mindenki egyedi, mindenki egyéniség. Emiatt senki nem szereti, ha általánosítva beszélnek róla. Pont ezen okból kérem ki magamnak, hogy általánosságban írnak rólam olyat, hogy személyeskedtem. Direkt visszaolvastam, hogy volt-e bármi személyeskedés abban, amit írtam, de nem találtam ilyet.


hétf. júl. 25, 2005 0:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Kommentár nélkül:

Zsoca-M5 írta:
Most pedig magánvélemény:
A stílus felháborító (mind a hozzáértők, mind a kevésbé hozzáértők részéről).
Én mint sokan mások itt a fórumon (a többség) xart sem értünk a tápokhoz,(...)


DarXider írta:
Nem birom az ilyet, lefikázza és még csak meg sem indokolja.


Zsoca-M5 írta:
Ha egy tápról valóban csak ezek alapján lehet megállapítani, hogy HIGH-END-e (én hiszek nektek nehogy félreértsetek), akkor ne írjatok le semmi, max annyit, hogy ez és ez a tápegység jó az meg nem!


hétf. júl. 25, 2005 0:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 10:44
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Mögötted
Hozzászólás 
off..


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DarXider hétf. júl. 25, 2005 8:05-kor.



vas. júl. 24, 2005 23:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Skacok 1x már előfordult, de nem habozok még 1x megtenni: Ha valaki - ezen hozzászólásom után - személyeskedik fogom és az egész topickot átszerkesztem és kivágom az összes nem szakmai szöveget!

Most pedig magánvélemény:
A stílus felháborító (mind a hozzáértők, mind a kevésbé hozzáértők részéről).
Én mint sokan mások itt a fórumon (a többség) xart sem értünk a tápokhoz, ezért kedves hozzáértők, ha 100x írjátok le, hogy ezek:
- "push-pull meghajtás"
- "Off-line tápegység"
- "3-ik transzformátor"
- "hatásfoka >65%"
- "félhidas megoldás"
- "tranyó"
- "EMI filter"
- stb. stb.

...nem, hogy nem segítenek minket hanem még jobban az erdőbe visznek!
Ha egy tápról valóban csak ezek alapján lehet megállapítani, hogy HIGH-END-e (én hiszek nektek nehogy félreértsetek), akkor ne írjatok le semmi, max annyit, hogy ez és ez a tápegység jó az meg nem! Mert számomra ezek kutyaxart sem jelentenek, és megmondom őszintén, hogy emiatt nem is fogok elolvasni egyetlen villamosságtan vagy egyéb könyvet sem!
Továbbá, nem hiszem hogy nyűgös leírni 2 sorban újra meg újra (ha 1x ti vagytok a szakértők), hogy ez ez rossz, az azért jó, hiszen ahogy az elmúlt 2 oldalt visszaolvasom egyikőtök sem volt lusta írni, sőt egész bőbeszédüek voltatok, csak éppen más tématerületen!
Megértést köszönöm!
Aki pedig mindenképpen személyeskedő hozzászólást akar részemre ezen hozzászólásom miatt, kérem nem untassa a többieket priviben várom, ha van szívesen válaszolok!


vas. júl. 24, 2005 22:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
OK Sutszi, de mostmár tényleg térjünk vissza a high-end tápegységekhez.

Felvetődött bennem egy ötlet, de már mintha olvastam volna itt a fórumon. Ha olvastam is, nem emlékszem a végkifejletre. Bocs a kókány ötletért, dehát... :)

Szóval. Tegyük fel, hogy a PWR-ON vezetéket (zöld) és a hozzá tartozó földet elosztom két tápegység között egy Y megoldással (ez eddig elméletben szerintem jó, hiszen egy ATX tápot szimplán be lehet kapcsolni eme két vezeték összekötésével). Így a két táp egyszerre fog bekapcsolni. Mindkettőre rakok terhelést: az egyikre pl. az alaplapot, vidkártyát, floppyt, a másikra a vinyókat, CD/DVD-t, stb. Így mindkét táp kevesebb terhelést kap, mintha csak egy lenne a gépben. Namármost egy profi szerver "dupla" (redundánsnak hívják?) tápegység kb. 100e-től indul. Hol hibáztam? Hiszen gondolom ha ilyen egyszerűen meg lehetne oldani, akkor nem kerülnének ennyibe. Mindezt teljesen laikusként kérdezem, mert mint láthattátok, nem értek a tápok lelkivilágához, sem az elektronikához :( Két vezeték összeforrasztásánál megáll a tudományom.
Elnézést kérek, ha ez már tényleg volt errefelé, bár talán nem árt felfrissíteni az emlékeket, és ha valaki unja a válaszadást, mert már leírta egyszer, az kérem inkább ne válaszoljon, de ne kapja fel a vizet.

Köszönöm!


vas. júl. 24, 2005 22:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
:evil:
("ugyhogy...egyebet nem tudok elmondani... kérem kapcsojja' ki")


vas. júl. 24, 2005 22:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 10:44
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Mögötted
Hozzászólás 
Jólvan gyerekek, én részemről befejeztem, de azért igy utolsó szó jogánt megjegyzem hogy szét **** az ideg ezektől a nagymellényű mérnöki képességekkel ellátott arcoktól.. ..különösen stol-tól.

Ilyennel komolyan egy fórumon sem találkoztam..



A viszontlátás.. :lol: :lol: :lol: :D :o :o :D :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DarXider vas. júl. 24, 2005 23:00-kor.



vas. júl. 24, 2005 20:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
DarXider, Stol, fékezzetek már kicsit! Azért tiszteljük már meg a másikat és a többieket azzal, hogy normális, kultúrált hangnemben szólaltok meg a fórumon! Lehet egyet nem érteni, lehet vitatkozni, erről szól a fórum, de ne menjünk már át a chat_pötty_hu szintjére!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dester vas. júl. 24, 2005 20:47-kor.



vas. júl. 24, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Szeretnék kérni mindenkit, hogy kerülje a személyeskedést, különben lakatolom a topicot. (Rám is érvényes. :))
Sok olyan dolog felmerült, amihez én kevés vagyok.
De:

sutszi írta:
Nos, ezen művelet elvégzéséhez elég egy minimális elektronikai ismeret, tehát ne állítsd be mintha fúziósreaktort tudna javítani.

Van, akinek igen. Nekem az. Viszont nekem meg sok más van a kisujjamban, ami másoknak fúziós reaktor építés (pl. programozás terén). Teljesen nagyzolás nélkül.

Prohardver: nem egy problémás cikket láttam. (Kedvenc példám az Acer AL712 tesztje. Ebben szó szerint HAZUGSÁG van. Igen, le merem írni, akármekkora súlya is van.) Az elmúlt két évben is láttam PH-s cikkeket. Ugyanis néha azért rá szoktam nézni. A szakmai színvonal - kétségtelen - javult a két évvel ezelőtti állapothoz képest, de sok jobb netes magazin van nála - szerintem. (Nemcsak nekem van problémám amúgy a fentebb említett oldalra, találkoztam már olyanokkal, akik tőlem függetlenül panaszkodtak rá.)

edl írta:
ennél még egy Codegány is "hidegebb".

Nem tudom, a Cooling milyen levegőt fúj ki, de a Codegentől még langyosat se nagyon tapasztaltam, hanem csak meleget.

Lossfer: Nagyon nagyon köszönöm a fogyasztásos linkeket! Ezt már régóta szerettem volna tudni!


vas. júl. 24, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 10:44
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Mögötted
Hozzászólás 
stol írta:

A stílus, azért olyan amilyen, mert naponta 10x írtuk le a fent elhangzottakat, és már nem nagyon bírjuk ezt idegekkel, és néha szakad a cérna.
olyan mintha a herpeszes Benőke mondaná a füle melett mindig, hogy "De míjért?? !-B " bizonyára, a 100. kérdés után te is ütnél :lol:


Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni hogy ha nincs idegredszeretek 20x leirni akkor nem kötelező jelenlenni a fórumon!
Óvónőnek se menjen aki nem birja a gyerekeket.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DarXider vas. júl. 24, 2005 20:45-kor.



vas. júl. 24, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 10:44
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Mögötted
Hozzászólás 
stol írta:

Elmész te is a pecsába, mert több tápot javítottam már, mint te láttál eddigi életed során.
Aztán, a PH-n linkelt táp bele NEM egyezik az általad fényképezettel, ez is azt bizonyítja, hogy mindig egyre jobban spórolnak, míg egy minimum kiépítéshez elérnek, ahol még ippen működőképes.
Ilyen tápot terheltem már, 350W-nál, már korrektűl főnek a félvezetők, és izzik az áramváltó is.
Szűrése tényleg jó.
A ráírt paramétereknek NEM felel meg, de egy igen stabil 350W-os tápegység.


Nos kedves stol, ez elég nagyképü hozzászólás volt!!! Komolyan már csak te hiányoztál!

..az általam fényképezett tápegység a sajátom, és senki sem mondta h. megegyezik azzal amit a prohardvertől linkeltem ide! Kicsit olvass figyelmesebbenn.
A ráirtak szerint a coolink ap 450 X tipusjelzésű táp - 370,5w- os!

Arcodból vegyél vissza.. Kapish?


vas. júl. 24, 2005 20:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
DarXider írta:
Csaba_20 írta:
DarXider írta:
Első kérdésedre a válasz: nem mértem, de ennek hiányában nem is állithatom egy ránézés alapján hogy az képes-e vagy sem leadni a névleges teljesitményét. Vagy ha ránézésre igy vágod, biztosan jobban érthetsz hozzá mint én.


Az utolsó mondatban van a lényeg. Értsd meg az SMPS-ek működését, javíts meg párat és te is tudsz majd ránézésre is korrekt becslésekbe bocsájtkozni. De azt is látni fogod, amit nem vagy hajlandó most elhinni nekünk, hogy az említett tápegység nem Hi-End tápegység. Látni fogod a hibáit.


Csaba! Én nem szeretnék SMPS tápot (vagy mit) javitani, érteni sem fogom mert nem érdekel a működési elve -működjön jól azt csókolom.
..ha jólemléxem nem is állitottam hogy a coolink Highend táp (már bánom hogy ebben a topikban vetettem fel ezt a coolink dolgot)


A lényeg:
Én hiszek nektek, csak az a stilus amiben előadjátok a szakértelmeteket, kissé "fellengzős" és ködös. Bár megértem hogy nem szeretnéd fárasztani magad újra és újra elmondani ugyanazt.
..ami azt illeti okosabbak sem leszünk mert ezek a szakkifejezések hogy pl. visszacsatolás nélküli szabadon futó oszcillátoros off-line tápegység "vagy mi a vér", nekem azt sugallják hogy na nesze -én igy vágom, te meg kis buta úgysem fogod tudni hogy most mi is ez tulajdonképpen.. És tényleg nem tudom, úgyhogy hú de nagyot teszett irni, csak néztem :shock:

Azért köszi hogy elmondtad hogy visszacsatolt szabadon futó offline oszcillátoros megoldás nélkül nincs highend tápegység, legközelebb tuti nem olyat fogok kérni a boltban 8)


A stílus, azért olyan amilyen, mert naponta 10x írtuk le a fent elhangzottakat, és már nem nagyon bírjuk ezt idegekkel, és néha szakad a cérna.
olyan mintha a herpeszes Benőke mondaná a füle melett mindig, hogy "De míjért?? !-B " bizonyára, a 100. kérdés után te is ütnél :lol:


vas. júl. 24, 2005 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
A High-End táp attól vállik azzá, hogy olyan kapcsolást alkalmaznak, extra minőségű alkatrészekkel körítve.
Nagy mértékben túlméretezve, többszörösen bebiztosítva.
Pl. legendás 300-as Enermax.


vas. júl. 24, 2005 20:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
sutszi írta:
...


Ez kritikán aluli volt.
Elektros vagy?
Tanultad?

Az általad leírt állítás, csak alacsony frekvenciás, nem visszacsatolt tápoknál igaz "valamenyire", itt NEM.


vas. júl. 24, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
DarXider írta:
Helló!

http://kep.tar.hu/darxider/

"ezt honnan szivtam??" Stol, menj te tudod hova... A véleményedre nem fogok túl sokat adni az tuti, nem vagy poénos sőt rosszindulatú vagy mint állat 8)
Ha majd megmérted műszerrel, akkor mondjad hogy nem adja le a névlegest.


Elmész te is a pecsába, mert több tápot javítottam már, mint te láttál eddigi életed során.
Aztán, a PH-n linkelt táp bele NEM egyezik az általad fényképezettel, ez is azt bizonyítja, hogy mindig egyre jobban spórolnak, míg egy minimum kiépítéshez elérnek, ahol még ippen működőképes.
Ilyen tápot terheltem már, 350W-nál, már korrektűl főnek a félvezetők, és izzik az áramváltó is.
Szűrése tényleg jó.
A ráírt paramétereknek NEM felel meg, de egy igen stabil 350W-os tápegység.


vas. júl. 24, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 10:44
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Mögötted
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
DarXider írta:
Első kérdésedre a válasz: nem mértem, de ennek hiányában nem is állithatom egy ránézés alapján hogy az képes-e vagy sem leadni a névleges teljesitményét. Vagy ha ránézésre igy vágod, biztosan jobban érthetsz hozzá mint én.


Az utolsó mondatban van a lényeg. Értsd meg az SMPS-ek működését, javíts meg párat és te is tudsz majd ránézésre is korrekt becslésekbe bocsájtkozni. De azt is látni fogod, amit nem vagy hajlandó most elhinni nekünk, hogy az említett tápegység nem Hi-End tápegység. Látni fogod a hibáit.


Csaba! Én nem szeretnék SMPS tápot (vagy mit) javitani, érteni sem fogom mert nem érdekel a működési elve -működjön jól azt csókolom.
..ha jólemléxem nem is állitottam hogy a coolink Highend táp (már bánom hogy ebben a topikban vetettem fel ezt a coolink dolgot)


A lényeg:
Én hiszek nektek, csak az a stilus amiben előadjátok a szakértelmeteket, kissé "fellengzős" és ködös. Bár megértem hogy nem szeretnéd fárasztani magad újra és újra elmondani ugyanazt.
..ami azt illeti okosabbak sem leszünk mert ezek a szakkifejezések hogy pl. visszacsatolás nélküli szabadon futó oszcillátoros off-line tápegység "vagy mi a vér", nekem azt sugallják hogy na nesze -én igy vágom, te meg kis buta úgysem fogod tudni hogy most mi is ez tulajdonképpen.. És tényleg nem tudom, úgyhogy hú de nagyot teszett irni, csak néztem :shock:

Azért köszi hogy elmondtad hogy visszacsatolt szabadon futó offline oszcillátoros megoldás nélkül nincs highend tápegység, legközelebb tuti nem olyat fogok kérni a boltban 8)


vas. júl. 24, 2005 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Lossfer írta:
100% hogy Enermax , 1ev gar-t kaptunk ra a Herta-nal ami epp most jart le par napja. Annyi hogy ki lett bontva komplett Enermax CS-3088TA-B3A hazakbol mert ugy mar nem ment el. (tul draga volt, ... hat igen ha nincs ez akko max chieftec)
O az:
http://www.hardwareecke.de/testberichte ... vgl_p2.php
...
Udv.


Ilyen tap van nekem is :)
Itt van rola egy teszt: http://www.prohardver.hu/rios3_content. ... d=240&p=10

Charlie61: szivesen :)


vas. júl. 24, 2005 18:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
edl írta:
....
A Coolink tápok gyengeségét viszont ellensúlyozza az áruk.
Némi idő és pénzbefektetéssel egyébként igen komoly tápot lehet belőlük faragni.
...


Na igen, de ha nekem kell egy JÓ táp, akkor ne nekem, vagy másnak kelljen átépíteni egy új tápot, ha biztonságban akarom tudni a gépemet, és az adataimat. A fenti két feltételből az idő az, amiből mostanság kevés van. :)

Csaba_20 és tibuu köszi a tippet.


vas. júl. 24, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
100% hogy Enermax , 1ev gar-t kaptunk ra a Herta-nal ami epp most jart le par napja. Annyi hogy ki lett bontva komplett Enermax CS-3088TA-B3A hazakbol mert ugy mar nem ment el. (tul draga volt, ... hat igen ha nincs ez akko max chieftec)
O az:
http://www.hardwareecke.de/testberichte ... vgl_p2.php

1 eve szazadra pontosan tartja ezeket az ertekeket. Gondolom nalad is.
Feszültség értékek:
CPU mag 1.60 V
CPU aux 0.06 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.03 V
+12 V 11.92 V
+5 V készenléti 5.02 V
VBAT telep 3.12 V
DIMM 2.56 V
AGP 1.55 V

Udv.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lossfer vas. júl. 24, 2005 18:26-kor.



vas. júl. 24, 2005 18:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
sutszi: Egy pillanatig nem érzem felsőbbrendűnek magam és főiskolai végzettségem sincs. A tranziens jelenségeket csak példaként említettem, de rengeteg mást is mondhattam volna szerintem. Nem tud túltöltődni a kondenzátor, csak a rákapcsolt feszültség értékét tudja elérni.

A számítógép részei: A számítógép tápegysége I.
A számítógép részei: A számítógép tápegysége II.

Olvastad már ezeket? Ezeket azért írtam, hogy ne csak az árak és a súly alapján tudjanak az emberek tápegységet választani.

DarXider: Nem célom, hogy bárki tetszését elnyerjem. Igyekszem korrekten továbbadni azt az információt, amit tudok. Persze tévedhetek, ezt elismerem. Volt egy fontos mondatod korábban:

DarXider írta:
Első kérdésedre a válasz: nem mértem, de ennek hiányában nem is állithatom egy ránézés alapján hogy az képes-e vagy sem leadni a névleges teljesitményét. Vagy ha ránézésre igy vágod, biztosan jobban érthetsz hozzá mint én.


Az utolsó mondatban van a lényeg. Értsd meg az SMPS-ek működését, javíts meg párat és te is tudsz majd ránézésre is korrekt becslésekbe bocsájtkozni. De azt is látni fogod, amit nem vagy hajlandó most elhinni nekünk, hogy az említett tápegység nem Hi-End tápegység. Látni fogod a hibáit.


vas. júl. 24, 2005 18:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Gabor2 írta:
Nem tudom mi baj a Coolink tápokkal, régebben többen is dícsérték őket. Igaz nem nagyon szoktam figyelemmel kísérni a tápok fejlődését, mert nem gondolkodom cserén (van egy 350W-os Enermax-om, ami halk is, stabil is). Majd ha elkezdek újítgatni, akkor nézelődhetek, mert mindig behoznak valami új csatlakozót, ami miatt a régi táp már nem az igazi... :? :x


Gondolom meg evek mulva is kozos pont lesz a konfigunkban a 350W os Eni amelyet tavaly par nap elteressel ugyanott vettunk. :D :wink:


Igen. :) Ha nem lett volna ilyen alkalmi vétel, lehet még most sem lenne normális tápom (ill. talán egy Chieftechre beruháztam volna). Azért remélem ha szétszednénk, nem csalódnánk benne. :roll: :D Remélem nem valami utánzat volt, és azért volt ilyen olcsó.

Közben megszaladt egy kicsit a topic, majd elolvasom a hozzászólásokat, ha lesz egy kis időm. Azért annyit kivettem az egészből, hogy az éles tárgyakat messze kell tenni a hozzászólóktól. :o :)


vas. júl. 24, 2005 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
OFF

Idézet:
Amúgy megsúgom azért van erre szükség mert puffereléskor a kondenzátor képes magát túltölteni és eldurran.

Idézet:
Köszönöm a súgást.


Jó, hogy leírta Csaba. Egy újabb értelmetlen vitát megelőzendő én nem akartam előhozakodni azzal, hogy ez a túltöltéses dolog hülyeség, ezért inkább ironikusan megköszöntem a súgást. Kezdem úgy érezni, hogy itt lassan háttérbeszorul a szakmaiság.

Idézet:
Tehát íme a HELYESBÍTÉS:Csaba_20 előre is elnézést a nem szakmai stílusért. Tehát a kondenzátoron eső feszültség nem haladhatja meg a kondenzátor által "elbírt" feszültség 70%-át.


Meghaladhatja. Kapcsolj rá mondjuk egy 1000uF/25V-os elkóra labortápról stabil 25V-ot. Meg se kottyan az elkónak. Sőt, rövid ideig sokkal többet is kibír (pl. esetünkben 30-40-50V-ot is károsodás nélkül. Persze ez nem üzemszerű, és tényleg igaz, hogy pl. 25V-os elkót 20V-ig, max. 25V-ig pakoljunk.) Ezt azért írtam le, hogy nehogy vki elhigye ezt a szamárságot. Tudniilik nem szeretem az ilyen légbőlkapott megjegyzéseket. Ha azt mondod, hogy ezt így hallottad, így tanultad, akkor meg csókoltatom a tanárt/havert.
Ha úgy lenne, ahogy írod, akkor egy 100V-os elkó valójában csak 70V-os lenne. Tehát meghaldhatja a feszkó a ráírt érték 70%-át, de ha hosszú életű elkót szeretnénk:), akkor 90% fölé ne menjünk.

Egyébként PA-végfokokban pl. 56V-os nyugalmi tápfeszhez 63V-osnak "rated" pufferelkót alkalmaznak.
De járt nálam javításra egy ganéj Quad, ami 20évig üzemelt +/-50V-os "idle" tápfesszel, 2db 40V-os MM-pufferrel. A puffereknek semmi baja nem volt...

ON


vas. júl. 24, 2005 14:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Charlie61 írta:
Csaba_20
Igen, a Thermaltake tápon is van -5V-os feszültség.
Megkérdezhetem, hogy mivel tudod a csatlakozóban lévő vezetéket kihúzni?
Pár napja egy barátomnak akartam a vezetékekre harisnyát húzni, ehhez ki kellett volna a csatiból húzni a vezetékeket, de semmivel nem tudtam a két kihajlított fülhöz hozzáférni. (ATX)


Ohh, közben meg ezt észre se vettem. Az biztos, hogy nem egyszerű feladat. Én tűheggyel próbálkoznék benyomni az érintkező két oldalán lévő éket, közben kifelé rángatni a csatlakozót. Amúgy a RET-nél lehet kapni 20 érintkezős főtápcsatlakozót és hozzá érintkezőket is. Azt már csak krimpelni kell a vezetékre. Jobb ötletnek tartom, ha inkább ezt a megoldást választod, ha már nem akarod szétszedni a tápot és ezzel elveszíteni rá a garanciát.


Kép
2800.-


vas. júl. 24, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
Csaba_20
Igen, a Thermaltake tápon is van -5V-os feszültség.
Megkérdezhetem, hogy mivel tudod a csatlakozóban lévő vezetéket kihúzni?
Pár napja egy barátomnak akartam a vezetékekre harisnyát húzni, ehhez ki kellett volna a csatiból húzni a vezetékeket, de semmivel nem tudtam a két kihajlított fülhöz hozzáférni. (ATX)


Ohh, közben meg ezt észre se vettem. Az biztos, hogy nem egyszerű feladat. Én tűheggyel próbálkoznék benyomni az érintkező két oldalán lévő éket, közben kifelé rángatni a csatlakozót. Amúgy a RET-nél lehet kapni 20 érintkezős főtápcsatlakozót és hozzá érintkezőket is. Azt már csak krimpelni kell a vezetékre. Jobb ötletnek tartom, ha inkább ezt a megoldást választod, ha már nem akarod szétszedni a tápot és ezzel elveszíteni rá a garanciát.


vas. júl. 24, 2005 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
sutszi írta:
Hát akkor rosszul érzed, a kérdőjel neked mióta kötekedést kifejező írásjel :?:


Nekem egyik írásjel se jelent kötekedést. A kötekedés egy viselkedés, aminek nem tudok egyértelműen megfeleltetni egy írásjelet.

sutszi írta:
Egyszerüen azt mondtad a Coolinkre hogy nem High-end. Rendben ez okés, de azt hogy mi tesz egy tápot azzá azt már nem írtad le.
Ezért kérdeztem rá.


Ha te magad is egyetértesz azzal, hogy a Coolink nem egy Hi-End tápegység, de tőlem kötelező jelleggel vársz rá indoklást, akkor pontosan kötekedésről beszélünk. Mellesleg tényleg rengetegszer leírtam már a témában a véleményem és baromi unalmas, hogy mindig jön valaki, aki hasonló módon kételkedik és választ követel kérdéseire. Egyébként azt kell mondjam, hogy már az is nagy szó egy tápegységnél, ha mindenben megfelel az ATX12V-os szabvány valamely verziójának. Nem szívesen nevezek Hi-End-nek olyan tápot, amiben TL494 a vezérlő IC, valamint az off-line tápegység egy visszacsatolás nélküli, szabadon futó oszcillátor.

sutszi írta:
A százalékos dolgot rosszul írtam le de mindjárt helyesbítve leírom mire is gondoltam.
(...)
Tehát íme a HELYESBÍTÉS:Csaba_20 előre is elnézést a nem szakmai stílusért. Tehát a kondenzátoron eső feszültség nem haladhatja meg a kondenzátor által "elbírt" feszültség 70%-át.
PÉLDÁN kerszetül bemutatva: ahová ülteted a kondenzátort oda kell egy 16V-os kondenzátor, de nem akkora feszültségűt teszel oda hanem egy 25V-osat.
(...)
Amúgy megsúgom azért van erre szükség mert puffereléskor a kondenzátor képes magát túltölteni és eldurran.


Azért nagyon nem mindegy ám, hogy a %-os dolgot a kondenzátor kapacitására, vagy maximális rákapcsolható feszültségére érted! A kondenzátoron eső feszültség meghaladhatja az elbírt feszültség 70%-át, csak a 100%-át nem. A kondenzátorokat nem analóg feszültségszintek szerint gyártják, előre meghatározott értékek vannak. A használt feszültségnek kisebbnek kell lennie, mint a kondenzátor névleges, maximális feszültsége. Ami miatt magasabb értéket szokás választani, az az esetelges túlfeszültségek miatt van és nem az általad leírt, de nem létező túltöltődési jelenség miatt. Ha képes lenne - ahogy te fogalmaztál - túltölteni magát, akkor ki kéne dobnom egy csomó jegyzetet, amit a tranziens jelenségekről tanultam a főiskolán.


vas. júl. 24, 2005 13:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 10:44
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Mögötted
Hozzászólás 
Edl ne haragudj de sutszinak szerintem is igaza van. Amúgy Csaba_20 hozzászólásai az én tetszésemet sem nyerték el igazán..


vas. júl. 24, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Sutszi!

Én kulturáltan, európai hangnemben fórumozok. Egyszerűen nem értem, hogy te miért vagy ilyen provokatív (ezt más sem érti, ahogyan jelezte is) és személyeskedő. Úgy érzem, dühös vagy rám/ránk, márpedig én/mi szerintem nem adtunk rá okot. Ha mégis, akkor írd le, megbeszéljük.

Idézet:
Azért megnézhetdnéd hogy ki mit ír, mert a kondenzátorokról én írtam nem DarXider.

Elnézést, valóban tévedtem. Ritkán hibázok ilyet itt a fórumon, ezentúl mégjobban odafigyelek, ígérem.

Idézet:
Tényleg akkor tudod mit te csak tedd be és öregbitsd a táphozzáértő hírneved.

OK, így fogok cselekedni, kösz a tippet!

Idézet:
Amúgy megsúgom azért van erre szükség mert puffereléskor a kondenzátor képes magát túltölteni és eldurran.

Köszönöm a súgást.
(Azért azt hozzáteszem, hogy nem minden elkó pufferként "dolgozik", de ezt biztos te nagyon jól tudod...)

Idézet:
12V-ra már 16V-osat is rá lehet tenni, de a 70%-os teherbírás minden alaktrészre vonatkozik.

Valóban, a legtöbb cuccban szinte az összes aktív és passzív alkatrész túlméretezett (lehet az szórakoztatóelektronika, ipari készülék, stb...) [az egyik legfőbb oka ennek a gyártási szórás], és természetesen a munkám során én is ezt az elvet alkalmazom. Az "elkós" kijelentésem csupán erre a konkrét esetre (vagyis PC-táp elkók esetére) vonatkozott, és ott sem írtam le azt, hogy pl. 12V-ra egy 12V-os elkót kell tenni, tehát szerintem ebben nincsen nézeteltérésünk, mindkettőnk ugyanazt mondja vhol.
Ezt írtam:
Idézet:
Az elkós dologról: ha veszel egy márkás (barna, arany, vagy világokék) 16V-os, 105fokos elkót ezt nyugodtan beteheted 12-ra. A 10-os meg elég az 5V-os ágra. (tajvani fekete 85fokos elkóknál lehet, hogy vigyázni kell, csakhát én nem használok olyanokat PC-tápokhoz, kivéve a primer pufferek esetében) Tehát nem tudom, ezt a százalékos hol hallottad...


vas. júl. 24, 2005 12:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 23, 2005 10:44
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Mögötted
Hozzászólás 
Edl, először is köszi a szép hozzászólást.
Első kérdésedre a válasz: nem mértem, de ennek hiányában nem is állithatom egy ránézés alapján hogy az képes-e vagy sem leadni a névleges teljesitményét. Vagy ha ránézésre igy vágod, biztosan jobban érthetsz hozzá mint én.
Cáfolom hogy egy kodegány is hidegebb, volt kodegen tápom, nem fújt ki hidegebb levegőt mint ez.
Az előterhelő ellenállás pedig a 10. képen (nem annyira jól- de) látszik, közvetlenül a hűtőborda tövében a kondik mellett, onnan valami szénnéégett ragasztóréteget kapirgáltam ki (a hűtőbordára volt ráragasztva), mindegy szóval nincs szoros kapcsolatban az elkókkal.

Apropó, kiszáradás. Ezek a kondik mennyi idő mig kiszáradnak? Biztosan nem 1-2év alatt. Évtizedekig meg úgysem lesz nálam.

Apróságnak tünik hogy aranyozottak a cstlakozói.. ..a gagyi nem jön ki aranyozott csatlakozóval.


Szóval a Hi-End táp, mitől Hi-end??


vas. júl. 24, 2005 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Gabor2 írta:
Nem tudom mi baj a Coolink tápokkal, régebben többen is dícsérték őket. Igaz nem nagyon szoktam figyelemmel kísérni a tápok fejlődését, mert nem gondolkodom cserén (van egy 350W-os Enermax-om, ami halk is, stabil is). Majd ha elkezdek újítgatni, akkor nézelődhetek, mert mindig behoznak valami új csatlakozót, ami miatt a régi táp már nem az igazi... :? :x


Gondolom meg evek mulva is kozos pont lesz a konfigunkban a 350W os Eni amelyet tavaly par nap elteressel ugyanott vettunk. :D :wink:

Sokan irtak hogy a 10-12. honap kornyeken adta be a kulcsot a Coolinkjuk. Gondolom a kondis problama.

DarXider: ez a Hi-End PSU kemeny ~6 rugo volt, jo ez alkalmi vetel volt

Dester: mindennel egyet ertek, csak egy megjegyzes:
A 9600XT fele annyit se fogyaszt mint a 9800pro.
http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... ons_9.html
http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... ons_8.html


vas. júl. 24, 2005 11:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
DarxIder!

Idézet:
Ha majd megmérted műszerrel, akkor mondjad hogy nem adja le a névlegest.


Ezekszerint te már mérted (én még nem, de nem is fogom). Engem érdekelne az eredmény. Milyen ágakat terhelve, milyen terheléssel (esetleg volt nem csak ohmikus, hanem "aktív", szimulált reaktáns terhelés is)?

Köszi a fotókat! Igaz, ilyen járt már a kezemben (figyelem! rosszat nem fogok róla mondani, eddig se fikáztam a Coolinket, xcsak leírtam pár gyenge pontját. Ismétlem: ennyiért megéri!):
Hagyományos félhidas megoldás, TO247-es tranyókkal. Az EMI filtere igényes, zajt nem lökött vissza a 230-ba.
A főtrafó mérete alapján a 400W kijönne belőle a trafó melegedése nélkül.
A hűtése jó. viszont melegszik is rendesen, a hatásfoka valóban nem az igazi. Teszt közben (csak egy régi vinyó volt rajta plusz előterhelésnek) érezhetően langyol levegőt fújt ki, ennél még egy Codegány is "hidegebb".
Súlyra rendben.
Ha jól emléxem, a szekunder résznél található kimeneti szűrőelkóknál be volt préselve egy-egy 2W-os előterhelő ellenállás, amik folyamatosan 1W körül disszipáltak, ezáltal szárítva az elkókat. Ezt DarxIder tudná megcáfolni, vagy megerősíteni.
Ennyit tudok elmondani, igazán érdemi infókkal nem tudok szolgálni, nem vizslattam komolyabban ezt a tápot. (Nem volt hibás, mikor belenéztem...)

Na mindegy, hagyjuk az offoláést, ha vkit még érdekel ez a téma, menjen át az "Acorp táp..." c. topicba. Maradjon ez a topic a Hi-end tápoké.


DarxIder

Az elkós dologról: ha veszel egy márkás (barna, arany, vagy világokék) 16V-os, 105fokos elkót ezt nyugodtan beteheted 12-ra. A 10-os meg elég az 5V-os ágra. (tajvani fekete 85fokos elkóknál lehet, hogy vigyázni kell, csakhát én nem használok olyanokat PC-tápokhoz, kivéve a primer pufferek esetében) Tehát nem tudom, ezt a százalékos hol hallottad...

ui: matricát nézd meg jobban:
http://edl.atw.hu/coolink_3.jpg

de mindegy is, hisz tudjuk, meglepő megtudni, mennyit fogyaszt valójában egy gép! emléxem, voltak itt igazán csúcskonfigokra vonatkozó értékek, háát érdekes volt... vissza kéne keresni...


vas. júl. 24, 2005 11:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség