Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 07, 2024 9:20



Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Földelt konnektor 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Ja, a TV márkája: Videoton, a hangkártya: Creative SoundBlaster AudioPCI 128 (megjegyzem: egy régebbi gagyibb karival nem volt bugás, akkor a hangkai is ludas lehet??)


szomb. jan. 17, 2004 0:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Jóestét!
Nekem is búgással kapcsolatos problémám lenne, nevezetesen a tv-röl szeretném a hangot a szgépre lehozni, fejhallgato kimenetböl a line-in-be. Csakhogy bedugom és búúg. Akármit csinálok a tv ugyanolyan hangerövel búg, még kikapcsolt állapotban is. Csak ugy tudtam ezen segiteni, ha a tv-n felnyomtam a hangeröt, de akkor a gépen már torzult. Azt mondták, ez földhurok. Szerintetek meg lehet szüntetni az antennánál való kondis leválasztással?
Vagy a HPF-vel, isolator-ral, vagy valami ócsó megoldás? :)

További jóécakát,
Bye


szomb. jan. 17, 2004 0:32
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szia !

Nem olvastam végig az ósszes hozzászolást, de sehol nem
emlegették az ÉRINTÉSVÉDELEM szót?! Érdemes utána járni.
A számítógép földeléssel kell bekötni, hiszen minden fémes
érintkezésű!!!

Szerintem séróból vigyél egy földelőszálat a géphez!!!
Ha minden igaz az is megfelel, ha a távfűtésre kötsz egy
földelőszálat, de erre ne varj gombot.

Volt egy ügyfelem akinek 2 tápja maghalt áramszünetkor
aztán túlfeszvédő hosszabbító beköt na még 1 táp... Nesze
Kiderült, hogy a családiházuk emeletére a villanyÁSZ
elfelejtette bekötni a földet. És még szerencse, hogy csak
a táp szállt el. Megcsinálta a szerelő azóta minden oké.

Üdv

Zsolt


csüt. ápr. 03, 2003 23:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Kedves Venc!
Ha figyelmesen végigolvasnád a Földelt konnektor című topicot, akkor láthatnád, hogy többeknek van (volt) ugyanez a problémája. Egyeseknek a topic eddigi élete során sikerült is eljutniuk oda, hogy megoldódott a problémájuk. Különös figyelmedbe ajánlom Cov történetét. A topic nyitója ugyan nem erre keresett választ, de néha azért az eredeti kérdés is szóba került. A UPC valószínűleg adott Neked egy dobozkát, amire az van írva, hogy HighPass Filter. Ezt valószínűleg a tv-készülék felé menő ágban helyezték el. Tedd át ezt a dobozkát a tunerkártyádra menő ágba, és meséld el, mi történt!

Üdv

fdsa


csüt. ápr. 03, 2003 23:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szia GeorgeBoy!

Nekem is hasonló a problémám. Rákötöm a TV kimenetre a TV-
t, a hangot meg a hangkártya kimenetre és mind a kép, mind
a hang rossz. A képen fehéres csíkok jelennek meg, amelyek
alulról felfelé mennek, a hang viszont zúg. Elég csak
átkapcsolnom az AV1-re a TV-n, még a számítógép sincs
bekapcsolva és már búg is. Kicsit kísérleteztem és
észrevettem, hogy ha kihúzom a gépet a konnektorból, de a
monitor még be van dugva és a géphez is hozzá van
kapcsolva, akkor is búg. Rájöttem, hogy valami hálózati
zavar jön be. Vettem egy zavarszűrős elosztót, nos az sem
oldotta meg a problémát. Egyedül akkor ment jól, amikor a
gépet és a monitort egy trafós 220->110 V-os átalakítóra
dugtam. Gondolom ilyenkor teljesen le van választva a 2
dolog a hálózatról. Viszont ezt így nem tudom és nem is
akarom használni, mert az átalakító önmaga is zúg (ez egy
nagyteljesítményű átalakító).
Nem hallottál azóta valami jó ötletet, hogyan lehetne
segíteni a dolgon?
Egyébként nekem is UPC-s kábelTV-m van meg az internet is
azon jön és ha véletlenül a végződéséhez érek, szépen
megráz.

Köszi előre is

Venc


csüt. ápr. 03, 2003 21:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Köszönöm a sok sok hozzászólást! Fõleg azt,ami a topicindító kérdésemre reagál :)
Végülis egyik megoldást sem választottam :), tv-kártyával csak rádiót használok, olyan gyenge a tv mûsor,hogy azt bõven elég tv-n nézni, ha villámlik akkor meg kihúzom a konnektorból a gépet.
Még élek.


csüt. ápr. 03, 2003 14:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Persze, ezen a csonton még van sok rágnivaló!


csüt. márc. 27, 2003 3:02
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Akkor egy tulajjal együtt beszerzek egy műszert, oké :-)
Aztán majd megmutatom Neki ezt a topicot is, az tuti lesz!
Sztem is egy érzékeny pont a tuner>hangkártya kábel...
CD-bemenet nem használ, ezt már sokkal régebben is próbáltam.
A rázásról: most már megvárom, h ráérjen a haver, és kész.

Üdv, Cov.
ui: azért még benézegetek ide, sok érdekesség van ;-)


csüt. márc. 27, 2003 2:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Azért azt még próbáld ki, hogy változik-e valami, ha letiltod a keverőn a CD bemenetet. A kártyákon már tényleg nem nagyon lehet variálni. A tunerből a hang hogyan megy át a hangkártyára? Ha külön kábelen, akkor annak a kábelénél is lehet talán keresni valamit. Ha túl hosszú, esetleg valami rövidebbet próbálj!
A földelés vizsgálatához kellene egy műszer, de ha nem értesz hozzá, akkor a műszer tulajdonosa is. Ha a radiátorhoz képest is ráz a PC háza, akkor ahhoz képest kellene megmérni a házon lévő feszültséget, de akkor a szakember által bekötött konnektorral lehetnek gondok, pl. megszakadt valahol a földelés. Azt írtad, hogy közvetlenül a tuner bemenete és a HPF közé beraktál egy toldókábelt. Ha azt nem a tuner bemeneténél húzod szét először, hanem a toldó másik végénél, akkor látod, hogy mit fogsz meg, és akkor nem ráz. Utána már nyugodtan nyúlkálhatsz a gép háta mögé.


szer. márc. 26, 2003 14:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Oké, olvastam (a levelet is). STP +lesz vmikor. Leírom miként vannak
a slotban az eszközök. Táp- (cpu-) AGP/VGA- netes hálók.- belső hálók.-
tuner- üresISA- üresISA- hangk.- Gondolom ez így korrekt, régóta így van.
Egér PS/2-n van, de eléggé rövid a kábel, így mivel nagytornyom van,
a ház közetétől (ps/2 csati) csak az asztal lapja felé megy kábel, egérig,
semmi lelógás, vagy hasonló.

De a témánál maradva: nincs már kedvem csipkedtetni magam, nem lehet
mérni vmivel (lehetőleg vmi egyszerű módon), h ráz-e még? Mit kérjek
kölcsön, amíg tesztelgetek? Ezekhez nagyon nem értek...

Üdv, Cov.
ui: a HPF tuner előtt jól teljesít, tképp már jó minden, már csak ráz picit


szer. márc. 26, 2003 12:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Ha visszaolvasol, valaki korábban belinkelte az érintésvédelmi szabványokat.
A PC az I. érintésvédelmi osztályba tartozik, a megérinthető fémrészeket földelni kell.
A szórakoztató elektronikai eszközök nagy része a II. érintésvédelmi osztályba tartozik, ahol az üzemi szigetelésen kívül be kell építeni egy második szigetelést, be kell tartani meghatározott szerelési távolságokat a feszültség alatt álló részek és a megérinthető fémrészek között. Valószínűleg azért alakult ez így ki, mert takarékosságból régebben a szobákba nem telepítettek földelt konnektorokat. A professzionális célra használt erősítőket (egy gitáros srác színpadi halála után) csak földelt kivitelben szabad használni. A kettős szigetelést, ha jól emlékszem, 3 kV-os feszültséggel vizsgálják, ezt a hálózati trafónak ki kell bírnia.
A tv-kbe mostanában zavarszűrő kondenzátorokat építenek be a hálózati vezeték két ága, ill. ezen ágak és a fémváz közé. Ez azt okozza, hogy az antennacsatlakozón megjelenik a hálózati feszültség fele. Ezt fizikailag értem, jogilag én sem értem!


kedd márc. 25, 2003 12:58
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sajnos nekem sem földelt a konnektorom amiről a gép fut.
De ennek kapcsán felmerült bennem a kérdés: Miért van az, hogy a PC-nek földelt konnektor kell, míg az összes szórakoztató elektronikai eszközt hagyományosan olyan csatlakozóval látják el, amivel esélyed sincs földelést kihasználni?
Főleg pl egy monitor vs TV esetén érthetetlen a dolog.


kedd márc. 25, 2003 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
E-mailben már írtam, de leírom még egyszer, hátha jó lesz másnak is.
A hálókártyát és a soros port szalagkábelét tedd minél közelebb a tápegységhez, a hangkártyát és a tunerkártyát pedig a lehető legtávolabbra! Csökkentheti a zavarokat, ha UTP kábel helyett STP (árnyékolt csavart érpár) kábelt használsz. A CD hangkábele sok zavart összeszed, a keverőben a CD-t alapból tiltsd le, csak akkor engedélyezd, ha CD-t hallgatsz. Végleges megoldásként a CD hangkábel árnyékolásának a földelését az egyik végén meg kellene szüntetni, de kellene egy jelföld kábel, ami az árnyékoláson belül fut. Ha a CD hangkábel csak 2 ér + árnyékolás, akkor kábelt kell cserélni.
A rázás forrását ki kellene deríteni végre. Húzd ki a tv-ből az antennakábelt, ha úgy is ráz a tuner bemenete, akkor a PC földje nem rendes föld.


kedd márc. 25, 2003 2:56
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szóval... a plusz koaxot -h ne a tunerba menjen közvetlen az elosztó- a
videó-tv szabványkábel helyettesíti (videót kiszedtem a sorból). Az elosztó
másik ágán pedig van egy 2m-es koax a kábelmodemhez (TV-nél már nem
kellett ugye), így a toldalékok kérdése megoldva. A tuner előtt van
a HPF, ami elég jó megoldásnak bizonyult. Amikor csak a TV-z nézem a
monitoron, akkor szinte tökéletes a kép (már amit ez a kártya tud adni).
Ha sok netes progi fut, meg rángatom az egeret, akkor elég határozottan
romlik a hang, mintha vmi gerjedés hangját hallanám (búg, le/felerősödik).
Mondjuk a rázás még mindig áll, de egyelőre megelégedtem ezzel az eredménnyel is.

Üdv, Cov.


kedd márc. 25, 2003 2:26
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nem olcsóbb, de jobban megéri, ha olyan fi-relét veszel, ami a házi elosztótáblára szerelhető és nemcsak a konnektorba dugott valmibe dugott valamit védi, hanem a ház (lakás) összes fogyasztóját.


hétf. márc. 24, 2003 22:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Visszatérve a topic eredeti témájára: a közismerten drága Conrad katalógusában találtam:
Védőcsatlakozó áramütés ellen (lánykori nevén Personenschutz-Zwischenstecker). Minden különösebb szakértelem nélkül a konnektorba dugható, megszólalási idő 30 msec, méretezett különbségi áram 30 mA, kétsarkú hálózatmegszakítás. 10 amperes kivitel 7990.-, 16 amperes kivitel 8990.- Ft. Látott valaki olcsóbbat?


hétf. márc. 24, 2003 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Az elosztó és a tuner közé kell beiktatni. Az eredeti helyén úgy írtad, hogy közvetlenül az elosztó kimenetén volt. Ugyanúgy kellene itt is megoldani. Ha valamiért nem lehet, akkor a kitermelt falon kívüli kábelből készíts egy antennatoldó kábelt, 1-2 métereset, és akkor már nem a dobozt kell benyomni a tunerbe. A főágba semmiképpen ne tedd a HPF-et, mert megszünteti a netkapcsolatodat. A modem kapja csak meg a teljes szűretlen jelet. A HPF arra való, hogy kiszűrje a kábelnet zavaró adatforgalmát a tv-jelből. Nem ismerem a kábelnet jelformáját, de kizárt dolognak tartom, hogy 10 MHz feletti jeleket tartalmazzon. A TV-csatornák 50 MHz körül indulnak, a HPF (felüláteresztő szűrő) ezeket átengedi, az 50 MHz alatti jeleket nem engedi át. Az általam összehekkelt leválasztó is HPF, vagyis felüláteresztő szűrő, a beleépített alkatrészekkel tudom meghatározni, hogy milyen frekvenciától engedjem át a jeleket. A UPC által adott HPF valószínűleg korrektebb, mint az enyém, valószínűleg megbízható helyen gyártatják.
Magyarországon általában a Jézus Szíve MGTSz átképzett fejőnői gyártják a boltban kapható antennakiegészítőket, olyat azért még én is tudok csinálni itthon, a konyhaasztal sarkán :)
A legjobb az lenne, ha kérnél még egy HPF-et a UPC-sektől, valószínűleg megértenék a problémádat, és lenne egy HPF az eredeti helyen is. Valószínűleg nem véletlenül tették oda!
Egyébként, ha jó a kábel földelése, és a PC is megkapja a földet, nem szabadna, hogy rázzon, akár be van kapcsolva a tv, akár nincs, legfeljebb akkor, ha pont a tv-be akarod bedugni az antennát. Ha a tunerkártya bemenete ráz, akkor viszont valamelyik föld meg van szakadva, vagy a kábelé, vagy a PC-tápé.
A videót próbáld meg kihagyni a rendszerből, lehet, hogy annak is van zavarszűrője a hálózati részen


szomb. márc. 22, 2003 12:56
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nos, a TV-t nem kapcsolhatom ki, mert már 2X volt itt a szerelő, és
a tápja hibás (nem tud bekapcsolni, így mindig standy-ban lehet csak).
Persze a koaxot kihúzhatom :-) Azt a HPF-et meg a tuner ágába is lehet
tenni, de akkor a net felé eső teljes rész elé tegyem? Mert a másik esetben,
mikor közvetlen a tuner elé tenném, ott akadályoz a doboz.
Előbbinél a netet is "szűrné", de mint írtad, az nem gond.
Szal még van mit próbálgatni, remélen nem csap agyon :-)

Üdv, Cov.


szomb. márc. 22, 2003 2:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cov, írtam privibe, itt megismétlem: tedd át a HPF-et a tunerhez vezető ágba! És közben kapcsold ki a tv-t, akkor nem ráz!!!


szomb. márc. 22, 2003 2:34
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szóval egy szolgáltatós HighPass Filter, illetve a külső koax kiiktatása
együttesen szinte tökéletesen megoldotta a dolgot. Már csak az egér
zsinórja bohóckodik bele az adásba, vmi gerjedés azért még van.

Üdv, Cov.
ui: persze nagy igyekezettel szerelgettem, és közben +int jól +csípett :-/


szomb. márc. 22, 2003 2:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Stevee_TM, hárommal fölötted leslie_m leírta, mennyiért van garantáltan jó doboz. Neki hihetsz, ő már csinált ilyet.
Az, hogy a VHF alján romlik a jel, azt jelenti, hogy túl kicsik a kondik, 100 pF körüliek, vagy még kisebbek. Nagyobbat rakj bele, 2,2-4,7 nF értékűeket, lehetőleg egyformákat, vagy közeli értéket.
A réz doboz talán egy hangyányival jobb, mint az alumínium, elektromosan árnyékol, de mágnesesen nem. A legjobb az olyan anyag, mint amilyenből a TV-tuner árnyékoló doboza van, ónozott vaslemez. Talán nem véletlenül!
Jó próbálkozást!


pén. márc. 21, 2003 19:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Huh...fdsamamno, ez az uccsó leveld nekem már sok volt, szal elő kéne vennem a fizikakönyvemet...nem tudnál tartani egy elektronika órát itt a fórumon:)
Na dá dobozra visszatérve, befejeztem, szereztem csomó kondit.
Az a szitu hogy már nem ráz a videó:))(van egy kondi az árnyékoláson is) viszont kicsit romott a jel minésőge, DE nem az UHFben(ott minden tökéletes) hane ma VHF(L) (nekem igy irja a TV) ben kicsit visszajöttek a hullámok.
na ez mitől lehet?

Egyébként nekem asszem egy rézdobozom van, ill asszem mivel a belseje sárgának tűnt mikor megfúrtam(ha a rezet lehet kromozni és a krómozott fém is vezetiaz áramot akkor nekem tuti az van:) ). Na mind1 kicsit szívtam az árnyékolás bekötésével, de most full dizájnos lett:) olyan mint egy dekóder csak nem az:)
Na üdv.: Stevee_TM


pén. márc. 21, 2003 17:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Így már OK. Csodálkoztam is, honnan kerülne olyan sok volt
a kábelbe... Amit meg írsz, az egy okkal több, hogy csak
megfelelő védővezetővel ellátott konnektorba dugjuk a gépet!


pén. márc. 21, 2003 17:11
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Oké, ha lesz idő+kedvem, akkor nekilátok vmit alakítgatni.
Nem gondoltam, h ennyire számítana az elrendezés, ha elvben
jól vannak a kábelek. Mivel az új koax emlegy a gépig, a
tunert abból fogom ágaztatni vhogy (majd kitalálom, talán a
másik elosztót áthozom ide, így kiváltom a falon kívüli koaxot).

Üdv, Cov.
ui: köszike a képeket, élmény volt látni :-)
ui2: szóval pókhálót is tudsz már forrasztani, hehe...


pén. márc. 21, 2003 16:40
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
200Ft egy 3x3-as ónozott doboz, "F"-lyukkal.


pén. márc. 21, 2003 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
sagyuri: nem a tv-kábel ráz, az csak a földet szolgáltatja a rázáshoz. Minél keményebb a föld, annál jobban ráz. A tv-k (és PC-tápok, ha földeletlen konnektorba van dugva) hálózati zavarszűrője okozza a rázást. A fázis és a sasszi, valamint a 0-vezető és a sasszi közé van kötve egy-egy 2,2-4,7 nF körüli kondi, vagy egy integrált zavarszűrő kondi. A gyártó nem tudhatja, hogy Te milyen állásban dugod be a dugót a konnektorba, ezért van mindkét vezetéken. A két kondi viszont feszültségosztóként viselkedik, ezért mérhető 110 V a bekapcsolt TV antennabemenetén. Az antennacsatlakozó háza a sasszin van, a belső vezető és a külső ház között 1-2 Ohm-ot mértem (kikapcsolt állapotban). Amikor keresem az antennahüvelyt, kezemben a dugóval, aminek persze fogom a fémrészét, és jól le van földelve, ez a 110 V ráz meg. A 4,7 nF-os kondi impedanciáját korábban kiszámoltam, 680 kOhm körül van, így a rajtam átfolyó áram max 0,3 mA lehet. A leválasztó beiktatásával a dugó külső vezetője és a TV sasszija között 45-55 V-ot mértem, ez már nem ráz. A földhurok persze a másik bosszantó tényező. DE: (Stevee_TM, Te is figyelj!) ha a TV és a TV-tuner elosztója elé teszem a leválasztót, és a PC rendesen földelt konnektorban van, a TV antennacsatlakozója ugyanúgy rázni fog, az antennakábel a PC felől elég kemény földet kap, a TV pedig ráteszi a maga 110 V-ját. A TV-tuner bemenete szintén rázni fog, ha ott piszkálom, mert a PC adja a földet, a TV pedig ráteszi a 110 V-ot a leválasztó utáni kábelszakaszra. Ha közvetlenül a TV elé teszem a leválasztót, akkor, ha a PC földelt, sehol sem fog érzékelhetően rázni, de megmarad a földhurok a TV-tuner bemenetén. Ezen a gondon legfeljebb két db leválasztó segíthet.
Először egyébként trafóval kezdtem; a koax-elosztóból kibányászott vasmagra tekertem 3-3 menetet (meg 2-2-t, meg 4-4et) a 0,01 mm-es drótból. Azóta tudok pókhálót is forrasztani! A VHF-et és az UHF alját egész jól hozta, de sajnos az UHF sáv közepétől felfelé láthatóan csökkent a jel. A leválasztás tökéletes volt, hiszen galvanikusan teljesen le volt választva a TV. Több vasmaggal is próbálkoztam, tekertem légmagos trafót is, de végül a kondis változat nyert.
A teljes rendszert sajnos most nem tudom kipróbálni, mert, mint említettem, nincs is TV-tunerem, csak a TV-kép minősége alapján döntöttem. Ahol zavarok jelentkeznek, azokon a csatornákon a TV beépített antennájával is fogható TV-adások vannak, tehát valamit antennaként is felszed a cucc, pedig fémdobozban van, igaz, alumínium, ami a mágneses hatások ellen nem sokat ér, viszont ilyen volt itthon. Ónozott vaslemezből készült doboz sokat javíthatna, de azért el kellene menni boltba.


pén. márc. 21, 2003 13:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Összedobtam egy beta dobozt, de már ezzel is qrva jó:))
1 csati kivételével minden szuper, a fixtvnél a keresztirányú hullámzás megállt, de most vizszintes, mind1, úgyse nézem:)

Egyébként most úgy néz ki a dolog, hogy a fémdobozba bemegy két rf, és a közepére van rátéve a kondi(az a kondi amivel már fentebb próbálkoztam) az árnyékolás simán össze van kötve, de még ma szerzek ahhoz is egyet.
Egyetlen dolog ami még idegesít, hogy még mindig ráz ha a videó bemenetét és a kábelt megfogom:( Pedig a dobozomat rögötn oda applikáltam be ahol bejön a kábel...bár lehet hogy ez az árnyékolásról hiányzó kondi miatt van.

Na késöbb még írok a fejleményekről.
Üdv.: Stevee_TM


pén. márc. 21, 2003 12:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cov, ennél bonyolultabban már nem is lehetne! A helyedben én megszüntetném a TV felé menő második elosztót és a falon kívüli kábelt. Az elosztók helyből 3 dB-t csillapítanak a jelen, nekem is így volt, de kivettem, mert érezhetően gyengült a jel, romlott a kép. Most egy csatlakozópáron keresztül toldom a vezetéket. Itt is jobb lenne lecserélni "F" típusú csatlakozókra a hagyományos antennacsatlakozókat. Az új kábeled bemegy a gép közelébe a modemhez, ott kellene inkább egy új elosztót beiktatni a tuner számára. A PC most elég sok földet kap: 1. a hálókártyán keresztül, 2. a 220-as hálózatból, 3. az antennakábelről (amit elszigetelsz). Szerintem óriásit javulna a helyzet, ha átalakítanád (alakíttatnád) a kábelrendszert.

Stevee_TM: hajrá!


pén. márc. 21, 2003 2:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
fdsamano köszi a képeket, sokat segítettek, már meg is csináltam a saját dobozomat:)
Ma lemértem hogy hány volt van koaxon, és 20-40 között ugrált. áramerősséget nem tudok mondani.
Sajna holnap, vagy hétvégén tudom csak összedobni normálisan a cuccost, még nem volt időm kondikat kereseni:(
Üdv.: Stevee_TM

U.I.: Bocs a késői reagálásért, de nem tudok levelet küldeni outlookból, csak webről válaszolni, és ritkán tudok csak ide feljönni.


csüt. márc. 20, 2003 22:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
fdsamano:
Köszi a "címeket" :-)
A kábelelosztás azért alakult így ki, mert az előző lakó a legbelső
szobában TV-zett (falon kívül vitte a koaxot a nappaliból). Mivel mi
a nappaliba tettük a TV-t, és az elosztó eredetileg is ott volt, maradt is.
Mikor hozták a kábelnetet, a "főkábel" ugye egy aljzatig megy (ez pedig
a nappali felé indul), ezért oda került a (netes) elosztó. Nagyjából:



(netes elosztó) új, vastag koax
bejárat-----------*-------------------------------kábelmodem +[PC]
I +
I tuner
I I
I I
(sima elosztó)----------------------------------------
I falon kívüli "eredeti" koax
I
[TV]


Nálam igenis ráz a koax, de a szolgáltató szerint
a szabványnak megfelelőek a hatérértékek. Ez azóta
van így, mióta a net miatt átkábelezték a házat, így
azóta a tunert (PC-ben) **** hozza az adásokat.
De az egér drótja, meg a full szávszélességen való
letöltés is bezavarhat időnként (egyes) adókat.
Szal én próbálom nem keverni a fogalmakat, csak mondom,
h miket tapasztalok, én megoldásom még nincs rá.

Jelenleg papírral szüntettem meg a koax fémes lacsolatát a PC-mel,
illetve nem közvetlenül jön a kábel, hanem egy videón keresztül,
aminek a tunere régóta nem működik, csak VHS lejátszásra maradt nálam.

Üdv, Cov.


csüt. márc. 20, 2003 4:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Látom, még mindig él a téma...   :-)

Nem értek a CATV rendszerekhez (sem), így nem tudom, mitől rázhat a kábel. Olyat én is látok, hogy ha a kábel melegpontja bedugás közben közel jut a testhez, akkor szikrázik. Pedig ahhoz 1-2 V nem elég! Honnan a fenéből kerül rá a fesz.? A koax köpenye meg egyáltalán nem szabad, hogy fesz. alatt legyen (mármint a földhöz képest), mert az azt jelenti, hogy nincs (jól) leföldelve. A kábelen lévő idegen feszültség és a földhurok két teljesen különböző dolog, elvileg semmi közük egymáshoz, de mindkettő ellen elég jól véd akár a KÉT kondi (az árnyékolásban és a belső érben is), akár egy színvonalas trafó. Rádiótechnikában jártas emberkék biztos tudnának olyan trafót tervezni, amelyik mindkét irányban kb. 75 ohmos impedanciát mutat és kellően jó az átvitele abban a sávban, amelyre itt szükség van. Ez jó minőségű műsorjel-átvitelt tenne lehetővé és a galvanikus leválasztás miatt nemcsak a földhuroktól védene meg, hanem mindenféle gonosz idegen potenciáloktól is! Tessék kérem levelekkel és e-mailekkel bombázni a Rádiótechnika szerkesztőségét!
(Persze egy ügyes kezű ember - ha nagyon akar - létre tud hozni a szobában egy újabb földhurkot a leválasztó trafó után is!   :o)   )
Ja, és a gépét dugja mindenki jól működő, hatásos védővezetővel bíró aljzatba! Ez nem vicc, tényleg akár létkérdés is lehet!


csüt. márc. 20, 2003 1:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Bocs, túl tömören próbáltam fogalmazni. Ha csak tv-t és videót használsz, akkor egyáltalán nincs földhurok. Ha a tv össze van kötve az antennán kívül videokábellel is, akkor már támad egy földhurok, de ennek a keresztmetszete általában elég kicsi, nem szed össze túl sok zavarjelet. Többek leírása alapján, ha a tv-tunert is bekötik, a normál tv-n nem romlik észrevehetően se a kép, se a hang, csak a tunerkártya bemenetén keveredik be a zavar.
A fent leírt megoldásod sokakon segíthet, a video tunere nem szedi a zavarokat, a videokimenet jelszintje 1 V, a földhurok miatti zavaroké néhány millivolt lehet, az antennajel szintje néhány tíz mikrovolt. Cov-nak sajnos rossz a videójában a tuner, nála ez nem jön számításba. Rázni viszont ugyanúgy ráz ez a megoldás is, de ha nem kell állandóan ki-be dugdosni az antennakábelt, akkor ez már nem akkora probléma.
(nekem tulajdonképpen nincs is tunerkártyám! :)


csüt. márc. 20, 2003 0:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Először is a tv és a video nem földfüggetlen alapból, mivel a koax földje teszi a dolgát. Innen van az eredendő probléma, ugye... lásd koaxon lévő tömberősítő távtáplálása.

De ha leválasztottuk valamilyen megoldással a földről, akkor mivel a TV-out egyszer már felmegy a tv-re a koaxon,
egy helyről kap csak földet, ez pedig a szgép, mivel a TV tuner in és a TV out u.az a potenciál, ezért nem jelent újabb földhurkot.
Egyébként én a tv tunert ritkán használom tv-nézésre, akkor is a video tunerjén keresztül (jobb a tunerje) ill. videojeldigizésre, így nagyfreki nem megy a gépre, csak videojel, ami kevésbé érzekeny a zajokra, nem annyira működik antennaként, mivel sokkal kisebb a freki.
És természetesen az is jól árnyékolt koaxon megy vissza, nem gagyi hangfrekis kábelen (értelemszerűen)
Üdv: leslie_m


szer. márc. 19, 2003 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
leslie_m, üdvözlünk a fedélzeten!
A számítógép tv-tunerét hova kötöd? Csak a tv-ről és a videóról beszéltél, azok földeletlenek. A PC viszont behoz egy újabb földet.


szer. márc. 19, 2003 15:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi!
Bocs, ha beleszólok a magasröptű elmélkedésbe, de talán tudok valamiben segíteni, ha már említve lettem fentebb.
A leválasztást természetesen sokféleképpen meg lehet oldani, én csak egy bevált módszert adtam közre, nyilván van jobb is. Egyébként ezt tanult kollégánk, Sagyuri fejtegette korábban.
Szóval szerintem:
Steeve: a kábelezésed némi módosításra szorul!
Hasonló felépítéssel kezdtem, és először nekem is pocsék volt a kép, de kis átalakítással feljavult.
Először is a leválasztást közvetlen a lakásba beérkező kábel elejére tenném. Aztán a video egy gyengébb, már osztott jelet csak gyengít, és újabb zajt termel. (Tunertől függ) Tehát nálam a fali leválasztó után (szigorúan F-csati, + árnyékolt fémdoboz,2 db. 2nF kerámia ld. fent.) bontás nélküli koax vezet a tv felé, előtte F-csatlakozós, kis veszteségű 1->2 osztó, fele a TV-re, fele a Videóba. A Video Scarton megy vissza a TV-re.
És lám, brumm totál megszűnt, a kép visszajött, szellemkép elmúlt, Teletext visszatért, és örülünk. :o)
Üdv: Leslie_M


szer. márc. 19, 2003 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Háztartási bolt -> AZÚR
Varrógép bolt meg valahol a József körúton van.

Azt még nem értem, hogy ha amúgy is bemegy a szobádba a kábel a modemhez, akkor miért nem ott van az elosztó. Nem kellene az ablakon ki-be dugdosni a kábelt! Az még egy fölösleges hurok lehet.
Azt meg jó, hogy mondod, hogy még a modem jelei is zavarják a tuner bemenetét! Nekem az ADSL nem zavarja a telefonálást.:)


szer. márc. 19, 2003 15:04
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Elméletileg :-) AMúgy ha nagyon sok progi fut (főleg ami a kábelmodemet
használja, erőteljes letöltések), akkor jobban remeg a kép.
Az egér is bezavar nagyritkán, de ezzel a "drótja csökkentéssel"
egy kicsit jobb lett. Gerjed itt minden mindenre... :-)

Üdv, Cov.


szer. márc. 19, 2003 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cov, ezexerint nálad a tv-kábel most félig antennaként működik. Gondolom a papírszigetelés most is leválasztja a kábel földjét...


szer. márc. 19, 2003 12:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
"Azért jó ennek a topiknak a címe, mert erre normális ember nem jön be...."

Köszi. :)


szer. márc. 19, 2003 11:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Közben -ha szabad beleírnom- a tápventit fordulatát levettem, az egér
drótját rövidebbre "fogtam", nem lóg le a gép mögé. Ha scrollozok, így
nem búg közben annyira.
"Hogy miért kezdük el...?" - tökéletesen egyetértek, de így leírni nem tudtam volna :-)

Üdv, Cov.


szer. márc. 19, 2003 11:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Azért jó ennek a topiknak a címe, mert erre normális ember nem jön be. Magunkra maradtunk... :)

Stevee, a jelekből ítélve kicsi a kondi, a VHF sávban erősen csökkenti a jelet. Ha le tudod ellenőrizni, hogy pl. az UHF sáv közepétől felfelé jobbak az adók, akkor biztosan. A zavaró jelek nagy része azért van, mert a kondi és az antennabemenet közti kábelszakasz antennaként viselkedik, és így a tv veszi a földi sugárzású adókat. Emiatt kell fémdobozba építeni a cuccot, hogy árnyékolva legyen.
Az antennakábel hullámimpedanciája 75 Ohm. Ez nem azt jelenti, hogy egy Ohm-mérővel rámérsz, és annyinak találod, hanem azt, hogy ha a kábelt egy 75 Ohmos jelforrásról meghajtod, és egy 75 Ohmos ellenállással a másik végén lezárod, akkor a kábelen nem alakulnak ki reflexiók (visszaverődések), amik a képernyőn szellemképként jelentkeznek. Ez a hullámimpedancia függ a belső vezető átmérőjétől, a belső szigetelés vastagságától és anyagától, a külső és belső vezető egymástól való távolságától. Ha ezek közül bármelyiket megváltoztatod, a hullámimpedancia megváltozik, reflexiók keletkeznek. Ha csak annyit csinálsz, hogy beiktatsz egy antennatoldó kábelt, a hagyományos antennacsatlakozókban másak az átmérők, és más a szigetelő anyaga, mint a kábelen, már romlik a vétel. Az ún. "F" típusú csatlakozók ilyen szempontból egy nagyságrenddel jobbak.
Hogy miért kezdtünk el görcsölni mégis egy antenna-leválasztón? Az egyik ok a tv-készülék antennabemenetén megjelenő 110 V-os feszültség, ami megrázó élmény. :)) A másik ok az ún. földhurok. Az antennakábel a ház bejáratának közelében össze van kötve a hálózat (220 V) földjével. Ez a földelés két különböző úton jut el a tunerkártya bemenetéig, ahol újra összetalálkozik. A hurkon áthaladó, különböző forrásokból származó mágneses erővonalak a hurokban feszültséget indukálnak, amit a tuner vesz, felerősít, modulálja vele a hasznos jelet, demodulál, majd megjeleníti a képernyődön és a hangszóródban. Ennek a földhuroknak a hatását akarjuk megszüntetni úgy, hogy közben a hasznos jelünk minél kevésbé csökkenjen.


szer. márc. 19, 2003 2:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ne hagyjátok abba! :-)

Üdv, Cov.


kedd márc. 18, 2003 5:54
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
Na megcsináltam ezzel a kondival.
Először is a "tesztkörnyezet":
Jön az antenna kábelről(kábeltv rulez:)) ami megy a videóba.
Na ha én megfogom a antennakábel végét, és hozzáréek a videó rf bemenetéhez olyan görcs áll a kezembe hogy...nagy...Na de a videóból megy kábel a tvbe és e kábel és a tv között már nem ráz(vagy nagyon kicsit).
Szal fogtam két rf csati véget, az árnyékolás közé beapplikáltam a fentebb említett kondit.
Vegyes tapasztalat...volt jópár adó, ami erősen "hullámzott"(hülye átlátszó hullámvonalak futottak benne), ami kicsit csökkent, de néhol a hullámok helyett pontok jöttek(elég kontrasztosak). +pár adónál ami eddig jó volt olyan jelenség van, hogy a csatorna száma, amit a tv ír ki szal nem kábelen kapom a jelet, szellemképes lett. Néhol normál szellemkép néhol a már említett kontrasztos pontozás.
Fura...nagyobb vagy kisebb kondival próbálkozzak tovább? holnap megyek szétkapok pár döglött cuccot...
Üdv.: Stevee_TM


hétf. márc. 17, 2003 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Esetleg lehet 105 pF, vagy 105 nF, vagy 10 nF 5%, vagy bármi. Valószínűleg 250 V feszültséget bír.
Változtatható kapacitású (trimmer) kondi létezik, a legnagyobb érték, amit hirtelen találtam 5-90 pF között állítható, céljainkra kevés, nincs értelme foglalkozni vele. Meg jóval drágább is, mint az egyszerű kondik.
Amit találtál, azt esetleg kipróbálhatod. Szedd szét az antennadugót, a belső vezetőt hagyd bekötve, a külső vezetőt (árnyékolás) a kondival kösd rá az antennadugó külsejére, valahogyan rögzítsd, hogy fémesen érintkezzen, és bírjon ki egy kis mechanikai erőltetést, hajlítást! Ne kézzel tartsd, mert esetleg ráz, és nagyokat káromkodsz! Utána nézd végig az összes csatornát/programhelyet, hogy mi változik. Aztán írd le nekünk, lécci!
Amit esetleg ki lehetne próbálni, az a többrétegű kerámia kondenzátor, azt írják róla, hogy a nagyfrekvenciás viselkedése kiváló, viszont az üzemi feszültsége csak 50 V, ami olyan helyekre, ahol szikrázás tapasztalható, nem biztos, hogy elég (esetleg a kondi elég [ha-ha-ha]). Sajnos ilyenem nincs itthon, a boltok meg megint zárva vannak :(((


vas. márc. 16, 2003 14:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
Na ezek szerint én találtam kerámia kondit:)
Egyetlen gond már csak az hogy sztem ez még orosz technology és csak ennyi van ráírva:
105K
250HT

Na most ez akkor mekkora?

Jah egyébként van olyan hogy változtatható kapacitásu kondi?
Mert akkor talán érdemes lenne olyat beszerezni, és a megfelelő értékre beállítani. Vagy ez így nem menne?
Üdv.: Stevee_TM


vas. márc. 16, 2003 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
http://www.elektrolight.hu/Ealakatresz.htm , itt láthatsz különféle kondikat (is). A hasáb formájú (monolit) lehet a legjobb, a világosbarna laposak a kerámiakondik, azzal még érdemes próbálkozni. Az oldalon tájékoztató árakat is találsz. A WIMA gyártmányú, MKS2 ill. MKS02 típusok nagyon jók, ebből a legkisebb érték 10 nF, az még jó. Az ára 50-100 Ft/db.
A tantál az szintén elko, nem jó erre a célra, 100 nF a legkisebb érték. A fényes, henger alakú kondiból lenne megfelelő értékű (1-10 nF), de nagy frekvencián azok sem igazán jók, nagy a soros induktivitásuk.


vas. márc. 16, 2003 0:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
Jah be tudok sztem szerezni bármilyen kondit, mivel a nagybátyám tvszerelő(volt).
20 döglött tv, rádió, akármi tuti hogy van nála...
Na de viszont tudnál leírást adni hogy mit keressek?
Mert én az elkot ismerem fel.
Asszem a másik fajtát tantálnak hívják(nem tuti).
Vmi képed nincs róla hogy milyet keressek?
Köszi:
Stevee_TM

U.I.:
OFF:
miért írja a nevemet "" közé?
én nem úgy adtam meg.
bocs offért.
ON


szomb. márc. 15, 2003 19:24
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
http://www.technetix.plc.uk


pén. márc. 14, 2003 20:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
In-line Isolator
Vocom vc-204


pén. márc. 14, 2003 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
protoss: nincs mit! Remélem tudod használni, ha kevés, szívesen segítek.
"steveetm": az elkot nem javaslom. Sok oka van ennek. Az elko kicsit diódaként viselkedik, ha fordított polaritású feszültséget kap, vezetni kezd. Ezzel tényleg tönkreteheted a tuner bemenetét. Egy 1 mikrofarados kondi 50 Hz-en kb 3200 Ohm impedanciát mutat, ezzel a 75 Ohmos lezárásra kb. 33 dB-lel (decibel), 0,023-szorosára csillapítja az 50 Hz-es jelet. Ez valószínűleg kevés, a földhurokban összeszedett brumm esetleg jóval nagyobb lehet, mint a hasznos antennajel.
A másik baj az, hogy az elkok az ultrarövid hullámokon már inkább soros induktivitásként viselkednek, és a hasznos jelet túlságosan csillapítják.
Ha ennek ellenére megkísérled, 1 mikrofaradnál nagyobb kondit ne használj, esetleg köss kettőt-kettőt sorba, de ellenkező polaritással.
Még egyszer mondom, én elkoval nem kísérleteznék! Csak van otthon valami döglött zsebrádiód, amiből kioperálhatsz valamit..


pén. márc. 14, 2003 15:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 169 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség