Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:40



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Sparow2 írta:
Ha megszárad, akkor már nem vezet.
Csak a sók oldata vezet, próbáld ki otthon egy kis étkezési sóval + ellenállás mérővel.
:)

Én csak azért bátorkodtam ezt leírni, mert van kb 20 éves gyártástechnológiai tapasztalatom. Nem csak Magyarországról.
Ez van. :shock:


Hát nemtom ... lehet bizonyos körülmények között el tudom képzelni, hogy okozhat gondot (pl. sok-sok nedvszívó só + sok pára és beszívja a párát a levegőből) De szerintem ami a csapvízben van, az nem okozhat gondot. Onnét maximum vízkő rakódhat le, ami nem nedvszívó, ráadásul ami egy mosásnál ott marad, az nagyon minimális, gyakorlatilag semmi. Pedig itt nagyon kemény a víz.
Mostam már folyó csapvízzel nem csak billentyűzetet, CD-ROM lemezt, meg ilyesmiket, hanem még PC alaplapot is. Semmi baja nem lett. Persze utána nem árt kiszárítani bekapcsolás előtt.
Nemrég meg a laptopomba folyt be kb. 1 dl víz véletlenül. Összecsukott, kikapcsolt állapotban. Függőlegesen vittem egy nejlonszatyorban (igényesség :oops: ) és közben inni akartam egy műanyag palackból. Csak később vettem észre, hogy a szatyor aljában víz van, ami néhány kisebb lyukon csöpög ki lassan. Szétnyitottam, huzatba tettem kb. 1/2 órára, utána simán indult. (Azért lehet hogy gáz is lehetett volna belőle, mert az akksi benne volt, szóval nem teljesen áramtalanított állapotban volt: pl. a bekapcsológomb nem kapcsoló ugye, hanem csak egy nyomógomb, amit egy logika figyel, plusz még ki tudja mi működik benne "kikapcsolt" állapotban is)
Végül kiszáradás (vagy nagyjából kiszáradás) után működött. Ahol a képernyőn végigfolyt a víz, ott szépen lemosta a port :)


szer. szept. 05, 2007 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Megfogadom a tanácsod! Mert a gépmanók szétcsesznek mindent odabent, ha nem figyelek!


kedd szept. 04, 2007 11:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
3 héten belül 3 rémtörténet is megtörtént velem, úgyhogy megosztom:


Tapasztalat: mielőtt visszazárok egy sz.gép házat, vagy csak bekapcsolok egy javított, portalanított gépet, minden csatlakozót, a különböző slot-okba dugott kártyát és memória modult leellenőrzök, hogy rendesen a helyén van-e... :) Ajánlom neked is.


hétf. szept. 03, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Zsoca-M5

Hogy van a te géped összerakva? Még jó hogy nem űrhajó. :D


hétf. szept. 03, 2007 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
3 héten belül 3 rémtörténet is megtörtént velem, úgyhogy megosztom:

1. A gépemben két sata winyó dolgozik. Egyszer csak észreveszem, hogy nagyon lelassult az egész gép, Eseménynaplóban másodpercenként jelentkeznek a Disk error-ok. Azonnal adatmentek, amit tudok! Legnagyobb meglepetésemre minden adat olvasható csak a megszokott 30-50 MB/sec helyett 100-300 KB / seccel :shock:

Másnap sűrített levegővel minden végigfújtam, majd észrevettem, hogy a SATA csatlakozó kicsit mintha le lenne húzódva -->probléma megoldva!

2. Gépezés közben monitor elsötétül, újraindítás után sem látom semmit. Másnap végignéztem mindent kívülről, de semmi. Szétkapom és persze a videókártyát bámulom. Mit veszek észre? A kártya félig elbillenve, kihúzódva az alaplapból (amúgy be van csavarozva) :shock:

3. Olvasom a fórumot, kék halál...na mondom mostmár besz.rok! Újraindít nem találja az egyik (rendszer) winyót 2-3-szori újraindítás után sem! Megint szétkap, most meg a winyó tápkábele húzodott le félig! :shock:

Na ez most mi? Szellemek járnak? :D


hétf. szept. 03, 2007 19:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Volt egyszer egy kis afférunk a gépteremben a tűzoltókkal. Természetesen a szerverek mentek, természetesen minden beléjükment, ami bemehetett.
Hívtunk egy ilyen esetekre specializálódott társaságot. Az ucsó csavarig szétszedtek mindent, még a diszkekről is leszedték a paneleket. Természetesen a könnyen pótolható alkatrészek (csavarok-alátétek-hasonlók) automatikusan cserélve lehhet. A maradék 2 féle speciális tisztítóoldatban megfürdet, ioncserés vízben leöblít, 2 napra 60 fokos szárítókamrába beugrik. Utólag rákérdeztünk: láttak-e valaha AS/400-at. Nemláttak. De volt annyira precíz a rendszerük, hogy mindent ugyan úgy raktak össze, ahogy volt. A gép elsőre indult hibamentesen.

U.i.: a víz nem árt az elektronikának. Feltéve, hogy amikor vizes, nincs bekapcsolva. Ősöreg koszos monitorokat a kádban szoktam pucolni zuhannyal.


szomb. szept. 01, 2007 10:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
vackor írta:
Ezért kell mosáshoz a Calgon! ;-)
Bocs.


Meg intelligens mosógép és mosópor, aztán mi már nem is kellünk :D

OFF vége :P


csüt. aug. 30, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ezért kell mosáshoz a Calgon! ;-)
Bocs.


csüt. aug. 30, 2007 19:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Ha megszárad, akkor már nem vezet.
Csak a sók oldata vezet, próbáld ki otthon egy kis étkezési sóval + ellenállás mérővel.
:)

Én csak azért bátorkodtam ezt leírni, mert van kb 20 éves gyártástechnológiai tapasztalatom. Nem csak Magyarországról.
Ez van. :shock:


kedd aug. 28, 2007 16:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Ha megszárad, akkor már nem vezet.
Csak a sók oldata vezet, próbáld ki otthon egy kis étkezési sóval + ellenállás mérővel.
:)


kedd aug. 28, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A tiszta (ioncserélt vagy desztillált) vízzel való mosással nincs gond. De a csapvízzel igen, mivel tartalmaz lecsapódó anyagogat, amitől jobb esetben csak foltos lesz a Nyák, de lehet enyhén vezető is, és az már CMOS áramköröknél gond lehet.
Úgyhogy csak óvatosan. :shock:


kedd aug. 28, 2007 9:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Nagyüzemekben is mossák az alkatrészeket. Egyik haver az IBM-nél dolgozott, ott is az smd vackokat vegyszeres vízben mosták beültetés előtt. Hát azért a kész áramkört már nem nagyon szokás mosni, legalábbis nem vízzel.

Ha a nyákról a gyantát akarja az ember leszedni, ahhoz lehet kapni izopropil alkoholt alkatrészboltokban. Ez olcsó, nagy tisztaságú, tehát gyorsan elpárolog és jobban oldja a szennyeződéseket, gyantát, mint a víz és mosópor.

Hátránya, hogy borzalmasan büdös és be lehet b*szni nyáklemosás közben a párolgó alkohol belélegzésétől.


kedd aug. 28, 2007 8:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nincs ebben semmi meglepő... Én a saját áramköreimet elkészülés után forróvízben, mosóporral, csap alatt megmosom. Aztán meg ha tél van, akkor ráteszem a fűtőtestre egy fél napra, ha nyár, akkor meg ki a napra.


hétf. aug. 27, 2007 20:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Van egy AData MyFlash (2 GB) pendrive-om. Ha én írnám a használati utasítást hozzá, valahogy így szólna:

"AData MyFlash 2GB. Formázni nem szükséges. Javasolt tisztítási mód: automata mosógépben, 40°C-on, 1200-as fordulatszámon centrifugázva."

Történt ugyanis, hogy sajnos véletlen ki lett mosva... És még mindig működik. :)


hétf. aug. 27, 2007 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
OFF!


csüt. aug. 23, 2007 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Czumy írta:
...Süket fülek esetén nem dolgozunk. Van írásos kalkuláció és munkakezdés/beszerzés/ügyintézés csak aláírt megrendelőlap esetén van, utólag pedig reklamáció nincs...

Jó, hogy ezt meg tudjátok csinálni.
Ha indulnátok egy tenderen, ahol 60 napos a fizetési határidő, az érték mondjuk 80 millió, és mégis van 5 versenyző, mit csinálnátok? Mert hülyék, rosszindulatuak (és még finom voltam) ott is vannak. Már a kiírási anyagért elkérnek 50-200 ezret. :roll:


csüt. aug. 23, 2007 8:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
energoman írta:
Örülhetsz hogy ilyen egyszerüen belátta a rossz hozzáálását.

Amikor teljesen süket fülekre talál a mondandód. Annál semmi rosszabb sincs.


Droid-biztos a "rendszerünk" és fel vagyunk készülve az 1 bites júzerekre is. :D
Süket fülek esetén nem dolgozunk. Van írásos kalkuláció és munkakezdés/beszerzés/ügyintézés csak aláírt megrendelőlap esetén van, utólag pedig reklamáció nincs. Nagyon jól tudok hivatkozni az általa elfogadott és aláírt megrendelőlapra. :twisted:


szer. aug. 22, 2007 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Örülhetsz hogy ilyen egyszerüen belátta a rossz hozzáálását.

Amikor teljesen süket fülekre talál a mondandód. Annál semmi rosszabb sincs.


szer. aug. 22, 2007 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
Nem annyira rémtörténet, inkább rém :lol:

AZ Ügyfél (így, nagybetűkkel :D ) kéri, hogy A és B irodákba húzzunk be kábelt, mert ott is lesznek pc-k.

Switch-től indulunk, kollégákkal törekszünk az észszerű és esztétikus kivitelezésre, el is készül hát gyorsan a kalkuláció. AZ Ügyfél (aki egyébként gazd.ig. és hááááát Ő ért az infohoz!) kérdi, hogy:
"- Miért kell 180 méter UTP kábel ebbe a két kis helységbe?!
- Mert lemértük és ennyi lett. (kaptunk tervrajzot, az alapján számoltunk és mértünk)
- Nem lehetne kevesebb?"

Okos kérdésre okos válasz:
"- De. Csak akkor nem ér el a gépig.
- Nem lehet, hogy csak 150 m-t vesztek? Nem kell ennyi... 150 kb. elég lesz. (mutat a kalkulációra közben) Hogy lehet ezt venni?
- 305 méteres kiszerelésben van, szépen bedobozolva.
- És nem lehetne-e, hogy levágnak nekünk 150 métert?"
- Nem. Egyben kell megvenni és majd én levágok annyit, amennyi nektek kell.


Pici szájhúzás, majd erős gondolkodás AZ Ügyfél részéről. Papírt ragad és számolni kezd. Neki nincs tervrajza, emlékezetből írja fel a szobák és a folyosó méreteit.

"- Jön a 6 kábel, ez X méter idáig", közben készül egy rémronda skicc, számol, oszt és szoroz "...és innen-oda kell kb. X méter még, innen már csak 2 megy tovább, az még kb. X méter és még itt meg itt ráhagyunk, mert lehet, hogy nem ott lesz... akkor az még plusz X méter"
- Igen, ez így nézne ki.
- Aha. Ez 220 méterre jön ki nekem...
- :) Látom."


Ezt követően a beszélgetés gyorsan irányt váltott és inkább a munkakezdés dátumát beszéltük meg, nem firtatta tovább az utp kábel hosszát... :D


szer. aug. 22, 2007 13:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 01, 2006 7:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Nos, itt lenn a bányában sikerült komolyabb gond nélkül megúsznunk a második UPS installálását is, kimondott profi munkát végeztek a jómunkásemberek. Utólag nem csodálom, az egyik szaki végzettsége elektromérnök, anno valami nagyonnagy számológép (R-20 talán) fejlesztésében is részt vett.
Mezei Userek viszont produkálnak érdekes dolgokat
- I/O shield még mindig kihívás egyeseknek, 10:1 arányban be van hajtogatva egy fül az egér ps2 aljzata elé
- alaplapi LAN esetében az arány 10:2!
- kezdő **ix rencergizdák: KDE (anyám) alatt hálózatbeállítás, tűzfalpipálgatás, a gép webszerver, vnc nincs, a grafika csak a beállítás miatt kell
- kezdő **ix rencergizda, akinek már egyszer betámadták a 2.4.2-es kernellel üzemelő gépét: SElinux, Snort, iptablesben minden második sor DROP, gép hetente kiáll, biztos ami biztos
- pézvanésznincs user: 4*500GB WD SATA winyó RAID0-ban (elküldtem a dau alarmnak a képet, ők is megdicsérték)
- pézvanésznincs user: E6600 proci húzva (WTF???), RAM 2*2GB Samsung húzva, 4*500Gb Samsung és még két WD PATA winyó, totál összevissza, nyolc venti, 500W-os Macron táp.


szomb. aug. 04, 2007 16:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
McLaca írta:
A 7. pont hová lett? :)

Üdv!


Az?.....
Elfogyott :lol:
Azt mindenki szabad elképzelőképességére bízom 8)


pén. aug. 03, 2007 19:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A 7. pont hová lett? :)

Üdv!


szer. aug. 01, 2007 7:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
stol írta:
1. 18 ezres házba mercury tápot vett
2. távtartó nélkül branolja be a lapot a vasra
3. nem tűnik fel, hogy a kártyák nem mennek be, így azokat is átalakítja
4. még a cd-rom audio kábelét is elkúrva köti be
5. ma jött pampogni, hogy **** a cucc, amit eladtunk
6. rémtörténet, hogy túlélte a lap :lol:
8. 80GB-os hdd 1 part @ tömörítve = ****ú

KÉPEK:
http://darkcomp.ath.cx/pics/branolas/page_01.htm


És ezeket hogy intézitek el??? Hogy tudjátok megmagyarázni neki hogy mostantól leragasztjuk a cuccot? Mert az kellene.


kedd júl. 31, 2007 11:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Pont az Offolós topikban volt szó a kétbalkezes villamosmérnök hallgatókról, akik még forrasztópákát sem láttak, egy csavart nem tudtak betekerni.
Itt az eredmény.
Amikor én tanultam, az kizárt volt, hogy diplomát kapjon egy ilyen fazon, még gyak jegyet sem kapott félévben.


kedd júl. 31, 2007 10:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Azért az ilyeneket illene rendesen felpofozni, hogy tanulja meg örökre, hogyha hülye valamihez, akkor ne okoskodjon...


hétf. júl. 30, 2007 21:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
1. 18 ezres házba mercury tápot vett
2. távtartó nélkül branolja be a lapot a vasra
3. nem tűnik fel, hogy a kártyák nem mennek be, így azokat is átalakítja
4. még a cd-rom audio kábelét is elkúrva köti be
5. ma jött pampogni, hogy **** a cucc, amit eladtunk
6. rémtörténet, hogy túlélte a lap :lol:
8. 80GB-os hdd 1 part @ tömörítve = ****

KÉPEK:
http://darkcomp.ath.cx/pics/branolas/page_01.htm


hétf. júl. 30, 2007 21:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 6:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv!

Nálunk a rendszergazda tett ki magáért. Történt, hogy a vevőszolgálatunk Lexmark E232-ét egy éven belül 4x küldtük szervizbe fuser cserére. Szoltunk a főnökségnek, hogy illene valami nagyobb terhelhetőségű gépre cserélni. O.K. jóváhagyva. Eredmény HP P2015 kb 3x terhelhetőség. Kb 14 óra tájban telefon a rendszergazdának az emeletre, hogy fel kéne telepteni. Közli, hogy jó, de 3-kor fejtágtásra megy és utána kb 5-kor lejön. Én meg néhány perc átkozódás/káromkodás után megérdeztem, milyen halálnemet szeretne az aki nem tud hálózaton keresztül telepíteni (Ő ért hozzá, én nem felállásnál :-)) Nagynehezen elkezdte, ötödikre sikerült is neki. 1,5 óra múlva felhív, hogy ezt a nyomtatót ugye nem ők adták nekünk. Mondom neki, hogy tényleg nem, mert amit tőlük kaptunk, az a gép osztályra jó, de a vevőszolira karcsú. Közli, hogy ez nem tud PCl-öt ezért nem lesz jó. Megnyitom a nyomtatók mappáját és van két új nyomtató: HP P2015 PCL6 és HP P2015 PCL5!!! Letettem a telefont innen már én is meg tudom oldani :lol:


szomb. júl. 28, 2007 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nem számítástechnika, de hasonló eset. Annakidején azthiszem a Corában vettem egy mikrosütőt. Kinéztem a polcon egy LG-t 17990-ért. Szólok a jóembernek, hogy nekem kellene egy ilyen. Bement a raktárba, hozza is ki a mikrót. Kasszánál leszámlázzák, kitöltik a garanciapapírokat, kifizetem, stb. Amikor hazaértem, és veszem ki a csomagolásból, akkor látom, hogy nem LG, hanem AMC mikró van az LG csomagolásban, LG iratokkal. Mondjuk én legalább nem jártam rosszul, mert ez 18990 volt, de ha garanciális gond lett volna vele, akkor buktam volna a dolgot.


szer. júl. 25, 2007 11:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Egy 15ezres műszaki cikket már biztos kibontanak.Hidd el.

Az ő egerért se bontották ki, mert akkor nem otthon derült volna ki ...
Akkor aki a jóval olcsóbb egér dobozában elvitte, valszeg azét se.


szer. júl. 25, 2007 11:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
vackor írta:
Szerintem azt csak a nagyobb értékű műszaki cikkeknél csinálják. Én webkamerát vettem ott, azt sem bontották ki. Igaz, az "áruvédelmi dobozban" volt.

Na jó,de a vevőszolin biztos kibontották neked,mert hát a secut ki kell lőni,nehogy besípolj kifelemenet.Hihető is a történet meg nem is.

Az én sztorim.Vettem mirco sd kártyát a telefonomba.Szinte hihetetlen,de utólag,otthon derült ki hogy 3 db secut tettek egy nyamavadt memokártya csomagolásába.A láthatót még a boltban leszedték,a kártyát beraktam a telómba a csomagot meg az asszony retiküljébe.Ekkor átsétáltunk a plázába.Ő úgy gondolta hogy shopingolni megy.Rosszul tette.Akármelyik boltba ment be mindenhol besípolt,valahol már a belépésnél,valahol csak amikor kijött.Sőt az emeleten lévő soron már csak attól sípoltak a kapuk hogy elsétáltunk az üzletek elött.Ő meg szegényke csak pirult meg szégyenkezett.Biztos sz*r érzés volt neki.Én se gondoltam rá,de ügye világos hogy a táskájában lévő csomagolás volt a bűnös.Otthon nagy nehezen széttéptem azt a sz*ros buborékfóliát,annak a keménypapíros hátlapja közé raktak egy cetlit valami haszn.utasításféle.Arra volt még ráragasztva 2db secu.


vas. júl. 15, 2007 21:43
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Lehet. De én is csak találgatok, nem voltam ott. :-)


vas. júl. 15, 2007 21:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Egy 15ezres műszaki cikket már biztos kibontanak.Hidd el.


vas. júl. 15, 2007 21:11
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem azt csak a nagyobb értékű műszaki cikkeknél csinálják. Én webkamerát vettem ott, azt sem bontották ki. Igaz, az "áruvédelmi dobozban" volt.


vas. júl. 15, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Ha igaz ez,akkor az tényleg gáz és aki olvasta G.M. hírhedté vált könyvét az tudja hogy bizony ilyen dolgok előfordulhtnak a tescoban.De viszont akkor a biztonsági manus is vagy benne volt vagy vakon volt,mert ami műszaki cikk azt a pánztárnál kötelező kibontania és átnéznie.


vas. júl. 15, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Üdv! Egy ismerősöm története (a sztori valódiságát nem ellenőriztem, de hihető):
Jobb létre szenderült az egere, és ha már újat kellett venni, gondolta hogy beruház egy jobb fajta optikaira. Hol máshol, mint a teszkóban. Persze nem teszkó gazdaságosat, hanem tényleg valami jót. Mintapéldányok is voltak kirakva, így 15 perc válogatás után már a kosarában volt a kiszemelt típus. 15 eFt nem kevés egy egérért, de hát a minőséget meg kell fizetni - gondolta. Otthon aztán volt meglepetés, ugyanis a dobozból kibontáskor egy vacak kis golyós egér pottyant ki! Szóval nagyon valószínű, hogy valaki igencsak pofátlan módon a gagyi egér dobozában csempészte ki a jóféle optikait, ő meg így esett pofára.


vas. júl. 15, 2007 20:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 14, 2007 10:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
Pár szösszenet ami eszembe jutott:

Lanpartyra kerestünk további delikvenseket, így megkérdeztem egyik osztálytársam is hogy csatlakozna e hozzánk és hogy milyen gépe van:
-Olyan fekete.
-...bővebben?
-A monitor is fekete...

Processzorokról beszélgettünk egyetemista (informatika szakos!) "kollégáimmal" illetve azokat hasonlítgattuk, mikoris mondtam hogy nekem egy Venice magos 3200+asom van és semmi gondom vele. Érdekes reagálást kaptam:
-Jó,jó,de neked csak AMDd van...
-??

Az egyetemi hálózat Windowsos tartománykezeléssel egy távoli asztali kapcsolattal van megoldvavagyis mindenki egy központi gépbe jelentkezik be, gondolom nem kell ecsetelnem a dolog effektivitását.
Mindenki programozik órán,mikoris ugye vmi miatt lefagy a szerver és ugye ekkor mindenki lefagy. Megszólal az első emberke:
-Lefagyott!
-Nekem is!
-Nekem is!
-Nekem is! * (n+1)
Valaki megkérdezi tőlem,hogy nekem megy e.Ilyen hülye kérdésre nem tudtam mást válaszolni mint hogy:
-Hát persze!Hogy ne menne...
-Á...legközelebb én is oda ülök...
(igen,informatika szakos mind)

Másik kellemetlen tapasztalat az első lanpartyk alkalmával 5 percenként elhangzó "melyikőtök lőtt le?" volt. Lehet csak engem zavart.


vas. júl. 15, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 14, 2007 10:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
Kösz szépen már tudom legalább mi okozhatta ezt az "élményt" :)

Másik sztori:
A gépemért keményen dolgoztam egy gyárban 530 órát,még suli mellett is, mert tudtam ha én nem teszek érte, sosem lépek túl a K6-2esemen (2005öt írunk). Ezzel nem sajnáltatni akarom magam hanem érzékeltetni hogy mennyire féltem.

Egyik nap a videókártyám BIOS-szát flashöltem újra és órajelét emeltem,melyet tűrt is daliásan, 8 óra intenzív tesztelési időszak mögötte volt,mikoris el kellett mennem itthonról. Öcsém ült oda később játszani,aki egy évvel fiatalabb nálam. Mikor mentem el kezdődött a rémtörténet:
erős füstszagot éreztem. Mondom te jó ég, elsütöttem volna a kártyám vagy mi a szösz,ilyenkor ez az ember első gondolata. Lelőttem a gépet, ám abból füstszag nem jött. Kimentem a házból és megint éreztem : a szomszéd égette el a leveleit ősz lévén a kertjében.... :evil: Kisebb szívbaj,de megpróbáltatásaim nem értek véget.
Mikor hazajöttem öcsém mondja hogy a gépem durrant egyet...ja mondom jó,ok,laza vagy,AKKOR mi a fenének megy MÉG MINDIG???!
Merthogy ő visszakapcsolta és ment minden,még játszott is egy negyed órát amíg megjöttem. Amit ekkor éreztem azt nehéz leírni,mégse akartam megritkítani a saját családfám.

Gép azonnal lelő,kikap,szétszerel, semmi külsérelmi nyom, a gyanús (tuningolt) videókártya langyos sehol semmi ami durranhatott volna, alaplap kondenzátorai is rendben, majd ugye ilyenkor jön a táp.

Ilyenkor végig azt hittem hogy a videókártya húzással csináltam valamit,de mint kiderült nem. A tápban a fan kézzel se volt szinte fordítható,a táp pedig nem az a fajta aki védelmi okokból ilyenkor kikapcsolna ezért az egyik kondenzátor benne le is dobta sipkáját a keletkező hő miatt. Szerencsére egy új táppal megúsztam és nem lett semminek se nagyobb baja (habár ebben nem vagyok 100% biztos,de ez egy másik téma).


vas. júl. 15, 2007 10:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Általában táp...
Régebben cd-romnál gyakori hiba volt, hogy nem elég meredeken emelkedett neki a fesz., vagy túl magas feszt adott. (wincsinél 100 évente 1) Amikor ráteszel mégegy eszközt, megjavul. Tök mindegy milyen eszköz...
Vagy tápcsere.


szomb. júl. 14, 2007 19:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 14, 2007 10:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
Régóta olvasgatom ezt a témát és úgy gondoltam én is regisztrálok és gazdagítom ezt a gyűjteményt a PC "sötét oldaláról" :)

20 éves fejemmel már nagyon sok gonosz és felhasználó-ellenes gépet összeraktam,mégis az egyik legszörnyűbb élményem egy mai napig számomra ismeretlen anomália elszenvedése volt,melynek magyarázata a mai napig nem ért el hozzám.

Na mindegy, a lényegre. Egy gépet raktam össze apámmal másik kettőből ha jól emlékszem, az alkatrészek eddig mindkét gépben kifogástalanul működtek. A gépet összerakom, BIOSt beállítom, a merevlemezen rajta is volt az áhított 98as telepítő egy másik partíción minden szükséges driverrel egyetemben,ezért optikai meghajtót nem raktam bele (ahova lett volna szánva nem kellett volna bele).
Elindítom a merevlemezről a telepítőt miután a rendszerpartíciót leformáztam,nem tud olvasni fontos fájlokat. Apám szerint tuti jó az a telepítő,legnagyobb meglepetésemre másodikra felment (?).Felkúszik a rendszer, driverek bead, szokásos újraindítást követel a Win. OK, indul a gép, hirtelen listázza az olvashatatlan rendszerfájlokat, valahogy az összes kritikus rendszerfájlt a mély nyelte el.Kampeca.

Jó,ok mondom biztos hülye vagyok és vírust kapott a szűz rendszer, vagy a driver vágta haza a rendszert, netán kilazultak a ramok...de mégis a telepítőre gyanakodtam. Na mindegy, ne végezzünk fél munkát, telepítsünk CDről az tuti jó. Gép azért átnéz,minden ok.
CD-ROM beszerel,jumperek,master/slave ellenőrzése,ez is passzol. CD bootolás,formázás,win98 fel, driverek, újraindítás, minden megy szépen!
Víruskeresés:nincs találat,merevlemez ellenőrzése:nem hibás. Gyönyörűen újra is indul. Na ugye hogy a telepítő volt. Apám mondta hogy ha már nem kell szedjem ki a CD-romot,ok.
Még egyszer leellenőriztem a gépet a holnapi szállítás előtt: bekapcs, windows rendszerfájlok olvashatatlanok már megint, ráadásul ha jól emlékszem mindig más,na mondom ez ram lesz.... Nem az volt.

Tépem a hajam hogy most mi van, 5 perce ment,azóta tönkretettem volna a HDt?

Na akkor rakjuk vissza a CD-romot és próbálkozzunk megint (ötlet híján), Windows fel, driverek, ok, reboot, ok (!!!). Kikapcsolom,bekapcsolom, Windows OK. Még jópárszor : semmi gond.

OK. akkor nem tudom mi volt előbb,kiszedem a CD-romot,ekkor kapcsoltam. Kiszedem a CD-romot, és rögtön lövöm is be a gépet : A HD random olvasási zavarokkal küzd. Vissza a CD-rom : Windows felbootol.

Ilyet én még nem láttam. Jumperek, BIOS, master/slave minden jól volt beállítva és ráadásul mindegy hol volt a CD-rom,lehetett akár másik IDE csatornán is, nélküle a HD nem ment.

Végülis benne hagytuk a CD-ROMot. Nem tudom hogy az istenben függött a HD A CD-ROMtól amikor amaz gépben az nélkül működött, de életemben ne lássam azt a gépet.

Ja persze az IDE kábel sem volt hibás... Hasonló élményektől mentes szép napot mindnekinek.


szomb. júl. 14, 2007 11:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
utini írta:
Na, mindjárt jön Zsivágó mester, és lesz nemulass...


Na erre jöttem! :lol:

Egyébként meg ritkán gyüvök, mert csak rézdrótos MATÁVon (T-bikmakk) tudok zúdulni mostanában, mert tavaly november 1. óta "Gyurcsány-féle fizetésen" (értsd: munkanélküli segély) élek.

Egyébként meg irgum-burgum...

Csók-csocsi, csók a család...


pén. júl. 13, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Vannak olyan minőségi házak, amelyekbe minél jobban csavarod a csavart, annál jobban emelik ki a sínből a kártyát. Régen kombinált fogóval kellett hajlítani a kártya fülét, hogy passzoljon...


szer. júl. 11, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Hát ügyes volt a mókus az biztos... Néha csodálkozom, hogy egyes emberekbe nem szorult annyi inteligencia, hogy az ilyesmit észrevegyék. De már annyi ilyenről hallottam, hogy nem lepődöm meg...


szer. júl. 11, 2007 21:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Szingapúri SB Vibra, de a lényegen mit sem változtat... Durva a kép, ha tényleg igaz...


szer. júl. 11, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Túl sok történet nem kapcsolódik hozzá, csak hogy jön unokatesóm, mondja nem megy a gép. Megnézem, monitor villog, és valami fura pattogó hang jön a gépből. Oldalát leszedem, onnan nem lehetett látni semmi különöset, azon kívül hogy rettenetesen koszos.. persze ősrégi gépről van szó így érthető. De komolyabb vizsgálat után megláttam ezt :
http://kalazif.googlepages.com/ISAp.jpg/ISAp-full.jpg
Nem volt a foglalatban, bele volt erőszakolva, egy halom hajszálrepedés a kártya alján, és be volt csavarva :twisted: A pattogó hangot apró szikrák okozták az egyik feltételezhetően táp csatlakozó pontnál a lap és a kártya közt. Mondjuk ez még elmegy, mert filléresek manapság ezek a régi cuccok.


Úhhh, vazze, ha jól látom az egy ISA Sound Blaster...Vagy valami Creative eszköz. Ez nagyon kemény... :lol:


szer. júl. 11, 2007 18:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Túl sok történet nem kapcsolódik hozzá, csak hogy jön unokatesóm, mondja nem megy a gép. Megnézem, monitor villog, és valami fura pattogó hang jön a gépből. Oldalát leszedem, onnan nem lehetett látni semmi különöset, azon kívül hogy rettenetesen koszos.. persze ősrégi gépről van szó így érthető. De komolyabb vizsgálat után megláttam ezt :
http://kalazif.googlepages.com/ISAp.jpg/ISAp-full.jpg
Nem volt a foglalatban, bele volt erőszakolva, egy halom hajszálrepedés a kártya alján, és be volt csavarva :twisted: A pattogó hangot apró szikrák okozták az egyik feltételezhetően táp csatlakozó pontnál a lap és a kártya közt. Mondjuk ez még elmegy, mert filléresek manapság ezek a régi cuccok.


szer. júl. 11, 2007 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Aha, már érteni teccem. :D :D


szomb. júl. 07, 2007 16:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ahhoz képest megért 48 oldalt. :D
Mégiscsak van benne valami. :roll:

Értés lenni félre. :wink:
Én nem a full topicról írtam, amit, hanem egyesek és éppen azok itt bazirgálnak, hogy mi a topic címe, meg hogy letértünk a sínről, osztán éppenhogy ők nem a klasszikus és poénos rémtörténetről írogatnak már egy ideje. :roll: :evil:


szomb. júl. 07, 2007 15:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jujj, PH! alpróhirdetésében:

- Codegen 350W táp (gyárilag halk ventillátoros!)
{
-a gép
-többi pramétere
-felsorolva
}

Végén:
Akár kisebb szervernek, letöltögető gépnek.... stb.. Sokat nem fog fogyasztani és hangja is alig van


:D :D


szomb. júl. 07, 2007 14:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
Ez sorozatban nem volt egy klasszikus "rémtörténet", mint a topic szándéka szerint.

Ahhoz képest megért 48 oldalt. :D
Mégiscsak van benne valami. :roll:


pén. júl. 06, 2007 14:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Osztán mé' kérded :?: :wink:
Ez nem rémes, csak az, hogy mi van a 386 vagy 486-os gépekkel?
Ez sorozatban nem volt egy klasszikus "rémtörténet", mint a topic szándéka szerint.


pén. júl. 06, 2007 10:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség