Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 3:42



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Próbáld meg átállítani más csatornára az AP-t. (Lehetõleg minél messzebb attól amin most van.)


tényleg, ez kézenfekvõ!


kedd dec. 29, 2009 12:51
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbáld meg átállítani más csatornára az AP-t. (Lehetőleg minél messzebb attól amin most van.)


kedd dec. 29, 2009 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
gyors kérdés: mitõl van az, hogy egy access point (már kétféle bridge-t próbáltam) idõként ledobálja a rajta levõ eszközöket. Normál üzemben alig lehet észrevenni a hatását, csak annyi, hogy a laptop kiírja alul, hogy (újra) csatlakozott a hálózathoz. Azonban most PDA-val is használom, és ott a terminál cliens program, az rdp levállik és bezáródik, hiába csatlakozik automatikusa vissza az AP-hez a PDA.


kedd dec. 29, 2009 11:39
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Hiba
Coulthard írta:
Sziasztok!

Tippet szeretnék kérni tőletek, hogy mi történhetett a gépemmel:

A sztori röviden:

Bekapcsolás után a gépem nem akar elindulni, vagyis felpörögnek benne a ventilátorok (CPU hűtő, VGA, házhűtők), viszont se képet nem ad, se hibajelző hangot. A HDD-ről való olvasásig nem is jut el a gép, mert a HDD led nem villan fel. A power gomb hosszan történő nyomására nem reagál a gép, csak úgy tudom áramtalanítani, ha a tápon lévő (fő)kapcsolóval kapcsolom le a gépet. Az alaplapot, a CPU-t és a memóriát megnézettem, azoknak nincs bajuk. Mi lehet akkor a gond? Már csak a tápra vagy a HDD-re tudok gondolni, bár utóbbi hibája nem hinném, hogy ilyen tüneteket produkálna...


Alaplap vagy táp lesz.
Szedd a gépet darabokra, portalanítsd szépen. Ezután kerüljön vissza bele az alaplap, proci, memória (ha több modul van, akkor csak 1) és az alaplapra a kis hangszóró. Gép indít. Sípolnia kell, hogy nincs videókártya.


hétf. dec. 28, 2009 23:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Az alaplapot, a CPU-t és a memóriát megnézettem, azoknak nincs bajuk. Mi lehet akkor a gond? Már csak a tápra vagy a HDD-re tudok gondolni, bár utóbbi hibája nem hinném, hogy ilyen tüneteket produkálna...
...ezekután,bár én azért a terheletlen lapot (csak proci,memók,vidikari nélkül) egy reset után kipróbálnám,hogy tutul-e ue táppal


hétf. dec. 28, 2009 23:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Hiba
Sziasztok!

Tippet szeretnék kérni tőletek, hogy mi történhetett a gépemmel:

A sztori röviden:

Bekapcsolás után a gépem nem akar elindulni, vagyis felpörögnek benne a ventilátorok (CPU hűtő, VGA, házhűtők), viszont se képet nem ad, se hibajelző hangot. A HDD-ről való olvasásig nem is jut el a gép, mert a HDD led nem villan fel. A power gomb hosszan történő nyomására nem reagál a gép, csak úgy tudom áramtalanítani, ha a tápon lévő (fő)kapcsolóval kapcsolom le a gépet. Az alaplapot, a CPU-t és a memóriát megnézettem, azoknak nincs bajuk. Mi lehet akkor a gond? Már csak a tápra vagy a HDD-re tudok gondolni, bár utóbbi hibája nem hinném, hogy ilyen tüneteket produkálna...


hétf. dec. 28, 2009 22:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sikerült megoldanom a problémát, átraktam az egyik modult egy másik slotba. Most jó, bár nekem akkoris furcsa, no mind1, fő hogy megy :)


vas. dec. 20, 2009 20:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én is a tápot tippelem. Ha mást nem, egy teszt erejéig próbálj szerezni egy másikat. (Ha lehet minőségit.)


vas. dec. 20, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
vackor írta:
Volt hasonló esetem, annak RAM hiba volt az oka. A BIOS mindig a leggyorsabb időzítéssel akarta használni a ramokat, de úgy nem működött. Újraindításkor alapbeállítással indult, ezért jó volt, csak sokkal alacsonyabb FSB-vel. Kézzel beállítva (alacsonyabb frekvenciára, de nem a legkisebbre) működött, de RAM csere után már ment maximumon is.



Lehúztam 533(1066)-ra, de ígysem működik a dolog. Nem értem mi lehet ez, akár resetelem, vagy oprendszerből ujrainditom, vagy biosbol kilépek, nem indul el.


vas. dec. 20, 2009 19:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Volt hasonló esetem, annak RAM hiba volt az oka. A BIOS mindig a leggyorsabb időzítéssel akarta használni a ramokat, de úgy nem működött. Újraindításkor alapbeállítással indult, ezért jó volt, csak sokkal alacsonyabb FSB-vel. Kézzel beállítva (alacsonyabb frekvenciára, de nem a legkisebbre) működött, de RAM csere után már ment maximumon is.


vas. dec. 20, 2009 19:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Ez nagyon tápgyanus dolog!
Másik Op-alatt is u.ezt műveli-gondolok itt egy linuxos liveCD-re pl-?


Ha a biosbol kilépek, és mentem a dolgokat, tehát ujrakéne indulnia, akkor sem indul el. Nem csak oprendszerből :(


szerk.: a táp egy Spire 420W Jewel nevű akármi, de gondoltam ha a 925 Pentium D-t elbírta, akkor ezt is.


vas. dec. 20, 2009 17:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ez nagyon tápgyanus dolog!
Másik Op-alatt is u.ezt műveli-gondolok itt egy linuxos liveCD-re pl-?


vas. dec. 20, 2009 13:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy kissé idegesítő problémám.
A gépem újraindításnál nem indul el, csak fekete kép van, és numlock felvillanás sincs. Aztán kikapcsolom, és be...akkor elindul.
Mi lehet ez? Frissítettem biost is.

Phenom II X4 955
Asus M4A785TD-V Evo lap
G.Skill 2x2gb 1600MHz DDR3 ram
3870 Vga

Válaszotokat előre is köszönöm!


szomb. dec. 19, 2009 20:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 04, 2008 17:09
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Koszonom szepen a segitseget! Milyen gyartmanyt ajanlotok? Az elopanelt nehez kicserelni?, illetve osszeferheto lesz az en elopanelom az uj keszulekkel (standard a gomb helyzete?)?


pén. dec. 18, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Csak egy megjegyzés ill. javaslat:ha cseréled,akkor lehetőleg ne a Matsushita-Kotobuki('panasonic'-mint,nemecsek)-gyártmányokból válogass!


pén. dec. 18, 2009 20:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
igen, hardware hiba. Igen, cserélhetõ.


pén. dec. 18, 2009 20:10
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 04, 2008 17:09
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello! Van egy 2 eves Sony Vaio VGN-NR21E/S tipusu laptopom. Par napja nem mukodik a DVD lejatszom (Matshita uj870qj DVD-RAM): az audio CD-t es a DVD filmeket beolvassa gond nelkul, viszont adatokat tartalmazo DVD vagy CD lemezt nem, sot meg az ures adathordozokat sem. Amiota megvan, nem volt ujratelepitve az operacios rendszer (Windows Vista Home Premium), ezert kaptam olyan tippeket, hogy talan a regiszterrel lenne a gond. Kitoroltem belole az upper es lower filtereket, de csupan annyit ertem el, hogy a DVD iro program felismeri a hardware-t. A gyarto honlapjarol letoltottem a firmware-t, de nem tudtam feltelepiteni, mert az a hibauzenet jelenik meg, hogy UNKNOWN DEVICE. Ujratelepitettem az op-t, de igy sem mukodik. A Device Managerben nincs semmi hibauzenet, annyi, hogy CD-ROM-nak ismeri fel.....A segitseget nagyon megkoszonnem! Ha hardware hiba, akkor lenne meg egy kerdesem: a lejatszo elopanele leszerelheto? Ha vasarolok egy uj egyseget, az elopanelt at tudom majd rakni?


pén. dec. 18, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Igen ez volt az első, hogy az S3at átállítottam, de nem volt hatása. Még kombinálok amikor tudok :)


hétf. dec. 14, 2009 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Csak egy tipp!
ACPI suspend type és az USB wake up from S3 környékén keresgélj.
Talán álítsd át S1-re és disabledre, vagy ezeket kombináld.
Bios főképernyőn Ctrl+F1 és újabb állítási funkciók jelennek meg az eddigiek mellett.


hétf. dec. 14, 2009 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Dehát eddig ez müködött! Szóval minden rendben volt, csak uj lap uj problémák. Ezért kérdezem amit kérdezek.
Biztos meg lehet csinálni, szóval még kutatok!


vas. dec. 13, 2009 21:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Nagyon nincs más, mint kikapcsolni kapcsolós elosztóval vagy kinyomni a szünetmentes táp gombját., miután a gép leállt.
Ezután szépen lefogyasztja a szuflát és az USB se kaphat már feszültséget, elalszanak a LED-ek.
Én egyébként is így csinálom, ezért nem okoz gondot. Ezért se nagyon jártam utána, hogy mit kellene letiltani a BIOS-ban.
Valami úgy rémlik, hogy hiába minden, ez ilyen, még ha minden USB-t és hasonlót letiltasz is.


vas. dec. 13, 2009 15:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok,

Az uj alaplapok ujabb és ujabb energiatakarékossági beállításokat tartalmaznak!
Adott: Gigabyte 790-es alaplap, és egy USB 500GB-s külső WD MyBook.

Nem tudjátok véleltnül hogyan lehet azt elérni, hogy a gép kikapcsolását követően az USB ne kapjon áramot, mert ha kap akkor mindig készenlétben van, tehát a Külső Vinyó müködésjelző led csíkja 5-10s-ként feltünik/elhalványodik, de a nem pörög a vinyó. A korábbi alaplapomnál ha kikapcsolt a gép akkor a ez a vinyó is lekapcsolt és hideg is maradt, most egy alapfütöttség is érezhető rajta, tehát energiátfogyasztás is, de nemtudom miért nem kapcsol le.

Segítsetek kérlek benneteket, hogy célorientáltan tudjak szenvedni a lappal.

üdv
energo


vas. dec. 13, 2009 13:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Vehetsz bele, maximum alacsonyabb frekin fog menni a RAM. Ha elkezded húzni a procit, akkor elérheted az 1600MHz-t.


Értem, köszönöm szépen :wink:


szomb. dec. 12, 2009 9:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Vehetsz bele, maximum alacsonyabb frekin fog menni a RAM. Ha elkezded húzni a procit, akkor elérheted az 1600MHz-t.


pén. dec. 11, 2009 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogyha egy bizonyos alaplap leírásában az van hogy támogatja a DDR3 1600-as ramot és ott van hogy (O.C) tehát overclock, az most akkor mit is jelent? Vehetek bele gyárilag 1600as ramot?

Az alaplap:
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=fcsXWSxnhzZE9rnR&templete=2

A memória: Corsair DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1600C9DHX 4GB KIT (DDR3-1600)

Válaszaitokat előre is köszönöm!


szerk...pont megtaláltam a memorysupport list-ben, bár ott 2x1GB van.


pén. dec. 11, 2009 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Kap egy minimális töltést alaplapról.

most nézem milyen áron lehet kapni, én meg ilyen 6-700Ft-ért vettem órásnál:
http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_el ... /gombelem/


DX-en 5 db 400 Ft, és még ingyen házhoz is szállítják. :D És akkor ez a drágább fajta.


szer. dec. 02, 2009 11:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
TargeT írta:
...
Apámnak most vettem egy órát, arra is az van írva, hogy 10 évig jó benne az elem. :D
...


OFF: az enyémre is ez van írva, aztán mégis 3 év után cserélni kellett :(


szer. dec. 02, 2009 9:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
A Saturnban csak 495 Ft/db volt, ha ez lehet a reklám helye.
Jó régen még én is egy megszokott órásnál vettem. Ahogy rémlik, amikor az órámban (bár az 2016 laposabb típus volt) és a manager kalkulátorban már cserélni kellett, akkor olyan 2,8-2,9 V-ra esett a feszültsége.
Nem gondoltam, hogy elemet is töltenek, de ha bírja, legyen. Tovább tart.
Apámnak most vettem egy órát, arra is az van írva, hogy 10 évig jó benne az elem. :D

"Egyébként elem nélkül normális esetben CMOS cheksum error press any key(Del v F1)felirattal kellene hogy induljon"

Ennél a gépnél valamiért már nincs normális eset. A megszakadt boot során végrehajtott kényszerű reset miatt írja ki szerintem ez a hasonló CPU változás, F1 or DEL hibaüzit.
Ha elmentem ugyanúgy, akkor azz újraindításoknál már nem pofázik persze. De elég egyszer kikapcsolással leállítani a gépet, kezdődik elölről a játék.


szer. dec. 02, 2009 9:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
TargeT:
Idézet:
Nem gondolnám, hogy elemet töltenek, de mindegy. :wink: Még csepptöltéssel sem. De lehet, hogy tévedek

De még mekkorát amikor "más harververek" :oops: -re gondoltam konkrétan pl. pénztárgép-már amelyikben Li-elem van és nem akksi ott biza kemény 4V körüli töltést kap az elemér.
Egyébként elem nélkül normális esetben CMOS cheksum error press any key(Del v F1)felirattal kellene hogy induljon


szer. dec. 02, 2009 7:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Kap egy minimális töltést alaplapról.

most nézem milyen áron lehet kapni, én meg ilyen 6-700Ft-ért vettem órásnál:
http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_el ... /gombelem/


kedd dec. 01, 2009 23:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Nem gondolnám, hogy elemet töltenek, de mindegy. :wink: Még csepptöltéssel sem. De lehet, hogy tévedek. Nem ugyanaz a konstrukció, mint az akksi.
Egyébként elem nélkül is bootolnia kell. Úgyhogy ez nem lehet probléma.
Ki akartam próbálni elem nélkül is a kütyüt, de végül ez mégis kimaradt. Valószínűleg nem lett volna különbség.
Valahogy meg van zakkanva. Ahogy indulna, már tekergeti a DVD lemezt, villogtatja a lejátszó LED-jétet, és még a VGA BIOS se futott le, se az IDE eszközök felismerése. Szerintem ennek nem így kellene lennie.
De mindegy, ez van, második pöccre tökéletesen működik maga a rendszer.


kedd dec. 01, 2009 21:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
A CR2032 elem az névlegesen 3 V-os, így semmiképpen nem lehetne 3,60 V.

Már hogy a bánatba ne lehetne annyi,ha töltést is kap egy Li-elem?-igaz az már majdnem a pukkanás határán van,de ha hiszed hanem az úgy jó!-más harververkben akár 6-8-10 évig is elprünytög.
Ellenben lehet hogy a névleges feszej megvan benne,de coulomb az semmi!Rá kell mérni egy kéziműszerrel (jobb,a deprez mint a digitális ló..picula) egy pillanatra,de tényleg csak egy pillanatra A-mérésben és annak ki kell vernie a 6-800 mA-t,de akkor az már fáradóban van.
A BIOS mérésére még annyira sem lehet adni mint egy digit-multira,mert az egy szoftvervezérelt digi-multi,ahol mind a hard,mint a szoft oldalon összeadódnak a hibák


kedd dec. 01, 2009 20:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ezek a A/D mérések vagy jók vagy nem. A kéziműszer biztos. :shock:

Ebben igazad van. A dolog hevében fel sem tűnt, hogy itt valami nem van jól. :lol:
A 3,6 V az a Li-ion akksi feszültsége lenne, az is a kifogyás határán.
A CR2032 elem az névlegesen 3 V-os, így semmiképpen nem lehetne 3,60 V.
Ez a dolog jobbik része. Mert az új elemmel sem változott semmi.
Mondjuk annyiból nem volt váratlan, hogy a régivel is tartotta az időt és a BIOS beállítások mentését a CMOS-ban.
A régi elemet 3,13-3,14 V-tal szedtem ki, az új Varta elem meg 3,20 V-os.
Tényleg ilyesmi szokott lenni, ahogy korábbról emlékszem. Egy ideig most már ezzel kibírja. :wink:
A BIOS meg ugyanazt a 3,6 V-ot mutatja, ha egyáltalán erre mutatja.

A működés meg annyi, hogy hideg indításnál kell egy reset is, majd a CPU figyelmeztetés után F1-re sima továbblépés.
Hogy tényleg táphiba-e vagy más, mindegy, ha a gazdájának jó lesz.
Nem akarok már se BIOS frissítést se semmi. Ebben v1.2 BIOS van, ahogy látom a neten 1.5 lehet az utolsó. Ha korábban ment rendesen, ez nem lehet az oka.
Elég hangos a táp, így ezért is, meg egyáltalán egy FSP-350-et szívem szerint beletennék.


kedd dec. 01, 2009 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Utoljára 2007 végén, mikor még megvolt az Epox 8rda+ (nf2 ultra 400) lapom, fordult elő ilyen velem.
Emlékeztem én is szívtam vele sokat mire rájöttem hogy csak az elem.
Pedig csak fél éve lehetett nálam a lap és elvileg vadi újnak vettem.
Valahol sokat állhatott üzemen kívül, az sem tesz jót az elemeknek.
Enermax 350es tápom volt az nem lehetett ludas.
Szinte biztos hogy az elem lesz a ludas, azt okozza ami leírtál.

Régebben olvastam ECS alaplapokról amelyekben fél évente cserélni kellett a gombelemet, annyira leszívták.


kedd dec. 01, 2009 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Lehet, hogy sérült a Bios? Bár azt visszaírja Resetnél. :shock:

A csatlakozókat se ártana megpucolni (főleg a nagyáramu tápcsatit). De semmiképpen se WD40 vagy hasonló kontatktjavítónak hívott anyaggal (átmenetileg talán javít, azán meg még rosszabb), hanem tiszta alkohollal (nem meginni :D ), vagy den. szesszel (büdös).
Lehet, hogy a táp brummos, instabil. Belenézni, és az elkókat (púposság, kiszáradás) megnézni, cserélni.


kedd dec. 01, 2009 10:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Majd kiderül. Az elemcserét már beígértem mindenképpen. Ártani nem árt. Előbb-utóbb úgyis cserélni kellene, ha most nem, és még megy a gép.
Csak a jelenségből nem tűnt nekem annyira elem problémának. Hiszen elem nélkül is el kellene indulnia.
De nem vagyok annyira szervizes.
A jelenség meg az, hogy hidegen nem tud beindulni, csak reset után. A reset hatására meg kéri a CMOS mentést. Valami olybá tűnik, hogy egészen átugorja a POST-ot, mert ilyenkor se csippanás, se VGA BIOS kiírás, se semmi, egyből tekeri a DVD meghajtót, kép meg nincs.
A táp feszültség értékei eléggé izegnek mozognak egyébként. Meg nem mondom, hogy lenne jó. Egyébként meg elég zajos. Egy FSP-350 persze szuper lenne.
Az F1 billentyűs indítással is megnyugodtak, csak menjen a gép.


kedd dec. 01, 2009 9:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... a BIOS szerint 3,6 V az elem feszültség...

Ezek a A/D mérések vagy jók vagy nem. A kéziműszer biztos. :shock:


kedd dec. 01, 2009 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
OK. Végül is egy elemcsere felférhet, nem is egy különösebb összeg.
Főképpen ha nem is 5 éves, hanem esetleg 7 a cucc. :lol:
Csak az a furcsa, hogy minden CMOS beállítást tárol, és ha az elem kifogy, akkor a default beállításokkal mégiscsak el kellene indulnia akár elem nélkül is. De lehet, hogy nem mindnél van így. :hm:
Annyira nem vagyok szervizes. :D


kedd dec. 01, 2009 8:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Lemerült az elem.


Ugyanaz a megérzésem.


hétf. nov. 30, 2009 22:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Igen, lehet. Idő szerint mondjuk egy öt éves gép legalább. Hasonló idejűben már cseréltem.
Csak tartotta az időt és az összes CMOS beállítást. Ettől még lehet, vagy a határán van, bár a BIOS szerint 3,6 V az elem feszültség.
A többi feszültségérték is nagyjából jónak tűnik. Már amikor látom, mert akkor semmi gond. A 12 V inkább alulról közelít.


hétf. nov. 30, 2009 22:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Idézet:
Fortron 500W SAGA II -vel van v.kinek valami tapasztalata? Miben különbözik egy mezei Fortrontól?

Ne tudom mit jelent nálad a "mezei" ?A Blue Storm (sima)500-ban passziv a PFC,ebben meg aktív.Nem is tudtam hogy a Saga szériát valaki forgalmazza itthon.


Ha jól veszem, ennek magasabb a hatásfoka az aktív pfc miatt. Hnap ha összejön megrendelem. Felénk 40 euróért vesztegetik, sztem annyit nagyon megér
Am a forgalmazás rejtélyére fény derül a tartózkodási helyem meglesése után. :)

Slovakia


hétf. nov. 30, 2009 22:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Lemerült az elem.


hétf. nov. 30, 2009 22:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Pont ez a bajom. :roll: Nem akartam én szervizelni, tökölni, csak felrakni az op. rendszert, oszt jónapot.

Szerk.:
Asszem hagyom én ezt a francba. :evil: Tulajdonképpen részemről rendben van, minden program működik, csak nem indul azonnal kikapcsolás után a gép.
Ekkor kell egy reset. Reset után pedig kiírja, hogy F1 gomb továbblépés vagy a DEL gombra BIOS setup a CPU változás miatt.
Ha F1 gomb, akkor minden újraindításnál így indul, ha meg elmentjük a BIOS beállításokat a CMOS-ba, akkor is csak az első hidegindításig indul pöccre.
Utána meg jön az F1 vagy DEL játék. Akkor már legyen F1. Majd megoldják valahogy, vagy így használják.


hétf. nov. 30, 2009 21:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Mi a jó ég lehet? A videokártya? Vagy talán leggyanúsabb a táp.

Látom te is szívsz. :D
Ha van műszered, mérd meg a feszültségeket.
Az alaplapot állítsd Default-ra a Biosban. Ha van rajta valami Jumper, azt is alaphelyzetre.
A proc. berakását, és hűtését (paszta, jól csatlakozó hűtőborda) ellenőrizd (evvel már szívtam én is egy letört ventilátor fül miatt, ami nem látszott)
Szedd ki az összes kártyát (ha van alaplapi video, hang), meg minden egyebet még a winchestert is. Ha van floppy drive csak avval tegyél egy kezdő kísérletet valamilyen DOS lemezzel.
Aztán be a winchestert. Ha jó, akkor utána a CD/DVD drive-ot.
Majd a kártyákat. Egyéb ötletem nincs elsőre.

Valami csak kiderül


hétf. nov. 30, 2009 21:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Hozzám került egy gép. Jó pár éves Qwerty. Acorp 4S845AL alaplap, Northwood Celeron 2000, nVidia MX-440 kártyával.
Valami összekatyvaszolt XP újratelepítés volt rajta. Nem boldogultak helyreállítással sem, majd végül azt mondták, hogy már indulni sem indul a gép, csak világít a LED.
És tényleg, bekapcsolom, felpörögnek a ventillátorok a procihűtőn és a videokártyán, dolgozik a DVD lejátszó, de egy csippanás nélkül a monitor marad készenlétben.
Majd addig nyomogatom a DVD kiadó gombot, meg a reset gombot, hogy egyszer csak elindul egy hibaüzenettel, hogy a CPU megváltozott, stb., állítsam be.
Nem gondoltam, hogy az elem lenne, mert az időt és az összes BIOS módosításomat tartja.
Elsőnek Memtesztet csináltam, semmi hiba.
Ezután sem volt semmi gond, telepítettem az XP-t, Office-t, az újraindítások után is működött.
Igaz az Office lemezt elég lassan olvasta be, egyébként külön IDE kábelen van a vinyótól.
Amikor viszont kikapcsoltam a gépet, utána nem indult újra, ugyanazt a játékot játssza a standby képernyővel, és a jó ég tudja, meddig jut el a POST.
Reset után meg újra a CPU beállítós üzenet. :roll:
Lehúzom a DVD kábeleket, helyzet változatlan.
Mi a jó ég lehet? A videokártya? Vagy talán leggyanúsabb a táp.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TargeT hétf. nov. 30, 2009 21:07-kor.



hétf. nov. 30, 2009 20:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, akkor az én fejemben a BlueStorm II él :D


vas. nov. 29, 2009 20:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
BlueStormok is aktív PFC-sek

Attól függ melyik.A Kék viharból 3 féle van: Pro,Bronze és a "sima"amiból létezik a II-verzió azok mindegyik aktív,de pl.itt van egy :http://www.fsplifestyle.com/en/booster_a.asp?pro_catId=8&categoryId=1&productId=45.Sőt a Saga szériából is van amelyik passzív,de olyan is amiben egyáltalán nincs is!


vas. nov. 29, 2009 18:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Idézet:
Fortron 500W SAGA II -vel van v.kinek valami tapasztalata? Miben különbözik egy mezei Fortrontól?

Ne tudom mit jelent nálad a "mezei" ?A Blue Storm (sima)500-ban passziv a PFC,ebben meg aktív.Nem is tudtam hogy a Saga szériát valaki forgalmazza itthon.


Ebben biztos vagy? Tudomásom szerint a BlueStormok is aktív PFC-sek.


vas. nov. 29, 2009 13:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Fortron 500W SAGA II -vel van v.kinek valami tapasztalata? Miben különbözik egy mezei Fortrontól?

Ne tudom mit jelent nálad a "mezei" ?A Blue Storm (sima)500-ban passziv a PFC,ebben meg aktív.Nem is tudtam hogy a Saga szériát valaki forgalmazza itthon.


vas. nov. 29, 2009 11:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
thegs írta:
MSI 770-C45 alaplapba Athlon II 435-el karöltve túlzás-e 1600 MHz-es ram, vagy elég a 1333-as is??

Fortron 500W SAGA II -vel van v.kinek valami tapasztalata? Miben különbözik egy mezei Fortrontól?

Bőven elég lenne az 1333-as is, mivel ilyen memóriavezérlőt tartalmaz a proci, de árban nem sok különbség van köztük.
Tápot passzolom.


vas. nov. 29, 2009 10:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség